Stranica 51 od 149 PrviPrvi ... 41495051525361101 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,501 do 2,550 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #2501

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Kaduna,postupak sa doniranim js dođe oko 4500 eura.
    Do 39.-te godine imaš pravo na refundaciju od Hzzo u visini 1000 eura + putni troškovi.

  2. #2502

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Kadauna ako idete na donaciju js preko hzzo onda u klinici placate 2460eu. Tako smo mi platili u 10mj prosle godine.

  3. #2503
    nonek avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    84

    Početno

    Znači vi ne idete na donaciju već samo stimulaciju?
    Mi smo se odlučili za donaciju definitivno ( samo ne znamo čega još ).
    Hvala na ovim informacijama...postavit ću još jedan post vezan uz donaciju...to me zanima kako sve skupa ide...

    Citiraj Yubi prvotno napisa Vidi poruku
    Nonek,
    ja sam bila prije par dana u Pronatal klinici u Češkim B.,meni je dr.odredio terapiju,ali prije svega (mog UZV,spermiograma) nas je pita želimo li ikakvu donaciju,malo mi je falilo da kažem :"Da trebamo,novčanu"..Uglavnom je to doslovno ovako izgledalo - oni nama "Dobar dan",mi njima "Dobar dan",sili na stolice i prvo pitanje je baš bilo želimo li donacije,a onda je sve ostalo krenilo (moj prvi UZV,kontrola spermiograma). Ništa strašno,uglavnom ne vrše pritisak al kako su ti i cure rekle,morate bit odlučni u svemu što želite i sve ih pitaj šta te zanima.Da ih ja sama nisam pitala,ne bi ni znala koliko imam/nemam i koliki su folikuli jer meni nisu nakon pregleda davali nikakve pismene nalaze (koliko,čega)..dakle,moj savjet ti je odlučite šta želite,pitaj šta te god zanima i naravno osmijeh na lice,sretno !!

  4. #2504
    nonek avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    84

    Početno

    Drage moje evo čekamo da nam se jave iz klinike.
    Mene zanima kako tijek postupka kod donacija.
    Znači kakve su pripreme, lijekovi i što već?
    Molim nekoga tko je prošao ako mi može malo objasnit.
    Hvala svima
    E da...ne idemo preko HZZO-a jer smo ovdje sve već spucali.
    Posljednje uređivanje od nonek : 21.03.2017. at 13:59

  5. #2505
    Yubi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    102

    Početno

    Nonek,
    da,mi smo išli samo na stimulaciju.Mislim da ti Rominka može lipo sve opisat kako postupak donacije izgleda,a nadam se da ćeš do postupka znat šta se donira
    U svakom slučaju šta god bilo nek vam je sritno

  6. #2506
    nonek avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    84

    Početno

    Yubi hvala
    Ne znamo kako to funkcionira, zato i kažem da ne znamo što će nam donirati
    Znači i spermiogram nam je dosta loš a i moja zaliha i kvaliteta nije baš sjajna
    zato ne znamo kako to funkcionira da li se donira i jedno i drugo ili embrij...na temelju čega se odlučuje itd...

  7. #2507
    Yubi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    102

    Početno

    Nonek,
    na pravom si mistu/temi ovde na forumu,jer ovde većina cura koje idu u Češku ili su išli je baš zbog donacija (ako se ne varam).Ja nisam išla zbog donacija,ja sam išla promijeniti laboratorij,doktora,embriologa,grad..ma sve ne bi li bila veće sriće..al šta je - tu je idemo dalje do zadnje kapljice znoja
    Cure će ti nadam se detalje ovde objasnit,a tebi želim što prije da budeš u postupku i naravno da on bude dobitan

  8. #2508
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Nonek, sve ovisi o kojoj je donaciji rijec. Ako je u pitanju muska donacija, cijena je nekih 3000€, plus minus - ovisi koje lijekove i koliko ih dobijes. I pod uvjetom da je sa zenske strane sve manje-vise ok. Zena prolazi stimulaciju, muski donor se bira po krvnoj grupi, visini, kilazi, boji kose i ociju.
    Kad je u pitanju donacija js, tada mislim da se cijena krece oko 4500€ i tada placas stimulaciju donatorici koja se opet bira po tvojim fizickim karakteristikama. Da li konkretno ti tada prolazis neku stimualciju nisam sigurna, ali javit ce se vec oni koji su to prosli.
    E sad, sto se tice donacije embrija tu postoje dva scenarija.....i bas jedan od njih nas sada malo muci. Naime, jedna je verzija da se ide u postupak sa svjezim embrijima i tada je cijena 4500€, a to znaci da se donatori biraju po krvnoj grupi i fizickim karakteristikama. Druga je opcija sa zamrznutim embrijima i to kosta 1450€ no u tada nema "biranja" u smislu krvne grupe i fizickih karakteristika, a opet sasvim je moguce da se dobije i odgovarajuca krvna grupa.
    Tu sad mene muci ta krvna grupa i fizicka svojstva....sto ako dijete bude nemoguca kombinacija krvne grupe, i fizicki potupno odudara? Slazem scenarij da dijete sazna prije nego mi to zelimo da nije nase biolosko...uglavnom, sad su se otvorila neka nova pitanja. Iako kazu u Pronatalu da su prije i sa smrznutim znali ipak gledati da bude ista krvna grupa (mada mi to nista ne znaci, osim brige da zivim u zatucanoj sredini). Uglavnom, sto se tice protokola to cu moci reci za koji dan kad nam posalju neki okvirni.
    Odlucuje se na temelju nalaza i stanja. Mi imamo azoo sto automatski znaci donaciju. A sad s vremenom se i moj amh nije pokazao divnim i sama reakcija na stimulaciju je bila losa pa se vec pocelo razmisljati o DE.

  9. #2509
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Rominka,
    imam jedno pitanje - je li se kod donacije zamrznutih embrija radi o embrijima koji su na neki način preostali nakon postupka liječenja neplodnih parova ili su to embriji donora i donorica koji su kreirani isključivo za darovanje neplodnim parovima?

  10. #2510
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Inesz, obzirom na cijenu za donirani embrij mislim da je svugdje ista situacija, tj da su to embriji koji su preostali nakon postupaka.
    Nudili su i nama u Španjolskoj i tako objasnili.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  11. #2511

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Meni je receno 4500 eura donacija js + alo bude nesto za zamrzavanje dodatnih 100. E sad Rominka,to za placanje stimulacije donatorki,mislis to je ukljuceno u ove 4500? Ili si mislila dodatno se placa? Jer nama niko nista jos o tome nije rekao

  12. #2512
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Mala88, to je ukljuceno u cijenu zato i jest tolika.
    Inesz, ne znam, jos cekam odgovore.

  13. #2513
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Nonek, sve ovisi o kojoj je donaciji rijec. Ako je u pitanju muska donacija, cijena je nekih 3000€, plus minus - ovisi koje lijekove i koliko ih dobijes. I pod uvjetom da je sa zenske strane sve manje-vise ok. Zena prolazi stimulaciju, muski donor se bira po krvnoj grupi, visini, kilazi, boji kose i ociju.
    Kad je u pitanju donacija js, tada mislim da se cijena krece oko 4500€ i tada placas stimulaciju donatorici koja se opet bira po tvojim fizickim karakteristikama. Da li konkretno ti tada prolazis neku stimualciju nisam sigurna, ali javit ce se vec oni koji su to prosli.
    E sad, sto se tice donacije embrija tu postoje dva scenarija.....i bas jedan od njih nas sada malo muci. Naime, jedna je verzija da se ide u postupak sa svjezim embrijima i tada je cijena 4500€, a to znaci da se donatori biraju po krvnoj grupi i fizickim karakteristikama. Druga je opcija sa zamrznutim embrijima i to kosta 1450€ no u tada nema "biranja" u smislu krvne grupe i fizickih karakteristika, a opet sasvim je moguce da se dobije i odgovarajuca krvna grupa.
    Tu sad mene muci ta krvna grupa i fizicka svojstva....sto ako dijete bude nemoguca kombinacija krvne grupe, i fizicki potupno odudara? Slazem scenarij da dijete sazna prije nego mi to zelimo da nije nase biolosko...uglavnom, sad su se otvorila neka nova pitanja. Iako kazu u Pronatalu da su prije i sa smrznutim znali ipak gledati da bude ista krvna grupa (mada mi to nista ne znaci, osim brige da zivim u zatucanoj sredini). Uglavnom, sto se tice protokola to cu moci reci za koji dan kad nam posalju neki okvirni.
    Odlucuje se na temelju nalaza i stanja. Mi imamo azoo sto automatski znaci donaciju. A sad s vremenom se i moj amh nije pokazao divnim i sama reakcija na stimulaciju je bila losa pa se vec pocelo razmisljati o DE.

    Rominka je ovo super objasnila, ali najbitnija stavka je Nonek što vi želite!
    Nitko vam u klinici neće nametati donaciju - ako želite donaciju stanica to ćete i dobiti. Jedino ako u spermiogramu uopće nema spermija onda će vam predložiti druge opcije. Ali opet naglasak je na predložiti ne nametati

    Inesz - ako pitaš za Češku, doniraju se isključivo embriji posebno kreirani za darovanje, dakle anonimni ženski i anonimni muški donor.

  14. #2514
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    Nonek - mislim da bi za vas bilo najbolje da odete osobno na konzultacije. Na licu mjesta se raščiste mnoge nedoumice

  15. #2515
    nonek avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    84

    Početno

    Hvala vam puno cure
    Mi smo odlučili definitivno na donaciju obadvoga zato me zanima i koja je razlika ako se zasebno donira JS i spermij ili donacija gotovog embrija
    To nam je jedina nedoumica
    Spermiogram je takav da je prvih nekoliko bilo azoo, da bi kasnije ponekad dobili pokoji spermić, istina i Bog bilo bi dovoljno da se oplode moje stanice, međutim zadnje dvije godine nam nisu bile neka sreća...dva puta da se nije oplodilo i dva puta da su folikuli bili prazni

  16. #2516
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    TrudyC, jesi li sigurna da se kreiraju? Znam da je anonimno jer takav je cz zakon, ali razlika je u postupku sa zaledjenim i sa svjezim. Ja jos cekam odgovore, jer koliko god to bilo glupo, pitala sam i kolika je mogucnost da dobijemo drugu rasu s obzirom da se kod zaledjenog nista, ali bas nista ne uskladjuje. Ne obaziru se na krvnu grupu ni na fizicki izgled (iako je fizicki izgled manje bitan jer svi vucemo neke gene nasih predaka).

  17. #2517
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    Na papirima koje sam ja potpisala za višak embrija postoje samo dvije opcije - da ih se odledi i ostavi da odumru ili da ih se donira za znanost. Nema govora o donaciji drugim parovima tj. posvajanju.
    Naravno da možda postoje druge opcije, ali u klinici u kojoj sam ja bila ovako je.

  18. #2518
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj nonek prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam puno cure
    Mi smo odlučili definitivno na donaciju obadvoga zato me zanima i koja je razlika ako se zasebno donira JS i spermij ili donacija gotovog embrija
    To nam je jedina nedoumica
    Spermiogram je takav da je prvih nekoliko bilo azoo, da bi kasnije ponekad dobili pokoji spermić, istina i Bog bilo bi dovoljno da se oplode moje stanice, međutim zadnje dvije godine nam nisu bile neka sreća...dva puta da se nije oplodilo i dva puta da su folikuli bili prazni
    Znaci, dvije su opcije. 1. Idete u postupak sa svjezim js i sp i tada se tvoj ciklus uskladjuje sa donoricom i to zna potrajati otprilike do tri mjeseca. Sve embrije koje ste dobili su vasi.
    2. Postupak sa zamrznutima. Eeee, tu sam postavila milijon pitanja na koje jos cekam odgovore. Npr., koliko embrija se dobije, da li garantiraju kvalitetu ili su to "ostaci" onih koji su odustali od postupaka, da li paze na rasu ako vec ne na krvnu grupu...
    Uglavnom, razlika je velika u cijeni. No ono sto je nas nagnalo na promisljanje o DE jest cinjenica da ja slabo ili skoro nikako reagiram na stimulaciju a jako je lose podnosim. U odnosu na prvi postupak prije pet godina, danas se nakalemilo stosta na moj organizam i tko zna sto me jos ceka. Svaka stimulacija pusti traga i treba mi gotovo godina dana da se oporavim.

  19. #2519
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj TrudyC prvotno napisa Vidi poruku
    Na papirima koje sam ja potpisala za višak embrija postoje samo dvije opcije - da ih se odledi i ostavi da odumru ili da ih se donira za znanost. Nema govora o donaciji drugim parovima tj. posvajanju.
    Naravno da možda postoje druge opcije, ali u klinici u kojoj sam ja bila ovako je.

    da, zapravo sad kad citam sto si napisala prisjecam se ne neke takve formulacije. No ipak dok ne dobijem sve odgovore nisam i nismo u stanju donijeti bilo kakvu odluku. Ako je logika tocna tada to znaci da su svi kvalitetni i da se posebno kreiraju. Ostaje samo nedoumica koliko ih se dobije po postupku i paze li na rasu. (Ne zelim ispasti neka zlocestoca sto spominjem rasu, ali ziveci u sredini u kojoj zivim ne znam zelim li takvu konstantnu borbu svome djetetu)

  20. #2520
    nonek avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    84

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci, dvije su opcije. 1. Idete u postupak sa svjezim js i sp i tada se tvoj ciklus uskladjuje sa donoricom i to zna potrajati otprilike do tri mjeseca. Sve embrije koje ste dobili su vasi.
    2. Postupak sa zamrznutima. Eeee, tu sam postavila milijon pitanja na koje jos cekam odgovore. Npr., koliko embrija se dobije, da li garantiraju kvalitetu ili su to "ostaci" onih koji su odustali od postupaka, da li paze na rasu ako vec ne na krvnu grupu...
    Uglavnom, razlika je velika u cijeni. No ono sto je nas nagnalo na promisljanje o DE jest cinjenica da ja slabo ili skoro nikako reagiram na stimulaciju a jako je lose podnosim. U odnosu na prvi postupak prije pet godina, danas se nakalemilo stosta na moj organizam i tko zna sto me jos ceka. Svaka stimulacija pusti traga i treba mi gotovo godina dana da se oporavim.
    Ovo si mi puno pomogla s ovim informacijama jer smo novi u tome i ne znam ništa o tome.
    Ja isto jako loše reagiram na stimulacije, tj jedino s femarom da sam išta dobila a menopur je čisti promašaj, žali Bože tolikog pikanja.
    Upravo zato smo i odlučili da idemo na donaciju jajne stanice. Iako kad smo kretali problem nam je bio muški faktor, no godine su donijele svoje.
    Znači ni ti nisi dobila konkretnu informaciju kako funkcionira donacija embrija, to me pomalo straši( taj dio koji muči i tebe...koliko embrija, kakva je kvaliteta itd ).
    Sad čekamo njihov odgovor pa ćemo vidjet što ćemo dalje.

  21. #2521
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    TrudyC, hvala.Da, pitala sam za češku i donaciju zametaka preostalih nakon ivf postupaka kod neplodnih praova.

    U Hrvatskoj zakon dozvoljava doniranje tako nastalih zametaka.
    Čl. 7.
    (6) Preostali zameci koji nisu uneseni u spolne organe žene čuvaju se na teret Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje do pet godina. Nakon proteka roka od pet godina zameci se uz pristanak darivatelja daruju radi postizanja trudnoće i rađanja korisniku prava na medicinski pomognutu oplodnju koji pristane na takav postupak. U slučaju da bračni, odnosno izvanbračni drugovi žele produljiti čuvanje zametaka daljnjih pet godina, obvezni su snositi trošak čuvanja.

  22. #2522
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Al i dalje ne piše što ako darivatelj ne da pristanak i ne može ili ne želi plaćati dalje čuvanje...

  23. #2523
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    uništavanje nije zabranjeno
    Posljednje uređivanje od Inesz : 22.03.2017. at 12:58

  24. #2524
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Zapravo bi (za neku drugu temu) bilo zanimljivo vidjeti da li je netko kod nas već uništavao zametke i da li je imao problem. Jer znamo kako neki znaju čitati zakone, ako ne piše, ne rade...
    Jer ovdje piše da se zameci daruju uz pristanak, kao da se mora , a ne da je napisano da se mogu darovati uz pristanak. To bi mi otvaralo i neke druge opcije.
    Al sad cjepidlačim, dosta offopica

  25. #2525
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Upravo sam dobila odgovor da kod zaledjenih su iskljucivo ceski donori te da su kreirani iskljucivo za ovu situaciju te su sukladno tome najbolje kvalitete i ne zamrzavaju ih ako nisu takvi. Po postupku, odnosno transferiraju dva embrija. Sad se i slika slaze pomalo pa treba razgovarati.

  26. #2526
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Uf, sada se nastojim educirati o FET-u. Dobila sam info da transfer ovisi o mojoj ovulaciji, sto mi opet ne govori nista o tome hocu li dobivati ista ili idemo po prirodnom ciklusu. Cekam protokol pa ce mi i time biti barem nesto jasnije. Nasla i temu o FET-u koju namjervam iscitati. Zapravo me zanima ima li ovdje kod nas netko tko je bio u FET-u DE?! Nekako mi se cini da cemo mi biti prvi, ako ne medju prvima.
    Da li postoji nesto sto ja sama mogu uciniti ne bih poboljsala samu situaciju pred FET?

  27. #2527
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Da se nadovežem, u postupku smo, između ostalog, dobili formular na ispunjavanje na kojem su ponuđene opcije što s ev. preostalim embrijima koje se ne želi više iskoristiti. Nudilo se uništenje ili doniranje klinici, i sad je tu bila mogućnost biranja u koju svrhu istraživanja, više se ne sjećam detalja. Doniranje drugom paru nije moguće. Tada se još nismo odlučili pa smo tu rubriku ostavili praznu, i na tome je ostalo još od 2012. kad smo išli po Emu.

  28. #2528

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Uf, sada se nastojim educirati o FET-u. Dobila sam info da transfer ovisi o mojoj ovulaciji, sto mi opet ne govori nista o tome hocu li dobivati ista ili idemo po prirodnom ciklusu. Cekam protokol pa ce mi i time biti barem nesto jasnije. Nasla i temu o FET-u koju namjervam iscitati. Zapravo me zanima ima li ovdje kod nas netko tko je bio u FET-u DE?! Nekako mi se cini da cemo mi biti prvi, ako ne medju prvima.
    Da li postoji nesto sto ja sama mogu uciniti ne bih poboljsala samu situaciju pred FET?
    Rominka draga, mislim da FET doniranih embrija ni po cemu nije drugaciji od FET-a s vlastitim embrijem.
    Doktor ce te traziti da u ciklusu prije postupka odes otprilike 2x na uzv kod svog ginekologa da se ustanovi da li ovuliras, kako se razvija vodeci folikul, kolika je debljina endometrija...
    Pa na temelju toga donose odluku hoce li se u postupak ici sa ili bez estrofema. U nasem slucaju, iako je u ciklusu prije sve bilo ok (i s folikulom i s endometrijem), dr se odlucio za estrofem jer moji nalazi hormona ukazuju na povremene anovulatorne cikluse. On zaustavlja prirodni razvoj folikula u tom ciklusu i zadebljava endometrij i upravo se debljina endometrija uzima kao smjernica za planiranje transfera.
    Prije fet-a mozes napraviti schratching endometrija, a mozete uzeti i embryogen za transfer.

  29. #2529
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Jos nisam dobila protokol, ali mi je napomenula da cu najvjerojatnije obaviti 2 uzv i vrlo vjerojatno biopsiju endometrija. Ovaj tj idem gin na papu, briseve i naravno moram vaditi krv (hormoni, stitnjaca, zeljezo....i ostale moje boljke). Ako bi sve bilo ok, mozda bi uspjeli u svibnju biti gore. Ono sto mi daje malo poleta jest cinjenica da necu prolaziti stimulaciju i samim time mislim da ce moj organizam biti u boljem stanju.
    Cure drage, hvala vam na svakom savjetu. I lijepim mislima. I sto ste tu kad zatreba.

  30. #2530
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Biska i cure,
    Mozda ovo nije pitanje za ovu temu, ali samo bi htjela jednu info.
    Vidim da pisete o Estrofemu pa da se nadovezem.
    Naime, M nakon kiretaze nisam dobila vec vise od 80 dana. Endometrij radi tih silnih kiretaza ( 4 kiretaze, 3 spontana ) mi je jako bio tanak, jedva sam u zadnjoj T u vrijeme O dosla do debljine 7,7 mm sa ciklom i ananasom. I sad moja dokt.pokusava meni zadebljati endo prije iduce T, znaci prirodno cemo opet probati ali sa stimulacijom Gonadotropinima. I ja vec mislim ovo je 4 tjedan uzimam Estrofem i ovakvo je stanje debljine endometrija.
    Prvi tjedan je endo bio 6 mm, pa nakon tjedan dana 2 mm, pa nakon tjedan dana 6 mm, i sad vec dva tjedna stoji 6,3 mm i nije se vise zadebljao, a pijem Estrofem dva puta po jednu tabletu. I u petak je dokt.rekla da jeje on izgledom sad trolinijski i da sad puno bolje izgleda ali on je i dalje pretanak??? Samo 6 mm!!!
    I ona valjda zeli da se on dobro zadeblja i onda krecemo sa stimulacijom kao sto sam vec napisala. I kad sam je pitala da li ce meni endo ostati takav, rekla je da vjeruje da da, ali ja ne vjerujem.
    Zasto ga ja i dalje pijem ako se on jednostavno ne zadebljava i nije li da kad dobijem M da ce se on opet oljustiti i vratiti na tih bijednih par mm??
    Da li je premala doza pa mi se zato ne podebljava, ali zasto mi se onda onih prvih tj.drugi tjedan od uzimala sa 2 mm dosao na 6 mm??
    Dajte mi molim vas neki savjet!
    Koliko se vama zadebljao endo sa Estrofemom? Da li ste ga pili i prije O, tj.poceli kombinirati sa stimulacijom na pocetku ciklusa?

  31. #2531
    Yubi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    102

    Početno

    Mono111,
    što se tiče Estrofema u postupcima bi ga pila 3x1 od 6-tog dc u kombinaciji s ostalim ljekovima,za razliku od ovog zadnjeg puta di sam ga već počela piti od zadnje menstruacije (mislim na onu menstruaciju/ciklus prije postupka) od 21-og dc 2x1.

  32. #2532
    Yubi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    102

    Početno

    Cure,
    što s lijekovima (Menopur) kojemu je istekao rok trajanja u 11 mjesecu 2016 ? Logično mi je da ne vride,al sam tužna/zbunjena/ljuta jer sam tek sad vidila da sam bila stimulirana lijekovima kojima je istekao rok trajanja
    O.K,moja nepažnja što nisam odma vidila i sama al idem na povjerenje doktora/medicinskog osoblja i plaćam te ljekove,i prosto ne mogu virovat da se to može desiti u poliklinici,pa nismo na pazaru ipak nisu to male stvari...

  33. #2533

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Uzas yubi. Iako za hormone ako su u tekucini je presutno da je tekucina bistra.
    Ja bi trazila povrat novca (vjerojatno od ocaja ne bi imala osobno snage, ali mislim da je to pravilno). S obzirom da je niska razina stresa presudna za cijeli postupak, ako nemas potpuno povjerenje, najbolje je promijeniti kliniku.
    Mozda bi sve bilo isto u nekoj drugoj klinici, ali steta bi bilo da od skepticnosti budes stresirana u slijedecem postupku

  34. #2534
    Yubi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    102

    Početno

    Maritas,
    postupak je prekinut od strane doktora zbog moje nikakve reakcije na lijekove plus muževog lošeg spermiograma.Nemam uopće dvojbu za prominit kliniku.To definitivno činim već pri idućem postupku.Ja sam sad već u Splitu,tako da bi što se povrata novca tiče trebala zatražiti putem maila,mada bi volila da mogu osobno doći s dokazom u polikliniku i popričat s njima u četiri oka..Ko zna,možda baš zbog toga nisam ni imala reakciju na stimulaciju zbog čega se i postupak prekinuo..ma užas živi

  35. #2535

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Citiraj Yubi prvotno napisa Vidi poruku
    Maritas,
    postupak je prekinut od strane doktora zbog moje nikakve reakcije na lijekove plus muževog lošeg spermiograma.Nemam uopće dvojbu za prominit kliniku.To definitivno činim već pri idućem postupku.Ja sam sad već u Splitu,tako da bi što se povrata novca tiče trebala zatražiti putem maila,mada bi volila da mogu osobno doći s dokazom u polikliniku i popričat s njima u četiri oka..Ko zna,možda baš zbog toga nisam ni imala reakciju na stimulaciju zbog čega se i postupak prekinuo..ma užas živi
    fotkaj i posalji mailom.
    ja sam dobila povrat novca za neki aparat van rh puno lakse nego sto bi u rh, pa ne vidim zasto ne bi i ti bar za lijekove. vjerujem da nije mali iznos.
    ali razumjela bi i da nista ne napravis. razgovaraj sa muzem i zajedno odlucite sto cete napraviti. ja mislim da je dobro barem javiti. mozda ni neznaju da je istekao rok. mozda sami ponude povrat.
    svakako slijedecem doktoru daj sve podatke. Sretno

  36. #2536
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Yubi, dobro pogledaj da li to datum proizvodnje ili rok trajanja, i ako je rok trajanja poslikaj, sastavi mail i posalji. Naravno da ces reagirati na to. To je veliki propust, pa cak i ako je sa lijekom sve u redu. U uputstvima od menopura pise da se ne smije koristiti po isteku roka valjanosti. Iako, bemu kako to nisi gledala!? Mislim, lako sad govoriti, ali....bas vam je iskustvo bilo nikakvo. Vi ste se prepustili njima i pouzdali se u njih, a oni su kiksali sa svoje strane i na kraju ruzno iskustvo. Daj ti njima pisi sto prije!

  37. #2537
    Yubi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    102

    Početno

    Rominka,
    piše da lijek vrijedi od 21.01.2016 do 30.11.2016 ,a ja sam kod njih bila u postupku od 09.03.2017,dalje sve znaš...
    Poslikala sam sve u detalj,sastavila mail i poslala uz naglasak da malo pripaze da se nekoj drugoj pacijentici koja kao i ja dolazi tu puna povjernja u njih ne bi desilo takvo ružno iskustvo. Uglavnom,čekam sad njihov odgovor.
    Uvik,i baš uvik gledam te rokove trajanja kad kupujem kako od spize tako i od ljekova,a sad kako nisam kupovala,nego onako "u paketu" sam dobila od njih ko za vraga nisam pogledala

  38. #2538
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Ajde molim te javi rasplet kad dobijes povratnu info. Iskreno, ja bih trazila povrat novca. To je prvo. Kako se ponasa lijek kojemu je istekao rok? Ima li kakvih posljedica? A onda opet se vratim na onu da si lijekove imala u svojim rukama a nisi pogledala. Uglavnom, budi ustrajna da se to rijesi. Jer ovo zaista nije za saliti se. Zaista mi je zao da vam se sve to tako odigralo.
    Ovo je ujedno i dobro upozorenje svima. Ja se k'o papiga stalno ponavljam, ali opet cu reci ne moze se ici u postupke sa potpunim bezuvjetnim povjerenjem i neznanjem. Neznanje nije skuza. Ne moze biti. Treba znati u sto se upustamo, koje lijekove primamo, zasto ih primamo, i zasto odredjene doze. Sve je to ozbiljan proces kroz koji prolazimo i duzni smo postaviti pitanja i traziti odgovore. Nije sve na doktorima.

  39. #2539

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Ovo ne samo da nije bilo njihovo nesavijesno lijecenje nego i kršenje njenih potrošačkih prava.
    Yubi, nemoj sebe kriviti, nisi ti uzela lijekove sa police, nego ti ih je netko predao krive.
    Pokusaj dobiti novac nazad, ali nemoj gubiti živce, trebaju ti
    P.s. prepusti muzu, ako mozes tu bitku. Ne moze sve biti na tebi

  40. #2540
    Yubi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    102

    Početno

    Rominka,javim rasplet čim dobijem odgovor.Istina,radi sebe sam morala pogledat taj sporni rok trajanja,ali nisam i tu je jedina moja pogreška.Isto tako kao moja prava ja za reklamaciju mogu tražiti povrat novca,što ti želim i reći da sam to u mailu i zatražila pa sad...čekamo.

  41. #2541
    Yubi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    102

    Početno

    Maritas,tako sam i pogriješila,jer da sam ih uzimala s police u nekoj ljekarnoj sigurno znam da bi pogledala jer to uvik radim,ali ovaj put kako sam dogovorila s njima raditi sve kod njih od A-Ž (lijekovi,folikulimetrije...) nekako sam im se cila prepustila (opet moja greška ) kao znaju šta rade i protok ljudi je konstantan kroz kliniku,ljekovi su stalno u opticaju pa mi ni na kraj pameti nije bilo baš na taj dio obratiti pažnju.Vidit ćemo kako će se sve završit,a novac mi je itekako potreban jer sam već u laganoj pripremi za idući postupak.

  42. #2542
    Yubi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj maritas prvotno napisa Vidi poruku
    fotkaj i posalji mailom.
    ja sam dobila povrat novca za neki aparat van rh puno lakse nego sto bi u rh, pa ne vidim zasto ne bi i ti bar za lijekove. vjerujem da nije mali iznos.
    ali razumjela bi i da nista ne napravis. razgovaraj sa muzem i zajedno odlucite sto cete napraviti. ja mislim da je dobro barem javiti. mozda ni neznaju da je istekao rok. mozda sami ponude povrat.
    svakako slijedecem doktoru daj sve podatke. Sretno
    Maritas,u dogovoru s mužem smo sastavili i poslali mail.Povratu novca se nekako baš ni ne nadam,ali sam svakako imala potrebu poslat im mail i uputit ih na njihovu grešku kako ne bi ponavljali takvo nešto nekom drugom,a sad,šta će oni i kako će se ovo sve završiti tek ćemo vidit.

  43. #2543

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Citiraj mono111 prvotno napisa Vidi poruku
    Biska i cure,
    Mozda ovo nije pitanje za ovu temu, ali samo bi htjela jednu info.
    Vidim da pisete o Estrofemu pa da se nadovezem.
    Naime, M nakon kiretaze nisam dobila vec vise od 80 dana. Endometrij radi tih silnih kiretaza ( 4 kiretaze, 3 spontana ) mi je jako bio tanak, jedva sam u zadnjoj T u vrijeme O dosla do debljine 7,7 mm sa ciklom i ananasom. I sad moja dokt.pokusava meni zadebljati endo prije iduce T, znaci prirodno cemo opet probati ali sa stimulacijom Gonadotropinima. I ja vec mislim ovo je 4 tjedan uzimam Estrofem i ovakvo je stanje debljine endometrija.
    Prvi tjedan je endo bio 6 mm, pa nakon tjedan dana 2 mm, pa nakon tjedan dana 6 mm, i sad vec dva tjedna stoji 6,3 mm i nije se vise zadebljao, a pijem Estrofem dva puta po jednu tabletu. I u petak je dokt.rekla da jeje on izgledom sad trolinijski i da sad puno bolje izgleda ali on je i dalje pretanak??? Samo 6 mm!!!
    I ona valjda zeli da se on dobro zadeblja i onda krecemo sa stimulacijom kao sto sam vec napisala. I kad sam je pitala da li ce meni endo ostati takav, rekla je da vjeruje da da, ali ja ne vjerujem.
    Zasto ga ja i dalje pijem ako se on jednostavno ne zadebljava i nije li da kad dobijem M da ce se on opet oljustiti i vratiti na tih bijednih par mm??
    Da li je premala doza pa mi se zato ne podebljava, ali zasto mi se onda onih prvih tj.drugi tjedan od uzimala sa 2 mm dosao na 6 mm??
    Dajte mi molim vas neki savjet!
    Koliko se vama zadebljao endo sa Estrofemom? Da li ste ga pili i prije O, tj.poceli kombinirati sa stimulacijom na pocetku ciklusa?
    Draga mono, ja sam estrofem uzimala 2 tablete ujutro i 2 navecer od drugog dana ciklusa u kojem sam isla na fet. Meni se do 10 dc zadebljao na nekih 10 mm.
    U stimuliranom ciklusu ga nisam dobila.

  44. #2544

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Želim vam svu srecu u svemu

  45. #2545

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Pozdrav cure,
    ja sam nova u temi sto se tice Praga, pa cu evtl. gnjavit malo s pitanjima
    1. Uglavnom, kontaktirala sam kliniku gore i poslali mi dokumentaciju za protokol i vidim da su napisali
    dnevno 225IU Gonala + 2Menopura i to prvih 6 dana. Meni se to cini brutalno jaka stimulacija.
    Jel koja od vas primala takvu stimulacjiu i kakva su iskustva? Malo me strah hipera

    2. Jeste bile u hotelu ili apartmanu koji je klinika preporučila, dvoumimo se. Pa su dobro došli svi savjeti oko smjestaja.



    Ajme, YUBI pa u kojoj klinici ti se to dogodilo?

  46. #2546
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Bananka, je malo jaca ali nije najjaca. Uostalom, javljat ces im rezultate uzv-a pa ce prilagodjavati po tome. Kakvi su ti inace nalazi? Ja sam imala jos jacu stimulaciju. Mi inace nikada ne idemo preko njihovih hotela. Uvijek sami trazimo preko bookinga, prvo zato sto prodjemo jeftinije, a drugo zato sto trazimo b&b sa wifijem i parkingom.
    Yubi je bila u Pronatalu u Ceskim Budejovicama.

  47. #2547

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Hvala Rominka,
    nalazi su mi ok tj.imam 'samo' povisene androgene, a mm je azoo i ici ce na tesa.
    Vidim da ste 2012.godine bili u IVF PFC i onda mijenjali kliniku, ima neki razlog zasto ste otisli od njih? Mi smo bas IVF PFC (dr.Sonja) kontaktirali i sve se cini ok za sad.
    Ako imas neki b2b za preporucit slobodno mi javi u inbox, bilo bi mi drago . Koju cijenu cca.placate po danu u €? Ja sam gledala i bili su izmedju 50-65€/danu za 2osobe.

  48. #2548
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Yubi i Biska
    Tnx na odgovoru.

  49. #2549

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Mono, ja nisam neki estrofem ekspert nazalost, ali uvjerena sam da na forumu ima zena s puno vise znanja. Mozda da ponovis pitanje na fet temi ili otvoris zasebnu temu vezanu uz estrofem ukoliko vec ne postoji.

  50. #2550
    Yubi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    102

    Početno

    Bananka,
    mi smo bili u klinici Pronatal Repro u Češkim B. ...Nama je klinika preporučila apartman Residence Marianska.Apartman je u samom centru Čeških B.,prekrasan je i svakome bi ga preporučila.Platili smo za cilo vrime boravka parking,tako da nismo imali problema što se parkinga tiče.
    Koliko vidim ti se spremaš za Prag? Ja osobno nikada nisam dolazila do hipera a znala sam imat ful velike stimulacije,a to opet sve ovisi od osobe i naravno doktora ukoliko da ne/ispravnu stimulaciju.Nadam se da su dobro proučili tvoje nalaze i da znaju što rade,ali naravno uvik je bolje i da pitaš,kako nas tako i doktora ukoliko te nešto brine. U svakom slučaju sretno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •