Stranica 47 od 149 PrviPrvi ... 3745464748495797147 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,301 do 2,350 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #2301
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Pogledati cu ovaj clanak, hvala.
    Koliko traje ta procedura s papirima i hzzo i komisijom?

    Biska,
    Pitaj pa javi !
    Ti bi isto isla na to?? Mislim oni bi te slali?

  2. #2302
    Yubi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    102

    Početno

    Rominka nadam se da ćeš šta prije riješit problem štitnjače i krenit u nove pobjede
    Sejla još malo i uskoro ćeš ugledat svog lipog bebaća
    Biska,zabolile me ruke držeći ti palčeve jedva čekam čut još lipše vijesti
    Curke moje,čula sam se s Ljiljanom iz P.Repro,čekam menstruaciju koju bi tribala dobit kroz ova dva dana,tada joj se javljam,dogovarmo termin konzultacije za ožujak (od1-3 dc) s tim da bi odma išla u postupak u ožujku šta znači da bi tamo došla najkasnije treći dan ciklusa i ostala sve do transfera jer želim kod njih biti na uzv/folikulimetriji.
    Rekla mi je da već sad od ove menstruacije 21 dc počnem pit estrofem.Nalazi su svi u redu,jedino još moram pri odlasku u Č.B napraviti pretrage za anesteziju,dogovorili smo i embryoglue i eto,to je to za sada

  3. #2303

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Mono mi smo na donaciji, nemamo indikacija za PGD.
    Javim se jos

  4. #2304
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Biska, si bila danas?

  5. #2305

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Joj jesam, iscrpio me danasnji dan! Ludnica na poslu i nacekavanja za uzv, EKG, internistu.
    I dalje je 8 js, sad su izmedu 11 i 16 mm, sutra opet uzv.
    Mono, bila je grozna guzvetina pa nisam pitala za PGD pricu, al provjerit cu sutra

  6. #2306
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Biska,.hvala.

    Ima li jos neka cura ovdje s iskustvom pgd??

  7. #2307
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Hvala Biska.

    Ima li jos neka cura ovdje s iskustvom pgd?

  8. #2308
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Mono, vrati se na tamo negdje 25 str., u tom peridu je Annabanana pisala o PGD-u u Pronatalu u Pragu. Dok se netko ne javi.
    Biska, bas lijepo da svi podjednako napreduju.

  9. #2309
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Rominka,
    Evo sve sam pregledala. Hvalaa, nasla sam )

  10. #2310
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Mono, cini mi se da je ona zadnja bila na PGD-u, a da je predavala papire i mucila se s papirologijom HZZO-a, i ganjala ih. Mislim da ti je Sejla napisala vec, ali posalji mail i Pronatalu i PFC-u pa da vidis sto oni kazu. Puno je to novaca, kako god okrenes. Stoga, postavi 1001 pitanje i jednima i drugima, budi jasna, detaljna i na kraju ce se iskristalizirati. Oboruzajte se strpljenjem jer s nasom birokracijom ce vam trebati.

  11. #2311
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Book svima evo i mene...zanime ima li koja cira koja je friško bila u Češkoj na doniranju j.s.? ako nešto fulam javite dok skužim kako ovaj forum funkcionira :D

  12. #2312

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Prijavljujem stopericu sutra, put prekosutra i punkciju u ponedjeljak!
    Imam 10-tak js, vec posteno osjecam jajnike i veselim se njihovom uklanjanju u ponedjeljak
    Jedva sam prezivjela posao zadnjih par dana, uz bolne jajnike i jurnjavu po pretragama i ultrazvucima. Iduci tjedan samo spavanje, citanje, izlezavanje i setkanje!

  13. #2313
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Biska pa to je odlicno! Ipak je put u sub. Nadam se da cete imati lijepo vrijeme, da nece biti guzve i javi se kad stignes

  14. #2314

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    29

    Početno

    Ljudi moji pa šta je ovo došlo! Dobila san 2 opomene zato šta san lipo savitovala i 2 tjedna nisan mogla ode ući. A zašto? S
    A gledajte ovo šta je ode? Naplaćuju spermu i jaja i malu dicu.

  15. #2315

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Javim se definitivno Rominka
    Sad sam vidjela koje gluposti pisem, da se veselim uklanjanju jajnika, no krasno!

    Mono, pitala sam ginekologicu za PGD pokrice troskova od HZZO, ali mi nazalost nije znala reci detalje.

    Inace, cula sam jucer na dnevniku da ministar Kujundzic najavljuje izmjenu zakona kojom bi se omogucio uvoz doniranih spolnih stanica...

  16. #2316
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Biska, sad kad si ti napisala tek sam vidjela sto si napisala i evo umirem od smijeha

    tetamande, kakav savjet dobro ste i prosli. Ajde nas lijepo zaobidjite i svi sretni.

  17. #2317
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Biska, hvala ti.
    Sretno na punkciji !!!!

  18. #2318
    Blubutterfly avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    112

    Početno

    Evo jučer popodne du nam vračene 2 mrvice na čuvanje. Samo se nadam da če im ovaj put biti dobro kod mame pa da če se i zadržati...

  19. #2319

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Blu, vibram da se obje mrve cvrsto uhvate!!!
    Kad je beta? Budes bila doma i odmarala ili se vracas u radne pobjede?

  20. #2320

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Blu drzim fige da se mrve udobno smjeste kod tebe na 9 mj.

  21. #2321
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Blue,

    Sretnoooo!!!!

  22. #2322

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    103

    Početno

    Mono111, evo mene i mog PGD-a... Nisam stigla ranije na forum,a nagomilalo se hrpa poruka!
    Vidim da ste neke krenule sa pukanjem i ozbiljno se prihvatili posla i to mi je drago! Drzim fige!
    Mono111, taj PGD je strasan,ali je jednostavan... strasan jer je jedini izbor, ali super jer tocno znas dijazgnozu i sto trebaju raditi tako da ako uspiju izvuci oplodjene jajne stanice koje su zdrave imas ogromne sanse za trudnocu jer zapravo uklanjanjem tih kromosoma koji niau zdravi ti postajes normalna trudnica!!
    Ja sam jaaaako zadovoljna iako su mi od 24 izvadjene jajne stanice,samo 2 uspjeli izolirati koje su mi i vratili i sada cekamo nasu malu mrvicu!
    Rominka ti je dobro rekla, pisala sam detaljno sce sto sam prosla od papirologije do svega u svibnju i lipnju pa mizda da se vratis malo unatrag da se ponovno ne ponavljam i ne gnjavim i druge cure... ako treba ponovit, nije problem
    Nazalost istina je da je skupo,mene je samo postupak dosao 4500 eura, plus HZZO je platio dodatno oko 1000 eura , i meni refundirao troskove puta... cijena PGD-a ovisi koliko oplodjenih stanica ide na tu analizu tako da ti nece moci reci odmah konacnu cifru....
    Ja sam radila u Pronatalu u Pragu i guzva im je ali mi je Andrijana super... i nakov 8 mjeseci mi se javi i pita me kako sam i kako napreduje trudnoca... tako da sve u svemu,jeste skupo, ali isplati se i kad uspijes zaboravis na sve probleme i sav novac koj isi dala.... i dala bi ga opet samo da imas svoju srecu kraj sebe
    Pozaj slobodno sto te jos zanima ako ne mozes skuziti iz mojih prijasnjih postova,tu sam

    Bila je i Ina90, prije mjesec dana,ali se ne javlja pa ne znam u kojoj je fazi, znam da je rekla da nije bilo puno js... javi nam se draga...

  23. #2323
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Blu sad cemo cekati s tobom. Zelim ti da ti pozivna beta izmami osmijeh na lice za dva tjedna

  24. #2324
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Onak nitko me ne doživljava ili tko smiluje i odgovori mi?

  25. #2325

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Zenica75 ti si nova pa poruke se kasnije odobre da se objave pa ih mi kasno vidimo! Pitaj sta te zanima slobodno,sigurna sam da cemo ti svi pomoci koliko mozemo

  26. #2326
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Draga Ana,
    Hvala puno.
    Odg sam ti pp.

  27. #2327
    Blubutterfly avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    112

    Početno

    Hvala cure. Beta je za 14 dana znači negdje 23 ili 24 bi trebala vaditi betu. Bit cu doma jer imam dosta stresan posao pa ne zelim dodatno otezavat situaciju. Zelim biti doma i kao normalan covjek umisljat ( ili mozda ne) svakakve simptome..

  28. #2328

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Blu, super za ostanak doma.
    Samo nemoj biti skrta i javljaj nam sve simptome!

  29. #2329
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    biska, Blubutterfly, sretno

    Ženica, dobrodošla i pitaj što god treba

  30. #2330

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Pozdrav svima! Pratim vas vec neko vrime pogotovo cure koje su isle na PGD.Tribala bi neke informacije u vezi kupnje lijekova.Na pgd idemo u 3mj.dobili smo protokol pa me zanima ako ima netko s splitskog podrucja da zna u kojoj je ljekarni najbolje kupiti lijekove,tocnije Gonal i Cetrotide?Hvala

  31. #2331
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Elw,
    Ja ti nazalost ne znam nista o tim lijekovima.
    Gdje idete? U Prag?
    Nosioci ste neke grese na kromosomima???
    Sretnoo !!!!

  32. #2332
    Blubutterfly avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    112

    Početno

    Jutro cure nevezano za stranicu ili lostupak ali mozda mi neko pomogne. Cijelu noc umirem od bolova u zelucu zna neka od vas kako da si pomognem? Poludit cu kako me boli, a i 4 dnt od simptoma nema nista..

  33. #2333
    naty71 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    sv ivan zelina
    Postovi
    1

    Početno

    dancek...evo da se i ja javim sa svojim iskustvom ) mi smo krenuli na donaciju js i dosli 15.01.2017 u prague na transferu...3.dan transfer mi se pojavio vodenasti smedi iscjedak i opet 6.dan...javila sam u pragu i javila mi je da bi trebala provjeriti razinu progesterona i primiti inekciju...no međutim taj progesteron depo nema vise u hr jer to proizvodi Galenika Srbija...jedino gore na dolcu i to za sedmicu dana tek dolazi!! dali se koja stim susrela...hvala

  34. #2334

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Blubutterflay ako imas normabel od 2.5mg popij si ga. To ce te smiriti i popustit ce ti ti bolovi i probaj sto vise odmarati znaci lezati. Nemoj nista raditi. Ako nemas normabel onda uzmi lupocet 500.

  35. #2335

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Mono111,hvala! Da,kod supruga greska na 15 kromosomu.Idemo u prag,pronatal klinika.Nadam se da ce se javit netko tko ima iskustva s kupnjom lijekova na podrucju splita.Zanima me gdje su najpovoljniji i koliko dana se cekaju?

  36. #2336

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj Elw prvotno napisa Vidi poruku
    Mono111,hvala! Da,kod supruga greska na 15 kromosomu.Idemo u prag,pronatal klinika.Nadam se da ce se javit netko tko ima iskustva s kupnjom lijekova na podrucju splita.Zanima me gdje su najpovoljniji i koliko dana se cekaju?
    Za ljekarnu ti neznam znam da ima kod Šparca i Poljaka...kod koga ćeš raditi folikumetriju tj.ko te vodi u Splitu,ja sam ih dobila u bolnici jer sam išla preko Hzzo

  37. #2337

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Ina 90,idem i ja preko hzzo,poslala sam zahtjev al cula sam da odobravaju samo oko 1000 eura za postupak,dali su ti uz to odobrili i besplatne lijekove? Nadam se da ce rjesenje uskoro doc pa ce mi bit jasnije sto hzzo tocno pokriva.

  38. #2338
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj Elw prvotno napisa Vidi poruku
    Mono111,hvala! Da,kod supruga greska na 15 kromosomu.Idemo u prag,pronatal klinika.Nadam se da ce se javit netko tko ima iskustva s kupnjom lijekova na podrucju splita.Zanima me gdje su najpovoljniji i koliko dana se cekaju?
    Elw, zar vam nisu lijekovi u cijeni? Obicno Pronatal tako funkcionira da su lijekovi u cijeni.

  39. #2339

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Rominka, Ne, na konzultacijama sam dobila protokol al lijekove kupujem ovdje.Dr.Mardešić je samo rekao da ce mi lijekovi doc cca 800 eura.propisani su mi gonal f 300 od 2-7dc.i cetrotide od 6-8dc.Jos uvik neznam dali je moguce dobiti lijekove preko hzzo jer slala sam sam zahtjev za lijecenje u inozemstvu,rjesenje jos nije doslo al cujem da odobravaju samo cca 1000 eura,al neke cure spominju da su dobile i besp.lijekove pa neznam vidit cemo kad dode rjesenje.

  40. #2340

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    39

    Početno

    Elw aj molim te javi mi se u pp

  41. #2341

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Ina90 pomozi, nova sam na forumu. kako ti se javiti u pp?

  42. #2342
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Elw
    možeš slati privatne poruke tek kad budeš imala 10 objavljenih postova na forumu.
    Napiši još koju poruku

  43. #2343

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Hvala inesz!

  44. #2344

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    103

    Početno

    Elw, ne moras kupovati lijekove za stimulaciju! Mislim,jedino ako bas zelis, ali to mozes odraduti u nasim bolnicama i na to imas pravo....
    Znaci, kada dobijes rjesenje od HZZO-a, s tim rjesenjem i sa protokolom iz Praga, odi u bolnicu u kojoj inace osobe koje idu na potpomognutu idu na stimulavije, i oni ce t dati lijekove. Ne znam di se to radi u Splitu,ali ja sam u Zg i tako sam napravila u Petrovoj, i pitali su me da li zelim da mi daju lijekove pa se sama pikam doma ili da svaki dan dolazim njima u bolnici na pikanje.... ja odlucila da dolazim u bilnicu....
    Ti i ja imamo slican protokol iz Praga koliko se sjecam svog... u toj istoj bolnici,prema tom protokolu ce ti napraviti i ultrazvuk,i onda ga samo posalji na mail Andtiajni u Prag... ako oni budu mislili da trebas jos jesto uzimati,javit ce ti putem maila, a ako ne, reci ce ti kada da dodjes u Prag...
    Bas sam na privatnoj poruci pisala nekidan sve o PGD-u Mono111,ako zelis mogu ti proslijediti te poruke da ne tipkam ponovno....?
    Ili samo pogledaj sta sam ja pisala na ovom forumu u razdoblju od travnja do srpnja 2016 jer sam pisala sve sto sam radila i koje poteskoce sam imala....
    HZZO financira cca 1000 eura,oni to srede s Pragom, ti ni ne znas da to plate, a tebi Prag kaze cifru od oko 4500 eura, toliko sma ja platila,ali to ti ovisi o kolicini oplodjenih stanica i broju nad kojima je izvrsen PGD....
    Nadam se da sam pomogla....
    Ja sam bila na punkciji 27.4.,PGD obavili tijekom svibnja, i na transfer isla 30.6.
    Nile male sanse jer sam imala samo 2 zdrave oplodjene jajne stanice,ali eto jedna se uhvatila i dolazi nam curica za 4 tjedna
    Tako da ti drzim fige

  45. #2345

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    16

    Početno

    AnnaBanana hvala,naravno da nebi kupovala lijekove ako imam pravo na besplatne.Dali u rjesenju bude navedeno da imam pravo na besplatne lijekove?Sretno..

  46. #2346

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    103

    Početno

    Ne pise na taj nacin,ali pise slicno.... budem pogledala u svom rjesenju pa ti mogu napisati...
    Kada si poslala zahtjev u HZZO? Njih moras malo pozuriti tako sto ces iz zvati telefonom i praviti se blesava da te zanima u kojoj fazi je rjesenje... ako si poslala prije 2-3 tjedna slobodno ih zovi jer je to jedini nacin da ih ubrzas
    Meni je najbolje kada sam dobila rjesenje na kojem je pisao datum koji je 3 tjedna prije bio od datuma posiljke... brutalni su..tako tome priatupaju neljudski da sam se ja cak i preko telefona svadjala sa ovom zenskicom koja je vodila moj predmet... pisala sam o tome na forumu,vise se ne zelim ni sjecati...

  47. #2347

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    39

    Početno

    Pise ti to u rješenju sve da imaš pravo na besplatne lijekove ali naravno da ti je to u Splitu sve malo komplicirano za Centrotide sam ti 100% sigurna da nemaju umjesto njih dobiješ Orgalutran to ti je slično tako da se Prag s tim slaže ali svejedno provjeri s njima a nisam ti sigurna ni da ti imaju Gonale...kad uspijes javi se na PP jer nemogu ti ni ja poslat ili mi pošalji neki svoj kontakt pa cu ti to objasniti

  48. #2348

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    103

    Početno

    E Elw, ovako mi je pisalo u rjesenju
    "...Potrebna stimulacija lijekovima prije provodjenja predmetnog postupka medicinski potpomognute oplodnje moze se provesti u Klinici za zenske bolesti i porode KBC Zagreb, u kojoj je i predlozeno upucivanje na medicinski potpomognutu oplodnji u inozemstvo, u sklafu sa Zakonom o obveznom zdravstvenom osiguranju i opcim aktima Uavoda utvrdjenim standardom prava na lijekove iz obveznog zdravsvenog osiguranja..."

    I samo jos da ti kazem,kada se vratis iz Praga,otpusno pismo koje ti da Mardesis samo odneses svojoj soc.ginekolicigi da ti napise recepte za lijekove koje ti je on propisao,i ona ti to isto mora napisati... tako sam ja nakon transfera morala jos 3 mjeseca piti nekakve 3 vrste lijekova i za sve mi ke moja ginekologica davala recepte..

  49. #2349

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    16

    Početno

    AnnaBanana, prvi put sam zahtjev poslala 13.01.al odg.su da fali jos predracun iz praga i nasa suglasnos sa svim navedenim,tako da sam naknadno sve poslala 27.01.Neznam kad ocekivati rjesenje,nadam se tokom 3mj da ce stic.

  50. #2350

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    39

    Početno

    I u rješenju si trebala napisati da moraš ići dva puta u Prag jer Annabanana je imala s tim problema ako se nevaram,na mom je odmah napisano da je potrebno ići dva puta...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •