Stranica 140 od 149 PrviPrvi ... 4090130138139140141142 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 6,951 do 7,000 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #6951

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    69

    Početno

    Panta13, mislim da za nas ne treba test, bar za sada. Negdje sam pročitala da Srbima npr.traže. Znači vjerovatno Europska unija prolazi bez testa. E sad , hoće li se situacija komplicirat, ko zna. Uz sve troškove, taj zbog testiranja mi još ne treba. I to puta dva.
    Meni se javila kordinatorica, interesantno, baš kad sam vas pitala jel netko zna što se događa.
    Ja još ništa ne planiram jer nisam obavila dodatne preglede što su mi tražili. Pa kad to obavim onda ću vidit što i kako dalje.

  2. #6952

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    41

    Početno

    Panta covid test nije potreban za Cesku, tako su mi javili iz Pronatala. Pozz

  3. #6953
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Mi smo bili u centru ,u stanu. Sunlit Central Apt,lijepo uređen. https://hr.airbnb.com/rooms/38070176...XCOmsnb8H6S2jS

  4. #6954

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Cure, hvala vam na odgovorima vezano uz testiranje. Da, treba iskoristit to što ne traže testiranje. Nadam se samo da to ide glatko sa potvrdama klinike na granicama.

  5. #6955

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Mi smo bili u Red & Blue Design hotelu, blizu centra, 2 tramvajske stanice, kvart Praha 5

  6. #6956

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    41

    Početno

    Tinca, arlena hvala, rezervirali smo hotel blize Pronatalu, da nedaj boze zakasnimo na punkciju. Mi sutra krecemo, dobili smo danas potvrdu od Pronatala, takodjer smo ispunili i austrijski neki obrazac za tranzit pa cemo valjda putovati bez problema. U pon je punkcija donorce pa sam dosta uzbudjena i nervozna, pomijesane neke emocije mi se javljaju. Javim kako je bilo. Pozz svima.

  7. #6957

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Pitanje, je li koja od vas u pripremama bila na 12 mg estrofema dn.?

  8. #6958

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Panta, ja sam imala pripremu od 8 tbl dnevno tj. 16mg, imala sam nizak endometrij

  9. #6959

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Limun, sretan put i sretno ti bilo, javi se kako je proslo

  10. #6960

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Tinca 18, meni je end. bio 10 mm 9 dc u zadnjem postupku, doduše nemam informaciju koliki je bio na dan ET-a. Pitam se jer ne znam zašto su digli dozu od prošlog puta? Znači li to, ako se ok reagira na terapiju, da, bez obzira na to, nakon svakog neuspješnog postupka ide za 2 mg veća doza?? Jesi teško ppdnijela tu količinu estrofema?

  11. #6961

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Meni je 10 dc bio 5.2, pa su zato mi povisili dozu i dobila sam jos i flastere estrahexal, al ja uvijek imam tako niski endometrij pa mi se tek od te najvecce doze do transfera povecao na optimalnu razinu.
    Koristila sam ga oralno i vaginalno, kombinaciju.
    Ma bilo mi je ok, imala sam toliko puno lijekova, al nisam imala nekih posebnih nuspojava osim uobičajenih. Najgore su mi bile inekcije heparina.
    Posljednje uređivanje od Tinca18 : 03.10.2020. at 18:45

  12. #6962

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Tinica, mene malo zateklo to povećanje. Ne uzimam druge terapije. Vidjet ću s njima, s obzirom na sve druge nalaze je li to nužno.
    Posljednje uređivanje od Panta13 : 04.10.2020. at 15:44

  13. #6963

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    69

    Početno

    Panta13, meni je uvijek ista terapija estrofemom 3×1 tbl. Ovaj put mi je 12 dan endo bio 8.5 i nisu povećavali. Provjeri ti to sa njima jer zašto bi uzimala tako puno ako nije potrebno.

  14. #6964

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Ria, hvala ti na savjetu, pitala sam ih, protokol je bio za vraćanje 2 E. Mi smo se ipak odlučili na 1 E vraćati. Ne znam kakva je statistika, jesu puno veće šanse za trudnoću kod povrata 2 E...? Vječna dilema, bar za mene.

  15. #6965

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    33

    Početno

    Cure, evo mene natrag iz Europe ivf-a, pa bih htjela napisati par recenica o svemu, mozda bude korisno i za buduce clanice foruma. U pocetku smo dobili 8 oplodenih js sa doniranom spermom, od toga dvije brze i 6 malo sporijih. Doktor je bio Jan Rapsa, mlad, zna malo hrvatskog, krasan covjek, trudi se, sve lijepo objasni i nijedan proces ne krene a da on prvo ne razgovara s vama i partnerom, a koordinatorica je bila Dina, odgovara jako brzo, na mail isti dan a na poruke skoro u minutu, takoder jako ljubazna. Aspiracija je bila pod anestezijom, taj dan sam se dobro osjecala, medutim meni se malo endometrioza uplela u pricu pa su mi jajnici bili uvecani vec sutradan i morala sam mirovati do transfera, isla sam na kontrolu kod njih dva puta do transfera. Tad je utvrdeno da je sve pod kontrolom ali da je zbog mene bolje da mi vrate 1 embrij a ne 2 kao sto je prvotno planirano. Dobili smo sveukupno 3 blastociste vrhunske kvalitete, tako da smo dvije zamrznuli. Racunam bolje 3 a da su vrhunske kvalitete nego 6 prosjecnih. Betu vadim za malo manje od 2 tjedna pa cemo vidjeti. Sve u svemu bez obzira na ishod, prvi mi je postupak u zivotu i jako sam zadovoljna klinikom, njihovom toplinom i pristupacnoscu. Ja se sad osjecam jako dobro, ali isto sam do bete na bolovanju pa cemo vidjeti za dalje, pretpostavljam da mogu raditi ako mi posao nije fizicki zahtjevan i ako sam dobro.

    Ps. Netko je gore pitao, da, 1989.godiste sam.

  16. #6966

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj Anna1989 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, evo mene natrag iz Europe ivf-a, pa bih htjela napisati par recenica o svemu, mozda bude korisno i za buduce clanice foruma. U pocetku smo dobili 8 oplodenih js sa doniranom spermom, od toga dvije brze i 6 malo sporijih. Doktor je bio Jan Rapsa, mlad, zna malo hrvatskog, krasan covjek, trudi se, sve lijepo objasni i nijedan proces ne krene a da on prvo ne razgovara s vama i partnerom, a koordinatorica je bila Dina, odgovara jako brzo, na mail isti dan a na poruke skoro u minutu, takoder jako ljubazna. Aspiracija je bila pod anestezijom, taj dan sam se dobro osjecala, medutim meni se malo endometrioza uplela u pricu pa su mi jajnici bili uvecani vec sutradan i morala sam mirovati do transfera, isla sam na kontrolu kod njih dva puta do transfera. Tad je utvrdeno da je sve pod kontrolom ali da je zbog mene bolje da mi vrate 1 embrij a ne 2 kao sto je prvotno planirano. Dobili smo sveukupno 3 blastociste vrhunske kvalitete, tako da smo dvije zamrznuli. Racunam bolje 3 a da su vrhunske kvalitete nego 6 prosjecnih. Betu vadim za malo manje od 2 tjedna pa cemo vidjeti. Sve u svemu bez obzira na ishod, prvi mi je postupak u zivotu i jako sam zadovoljna klinikom, njihovom toplinom i pristupacnoscu. Ja se sad osjecam jako dobro, ali isto sam do bete na bolovanju pa cemo vidjeti za dalje, pretpostavljam da mogu raditi ako mi posao nije fizicki zahtjevan i ako sam dobro.

    Ps. Netko je gore pitao, da, 1989.godiste sam.

    Super da je sve dobro proslo, drzim fige za betu

  17. #6967

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Pozdrav, ima li tko da je bio ili ide u idućih tjedan dana u Češku? U postupku sam pripreme za FET, iako se end. trolinijski 9.5 mm, na UZV je vidljiv i moguć polip na endometriju, no nije sigurno. Ono što je sigurno je da je radi epidemije moguć lockdown, pa ako ima tko da ide ili da se tek vratio, pliz napišite kakva je situacija. Hvala.

  18. #6968

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav cure, molila bih vas informaciju što moram dalje vezano za papirologiju. Prošli tjedan sam bila u Petrovoj i potvrdila sam im da smo se odlučili za Prag. Doktorica mi je rekla da ju pričekam vani dok ona ispuni neke papire za HZZO i sad ne znam što s njima. Da li ih trebam poslati u HZZO i gdje ili što s njima dalje? Jer dio troškova plaća HZZO pa da li nešto i što točno trebam poslati u HZZO da bi oni odobrili plaćanje tih troškova? Doktorica mi je samo rekla da se javim 2. dan ciklusa da počnemo s procedurom, ali ne znam da li moram još nešto odraditi vezano za papirologiju...?

  19. #6969

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj Panta13 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, ima li tko da je bio ili ide u idućih tjedan dana u Češku? U postupku sam pripreme za FET, iako se end. trolinijski 9.5 mm, na UZV je vidljiv i moguć polip na endometriju, no nije sigurno. Ono što je sigurno je da je radi epidemije moguć lockdown, pa ako ima tko da ide ili da se tek vratio, pliz napišite kakva je situacija. Hvala.
    Mi smo bili prije 2 tjedna taman prije ovih prvih mjera. Treba sada u Pronatalu Covid test negativni imati. No kolko vidim situacija je kriticna, sve su zatvorili, i ko zna sto ce se jos desavati ja bi na tvom mjestu mozda ipak pricekala da se sve smiri. Pronatal sugerira cekanje smirivanja situacije ali opet ako parovi zele doci nikoga ne odbijaju. Pozz

  20. #6970

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Limun 555 hvala ti na informacijama. Ovo je prvo što čujem vezano uz situaciju na klinici. Već 6 dana čekam da mi netko od liječnika da mišljenje na nalaze UZV i stanje na klinici. Niti pisma niti razglednice, koordinatorica samo da se strpim. S obzirom da su očito desetkovani koronom, bilo bi etično da su barem sugerirali pravovremeno da stanem s terapijom. Profesionalnost 0 bodova.

  21. #6971

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj Panta13 prvotno napisa Vidi poruku
    Limun 555 hvala ti na informacijama. Ovo je prvo što čujem vezano uz situaciju na klinici. Već 6 dana čekam da mi netko od liječnika da mišljenje na nalaze UZV i stanje na klinici. Niti pisma niti razglednice, koordinatorica samo da se strpim. S obzirom da su očito desetkovani koronom, bilo bi etično da su barem sugerirali pravovremeno da stanem s terapijom. Profesionalnost 0 bodova.
    Ako ti nisu nista javili tj sugerirali da prestanes s terapijom vjerojatno racunaju da ces doci, vjerujem da zene koje su uslijed terapija imaju prednost. Znam i meni je dr kao gledao nalaz, 10 dana ali isto tako i dao terapiju za uskladjivanje ciklusa, pa kad sam poslala rezultate uzv za endometrij i oper pitala koordinatoricu jel pogledao moje nalaze, opet je isla njemu i on je stopirao daljnju terapiju jer prem nalzimo nisam spremna na transfer?!? Ah, a kaj da radimo tako je kako je kad smo mi tu u Hr. Vise se ne uzrujavam na takve situacije valjda sam oguglala.

  22. #6972

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj ivana_00 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure, molila bih vas informaciju što moram dalje vezano za papirologiju. Prošli tjedan sam bila u Petrovoj i potvrdila sam im da smo se odlučili za Prag. Doktorica mi je rekla da ju pričekam vani dok ona ispuni neke papire za HZZO i sad ne znam što s njima. Da li ih trebam poslati u HZZO i gdje ili što s njima dalje? Jer dio troškova plaća HZZO pa da li nešto i što točno trebam poslati u HZZO da bi oni odobrili plaćanje tih troškova? Doktorica mi je samo rekla da se javim 2. dan ciklusa da počnemo s procedurom, ali ne znam da li moram još nešto odraditi vezano za papirologiju...?
    Moras poslati ili odnjeti u Margaretska 3 da ti potvrde i dobis rijesenje od njih...sve papire predloziti,osobne,ako ce faliti sta zvat ce te.

  23. #6973

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Limun 555 zašto je tebi stopirao terapiju, kakav je bio nalaz endometrija? Imaš pravo, ne smijemo gubit glavu, nema tu iznenađenja, biznis je to, ali 6 dana ne napisat slova vezano uz terapiju, to mi je baš ono...
    Ja sam odustala i prestala s terapijom nemam volje ić u ovom ludilu na sve ili ništa,uza sve izgleda da imam endometalni polip koji se po svemu sudeći razvio u postupku, tako da... Odustajemo, i tako 6 postupak ode...

  24. #6974

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj Panta13 prvotno napisa Vidi poruku
    Limun 555 zašto je tebi stopirao terapiju, kakav je bio nalaz endometrija? Imaš pravo, ne smijemo gubit glavu, nema tu iznenađenja, biznis je to, ali 6 dana ne napisat slova vezano uz terapiju, to mi je baš ono...
    Ja sam odustala i prestala s terapijom nemam volje ić u ovom ludilu na sve ili ništa,uza sve izgleda da imam endometalni polip koji se po svemu sudeći razvio u postupku, tako da... Odustajemo, i tako 6 postupak ode...
    Panta13, kod mene je super prica, nakon sto su me u Pragu trazili da napravil histeroskopiju a u Peteovoj rekli da je to glupost al da ce napraviti nasli ju veliki br priraslica. To je pisalo na nalazu, ali ga nitko nije pogledao ocito u pragu. Nakon sto sam inzistirala da se pogleda ja sam vec bila na terapiji i onda je otkazana nakon 7 dana mislim Duphastona. Onda sam odlucila napraviti i laparoskopiju na svoju ruku odnosno na preporuku dr A koji gdje sam privatno isla na ivf. Uspostavilo se da imam kronicnu upalu jajovoda koji je odstranjen u operaciji, a radila se histeroskopija al se ustanovilo da su u petrovoj dok su radili dijagnosticku histetoskopiju odstranili sve priraslice, al nisu stavili u otpusno pismo

  25. #6975

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Limun 555, ne znam šta da kažem na sve to šta ti se desilo... Nevjerovatno...
    Kod mene je moguće da se uopće ne radi o polipu, možda je i kakvo tkivo od kiretaže ili postupaka, jer nisu uočili da je krvnim žilama vezano uz endometrij. Svakako, ako Korona lockdown ponovno krene, a samo što nije, opet gubimo cca 6 mj, barem do proljeća...

  26. #6976

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj Panta13 prvotno napisa Vidi poruku
    Limun 555, ne znam šta da kažem na sve to šta ti se desilo... Nevjerovatno...
    Kod mene je moguće da se uopće ne radi o polipu, možda je i kakvo tkivo od kiretaže ili postupaka, jer nisu uočili da je krvnim žilama vezano uz endometrij. Svakako, ako Korona lockdown ponovno krene, a samo što nije, opet gubimo cca 6 mj, barem do proljeća...
    Panta onda je mozda i bolje da sada vide o cemu se zapravo radi, nadam se da nije polip... evo bas sad citam da je od 21.10. Ceska zabranila ulaz u drzavu svima osim naravno iznimaka... medju njima su i osobe koje idu radi medicinskih razloga... tu spdamo mi. Nadam se da cemo vec od nove godine nesmetano na svoje postupke

  27. #6977

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Bog cure. Ima li koja od vas sa iskustvom da je prekinula terapiju i da joj nakon toga kasni menzes? Morala sam stati nakon 13 dn, a prije uvođenja utrogestana. Ako imate takvih iskustava, zanima me kada biste dobijale menzes i jeste li morale prethodno šta drugo uzimati da bi ga inducirale. Hvala unaprijed na odgovorima.

  28. #6978

    Datum pristupanja
    May 2020
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    30

    Početno

    Pozdrav cure, ima li neka od vas iskustva sa Unica klinikom u Pragu? Mi nemamo dobro iskustvo, a tek smo na pola puta, pa me zanima jesmo li jedini. Hvala

  29. #6979

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    92

    Početno

    @ cackalica, ja nemam iskustva sa Unica klinikom. Iako i nju sam proucavala ali smo se na kraju odlucili za Europe ivf temeljem iskustava sa ovog foruma i povratne informacije koju je dala klinika. Jel bi mogla opisati svoje iskustvo sa Uniqa klinikom? Inace procitala sam velik dio ovog foruma i stvarno se ne sjecam da je itko tamo isao. Mozda se neka forumasica/forumas javi sa povratnom info.

  30. #6980

    Datum pristupanja
    May 2020
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    30

    Početno

    Citiraj Staples prvotno napisa Vidi poruku
    @ cackalica, ja nemam iskustva sa Unica klinikom. Iako i nju sam proucavala ali smo se na kraju odlucili za Europe ivf temeljem iskustava sa ovog foruma i povratne informacije koju je dala klinika. Jel bi mogla opisati svoje iskustvo sa Uniqa klinikom? Inace procitala sam velik dio ovog foruma i stvarno se ne sjecam da je itko tamo isao. Mozda se neka forumasica/forumas javi sa povratnom info.
    E ovako, unaprijed se ispričavam na opširnom opisu, ali vjerujte mi ovo je samo ukratko koliki smo stres dozivili. Sve je počelo dok sam ja istrazivala o klinikama koje rade PGT-m testiranje na Huntingtonovu bolest. Kontaktirala sam par klinika dok mi jedna klinika u Austriji nije preporučila upravo Unicu, buduci da surađuju s njima. Sve je izgledalo obecavajuce, dobra komunikacija i sve, dok nismo počeli sa zahtjevom iz HZZO-a za liječenje u inozemstvu. Oni su naravno trazili od klinike da se iz jasne da prihvaćaju tiskanicu S2 jer su odbijali, točnije nisu znali za istu, a provjereno je u Češkom osiguranju da je moraju izdati. Međutim uspjeli smo i to s njima rjesiti na jedvite jade i prošlo je neko vrijeme dok nismo dobili rješenje. Odmah po rješenju sam ih kontaktirala i sve je bilo u redu, odradili smo konzultacije, pocela sam sa stimulacijom. Buduci da je sve trebalo biti placeno do dana punkcije, par dana prije putovanja sam ih kontaktirala i zamolila da platimo naš dio odmah da budemo mirni. Tu je nastala panika, oni odjednom nisu znali o cemu se radi, govorili su da moramo odmah sve platiti. Stalno smo bili u kontaktu sa direkcijom HZZO-a, gospođa nam je puno pomogla, neizmjerno smo joj zahvalni. Prouzročili su nam ogroman stres, u zračnoj luci smo sjedili i obavljali pozive naizmjenično sa klinikom i direkcijom HZZO-a, ne znajući uopće hoćemo li otputovati ili ne. Problem se nije rjesio ni na licu mjesta, ali uspjeli smo nekako iskomunicirati tek dan prije punkcije. Čak nam je bilo rečeno da donesemo uzorak krvi partnerovog oca, koji smo također držali dva dana u hotelskoj sobi zbog te situacije, tko zna je li uzorak uopće vise bio valjan.
    Napravili su punkciju, na posljetku je ostao samo jedan zametak od 10 i rekli su nam da će rezultati biti za 6-8 tjedana, međutim prošla su 3 mjeseca a nitko nam ništa ne govori. Jako smo razočarani, a komunikaciju s koordinatoricom ne moram ni isticati. Počinjem čak misliti da nas sabotiraju zbog svega. Osjećamo se nemoćni... Nadam se da će zametak biti negativan i da će sve na kraju biti dobro, a ako ne bude, definitivno mijenjamo kliniku, ali ne odustajemo.

  31. #6981

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    92

    Početno

    @cackalica - sto reci nego zivot pise romane. Zao mi je sto ste tako nesto iskusili ali mi je drago da ne gubite nadu. Drzim vam fige da ce sve ok biti s tim 1 pa da zaokruzite pricu sa sretnim zavrsetkom. Ukoliko ne, treba ici dalje. Nama je evo uspjelo ( za sad - donacija js) sa Europe ivf. Da nije, vec smo se spremali u Brno. U Brnu sam nasla Sanatorium Helios gdje sam sljedece htjela uspostaviti komunikaciju. Cinilo mi se prema online dostupnim podacima da bi mogli biti profesionalniji od nekih praskih klinika . Inace su na popisu best 5 u Europi. Iako to je stvarno individualno. Uvijek mozes pitati. Meni bar bude lakse kad imam plan za dalje.

  32. #6982

    Datum pristupanja
    May 2020
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    30

    Početno

    Citiraj Staples prvotno napisa Vidi poruku
    @cackalica - sto reci nego zivot pise romane. Zao mi je sto ste tako nesto iskusili ali mi je drago da ne gubite nadu. Drzim vam fige da ce sve ok biti s tim 1 pa da zaokruzite pricu sa sretnim zavrsetkom. Ukoliko ne, treba ici dalje. Nama je evo uspjelo ( za sad - donacija js) sa Europe ivf. Da nije, vec smo se spremali u Brno. U Brnu sam nasla Sanatorium Helios gdje sam sljedece htjela uspostaviti komunikaciju. Cinilo mi se prema online dostupnim podacima da bi mogli biti profesionalniji od nekih praskih klinika . Inace su na popisu best 5 u Europi. Iako to je stvarno individualno. Uvijek mozes pitati. Meni bar bude lakse kad imam plan za dalje.
    Hvala, a vama cestitam na uspjesnom postupku. Svakako ćemo za ubuduće razmotriti više opcija.

  33. #6983

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    33

    Početno

    Drage moje, nama nije uspjelo iz prve, iz svježeg transfera, pa se spremamo za transfer smrznutih embrija. Planiramo ići krajem siječnja, početkom veljače. Ide li još netko u tom periodu u Europe ivf? Dobila sam popis lijekova za pripremu, pa me zanima ako znate čemu služi aspirin?
    Kako se nosite sa situacijom da ne možete dobiti dijete prirodnim putem, i to tek donacijom van države? Ja sam to jako teško primila, sve mi se čini jako daleko i nedostižno. Trenutno oko mene ima nekoliko trudnoća i to su sve dragi ljudi, ljudi koji me vole i koji su sa mnom uz svaki korak našeg puta. Ali svejedno je teško i pitam se kad će doći naš trenutak, koliko ćemo se morati boriti za to.

  34. #6984

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    17

    Početno

    Citiraj Anna1989 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje, nama nije uspjelo iz prve, iz svježeg transfera, pa se spremamo za transfer smrznutih embrija. Planiramo ići krajem siječnja, početkom veljače. Ide li još netko u tom periodu u Europe ivf? Dobila sam popis lijekova za pripremu, pa me zanima ako znate čemu služi aspirin?
    Kako se nosite sa situacijom da ne možete dobiti dijete prirodnim putem, i to tek donacijom van države? Ja sam to jako teško primila, sve mi se čini jako daleko i nedostižno. Trenutno oko mene ima nekoliko trudnoća i to su sve dragi ljudi, ljudi koji me vole i koji su sa mnom uz svaki korak našeg puta. Ali svejedno je teško i pitam se kad će doći naš trenutak, koliko ćemo se morati boriti za to.

    Mi također planiramo početkom siječnja u Prague Fertility Centre po doniranu jajnu stanicu, a specijalnim transportom šaljemo suprugove zamrznute spermiće...i nadamo se nekoj donatorki ...veselica

    Ako je netko zadnjih mj dana putovao prema Pragu kroz Mađarsku (ne kroz Austriju) bilo bi dobro podijeliti informacije što je dobro znati. Unaprijed hvala.

  35. #6985

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Anna,
    Aspirin ti služi za bolju prokrvljenost maternice.
    I nama nije uspio transfer iz svježeg postupka, pa cemo na FET u IVF EUROPE, razmisljali smo takoder o 2 mj, valjda ce se sitacija s koronom malo poboljšati do onda.

    E sad, tesko je uvijek, i uvijek ces se pitati zašto, al nemoj odustati sve dok mozes to financijski i psihički podnijeti.
    Bas me moja ginekologica neki dan pitala kad cemo ponovo i rekla da ne odustajem...
    Meni je najgore dok neko kaže da sam sad ja na redu za dijete, a ja znam da sam vec 10 god na redu, al nikako da taj red dođe na mene.... I to me možda pogodi najvise, jer ne razumiju kako je nama to tesko....

  36. #6986

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Mi smo išli kroz Austriju. Više bi nam odgovarala Mađarska, ali oni imaju te neke koridore zbog korone. Uglsvnom svi koridori idu kroz Budimpeštu pa bi nam to znatno produžilo put. Za sve informacije sam se mailom obraćala veleposlanstvima država kroz koje smo išli. Što se tiče psihičke komponente što je Ana pitala...ne znam što reći osim da ponekad zna biti neizdrživo teško, ponekad samo teško i da me to sve promijenilo kao osobu.

  37. #6987

    Datum pristupanja
    May 2020
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    30

    Početno

    Citiraj Maris2020 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi također planiramo početkom siječnja u Prague Fertility Centre po doniranu jajnu stanicu, a specijalnim transportom šaljemo suprugove zamrznute spermiće...i nadamo se nekoj donatorki ...veselica

    Ako je netko zadnjih mj dana putovao prema Pragu kroz Mađarsku (ne kroz Austriju) bilo bi dobro podijeliti informacije što je dobro znati. Unaprijed hvala.
    Pozdrav, zanima me samo preko koje ste firme poslali smrznute spermije i koja je cijena takvog transporta?

    Hvala

  38. #6988

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    17

    Početno

    Prijevoz organizira PFC u dogovoru s poliklinikom kod koje imamo smrznute spermije u HR jer je to biološki materijal..
    Prva cijena bila je 790 eur, a onda smo dobili ponudu na 190 eur
    Inače, ovo je također kontakt tvrtke koja se bavi

    Jako, jako su profi
    Posljednje uređivanje od Inesz : 12.12.2020. at 23:18 Razlog: Reklama

  39. #6989

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    17

    Početno

    Pozdrav svima, nova sam ovdje...jel moguće da svaki post odobrava moderatorica i da to traje po 2 dana?? Hvala

  40. #6990
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Maris2020, dobro došla na forum.
    Nije zgorega pročitati pravila foruma prije nego kreneš pisati prve postove.
    Da, forum se moderira.

    Nove članice moraju jednostavno pričekati dok moderatorice koje to rade volonterski, ne odobre njihove prve postove. Drukčije ne ide.

  41. #6991

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    17

    Početno

    Zamka sitnih slova ne se ljutiti...sve jasno. Hvala na dobrodošlici

  42. #6992

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Citiraj Maris2020 prvotno napisa Vidi poruku
    Prijevoz organizira PFC u dogovoru s poliklinikom kod koje imamo smrznute spermije u HR jer je to biološki materijal..
    Prva cijena bila je 790 eur, a onda smo dobili ponudu na 190 eur
    Inače, ovo je također kontakt tvrtke koja se bavi

    Jako, jako su profi
    I mene zanima kontakt tvrtke koja se tim bavi, ne mogu ti slati privatnu poruku jer nemas jos 10 postova.

  43. #6993

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    17

    Početno

    Rado bih s vama podijelila sva iskustva i informacije i drago mi je da sam našla ovu temu jer dosta vremena u cijeloj ovoj borbi gubimo lutajući za svakom informacijom koja bi nam ubrzala naš bolni proces kada smo iscrpljeni psihički i materijalno. Pravila su takva kakva jesu hajmo ih se držati

  44. #6994

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    69

    Početno

    Cure jel znate kakva je situacija sa putovanjem u Češku? Pretpostavljam da treba negativan pcr test. Cijela se situacija baš zakomplicirala. Opet se može na 24 sata bez testa navodno. Al to je nemoguće izvest kad putuješ tako daleko. I kakva je shema za tranzit kroz zemlje do Češke? Jel netko bio u zadnje vrijeme?

  45. #6995

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Maris2020, slobodno s nama podjeli svoja iskustva u RH i vani.
    I svoje planove....
    Eto i od tebe smo nesto novo saznali, da je moguc prijevoz smrzlica, ja i o tome dugo razmišljam al nisam nasla tvrtku koja se time bavi pa te molim da mi posaljes privatnu poruku jer ja tebi ne mogu.
    Hvala ti puno....

  46. #6996

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    17

    Početno

    Tinca18 nažalost ne mogu naći opciju slanja privatne poruke. Naša priča traje jako dugo. Problem bio suprug. Spermiogram 0. Pa smo naručili donirane muške stanice iz Danske ali nažalost ni to se nije primilo (self help aplikacija ako me razumijete).U tom ludilu naravno ne zamrznemo moje jajne stanice koje su bile savršene, niti mi moj poznati ginekolog ne sugerira.Saznamo da na Rebru jedn super urolog može iz tkiva operacijom izvaditi suprugu spermije. I dogodi se čudo jer lik izvadi 15 predobrih spermića.Zamrznemo ih na medicinskom fakultetu u labosu...to je sve redovna procedura Rebra i med. faksa. Sve ide na povjerenstvo koje traje i traje da bi dobili rješenje da te smrznute spermiće možemo prebaciti u privatnu polikliniku. Da ne spominjem supruga koji j...sve po spisku da šta on mora čekati državu da to odobri.Doslovno odlazi na faks gdje ovi ne mogu naći žig koji još jedino nedostaje. Spermići napokon dolaze u polikliniku, i kreće postupak s mojim jajnim stanicama no nažalost nakon 5 pokušaja (od toga jedan ćorak jer je bila cista a ne jajna stanica) se ne prima. Ja izmućena psihički, fizički, materijalno odustajem. Sugeriraju nam Češku ...sad se pitate zašto nismo prije, ali to je sada neka druga rasprava. Ovo je naš put. Kontaktiramo FCP sve ide tečno, no pogađate...opet moramo na povjerenstvo da bi dobili RJEŠENJE da možemo smrznute stanice slati u Prag. Sve je regulirano zakonom HR i ČR. Poliklinika u Pragu kontaktira polikliniku u HR. Moramo ovjeriti Izjavu da oni svi pristaju na transfer. No nažalost teta u povjerenstvu koja je pravnica ima dodatnih pitanja (još ne znamo koja) i čekamo Rješenje. Transport dogovara Prag i dali su nam kontakt tvrtke koja je jako profi za transfer smrznutih spermija, ali onda su nam (možda zbog cijele situacije) poslali jeftiniju ponudu preko iste tvrtke. Dakle, ništa bez rješenja povjerenstva. Živci stradaju dok tamo neke tete eto imaju 1000 pitanja...Da ne kažem da smo na povjerenstvo poslali doslovno svu dokumentaciju. I da se sve vidi tko šta šalje, zašto....Jedno od pitanja je navodno da bi ja možda mogla prodavati suprugove spermije ako se rastanemo ili ako zatrudnim pa ostane Zakonski pitanje ima smisla, ali mi smo toliko na rubu da nam je sve to smiješno i suludo u kojoj zemlji živimo. Oprostite na dugom postu...ali rekla sam samoj sebi da ću na neki način javno pisati o voj problematici i da parovi ne lutaju kad postoji brže rješenje samo ih mi otkrivamo s puno, puno zakašnjenja. a ne kažem da su muški dosta spori u prihvaćanju nekih stvari pa i tu vrijeme nije saveznik

  47. #6997

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    17

    Početno

    Tinca18 imaš poruku. Za sve koje traže info u inbox čini mi se da morate prvo objaviti barem 10 postova i tada moramo biti aktivne u isto vrijeme da bi to bilo moguće. Nisam još sve školovala

  48. #6998

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    87

    Početno

    Ali dajte pisite javno, puno nas zanimaju informacije.. jos niti ne znamo sto bi trebale znati/pitati

  49. #6999

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    17

    Početno

    Moraš mi dati neki hint što te zanima....ovo što moramo pisati u privatne poruke su nažalost pravila foruma

  50. #7000

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    87

    Početno

    Aha shvaćam, kao imena firmi i to.. Ma ne znam ni sama što me zanima :/ Znaš ono kad ne znaš kud bi dalje i je l bi dalje itd. Hvala svakako.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •