Stranica 22 od 149 PrviPrvi ... 1220212223243272122 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,051 do 1,100 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #1051
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Chilly, baš mi je žao Ali da, svakako prvo pričekati betu pa onda prekinuti terapiju....drži se <3
    Posljednje uređivanje od sejla : 23.11.2015. at 07:45

  2. #1052

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    46

    Početno

    Cure, redovito se kontroliram zbog Hashimotovog tireoiditisa, međutim sad nakon postupka (koliko znam estrogen moze tako djelovati) TSH mi se pokvario. Imate mozda za preporučit nekog endokrinologa koji se bas nama" MPO i problemi štitnjače" bavi? Imam dobrog endokrinologa al reko mozda bas ima netko kome idete ciljano?
    Unaprijed hvala za info

  3. #1053

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    46

    Početno

    Sejla, ići cemo,dok sredim hormone, vjerojatno u veljači po smrzlice pa cemo valjda biti bolje sreće ! Barem sam prošla tu barijeru hoce li uopće biti stanica ili nece, pa se nadam uz jos malo strpljenja da ce doc i nas trenutak
    Posljednje uređivanje od Chilly : 24.11.2015. at 13:32

  4. #1054
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Osobno idem na Rebro kod dr. Maja Baretić i upoznata je s MPO odnosno zna da TSH mora biti ispod 2.

  5. #1055
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Chilly, jesi li ušla u hiper ili hipo? Bitno je da se kontroliraš, i da ga pred ponovni fet stešete na optimalnu vrijednost prilagodbom doze euthyroxa. Ako si zadovoljna svojim dr i ako ti s te strane pomaže u pripremi za postupak, nema potrebe da mijenjaš.
    Ja sam prezadovoljna svojom dr u Vinogradskoj.

  6. #1056
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Citiraj mikipika32 prvotno napisa Vidi poruku
    Osobno idem na Rebro kod dr. Maja Baretić i upoznata je s MPO odnosno zna da TSH mora biti ispod 2.
    Važno je imati dobrog dr. Nažalost, čak ni svi mpo-ovci ne vode računa o tsh

  7. #1057
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    Chllly ja sam na Rebru, dr Tanja Škorić Polovina, uglavnom doziranjem eutiroxa se može regulirati tsh do 2 otprilike da bude. ( i meni je jako podivljao prije postupka ) i to sam samo na svoju ruku nitko me nije tražio da idem provjeriti već sam išla privatno izvaditi sama radi sebe i onda sam se primjetila da nevalja.. tako da treba naići na dobrog doktora...

  8. #1058

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    122

    Početno

    Evo moje iskustvo..
    Isto imam problema sa Tsh, uzimam Eutyrox od 0,50 i i tsh bude uvijek do 2.
    Nakon što krenem u pripremu za transfer Tsh mi naglo poraste pa je tako nakon 11 dana pripreme za transfer porastao sa 0,82 na 4,63.
    Dr. mi je povisila dozu na 0,75 Eutyroxa.

  9. #1059

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    152

    Početno

    I došlo vrijeme da i mi krenemo...
    U subotu smo u klinici i počinje naša praška priča...
    Nadamo se sretnom početku, a za 9 mjeseci i sretnom ishodu!

  10. #1060
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Nadica sretan put i znaš što ti svi želimo od srca ) Ja stiže u ponedjeljak a transfer mi je u utorak 1.12. Idem sama pa ako si voljna popiti kavicu javi se )

  11. #1061
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Nadice i mikipika ~~~~~~~~~~~~~~~ <3 <3

  12. #1062
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    cure sretno ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    evo da se i ja javim,mi se prošli tjedan vratili iz Praga..
    dva embrija odledili,lijepo se razvijali i vratili,kaže biologica savršeni su..
    A ja mislim da opet ništa od tog savršenstva,6- 7dnt imala grčeve i lagani iscjedak,danas mi 9dnt sve je stalo,samo malo napuhana i to je to...mislim da opet nije uspjelo,baš se tako loše osjećam
    beta tek 04.12 al mislim da ću ranije jer mi već dosta čekanja
    nina977 posebne vibre za lijepu betu ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  13. #1063
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Draga moja kiki, baš sam sretna što ste ponovno bili Vibram svom snagom da te predosjećaj vara, da su ovo bili simptomi implantacije i da se barem jedna mrva čvrsto primila....ma obje javi svakako rezultate testića/bete

  14. #1064
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Koliko su bili stari embriji? Ako su 4, 5 dana sutra bi mogao test

  15. #1065

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    152

    Početno

    Hvala vam svima na vibrama i lijepim željama! Prvi korak je danas iza nas...U ponedjeljak ćemo znati kako se mrvice razvijaju, a u četvrtak je transfer! Za sad je sve ok...
    Cure, koje idete sad put Praga...Prirpazite na cijene! Nama je rečena jedna cijena, a danas druga...Uglavnom, razlika je oko 500 eura...Povisila se cijena, al nama nitko to nije javio. Pitali smo nekoliko puta prije puta jel došlo do izmjene, al nitko nije odgovarao. I onda dođemo pred gotov čin...
    Smatramo da to nije u redu, al nemamo izbora!
    Smirili smo se, prihvatili sve i čekamo naše mrvice!

  16. #1066

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    152

    Početno

    Hvala vam svima na vibrama i lijepim željama! Prvi korak je danas iza nas...U ponedjeljak ćemo znati kako se mrvice razvijaju, a u četvrtak je transfer! Za sad je sve ok...
    Cure, koje idete sad put Praga...Prirpazite na cijene! Nama je rečena jedna cijena, a danas druga...Uglavnom, razlika je oko 500 eura...Povisila se cijena, al nama nitko to nije javio. Pitali smo nekoliko puta prije puta jel došlo do izmjene, al nitko nije odgovarao. I onda dođemo pred gotov čin...
    Smatramo da to nije u redu, al nemamo izbora!
    Smirili smo se, prihvatili sve i čekamo naše mrvice!

  17. #1067
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko su bili stari embriji? Ako su 4, 5 dana sutra bi mogao test
    transfer je blastice,danas 10dnt... jučer nakon smeđarenje i bolova danas zatišje.( valjda ne pred buru hehhe ). ma neću više piškit testove jer mi stvarno dosta minusa,čekam betu pa kako bude bude..
    mare,pozdrav tebi i curama (neznam ako se sjećaš al smo se upoznale na jednoj šetnji još si bila trbušasta )

  18. #1068
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Sjecam se, drzim figeee

  19. #1069
    Thisted avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    81

    Početno

    Kiki lezi miruj, tako je i meni bilo.
    Pa kad sam izvadila betu, sokirala se od cifre.
    Sretno

  20. #1070
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Citiraj Nadica prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam svima na vibrama i lijepim željama! Prvi korak je danas iza nas...U ponedjeljak ćemo znati kako se mrvice razvijaju, a u četvrtak je transfer! Za sad je sve ok...
    Cure, koje idete sad put Praga...Prirpazite na cijene! Nama je rečena jedna cijena, a danas druga...Uglavnom, razlika je oko 500 eura...Povisila se cijena, al nama nitko to nije javio. Pitali smo nekoliko puta prije puta jel došlo do izmjene, al nitko nije odgovarao. I onda dođemo pred gotov čin...
    Smatramo da to nije u redu, al nemamo izbora!
    Smirili smo se, prihvatili sve i čekamo naše mrvice!
    Uf ovo stvarno nije u redu 500 E nije nimalo mala razlika i baš je ispalo nekorektno od njih.
    Sretno

  21. #1071

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Drage moje cure, ja danas vadila betu nakon FET-a dviju blastica 10 dnt i iznosi jadnih 39.
    Prošli put je bila biokemijska a izgleda da će sad opet biti isto
    Radila testove od 7dnt i svaki dan bili sve tamniji i baš sam se ponadala.Raspadam se emocionalono a s tim više jer više nemamo smrzlića

  22. #1072
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    nina draga ponovi betu kroz dan-dva da se vidi hoće li rasti ili padati, nemoj prekidati terapiju još....

  23. #1073

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Draga Sejla,neću prekidati sa terapijom dok sutra ne vidimo daljnji razvoj situacije...
    Sad sam već stvarno shrvana od svega,zadnja 3 transfera odlični embriji i na kraju ništa
    Smrzlića više nemamo i sama ne znam kud i kako dalje

  24. #1074
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    nina,
    Evo cure kod mene lijepe vijesti
    beta 12 dnt 632
    beta 14 dnt 1 918
    Još mi sve to čudno i strah me svega ali nadam se da će ovaj put sve bit u redu.
    Sad čekanje prvog ultrazvuka i malog srčeka..

  25. #1075
    Thisted avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    81

    Početno

    Bravo kiki, znala sam. Slicno bilo i kod mene.
    Samo mirno i opusteno i bice sve super

  26. #1076

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Draga moja Kiki30 ,da ti i ivdje

  27. #1077

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Sorry,pobjego mi post...
    Draga moja Kiki30, da ti i ovdje od srca poželim sve školski do kraja

  28. #1078
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Kiki, cestitam

  29. #1079
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Bravo Kiki, čestitke!!!

  30. #1080
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Kiki draga, moram i ovdje poskočiti i čestitati

    nina, nadam se da si dobro....

  31. #1081

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Sejla,sutra ponovno vadim betu i kujem već planove za dalje,tako mi je lakše..
    Hvala ti

  32. #1082

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    152

    Početno

    Kratko izvješće...
    Dvije odlične blastice vraćene, a dvije malo manje odlične zamrznute...
    Čekamo betu!

  33. #1083
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Kiki ajme, čestitam!!! Neka sve ide dalje po planu!

  34. #1084

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Citiraj Nadica prvotno napisa Vidi poruku
    Kratko izvješće...
    Dvije odlične blastice vraćene, a dvije malo manje odlične zamrznute...
    Čekamo betu!
    Nadice,super za blastice i želim ti da se zadrže narednih 9mj

  35. #1085
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Svim curama saljem puno pozz iz Praga. Velika pusa nini i kako smo rekle planirati za dalje. To nas sve gura dalje da nastavimo borbu Kiki cestitam Ja evo 2dnt dviju blastica, ostajem malo jos uzivati u Pragu. Da me nervoza od 2w cekanja copila bogme je


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  36. #1086

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Citiraj mikipika32 prvotno napisa Vidi poruku
    Svim curama saljem puno pozz iz Praga. Velika pusa nini i kako smo rekle planirati za dalje. To nas sve gura dalje da nastavimo borbu Kiki cestitam Ja evo 2dnt dviju blastica, ostajem malo jos uzivati u Pragu. Da me nervoza od 2w cekanja copila bogme je


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Draga i ja tebi šaljem veliku pusu i da za dva tjedna bude visoka,lijepa beta

  37. #1087

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    46

    Početno

    Jooooj Kiki čestitam! Kako je to lijepo kad neko od nas uspije!
    Mikipika i Nadica uživajte u svojim embrijicima i nadam se da ce se ulovit i čvrsto držat idućih devet mjeseci !

  38. #1088

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    46

    Početno

    I hvala vam cure na info vezano za TSH, lakše mi je kad znam da tako svima skače prije transfera .... Vec sam mislila opet neka komplikacija....

  39. #1089

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    152

    Početno

    mikipika32 oprosti...Sad sam tek vidjela da si napisala za kavicu...Žao mi je što nisam prije vidjela, mogli smo se naći...
    Nina, ne odustaj! Možda su mrvice samo malo usporenije...Možda te beta sutra iznenadi! Svakako javi!
    Kiki, čestitammm!! Samo nek se beta nastavi ovako lijepo duplati i da za koji dan čuješ srčeko!
    I hvala svima na vibrama! Čekamo...

  40. #1090

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Cure molim vas info. ako znate,sad sam se dopisivala sa kordinatoricom iz PFC-a i pitala sam ju da razmišljamo slijedeći postupak (donacija oocita) možda porobati tražiti refundaciju preko HZZO-a,na što mi je odgovorila da nemam pravo pošto u 3.mj 2016. punim 39 god.,da po češkom zakonu se ima pravo samo do 39.g.,te da do tada ne stignem ishoditi rješenje.
    Ovo stvarno nisam znala a do sad smo išli u vlastitom trošku ...
    A oni za ponavljajuće pacijente daju popust 200 eura,je im neki popust..

  41. #1091

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Nadice,ti si mi rekla da HZZO pokriva 1000 eura i još češko osiguranje 1000 eura,znači ukupno 2000 eura da bi mi sad iz PFC-a odgovorili da nije točno da je ukupna refundacija 10000 eura,te da se ima pravo na kultivaciju samo do 3.dana dok su tebi u Pronatalu kultivirali do 5.dana.
    Kako dvije klinike u istoj državi drugačije tumače zakon i toliko drugačije postupaju?

  42. #1092
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Nadica ako si jos u Pragu stignemo Ja se vracam tek u ponedjeljak.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  43. #1093

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    152

    Početno

    Nina, ja sam bila u Pronatalu. Imam 37 god. i 6 mj. Sve mi je bilo kako sam vam ovdje napisala. Naš HZZO nam je platio iznos od 1000 eura preko tiskanice E112, češko osiguranje pokriva 1000 eura, a mi platili u gotovini 2590 eura. Kultivacija je bila 5 dana, vraćene mi blastice i u cijeni postupka je i kryo, znači smrzavanje na period od dvije godine. Imam još dvije blastice smrznute!
    Probaj pitati Pronatal...Imaš zezanja s papirima našeg HZZO, al sve se da riješiti! Predali smo zahtjev negdje u 5 mj u HZZO, malo su nam vračali papire jer nije bilo dobro ispunjeno...Sredinom 6.dobili odobrenje iz HZZO, u međuvremenu čuli se s Pronatalom...dobili i od njih pozitivan odgovor da nas primaju, dobili predračun, uvrstili nam na popis za donoricu...U 8.mj javili da imaju donoricu za 11.mj I eto...Ako bilo što mogu pomoći, pitajte!
    Mikipika...sutra putujemo kući! Napokon! Čujemo se ovako! Kako si ti?

  44. #1094

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Citiraj mikipika32 prvotno napisa Vidi poruku
    Svim curama saljem puno pozz iz Praga. Velika pusa nini i kako smo rekle planirati za dalje. To nas sve gura dalje da nastavimo borbu Kiki cestitam Ja evo 2dnt dviju blastica, ostajem malo jos uzivati u Pragu. Da me nervoza od 2w cekanja copila bogme je


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Stvarno onda ne razumijem PFC,kako oni skroz drugačije postupaju.
    Baš ću poslat upit u Pronatal.
    Kako se zove njihova kordinatorica za HR.
    Hvala ti još jednom

  45. #1095

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Sorry,pišem sa mob. pa mi je krivo otišao post,odgovaram na Nadićin

  46. #1096

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    152

    Početno

    Pošalji upit na Pronatal. Svatko dobije drugu koordinatoricu. Oni te raspodjele kod koje ćeš biti.

  47. #1097

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    46

    Početno

    Ovo prvi put čujem da češko osiguranje vama daje 1000 eura učešća ? Ne mogu vjerovat ? Nina mi smo ušli preko HZZO u PFC i od osiguranja smo dobili ( HZZO) rješenje na 1000 eura. Nije točno da se mogu kultivirati do petog dana, samo kada ti MPO ispunjava tiskanicu treba napisati da ce liječenje trajati sedam dana, a ne pet. Nama je embriologica savjetovala vraćanje treći dan, sto smo i napravili , ali su nam rekli da ako mi to želimo moze i peti.

  48. #1098

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    46

    Početno

    Nina sto se zahtjeva tiče nama su rješili unutar mjesec dana, samo je vazno da su ti svi papiri ok. Jedino mozda provjeriti da li i postupak mora biti do tada ili? Onda ste malo naknapic

  49. #1099

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    152

    Početno

    Citiraj Chilly prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo prvi put čujem da češko osiguranje vama daje 1000 eura učešća ? Ne mogu vjerovat ? Nina mi smo ušli preko HZZO u PFC i od osiguranja smo dobili ( HZZO) rješenje na 1000 eura. Nije točno da se mogu kultivirati do petog dana, samo kada ti MPO ispunjava tiskanicu treba napisati da ce liječenje trajati sedam dana, a ne pet. Nama je embriologica savjetovala vraćanje treći dan, sto smo i napravili , ali su nam rekli da ako mi to želimo moze i peti.

    Chilly, ne vidim razlog zašto ne vjeruješ??
    Upravo smo se vratili iz Praga!
    Tako je bilo kako sam gore napisala!
    Imamo mi pravo na cjelokupni povrat novca ili da bolje kažem...Imamo pravo na liječenje na trošak HZZO-a, al naši zakoni...
    Tiskanicu, ili bolje rečeno zahtjev za liječenje u inozemstvu ti ispunjava tvoj mpo i on ti na tom obrascu označi koliko dana...Nama je označeno 7.

  50. #1100

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    46

    Početno

    Nadice, vjerujem ja tebi, nego ne mogu vjerovat da PFC kao konkurentna klinika Pronatalu za to ne zna i svojim pacijentima naplaćuje 1000 eura vise! Mi smo platili 3600....Ja kad sam se raspitivala gdje ići dobila sam info da su obje jednako kvalitetne prema tome ne kuzim ih onda ....logično je onda barem meni da pokušam drugi put ,ako ce nam trebati, u Pronatalu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •