Stranica 46 od 149 PrviPrvi ... 3644454647485696146 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,251 do 2,300 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #2251
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Ina90 kakva je situacija kod tebe?

  2. #2252

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    39

    Početno

    Cure hvala na pitanjima,situacija je blago rečeno nikakva,danas je odrađena punkcija ja od 22 folikula samo 2 jajne stanice...ko je i dali je itko u nečem pogriješio neznam sutra cu pričati s doktorom,u svakom slučaju te dvije ce ako budu dobre zamrzniti a ja idem u još jednu stimulaciju...toliko od mene...pozz

  3. #2253
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Ina90, zao mi je da je tako ispalo. Rekla si da vam je ovo prvi pgd, a jeste li imali kakvih pokusaja prije? Je li ovo tvoja prva stimulacija? Javi sto ti je dr rekao.

  4. #2254

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    103

    Početno

    Ina, javi sta kaze doktor kako tako malo od toliko folikula?
    Pretpostavljam da ce na ove dvije raditi PGD, iako su male danse, drzim ti fige... Znam da su ti sve sada nade pale u vodu i zao mi je sto nemamo rijeci utjehe...
    Kada ces na sljedecu stimulaciju?
    Ja sam za rezultate svog PGD-a cekala mjesec dana...

  5. #2255

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Cure da se malo pojadam. Jucer sam procurila. Imam uzasan strah danas idem kod gin da vidimo sta je i dal je sve u redu sa bebicom. Ne mogu vam opisati u kakvom sam strahu. Nije neko obilno krvarenje. Onako ko zadnji dan m nesto smede i ko da su mi neke zilice jucer ispale van. Oprostite na ovakvom opisu al neznam kako bi vam drgcije objasnila. Nadam se da nece biti nista lose. Javim se sa nobostima.

  6. #2256

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Evo bila kod gin sve je u redu. Danas smo 10tt. Bebica je aktivna samo moram vise mirovati. Uh kako sam sretna.

  7. #2257

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Antony super,sad se samo cuvaj i bez stresa! Opusteno i cuvaj malu mrvicu!

  8. #2258
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Antony34, sad miruj, polako <3

  9. #2259
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Ina, žao mi je što je tako ispalo od 22 folikula samo 2 js...a ništa, čut ćeš mišljenje dr pa će se napraviti plan za dalje...drži se

    antony, već sam pisala o svom iskustvo s jakim krvarenjem u prvoj t, pa je na kraju dobro ispalo. Znam koliko je stresno, ali najvažnije je da je s mrvom sve u redu, sada stvarno strožije miruj i bude ok
    Posljednje uređivanje od sejla : 26.01.2017. at 18:17

  10. #2260

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Hvala cure sad cu ipak samo skuhati i uzivati.

  11. #2261

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    103

    Početno

    Antony, takav smeckasti iscjedak nije strasan, to cak znaci da sve ide dobro i da se tijelo cisti od zadnjih menstruacija.. mozda ces ga jos imati dok se posve ne ocistis od stare krvi...
    Najvaznije ti je da nema obilno scjeze krvi i ugrusaka!
    Ja sam cak imala lagana krvarenja svjeze krvi, i tako sve dok nisam izasla iz prvog tromjesecja, ali eto doktor kaze da je i to normalno, samo da nije u obilnim kolicinama,nekad to zna biti zbog ugrusaka,iako meni nije bilo, ja i dalje krvaruckala svako drugi dan, i samo mi rekao da mirujem i na kraju samo od sebe prestalo....
    Drzi se,samo miruj dok bebica ne ozivi,a onda ce poslije sve biti dobro i opustenije

    Sejla,kako si ti? Vrijeme opako brzo ide...
    Ja jucer bila na kontroli, 33 tjedan,bebica 2 kg i sve je ok,ja se udebljala samo 6 kg, ali sve je dobro i ja se dobro osjecam tako da sam presretna

  12. #2262

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Evo od jucer navecer nije nista curelo. Sad cu jos dva tj strogo mirovati i onda dalje laganini. Hvala vam na podrsci puno znaci

  13. #2263

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    152

    Početno

    Samo da se nadovežem za ova krvarenja...
    Ja sam imala odljev svježe krvi s ugrušcima...Doslovno, kad sam došla u bolnicu spremačica je išla zamnom i brisala lokve...Bila sam u 6tt...I mislila...kraj, nema ništa od moje bebice...Ali, kad me dr stavila na uzv, srce je kucalo i beba je bila ok!Ni dan danas ne znam što je to bilo!Niti su dr otkrili, jer takvo krvarenje je trajalo jedan cijeli dan i još 4-5 dana manje,da bi samo stalo...Naravno, uz hrpu lijekova!Eto,taj moj mali borac je sada prošao 5 mjeseci i najživlja,najveselija i najslađa je beba!
    Zato,žene,majke,kraljice,hrabro!

  14. #2264
    Blubutterfly avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    112

    Početno

    Cure imam jedno pitanje. Još malo pa namjeravamo u Prag . Mene zanima dali je koja uzimala asistirani hatcking(ili kako se već kaže) i kakva su vam iskustva sa njim? Nešto se dvoumim dali da ga uzmem ili ne.

  15. #2265

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Evo nas sa konzultacija
    Za koji dan krecemo s pikanjem! Akcija!
    Imam samo dilemu koju sam zapisala na temi heparinke/fragminke, pa ako tko odavde ima slicno iskustvo bila bi zahvalna procitati

  16. #2266
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Biska, kako za koji dan? Sad sam zbunjena....nisu te trazili da dodjes prvi dan ciklusa? Ili krecete slijedeci ciklus?

  17. #2267

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Trazili su, ali ce mi prvi dan biti sutra ili prekosutra pa smo ovako dogovorili

  18. #2268

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Biska na drugoj temi sam ti napisala svoje iskustvo pa ako jos sta trebas pitaj. Zaboravila sam napomenuti da si je Fraxiparin dajem oko 13h. Nije odredeno kad si ga dajes al bi bilo dobro da bude u priblizno isto vrijeme sat razlike ne igra ulogu.

  19. #2269

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Hvala antony! Super da si sama mogu odrediti vrijeme, puno ce mi to zbog posla pomoci. Nocas su me vec pocele proganjati misli da kako cu s toliko injekcija po uredu.
    Evo vec mi je polako krenula trema, probudila sam se prije 6...
    Antony, ti si imala neke indikacija za uvodenje fraxiparina?

  20. #2270
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    AnnaBanana evo meni danas već 34+3, isto sam na nekih +5-6kg...malac rasteeeee, nažalost zadnji put su me u bolnici samo pregledali nisu radili uzv, pa nezz friške mjere, al po trbuhu znam da će bit veći od seke Dosta je nisko, otvorena sam 1cm, nadam se barem do 37-38tt ostati 2u1. Drži se i ti i čuvaj, bliže nam se čarobni susreti

    Nadice, već 5mj, divnooo

    biska, sretno u postupku ~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    Blubutterfly, ja sam se ovaj put premišljala u vezi asistiranog hatchinga, no ipak smo se bili odlučili samo za Embryoglue....Navodno je hatching dobar kod fet-a, jer nakon odmrzavanja embriji imaju nešto čvršću opnu, a oni ju onda laserski stanje što bi trebalo olakšati implantaciju.

  21. #2271
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Ajme Sejla kako je brzo proslo <3
    A ni AnnaBanana ne zaostaje puno kad krenu te malise pristizati, pa to ce biti takvo veselje!!!!!

    cure, zanima me da li je netko izmedju odlaska na konzultacije/pregled i samog postupka imao pauzu od recimo tri mjeseca? Da li je to moguce tako izvesti?

  22. #2272

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Biska ja imam mutaciju pai 4g/5g heterizogot. Ja sam pitala docenta Madreica dal bi na temelju toga mogla dobiti Frxiparine. Rekao je kao to nije neka mutacija al s obzirom da mi je ovo bio 10 pokusaj i zadnji i nikad nije doslo do plusa mi je napisao recept. Rekao je da nemamo sto izgubiti jedino mozemo dobiti i tako je bilo. S time da sam mu rekla da mi je djed imao trombo i radi toga umro mi je dao. Nadam se da ce i tabi pomoci.

  23. #2273
    Blubutterfly avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    112

    Početno

    Pa mi bi i išli po naše smrzliče. Samo na fet idemo. Zadnji put je isto bio fet i imala sam samo embrioglue i bila je biokemijska pa zato razmišljam o asistiranom hatcingu. Sejla svejedno hvala na odgovoru i želim ti od srca da čim duže budete 2u1 i da sve bude savršeno.

  24. #2274

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Cure, od sutra sam pikalica. Drzte fige!!!

  25. #2275
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Biska, pa jos malo i putujete zelim ti da sve tece uredno. Kad ti je prvi uzv?

  26. #2276

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Da, za desetak dana smo nadam se opet u Ceskoj na mini godisnjem
    Prvi uzv je u ponedjeljak, javim se s novostima.

  27. #2277
    Yubi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    102

    Početno

    Biska želim ti sriću u ovom postupku i vidit ćeš da ce sve bit super
    Mi smo dobili nalaze i fala bogu za sada su svi super..danas ću ih poslati mailom,pa vidit šta dalje..volila bi kad bi uspila bit u postupku u trečem ili četvrtom misecu,a sad ko zna..
    Biska,koji/kakvi pregled rade kad se dođe prvi put na konzultacije ? Taj dio sam propustila

  28. #2278
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Yubi, uglavnom idete k njima na 2dc, kada dr radi uzv, pregleda kompletnu dokumentaciju i tek tada donosi odluku o postupku, eventualnim dodatnim pretragama, o potrebnoj stimulaciji. U Pronatalu dobijes lijekove, koji su ukljuceni u cijenu, i dogovarate koji ciklus pocinjes sa pikanjem. Razradite plan pikanja, folikulometrije i raspored javljanja, ev vadjenja krvi. Oko klinike u CB imas hotela koji su pristupacni za noc/dvije, i parking u tom dijelu je besplatan.
    Biska, kako ide s pikanjem?

  29. #2279

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Hej cure, pikam se naveliko, a kako mi je velika guzva na poslu ovih dana, ne stignem brinuti o tome kaj se zbiva u jajnicima
    I jos k tome svaki dan hodocastim po laboratorijima za ove anestezioloske pretrage i molim boga da ne pokupim neku gripetinu.
    Sve u svemu zivahno je i ako ne bude kakvih neugodnih iznenadenja, bas ce mi goditi put i odmor!
    Sta ima kod vas?

  30. #2280
    Blubutterfly avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    112

    Početno

    Evo cure konačno štitnjača ok, ureaplasma riješena i u srijedu letimo za Prag, a u četvrtak transfer... držimo figice da bude sve ok...

  31. #2281

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Blubetterfly drzim fige,srecnooo!!

  32. #2282
    Yubi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    102

    Početno

    Rominka hvala na detaljnom opisu Baš me danas kontaktirala mailom Ljiljana iz Pronatala repro,nazvat će me sutra da malo popričamo i dogovorimo konzultacije..jedva čekam :D ..napokon da se nešto počne događati,da sam sve bliža postupku. Rominka u kojoj si trenutno ti fazi ?
    Biska držim palčeve i ne puštam ih,drž'se
    Blubetterfly sritno !!

  33. #2283

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Zaboravila javiti, danas sam bila na prvoj folikulometriji. 4 js u svakom jajniku, oko 10 mm su. Veceras sam startala s Cetrotide, sljedeci uzv je u cetvrtak.

  34. #2284

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Yubi, javi dojmove!!

  35. #2285
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Biska, napreduje to kod tebe! Do cetvrtka ce se lijepo razviti, a mozda bude jos koji. To znaci da bi vi u petak mogli vec putovati? Ajme, ja sam uzbudjena kao da mi idemo javisto su ti rekli za danasnji nalaz, ali i situaciju u cet nakon uzv-a i interniste.
    Yubi, eto i vi cete uskoro gore. Sutra cete Lj ili B bombardirati pitanjima, dogovorit cete neki plan i za cas posla ste gore
    Mi stagniramo dok mi stitnjaca ne dodje na svoje. Ovaj mj vadim neke nalaze, pa mozda, (ja planiram, a netko negdje mi se smije - haha) u 5 ili 6 uspijemo na otici gore na dogovor, pregled i lijekove. Necu planirati nista jer me zivot naucio da mi planovi propadaju, stoga kad bude moment to je to.
    Sejla, kako ste vas dvoje?

  36. #2286

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Rominka, mislim da ce put prije biti u nedjelju, bar se nadam jer ako bude u petak nista necu stici!
    Ja sam vec lagano nervozna i smotana, tesko mi je koncentrirati se na posao i svakodnevicu.

    Koje pretrage planiras?

  37. #2287
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Drage cure,
    Evo da se prikljucim vasoj temi u nadi da saznam info o tome,.jer u pravilu malo znam.
    Imala sam tri spontana. Na zadnjem je ustanovljena krom.greska triploidija.
    Dokt.smatra da je vjerovatno neka genetska greska kod nas, i da su sva tri puta bile krom.greske.
    Radili smo kariograme koji su uredni.
    Dokt.mi.je dns savjetovala da odem na gen.savjetovanje kod geneticara koji bi me trebao slati na detaljniju obradu kariotipizacije.
    Ako se nesto sazna, a bilo bi dobro da je neka greska, najbolje bi bilo otici u Prag na PGD dijagnostiku,.koje navodno pokriva HZZO u slucaju dijagnoze valjda, gdje ce se ispitati oplodjene j.s.i znate vec sto o tome.
    Moze li mi molim vas netko opisati ukrato taj proces IVF i svega jer nista ne znam.
    Da li netko zna koje pretrage se jos mogu raditi kod geneticara, osim osnovnog kariograma nasih kromosoma?
    Koliko kosta ta PGD dijagnostika?
    Da li znate gdje jos ima ta metoda koja se radi??
    Hvalaaaa punooooo

  38. #2288
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Biska, koliko imas Cetrotida? Kad ti je planirana stoperica? Zapravo sve ovisi o njoj. Inace, sve ces stici, samo polako. Ja bih ti savjetovala da se ne opterecujes sa higijenskim potrepstinama tipo cetkice, pasta za zube, za tusiranje....jer odes u dm i kupis za pet/sest/deset eura sve sto vam treba. Spakiraj robu i to je to. Kako idete, autom ili? Lovu isto ne trebas mijenjati jer ima bankomata na svakom koraku, a i manje-vise svugdje mozes placati karticom, ako ti zatreba.
    Ja moram sada vaditi vitamin d i zeljezo i zalihu zeljeza, i imam kontrolu stitnjace u ozujku.

  39. #2289
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Mono, zao mi je da je tako, ali gledaj to sada sa strane da imate konkretniju dijagnozu. Vjerujem da ce sada ici na bolje. Javit ce ti se Annabanana, ona je nasa Praska trudnica i prosla upravo PGD, i imala natezanja sa HZZO, pa ce ti moci bolje objasniti.

  40. #2290

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Draga mono111, dobro nam dosla! Ja ne znam puno o PGD, ali vjerujem da ce ti se javiti cure koje znaju i koje su imale iskustva.
    Bas mi je jutros moja ginekologica spomenula kako je cula da se par cura izborilo u HZZO za puno pokrivanje troskova PGD-a.
    Zelim ti puno srece!

  41. #2291

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Rominka, imam 5 Cetrotida, ali nista to ne mora znaciti. Prosli puta sam morala nadokupiti i Ceteotide i Gonal, tako ce vjerojatno biti i sada. To je zato jer imam viska kila... Po mojim proslim iskustvima stoperica ce u subotu, a punkcija u ponedjeljak.
    Autom idemo, ja sam vec i smjestaj rezervirala od nedjelje (ima opcija besplatnog otkazivanja do subote). Ma bas se veselim putu i nadam se suncu. Jos nismo bili u C. Krumlovu

  42. #2292
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Hvala cure !
    Cekam ostale cure

  43. #2293
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Biska, imas pp da ne smetam ovdje

  44. #2294
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Blubutterfly i biska ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    mono, pratila sam tvoju priču na pdf-u Trudnoća, nažalost svašta si prošla i baš iz tog razloga mislim da je razmišljanje o Češkoj i pgd-u sjajna opcija Ovo što je i Rominka rekla, sreća u nesreći je što barem znate na čemu ste, tj. da se radilo o kromosomskim greškama. Obavite potrebne pretrage, a tada možete poslati nalaze u češke klinike za stručno mišljenje. U svakom slučaju, puno sreće želim i piši nam štogod treba!

    Romi, evo ja sutra 36tt to je sad već poprilična safe zone i polako se približava termin U čet imam pregled u bolnici, pa ćemo vidjeti kakvo je stanje, a možda ću i saznati kolike su šanse za vbac/cr. Malac je aktivan i djeluje mi veeeelik

  45. #2295
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Sejla,
    Da, makar koliko sam citala ni to nije garancija da ce uspjeti,.makar.je veca sansa nego ovako.
    Samo me zanima da li to HZZO pokriva???
    Jer nazalost,.citala sam koliko to kosta i stvarno nismo u mogucnosti toliko platiti...
    Hvaalaaa

  46. #2296
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Donacija stanica i pgd su metode liječenja koje nisu moguće u Hr, te ih stoga hzzo mora refundirati ukoliko se iz nalaza vidi da je to jedina šansa za začeće. Prije je hzzo podmirivao cjelokupni iznos, no prema sadašnjem zakonu omogućena je samo djelomična refundacija od 1000 E. Ovdje govorim o iznosu koji se daje za donacije, neznam daju li više/manje za pgd i iskreno neznam koliko postupak pgd-a košta, iako znam da su to veliki izdaci i da je uz današnje stanje teško si priuštiti

  47. #2297
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Hm...
    Samo 1000 e???
    Pa obican IVF kosta oko 3000 e,.s lijekovima, tako da oni jako malo financiraju :/
    Valjda ce se javiti cure koje su isle na to.

  48. #2298

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    152

    Početno

    Citiraj mono111 prvotno napisa Vidi poruku
    Hm...
    Samo 1000 e???
    Pa obican IVF kosta oko 3000 e,.s lijekovima, tako da oni jako malo financiraju :/
    Valjda ce se javiti cure koje su isle na to.
    Nismo išli na pgd,al išli smo na ivf donaciju. Znači...naš HZZO ti pokriva u visini 1000e i putne troškove (nama oko 2300kn), a osiguranje u Pragu, koliko smo mi shvatili to je njihovo zdravstveno ti isto pokriva oko 1000e...Tako da smo mi za ivf platili oko 2600e.
    Vrijedi se izboriti, jer imaš pravo na neku refundaciju troškova!Moraš se jedino pripremiti na kidanje živaca i upornost!!!

  49. #2299
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj mono111 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure,
    Evo da se prikljucim vasoj temi u nadi da saznam info o tome,.jer u pravilu malo znam.
    Imala sam tri spontana. Na zadnjem je ustanovljena krom.greska triploidija.
    Dokt.smatra da je vjerovatno neka genetska greska kod nas, i da su sva tri puta bile krom.greske.
    Radili smo kariograme koji su uredni.
    Dokt.mi.je dns savjetovala da odem na gen.savjetovanje kod geneticara koji bi me trebao slati na detaljniju obradu kariotipizacije.
    Ako se nesto sazna, a bilo bi dobro da je neka greska, najbolje bi bilo otici u Prag na PGD dijagnostiku,.koje navodno pokriva HZZO u slucaju dijagnoze valjda, gdje ce se ispitati oplodjene j.s.i znate vec sto o tome.
    Moze li mi molim vas netko opisati ukrato taj proces IVF i svega jer nista ne znam.
    Da li netko zna koje pretrage se jos mogu raditi kod geneticara, osim osnovnog kariograma nasih kromosoma?
    Koliko kosta ta PGD dijagnostika?
    Da li znate gdje jos ima ta metoda koja se radi??
    Hvalaaaa punooooo
    mono111
    možeš se javiti mailom na neplodnost@roda.hr
    ovdje su upravo prensesna dva članka o PGD-u
    https://www.facebook.com/rodaneplodnost/

    cure sretno!!!
    Posljednje uređivanje od Inesz : 08.02.2017. at 09:09

  50. #2300

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Mono111, kada sam bila na folikulometriji prije par dana, spomenula mi je moja ginekologica da je čula kako su se neke cure uspjele izboriti da im HZZO pokrije pun trošak PGD-a.
    Sutra idem na sljedeću folikulometriju, pa ću je pitati za detalje.
    1000€ je tako premalo za bilo kakav ozbiljan postupak u inozemstvu, da je to tragikomično

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •