Stranica 3 od 149 PrviPrvi 123451353103 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #101

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Citiraj Nika 321 prvotno napisa Vidi poruku
    Bmaric, što znači ovo što si napisala: ''jedino onima kojima je odgovoreno ili će biti odgovoreno negativno'' za rješenja. Jer ja trebam svoje rješenje slati na produljenje, jer mi ističe 60 dana od izdavanja, pa me sve strah da mi ga neće produljiti.

    Nika321, ako već imaš pozitivno rješenje, onda te ne treba biti strah, jer će ti ga sigurno produžiti.
    To što sam napisala znači da jedino šalju rješenja onima, kojima odbijaju zahtjev, znači šalju negativna rješenja, a to može biti npr. zbog dobi žene ili zbog toga što smatraju da se liječenje može obaviti kod nas, i sl.
    Nadam se da sam sada bar malo jasnija

  2. #102
    AAL6 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    34

    Početno

    Što treba za produženje riješenja jer meni u siječnju izlazi 60 dana?
    Molim pomoć!

  3. #103

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    13

    Početno

    AAL6, moraš samo par dana prije nego što ti istiće 60 dana poslati dopis u HZZO u Direkciju, moraš u dopisu staviti klasu i broj rješenja i napisati da nisi bila u mogućnosti realizirati svoje pravo u ovih 60 dana.
    Bmaric je u prethodnom postu napisala da će nam rješenja produžiti.
    Mislim da će nam iz HZZO doći zaključak za produljenje.

    Bmaric, hvala na gornjim informacijama.

  4. #104
    florjan avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    Citiraj kety4 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na dobrodošlici,
    Kod mene je sve ok,mm dijagnoza azoospermija.
    Bili kod dr mpo,odlučili se za Pronatal.
    Kuda sada?
    Javljamo se u Pronatal ili hzzo?
    Hvala
    Bez suprugove bijopsije i vaše prohodnosti jajnika mislim da MPO spec. ne bude potpisao zahtjev, a i ukoliko i potpiše HZZO bez tih pregleda odbija postupke

  5. #105
    florjan avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    Baš me zanima što će reći nama koji smo predali zahtjeve i uskoro istiće 60 dana od predaje, morati će dati pozitivno rješenje nema druge, a onda opet igra ona opcija sa vlastitim plaćanjem i traženjem povrata love, kaj ne?

  6. #106
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Ja još uvijek čekam kažem od 27.9 svoje rješenje...da i baš me zanima što če napisati od kad je počelo teč...jel je rješeno 27.9 na komisiji...ah sretno nam i nadam se da čemo uskoro dočekati naša rješenja a zatim i naše bebice

  7. #107
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Jutro, evo jedno pozitivno rješenje je stiglo

  8. #108
    AAL6 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    34

    Početno

    Nika321 hvala na informaciji!
    Probat ću ići i sama platiti,a onda tražiti povrat!

  9. #109
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj sejla prvotno napisa Vidi poruku
    Jutro, evo jedno pozitivno rješenje je stiglo
    dakle rjesenja stizu, tako i negativna (koja jako brzo dijele - naravno s nekim razlogom iako nisu godine zene).... ovo su ok vijesti - iako - jos nemamo slucaj da je par imao rjesenje HZZO-a, da je otisao u Prag na postupak, da je Prag odbio ih primiti na rjesenje nego samo uz placanje cashom, da je par to sam i platio, kasnije taj isti par trazio refundiranje od HZZO-a i taj refund i dobio. Mislim da to nije nemoguce, dapace, ali bih voljela da imamo jedan takav rjesen slucaj.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    bar nešto pozitivno u ovom svemu!
    sejla, a koja je kod njih dijagnoza?

  11. #111
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Citiraj bmaric prvotno napisa Vidi poruku
    bar nešto pozitivno u ovom svemu!
    sejla, a koja je kod njih dijagnoza?
    Da, i ja sam se jako razveselila Kod njih se radi o preuranjenoj menopauzi. Poslali su zahtjev negdje na ljeto.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    35

    Početno

    Bila sam u PFCu na embriotransferu. Receno mi je da ce biti u prirodnom ciklusu, ali mi je prvo ovulacija izazvana umjetno ovitrelle injekcijom, a nakon transfera sam dobila terapiju utrogestanom i estrofemom. Da li je koja imala isto iskustvo?
    Inace, transfer je dobro prosao. Oba embrija prezivjela odmrzavanje, ostalo ih jos 6.

  13. #113
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    maku, to je bio fet, to nije umjetno izazvana ovulacija, štoperica ovitrelle služi samo za sazrijevanje folikula, da se može tempirati punkcija, a kopd feta transfer, a utrogestan je progesteron, inače ga prirodno luči žuto tijelo, estrofe, "drži" endometrij, to su sve hormoni koje prirodno posjedujemo, neki za fet ne daju utrogestan, s drugi da, sretno!

  14. #114

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    35

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    maku, to je bio fet, to nije umjetno izazvana ovulacija, štoperica ovitrelle služi samo za sazrijevanje folikula, da se može tempirati punkcija, a kopd feta transfer, a utrogestan je progesteron, inače ga prirodno luči žuto tijelo, estrofe, "drži" endometrij, to su sve hormoni koje prirodno posjedujemo, neki za fet ne daju utrogestan, s drugi da, sretno!
    mare41, hvala na odgovoru. Zapravo mi je sve jasno vezano za folikule i žuto tijelo, samo sam očekivala da će ostati na tome da tijelo samo proizvede te hormone. Prije postupka bila sam u jednoj nasoj privatnoj klinici koja se bavi potpomognutom opodnjom na folikulometriji. Pitala sam kako oni rade, kaze doktorica najčešće bez ovitrella kad se radi o redovitim ciklusima, a utrogestane tada ne dodaju. Estrofem nije niti spominjala. Nemam ništa protiv mjera predostrožnosti, bitno samo da ne utječu negativno. Lakše mi je kad znam da je ta terapija uobičajena. Hvala još jednom, a evo oko nove godine ću javiti rezultat. Nadam se najljepšem poklonu

  15. #115

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    83

    Početno

    Cao!Dugo nisam pisala...Sada u prvom mjesecu planiramo da idemo na ubacivanje zaledjenih embriona,a proslo je tri meseca od pobacaja,pa me interesuje kakav je sada protokol,koliko se boravi u Pragu,koja je terapija?Zelm puno srece onima koji putuju u Prag.

  16. #116
    AAL6 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    34

    Početno

    Dobar dan da vam javim novosti iz PFC - a.
    Mirna mi je javila da pregovaraju s hzoo. pa da se strpim malo kako ne bi platila i ne dobila povrat.
    Zatražit ću produženje još 60dana.

  17. #117
    TinTin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    21

    Početno

    Hvala na informacijama (u vezi hzzo-a i ceske).
    Nadajmo se da ce opet bit sve po starom. Mislila sam kad udjemo u EU sve ce ic ko po loju a ono jos gore...

    poz svima

  18. #118
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Evo ja danas opet zvala hzz da vidim gdje je više to moje rješenje.Kažu na putu na kućnu adresu e pa sad čekam...

  19. #119
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Citiraj valiana prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja danas opet zvala hzz da vidim gdje je više to moje rješenje.Kažu na putu na kućnu adresu e pa sad čekam...
    Valiana sretno!

  20. #120
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Nemrete vjerovat danas je konačno stiglo i moje pozitivno rješenjeeeeee!Lijep božični poklon u svakom slučaju!

  21. #121
    TinTin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    21

    Početno

    Cestitam valiana...

    puno srece

  22. #122

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    super draga!!! eto božićni poklon pod bor

  23. #123
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Evo da i ovdje prijavim malecnu betu <2 (((

    Svima vam zelim sve najljepse za Bozic i Novu godinu i da nam svima 2014 ispuni zelje i donese divne bejbije

  24. #124
    AAL6 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    34

    Početno

    Toplo želimo da se Krist rodi i nastani u vašim srcima, a najviše od svega želimo vam mir, radost i ljubav, ono što je čovjeku najpotrebnije, i ono što dolazi samo od Boga...
    Sretan Božić svima!

  25. #125
    mare77 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    39

    Početno

    Pozz cure !!! Sretan Božić svima

    Treeebam pomoć....dobila sam protokol za veljaču. Krećem s Yasminom ali mi nije jasno dali s prvim danom menstruacije ili nakon što menstruacija prestane,danas mi je prvi dan. jel imao netko protokol s Yasminom???

  26. #126
    Shadow2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    280

    Početno

    Citiraj mare77 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz cure !!! Sretan Božić svima

    Treeebam pomoć....dobila sam protokol za veljaču. Krećem s Yasminom ali mi nije jasno dali s prvim danom menstruacije ili nakon što menstruacija prestane,danas mi je prvi dan. jel imao netko protokol s Yasminom???

    S prvim danom menstruacije.

  27. #127
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Draga PinaColada, baš mi je žao
    vesele me pozitivna rješenja, jeeeej
    draga Shadow, kako si nam ti?
    svima želim ugodne i lijepe blagdane (meni je najljepši poklon što mi je Ema počela govoriti mama i što je polako prohodala uz pridržavanje )
    Posljednje uređivanje od sejla : 26.12.2013. at 10:39

  28. #128
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Mozda sam off topic, ali premda PFC ne radi do 6.1., a moja beta nije zadovoljavajuca, ja sam prema uputi dr. Sonje prekinula sa estrofemom i utrogestanom, i nakon 2 dana dobila m. Eh sad, trebam li ici na neku kontrolu kod ginekologa ili nesto koristiti od tableta, vitamina?? Hvala unaprijed!

  29. #129
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    pina, žao mi je, nema potrebe za nekim kontrolama, do slijedećeg pokušaja, bit će sretniji!

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    70

    Početno

    Pina, zao mi je.cestitam na pozitivnim resenjima,a svim ostalim da se sto prije rijesi.Maku imali novosti

  31. #131
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    Sretani i blagoslovljeni Božićni i novogodišnji blagdani svima ( s malim zakašnjenjem ) ! Pina colada jako mi je zao !

  32. #132

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    35

    Početno

    Citiraj sara69 prvotno napisa Vidi poruku
    Pina, zao mi je.cestitam na pozitivnim resenjima,a svim ostalim da se sto prije rijesi.Maku imali novosti
    Ima ima.. Danas sam vadila betu 14dnt 240!

  33. #133

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    maku, čestitam!!!

  34. #134

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    35

    Početno

    Citiraj bmaric prvotno napisa Vidi poruku
    maku, čestitam!!!
    Hvala
    Nadam se da ce i vas slijedeci put biti dobitan!

  35. #135

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    hvala! uživaj!

  36. #136
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Cure do kad je Mirna na godišnjem?u rješenju što sam dobila piše da moram što prije javit termin postupka...

  37. #137

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Mirna se vraća iza Sv. tri kralja.
    Oko toga ne brini. I meni je to pisalo u zadnjem rješenju, ali to će Mirna javiti HZZO-u.
    A reci mi, jeli u rješenju što piše za plaćanje postupka?

  38. #138
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Ha ha dobila sam ovaj put jakkko debelo rješenje i piše brdo nekih uredbi ali koliko sam shvatila sve je po starom...

  39. #139
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Cure moje drage ( i pokoji dečko :D), želim Vam sve najbolje u predstojećoj godini, sve što si same želite uključivši naravno troznamenkaste bete, lagane trudnoće, brze porode i puno zvonkog smijeha vaše dječice u godinama koje slijede!

    Puse

  40. #140

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    cure, vidim da u novim rješenjima HZZO navodi obrazac odn. potvrdu E 112.
    zna li tko od vas da li se u ovom slučaju taj obrazac odnosi na potpuno plaćanje postupka sa strane hzzo-a, ili ćemo morati sudjelovati u troškovima?

  41. #141

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Upravo sam vidjela u jednom Mirninom mail-u da se nas s ovim obrascem (E 112) prijavljuje kao češke pacijente. Ako je to to, onda ćemo izgleda sve što nije AIH i standardni IVF morati plaćati sami.

    Ima li još tko da je dobio "novo" rješenje i da mu je ovako nešto navedeno?

  42. #142

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    13

    Početno

    Bmaric, ja sam se čula sa HZZO prije Božića i dobila odgovor otprilike baš takav. Rekli su mi da budemo spremni sudjelovati u plaćanju, ali se još nezna koliko. Još su me pitali imam li 39 i više godina ili manje od 39 godina. Jer su se za 39 i više godina dogovorili, a za mlađe od 39 su još u pregovorima s Česima. Ja trebam ići na postupak početkom veljače i oni kažu da će se do tada sve riješiti. Također se nezna ni da li će nam taj novac vratiti nazad s kojim ćemo sudjelovati.
    Tako sam ja shvatila taj razgovor. Zvat ću poslije 10.01. pa kad nešto saznam javim se.

  43. #143
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Boze mili, da li ti znaci da ce se parovima koji imaj indikaciju za donaciju gameta a gdje zena mima 39 plus ukinuti lijecenje na teret HZZO-a u potpunosti u CZ? Pa dobro, jesu li oni normalni i po kojoj osnovi?

    Da li drugi pacijenti koji se trebaju lijeciti u HR (ne nuzno MPO) a to se lijecenje ne provodi u HR i koji bivaju poslani u inozemstvo na lijecenje isto tretiraju kao npr. belgijski pacijenti ili austrijski pa moraju participirati u troskovima ako je takav zakon u Belgiji ili Austriji?
    Ovo im ovako ne smije proci i dragi moji CZ pacijenti, ovo si ne mozete dopustiti - da vam hzzo placa samo obicni IVF u Ceskoj . ne i ICSI i ne i donaciju i ne kriopohranu i ne sve ono sto po ceskim regulativima nije pokriveno njihovim osiguranjem. Vi ste pacijenti Republike Hrvatske i ako je sve placeno, isto mora biti placeno i u inozemstvu.

    Netko je ranije napisao, organizirajte se, skupite lovu, dajte ovaj slucaj odvjetniku, mozda se nadje koji odvjetnik koji ti bi to i odradio "pro bono".

    Ako se ovo obistini - ovo za vas i vase dzepove nece biti dobro i bojim se da si mnogi to uopce nece moci priustiti - jer cete od postupka s doniranim jajnim stanicama dobiti mozda 1000 EUR placeno od HZZOa a ostatak od 3500 EUR cete morati sami snositi

  44. #144
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    ono sto hocu reci, postupci u CZ se placaju samo do 39. godine zeninog zivota, ako se vas tretira kao cz pacijente, znaci li to da starije zene od 39 vise nece moci u placeni postupak u CZ?

  45. #145

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    13

    Početno

    Mislim da je ženama od 39 i više godina dogovoreno liječenje u Češkoj, a za mlađe od 39 su još u pregovorima.
    Svima u 2014. želim ispunjenje svojih želja i snova!
    Posljednje uređivanje od Nika 321 : 31.12.2013. at 16:10

  46. #146

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    83

    Početno

    Zelim vam svima srecnu Novu godinu,puno,zdravlja,srece i puno beba
    Do kada ne radi PFC klinika?Ja planiram u ovom mesecu na ubacivanje zaledjenih,pa kakva je terapija obicno?

  47. #147
    prag avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    383

    Početno

    najprije želim sretan Božić i sretnu Novu godinu svima vama!
    evo ja planiram na proljeće ponovno na FET pa pratim razvoj događaja oko HZZO. Kad eto s prvim danom nove godine loše vijesti...
    koliko sam ja čačkala po net-u obrazac E112 ako mi predajemo u Češkoj onda to služi da pokrije trošak liječenja u Češkoj od našeg HZZO u onolikom iznosu koliko je dozvoljeno liječenje Čehinja u Češkoj. Međutim na ovoj stranici http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=569&langId=hr sam našla da bi po logici naših prava u EU mi trebali dobiti od našeg HZZO sve ostalo na ruke ( tj onoliko koliko naš HZZO u tom slučaju pokriva), A po našem zakonu HZZO pokriva u cijelosti donaciju j.s. pa prema tome mi bi možda s obrazcem E112 dobili dio od HZZO direktno klinici, dio mi platimo a HZZO nam refundira?? što mislite? ja ću poslati najprije Pronatalu e-mail da mi napismeno odgovore razloge zašto nas ne primaju a onda ću se s tim obratiti na ovaj EUROPE DIRECT kontakt.

  48. #148
    prag avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    383

    Početno

    u svakom slučaju, ja razumijem klinike u Češkoj ( pogotovo ukoliko je neplaćanje se nagomilalo). Ali ne razumijem naše HZZO jer oni se oglušuju o naša prava, tj Zakon po kojem ukoliko u Hrvatskoj ne možemo ostvariti liječenje imamo pravo na liječenje u inozemstvu.,.Ja sam ekonomist po struci, ali ima li itko ovdje pravnik da se postavi pitanje kršenja naših prava? Ovi ''pregovori'' predugo traju i bojim se da samo dobijaju na vremenu i ''štede'' jer su tako uštedjeli i na štrajku liječnika.
    Ili da se obratimo kojim dnevnim novinama, televiziji??Tako se najbolje pokrenu stvari..

  49. #149
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Da ja sam dobila pozitivno rješenje ali iskreno uopće ga ne kužim i sad čekam da nazovem hzzo i da mi sve objasne.Valjda če znat!I da svima najsretnija nova godinica i da sve budemo trudnice uskoro!

  50. #150

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Prema onom što je Mirna napisala, nama će hzzo plaćati samo trošak koji se u CZ pokriva CZ pacijentima.
    U tom rješenju kojeg sam ja vidjela (vidjela sam samo prvu stranicu) je navedeno ovako:

    VII. A.A. obavezna je sudjelovati u pokriću dijela troškova zdravstvene zaštite sukladno odredbama Uredbe 883. i Uredbe 987. iz točke II (točka II glasi: A.A. odobrava se upućivanje na medicinski potpomognutu oplodnju za tu i tu metodu u PFC) izreke ovog rješenja.
    VIII. Hrvatski zavod za zdravstevno osiguranje isplatit će naknadu troška prijevoza iz točke III. (ova točka se odnosi na putni troška žene) i IV. (točka se odnosi na putni trošak muža) izreke ovog rješenja u korist računa A.A.
    IX. A.A. obavezna je u roku od 15 dana po povratku iz Praga dostaviti Direkciji otpusno pismo s prijevodom na hr. jezik, a u Područnoj službi Zavoda obaviti konačni obračun troškova prijevoza, uz prilog originalne dokumentacije o putovanju.


    Ovo za mene ne izgleda da će oni iznos koji mi platimo klinici nama refundirati.

    S toga molim još jednom sve koji su dobili poz. rješenja da pogledaju što im točno piše, tj. da li svima piše ovo, tako da možemo reagirati.

    Ja svoje rješenje još čekam i svakako sam spremna opet pisati u HZZO, ali ne mogu dok mi rješenje ne stigne, jer nemam na što priložiti prigovor.


    U svakom slučaju, želim Vam sretnu i plodnu Novu godinu!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •