Stranica 142 od 149 PrviPrvi ... 4292132140141142143144 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 7,051 do 7,100 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #7051
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Pozz svima
    Evo da se uključim, i ja se slažem da je za početak najbolje kontaktirati više klinika. Sve su po meni vrhunske i mislim da se u tom smislu ne može `pogriješiti´, ali utječe prvi dojam i komunikacija s koordinatorima, brzina odgovora, temeljitost obrade...
    Mi smo u Pronatalu. Još prošle godine smo htjeli u Prag okušati sreću i treći put, kad je oba puta uspjelo iz prve, a smrzlića još ima Situacija nas je nažalost spriječila, no duboko se nadamo da je ove godine ponovno lipanj naš mjesec Obavila potrebne pretrage, sad samo još malo strpljenja...
    Sretno svima za koju god fazu postupka treba, i nadam se da ćemo uskoro ponovno moći putovati u većim brojkama

  2. #7052

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    69

    Početno

    Cure da li netko planira putovanje u Prag ovih dana. Češka je zatvorila granice. Može se putovat u medicinske svrhe, ali treba se testirat prije, i nakon ulaza u Česku u roku od 5 dana. I još na povratku kući. To su tri testa po osobi.
    Kako se snalazite sa testiranjem, jel plaćate ili? Veliki su to dodatni troškovi.
    Bojim se da bi granice mogle kao i prošle godine ostat zatvorene sve do 15.06.

  3. #7053

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Mi smo razmatrali ići još na jesen 2020.,nažalost ta priprema je propala taman uoči prvog lockdowna. Dodatni troškovi, činjenica da je potrebno izvršiti 3 testiranja po osobi, da dolaziš na tako delikatan med. postupak a ne znaš možeš li dobit adekvatan smještaj trenutno, činjenica da je sve zatvoreno i da treba otputovati natrag odmah po transferu za mene vrlo komplicira stvari a stvara golemu količinu stresa. Nama je od zadnjeg ET-a prošla godina dana dragocjenog vremena. S obzirom da se ne vidi kraj ovome ludilu, polako razmatramo druge mogućnosti za ostvarenje roditeljstva iako imamo još preostala 3 E. Za mlađe je vjerovatno lakše, nama koje smo iznad 40.-e je svaki mjesec dragocjenog vremena bitan radi zdravstvenog i općeg stanja.

  4. #7054

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    33

    Početno

    Naša doktorica daje uputnicu za testiranje prije odlaska u Češku i čini mi se na povratku, pa je to besplatno. Pa možda da probate vidjeti za uputnicu nekako.

  5. #7055

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    69

    Početno

    Panta13, i meni je ista stvar u pitanju. Baš sad kad nemam vremena jer 45 kuca na vratima dogodi se ova pandemija. Imam osjećaj da se sve urotilo protiv nas samo da ne uspijemo.
    Mi smo bili zadnji put ovo ljeto iako mi ljeto uopće ne paše radi mnogo toga, i posla među ostalim. Prije toga smo bili u 10.mjesecu 2019. Vrijeme leti, imam osjećaj da će nas opet uhvatit ljeto a kao što kažeš, ovo ludilo ne prestaje.
    Neznam šta napraviti, klinike nam baš ne izlaze u susret, sa nekakvim popustima ili npr.testiranjem.

  6. #7056

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj Ria976 prvotno napisa Vidi poruku
    Panta13, i meni je ista stvar u pitanju. Baš sad kad nemam vremena jer 45 kuca na vratima dogodi se ova pandemija. Imam osjećaj da se sve urotilo protiv nas samo da ne uspijemo.
    Mi smo bili zadnji put ovo ljeto iako mi ljeto uopće ne paše radi mnogo toga, i posla među ostalim. Prije toga smo bili u 10.mjesecu 2019. Vrijeme leti, imam osjećaj da će nas opet uhvatit ljeto a kao što kažeš, ovo ludilo ne prestaje.
    Neznam šta napraviti, klinike nam baš ne izlaze u susret, sa nekakvim popustima ili npr.testiranjem.
    Evo, kao da sam sama pisala, iste misli su me morile u teškim momentima, da su se nebo i zemlja odjednom urotili, i to baš kada se činilo da smo stigli na korak do kraja našeg dugog puta sa dosta zahvata, pokušavanja, troškova, kredita, operacija, kiretaže, razočarenja i psih. boli svih vrsta. Iskreno, razmišljam da predamo papire na Centar jer koliko god dug i neizvjestan taj put bio, bar mi birokracija neće više bosti unutarnje organe a ni iznuđivati eure. Ok, bit će izazova druge vrste, al čini mi se da ću bit manje ranjiva i spremnija. A o klinikama da sad krenem, vjerovatno bi me admini stavili na blok. . Veeeeliki je to biznis. Ja punim 42., isto ljeti najveći obujam posla pa sam zato i čekala jesen, šta se ispostavilo kao propust, tako da se sve razumijemo. Meni pretpostavljaju da imam ožiljak na materištu od nekog od minulih zahvata, isprva se sumnjalo na polip, no moj gin. smatra da dimenzijama ne bi trebao biti prepreka za ostvarenje trudnoće. Eto, možda ti bude lakše kad pomisliš da nas ima sa sličnim pričama. U svakom slučaju, nema predaje,samo hrabro. Donacija je trebala biti dobitna kombinacija, ali, valjda će idući mjeseci dati neke odgovore.

  7. #7057

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    69

    Početno

    Panta, želim ti svu sreću , da nam se svima ostvari bar neki plan. Iskoristi embrije koje imate. Možda je jedan od njih vaša sreća.
    Mi smo eto pristali na sve kompromise, kad nije išlo sa mojim jajnim stanicama, provali smo sa DE. To je slično usvajanju. Ako se ovo smiri, provat ćemo jos jednom sigurno. Do 49 se može. Al to mi je malo too much. Možda još ovu godinu iskoristit pa kako bude.

  8. #7058

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Ria976 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure da li netko planira putovanje u Prag ovih dana. Češka je zatvorila granice. Može se putovat u medicinske svrhe, ali treba se testirat prije, i nakon ulaza u Česku u roku od 5 dana. I još na povratku kući. To su tri testa po osobi.
    Kako se snalazite sa testiranjem, jel plaćate ili? Veliki su to dodatni troškovi.
    Bojim se da bi granice mogle kao i prošle godine ostat zatvorene sve do 15.06.
    Bez obzira na zatvorene granice, sa potvrdom poliklinike gdje idete i PCR testom koji ne smije biti stariji od 72 sata mozete uci u zemlju.
    Testove nazalost placamo sami i to u oba smjera.
    Pazite i na zemlju presjedanja, jer nama je to bio Amsterdam, pa smo na aerodromu morali napraviti i serološki test koji ne smije biti stariji od 4 sata.
    Znači serološki test radite na aerodromu. Suprug i ja smo letili iz Zagreba i gore to imaju na aerodromu i dobije se za pola sata

  9. #7059

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Zdravo,mozete li mi reci koja je cena PCR testa u Pragu i tih testova koji se rade na aerodromu?

  10. #7060

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    10

    Početno

    pozz citam vec neko vrijeme ovu grupu.. pa me zanima koja je po vasem iskustvu uspjesnija klinika u Pragu PFC ili Pronatal? ili neka treca.. (za donaciju spermija)

  11. #7061
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Dobrodosao ili dobrodosla
    svakome od nas je najuspjesnija ona koja nam je pretvorila snove u stvarnost. Moj savjet je da se ne opterecujete samo sa te dvije klinike vec da sastavite pitanja te ih posaljete na nekoliko adresa. Pokusajte onda eliminirati one koji vam
    nisu “legli”.

  12. #7062
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Koja je od vas relativno nedavno isla u Cesku na teret HZZO a u postupak? Koji sad trenutno iznos HZZO sufinancira za IVF uz donirane jajne stanice?

    Hvala

  13. #7063

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    69

    Početno

    Kadauna, nisam nikad išla uz financiranje HZZO- a, al čini mi se da su cure uvijek govorile o cifri od 1000 € . Plus putni troškovi navodno.

  14. #7064

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Pozdrav svima, ima li tko da zna stav klinika o cijepljenju, koliko prije postupka bi trebalo i je li pametno s obzirom na imunosupresive koji su dio terapije. Vidim govori se o Covid putovnicama od 1.lipnja pa ima li itko kakvih informacijama o tome i je li se koja od vas stigla cijepiti prije odlaska?

  15. #7065

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Panta13 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima, ima li tko da zna stav klinika o cijepljenju, koliko prije postupka bi trebalo i je li pametno s obzirom na imunosupresive koji su dio terapije. Vidim govori se o Covid putovnicama od 1.lipnja pa ima li itko kakvih informacijama o tome i je li se koja od vas stigla cijepiti prije odlaska?
    Pozdrav, ja sam pitala koordinatoricu iz Europe ivf klinike i stav je njihovih lijecnika da se smijemo cijepiti prije postupka ali niposto za vrijeme uzimanja lijekova ili injekcija. Nakon cijepljenja, kako kazu, ne treba biti pauza s postupkom. I jos sam pitala moze li cjepivo utjecati na ishod, ali o tome nemaju informacija jer su cjepiva nova.

  16. #7066

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj Anna1989 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, ja sam pitala koordinatoricu iz Europe ivf klinike i stav je njihovih lijecnika da se smijemo cijepiti prije postupka ali niposto za vrijeme uzimanja lijekova ili injekcija. Nakon cijepljenja, kako kazu, ne treba biti pauza s postupkom. I jos sam pitala moze li cjepivo utjecati na ishod, ali o tome nemaju informacija jer su cjepiva nova.
    Anna 1989 hvala ti na odgovoru, nisu mi još ništa odgovorili iz Pronatala na tu temu pa mi je ovo jako korisna informacija. Poslala sam upit Hrv. Zavodu za javno zdravstvo, isto su mi odgovorili, a za pitanje vezano uz ishod postupka i moguću trudnoću su napisali da "laboratorijski nalazi na miševima (brrr) nisu pokazali utjecaj cijepljenja na fetalni razvoj".

  17. #7067

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    69

    Početno

    Ja sam poslala mail u Pronatal prije više od tjedan dana, još nema odgovora. Neznam zašto to tako mora biti, al stvarno ne mogu vjerovat da u tjedan dana nitko nije mogao odgovorit.
    Sad sam odlučila da uopće neću ponovo slati upit nego ću čekat hoće se itko udostojit odgovorit.
    U svakom slučaju poslala sam rezultate na NK stanice pa čekam mišljenje doktora.
    Da li je netko možda putovao u zadnje vrijeme u Prag? Kako to sve izgleda?
    Jel se može testirat kod njih nakon ulaska ili treba prije? Jel može antigenski test ili pcr?

  18. #7068

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj Ria976 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam poslala mail u Pronatal prije više od tjedan dana, još nema odgovora. Neznam zašto to tako mora biti, al stvarno ne mogu vjerovat da u tjedan dana nitko nije mogao odgovorit.
    Sad sam odlučila da uopće neću ponovo slati upit nego ću čekat hoće se itko udostojit odgovorit.
    U svakom slučaju poslala sam rezultate na NK stanice pa čekam mišljenje doktora.
    Da li je netko možda putovao u zadnje vrijeme u Prag? Kako to sve izgleda?
    Jel se može testirat kod njih nakon ulaska ili treba prije? Jel može antigenski test ili pcr?
    Ria 976,kakav ti je rezultat testa na NK stanice? Meni je bilo sugerirano da napravim radi neuspješnog FET - a, no nisam išla. Ja sam isto dugo čekala na odgovor iz Pronatala Budejovice, cca 5 dana.

  19. #7069

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    41

    Početno

    Ria976 gdje si radila testiranje za NK stanice? Pozz

  20. #7070

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    69

    Početno

    Panta, Limun u Lab Plusu se može napraviti pretraga na NK stanice CD 56+, CD16+. 375 kn. Rezultat je u postotcima i apsolutni broj. Meni je ispalo 20 % (ref.int.5-31%) a ukupan zbroj 400 ( ref.int.80-430). Malo sam se izludila sa svime tim jer se na webu može svašta isčitati. Uglavnom na dosta mjesta tvrde da ne bi trebale biti veće od 18 %.
    Iz klinike su mi se javili i rekli da je sve u redu. Tako da nisam načisto sa svime. A neznam da li uopće vjerujem u sve to??

  21. #7071

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Ria 976 hvala na info, nisam imala pojma da se to može kod nas. Ja sam se prošle godine raspitivala za test na te NK stanice pa mi je rečeno u Zg-u i u St-u u gin. klinikama da to ne rade, pa sam bila odustala. To mi je sugerirano uz histetoskopiju. Kada bih opet išla, išla bih na sve ili ništa, neću više ikakva dodatna ispitivanja radit, niti ponavljat histeroskopiju koja je bila uredna, da bi 3 mj. kasnije bilo sumnji na polip, pa na ožiljak. Shvaćam kad kažeš da ne vjeruješ u to, i meni se sve to čini čudno u najmanju ruku. Moj je stav da ako i kada budem odlučila opet ići u postupak, a išla bih samo radi e. koji su preostali, idem bez uvaljivanja ikakvih dodatnih troškova, programa, snimanja, zahvata, metoda, mjerenja, sondiranja itd.
    Posljednje uređivanje od Panta13 : 25.03.2021. at 23:32

  22. #7072
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Panta, tako sam i ja. Odustala sam od svega, u zadnji tren odlucili ici. Moja cvrsta odluka je bila FET bez stimulacije u prirodnom ciklusu, zeljela sam dati priliku organizmu jer sam vjerovala da je to najbolji put - prijasnje pute je uvijek bila neka stimulacija i uvijek mi je organizam odreagirao na njih i to ne dobro. Nasla sam dr koji je bio voljan pokusati i koji je po nalazima bio suglasan za prirodan ciklus bez stimulacije i uspjeli smo. Ne kazem da je to put uspjeha, to je samo moje iskustvo na temelju prijasnjih postupaka koji su mi narusili zdravlje.

  23. #7073

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Čestitam ti, to je najbolji primjer kako treba bit dovoljno jak i slušat sebe u svemu ovome.

  24. #7074

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    69

    Početno

    Panta, meni je mozak vec toliko pun svakakvih informacija koje sam pročitala po internetu da imam osjećaj da ce prsnut jedan dan ha ha.
    Ove NK stanice se mogu radit i iz biopsije maternice ali mislim da se to ne radi kod nas. U Pronatalu to rade, imaš i u njihovom cjeniku, zove se Reprognotik test. Spaja se sa pretragom krvi i onda se donosi zaključak. Ja sam radila 2 puta histeroskopiju i jednom samo endo scratch. I uvijek mi je sve u redu bilo. Ne bi više to radila, nema šanse. Svi oni kažu , ne boli to, ali ne kopaju po njihovim utrobama.
    Čak sam našla i neke članke o nekakvim HLA i KIR tipizacijama koje se rade nakon ponavljajućih neuspjeha sa doniranim stanicama.
    Meni su javili da mi je nalaz NK stanica po ovome uredan. Ja vec nekoliko mjeseci uzimam omegu koja navodno snižava Nk stanice. Sto se tiće protokola za transfer nisu mi ništa promjenili; estrofem od 1 dana i clexane. Odustala sam od prirodnog postupka jer u zadnje vrijeme imam nekakva krvarenja kroz lutealnu fazu, iza ovulacije a i skratili su mi se ciklusi na 25 dana. Vjerovatno je manjak progesterona u pitanju, godine ...i tako.
    Sad je još samo problem kad ćemo ići s obzirom na situaciju sa koronom.

  25. #7075

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    69

    Početno

    Eh da, još me zanima jel uzimate embrio glue pri transferu. I za to se mislim ima li smisla ili ne. ??

  26. #7076

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj Ria976 prvotno napisa Vidi poruku
    Eh da, još me zanima jel uzimate embrio glue pri transferu. I za to se mislim ima li smisla ili ne. ??
    Ria 976, bome si ovo potanko sve objasnila, nisam znala ni 2 posto o ovome, svaka čast. Da, ja sam uzimala embrioglue, onaj paket sa time lapsom. Beta zanemariva na 14 dn od transfera. Nakon toga sam se bila razletila u vezi tog NK testa, ali kako se nije radio u St ni Zg, ostala sam samo pri histeroskopiji koja je bila uredna, a i to mi je bilo uf, tako da mogu mislit kakav je tek endoscratching. Taman je tada sve ovo započelo s koronom, a kako trenutno stvari stoje, visi još jedna godina u zraku po pitanju planiranja... Ne znam ima li smisla planirat išta na ljeto, kakve su uopće šanse...Plus ako bude uvjet cijepljenje, valjda bi trebalo pričekat s terapijom bar koji mjesec nakon druge doze, bar mi tako logika nalaže. Vidim nema komentara vezano uz putovanja, pitanje je šta se uopće gore dešava. Bilo bi super da netko tko je bio stavi komentar.

  27. #7077

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    41

    Početno

    Panta13 ja sam bila prije mjesec dana, pcr test negativan, pismo od klinike i popunjeli on line obrazac i to je to. U hotelu te takodjer traze pismo od klinike,policijski sat od 22h. Taxi normalno vozi, ljudi normalno okolo secu... ne rade restorani niti kafici ali snadjes se jer rade svakojake dostave, a i nas hotel je imao restoran pa si tamo mogao navece nesto pojesti... sve u svemu tamo nismo imali nikakvih problema.’

  28. #7078

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    69

    Početno

    Ja ne mogu čekat još dugo, ostarit ću haha. Morat ću sa pcr testom. Istrpila sam histeroskopije, scratchinge al moram priznat da se bojim čačkanja po nosu. Sve se nešto nadam za 5 mjesec.

  29. #7079

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj Ria976 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne mogu čekat još dugo, ostarit ću haha. Morat ću sa pcr testom. Istrpila sam histeroskopije, scratchinge al moram priznat da se bojim čačkanja po nosu. Sve se nešto nadam za 5 mjesec.
    Ria 976 Haha, ja već ostarila i bez skrečinga
    Limun 555 hvala na info u vezi situacije gore.

  30. #7080

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Limun 555, pitanje, je li po dolasku potrebno javiti se u nadležnu zdravstvenu stanicu sa neg. pcr testom i radi li se tamo po dolasku novi test. Putam jer su mi informacije na stranicama Pronatala nejasne u vezi toga dijela. Hvala ti unaprijed na informaciji.

  31. #7081

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    69

    Početno

    Panta, ja sam isto to pročitala, da se treba nakon ulaska ponovo testirat u roku od 5 dana. Ali mi ionako odemo prije kući, tako da neznam. Eventualno se može napravit ponovo test radi povratka kući. Izgleda da će sad vrijedit i antigenski test za ulaz u Hrvatsku, što je dobro jer je on brži i jeftiniji.
    Nama ovaj put traže uplatu akontacije, što nam je novost. Dosad smo uvijek plaćali sve tamo. Radi se o iznosu 800 €.
    Da li netko zna kolike su naknade za transakcije?

  32. #7082

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj Ria976 prvotno napisa Vidi poruku
    Panta, ja sam isto to pročitala, da se treba nakon ulaska ponovo testirat u roku od 5 dana. Ali mi ionako odemo prije kući, tako da neznam. Eventualno se može napravit ponovo test radi povratka kući. Izgleda da će sad vrijedit i antigenski test za ulaz u Hrvatsku, što je dobro jer je on brži i jeftiniji.
    Nama ovaj put traže uplatu akontacije, što nam je novost. Dosad smo uvijek plaćali sve tamo. Radi se o iznosu 800 €.
    Da li netko zna kolike su naknade za transakcije?
    Ria 976, na uplatu akontacije od 2. 390 Eura PBZ banka mi je uzela 4.30 Eura, u pitanju je bila on line transakcija, a za skladištenje sam 150 Eura platila manje od 1 Eura.
    Posljednje uređivanje od Panta13 : 01.04.2021. at 12:56

  33. #7083

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Vezano za cjepiva, ja nebi brzala s njima. Ne zna se kako djeluju na plodnost žena, ima svakojakih članaka, ali činjenica je da je faza testiranja u tijeku. Ja nebi riskirala s njima.

  34. #7084

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Vezano za cjepiva, ja nebi brzala s njima. Ne zna se kako djeluju na plodnost žena, ima svakojakih članaka, ali činjenica je da je faza testiranja u tijeku. Ja nebi riskirala s njima.
    Nevena, bojim se da nakon 1.lipnja neće biti izbora za odlaske preko granice uvedu li se kovid putovnice. To je realnost situacije. Naravno da ne znaju kako djeluju na osobe koje planiraju postupke, osobno mi je u ovoj priči olakotna okolnost što su E. od donorice stoga više nije u pitanju moj genetski materijal. Što se implantacije tiče, jasno je da je imunološki odgovor bitan, naročito nama koje se borimo s neuspjelim potpomognutima (ja brojim 5 plus 1 missed ab.) i tko zna kako će ta cjepiva djelovat na imunološki odgovor prilikom ET-a. Dosada smo imunitet obarali sa 5 mg decortina dnevno, sada ćemo s 15 (sarkazam). U medijima se slabo vodi diskusija o preporukama vezano uz cijepljenje i MPO, možda ne bi bilo loše da admini preko Rode pokrenu kakvu inicijativu da se i nas informira.

  35. #7085

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Jedan od njih je i 72-godišnji gospodin Michael Yeadon, umirovljeni Englez i bivši podpredsjednik farmaceutskog giganta Pfizer. Dotični gospodin Yeadon je radio za Pfizer 6 godina i onda bio otpušten zbog razloga koji nikad nisu isplivali u javnost. No, ono što je najvažnije za nas da dotični gospodin Yeadon kategorički tvrdi da je pandemija COVIDa-19 već odavno gotova u Ujedinjenom Kraljevstvu i da novo stvoreno Pfizer/BioNTech mRNA cjepivo protiv COVID-19, koje je pokazalo fenomenalnu 95% učinkovitost, “uzrokuje neplodnost kod žena”.
    Njegove tvrdnje su bazirane na hipotezi da je protein šiljka novog SARS-CoV-2 koronavirusa (eng. Spike ili S protein) jako sličan proteinu pod nazivom Syncytin-1, a koji se nalazi u ljudskoj placenti. Upravo zbog toga gospodin Yeadon tvrdi da ce protutijela, koje je stvorio naš organizam nakon unosa cjepiva protiv COVID-19, osim virusnog S proteina takodjer prepoznati i Syncytin-1 u placenti te će na taj način uzrokovati neplodnost u žena, zato što taj protein Syncytin-1 igra važnu ulogu u zdravoj funkciji placente.


    O tom proteinu Syncytin sam čitala u nekoliko članaka, ovdje sam izdvojila samo to objašnjenje (ne znam ja to kao laik dobro objasniti). Jest, da je to i opovrgnuto u nekoliko članaka, ali budući da su ispitivanja za ta cjepiva još u tijeku, ja se pitam kako mogu znati. MOžda da možda ne, vidjet će se u budućnosti.

  36. #7086

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Mene zapravo brine što sve to nije dovoljno ispitano.

  37. #7087
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Hvala vam cure na korisnim info Evo ja nisam dosta pametna što napraviti, čekati da se cijepim ili ne...htjeli smo sad u 6.mj...pa ići li odmah ili čekati da se još smiri situacija, tipa za pola godine...baš me to sve žalosti i brine. A ne bih htjela još predugo čekati, unatoč tome što me srećom još godine ne pritišću u smislu da je svaki mjesec bitan, ali.... U 6.mj produljenje čuvanja na dodatnih godinu dana...mislim da ćemo morati odlučiti u zadnji čas, trenutno je tako da se ništa ne može puno unaprijed planirati...
    držite mi se sve i svima sretno u kojoj god fazi postupka se nalazili

  38. #7088

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj Panta13 prvotno napisa Vidi poruku
    Limun 555, pitanje, je li po dolasku potrebno javiti se u nadležnu zdravstvenu stanicu sa neg. pcr testom i radi li se tamo po dolasku novi test. Putam jer su mi informacije na stranicama Pronatala nejasne u vezi toga dijela. Hvala ti unaprijed na informaciji.
    Panta, nismo nista javljali u zdravstvenu stanicu. Ali smo se prijavili na njihovu valjda stranicu ministarstva zdravstva i dobili kod, to se vrlo jednostavno ol line prijavi i dobije se odmah mailom natrag QR kod. To smo isprintali i imali smo PCR testove to nismo isprintali. Nitko nas nista nije trazio, osim na povratku u HR gdje je nas carinik pitao sto smo radili u Pragu, jedva sam cekala da me to pita

  39. #7089

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Limun 555, hvala na info.

  40. #7090

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Dan cure,
    mi smo se odlučili za kliniku Europeivf, a prije postupka trebali bi napraviti Era test, zanima me di ste ga vi radili i iskustva? Ima li ga sad gdje napraviti u HR? A što se tiče cijepljenja i testova, cijepljenje ne preporučuju, a ako smo se već cijepili, minimalno 3 mjeseca iza ne smijemo ići u postupak. Misle da i za njih vrijedi onaj onaj antigen test (to trebamo točno provjeriti) a uz to dobijemo i pismo od njih koje prilažemo na granici kao garanciju da idemo zbog medicinski opravdanog razloga.

  41. #7091

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Ivanaa88 prvotno napisa Vidi poruku
    Dan cure,
    mi smo se odlučili za kliniku Europeivf, a prije postupka trebali bi napraviti Era test, zanima me di ste ga vi radili i iskustva? Ima li ga sad gdje napraviti u HR? A što se tiče cijepljenja i testova, cijepljenje ne preporučuju, a ako smo se već cijepili, minimalno 3 mjeseca iza ne smijemo ići u postupak. Misle da i za njih vrijedi onaj onaj antigen test (to trebamo točno provjeriti) a uz to dobijemo i pismo od njih koje prilažemo na granici kao garanciju da idemo zbog medicinski opravdanog razloga.
    Ivana88, to su vam rekli u Europe IVF? Pitam jer meni su rekli nesto skroz drugo, gore sam pisala bila.

  42. #7092

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Kontaktirali smo dvije klinike, Fertility i Europeivf, na kraju smo se odlučili za Europeivf, a informacije o cijepljenju smo dobili od klinike Fertility, a za testove sam pitala Europeivf...

  43. #7093
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Baš mi zanimljivo, danas sam isto čula od jedne poznanice da je neka klinika rekla da ako se par cijepi da ne smiju u postupak do kraja godine

    A meni iz Betaplusa iskočilo
    Ukoliko se cijepite, preporučuje se čekati jedan ciklus poslije druge doze cjepiva prije ulaska u MPO postupak. Isto tako se preporučuje čekati nakon infekcije COVID-om, bar dva ciklusa

    Opet svatko po svom radi

  44. #7094
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Cure što mislite, vrijedi li to pravilo o čekanju par mjeseci nakon eventualnog cijepljenja i u transferu smrzlića?

  45. #7095

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj sejla prvotno napisa Vidi poruku
    Cure što mislite, vrijedi li to pravilo o čekanju par mjeseci nakon eventualnog cijepljenja i u transferu smrzlića?
    Postavila sam pitanje klinici da vidimo što struka kaže, nisam na službenim stranicama našla nikakve službene upute o cijepljenju i FET-u.

  46. #7096

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Službenih uputa o cijepljenju nema zato što se još ne zna kako cjepiva utječu na plodnost žena. Pa i sama cjepiva su u eksperimentalnoj fazi ispitivanja koja će biti gotova najbrže 2022. To je u stvari eksperimentalni ljek čiji dugoročni učinci će se tek vidjeti.

    Sve u svemu, ja ne bih riskirala. Jer ako kažu da nema dokaza da cjepiva utječu na plodnost, nema dokaza niti da ne utječu.

  47. #7097
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Evo da javim, čula sam se s Pronatalom, oni su pozitivnog stava prema cijepljenju i prema njima treba pričekati mjesec dana za postupak nakon druge doze cjepiva.

  48. #7098

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    41

    Početno

    Samo da se nadovezem da ako ste prebolile Covid, u postupak mozete nakon 2 ciklusa, to je preporuka Pronatala. Pozz

  49. #7099

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    69

    Početno

    Da li netko planira putovanje u Prag uskoro, i kako mislite putovat?
    Pretpostavljam da većina ide autom. Mi nismo u mogućnosti ići autom pa razmatramo putovanje vlakom preko Beča. Vlak iz Zg za Beč vozi svako jutro, al iz Beča su linije malo reducirane za Prag.
    Zanima me dal netko zna koji su uvjeti za ulaz u Austriju radi tranzita kad je u pitanju putovanje javnim sredstvima prijevoza? Bojim se da ne budemo imali problema. Napravili bi antigenski test naravno. Imate još kakav prijedlog za put. Možda netko išao busom sve ili jedan dio. Ova situacija nas izluđuje. Prije je sve išlo tako glatko sa putovanjem. Mi smo išli i vlakom i kombinirali bus + vlak. Zadnja 2 puta avionom.
    Tkđ.da li netko zna cijenu pcr testa u Pragu ( radi povratka).

  50. #7100

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    69

    Početno

    Zaboravih još reći, što se cijepljenja tiće, mene je malo strah cijepit se prije postupka, tj.fet-a. Ipak i tu se uzima hormonska potpora. Pa bi ja to zasad preskočila.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •