Stranica 15 od 149 PrviPrvi ... 513141516172565115 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 701 do 750 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #701

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    21

    Početno

    Imaš pp

  2. #702

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    54

    Početno

    thisted, molim isprazni inbox

  3. #703
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Hrki, pisala sam o troskovima puta na stranici u mom potpisu, a cjenici klinika su na prvoj stranici ove teme, sretno

  4. #704
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    Dragi suborci,

    javljam Vam svima koji surađujemo sa PFCom i Mirnom od 16.02 mijenjamo koordinatoricu. Mirna od 16.02. ide na porodiljni a nova koordinatorica za kontakt nam je Marija Culibrk (culibrk@pragueivf.cz )...
    dakle od 16.02..; pa kome treba...

  5. #705
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Pozdrav iz Praga....za sve koji kontaktiraju svoje koordinatorice, samo da javim da je u PFC klinici tolika guzva, stoga da imajte strpljenja dok cekate e mailove i odgovore sa klinike....toliko, LP

  6. #706
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Malo kopam po ovoj temi ali baš ne nalazim ono što me muči. Imam u planu krenuti put Praga u slučaju da mi idući postupak ne upali. Ono što me zanima je slijedeće: koji su postoci uspješnosti sa našim dijagnozama? Ja endometrioza, MM teška OAT, s time da je moja maternica uvijek super, redovni ciklusi, endometrij trolinijski, redovne ovulacije (od kad je pratim mislim da nikad nije izostala), a implantacija izostane. Postupaka X...

  7. #707
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Citiraj Snekica prvotno napisa Vidi poruku
    Malo kopam po ovoj temi ali baš ne nalazim ono što me muči. Imam u planu krenuti put Praga u slučaju da mi idući postupak ne upali. Ono što me zanima je slijedeće: koji su postoci uspješnosti sa našim dijagnozama? Ja endometrioza, MM teška OAT, s time da je moja maternica uvijek super, redovni ciklusi, endometrij trolinijski, redovne ovulacije (od kad je pratim mislim da nikad nije izostala), a implantacija izostane. Postupaka X...
    Sneki draga, po meni je najbolje da za prvu ruku pošalješ klinikama mail (objema, pa ćete vidjeti čiji vam uvjeti bolje odgovaraju), u kojem priložiš vašu liječničku dokumentaciju i ukratko predočiš vaš dosadašnji mpo put, i zamoliš ih da vam daju stručno mišljenje. Onda će oni reći što preporučuju u vašem slučaju....
    Pritom ih možeš zamoliti i za neke okvirne statističke podatke, ako te zanimaju.
    Ako mogu još kako pomoći, piši ovdje ili na pp
    Sretno

  8. #708
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    Snekice čitaj potpis...
    prvi pfc postupak Bingo....ljetos fet neuspješan...
    Picsi + njihov labos+pogođena stimulacija+naravno sreća
    Posljednje uređivanje od milivoj73 : 08.02.2015. at 13:54

  9. #709
    inna28 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    132

    Početno

    Pozdrav svima,možete li mi reći koju terapiju ste dobivale u Pronatalu? Ne znam čini li mi se ili većini daju Menopure?
    Pitam zato što sam u Hrvatskoj super reagirala na Gonale,a u Pragu nikako na Menopure,ali oni ne mijenjaju terapiju nego su mi samo povećali broj ampula.
    Hvala vam

  10. #710
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Zdravo svima! Suprug i ja smo se odlucili za donaciju sperme,zbog azoospermije. Zamolila bih sve koji su u ovu temu upuceni da mi pomognu i objasne sta se i kako radi. Svih ovih godina sam istrazivala sve moguce i nemoguce za azoo,a posto,nazalost do vto nismo nikad stigli,o tome nzm nista. Kontaktirala sam Pfc i oni su mi poslali cenovnik,ali dzabe kad ja nemam pojma da li mi treba anestezija,da li da koristim embryo gen i sl. Tako da molim sve koji imaju volje,vremena i strpljenja da se raznjasljavaju i objasnjavaju samnom,da mi je jave na pp.
    Ako mislite da je neka klinika bolja i povoljnija za donaciju od pfc-a,javite mi.
    Hvala unapred svima!

  11. #711
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Hvala vam svima! Milivoj mi smo isti, nadam se da će takav biti i rezultat ako odemo gore. Inače, Prag kao grad jako volim, bila već nekoliko puta, a ako mi još omogući dobivanje onoga čemu težim, voljeti ću ga još više
    Možda već ove dane pošaljem nalaze pa nek vide šta bi mi odgovaralo. Kako kaže sejla, na obje adrese.

  12. #712

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    Može li mi netko pojasniti da li je ovo jedno te isto ili se radi o dvije potpuno različite metode? Hvala

    Prag - http://www.pragueivf.com/sr/metode-lijecenja/pgd-pgs/

    USA - http://www.goivf.com/treatment-optio...mal-screening/

  13. #713
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    Postovani,

    Jednu malu pomoc trebam...ima li netko iskustva sa embriogenom u pfc ? Koliko pomaze ?

    Unaprijed hvala !

  14. #714
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Makajice draga, evo da ti i ovdje poželim sreću ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    Što se embryogena tiče, mislim da treba pokušati sa svime, ja sam si rekla za idući put da ću ga svakako tražiti

    pusa

  15. #715
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    Sejla draga hvala ti puno ! naravno pokušat ću sa svime što se može .

  16. #716
    tetagogolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    745

    Početno

    ja bez embryogena oba puta, a vidi potpis

    al ako imaš mogućnost probaj s njim, sretno!

  17. #717
    Thisted avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    81

    Početno

    Ja ti javim kad sve prođe
    Trenutno sam u Pragu i naravno sa Embryogenom u PFC

  18. #718
    tetagogolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    745

    Početno

    Thisted, sretno!!!

  19. #719
    Thisted avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    81

    Početno

    Hvala

  20. #720
    opa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    257

    Početno

    [QUOTE=Thisted;2739991]Hvala
    sretno i od nas,,,mi čekamo riješenje od hzzo i ako bog da u 5/2015 smo u pragu

  21. #721
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    Thisted sretno !
    Javi obavezno

  22. #722
    hrki avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    493

    Početno

    Thisted, puno sreće!!!!
    Eto jučer sam poslala sve tražene nalaze u PFC i danas stigao odgovor od Marije da potvrđuju termin za 5.mjesec

  23. #723

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Hrki,i mi smo krajem 5.mj gore.Možda se i vidimo☺

  24. #724
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Cure, slala sam mail s upitom za termin konzultacija. Popisala sam sve naše dijagnoze i poslala svu liječničku dokumentaciju koju imamo. Mail s upitom sam poslala sad u nedjelju novoj koordinatorici Mariji Ćulibrk. Imate li kakva saznanja kolika je gužva, koliko se čeka otprilike na konzultacije i postupak i na sami odgovor od Marije?
    Vjerujem da imaju gužvu ali bi voljela znati otprilike koliko vremenski sve to traje.

  25. #725

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Citiraj Thisted prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ti javim kad sve prođe
    Trenutno sam u Pragu i naravno sa Embryogenom u PFC
    Sretno!

  26. #726

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Citiraj mikipika32 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, slala sam mail s upitom za termin konzultacija. Popisala sam sve naše dijagnoze i poslala svu liječničku dokumentaciju koju imamo. Mail s upitom sam poslala sad u nedjelju novoj koordinatorici Mariji Ćulibrk. Imate li kakva saznanja kolika je gužva, koliko se čeka otprilike na konzultacije i postupak i na sami odgovor od Marije?
    Vjerujem da imaju gužvu ali bi voljela znati otprilike koliko vremenski sve to traje.
    Sve ide jako brzo.Meni je Marija odgovarala u roku jednog dana ali pošto si slala dokumentaciju vjerojatno još doktorica nije pogledala ,sigurna sam da ćeš do kraja tjedna dobiti odgovor.Mi smo bili prije cca 2 god. kod njih na konzultacijama i nije bilo čekanja na termin.Ovaj put ne idemo tamo na konzulzacije već sve dogovaramo mailom.
    Javi vijesti ..

  27. #727
    hrki avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    493

    Početno

    Citiraj nina977 prvotno napisa Vidi poruku
    Hrki,i mi smo krajem 5.mj gore.Možda se i vidimo☺
    Super,da možda se i sretnemo

  28. #728
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Hvala nina977 na info. Pa znaš da i sama važem da li da idem osobno na konzultacije ili ne. Muž je ok za što nam treba ali ja sam malo zanimljiviji slučaj kad je se radi o dobivanju ok i zrelih js pa sam mislila da je bolje da odem osobno prvo gore. Nije da mi se ide ako nije potrebno. Valjda će mi sve u mailu napisati.
    Zanima me da li klinika surađuje s nekim MPO doktorm (privatno) u Zg kod kojeg bi eventualno otišla na prve dve folikulometrije jer se kod mene stvar sporo odvija tijekom ali i bez stimulacije?
    I još ako mi tko može odgovoriti što ako mi se desi hiperstimulacija dok sam u Pragu i trebam hospitalizaciju? Toga me jako strah jer imam PCOS koji može buknuti. U Zg su me zato štedili sa stimulacijama (možda su mi i zato js nezrele).

  29. #729
    Thisted avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    81

    Početno

    Hvala vam drage moje.
    Juce nam je javljeno da imamo 11 oplodjenih jajnih stanica, da se br moze smanjiti do embrio transfera.
    Transfer je sutra, u subotu idemo kuci.
    Sve pohvale za novu koordinatoricu Mariju

  30. #730

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    83

    Početno

    hejla! suprug i ja idemo za koji dan u pfc na embriotransfer zamrznutih embrija. pitali su nas ako želimo i asisted hatching (valjda sam dobro napisala), ima li tko iskustva...ono malo što se da pročitati na netu..ni sama ne znam... hvala i pozdrav svima

  31. #731
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    Citiraj mikipika32 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala nina977 na info. Pa znaš da i sama važem da li da idem osobno na konzultacije ili ne. Muž je ok za što nam treba ali ja sam malo zanimljiviji slučaj kad je se radi o dobivanju ok i zrelih js pa sam mislila da je bolje da odem osobno prvo gore. Nije da mi se ide ako nije potrebno. Valjda će mi sve u mailu napisati.
    Zanima me da li klinika surađuje s nekim MPO doktorm (privatno) u Zg kod kojeg bi eventualno otišla na prve dve folikulometrije jer se kod mene stvar sporo odvija tijekom ali i bez stimulacije?
    I još ako mi tko može odgovoriti što ako mi se desi hiperstimulacija dok sam u Pragu i trebam hospitalizaciju? Toga me jako strah jer imam PCOS koji može buknuti. U Zg su me zato štedili sa stimulacijama (možda su mi i zato js nezrele).

    što se konzultacija tiče mislim da je dobro otići jer se sjećam da smo bili totalno puni pozitive i informacija nakon njih mada smo iza sebe imali 3 postupka i 3 godine mpo..
    koliko se sjećam za suradnju s dr u HR oni imaju sistem da možeš raditi folikulometrije kod svog mpo i javljati im...mž je tako ljetos pripremu za fet radila u OS i telefonski se konzultirala s pfc...
    to sve proteklo korektno...
    što se tiče hiperstimulacije tu znam da u slučaju iste bude se potpuno zbrinut....znam par slučaja odavdje i s drugih foruma da su bili super korektni i brižni...

  32. #732
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    milivoj73 hvala na info Danas su mi se javili iz Praga i zaista su napisali jedan dugačak i iscrpan mail! Tu već vidim da im je pristup zaista individualan a upravo zbog toga i idemo u Prag. Mislim da ću preskočiti konzultacije jer sam dovoljno informacija i preporuka dobila već iz samog maila. Postupak je planiran za 5 mjesec i veselim se što će i neki s ovog foruma također biti tamo
    Sad da još nađem privatnog MPO doktora/kliniku gdje bi obavljala folikulometrije bilo bi super. Ako imate preporuke (osim dr. L) i znate otprilike kolika je cijena određeni broj folikulometrija bila bih vam zahvalna.

  33. #733
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Preporuka je dr Radoncic, poliklinika Vili

  34. #734
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj dola prvotno napisa Vidi poruku
    hejla! suprug i ja idemo za koji dan u pfc na embriotransfer zamrznutih embrija. pitali su nas ako želimo i asisted hatching (valjda sam dobro napisala), ima li tko iskustva...ono malo što se da pročitati na netu..ni sama ne znam... hvala i pozdrav svima
    nitko ti se nije javio?

    Ne znam koji vam je ovo postupak? Assisted hatching imam dojam da neke klinike rade po defaultu ako imaju što hatchati (blastociste), a druge tek kad sve drugo nije upalilo (više transfera s blastocistama bez trudnoće). Uglavnom škoditi ne bi trebalo, hoće li pomoći - tko zna? Ali vjerojatno i više košta nego bez hatchinga?

    Ako si imala već 3 ili više transfera kvalitetnih blastica bez trudnoće, ja bih išla vjerojatno na taj hatching ako ti se nudi. Ne znam iskreno da li u HR to tko uopće radi!

    SRETNO i svakako javi ishod!

  35. #735
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    mikipiki, dobro nam došla u češko društvo I ja bih, kao i milivoj, svakako preporučila odlazak na konzultacije. Nama su baš jako pomogle, dobili smo pravi vjetar u leđa
    O svemu ćete moći detaljno porazgovarati (što nije moguće samo preko maila), a i dr će te pregledati. Sretno!!!!

    dola, također sretno u planiranju!!!! Nemam iskustvo s hatchingom, ali evo slažem se s Kadaunom, vrijedi pokušati.

  36. #736

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    83

    Početno

    Hvala na odgovorima! Probati ćemo pa šta bude...transfer je 600 eura a ovo još dodatnih 300. imala sam 2 neuspješna transfera iz stimuliranih postupaka (jedan kod nas prije par godina, drugi u pfc prije nešto manje od godinu dana). lijepi pozdrav!

  37. #737
    tetagogolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    745

    Početno

    mikipika, nema potrebe radit toliki put i trošak samo za konzultacije...sve dobiješ mailom, samo u svom gradu nađeš dobrog mpo-vca koji će te vodit kroz stimulaciju i folikulometrije i pripremit te dobro za postupak, tako sam bar ja....i bilo je uspješno, dvaput, što želim i tebi

  38. #738
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Hvala na sugestijama. Ovaj vikend moram napraviti plan da li cu ici ili ne na konzultacije. Od njih mi treba dobar protokol a od mog imunologo i hematologa da nakon dobivenih nalaze odrede da li sam za heparin i/ili kortice. Dok taj dio ne istitram s njima necu ici u postupak. Zbog sporosti dobivanja nalaza mislim da cu odgovore na pitanja imati tek 15.4. ako ne krenem moljakati lab. Rebro da ubrzaju izdavanje nalaza. Moji MPO doktor je u Petrovoj. Cak se dvoumim spominjati odlazak u Prag. Moram naci nekog tko ce me voditi do Praga od prvog dana stimulacije. Mislim da cu kontaktirati ili Lucingera ili Beta plus.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  39. #739
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    Mikipika moja je preporuka da se svakako obratiš Lučingeru ako imaš mogučnosti , da te netko kod nas vodi kroza sve to uz konzultacije iz Praga nartavno, a za sebe mogu reć da nije bilo dr. Lučija nigdje nebi dospjela menmi je on pomogao na samom početku dok smo bili uplašeni i zbunjeni i nismo znali kuda i kako.

    Pusa svima !

  40. #740
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Ako ste u mogucnosti svakako odite, prag je caroban, uzivat cete, a i upoznat cete sve pa cete biti opusteniji u postupku, nadam se da je nasa stranica u mom potpisu korisna za nove putnike

  41. #741

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    HITNO! trazimo osobu koja bi o nuznosti donacije u inozemstvu zbog nepostojanja banke gameta u hrvatskoj pricala za 24sata!
    zainteresirani molim inbox
    hvala!

  42. #742
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    Poštovane,

    ima li netko iskustva sa povišenim TSH ? da li netko zna da li je to velik problem kod kretanja u postupak ?

    Unaprijed hvala...

  43. #743

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Koliki ti je tsh?
    Za postupak se preporuca da bude 1-2, kako bi energetski uvjeti u tijelu bili najpovoljniji. Regulira se euthyroxom.

  44. #744
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    Tsh mi je jako visok ,9.98, uz terapiju. Mislim da nikad nuje bio toliko.

  45. #745

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Znam da je ovo zadnje sto zelis cuti, ali na tvom mjestu ne bih u postupak s takvim nalazom tsh... Svakako se javi lijecniku, morat ces prilagoditi terapiju. Nadam se da ces to rijesiti sto prije!

    Isprike za offtopic...

  46. #746
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    Ma znam već sam poslala mailove na sve strane... morat ćemo se strpiti izgleda dok se situacija ne popravi... samo čekam potvrdu iz Praga za odgodu...
    zbilja moramo na sve sami misliti...

  47. #747
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Makajica, meni je lani u lipnju ustanovljena hipotireoza, da bi u konacnici to je rezultiralo hashimotom. Iz Praga mi traze tri uzastopna dobra nalaza, znaci TSH izmedju 1-2,5. Uz stalnu kontrolu naravno. Nije to problem, samo trazi vremena da se pogodi doza, da se situaciji smiri. Poduzmi sve sto mozes, i doci ce sve na svoje.

  48. #748

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    Može li mi netko reći da li se u Pragu može/mora (obavezno ili ne) uplatiti češko zdravstveno osiguranje za period koji se boravi gore?

    prvenstveno me to zanima radi rizika, i da li u slučaju neželjenih posljedica mogu biti smještena u bolnicu?

    planiram ići u postupak o vlastitom trošku, dakle formulari od Hzzo mi ne trebaju?

  49. #749
    florjan avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    frodda, putni zdrastveno kod naših osiguravatalje mislim da nema smisla uplaćivati jer koliko se sjećam ne pokriva MPO postupke i stvari vezane uz njih (nešto sam proučavo kada smo mi išli u postupak iz istih razloga koji i tebe muče), ali mi smo izvadili europsku zdrastvenu iskaznicu i mislim da ona pokriva ostale usluge, dok opet ukoliko postoji hitan slučaj moraju primiti u bolnicu bez obzira na iskaznice, a poslije to nacionalana osiguranja rješavaju, bar sam ja imao takav slučaj još prije 20-tak godina sa prometnom nezgodom u Austriji kada nas je austrijska hitna odvezla sa mjesta nesreće u bolnicu na preglede i ništa nisu naplatili nego su kasnije stigli neki papiri koje je HZZO podmirio. Nisu provjerene informacije nego je samo moje mišljenje ispravite me ako griješim

  50. #750
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    mislim da je pametno uzeti naše putno zdravstveno(za tih par dana dođe nešto sitno) uz euro iskaznicu...mi smo prošle godine u Italiji na hitnu primljeni bez plaćanja a na kontrolu za 8 dana smo platili pa nam je naše osiguranje refundiralo u potpunosti...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •