Stranica 141 od 149 PrviPrvi ... 4191131139140141142143 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 7,001 do 7,050 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #7001

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    17

    Početno

    Moraš krenuti da bi negdje stigao...a ovo može biti jako dug put, ali i ne mora. Zato smo svi tu...da si olakšamo. Ti kad skupiš slova i misli samo napiši..jedno će voditi drugom i možda ti bude jasnije kud ćeš dalje. Ne odustaj

  2. #7002
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Maris2020 kako ste narucili donirano sjeme iz Danske, gdje je materijal tocno dostavljen?

  3. #7003

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    41

    Početno

    Drage cure,
    U sijecnju se spremamo na FET doniranih js. E sad zanima me cijela terapija i proces od dana kada dobijem menstruaciju Klinika u Pragu kaze da vec od prvog dana ciklusa krenem sa estrofemom a 10 dan odem na prvu folikulometriju.No moj MPO lijecnik kaze da dodjem 4 dan menatruacije pa da ce mi tada napisati terapiju?? Nisa mi nije jasno. Kakva su vasa iskustva? Hvala vam puno.

  4. #7004

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Hvala Maris.
    Limun nazalost ja ti neznam, nisam jos nikad dosla do FETa.
    Probaj kupit estrofem za prvih par dana, pa neka ti onda 4dana da tvoj mpo recept za dalje...

  5. #7005

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    33

    Početno

    Limun, meni je protokol za FET isto od prvog dana menstruacije, ne znam zasto vas ginekolog trazi od 4.dana, mozda da pitate kliniku u kojoj ste na postupku?
    Maris, bas mi je zao sto su vas tako izmucili. Kod nas je azoospermija ali nalazi hormona su pokazali da se spermiji ne proizvode i da nema smisla slati supruga pod noz (citajte, fsh preko 60, lh preko 30, blago receno katastrofa, nigdje na forumima, pa i stranim, nisam naisla da netko ima tako visok fsh, a vjerujte mi pretrazila sam na nekoliko svjetskih jezika...). Birokracija je jedan od razloga zasto nismo isli preko hzzo s onih 1000€ vec o svom trosku, pokusala sam ali vec pri prvom papiru su me toliko izludili da sam rekla da nema sanse, nije vrijedno mojih zivaca.
    Mozete li mi reci kakvo je to narucivanje sjemena iz Danske, o cemu se radi, gdje se to moze?

  6. #7006
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Pozz cure, ja sam prije 2-3 godine pokušala naručiti spermu iz cryosa ali nije mi išlo, bio je problem s privatnom adresom. Mozda je bila moja greška, ali molim vas, ako se ista promijenilo da javite kako ste uspjeli.

  7. #7007

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj ERA prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz cure, ja sam prije 2-3 godine pokušala naručiti spermu iz cryosa ali nije mi išlo, bio je problem s privatnom adresom. Mozda je bila moja greška, ali molim vas, ako se ista promijenilo da javite kako ste uspjeli.
    Prije je se moglo naruciti kao privatna osoba ali sad vise ne moze, samo dr/klinike za to osposobljne, odnosno da mogu cuvati dalje materijal. Kako je stupilo na snagu zastita osobnih podataka.
    Nisi nista krivo radila ERA.

  8. #7008
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Hvala ti Lara❤️.
    Sad sam iskopala Cryosov odgovor na moj upit oko dostave sperme neanonimnog donora, pa evo ako bude kome od pomoći.

    "Please apologize for the late reply.

    If yuu are interested in a non-anonymous donor, you can try to contact the following clinic who might be able to help you:

    Versys Clinics in Budapest, Hungary (www.versysclinics.com) They are the only clinic which I know of that allows non-anonymous donors close to your area.

    Other options could be Greece, Cyprus, Germany, Denmark, Ukraine, UK, Netherlands …

    We are happy to help if you need further clinic names and direct references. Technically we can send to all clinics or doctor as long as they are ok receiving our orders and they are registered with us (or can register with us)."

  9. #7009

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Eto sve stoji u odgovoru. Maris je pisala da je materijal ipak stigao u Hr samo pitanje je u koju kliniku. Za nevjerovati eto. Jel zakonski smije ili ne?

    Era kako si ti, koji su vam planovi za dalje?

  10. #7010

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    17

    Početno

    Moje iskustvo je iz 2016 godine. Zakonski sve regulirano unutar EU...stigne doma DHL-om u suhom tanku s vuricom itd. Moguće da su u međuvremenu promijenili pravila zbog gore navedenog

  11. #7011

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj Maris2020 prvotno napisa Vidi poruku
    Moje iskustvo je iz 2016 godine. Zakonski sve regulirano unutar EU...stigne doma DHL-om u suhom tanku s vuricom itd. Moguće da su u međuvremenu promijenili pravila zbog gore navedenog
    I onda ste materijal dali na cuvanje u kliniku?

  12. #7012
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    LaraLana, hvala ti što pitaš. Ja nisam bas najbolje, iskreno, osjećam da se sve teze i teze nosim sa svime. Što dalje sve je gore stanje. Pratim vas po temama, pa počnem praviti planove za dalje, onda odustanem.. MM nema šanse da ide na punkciju/biopsija, a to je ono ključno. Zato sam se sad i ubacila kod teme i cryosu jer bi nam to financijski bilo dokučivo. Ostalo više ne.
    Razmišljala sam i o donaciji embrija/ posvajanju embrija, ne znam više koji je prihvatljiv termin, a nije mi namjera ikoga povrijediti. Razmišljala sam o postupku posvajanja djeteta. Manje više, kao što vidiš u glavi mi je kuršlus.
    Što se tiče našeg odnosa, prilično je potonuo. Nije to kao što je nekada bilo, nadam se da će se vratiti na staro..

    Maris, eee hvala ti, ovaj moj email odgovor je iz 2019.g., sjećam se da sam 2016. (Kad smo saznali dijagnozu) isto imala cryos kao opciju dostave, ali nada je shit, pa smo se nadali da se "Mozda ipak stanje sperme primijeni"...

  13. #7013
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Maris2020 prvotno napisa Vidi poruku
    Moje iskustvo je iz 2016 godine. Zakonski sve regulirano unutar EU...stigne doma DHL-om u suhom tanku s vuricom itd. Moguće da su u međuvremenu promijenili pravila zbog gore navedenog
    Hm sve to je regularno da je se odradila kucna inseminacija ovako je u Hr napravljen postupak donorskim uvoznim materijalom i koliko mi je poznato da to nase klinike nesmiju obavljati, da nije zakonski regulirano jer inace parovi ne bi isli van Hr.

    Neka me netko ispravi ako nisam u pravu!

  14. #7014

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj Anna1989 prvotno napisa Vidi poruku
    Limun, meni je protokol za FET isto od prvog dana menstruacije, ne znam zasto vas ginekolog trazi od 4.dana, mozda da pitate kliniku u kojoj ste na postupku?
    Maris, bas mi je zao sto su vas tako izmucili. Kod nas je azoospermija ali nalazi hormona su pokazali da se spermiji ne proizvode i da nema smisla slati supruga pod noz (citajte, fsh preko 60, lh preko 30, blago receno katastrofa, nigdje na forumima, pa i stranim, nisam naisla da netko ima tako visok fsh, a vjerujte mi pretrazila sam na nekoliko svjetskih jezika...). Birokracija je jedan od razloga zasto nismo isli preko hzzo s onih 1000€ vec o svom trosku, pokusala sam ali vec pri prvom papiru su me toliko izludili da sam rekla da nema sanse, nije vrijedno mojih zivaca.
    Mozete li mi reci kakvo je to narucivanje sjemena iz Danske, o cemu se radi, gdje se to moze?
    Anna1989 hvala, nista pitat cu opet lijecnika koji ce me voditi u Zagrebu, mozda se zeznuo

  15. #7015

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Limun55 Ja sam sve odradivala sa socijalnim ginekologom. On mi prepisao estrofem u i svu terapiju koju je klinika trazila da koristim. Isto dosla k njemu 10dc na uzv. Znaci cijelu pripremu za transfer mi je radio socijalni ginekolog. Mpo gin. nisam namjerno htjela ukljuciti u cijelu tu pricu jer mi se vec kosa na glavi dizala od njihovih pametovanja.

  16. #7016

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    69

    Početno

    Limun, ja sam za fet uvijek uzimala od 1.dana ciklisa estrofem 3 x 2 mg. 10. -12.dan ciklusa mjeriš debljinu endometrija i javljaš klinici a oni ti javljaju termin transfera. Nema folikulometrije osim eventualno u prirodnom ciklusu al onda se ne uzima estrofem. Vrlo jednostavno.
    Što se tiće ove dr.teme u vezi naručivanja doniranog sjemena iz vani, mislim da je to nemoguće a i nije dozvoljeno zakonom. Jer zašto bi onda svi mi koji smo trebali donaciju spreme išli u Češku. Ja bi prva bila iskoristila tu mogućnost , nego putovala puste kilometre i nabijala još veći trošak na ionako skupo liječenje. A što se tiće inseminacije kod kuće, zna se kolika je uspješnost inseminacije uopće, dakle jako mala, čak i kad se radi u idealnim uvjetima sa pročišćenom spremom i kod zena koje su prethodno povećale šanse sa klomifemima .

  17. #7017
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Ma to sam samo navela primjer kucne inseminacije ( oni vec salju prociscenu spermu..sve je spremno ) jer je se jedino to moglo napraviti, o uspjesnosti necu uopce pisati ,kad narucis kao privatna osoba i drugo nis, sad se vise nemoze niti to.
    Ali u ovom slucaju je forumasica odnijela vjerojatno u dogovoru s dr materijal u kliniku i tako je se obavio postupak. To nije zakonito i kad bi se saznalo taj dr bi ostao bez licence i mogao bi kljuc u bravu staviti.
    Cudi me da osoblje foruma nije reagiralo na ovo i zakone.

    Evo ERA je ostavila gore sto su joj napisali. Samo dostava na klinike u dogovoru s klinikom i doktorom i naveli su neke zemlje.
    I da tako je, pa ne bi nasi parovi isli onda van Hr na ivf a da ne spominjem Makodoniju gdje se u startu placa odmah za tri doze materijala koji kosta 3000 eura.
    Zato zaboravite to narucivanje iz Danske.
    Posljednje uređivanje od sara79 : 18.12.2020. at 07:52

  18. #7018

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    41

    Početno

    Ria, inada hvala cure. Sad je i MPO u hr potvrdio isto ono iz Praga i ovo sto ste vi rekle. Eto, kaj reci

  19. #7019

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    28

    Početno

    Pozdrav drage moje.
    Ima li koja iskustva da je išla na donaciju jajnih celija,a da je nosilac PAI 4G5G?
    Ima li to neke veze kada je u pitanju donacija?
    Posljednje uređivanje od Inesz : 20.12.2020. at 11:39

  20. #7020

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    92

    Početno

    @JelenaJa - koliko znam mutacija PAI nema nikakve veze sa donacijom js. Ja sam homozigot PAI 4G/4G. Terapija koju su mi prepisali povrh ostalog u Pragu je i NM heparin Clexane od mislim dana transfera. Clexane je bio jeftiniji u Pragu nego RH. I povrh toga imao mnogo bolje aplikatore za laksu administraciju lijeka. Svi ljekovi koje sam kupovala tamo bili su jeftiniji nego u RH.

  21. #7021
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Heterozigot PAI 4G5G uobičajen je genotip. Ne utječe, kako je Staples napisala, na postupke s doniranim jajnim stanicama.
    Bilo bi dobro konzultirati hematologa i vidjeti druge nalaze radi moguće potrebe za terapiju niskomolekularnim heparinom u trudnoći.

  22. #7022

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    28

    Početno

    Ove ne znam bas ni da rastumačim,a tek sutra da kontaktiram dr.Mardešića.
    Protrombin F (G20210A mutacija)
    Faktor V Leiden FV(G1691A mutacija)
    MTHFR(C677T mutacija)
    A čitam svasta o sva sam zbunjena.
    U 10 toj sam nedelji,Mardešić mi nista nije pomenuo u vezi toga.Da li mozda ako se uzimaju jajne celije druge žene ovo vise nema nikakve veze,ili ipak opet utiče na trudnoću?Biće mi ovo dug dan...

  23. #7023

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    18

    Početno

    Zdravo, dal znate do kad su popustu u PFC?

  24. #7024

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    41

    Početno

    Drage cure,
    Spremali smo se u Prag sl tjedan, FET. Endometrij 9 dana ciklusa je bio 6,8 mm a 12 dana nije rastao vec je istao isti. Terapija je 3x2 mg estrofem od 1 dc . Sada su mi digli terapiju na 3x4 mg estrofem pa cemo vidjeti za par dana. Nemam iskustva s FET-om i je znam da li je to normalno jel mogu nesto napraviti, da li je netko imao slicna iskustva.
    Hvala vam

  25. #7025

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Pozdrav, osobno nemam iskustva sa takvom situacijom sa end., no u listopadu 2020.sam morala prekinuti pripreme i nisam otputovala. Molim Vas za info jeste li u obavezi putovanja sa dokazom negativnog PCR testa ili nije potrebno radi medicinskih zahvata, te koliko se smijete zadržavati u Češkoj (24 sata ili može duže)? Hvala unaprijed.
    Posljednje uređivanje od Panta13 : 18.01.2021. at 18:54

  26. #7026

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj Panta13 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, osobno nemam iskustva sa takvom situacijom sa end., no u listopadu 2020.sam morala prekinuti pripreme i nisam otputovala. Molim Vas za info jeste li u obavezi putovanja sa dokazom negativnog PCR testa ili nije potrebno radi medicinskih zahvata, te koliko se smijete zadržavati u Češkoj (24 sata ili može duže)? Hvala unaprijed.
    Panta, hvala na odgovoru.
    meni su rekli da moram imati PCR test na Covid, ne stariji od 72 h od trenutka testiranja

    Takodje ispunite online formular ali to neposredno před put, kada budeme znali tačan datum putovanja. Link gdje se nalazi taj formular je link https://plf.uzis.cz/

    Potvrdu za put od klinike da zaista prelazite granicu iz opravdanih razloga.
    Pozz

  27. #7027

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj Limun555 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure,
    Spremali smo se u Prag sl tjedan, FET. Endometrij 9 dana ciklusa je bio 6,8 mm a 12 dana nije rastao vec je istao isti. Terapija je 3x2 mg estrofem od 1 dc . Sada su mi digli terapiju na 3x4 mg estrofem pa cemo vidjeti za par dana. Nemam iskustva s FET-om i je znam da li je to normalno jel mogu nesto napraviti, da li je netko imao slicna iskustva.
    Hvala vam
    Ubaci sok od cikle i ananas.I piti tablete 6 sati razmak.Bitno da ti bude bar 10 ili 11 mm bar tako meni trazili.Ali ne u Pragu.

  28. #7028
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj Limun555 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure,
    Spremali smo se u Prag sl tjedan, FET. Endometrij 9 dana ciklusa je bio 6,8 mm a 12 dana nije rastao vec je istao isti. Terapija je 3x2 mg estrofem od 1 dc . Sada su mi digli terapiju na 3x4 mg estrofem pa cemo vidjeti za par dana. Nemam iskustva s FET-om i je znam da li je to normalno jel mogu nesto napraviti, da li je netko imao slicna iskustva.
    Hvala vam
    jeste li pokusali estrofem vaginalno? Ima lokalno djelovanje. Ja sam doduse krenula u FET bez icega da bi naknadno uveli estrofem, ali vaginalno i odreagirala odlicno za razliku od prijasnjih puta kad sam ga pila i endometrij nije bio bas zadovoljavajuc a i imala sam grozne nuspojave.

  29. #7029

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    jeste li pokusali estrofem vaginalno? Ima lokalno djelovanje. Ja sam doduse krenula u FET bez icega da bi naknadno uveli estrofem, ali vaginalno i odreagirala odlicno za razliku od prijasnjih puta kad sam ga pila i endometrij nije bio bas zadovoljavajuc a i imala sam grozne nuspojave.
    Draga Rominka, nitko mi nije rekao nista vaginalno. Sad su mi samo poduplali dozu, 3x 4 mg dan, znaci 6 tabletuca estrofema. Kaj da sad radim ako uopce ima vremena za reagirati jer al uzv je u cetvrtak? Mozda 3 tablete oralno a 3 vaginalno ima li to uopce smisla, sad sam bome zbunjena.
    Pozz

  30. #7030

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Ubaci sok od cikle i ananas.I piti tablete 6 sati razmak.Bitno da ti bude bar 10 ili 11 mm bar tako meni trazili.Ali ne u Pragu.
    Medo pijem i ciklu i ananas, pocela sam sa prvim danom ciklusa. Znaci savki 6 sati 1 tabletu. Ja pijem svakih 8 sati po dvije tabletice.

  31. #7031

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj Limun555 prvotno napisa Vidi poruku
    Medo pijem i ciklu i ananas, pocela sam sa prvim danom ciklusa. Znaci savki 6 sati 1 tabletu. Ja pijem svakih 8 sati po dvije tabletice.
    Aha,treba bi svaki 6 sati 2 tab.Ja tako pila odmah pocelo rasti endometriji.Ja sam pocela ciklu sok uzimati nakon drugog uzv ne odmah od pocetka.Sad neznam jer rastao zbog cikle ili sto sam pila 2 tablete svakih 6 sati.Drzim fige da sve bude uredu.

  32. #7032

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Aha,treba bi svaki 6 sati 2 tab.Ja tako pila odmah pocelo rasti endometriji.Ja sam pocela ciklu sok uzimati nakon drugog uzv ne odmah od pocetka.Sad neznam jer rastao zbog cikle ili sto sam pila 2 tablete svakih 6 sati.Drzim fige da sve bude uredu.
    Medo hvala puno, budem tako probala. Drage cure stvarno vam hvala, kada svi strucnjaci zakazu ova grupa je uvijek tu

  33. #7033

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Zato smo tu,vec dugo pijem taj estrofem vec sam skuzila kako funkcionira...

  34. #7034

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Zato smo tu,vec dugo pijem taj estrofem vec sam skuzila kako funkcionira...
    Drage cure, evo endometrij je narastao na 7,5 mm i idemo sl tjedan na transfer pozz svima

  35. #7035

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Pozzz svima ja sam nova tu i planiram u Češku u postupak na d js dogovorili smo jučer na konzultacijama da čim prije krenemo pa svoje iskustvo ću iznijeti tu .
    Svima želim sve najjj .

  36. #7036

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj Limun555 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure, evo endometrij je narastao na 7,5 mm i idemo sl tjedan na transfer pozz svima
    Super,znaci raste.Polako ali sigurno

  37. #7037

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj Medo2711 prvotno napisa Vidi poruku
    Super,znaci raste.Polako ali sigurno
    Nazalost ipak sam jucer napravila uzv 16. dc na svoju ruku, jer su mi 15 dan uveli terapiju utrogestana pa da budem sigurna. Iako su oni u Pragu rekli da nema potrebe raditi dodatne uzv nakon sto sam ih 2 puta pitala, nesto mi nije dalo mira. no endometrij je s 7,5 mm pao na 6,5mm.
    Poslala sam im u prag no veli koordinatorica, ako vas je strah mozemo odgoditi?!?! Pa sam ju zamolila da se posavjetuje s lijecnicima i javi mi. Javila je da otkazujemo transfer. Sad se ja pitam sto bi bilo da nisam isla na uzv koji sam si ja sama propisla... mislim da cu si sama poceti prepisivati terapije

  38. #7038

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj Limun555 prvotno napisa Vidi poruku
    Nazalost ipak sam jucer napravila uzv 16. dc na svoju ruku, jer su mi 15 dan uveli terapiju utrogestana pa da budem sigurna. Iako su oni u Pragu rekli da nema potrebe raditi dodatne uzv nakon sto sam ih 2 puta pitala, nesto mi nije dalo mira. no endometrij je s 7,5 mm pao na 6,5mm.
    Poslala sam im u prag no veli koordinatorica, ako vas je strah mozemo odgoditi?!?! Pa sam ju zamolila da se posavjetuje s lijecnicima i javi mi. Javila je da otkazujemo transfer. Sad se ja pitam sto bi bilo da nisam isla na uzv koji sam si ja sama propisla... mislim da cu si sama poceti prepisivati terapije
    Limun 555, žao mi je radi tvoje situacije. Meni se u zadnjem postupku nisu javljali tjedan dana na mailove dok sam uzimala terapiju, a kako je bilo nekih nejasnoća s mojim nalazom UZV, (moj gin. je postavio dijagnozu mogućeg end. polipa u toku postupka), na moje upite da komentiraju nalaze ni pisma ni razglednice. Na kraju sam na svoju ruku donijela odluku da stanem s terapijom i otkažem FET. Tek su se nakon mog negodovanja javili da su zbog poteškoća s Kovidom bili u gužvi i da su pisali (nikakav mail nisam našla u spam pošti). Suzdržavam se isuviše komentirati jer nemam namjeru djelovat negativno na one koje su trenutno svom svojom energijom u ovome, no čisto zdravorazumski, što manje ulagat emocije, što više uključit intuiciju i zaštiti maksimalno nerve, srce i financijske resurse, jer se radi o biznisu u kojem nažalost, nema nekog individualnog suptilnog pristupa, već po principu velikih brojeva, kako koga dopadne. Nisam medicinske struke, ali, na kraju moraš dobro otvorit oči i sve izvagat dva puta.

  39. #7039

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj Limun555 prvotno napisa Vidi poruku
    Nazalost ipak sam jucer napravila uzv 16. dc na svoju ruku, jer su mi 15 dan uveli terapiju utrogestana pa da budem sigurna. Iako su oni u Pragu rekli da nema potrebe raditi dodatne uzv nakon sto sam ih 2 puta pitala, nesto mi nije dalo mira. no endometrij je s 7,5 mm pao na 6,5mm.
    Poslala sam im u prag no veli koordinatorica, ako vas je strah mozemo odgoditi?!?! Pa sam ju zamolila da se posavjetuje s lijecnicima i javi mi. Javila je da otkazujemo transfer. Sad se ja pitam sto bi bilo da nisam isla na uzv koji sam si ja sama propisla... mislim da cu si sama poceti prepisivati terapije
    Ja bi na tvom mjestu odgodila,sljedecem ciklusu pocela piti estrofeme svaka 6 sati po 2.Ili se savjetuj sa dr.Neka nesto ucini sa endometrijom jer jako lose reagiras na terapiju na zalost.
    Oni premalo traze te uzv.Ja uvijek radim na svoju ruku,jer je bitan ipak da endometrij.

  40. #7040

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj Panta13 prvotno napisa Vidi poruku
    Limun 555, žao mi je radi tvoje situacije. Meni se u zadnjem postupku nisu javljali tjedan dana na mailove dok sam uzimala terapiju, a kako je bilo nekih nejasnoća s mojim nalazom UZV, (moj gin. je postavio dijagnozu mogućeg end. polipa u toku postupka), na moje upite da komentiraju nalaze ni pisma ni razglednice. Na kraju sam na svoju ruku donijela odluku da stanem s terapijom i otkažem FET. Tek su se nakon mog negodovanja javili da su zbog poteškoća s Kovidom bili u gužvi i da su pisali (nikakav mail nisam našla u spam pošti). Suzdržavam se isuviše komentirati jer nemam namjeru djelovat negativno na one koje su trenutno svom svojom energijom u ovome, no čisto zdravorazumski, što manje ulagat emocije, što više uključit intuiciju i zaštiti maksimalno nerve, srce i financijske resurse, jer se radi o biznisu u kojem nažalost, nema nekog individualnog suptilnog pristupa, već po principu velikih brojeva, kako koga dopadne. Nisam medicinske struke, ali, na kraju moraš dobro otvorit oči i sve izvagat dva puta.
    Panta sjecam se da si bila trazila info da li se tko cuo s klinikom i da si sama prekinula terapiju, strasno ali ocito nije to nista za cuditi se. I kako kazes moramo se oslanjat na sebe, svoju intuiciju i cuvat zivce jer kolko smo sve vec prosle psihicki, fizicki i financijski mozemo jos da bi dogurale do kraja. A znam da cemo sve mi doci do svog cilja <3

  41. #7041

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    41

    Početno

    Medo, je prekinuli su terapiju i sad cekamo slijedeci ciklus. Dali su mi vec terapiju estrofema 2x1x2 dnevno. Budem se jos i sa svojim mpo dr. posavjetovala,makar je on bio tijekom svih uzv dosta suzdrzan, skoro pa nista nije htio komentirati niti sugerirati, malo sam se i tu razocarala.

  42. #7042

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj Limun555 prvotno napisa Vidi poruku
    Medo, je prekinuli su terapiju i sad cekamo slijedeci ciklus. Dali su mi vec terapiju estrofema 2x1x2 dnevno. Budem se jos i sa svojim mpo dr. posavjetovala,makar je on bio tijekom svih uzv dosta suzdrzan, skoro pa nista nije htio komentirati niti sugerirati, malo sam se i tu razocarala.
    Super,neki dr misle ides van neka te oni savjetuju..ovisi o dr.nazalost.Sretno sljedeci mj

  43. #7043

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    33

    Početno

    Nadam se da ce vam u sljedecem ciklusu sve biti u redu. U kojoj ste klinici, panta i limun?
    Ima li neka cura ovdje mozda iskustva s endometriozom i kako se doktori u Ceskoj odnose prema tome? Meni su odgodili FET jer su mi se nakon stimulacije pojavile 4 ciste po jajnicima do 3,5cm, pa mi preporucuju laparoskopiju.

  44. #7044

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj Anna1989 prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da ce vam u sljedecem ciklusu sve biti u redu. U kojoj ste klinici, panta i limun?
    Ima li neka cura ovdje mozda iskustva s endometriozom i kako se doktori u Ceskoj odnose prema tome? Meni su odgodili FET jer su mi se nakon stimulacije pojavile 4 ciste po jajnicima do 3,5cm, pa mi preporucuju laparoskopiju.
    Anna ja sam u Pronatalu Prag, a ne znam nista vezano uz endometrijozu. Zao mi je radi cisti mozda da jos vidis s nasim doktorima ne znam tko te vodi kod nas?

  45. #7045

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Ja sam isto u Pronatala, ne znam puno o endometriozi, imala sam prije par god. neku cistu nakon MPO kod nas kad sam bila u stimuliranom postupku sa vlastitim stanicama, no sama je nestala nakon prestanka s injekcijama, tako da nisam baš upućena u to. Nadam se da ćeš to uspješno rješit. Pozz.

  46. #7046

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    33

    Početno

    I moji doktori se slazu da je bolje na operaciju s obzirom da imam svakodnevne bolove, tako da nazalost do daljnjega nema postupka za mene, dok se to rijesi. Bit ce bolje valjda

  47. #7047

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav!
    Mi imamo slično iskustvo s klinikom Unica u Brnu...više puta smo tražili da nam izdaju potvrdu ds prihvaćaju S2 tiskanicu no oni tvrde da nemaju pojma o čemu se radi ....
    Imamo fore još tjedan dana da pošaljemo HZZO i očajna sam!

  48. #7048

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav cure,
    Ja sam nova u ovoj temi, evo i mi smo se odlučiti za Prag, nakon 8 neuspjelih pokušaja u HR. Mi smo mislili poci na dodatne preglede i konzultacije, da vidimo hoce li nam reci što drugačije nego u HR. Vidim da se većinom ponavljaju klinike Pronatal i Fretility centar... Mislite li da se neka od ove dvije više posvećuje tome ili je bolje da kontaktiram jednu i drugu, pa vidim što kažu? A možete mi preporučiti i neku drugu ako mislite da su bolji...

  49. #7049

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Pozdrav Ivana.
    Dobrodosla.
    Najbolje ti je da kontaktirate obje klinike pa da vidis sto ce ti reci i koja ce ti bolje sjesti.
    Mi smo bili u Ivf europe.
    Mislim da su sve podjednake, da na kraju odlučuju nijanse i prvi dojam

  50. #7050

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Tinca18 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav Ivana.
    Dobrodosla.
    Najbolje ti je da kontaktirate obje klinike pa da vidis sto ce ti reci i koja ce ti bolje sjesti.
    Mi smo bili u Ivf europe.
    Mislim da su sve podjednake, da na kraju odlučuju nijanse i prvi dojam
    Hvala ti na informaciji, u tom smo smjeru i krenuli. Poslali smo mail na obje klinike, sad čekamo odgovor i da krenemo sa svim procedurama... A svaka dodatna informacija koju dobijem od vas mi puno znaci.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •