Stranica 117 od 149 PrviPrvi ... 1767107115116117118119127 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,801 do 5,850 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #5801

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Djevojka sa sela, iskreno ja prvi puta to čujem, ali onda je vjerojatno moguće.
    PGD Hzzo placa u Belgiji (na vlastitim stanicama) ako ima medicinskog opravdanja, ima cura koje su pisale na tu temu.
    A ako ti hoćeš napraviti PGD možeš, ali o svom trošku. I prilično je skupo.

    Argente, da, ovo sa količinom js je i meni sumnjivo.

  2. #5802
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Djevojka_sa_sela prvotno napisa Vidi poruku
    Sanrio čestitam ti na hrabrosti i na trudnoći! Nažalost svjesna sam toga, ali još nisam spremna odustati od svojih stanica, ali pitanje je kako ću razmišljati s 38. Koliko sad imaš godina? 38? Možeš li mi reći kako ste izabrali donorku? I malo više o cijelom procesu? Koliko sam upoznata, u Češkoj HZZO sufinancira samo 1000€, za razliku od recimo Makedonije gdje je 100% troškova pokriveno, je li to iz razloga jer se radi PGD u Češkoj? Može i na pp.
    To što našim osiguranicama za odnaciju jajnih stanica u Češkoj HZZO plaća samo 1000 E od cjelokupne cijene naši opravdavaju da toliko prava imaju i češke osiguranice u Češkoj. Ovakva praksa je od 2013. tj. od ulaska Hrvatske u EU.


    Ako ideš sa svojim stanicama, HZZO to ne sufinacira jer se ti postupci rade u HR.

    Imate li neki razlog, tj. u obitelji neke teške monogenske bolesti čiji prijenos želite spriječiti PGD postupkom? PGD, predimplantacijska genska dijagnostika se radi ciljano na određenu nasljednu bolest. U tom slučaju se od HZZO-a npr u Belgiji može dobiti pokriće cjelokupnog postupka.

    Pretpostavljam da si mislila na PGS, predimplantacijski skrining na poremećaje u broju i obliku kromosoma (npr. Down sy, Patau sy. Edwards sy.)

  3. #5803

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Lovelife, kakva je situacija kod tebe? Koliko ste zamrznuli?

  4. #5804
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Kako Argente kaže, pitanje je na koji način klinike u Češkoj mogu zadovoljiti stalno rastuću potražnju za postupcima IVF-a s doniranim jajnim stanicama iz cijele Europe i šire. Češka ima samo oko 11 milijuna stanovnika i 42 IVF klinike...

    Teško je do podataka o rastu broju IVF ciklusa s doniranim jajnim stanicama, ali mislim da je OK primjer iz ovog članka iz 2016. godine:

    "An estimated 20,000 IVF cycles were completed in the Czech Republic in 2006, a quarter of which were for foreign couples. By 2014, that number had grown to 30,000, with foreign couples accounting for one-third of the total."
    Posljednje uređivanje od Inesz : 13.10.2019. at 17:49

  5. #5805

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Nika, nisu mi ništa javili jučer, iako sam molila Andrijanu.
    Vjerojatno će zamrznuti 2-1-1 ako će sva 4 biti ok

  6. #5806

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Inesz da, mislila sam na PGS, pardon, uvijek te dvije pretrage miješam. U obitelji nemamo nikakve dijagnoze i kariotipovi su nam uredni. Znam da se HZZO tako pravda, iako im to nije baš u redu, jer mi nismo Čehinje nego stranci u Češkoj i obavljamo nešto što naš Zakon dozvoljava, ali ne i omogućava u HR i to bi trebalo u potpunosti refundirati kao i u Makedoniji. Što ako želim na donaciju u Španjolsku ili Belgiju? (bez indikacije za PGD), da li onda sufinanciraju sve ili opet samo dio troškova?

    Za obični postupak sa svojim js u Češkoj sam se već informirala i bila u kontaktu s dvije njihove klinike prije par godina, ali nemam baš više fin.mogućnosti da plaćam, pa smo odustali i trošim postupke na teret HZZO i naravno sve više razmišljam o donaciji js radi moje dijagnoze.

  7. #5807

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Lovelife što se tiče biranja donorki, našla sam gdje sam to pročitala, tu na Rodi na temi Potpomognuta u Makedoniji su cure pisale na 9. stranici o tome da se mogu sami odlučiti za donorku, ulogiraju se, pa upisuju podatke tipa boja kose, očiju, visina, krvna grupa.. Možda to nije moguće u Češkoj.

  8. #5808

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Meni to isto smrdi. Potražnja je velika pa se ne bih previše šokirala da se “snalaze” npr. da dvije žene istovremeno dijele istu donorku, ili da ustvari koriste smrznute js kao u MK (koliko ih tamo bude u paketu, 8 ili 10?)
    Nisam više u MPO ali često virnem na ove teme, i čini mi se da u zadnje vrijeme, tipa godinu-dvije, donorke fakat manje JS imaju.
    Tamo na početcima ove teme...i pred 5-6-7 god...pa svatko je imao embrija i za po 2 FET-a. Jel i sad u cijenu postupka garantiran najmanje 1 FET?
    FET je zagarantiran samo u all inclusive paketu od 7500 eura (nisam više 100 % sigurna u cijenu, ali tako nešto).

  9. #5809

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Lovelife, nadamo se dobrim vijestima sutra☺
    Djevojka ss, nama nitko nije davao preporuku za donaciju. Jednostavno smo odlučili da je borba sa vlastitim stanicama završila. Čak nas nitko u Češkoj nije tražio preporuku. Sve su to teške odluke u životu i nekako sami morate doći do toga da ste zreli za upuštanje u avanturu donacije. Doktori doma su govorili da još imamo vremena za to, ali mi se više nismo tako osjećali. Bili smo iscrpljeni, potrošeni psihički i život nam se već nekoliko godina vrtio samo oko potpomognute. Onda sam otkrila ovaj forum i eto nas...
    U Češkoj ne možeš ništa oko donorica birati. Ti se opišeš i oni po tom opisu sami traže najprikladniju.
    Posljednje uređivanje od Nika39 : 13.10.2019. at 20:42

  10. #5810

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Nika39 pa da, ne treba preporuka ako par sam snosi sve troškove. Mene je zanimalo preko HZZO, obzirom da nisam sve postupke još iskoristila, a dijagnoza je kompleksna. Velike su to odluke, dajem si još koju godinu, sad sam napunila 36. Vidjet ćemo. Volim biti informirana o svim mogućim opcijama unaprijed, da znam planirati, štediti i tako... tebi čestitke na trudnoći još jednom

  11. #5811
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Meni to isto smrdi. Potražnja je velika pa se ne bih previše šokirala da se “snalaze” npr. da dvije žene istovremeno dijele istu donorku, ili da ustvari koriste smrznute js kao u MK (koliko ih tamo bude u paketu, 8 ili 10?)
    Nisam više u MPO ali često virnem na ove teme, i čini mi se da u zadnje vrijeme, tipa godinu-dvije, donorke fakat manje JS imaju.
    Tamo na početcima ove teme...i pred 5-6-7 god...pa svatko je imao embrija i za po 2 FET-a. Jel i sad u cijenu postupka garantiran najmanje 1 FET?
    A obzirom na cifre koje se sada spominju ovdje po postupku poprilično su i poskupili. Prije 4 godine kada sam se ja raspitivala bilo je dosta jeftinije.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  12. #5812

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Nika39, koliko imaš godina ako smijem pitati? I kako si, kad je prvi utz?

  13. #5813
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Nika39 prvotno napisa Vidi poruku
    I još nešto. Ne želim te uplašiti, samo dati povratnu informaciju stvarne žene, a ne statistike. Ja sam u cijelu priču ušla u tvojim godinama sa niskim amh. Nakon 35 se prepolovio. Nisam mogla vjerovati!! Poslije me dr. nije više htio slati na to da se ne stresiram kad vidim rezultat, jer smo znali da je nizak. Ne znači da će i kod tebe biti tako, ali nemoj dugo čekati, što god odlučila.
    Nika draga, promaknuo mi je ovaj tvoj post pa sam se samo još jednom htjela zahvaliti na savjetu i podršci.

  14. #5814
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Meni to isto smrdi. Potražnja je velika pa se ne bih previše šokirala da se “snalaze” npr. da dvije žene istovremeno dijele istu donorku, ili da ustvari koriste smrznute js kao u MK (koliko ih tamo bude u paketu, 8 ili 10?)
    Nisam više u MPO ali često virnem na ove teme, i čini mi se da u zadnje vrijeme, tipa godinu-dvije, donorke fakat manje JS imaju.
    Tamo na početcima ove teme...i pred 5-6-7 god...pa svatko je imao embrija i za po 2 FET-a. Jel i sad u cijenu postupka garantiran najmanje 1 FET?
    Ispravite me ako griješim, ali meni se općenito čini da je MPO prije bio puuuno uspješniji u kojoj god starosnoj populaciji. Pri tom ne mislim na mogućnost vraćanje više zametaka u jednom postupku, već na to da je žena uopće došla do 3 ili više embrija pa su joj mogli vratiti 2-3 u 1 postupku što je rezultiralo višeplodnim i uspješnim trudnoćama. Nemam točne statističke podatke naravno pa je nezahvalno ovako pisati, slažem se, ali sam iznjela svoju skromnu opservaciju pokušavajući ostati objektivna. Možda mi se samo učinilo... Kao da je sva znanost i tehnologija otišla naprijed, a rezultati su sve lošiji...

  15. #5815
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Djevojka_sa_sela prvotno napisa Vidi poruku
    velikavisoka u sličnom smo sosu, imam 36 godina, i težu endometriozu, i iza sebe skoro 6 godina neplodnosti i 6 IVF postupaka. Privatno smo u 3 stim. postupka dobijali po 3-5 stanica, odnosno 1-2 trodnevna i nikad se niš nije primilo. Sad sam preko HZZO potrošila 3 postupka. Rekli su mi sad da nisam još za donaciju js, jer reagiram na stimulaciju, u prvom stim. IVF postupku preko HZZO nisam dobila nijednu valjanu stanicu da je nije pojela endometrioza, u drugom stimuliranom sam dobila 6 stanica, ali 3 valjane, 2 zametka trodnevna, nije se primilo, treći nije dogurao do blastice i sad u trećem prirodnjaku napravili su prerano aspiraciju, stanica nije dozrela, ali je lijepo izgledala. Ja sam očajna i već razmišljam o donaciji js. Kod muža sve ok. Sve dodatne pretrage sam radila osim NK stanica (koje su mi rekli da nema indikacije da radim, jer su mi svi drugi imunološki nalazi ok, kao i nalazi na trombofiliju) i histeroskopije. TSH mi lagano šeta od 2 do 4 kako kad, imam kakti subkliničku hipo, jer su svi ostali nalazi uredni i antitijela negativna.. Ja sam tvoja suborka koja se još nada postupku sa vlastitim js. Iako mi nade svakim postupkom tonu... Pratim ovu temu da vidim kako su druge cure odlučile na donaciju u Češkoj i kako se cijene kreću..
    Draga DSS, hvala puno na javljanju i dijeljenju svoje priče!

  16. #5816

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj Djevojka_sa_sela prvotno napisa Vidi poruku
    Sanrio čestitam ti na hrabrosti i na trudnoći! Nažalost svjesna sam toga, ali još nisam spremna odustati od svojih stanica, ali pitanje je kako ću razmišljati s 38. Koliko sad imaš godina? 38? Možeš li mi reći kako ste izabrali donorku? I malo više o cijelom procesu? Koliko sam upoznata, u Češkoj HZZO sufinancira samo 1000€, za razliku od recimo Makedonije gdje je 100% troškova pokriveno, je li to iz razloga jer se radi PGD u Češkoj? Može i na pp.
    Hvala ti na čestitkama
    Ja ti imam 41 godinu sad. I iz ove perspektive mi je žao što nisam krenula prije u donaciju. U mpo sam od 36 godine. Cure su ti više manje sve odgovorile što se tiče donorke. U Pragu nema biranja, oni sami nađu odgovarajuću donorku i tebi pošalju osnovne podatke o dobi, boji očiju i kose, interesima, obrazovanju i to je to.
    Cijena postupka je bila nešto manja od 6000 eura.
    Razumijem da nisi spremna odustati od svojih stanica no moj ti je savjet da ne čekaš predugo.
    Od srca ti želim uspjeh kako god odlučila!

  17. #5817

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Lovelife, ima li novosti kod tebe?
    Nika, kad je uzv?
    Na putu sam ovih dana pa nisam baš u toku!

  18. #5818

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Ispricavam se sto upadam, trebala bi rezervirat smjestaj na bookingu za Prag, htjela sam vas pitati kako ste vi rezervrale, nemam kreditnu karticu vec Visu ali debitnu, ne znam da li mogu s njom napravit rezervaciju. Jel netko probao tako, imam visu inspire i visu electron ali obje su debitne

  19. #5819

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Citiraj hueber prvotno napisa Vidi poruku
    Nika39, koliko imaš godina ako smijem pitati? I kako si, kad je prvi utz?
    Dobro sam. Ne osjećam se ništa drugačije, pa sam malo u strahu. Ali od kud ja znam kako je to biti trudan☺. 39 mi je god. tek!☺. Sutra idem na uzv i ne mogu se dočekati, a s druge strane se brinem da se pokaže sve što se treba vidjeti. Uglavnom, smiješna sam sama sebi s tim podijeljenim emocijama.

  20. #5820

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Drage moje cure, evo dobili smo 3 embrija visoke kvalitete, zamrznuti svaki posebno.
    Eto, ja sam nekako potajno i htjela da mi vraćaju po jedan.. ne znam da li je to dobro ili je bolje kada ih vraćaju vise?
    Vjerujem da garancije nema.
    I opet mislim da je 3 mali broj.

  21. #5821
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Nika39 prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro sam. Ne osjećam se ništa drugačije, pa sam malo u strahu. Ali od kud ja znam kako je to biti trudan☺. 39 mi je god. tek!☺. Sutra idem na uzv i ne mogu se dočekati, a s druge strane se brinem da se pokaže sve što se treba vidjeti. Uglavnom, smiješna sam sama sebi s tim podijeljenim emocijama.
    Nika, svakako nam javi sutra kako je prošlo... Jedva čekam (skup s tobom)

  22. #5822
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje cure, evo dobili smo 3 embrija visoke kvalitete, zamrznuti svaki posebno.
    Eto, ja sam nekako potajno i htjela da mi vraćaju po jedan.. ne znam da li je to dobro ili je bolje kada ih vraćaju vise?
    Vjerujem da garancije nema.
    I opet mislim da je 3 mali broj.
    Čestitam Lovelife!!!

    Garancije, naravno, nema... S jedne strane je dobro da se vraćaju 1 po 1 da imaš rezervu, a s druge sam negdje pročitala da se lakše možda uspostavlja "komunikacija" s endometrijem ako se vraća više. Činjenica je da nitko ništa ne garantira.

    Kad smo mi dobili kvalitetne (vlastite JS) embriolog je doslovno rekao "u njima vidim trudnoće", ali je endometrij zeznuo pa je ispalo kao da smo ih niz vodu bacili (jer mi vaginalni progesteron nije bio dovoljan)...

    U svakom slučaju, možete biti sretni za kvalitetu, ali da, broj baš i nije nešto rekla bih...

    Navijam

  23. #5823

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Kaže A.da su sva tri embrija blastociste visokog stupnja razvoja i vrlo dobre kvalitete..
    Nika sto ti piješ od terapije od ET-a?

  24. #5824

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje cure, evo dobili smo 3 embrija visoke kvalitete, zamrznuti svaki posebno.
    Eto, ja sam nekako potajno i htjela da mi vraćaju po jedan.. ne znam da li je to dobro ili je bolje kada ih vraćaju vise?
    Vjerujem da garancije nema.
    I opet mislim da je 3 mali broj.
    Ne mogu izdržati da ne komentiram, ali da, i meni se 3 čini mali broj. Dodiše to su tri pokušaja, ali sam ja sa skoro 40 došla do tog rezultata. Osam jajnih stanica koje su zrele. Šest oplođenih, na kraju tri kvalitetna. Dva smo odmah vratili što mi je žao. I sad smo išli po ovog jednog u prirodnom fetu. Sad bi rađe da smo vraćali jedan po jedan, ali mi to nisu predložili, a ja se nisam sabrala i promislila nego išla za onim što su rekli.
    Ali možda su za tri embrija bolje kvalitete od moja tri jer je mlađa jajna stanica. Držimo fige da će taj jedan biti dobitni.

  25. #5825

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Nego, negdje sam pročitala da je neka od vas koja je koristila intralipidnu infiziju istu nabavila u Hrvatskoj. Molila bih informaciju preko koje ljekarne. Ja sam pitala u nekima, ali su rekli da intralipidnu ne mogu naručiti, da je to za bolničke sustave.
    Hvala na odgovoru

  26. #5826

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Tina kako se točno zove ta intralipidna infuzija?
    Prijateljica mi radi u ljekarni pa ću je pitati..
    Koliko i kako često se daje?

  27. #5827

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj Nika39 prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro sam. Ne osjećam se ništa drugačije, pa sam malo u strahu. Ali od kud ja znam kako je to biti trudan☺. 39 mi je god. tek!☺. Sutra idem na uzv i ne mogu se dočekati, a s druge strane se brinem da se pokaže sve što se treba vidjeti. Uglavnom, smiješna sam sama sebi s tim podijeljenim emocijama.
    Nika, sve će biti super, vidjet ćeš!
    Sjećaš se da ni ja nisam imala nikakve simptome.
    Željno očekujemo novosti!

  28. #5828

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje cure, evo dobili smo 3 embrija visoke kvalitete, zamrznuti svaki posebno.
    Eto, ja sam nekako potajno i htjela da mi vraćaju po jedan.. ne znam da li je to dobro ili je bolje kada ih vraćaju vise?
    Vjerujem da garancije nema.
    I opet mislim da je 3 mali broj.
    Lovelife, je.Tri je mali broj ali jedan pravi je dovoljan!
    Sva tri su visoke kvalitete i ne sumnjam u uspjeh!
    Kad planirate fet?

  29. #5829

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Sanrio kaže A.da su vrlo dobre kvalitete blastociste visokog stupnja razvoja ...

    FET planiramo u 12.mj.

    Sanrio vi ste isto htjeli da vam vrate 1? Zbog mioma, jelda?

  30. #5830

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Sanrio kaže A.da su vrlo dobre kvalitete blastociste visokog stupnja razvoja ...

    FET planiramo u 12.mj.

    Sanrio vi ste isto htjeli da vam vrate 1? Zbog mioma, jelda?
    Da, u slučaju blizanačke trudnoće bio bi problem zbog mioma.
    Što kaže A. što se desilo sa 4 embrijem? Prestao se razvijati?

  31. #5831

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Sanrio, nije ništa rekla za 4.
    Bas ću pitati.. ali nekako sve manje vjerujem u istinitost svih informacija

  32. #5832

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Sanrio, nije ništa rekla za 4.
    Bas ću pitati.. ali nekako sve manje vjerujem u istinitost svih informacija
    Nemoj si to raditi, molim te, za tvoje dobro! Možda je ova A. smotana ko sajla ali ne bi lagali oko toga.
    Žao mi je da je što ste zbog nje dovedeni u situaciju da morate sumnjati u sve

  33. #5833

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Sanrio hvala ti na lijepim željama. Da, razumijem tvoju perspektivu! I ja sad s 36 mislim da sam trebala prije sve, a krenula sam u postupke s 31. Nažalost nitko od nas ne zna što ga čeka, tako ni ja.. Hvala ti još jednom i sretnu i školsku trudnoću ti želim!
    Lovelife meni se 3 čini super, ako je riječ o 3 vrhunski ocijenjene blastociste.
    Tina1979 cura koja je išla u postupak u Podobnik (kod Alebića) je tamo primala intralipidnu.
    VelikaVisoka nema na čemu, ako što treba tu sam za razmjenu iskustva.

  34. #5834

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    U Makedoniji idu u paket 8 j.s. Da, možeš se sama ulogirati i sugerirati koju donorku želiš ali izbor je jako malen. Jako. Meni su samo na boju kose i očiju izašle dvije donorke jer naravno uz to želiš i onu koja ima 8 j.s. Na kraju moja nema moju boju očiju niti krvnu grupu.
    Isto tako u MK možeš dovesti svoju donorku koja ne smije imati iznad 36 godina.
    U Prag vidim da je najveći razlog zašto se cure odlučuju, svježe j.s.
    Makedonija PGD nema.
    U Pragu PGD uvijek možeš dodatno platiti. U Belgiji ide preko HZZO samo ako ima netko od vas dvoje genetsku translokaciju. U suprotnom, možeš platiti. Belgija je od svih spomenutih najskuplja.

  35. #5835

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Tina kako se točno zove ta intralipidna infuzija?
    Prijateljica mi radi u ljekarni pa ću je pitati..
    Koliko i kako često se daje?
    Ne znam dal ima neko posebno ime. Meni u PFC napisali samo intralipidna infuzija 20 % 100 mil.
    Trebala bi u slučaju potvrđene trudnoće primati svaka dva tjedna jednu do, mislim, 16. tjedna trudnoće.

  36. #5836

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj Tina1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam dal ima neko posebno ime. Meni u PFC napisali samo intralipidna infuzija 20 % 100 mil.
    Trebala bi u slučaju potvrđene trudnoće primati svaka dva tjedna jednu do, mislim, 16. tjedna trudnoće.
    Vidi moj post iznad

  37. #5837

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    LF2 hvala ti na detaljima, sad mi je sve jasno, odnosno jasnije.. svakako mi svježe js bolje zvuče, a da idem na donaciju, vjerojatno bih htjela da se radi PGS, pa je dobro znati gdje je to moguće.

  38. #5838

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Meni je to predimlantacijsko testiranje najbitnije ali sam odustala od svojih jajnih stanica. Bez obzira me još uvijek strah po tom pitanju.
    NGS metoda (24 kromosoma) je 300 po embriju. Takvu cijenu sam dobila iz Pronatala u Pragu prije godinu dana.
    Posljednje uređivanje od LF2 : 14.10.2019. at 21:17

  39. #5839

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    LF2 nisam shvatila, predimpl. testiranje ti je najbitnije, ali odustala si od vlastitih js? Imaš li kakvu dijagnozu, da si to htjela raditi samo na vlastitim js? Meni je to bitno ako bih uzimala doniranu js, obzirom da ne mogu za sebe garantirati, a kamoli za anonimnu donoricu, je li genetika u redu. Nisam čula za NGS metodu, morat ću guglati da vidim što je točno to.

  40. #5840
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno Ngs

    DSS, evo linka sa prethodnih stranica ove teme https://www.invictaclinics.com/pre-i...on-sequencing/
    Posljednje uređivanje od velikavisoka : 14.10.2019. at 22:24

  41. #5841

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Djevojka_sa_sela prvotno napisa Vidi poruku
    LF2 nisam shvatila, predimpl. testiranje ti je najbitnije, ali odustala si od vlastitih js? Imaš li kakvu dijagnozu, da si to htjela raditi samo na vlastitim js? Meni je to bitno ako bih uzimala doniranu js, obzirom da ne mogu za sebe garantirati, a kamoli za anonimnu donoricu, je li genetika u redu. Nisam čula za NGS metodu, morat ću guglati da vidim što je točno to.
    Radila sam predimlantacijsko testiranje na blastocistama sa svojim jajnim stanicama, 10 blastocista u dva postupka i sve su bile kromosomski abnormalne. Svih 10. Tu smo napokon dobili dijagnozu u smislu kromosomopatije.
    Prije toga sam imala 5 IVFova kod nas, sve skupa isto oko 4-5 blastocista i od toga 3-4 biokemijske. To je razlog zbog čega smo išli u Istanbul na predimlantaciju. Sve na svoju ruku. Nisam htjela da prođu godine isprobavajuci, transfer za transferom bezuspješno.
    E da, u Istanbulu sam u dva postupka dobila, prvi puta 4 blastociste od 6 j.s, drugi 6 blastocista od 8 j.s. Terapija gonali.
    Kod nas u 5 stimuliranih IVFova bi dobila 2-4 jajne stanice?! Kako to? O čemu to ovisi? Terapiji? Embriolozima? AMH mi je oko 20.
    Doktori su rekli da je vrlo velika vjerojatnost da je stvar u mojim jajnim stanicama u smislu veće su šanse da ja to vucem nego partner. Kariogrami su uredni. Njegov spermiogram uvijek savršen. Tako da smo mi odlučili na donaciju. Kažem da me strah jer ne znamo još uvijek zašto je to tako. Pretpostavka su jajne stanice. U Makedoniji ne rade ta testiranja jer bi ih definitivno napravila. Mislim da neću bit mirna sve dok ne rodim. Gadna je ta genetika a jako malo ljudi se bavi bas s tom predimlantacijom. Kod nas ti mogu reć, nitko.

  42. #5842

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj velikavisoka prvotno napisa Vidi poruku
    DSS, evo linka sa prethodnih stranica ove teme https://www.invictaclinics.com/pre-i...on-sequencing/
    Hvala ti, dakle to je poljska klinika i samo oni rade to, tako piše na njihovim stranicama, a LF2 kaže da su joj to već nudili prije godinu dana u Češkoj. Zanimljivo, zapravo super da toliko tehnologija napreduje, da se dostupnost raznih metoda povećava.

  43. #5843

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Radila sam predimlantacijsko testiranje na blastocistama sa svojim jajnim stanicama, 10 blastocista u dva postupka i sve su bile kromosomski abnormalne. Svih 10. Tu smo napokon dobili dijagnozu u smislu kromosomopatije.
    Prije toga sam imala 5 IVFova kod nas, sve skupa isto oko 4-5 blastocista i od toga 3-4 biokemijske. To je razlog zbog čega smo išli u Istanbul na predimlantaciju. Sve na svoju ruku. Nisam htjela da prođu godine isprobavajuci, transfer za transferom bezuspješno.
    E da, u Istanbulu sam u dva postupka dobila, prvi puta 4 blastociste od 6 j.s, drugi 6 blastocista od 8 j.s. Terapija gonali.
    Kod nas u 5 stimuliranih IVFova bi dobila 2-4 jajne stanice?! Kako to? O čemu to ovisi? Terapiji? Embriolozima? AMH mi je oko 20.
    Doktori su rekli da je vrlo velika vjerojatnost da je stvar u mojim jajnim stanicama u smislu veće su šanse da ja to vucem nego partner. Kariogrami su uredni. Njegov spermiogram uvijek savršen. Tako da smo mi odlučili na donaciju. Kažem da me strah jer ne znamo još uvijek zašto je to tako. Pretpostavka su jajne stanice. U Makedoniji ne rade ta testiranja jer bi ih definitivno napravila. Mislim da neću bit mirna sve dok ne rodim. Gadna je ta genetika a jako malo ljudi se bavi bas s tom predimlantacijom. Kod nas ti mogu reć, nitko.
    Uh, ne mogu vjerovat da su svi bili abnormalni, a da su vam kariotipovi uredni? Prvi put to čujem.. A ne znam, imam dvostruko operirane jajnike i sniženu rezervu js, amh mi je 3,2 tako da - slabo. Slab odaziv jajnika na stimulaciju, što blažu, što jaku, nikad više od 3-4 zrele stanice. Ovisi valjda o svemu pomalo, od terapije, biologa, laba, valjda.. Jednostavno tako je kako je. Treba vrtiti postupke, ali i razmišljam o postupku u Češkoj sa svojim js, vidim da su toliko napredniji od HR klinika, da je to čudo. Oprosti, nisam upamtila, jesi i ti sad trudna ili tek planiraš FET?

  44. #5844

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    NGS ili Array su ti na sve kromosome i uzimaju stanice iz blastociste da imaju više genetskog materijala.
    PGS - FISH ide na 5 ili 8 najčešćih kromosoma koji bi mogli imati grešku.

  45. #5845

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Nisam. Idem na donaciju u MK.

  46. #5846

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    I ja sam prvi put čula tako nešto, ali realno, ko je to išao raditi na svoju ruku pa da možemo znati? Češće je nego što sam mislila. Samo što se to kod nas ne radi. Kod nas ideš dokle god ide.
    Zamisli koliko vremena bi potrošila da sam ih išla vraćati.
    Da, prvi put sam posumnjala da nije točno, zato smo išli drugi put. Ali uzevši u obzir vanmaterničnu, biokemijske....nema što drugo biti.

  47. #5847
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Radila sam predimlantacijsko testiranje na blastocistama sa svojim jajnim stanicama, 10 blastocista u dva postupka i sve su bile kromosomski abnormalne. Svih 10. Tu smo napokon dobili dijagnozu u smislu kromosomopatije.
    Prije toga sam imala 5 IVFova kod nas, sve skupa isto oko 4-5 blastocista i od toga 3-4 biokemijske. To je razlog zbog čega smo išli u Istanbul na predimlantaciju. Sve na svoju ruku. Nisam htjela da prođu godine isprobavajuci, transfer za transferom bezuspješno.
    E da, u Istanbulu sam u dva postupka dobila, prvi puta 4 blastociste od 6 j.s, drugi 6 blastocista od 8 j.s. Terapija gonali.
    Kod nas u 5 stimuliranih IVFova bi dobila 2-4 jajne stanice?! Kako to? O čemu to ovisi? Terapiji? Embriolozima? AMH mi je oko 20.
    Doktori su rekli da je vrlo velika vjerojatnost da je stvar u mojim jajnim stanicama u smislu veće su šanse da ja to vucem nego partner. Kariogrami su uredni. Njegov spermiogram uvijek savršen. Tako da smo mi odlučili na donaciju. Kažem da me strah jer ne znamo još uvijek zašto je to tako. Pretpostavka su jajne stanice. U Makedoniji ne rade ta testiranja jer bi ih definitivno napravila. Mislim da neću bit mirna sve dok ne rodim. Gadna je ta genetika a jako malo ljudi se bavi bas s tom predimlantacijom. Kod nas ti mogu reć, nitko.
    Wooow, ovo je zaista impresivan br blastica!!! Mori me isto pitanje - tu jedva 4 kom/5 postupaka i onda odeš van i puf 10 kom u 2 postupka! Zaista nevjerojatno!
    Osobno: 5 postupaka - 9 blastica - 2 biokemijske (beta 18 i 19 dakle jedva sam ih "uhvatila")

    Ne bih željela zvučati previše konspiracijski, al meni se nekak čini da je prvenstveno do labosa, a onda možda i do opreme za aspiraciju, a još su možda i lijekovi u pitanju jer se skoro za svako tržište proizvode u drugoj zemlji. Naravno, svi se isto zovu i u uputi o lijeku nikad ne piše gdje je proizveden, samo gdje je sjedište firme (a tamo nužno ne mora biti i proizvodno mjesto). Nažalost većina firmi pogone izmješta iz matične zemlje u "jeftinije" zemlje.

    LF2, ako mogu pitati, Gonale si kupila kod nas ili u Istanbulu? Ne pitam radi cijene naravno, nego upravo radi gore navedenog. Po nekoj logici bi turski Gonal trebao biti lošiji, ali OČITO nije. Ako je do toga uopće.

    Činjenica je da jednom izvađena stanica (u ovom slučaju oocita) je užasno osjetljiva, a kamoli tek embrij, pa mislim da su in vitro uvjeti užasno bitni. Čak ne sumnjam toliko u stručnost embriologa koliko u (jeftinu i lošu) opremu (medij itd.)... A ne znam, nemamo mi vremena tu sad nagađati, osim pokušavati gdje bi nam teoretski mogla biti veća šansa...

  48. #5848
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Djevojka_sa_sela prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti, dakle to je poljska klinika i samo oni rade to, tako piše na njihovim stranicama, a LF2 kaže da su joj to već nudili prije godinu dana u Češkoj. Zanimljivo, zapravo super da toliko tehnologija napreduje, da se dostupnost raznih metoda povećava.
    Iskreno, ja još nisam ni pročitala što uopće piše na linku, samo sam ti ga proslijedila jer sam si ga sejvala u rubriku "pročitati poslije". Imam overload informacijama trenutno, ali zahvaljujući LF2 sad mi je sve ovo puuuno jasnije pošto se sve same moramo snalaziti! Hvala! Ne kužim što te to košta reći čujte možda biste trebali napraviti još ovo, još ono... Jel se boje negativnih kritika ili uopće ne znaju da to sve postoji?!? Zaista mi to nije jasno...

    Sva sreća pa smo sve tu skupa...

  49. #5849
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    LF2,
    Sretno u donaciji
    S vlastitim stanicama imala si transfer velikog broja blastocista, uredni kariogrami i nema rođenja djeteta
    Koje si dobi?

  50. #5850

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Krenula sa 33, evo me 38.
    Transfer sam imala 4-5 blastocista. Ostali su bili tipa trodnevni. Sve skupa 7 transfera.
    Kod nas bi dobila 2-3 stanice po postupku.
    Uvijek sam mislila da ne mogu dobiti puno j.s i onda u Istanbulu savršeno. I to 75% blastocista. Transfera nije bilo u Turskoj.
    Gonale prvi put kupila u Turskoj, drugi put kod nas.
    Očito dobro reagiram na gonale koje sam kod nas dobila jednom i to prvi put (4 j.s - 3 blastociste, idealno). Ali više nikad nisam dobila ni gonale ni tako dobar broj j.s. Sad je više nebitno.
    Kod mene neredovite menge i to je to. Nisam ni u ludilu mislila da će bit stvar genetike.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •