Stranica 4 od 149 PrviPrvi ... 234561454104 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #151
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Cure,sretna vam i plodna 2014 godina,nadam se da ce sve ove birokratske zavrzlame i nejasnoce rijesiti u vasu korist!

  2. #152
    prag avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    383

    Početno

    valiana, molim te čim dobiješ pojašnjenje od HZZO da nam javiš na forumu! ili prepiši nam što točno piše u tvom rješenju...je li snosiš dio troškova ili hzzo pokriva, nisam ni ja pravnik ali prije je jasno pisalo HZZO pokriva liječenje u cijelosti i pacijent nije obavezan participirati u troškovima...
    kad bi netko imao rješenje ili od PFC ili Pronatala jasno i razumljivo napismeno da nam HZZO ne pokriva u cijelosti liječenje onda bi smo mogli nešto pokrenuti, nekome se žaliti..
    ponavljam nisam pravnik ali ako po našem zakonu je država obavezna snositi troškove liječenja u cijelosti u inozemstvu( ako ti to ne mogu pružiti u HR) onda nam krše naša prava.
    isto tako napominjem ovu stranicu Europske komisije o našim pravima..međutim nemam kome pisati, ni HZZO ni E.komisiji kad još nisam ni predala zahtjev a niti ima tko od vas cura s dokumentom crno na bijelo kaže da nemamo prava. čini mi se tapkanje u mraku..svi nešto čekamo, čekamo..zašto dopuštamo da nas vozaju..
    ja sam poslala e-mail Pronatalu da mi napismeno kažu što je razlog zašto ne primaju pacijente i kako će ubuduće se snositi troškovi. Kako su na godišnjem do 7..1. neću imati odgovor.
    kad budem imala od njih nešto konkretno javim a onda ćemo dalje poduzeti nešto..
    i da..ja idem na FET..400 eura za njega izdovojiti nije puno ali nije ni malo u današnja vremena..a tko bi mi danas skupio 4500 eura, koliko je stajao ET...

  3. #153
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    lijep pozdrav svima i zelim vam sretnu i najsretniju novu godinu.
    dugo nisam pisala ovuda ne imajući što napisat,pratim sve i nadam se da će se sve s rješenjima i plačanjima uskoro riješiti u pozitivnom smislu.

    i tako za pocetak nove godine zelim podjeliti s vama i lijepe vijesti tako da nam svima godina pozitivno krene. mi smo isli u prag sredinom prosinca o svom trosku,prvi put....i evo imamo pozitivnu betu iskreno jos ne mogu sve to vjerovat i jos je sve nekako rano i friško,nadam se da ce se sve dalje odvijati kako treba i da ce ovo stvarno biti nasa godina.
    s pozitivom u srcu nadam se da ce te svi imati srece u godini pred nama...... kiss

  4. #154
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    little ivy ! konačno malo lijepih vijesti ! Čestitke od srca I držimo fige za dalje !

  5. #155
    TinTin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    21

    Početno

    od 7. mj. cekam rjesenje za FET u PFC-u, sada ispada da cu si mozda sama placat, ne kuzim zasto onda toliko odugovlace???
    I tocno prag sve sto pises, zakon o potpomognutoj se nije mijenjao od 2012. tako da bi za nas trebalo ostat sve isto a kako ce si oni to organizirat ne zanima me...
    Jel netko dobio pozitivno rjesenje na FET?

  6. #156

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    13

    Početno

    Ja imam rješenje u kojem to sve stoji što je Bmaric napisala, a izdano mi je 18.10.2013. godine. Još u rješenju piše da se te uredbe primjenjuju od 01.07.2013. od kada smo ušli u EU.

  7. #157
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    ivy, naježila sam se, čestitam, uživaj i javljaj nam novosti

  8. #158

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    13

    Početno

    [QUOTE=bmaric;2544794]Prema onom što je Mirna napisala, nama će hzzo plaćati samo trošak koji se u CZ pokriva CZ pacijentima.
    U tom rješenju kojeg sam ja vidjela (vidjela sam samo prvu stranicu) je navedeno ovako:

    VII. A.A. obavezna je sudjelovati u pokriću dijela troškova zdravstvene zaštite sukladno odredbama Uredbe 883. i Uredbe 987. iz točke II (točka II glasi: A.A. odobrava se upućivanje na medicinski potpomognutu oplodnju za tu i tu metodu u PFC) izreke ovog rješenja.
    VIII. Hrvatski zavod za zdravstevno osiguranje isplatit će naknadu troška prijevoza iz točke III. (ova točka se odnosi na putni troška žene) i IV. (točka se odnosi na putni trošak muža) izreke ovog rješenja u korist računa A.A.
    IX. A.A. obavezna je u roku od 15 dana po povratku iz Praga dostaviti Direkciji otpusno pismo s prijevodom na hr. jezik, a u Područnoj službi Zavoda obaviti konačni obračun troškova prijevoza, uz prilog originalne dokumentacije o putovanju.


    Ja imam takvo rješenje koje sam dobila 18.10.2013. godine. Još piše u rješenju da se te Uredbe provode od 01.07.2013. od kada smo ušli u EU.

  9. #159
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Da cure zvala sam i dobila hzzo jučer ali oni još ništa neznaju i rekla je gospođa da se strpim i da čekam!Do kad neznam...da dobila sam pozitivno rješenje ali sad još moram dobiti nadopunu rješenja s točnim datumom postupka i tek onda oni šalju u kliniku e112 i tek onda možemo u postupak,napominjem ni dalje PFC NE PRIMA PACIJENTE!Moraju još sredit papire.Eto to je odgovor!U rješenju je hrpa nekih uredbi i ja se ne kužim ak tko zna više ja mu kopiram rješenje!

  10. #160
    AAL6 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    34

    Početno

    Evo i mene. Za sada nema nikakvih velikih promjena osim Mirninog e-maila iz PFC od 21. 12. da se situacija riješava i da se strpim.
    "Trenutno smo u pregovorima sa HZZO. Ako želite njihovu potporu, bolje je pričekati da se rješi suradnja."
    U utorak ću poslati zahtjev za produženje pozitivnog riješenja i strpiti se do veljače, a ako ništa krenuti sama s stimulacijom i platiti insiminaciju.
    Osim toga dobila sam i obavijest iz HZOO o prihvaćenoj E 112 iz srpnja ove godine. Čekam Mirnu da vidim što to njima znači jer je u privitku i češki prijevod.
    Jeli tko od vas to dobio?

  11. #161
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    mare...makajica...hvala na lijepim željama
    još nam to sve nije leglo...laganini,javim se

  12. #162
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Little ivy,

    Cestitam od srca, suborko moja!

    Sve me trudnoce obraduju, ali azoo su mi posebno drage! Nek dalje bude skolski!

  13. #163
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    thanks

  14. #164
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Ivy iskrene cestitke!

    Please help: da li neka od vas ima dg.rana menopauza, tj. pored svim problemcica, menzes ne stize sam od sebe, jedino uz pomoc tabletica....
    Nakon neupjelog prvog et koji je radjen pocetkom 12. mjeseca, iz PFC su mi javili da trebam piti Cyclo progynovu i izazvati jos 3 ciklusa?!?!? pa tek u trecem mjesecu poceti sa estofemom i pripremom za ubacivanje smrzlica

    da li ste imale istu/slicnu situaciju i da li je bas toliko potrebno imati pauzu izmedju 2 transfera (( poludicu!

  15. #165
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    ja sam bila na cycloprogynovi jer mi inače nikako ne bi došla menstruacija
    a šta da ti kažem,strpljen-spašen,moja preporuka ti je ako si se odlučila za PFC da jednostavno prepustiš njima što i kako,oni znaju što treba,vjeruj u njih,meni se isplatilo!!!!
    sretno

  16. #166

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Jas piev mikroginon zbog cisti sto imav pred icsi

  17. #167
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Mirna mi se javila i rkla da još moram čekat da se rješe problemi oko plačanja s hzzo i da se nada da če uskoro sve biti rješeno

  18. #168
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Drage moje samo bih vas pitala znate li kad žena ima pravo na donorsku jajnu stanicu?

  19. #169
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Antisirik,
    ako je dijagnoza i/ili anamneza žene takva da upućuje u bezizglednost uspjeha liječenja s vlastitom stanicom, liječnik sibspecijalist humane reprodukcije može preporučiti nastavak liječenja donacijom jajne stanice. Ranije su takvu preporuku mogli dati mpo liječnici iz državnih bolnica kod koji se pacijentica liječi. Odnedavno takvu preporuku mogu dati samo liječnici iz Petrove koja je postala referentni centar za mpo.

  20. #170
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Hvala Inesz!

  21. #171
    prag avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    383

    Početno

    [QUOTE=Inesz;2548697]Antisirik,
    ako je dijagnoza i/ili anamneza žene takva da upućuje u bezizglednost uspjeha liječenja s vlastitom stanicom, liječnik sibspecijalist humane reprodukcije može preporučiti nastavak liječenja donacijom jajne stanice. Ranije su takvu preporuku mogli dati mpo liječnici iz državnih bolnica kod koji se pacijentica liječi. Odnedavno takvu preporuku mogu dati samo liječnici iz Petrove koja je postala referentni centar za mpo.[/QUOTE

    Joj ja nisam onda u tijeku..nije valjda da samo Petrova sada daje potvrde?? to vrijedi za cijelu HR? ovo je kao trčanje s preprekama..nikad im kraja...

  22. #172
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Prag isparazni pretinac!!!

  23. #173
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    da, Petrova daje potvrde.... na žalost....

  24. #174
    Vlatka35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    55

    Početno

    kad govorite o potvrdi, dal mislite na zahtjev koji treba popunit specijalist za MPO? Zahtjev za liječenje u inozemstvu?

  25. #175
    TinTin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    21

    Početno

    o kakvoj se to potvrdi radi... da li ta potvrda treba i za fet?

  26. #176
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Potvrda tj zahtjev vam treba za sve vezano za Prag!Da i za fet!

  27. #177
    TinTin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    21

    Početno

    jutros sam zvala hzzo, jos uvijek nista, cekaju Cehe da odluce kako dalje jer kazu da je u Ceskoj zakon manje liberalan nego nas te da i one koje su dobile pozitivna rjesenja ne mogu dobit termin dok se sve skupa ne rijesi... rekli su da nazovom krajem sijecnja pocetkom veljace, ocekuju da ce do tada bit rijeseno...

  28. #178
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Ljudi moji, pa vi već mjesecima ne možete u postupke!?

    Točno je, pozitivna rješenja u ovom trenutku ne znače gotovo ništa

  29. #179
    prag avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    383

    Početno


    Pročitam što su TInTinu rekli iz HZZO a onda otvorim e-mail i vidim odgovor iz Pronatala...evo drage moje copy/paste cijelog pisma od MArine..ne trebam ni reći da je sad jasno kako nas HZZO zavlači i laže..

    Postovana Gdjo

    izvinjavam se za kasniji odgovor , bila sam na godišnjem odmoru.
    Na žalost jos uvek ne primamo pacijente koji imaju odobrenje od HZZO.Da bi informacija bila tačnija , mozete doci na postupak kada god Vam to odgovara
    ali biste morali platiti celokupan iznos na klinici.Nakon toga , možete probati refundirati troškove od vašeg Zavoda za osiguranje….
    Hrvatski Závod ima dugovanje prema Sanatoriumu Pronatal koje nije rešio od jula meseca i dok se taj iznos ne plati , na zalost ne mozemo primati njihovo garantno pismo.

    Duboko verujem da ce se ovaj nesporazum ubrzo rešiti i da cemo i dalje saradjivati na vaše i naše zadovoljstvo.

    Problem je nastao od kada je Hrvatska ušla u EU.Postoje dve mogucnosti :

    1.) da ce sve ostati kao sto je bilo do sada.To znaci da Hzzo placa vaše troskove.
    2.) Druga opcija je ova dole ispod:
    da pacijent sa formularom E 112/S2
    mora da se lično registruje u nekom od čeških osiguravajucih zavoda , od kojih ce dobiti potvrdu
    o registraciji sa dodjeljenim ličnim brojem osiguranika, pod kojim ce se iskazivati.Sa tim registarskim
    brojem mora se lično prijaviti na kliniku gdje je planirana terapija .Klinika ima obavezu najprije ciklus
    potpomognute oplodnje registrirati kod češkog osiguravajuceg zavoda, koji mora izdati potvrdu da
    će planirana terapija biti plaćena. Tek na temelju odobrenja može se poceti sa terapijom.
    To je komplicirana procedura, kroz koju moraju ( po zakonu ) da prodju kako svi češki pacijenti tako
    i parovi iz Hrvatske .Od ulaska u EU niti jedan hrvatski par ovaj proces nije apsolvirao .
    Ako hrvatski osiguranici ne ispune uslove za osiguranje po češkim propisima je nepohodno da
    cjelokupan iznos postupka plate sopstvenim sredstvima i nakon toga , eventualno, zatraže
    refundaciju troškova u Hrvatskoj , u skladu sa hrvatskim zakonima.

    Ceški osigurajuci závod ima svoja pravila i uslove pod kojim funkcionise i svi pacijenti ,uključujuci i one koji dolaze iz Hrvatske se moraju njima prilagoditi.

    Sanatorium Pronatal je bezbroj puta slao sve te informacije i obaveštenja HZZO-u ali nismo dobili nikakav odgovor .Konstantno nam šalju garantna pisma koja za sada
    ništa ne znače dok ne reše svoje dugovanje.

    možete doci kada god Vam to odgovara , postupak je isti kao i prošli put.Cena FET-a je 450€.

    Nadam se da ce sve rešiti u najkracem vremenskom periodu i da cemo nastaviti saradnju sa HZZO kao i do sada.Rešenje je u njihovim rukama.

    Puno pozdrava
    Marina
    JUDr. Marina Mišković

  30. #180

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    307

    Početno

    Strasnoo_O

  31. #181

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Eto, ovo nam je sada prilika da i mi s naše strane stisnemo HZZO.

    Prag, molim te pitaj gđu. Mišković, da li bi njima bilo ok da njen dopis priložimo dopisu za HZZO, koji bi ja rado opet poslala, jer sada imamo crno na bijelo da je problem u plaćanju a i u zakonskim odredbama.

    Isto je pitaj da li bi bilo ok da ovaj dopis damo i u medije.
    Mislim da je to jedini način na stisnemo HZZO da se cijela situacija pokrene i da se uz malo sreće odluči za našu dobrobit.

  32. #182
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Sramota!I šta nam vrijede ova pozitivna rješenja onda?Jaa sam poslala mail Mirni s upitom jel ima kakvih novosti ali još čekam odgovor.Cure moramo u akciju sad stvarno više nemamo što čekati!

  33. #183
    meki avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    93

    Početno

    Ovo je PRESTRAŠNO!!!!!!!...dovoljno smo svi kažnjeni sa problemom neplodnosti,dosta nas je ne zaposlenih pa sad još i ovo!!!kako molim da imamo više strpljenja za ova prepucavanja i laži od strane HZZO-a....kako da skupimo par tisuća eura za postupke kad mnogi jedva sklapaju kraj s krajem..kad smo puni kredita..a naše vladajuće to ne zanima bitno je da oni imaju najbolju medicinsku skrb i liječnike iz inozemstva..i da im je najveća briga kakvu kožu mora imati unutrašnjost njihovih auta!!!!!užasno sam revoltirana pa sam možda i previše nadrobila ali para mi krenula na uši čitajući sve ovo!!!!!

  34. #184
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Mi da imamo novaca nebi sigurno čekali da nam se hzzo smiluje..ovak smo osuđeni na njihovu milost i nemilost!

  35. #185

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    da li mi netko može reći koja je cijena, otprilike, za donaciju jajnih stanica, bez lijekova. i koja klinika u češkoj

  36. #186
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    inada, pogledaj prvu stranicu ove teme, sve piše, a i u mom linku se spominju klinike

  37. #187

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    vidjela sam kad sam već napisala post. hvala ti.

  38. #188
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    kako misliš bez lijekova? Donorica mora primati lijekove kako bi mogla dobiti više j.s. i donirati ih. Stoga ne može bez lijekova. Mislim da ti je cijena oko 4000 EUR, ali nek se iskusnije cure jave.

    I inada, zašto bi ti išla u donaciju, koja vam je dijagnoza?

  39. #189

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Jos mi nitko nije spomenuo donaciju,ali nakon 3ivf-a bez transfera pocela sam razmisljat o toj opciji. Dobijem najvise 4js od kojih se nijedna ne oplodi ili se oplodi pa propadnf.na svakom otpusnom pise atrezija . Ne znam mo9da nije pogodena stimulacija,tajming stoprice.. ili su mi js toliko lose... nemam neku posebnu dijagnozu

  40. #190

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    640

    Početno

    Vidim da nam ide s HZZO...
    Citam, ali ne pisem, jer nemam nista pametno reci
    Zamolila bih da mi se javi na pp ili mail misspremanga@hotmail.com tko ide u PFC, treba mi pokupiti nesto
    Unaprijed hvala

  41. #191

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Znam da ovo nije tema za objavu nekakvih "gluposti", ali "inspirirana" stanjem s HZZO-om, ovo jednostavno moram objaviti, jer točno opisuje našu državu, stanje i život u njoj.
    Nadam se da administratori ovo neće odmah izbrisati

    ČLANAK JEDNOG AMERIČKOG NOVINARA O HRVATSKOJ:

    "Ima na Balkanu jedna zemlja, koja graniči sama sa sobom.
    Gdje žive najljepše žene, a natalitet opada.
    Gdje nezaposleni najviše rade, gdje na najplodnijoj zemlji žive
    ljudi koji gladuju.
    Gdje vlakovi kasne po redu vožnje.
    Gdje svi igraju nogomet, a pobjeđuju u vaterpolu, rukometu ili
    tenisu.
    Gdje svi žure na posao, a niko ne stiže na vrijeme.
    Gdje osmosatno radno vrijeme traje dvanaest sati.
    Gdje je zdravstvo besplatno, a liječenje skupo.
    Gdje su novinari slobodni da napišu što god im se naredi.
    Gdje je svjetska kriza dobila državljanstvo.
    Gdje su javne nabave tajne, a državne tajne javne.
    Gdje se ratovi nikad ne završavaju.
    Gdje se povijest ponavlja svaki dan.
    Gdje su najbogatiji oni koji nikad nisu radili.
    Gdje je strana valuta uzeta za domaću.
    Gdje ljudi svetkuju, a psuju Boga.
    Gdje pametne zbog nerazumijevanja proglašavaju luđacima, a luđake
    sposobnima.
    Gdje nepismeni pišu povijest.
    Gdje su zakoni nezakoniti, a anarhija normalno stanje.
    Gdje vlast prezire građane kao neželjene svjedoke.
    Gdje se živi od budućnosti, jer na sadašnjost nemaju pravo.
    Gdje se svako svakome smješka, a nitko nikome ne želi dobro.
    Gdje sudski postupci traju duže od života.
    Gdje su samo poplave način navodnjavanja zemljišta.
    Gdje prizivaju diktatora, a demokraciju smatraju porezom na budale.
    Gdje smatraju da će zemlja više napredovati ako što više
    nazaduje.
    Gdje nisi normalan, ako ne poludiš.
    Gdje živiš samo zato da bi umro.
    Gdje je vrijeme beskonačno, a glupost besmrtna..."



    Nadam se da ste se bar malo nasmijali

  42. #192
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    inada, mi smo u Pronatalu donaciju platili 4500 E, mislim da je u pfc nešto jeftinije. Ako bilo kako mogu pomoći, slobodno mi pišeš i na mail sretno u planiranju

  43. #193
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj inada prvotno napisa Vidi poruku
    Jos mi nitko nije spomenuo donaciju,ali nakon 3ivf-a bez transfera pocela sam razmisljat o toj opciji. Dobijem najvise 4js od kojih se nijedna ne oplodi ili se oplodi pa propadnf.na svakom otpusnom pise atrezija . Ne znam mo9da nije pogodena stimulacija,tajming stoprice.. ili su mi js toliko lose... nemam neku posebnu dijagnozu
    donaciju bi vam trebao preporučiti liječnik ako želite da vam troškove snosi HZZO. ali u tom slučaju morate proći široku obradu, napraviti velik broj pretraga. koliko sam shvatila iz tvojih postova, prošli ste već 3 postupka s izrazito lošom reakcijom na stimulaciju i niste uspjeli imati embriotransfer niti jednog embrija, dok ti istovremeno ne znaš koliki ti je FSH, amh i druge relevantne vrijednosti hormnona.

    predlažm ti da najprije da se sama educiraš i informiraš, istovremeno da promijeniš kliniku i dok čekaš red za neku drugu državnu bolnicu da odeš na konzultacije kod nekog mpo privatnika.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 15.01.2014. at 07:38

  44. #194

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    inesz, upravo tako,dobro si shvatila našu situaciju.
    trenutno sam u razmatranju da promjenim kliniku,definitivno...
    uzela sam si godinu dana bez mpo-a i sad trebam krenuti dalje u nove borbe

  45. #195
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    inada, ako sam dobro skužila iz tvog potpisa, imali ste samo jedan postupak po novom zakonu? I taj je isto bio stimulirani?

  46. #196

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    da sva tri su bila stimulirana, 2 po starom zakonu, a jedan po novom (dugi protokol), što znači da mogu još 3 puta u stimulirani i 2 prirodni.
    nisam godinu dana forum otvarala ni razmišljala o mpo, onak baš sam brijala nešto drugo, i puno toga sam i zaboravila.
    uglavnom danas sam se naručila u drugu kliniku,vg, do sad sam bila u petr., pa čemo vidjeti šta će nam tamo reći. htjela sam se samo raspitati za donaciju, jer mislim da ako nastavim i dalje tako loše jajne stanice imati, jedino mi još ona ostaje. ali onak nekak nemam baš snage za sve te borbe ponovo, moram se prisilit.... znate i same kako je kad stalno neki neuspjeh, meni bi i negativna beta bila uspjeh.

  47. #197
    prag avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    383

    Početno

    drage moje
    stigao je dopis doc Mardešića prema HZZO u kojem na 2 strane sve piše crno na bijelo. Sve ono što mi je nekidan poslala MArina sad piše s potpisom dr Mardešića.
    Žao mi je da ne mogu ovdje ''dići''dokument ili ne znam kako pa da sve pročitate ...uglavnom šaljem ga bmaric pa će ona se obratiti HZZO-u pa ćemo vidjeti što će se očitovati. Problem su dugovi i to što HZZO inzistira na obrascu 112 a to je komplicirana procedura ( već je Marina opisala kako je to nepovoljno za nas strance ).
    MOžda da damo i u medije??

  48. #198
    florjan avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    Tužan pozdrav svima

    Nažalost u novoj godini sve po starom, ništa se ne rješava i svi smo i dalje na čekanju, nama je 60 dana za dobivanje rješenja prošlo 24.12.2013. i nadali smo se da će se u 1mj. nešto riješiti ali ništa.
    Slažem se da je vrijeme da se krene u medije i sa tužbom jer ovako će ljeto stići za čas i 2014 će proletjeti.
    Da li netko zna po kojem zakonu ili pravilniku je HZZO dužan izdati rješenje u roku 60 dana (da ne kopam i tražim bez veze) jer mi moramo krenuti od tuda, a sa svakom daljnjom zajedničkom akcijom se u potpunosti slažemo i popisujemo je.

  49. #199

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    prag, poslala sam ti moj prv mail, pa mi ga tamo pošalji, a ja ću ovaj vikend sjesti i složiti dopis za HZZO. Ovaj put ga šaljem poštom preporučeno s povratnicom, tako da i od njih dobijem odgovor na službenom dopisu, a onda možemo u medije.

  50. #200
    florjan avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    Citiraj florjan prvotno napisa Vidi poruku
    Tužan pozdrav svima

    Nažalost u novoj godini sve po starom, ništa se ne rješava i svi smo i dalje na čekanju, nama je 60 dana za dobivanje rješenja prošlo 24.12.2013. i nadali smo se da će se u 1mj. nešto riješiti ali ništa.
    Slažem se da je vrijeme da se krene u medije i sa tužbom jer ovako će ljeto stići za čas i 2014 će proletjeti.
    Da li netko zna po kojem zakonu ili pravilniku je HZZO dužan izdati rješenje u roku 60 dana (da ne kopam i tražim bez veze) jer mi moramo krenuti od tuda, a sa svakom daljnjom zajedničkom akcijom se u potpunosti slažemo i popisujemo je.
    Redom članci zakona po kojima nam voljena Hrvatska krši prava:

    Ustav republike Hrvatske

    Članak 58
    Svakom se jamči pravo na zdravstvenu zaštitu u skladu sa zakonom.


    PRAVILNIK O PRAVIMA, UVJETIMA I NAČINU KORIŠTENJA ZDRAVSTVENE ZAŠTITE U INOZEMSTVU
    Interni pročišćeni tekst obuhvaća Pravilnik o pravima, uvjetima i načinu korištenja zdravstvene zaštite u inozemstvu ( "Narodne novine" broj 50/09.) te njegove izmjene i dopune objavljene u „Narodnim novinama“ broj 118/09., 4/10. 13/10. 14/10., 1/11., 31/11., 93/11. i 145/11. u kojima je naznačeno njihovo stupanje na snagu, te ispravak Pravilnika objavljen u „Narodnim novinama“ broj 16/11.

    Članak 21. stavak 3
    (1) Osiguranoj osobi može se odobriti pravo na upućivanje na liječenje u inozemnu zdravstvenu ustanovu zbog liječenja urođenih anomalija, provođenja transplantacijskih programa, te liječenja zloćudnih bolesti, uključujući pretraživanje međunarodnih registara dobrovoljnih davalaca koštane srži ako se potrebno liječenje ne može provesti u ugovornim zdravstvenim ustanovama u Republici Hrvatskoj, a može se uspješno provesti u inozemstvu.
    (2) Pod liječenjem u smislu stavka 1. ovog članka smatraju se dijagnostički i terapijski postupci, operacijski zahvati uključujući i transplantacije organa koje se ne mogu provesti u ugovornim zdravstvenim ustanovama u Republici Hrvatskoj, bolničko i ambulantno liječenje, kontrolni pregledi, te dijagnostičke pretrage krvi i tkiva.
    (3) Iznimno, osiguranim osobama može se odobriti upućivanje u inozemnu zdravstvenu ustanovu zbog liječenja bolesti koje nisu obuhvaćene stavkom 1. ovog članka ako se potrebno liječenje ne može provesti u ugovornim zdravstvenim ustanovama u Republici Hrvatskoj, a može se uspješno provesti u inozemstvu.

    I rok za izdavanje rješenja 60 dana, a mislim da je to prvo od kuda svako individualno može krenuti ovisno što na njemu piše kao obrazloženje.

    Zakon o općem upravnom postupku

    Članak 101. stavak2
    (1) Službena osoba dužna je u slučajevima neposrednog rješavanja na zahtjev stranke rješenje donijeti i dostaviti ga stranci bez odgode, a najkasnije u roku od 30 dana od dana podnošenja urednog zahtjeva.
    (2) Službena osoba dužna je u slučajevima vođenja ispitnog postupka na zahtjev stranke rješenje donijeti i dostaviti ga stranci najkasnije u roku od 60 dana od dana podnošenja urednog zahtjeva.
    (3) Ako službena osoba u propisanom roku ne donese rješenje i dostavi ga stranci, stranka ima pravo izjaviti žalbu, odnosno pokrenuti upravni spor.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •