Stranica 101 od 149 PrviPrvi ... 519199100101102103111 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,001 do 5,050 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #5001

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Lovelife, i mi tempiramo za 8.mj zbog godišnjeg. Andrijana je prošli tjedan bila na godišnjem pa sam se s Marinom dopisivala i sve je bilo ok i brzo. Mi smo na listi čekanja, barem nam je tako rekla. Za zahtjev preko hzzo odi na njihove stranice i skini zahtjev za liječenje u inozemstvu. Ponesi ga kod svog mpo dr i on će ti dalje reći što treba. Ali pripremi se na čekanje.

  2. #5002

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    http://www.hzzo.hr/wp-content/upload...o_04122017.pdf

    Gospođa iz hzzoa me je napomenila da na drugom listu zadnja točka br 12 da se potpišemo i ja i muž. I na prvome listu skroz dolje ljevo u kutu treba pisati 2017god jer su stari papiri bili iz mislim 2014.god

  3. #5003

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Cure puno hvala, zlatne ste!

    Nika, ja kad sam rekla da bi tempirali za 8.mj.rekla mi je Andrijana da nije problem..

    Jeste li bili na konzultacijama? Jeste li platili sto unaprijed?

    Ja nekako računam ako se i čeka 2 mj da bi stigla dobiti odgovor od Hzzoa do početka 8 mj.. valjda neće svi na godišnji.. joj ta naša birokracija ..
    A tempiram izvaditi nalaze oko 10-15.5. Da vrijede onda do sredine 8.mj.

  4. #5004

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Kada sam pitala za obavljanje novih nalaza i plaćanje,rekla je da za sada ništa ne treba i da će me obavijestiti na vrijeme. Ako netko zna kako to ide bila bih zahvalna na informacijama. Jesi ti naglasila kod kojeg bi dr htjela ići?
    Na konzultacije ne planiramo ići, nego sve preko maila. Ti planiraš?

  5. #5005

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Cure jeste pročitale ovo:
    https://dnevnik.hr/amp/vijesti/hrvat...---558825.html

    Piše da se za Belgiju kompletno pokrivaju troškovi (???)
    Te da si zabilježena 2 slučaja spinalne mišićne atrofije kod djece začete u Češkoj!
    Kao i da su stanice u Češkoj iz Ukrajine.

    Ja kad sam pitala PFC i Pronatal rekli su da su stanice iz Češke.
    Ja sam se isto pitala od kuda njima toliko stanica i da su dostupne u relativno kratkom roku (to je samo moje razmišljanje)

  6. #5006

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    LF2 jesi ti spominjala da si bila u Belgiji?
    Kako tamo funkcionira, imaš imena nekih klinika?

  7. #5007

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Cure, iskreno, mene je ovo malo izbediralo.. pa šta oni ne testiraju na genetske bolesti?
    Iako, u članku ne piše da li su slučajevi povezani sa donacijom (iako je članak o donaciji)???
    I zašto se velika većina odlučuje za češku? Pa možda zbog najlakše i brže komunikacije..
    Uostalom, zašto nam netko tu ne savjetuje nešto.. sve sami moramo kopati..
    Jel postoje kakvi Testovi kojim se može utvrditi rizik tih teških bolesti??
    Sama naša dijagnoza je teška, sad još razmišljati o teškim bolestima..

  8. #5008

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Ne znam. Očito je to kod nas cijelo vrijeme problem, te kromosomske anomalije. Zato i sve te biokemijske i ne implantacije. Kako mi je objasnila geneticarka na Rebru, to su te neke "de novo" nastale anomalije. Najgore od svega što ne znamo zašto. Uvijek savršene blastociste. Od 8 j.s dobili 6 blastocista ovaj put. Svih 6, i zadnji puta 4 su imale trisomije i monosomije. Riješenje je ili i dalje probati, naravno uz PGD ili donacija. Al donacija čega? Nismo bili u Belgiji jer moramo sve sami platiti s obzirom da nijedan od nas nema kromosomskih problema, a skupo je. Isto tako je i u Pragu. Problem je što HZZO ne pokriva PGD ako smo nas dvoje "kromosomski" zdravi. Mislim, HZZO bi pokrio ali u državama di se to radi osiguranje ni njima ne pokriva ako smo "kromosomski zdravi". Mi smo bili u Istanbulu u jednoj poznatoj bolnici i stvarno mogu reći da dobro rade. Meni je isto sve to novo. Da li to samo nas dvoje nismo spojivi, ne znam. Ali sad kad vraćam film unatrag, to je i bio razlog svega što se dešavalo. Ovako mi je malo lakše jer bez tog testiranja bi sad imala 10 blastocista za vratiti a rijetko kad te anomalije dovode do
    duboke trudnoće.
    Da može uspjeti, može naravno, ali uz isprobavanja i taj PGD obavezno. Ali za to više nemamo novaca. Moramo jako dobro razmisliti i vidjeti donaciju j.s ili odmah skratiti sve i na donaciju embrija. Ovdje na forumima čitam da su cure išle na to ali je netko od partnera imao neku translokaciju. Vani po forumima čitam da ih šalju ako imaju razloga, tipa više od 5 neuspjelih transfera ili opetovane biokemijske. Ali košta.
    Stvarno mi je žao ako sam nekog uplašila, ali tako je kod nas ispalo. Ne vjerujem da je svima tako ali čisto imati na umu i te stvari jer očito je češće nego mi mislimo. Meni bi bilo drago da imamo neki konkretan problem ali jbg, ovo je zadnje što bi pomislila. Imam skoro 38 godina i 5 godina smo u ovim vodama.
    Zašto smo odlučili sve to raditi i platiti? Zato što više nisam htjela transfere i transfere i neuspjehe i biokemijske. Meni najgore od svega padaju čekanja bete i neuspjeh nakon. Nisam to mogla više, a i nakon toliko puta već predosjećas da postoji neki problem.
    Malo sam se razvezala, oprostite.

  9. #5009

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Lovelife, nitko ne testira na genetke bolesti osim ako sam ne tražiš i platiš. Testiraju samo kod parova koji idu isključivo na to testiranje ako jedan od parova imaju translokaciju.
    Isto tako ne testiraju ni donacijske spermije niti j.s.
    Barem koliko sam uspjela saznati u Belgiji i Pragu kada smo pokušavali preko HZZO-a.
    Ako sam krivu info napisala, ispravite me.
    Bilo bi lakše kad bi znala koji od nas dvoje to vuče. Onda bi znali na koju donaciju.

  10. #5010

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    LF2 ima cura na forumu koje se razumiju u to više.. .kariogrami, genetika. Da li ti je netko ovdje sa foruma mogao reci nesto više?

  11. #5011

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Lovelife i ja sam jucer procitala taj link kojeg si stavila. Izasao je na dosta portala. I sad sam i ja zbunjena. Za Makedoniju se zna da rade sa smrtnutim js i da su donatorke Ukrajinke. Za Česku se piše da rade sa svjezim js od čehinja. Pa me je sada taj clanak zbunio. I meni isto ostaje pitanje...zasto svi idu u cesku i placaju jako puno a ako u Belgiji i Makedoniji hzzo pokriva cijeli trosak postupka. Zašto? I kako sam jucer napisala tamo na temi potpomognuta u Makedoniji.....zasto svaka osoba sa kojom stanem i popricam kako se ja i muz borimo vec godinama, zasto mi svi odmah iz topa spominju Česku i Prag. Zasto? Nitko mi nije nikada spomenio npr. Belgiju ni Makedoniju.

  12. #5012

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    I kako sam tek zadnjih dana krenila u istrazivanje za Makedoniju, ovdje na forumu sam nasla tri teme i dosta toga sam saznala. Ali o Belgiji nisam nista uspila naci. Samo ju spominju ali nista opsirnije nema.
    LF2 da li ti znas nesto vise o postupcima u Belgiji?

  13. #5013

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Nisam znala da HZZO pokriva Makedoniju? Meni su rekli samo zemlje EU. U Belgiju idu kolko sam ja čitala zadnji puta cure koje idu na taj PGD jer Belgija pokriva kompletno troškove dok Prag nešto manje a PGD sam plaćaš.
    Što u Makedoniji imaju već zamrznute j.s? Mogla bi mi tamo.

  14. #5014

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Ako u Belgiji HZZO sve pokriva, čak i taj PGD..u čemu je kvaka, zašto svi srljamo u Prag i još masno doplaćujemo.
    Meni su javili iz Praga da rade sa češkim stanicama. Da li se može potpuno vjerovati?
    Zašto namnitko od naših MPO-ovaca ne kaže za i protiv..
    I ti genetski Testovi, ja bi radije platila, iskreno nije mi svejedno, mišićna atrofija je teška bolest.

    Koje su to klinike u Belgiji?

  15. #5015
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Ja sam u Belgiji i isla sam u Uz Brussel po preporuci svoje doktorice. Oni rade i pgd. Ivf rade i u uz leuven. Tamo sam rodila pa nemam iskustvo s ivf. Ne znam radi li bolnica st. Luc ivf, ali znam da se jos radi u ghentu, iako sve osim Brisela i Leuvena je svima koji putuju dosta nezgodno.

  16. #5016
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Link na Uz Brussel http://www.brusselsivf.be/

    Uz Leuven
    https://www.uzleuven.be/nl/ivf-behandeling

    A mozda da otvorite novu temu

  17. #5017

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    U Belgiji pokriva PGD samo ako partner ili ti imate neku translokaciju. Ali da, uvijek možeš platiti. Kakvi su vam kariogrami?
    Ja sam se dopisivala sa UZ Brussel.
    Evo odgovor:
    "Reimbursement is only for the couples with a translocation. We are happy to accept you as patients, however the treatment will not be covered by the Belgian insurance."

  18. #5018

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Dobro bi došla nova tema za PGD ali nisam još naišla na nekog tko je na svoju ruku i da su im kariogrami uredni, pisao igdje. Osim na stranim forumima. Pisale su cure koje su spoznale da netko ima translokaciju pa su išle na PGD. Makar bi i njihov savjet dobro došao.

  19. #5019

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    LF2, mislim da ste dobro napravili, sad barem znate gdje je problem..
    Nisu ni te stimulacije bezazlene..pa transferi..i psihički i fizički

  20. #5020

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Munkica ti znaci ziviš u Belgiji. Mislila sam da si tu pa da si mozda isla preko hzzoa. Mozda da otvorimo novi post za Belgiju pa ce nam netko mozda reci nesto vise. Hvala ti na javljanju.

  21. #5021

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Cure ono što ja jos znam za Makedoniju vezano za donaciju js, je da oni uvezu po 8js i te stanice kada dođu kod njih cekaju odobrenje od ministarstva zdravstva. I oni ne puste svih 8js dalje jer uvijek nađu da nisu sve uredu i odpadnu 1-3js. To je pisala cura koja je nedavno bila kod njih i sada u 5mj bi trebala ici kod njih na donaciju. Moje pitanje je na koji nacin oni vide da li su sve js ok jer su ih dobili smrznute? To ne kuzim.

  22. #5022

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Najbolje bi bile friske j.s. Makar i ako odlučimo za j.s, opet ću tražiti PGD. Strah me. Mene zanima, piše da se donacijski spermici i j.s testiraju genetski. Što točno? Kariogram?

  23. #5023

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    LF2, mislim da ste dobro napravili, sad barem znate gdje je problem..
    Nisu ni te stimulacije bezazlene..pa transferi..i psihički i fizički
    Hvala Lovelife, u situaciji sam gdje preispitujem sve i svašta. Čvrsto stojim na zemlji, ne znam odakle mi snage više ali rekla sam davno, fizički ću sve podnijeti ali te neizvjesnosti, čekanja, neuspjesi....to ne mogu. Ovako smo skratili puno vremena, suza, psihičkih trauma a i fizičkih. I onaj osjećaj da napokon znaš u čemu je problem i osjećaj olakšanja da ne moraš prolaziti negativne bete, spontane...jer trudnoća sa tim greškama nije ostvariva. A i sama pomisao sada bez toga testiranja mi jako teško pada. Pogotovo kasnije amniocinteze i opet neizvjesnosti i čekanja i strepnje. Dokle?

  24. #5024

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    LF2, razumijem te, i mislim da ste dobro napravili.. neki parovi naprosto nisu kompatibilni...sada treba vidjeti dalje..
    A oni rade PGD na stanici (muškoj ili ženskoj) ili kada se js oplodi?

    Munkica puno hvala na informacijama, to nam puno znaci.

    Vedre, i mene zanima kako oni vide da li su te stanice kvalitetne?

    Kad je meni moja Mpo gin.rekla da mi j donacija nužna ako želim trudnoću, spomenula mi je Belgiju i Španjolsku, ali je rekla da su tamo cijene od 10 000€ pa nadalje, nije rekla da HZZO pokriva sve u Belgiji.
    Također rekla je da se zbog cijene većina odlučuje za Prag..
    u PFC -u su cijene digli na 7500€ ... sto bas i nije “jeftino”

  25. #5025

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    I koliko dodje taj PGD?
    Meni je kariogram uredan, ali ionako ja trebam donaciju js.. a suprug nije radio kariogram

  26. #5026

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Na embriju rade. Kod nas je bilo 270 € po embriju, u Pragu sam dobila cijene 300 € po embriju. NGS metoda.

  27. #5027

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    LF2, ako je Kariogram da li onda treba raditi PGD?

    Čitala sam sada sto sve rade u toj klinici u Briselu, dvostruku analizu, i rade bas testove na spin.misicnu atrofiju..
    Čini mi se puno toga..
    A sto od toga rade u Pragu? Da li je itko precizirao na sto se sve testira genetski materijal?

  28. #5028

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Nama su kariogrami uredni. Prvi put smo radili PGD-FISH metodu gdje su testirali samo 8 kromosoma, blastomere, 3 dan od transfera. I nalaz svih 4 je pokazao abnormalnosti.
    Drugi put smo odlučili ipak za blastocista jer se radi sa više genetskog materijala i radili smo tu sofisticiranije metodu NGS na 24 kromosoma.

    A standard diagnosis covers all 24 chromosomes (22 chromosomes and 2 sex chromosomes– X and Y) and is performed for aneuploidies (chromosome number abnormalities), which in most cases result in the death of embryo. Others cause serious genetic defects, including Down, Turner, Edwards, Patau or Klinefelter syndromes. This method is also used in screening for mutations in single genes. The diagnostics has to be performed earlier in future parents in order to determine the risk in their case. A couple diagnosed with mutations threatening the foetus is referred for PGD testing adapted to this result.

    Evo link neki što sam našla o tome. I meni je sve ovo novo.
    https://www.invictaclinics.com/pre-i...on-sequencing/

  29. #5029

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Cure meni nije jasno, do sad se “forsirao” Prag, a sad odnjednom u svim medijima Makedonija?
    Zašto nam nitko ne govori o pravima na liječenje, gdje i kako? Odluka jeste na nama, ali imamo pravo na informacije..
    Meni je malo čudno da se u Pragu praktički “odmah” može doći.. od kuda njima toliko donorki da imaju odmah svježe js.?? A na stranici od belgijske klinike piše da fali i donora i donorki..
    Ja nemam protiv nikoga ništa, ali željela bih na temelju vjerodostojnih informacija donijeti najbolju odluku.. pa ako i treba nadoplatiti, ali da znamo...
    Jer ako oni imaju odmah, u tolikoj količini, da li je upitna kvaliteta?

  30. #5030

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Lovelife meni je moja dr oće prakse pa moj ginekolog i moj dugogodišnji mpo lječnik, svi su mi predložili Prag. Nitko mi nije spomenio ni jednu drugu državu i nitko mi nije spomenio da li hzzo pokriva ili ne. Sve što saznajem je na forumu po fejsu i dok googlam. Kada smo sada bili na donaciji js u Pfc na dan kada je bila punkcija donatorke taj isti dan je i moj muž došao dati uzorak i ja sam pitala dr za donatorku. Rekli su mi da je donatorka u drugoj zgradi jer da im je zakon da se ne smijemo sresti.

  31. #5031

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Mogu oni reci svašta, pitanje da li je istina.
    Meni su isto rekli da su donorke Čehinja, a sad dr.Baldani piše da su Ukrajinke.
    Samo hoću reci da imamo pravo na istinitu informaciju

  32. #5032

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Cure, ja sve razmišljam, već kad idemo u to sve, sto je psihicki, fizički i financijski zahtjevno, da zahtijevam taj PGD test (i platim, ako idem u Pronatal)..
    Jel se to može? Znaci oni to naprave prije transfera?

  33. #5033

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, ja sve razmišljam, već kad idemo u to sve, sto je psihicki, fizički i financijski zahtjevno, da zahtijevam taj PGD test (i platim, ako idem u Pronatal)..
    Jel se to može? Znaci oni to naprave prije transfera?
    To i mene zanima. Jel netko napravio? Koliko se to još dodatno plaća?

  34. #5034

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Da. Radi se najbolje na blastocistama ali se nalaz čeka pa se mora na FET.
    Makar, prvi put sam radila PGD FISH kojs se radi 3 dan nakon oplodnje i nalaz već gotov za dva dana tako da možemo na transfer jer se nismo htjeli vračati ponovno FET i jer smo bili uvjereni da ako su nam kariogrami uredni da će bit i ovo. Ali tu su testirali samo 8 kromosoma i nije toliko točna jer ne rade da puno genetskog materijala kao da blastocistama npr. To me tješilo kad smo išli drugi put jer sam mislila da možda rezultati nisu toliko točni. Tješila samu sebe.
    Drugi put smo radili tu bolju metodu na sve kromosome. I koliko sam se informirala po netu, to je to. U svim istraživanjima sa NGS metodom kod normalno kromosomskih embrija rođeno dijete je isto uvijek kromosomski normalno. Barem koliko sam istraživala.

  35. #5035

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    U Pragu sam dobila odgovor 300 eura po embriju, Brussel 400. To sam pitala još u siječnju. Turska 270 eura.
    PGD - FISH (8 kromosoma) je išao tipa, 10 embrija u cijeni panela.

  36. #5036

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Belgija pokriva i troškove IVF + PGD kompletno skoro ukoliko imate razloga za to. Ako netko od vas ima translokaciju na kromosomu.

  37. #5037

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    LF2, a gdje si ti radila?
    Znaci PGD- NGS metodom je najsigurniji?
    Sto kod Donacije js? Bojim se da tad ne sufinanciraju?
    A kako i doznati za tu Belgiju kad ove žene na Hzzou ništa ne znaju?

  38. #5038

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Acibadem, Istanbul smo bili.
    U HZZO ne znaju jer eto....
    Oni se drže toga da im je eto država dala liječenje vani jer im to ne mogu omogućiti u Hrvatskoj a za sve se snađi sam.
    Ono kolko sam ja shvatila ti izaberes kliniku i HZZO tebe financira na način na koji se financiraju državljani te države u koju ideš. Tebe kad te npr.Belgija prihvati liječiti postaješ njihov "osiguranik" .
    Evo odgovor od HZZO-a. Ne znam za Prag. U principu bi i tamo trebao HZZO sve pokrivati ali koliko vidim i čitam pokriju nešto.

    Poštovana,
    sve informacije vezano za troškove MPO postupaka u državama članicama EU, kao i u ostalim državama, možete dobiti isključivo od inozemnih zdravstvenih ustanova sukladno pozitivnim pravnim propisima njihove države.
    S poštovanjem,

  39. #5039

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    LF2 pa ti si isla u Istanbul u Acibadem. To nisam bila skuzila prije. To ti je ta ista klinika u Makedoniji o kojoj smo govorili.

  40. #5040

  41. #5041

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Hvala Vedre..
    Jeste se vi odlučili?
    Ja sam dosta neodlučna, pogotovo jer ne znam kome vjerovati.. odgovorima koordinatora ili izjavama dr.Baldani

    Da li ima negdje statistika uspješnosti po klinikama?
    I svježe stanice su kvalitetnije za oplodnju od smrznutih, ima li negdje taj podatak koliko je uspješnih trudnoća sa svježim a koliko sa zamrznutim?

    Vedre koliko ste vi puta bili na ET u PFC-u?

    Ne dodje li na isto, kada se ide na ponovni ET- oni ga odmrzavaju, znaci da se opet radi sa smrznutim, dakle samo 1.moze biti svježe?
    Hm..

  42. #5042

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    LF2 pa ti si isla u Istanbul u Acibadem. To nisam bila skuzila prije. To ti je ta ista klinika u Makedoniji o kojoj smo govorili.
    Da, tamo smo bili. Samo riječi pohvale što se tiče stručnosti. A o uvjetima, samoj bolnici da ne pričam, daleeeekooo ispred nas.
    E sad, što je meni jedan doktor u kvartu reko....tamo gdje će vam uspjeti, tamo će vam biti najbolje

  43. #5043

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    LF2, kako to da ste se odlučili za Istanbul?
    I znaci, sve ste do sada sami financirali?
    Kako to da vam netko i ranije nije preporučio taj PGD?

  44. #5044

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    LF2, da li se taj PGD test može napraviti npr.3 oplođene stanice (ako ih se teoretski govoreći, oplodi npr 6 ili 8)
    Jer dosta to sve poskupljuje ako se svi testiraju.
    Hvala

  45. #5045

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Lovelife mi se jos nismo 100% odlucili za Makedoniju. Jos ne znam. Nigdje nisam naišla na njihove statistike.
    U Pragu sam imala samo jedan postupak i sad je ostao jedan smrzlić.

    Ja kako sam razumila da nije isto kada samrzavaš samu js i kada zamrzavaš već oplođenu. Sama smrznuta js kazu da nije iste kvalitete kao kad smrzavas embrij. Kako i zasto zaista ne znam??

  46. #5046

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    LF2, da li se taj PGD test može napraviti npr.3 oplođene stanice (ako ih se teoretski govoreći, oplodi npr 6 ili 8)
    Jer dosta to sve poskupljuje ako se svi testiraju.
    Hvala
    Nitko nam nije ranije ponudio jer su nam kariogrami dobri. Isto ko što nikom to ne nude jer smatraju da možemo sto puta na transfere pa eto kad se primi. A najveći postotak neuspjelih trudnoća su te kromosomske greške. Ko npr, kad ti kod biokemijske trudnoće kažu " kromosomska anomalija". A ja imala 4 biokemijske i jednu vanmaterničnu. I nama kad tad može uspjeti naravno, da se potrefi. Ovako smo malo skratili put.
    Prvi put smo radili treći dan oplođene stanice da možemo peti dan na transfer. To je taj PGD-FISH koji isto nije bio dobar. I testirali samo 8 kromosoma koji su ajmo reć najučestaliji kod problematike neplodnosti. Kad radiš treći dan rade biopsiju samo jedne stanice zametka jer treći dan ni nema puno stanica. Cijena je bila 1000 € do 10 zametka. Mi smo prvi put išli na to jer smo htjeli odmah obaviti transfer.
    Naravno da je puno bolje na blastocistama jer uzimaju na biopsiju više stanica zametka i testiraju više genetskog materijala. Logično. To smo radili drugi puta. I testirali sve kromosome ne samo osam. Oni naprave biopsiju, uzmu nekoliko stanica iz blastocista i rade test dok blastociste smrznu. I ti čekaš dva tjedna da ti jave nalaze. Ako je dobar nalaz ideš na FET.
    Nama je rješenje ili ponovno isto tako ili prirodno jer se kao smatra da ako nešto nije dobro organiziram sam odbaci. E sad, meni je toga dosta bilo iskreno.
    Prirodno je teže jer sam isto imala biokemijske i vanmaterničnu, prirodno. A i nemam lijevi jajovod i ovulacije baš. Šanse skoro nikakve. Da sam mlađa ok....al ovako, 38 godina?
    Jedino se postavlja pitanje donora? Da li j.s ili spermija s obzirom da ne znamo ko vuče od nas dvoje to. Netko nam ponudio ipak j.s jer veća je mogućnost da je problem u j.s s obzirom na moje anovulacije, neredovite menge.... godine ne spominju al budimo realni. Njegov spermiogram je uvijek dobar. Malo me muči to pitanje? Ili direktno na doniranje embrija da idemo? Ne znam.

  47. #5047

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Lovelife mi se jos nismo 100% odlucili za Makedoniju. Jos ne znam. Nigdje nisam naišla na njihove statistike.
    U Pragu sam imala samo jedan postupak i sad je ostao jedan smrzlić.

    Ja kako sam razumila da nije isto kada samrzavaš samu js i kada zamrzavaš već oplođenu. Sama smrznuta js kazu da nije iste kvalitete kao kad smrzavas embrij. Kako i zasto zaista ne znam??
    Prvo ideš po smrzlića ili? Iskreno ti želim da nećeš morati razmišljati di poslije

  48. #5048

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    LF2, sad mi je malo jasnije, hvala
    Da, nije laka odluka.. uopće.
    Zar nitko od doktora nema savjet?

    Vedre, koliko ste vi platili postupak u PFC-u?
    I sada kada bi išli na ET to se opet placa?

  49. #5049

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Nas je donacija js da dodatnim metodama izasla hebenih 6.000e

  50. #5050

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Et je mislim 700e....nisam sad sigurna

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •