Stranica 2 od 149 PrviPrvi 12341252102 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #51
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Citiraj florjan prvotno napisa Vidi poruku
    i u kojem zakonskom roku treba HZZO izdati rješenje (članak zakona ii pravilnika očito postoji)
    60 dana

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    13

    Početno

    Ja sam se danas čula sa Rukovoditeljicom službe za upravne postupke u HZZO-u (oni nam izdaju rješenja), ona kaže da je danas stigao odgovor iz Češke i poslan je na službeno prevođenje, te će se sredinom idućeg tjedna više znati. Nadalje još mi je rekla da se ponovo prijavim u Češku na postupak donacije (jer sam ga odgodila), jer se ova situacija mora riješiti pod hitno i to u najkraćem roku (rekla je mjesec dana), da smo nažalost mi najmanje krivi najviše oštećeni. Rješenje koje imam, mi vrijedi i samo da ga produžim pri isteku 60 dana, a ako dođe do postupka u Češkoj, a naše strane se ne dogovore, neka platim sama postupak, a HZZO će nam vrlo vjerojatno vratiti iznos postupka i to 99% u punom iznosu. Tako ću se ja javiti ponovo u Pronatal.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Citiraj Nika 321 prvotno napisa Vidi poruku
    ".... a HZZO će nam vrlo vjerojatno vratiti iznos postupka i to 99% u punom iznosu."
    Super da ima nekog pomaka, ali bi ja oprezno s tim "vrlo Vjerojatno".

  4. #54
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Evo da ovdje na Češkoj čestitam našoj dragoj Bluebelli na rođenju malog Maksa

  5. #55
    AAL6 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    34

    Početno

    Hvala Bogu, da se nešto događa.Možda ja i uspijem do Praga u 1. mj. Znali netko kako radi PFC u siječnju?

  6. #56
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj bmaric prvotno napisa Vidi poruku
    Super da ima nekog pomaka, ali bi ja oprezno s tim "vrlo Vjerojatno".
    I ja bih bila oprezna, vrlo oprezna u vezi obećanja koja nam dolaze iz HZZO-a i Ministarstva zdravlja. Novaca se nema, oni zakidaju svakoga koga mogu zakinuti. Štednja na pacijentima i zdravlju sveprisutna je u zdravstvu. Neplodni parovi vrlo su vrlo laka meta za tu hrvatsku zdravstvenu štednju, eto došli su na red i oni parovi koji trebaju liječenje u inozemstvu donacijom gameta. Bojim se da će štednja u tom području donijeti ono što je već realnost u hrvatskoj zbilji neplodnih parova:

    Tko ima novaca, moći će si platiti liječenje i vjerojatno imati dijete. Tko nema novaca i ne može sam platiti liječenje neplodnosti...

    Zato, ne vjerujte obećanjima, borite se za svoja prava na liječenje. Vidim da vam dobro ide. Sretno!

  7. #57
    florjan avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    Citiraj Nika 321 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se danas čula sa Rukovoditeljicom službe za upravne postupke u HZZO-u (oni nam izdaju rješenja), ona kaže da je danas stigao odgovor iz Češke i poslan je na službeno prevođenje, te će se sredinom idućeg tjedna više znati. Nadalje još mi je rekla da se ponovo prijavim u Češku na postupak donacije (jer sam ga odgodila), jer se ova situacija mora riješiti pod hitno i to u najkraćem roku (rekla je mjesec dana), da smo nažalost mi najmanje krivi najviše oštećeni. Rješenje koje imam, mi vrijedi i samo da ga produžim pri isteku 60 dana, a ako dođe do postupka u Češkoj, a naše strane se ne dogovore, neka platim sama postupak, a HZZO će nam vrlo vjerojatno vratiti iznos postupka i to 99% u punom iznosu. Tako ću se ja javiti ponovo u Pronatal.
    Ništa čekamo sredinu sljedećeg tjedna pa da vidimo, mislim da će dogovor biti da sami plačamo a HZZO vraća novac sve mi na to vuće, na taj naćin tako i tako već rade Češke klinike. Iz ove izjave pravnice se naslučuje da su i oni svjesni da moraju izdati pozitivno rješenje i kada je ono tu moraju vratiti novac, ili im prijete tužbe radi ugrožavanja ustavnog prava na liječenje, tako da ako ne prije padaju na ustavnom sudu.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Da, točno je tako bilo kako sam napisala... imam riješenje, al direktor u Pronatalu više ne želi primiti ni jednu pacijenticu putem hzzo-a. Čak je rekao da ako i plate dugovanja, više neće primati dok se unaprijed ne uplati.... bio je strašno ljut.. Mi samo čak dobili potvrdu da nam se obustavlja postupak zbog dugovanja, tako da imamo papirnato zbog tužbe... Pozzz

  9. #59

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    PFC neće raditi od 21.12.13-02.01.14

  10. #60
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Po ovome sad znaći da bi rješenja trebala stizat na kućne adrese idući tjedan.Moje rješenje je rješeno 27.9 i od onda ga čekam na kučnoj adresi!?

  11. #61
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Citiraj valiana prvotno napisa Vidi poruku
    Po ovome sad znaći da bi rješenja trebala stizat na kućne adrese idući tjedan.Moje rješenje je rješeno 27.9 i od onda ga čekam na kučnoj adresi!?
    Ja sam ga dobila u petak. Negativno.

  12. #62
    prag avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    383

    Početno

    šokirana sam ovim novostima na forumu ali zapravo od našeg hzzo možeš svašta očekivati..ma oni tako samo pokušavaju uštedjeti, njima štrajk lječnika ide na vodu jer štede na postupcima. nezgodna će biti opcija da budemo morali ići o svom trošku a hzzo da refundira..jer što onda kad netko ide na donaciju..npr mora skupiti 4500 eura ( ispravite me ako griješim jer ne znam točan iznos sad, toliko je bilo kad sam ja išla ) i što onda ako nema od koga posuditi ili ne može dići kredit..opet se svede na onu..tko ima da plati može se lječiti..nije uredu..
    a nije uredu ni od klinike Pronatal, nije uredu direktor niti kordinatorica što su šimten doveli u takvu situaciju, ne ponovilo se nikome. znali su unaprijed situaciju pa mogli su ženi reći da ne dolazi ili što je čeka, a ne 48h prije transfera..mislim stvarno, razumijem da i njima nije lako zbog dugova i drže svoj konto. ali pacijenticu ni krivu ni dužnu tako odkantati..katastrofa..

  13. #63
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Samo da vas pozdravim iz Praga i pozelim srecu kako sa Hzzo, tako i svima koji se trude,bockaju,cekaju dan za ici u Prag, te cekalicama bete )))

  14. #64
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj tikica_69 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ga dobila u petak. Negativno.


    Znači, iznad 42. ništa? Nakon 42. niti postupak sa vlastitim stanicama niti donacija ili fet na teret HZZO-a? Tikica, možeš li mi ovdje ili na pp napisati što piše u rješenju?

  15. #65
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku


    Znači, iznad 42. ništa? Nakon 42. niti postupak sa vlastitim stanicama niti donacija ili fet na teret HZZO-a? Tikica, možeš li mi ovdje ili na pp napisati što piše u rješenju?
    Ma mogu i ovdje, pozivaju se na članak 10. stavak 7. , odnosno moje godine. I to je to.

  16. #66
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj tikica_69 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma mogu i ovdje, pozivaju se na članak 10. stavak 7. , odnosno moje godine. I to je to.

    Znači konsenzus našim mpo-ovaca, hzzo-a i Ministarstva je:
    postupci sa vlastitom stanicom i donacije mogu samo do časa kada žena napuni 42. godinu.

    Stavak 4., 10. članak:

    (4) Pravo na medicinski pomognutu oplodnju na teret Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje ima žena u pravilu do navršene 42. godine života. Liječnik koji provodi postupak medicinski pomognute oplodnje, iz osobito opravdanih zdravstvenih razloga može omogućiti pravo na medicinski pomognutu oplodnju i ženi nakon navršene 42. godine života.

    Ovaj dio Zakona nitko od dr ne vidi

  17. #67
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Citiraj tikica_69 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ga dobila u petak. Negativno.
    UFFFF nije da si me ohrabrila....ja se bojim da više nikad neče biti kao do sada....

  18. #68
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Poslala ja žalbu sa poprilično jakim argumentima pa ćemo vidjeti kako dalje...

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    13

    Početno

    Upravo mi se javila gđa. iz Pronatala iz Praga.
    Kaže da su dobili naređenje od vlasnika klinike da pacijeniti plate cijeli postupak sami, a kasnije da riješavaju sa HZZO-om povrat novca. Vlasnik vise nece primati odobrenja od HZZO-a.
    Tako da sam se ja prijavila na postupak s nadom da će mi HZZO nakon postupka vratiti novac.

  20. #70
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    A sretno nadam se da če ipak razmotrit žalbu i malo razmislit o svemu!

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    138

    Početno

    Pinacolada sretno i naravno uživajte u preekrasnooom Pragu!!!!!!I neka bude dobitni postupak

  22. #72
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Ignis, hvala puno! Malo me nervoza i neki strah uhvatio, jer sutra je aBd posupak....veliki pozz iz hladnog, ali lijepog Praga <3 <3 <3 <3

  23. #73
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    PinaColada nema straha sam se opusti i uživaj...čekamo te s lijepim vjestima!

  24. #74
    Shadow2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    280

    Početno

    Pina Colada sretno!i da ti odma uspije!))

  25. #75
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    PC, sretno! zavidim na uživanju u Pragu, probajte svakako medovnik

  26. #76
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    PinaColada, sretno draga

  27. #77
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Hvala vam od srca, a sada ide cekanje 18 dana! Postupak je bio brz i zaista ne bolan, najgore mi je bilo nakon transfera pun mjehur uhhhh...

  28. #78
    Shadow2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    280

    Početno

    Pina Colada, jesi ti u PFC ili Pronatala?Jesu ti vratlili blasticu,ili... ?

  29. #79
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Ja sam bila u PFC, i skroz su mi ok i med. sestre i koordinatorica i dr. Sonja.....vracena 2 embriona

  30. #80
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    Pina Colada svi smo u iščekivanju s tobom !

  31. #81
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Eh da je bilo sreče 12.12.i ja bi bila u Pragu!Hvala hzzo!

  32. #82
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Makajica, hvala puno, kao i svim ostalim divnim forumasima....sad ovo cekanje slomi....nadam se samo da ce se sve ovo isplatiti aBd )))

  33. #83
    AAL6 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    34

    Početno

    Ima li kakvih novosti?

  34. #84
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Kod mene nema, ja još čekam rješenje....

  35. #85
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Evo cure malo lijepih vijesti!Imamo novu trudnicu iz PFC i naša forumašica 3blastice 17.dan beta 3230!Tako da mi je stvarno uveselila ovo iščekivanje!

  36. #86
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj valiana prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mene nema, ja još čekam rješenje....
    ali cujem da stizu i "odbijenice", ne znam zasto....

  37. #87

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    ali cujem da stizu i "odbijenice", ne znam zasto....
    Znaš li što piše u odbijenicama? Mora biti naveden neki razlog....

  38. #88
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Meni prijateljica čeka rješenje, zvala je hzzo i rekli su joj da je odobreno, sad samo da stigne poštom. Vidjet ćemo, nadam se da su stvarno krenula odobrenja

  39. #89

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    13

    Početno

    U petak sam zvala HZZO i gospođa mi je rekla da će se početi plaćati dugovanja klinikama u Češkoj i nada se da dok dođem do postupka, te se nada da neće biti nikakvih problema sa našim rješenjima od HZZO-a, da ćemo moći ostvariti svoje postupke bez plaćanja.
    Posljednje uređivanje od Nika 321 : 10.12.2013. at 09:28

  40. #90
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Citiraj Nika 321 prvotno napisa Vidi poruku
    U petak sam zvala HZZO i gospođa mi je rekla da će se početi plaćati dugovanja klinikama u Češkoj i nada se da dok dođem do postupka, te se nada da neće biti nikakvih problema sa našim rješenjima od HZZO-a, da ćemo moći ostvariti svoje postupke bez plaćanja.
    Ovo je obečavajuće sam da tak i bude.Sad sam čekamo rješenja znači!

  41. #91
    kety4 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8

    Početno

    Pozdrav svima!
    Ja sam "nova", lijepo molim za pomoć.Naravno imam pitanje:
    Gdje se javljam prije,klinici u Pragu ili
    šaljem prijedlog za upućivanje na liječenje u inozemstvo
    hzzo-u?
    Hvala

  42. #92
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    kety, dobrodošla!
    Po meni prvo kontaktiraj klinike, da odlučite čiji vam uvjeti bolje odgovaraju, jer kad će vam dr mpo ispunjavati zahtjev za upućivanje na liječenje mora navesti u koju kliniku planirate.
    O čemu se radi kod vas?
    Sretno i javljaj nam se

  43. #93
    kety4 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj sejla prvotno napisa Vidi poruku
    kety, dobrodošla!
    Po meni prvo kontaktiraj klinike, da odlučite čiji vam uvjeti bolje odgovaraju, jer kad će vam dr mpo ispunjavati zahtjev za upućivanje na liječenje mora navesti u koju kliniku planirate.
    O čemu se radi kod vas?
    Sretno i javljaj nam se
    Hvala na dobrodošlici,
    Kod mene je sve ok,mm dijagnoza azoospermija.
    Bili kod dr mpo,odlučili se za Pronatal.
    Kuda sada?
    Javljamo se u Pronatal ili hzzo?
    Hvala

  44. #94
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Možete se javiti u Pronatal, dogovoriti konzultacije, i paralelno slati zahtjev s liječničkom dokumentacijom na hzzo.
    Ako treba pomoć, slobodno mi se obratiš i na mail

  45. #95

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    13

    Početno

    Šimten ima li što novoga kod vas? Imam pitanje za vas. Da li ste i kako riješili problem povrata novca za postupak na koji ste išli u Pronatal. Mi trebamo ići početkom veljače, imamo rješenje HZZO-a, ali u Pronatalu i dalje ne žele ćuti za HZZO nego žele da mi platimo postupak sami. Ako ste u mogućnosti javite se s novim informacijama, jer mislim da će nam svima trebati.

  46. #96
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Nika, dok se ne javi šimten sa friškim info, budući da ste dobili odobrenje (nemojte zaboraviti produživati svakih 60 dana), po povratku iz Praga moguće je tražiti refundaciju troškova. I mi smo tako prošle godine, platili sami i onda nakon zahvata temeljem rješenja tražili povrat, i dobili ga kroz par mjeseci.

  47. #97
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Jutrooooo!Pa dobro jel netko već dobio pozitivno rješenje od HZZO????

  48. #98

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Upravo sam zvala HZZO. Sve u svemu još uvijek sve stoji vezano za rješenja. Nemaju pojma kada će se to riješiti, nadaju se uskoro, ali za sada navodno ne šalju nikome rješenja, jedino onima kojima je odgovoreno ili će biti odgovoreno negativno.
    Kažu da su neki dan dobili još nekakav dopis, koji je opet "zakomplicirao" situaciju...... (nije htjela reći o čemu se radi u tom dopisu)

    Tako da svi mi koji još nismo dobili ništa od HZZO-a, možemo se za sada "nadati" pozitivnom rješenju, ali čekanje je do daljnjeg.

    Ako netko ima nakavu vezu u HZZO-u, zamolila bih da pita u čemu se sada radi.
    Posljednje uređivanje od bmaric : 12.12.2013. at 13:22 Razlog: ...

  49. #99

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    13

    Početno

    Bmaric, što znači ovo što si napisala: ''jedino onima kojima je odgovoreno ili će biti odgovoreno negativno'' za rješenja. Jer ja trebam svoje rješenje slati na produljenje, jer mi ističe 60 dana od izdavanja, pa me sve strah da mi ga neće produljiti.
    Posljednje uređivanje od Nika 321 : 12.12.2013. at 14:12

  50. #100
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    ovo meni iskreno sve skupa djeluje kao odugovlačenje, pa bi valjalo dalje vršiti pritisak cure, ne dajte se!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •