Stranica 7 od 149 PrviPrvi ... 567891757107 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #301

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Hercegovina
    Postovi
    237

    Početno

    Planiramo na proljeće u Pronatal u Češku kod dr.Mardešića, mislim da smo odmah tako trebali ovako smo izgubili 4,5 godine samo se vrtimo uokrug

  2. #302
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj tin prvotno napisa Vidi poruku
    Angely4you, hvala ti na odgovoru..nama u bahceciju nisu ništa rekli, samo su nam uzeli hrpu para

    Tin, žao mi je da je ovako bilo. Sretno u Češkoj!

    Ali, zar vam zaista nisu rekli koliko su male šanse da ostvarite trudnoću sa dijagnozom azoospermije? Zar vam nisu objasnili da kod azoosperije i oni spermiji koji se dobiju nakon centrifugiranja ili krirurškim putem najčešće ne mogu nakon oplodnje dati kvalitetan embrij sposoban za daljnji razvoj? Zar vam nisu odmah spomenuli mogućnost nastavka liječenja kroz donaciju muških spolnih stanica?

  3. #303

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Hercegovina
    Postovi
    237

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Tin, žao mi je da je ovako bilo. Sretno u Češkoj!

    Ali, zar vam zaista nisu rekli koliko su male šanse da ostvarite trudnoću sa dijagnozom azoospermije? Zar vam nisu objasnili da kod azoosperije i oni spermiji koji se dobiju nakon centrifugiranja ili krirurškim putem najčešće ne mogu nakon oplodnje dati kvalitetan embrij sposoban za daljnji razvoj? Zar vam nisu odmah spomenuli mogućnost nastavka liječenja kroz donaciju muških spolnih stanica?
    ništa nam apsolutno nisu rekli, a mi nismo puno ni pitali

  4. #304
    AAL6 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    34

    Početno

    Samo da javim novosti da se MM i ja spremamo u Prag ovaj mjesec na AID. Tiskanica E112 nam neće ništa pomoći jer naš postupak donacije sperme ne pokriva češko osiguranje. Iskoristiti ću pozitivno riješenje HZOO da odradim pripremu i imam besplatne preglede, lijekove i povrat puta. Ali sad dolazi u pitanje pravilo od tri AID-a prije odobrenja IVF-a kod zdravih žena?????

  5. #305

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    97

    Početno

    Cure

    Danas sam procurila, sutra krećem s Gonalima.
    Jel mi može koja reći koji dan ste putovale u Prag, imam još 4 dana starog godišnjeg i htjela bih ga iskoristiti, pa bi htjela i znati koji dan se ide gore. Znam da sve ovisi o folikulometriji, ali cca...?

    Hvala

  6. #306
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    ja sam 11ti dan primala štopericu i 13ti dan je bila punkcija. ali kao sto i sama kazes sve ovisi o folikulometriji. gore smo bili vec 10ti dan jer smo predaleko i nismo htjeli riskirat probleme s putovanjem i slicno nego u miru putovat.

  7. #307
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    ej Angel4you. ne treba ti nista na klinici osim papira vasih,njihovih sto ce ti dati potpisanih. sve ostalo imaju oni. dobijes svoju iskaznicu,svoj ormaric,spavacicu,papuce i legnes na krevet i cekas svoj red...isto tako je i kad dodje red za transfer. ekipa sestara,anesteziologa i doktorica su divni i odlicni te puni razumjevanja....sretno vam bilo

  8. #308
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    Draga tin....sjecam se nasih avantura po sarajevu,bili smo u dan kod njih. steta sto su vam se stvari dalje razvile tako kako jesu.
    mi smo eto u prosincu bili u PFC i kao sto vidis iz potpisa cekamo nasu mrvicu. uhvatili smo 14 tjedana,sve je uredu i nadam se da ce tako i ostati. sto se tice uspjesnosti postupka o kojem si pitala: uspjesnost parova kojima je dijagnoza azo je malena,toga smo i mi bili svijesni od samoga pocetka. čuda se događaju i svjedočila sam ovuda i takvim situacijama ali nazalost najcesce zavrsimo neuspjehom. sreca pa je medicina dovoljno napredovala i imamo liberarnu česku da nam ponudi rješenja. mi smo eto bili gore kod njih i trenutna trudnoca je uspjeh iz prvog puta. sreca nasa! isto znam primjer iz 7mog-8mog puta. nema pravila uspjesnosti. ja mogu samo rec da sam imala srece i nadam se da ce me sreca i nastaviti pratiti. uspjesnost i postotci koji oni navode su ustvari realni. ne vjerujem onome ko obecava brda i doline kao sto nam je doktor u sarajevu davao 50% posto sanse sto sam i sama znala da je nemoguce i uopce me nisu zanjimali postotci jer da je rekao realno i 5% isto bi probali. svatko od nas proba sve sto nam se pruza.
    sretno vam bilo u daljnjoj borbi i da sto prije dodjete do svog cilja. ako vam ista treba slobodno se javi tu sam ako mogu pomoc. pozdrav i kiss

  9. #309

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Hercegovina
    Postovi
    237

    Početno

    litttle ivy,hvala na lijepim željama,
    čuvaj svoju mrvicu nadam se da će se i nam dragi Bog smilovat jednoga dana..

  10. #310
    prag avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    383

    Početno

    Zanima me vi koji ste dobili zakljucak od Hzzo i upute da dostavite potvrdu od klinike u roku 15 dana da vas primaju na teret Ceskog zdravstva a ukoliko idete na Fet i njega ne pokriva Ceska...
    sta se dalje dogadjalo kad ste to javili Hzzo?

    Molim vas vi koji ste u tijeku slucajevi s Hzzo da nas ostale informirate sta se dogadja...pomozimo jedni drugima..
    evo ja sad se mislim ima li smisla da idem u mpo spec.,cekam da me primi,saljem zahtjev Hzzo kad Ceska fet ne placa...
    zato ako je tko u slicnoj situaciji...sta nakon toga Hzzo vam je odgovorio?

  11. #311

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj little ivy prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam 11ti dan primala štopericu i 13ti dan je bila punkcija. ali kao sto i sama kazes sve ovisi o folikulometriji. gore smo bili vec 10ti dan jer smo predaleko i nismo htjeli riskirat probleme s putovanjem i slicno nego u miru putovat.
    Meni je danas treći dan Gonala, imam nekoliko folikula po 10 mm, endometrij 5, jel to ok?

  12. #312
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    sorry...ne mogu se sjetiti koliki je bio endometrij a koliki folikuli. gledala sam sve to tek 9ti dan i javila njima u prag. onda su oni dali dalje upute da produzim dva dana i stopericu te kad da budem na klinici. na kraju je bilo 18 punktiranih folikula,14 oplodjenih,10 se razvilo kako treba,tako da nam je ostalo 8 smrznutih.

    prag....sorry nisam upucena u hzzo problematiku,nadam se da ce se javiti netko tko zna

  13. #313

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    97

    Početno

    puno si imala folikula, predivno, ja idem tek u četvrtak, nadam se da ću imati jasniju sliku
    hvala little ivy

  14. #314
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    iznenadila sam samu sebe tolikim brojem
    nema frke,ako mogu sto odgovorit tu sam.
    sretno u četvrtak,bit će to sve dobro

  15. #315
    prag avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    383

    Početno

    Evo nove informacije za sve fet ....
    nazvala sam hzzo i pitala sto kad ceska ne pokriva fet...
    odgovor je...nista vam se ne placa niti refundira od hzzo jer iako to imate pravo po hrvatskom zakonu medjunarodno pravo je jace..u ovom slucaj pravo europske unije.
    imas pravo se lijeciti u drzavi clanici onoliko koliko njeni gradjani imaju..
    nemamo pravo niti na putne troskove..

    cak mi je navela primjer beba koje idu na operaciju srca u austriju (jos je rekla dosta ih je iz umjetne oplodnje....mislim stvarno....)da rodtelji placaju participaciju i smjestaj u austriji iako u hrvatskoj to ne moraju...jer je eto tako pravo u europskoj uniji....

    a drage moje....vuku li nas za nos....

  16. #316
    Shadow2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    280

    Početno

    Je, a mi to dopustamo..prva ja.
    Nekad mi dodje da se iselim iz ove drzave.
    I jos njen glupi komentar...nazvala bi je svakakvim zivotinjskim imenicama,ali to je uvrijeda za zivot.rod..a ja sam ljubitelj zivotinja

  17. #317
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    Angely4you....kako stoje stvari??

  18. #318

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    97

    Početno

    Prekinuli smo postupak
    Nisam nikako izreagiralana na Gonale, moj doktor ovdje i dr iz Praga su se složili da prekinemo. Imala sam puno nerazvijenih folikula a samo jedan od 17 mm danas na 9 dan gonala.
    Možda bi bila koja js a možda ne, a obzirom da idemo o svom trošku odlučili smo prekinuti, idući ciklus obaviti ponovo pretrage jer su mi sve istekle pa ćemo vidjeti za 5 mjesec.
    Očito mi je bila kriva terapija, bolju folikulogenezu sam imala u prirodnom ciklusu prošli mjesec.

  19. #319
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    žao mi je,mislim da ste dobro odlucili.
    ja sam isto trebala na gonale ali kako ih u tom trenuku nije bilo presli smo na menopure,ko zna mozda sam imala srece.
    drzite se,ljubite te glavu gore i spremni za proljece u pragu

  20. #320

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    97

    Početno

    Dobra je odluka, ali ipak malo boli
    Nadala sam se da će mi sve biti ok.
    Nije mi bilo suđeno da u trećem mjesecu budem trudna, možda mi se posreći pa ostanem u petom.
    Samnom je sve do sada bilo ok, u suprugu je problem pa me malo to pogodilo jače.

  21. #321
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    s tobom je i dalje sve ok. jednostavno ne reagiramo svi jednako na svaki lijek... drugacija stimulacija mozda ispadne puno bolja. ne brini se,glavu gore bit ce sve ok

  22. #322

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj little ivy prvotno napisa Vidi poruku
    s tobom je i dalje sve ok. jednostavno ne reagiramo svi jednako na svaki lijek... drugacija stimulacija mozda ispadne puno bolja. ne brini se,glavu gore bit ce sve ok

    little ivy

  23. #323
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno


  24. #324
    AAL6 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    34

    Početno

    Pozdrav iz sunčano praga. ♡

  25. #325

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Citiraj prag prvotno napisa Vidi poruku
    Evo nove informacije za sve fet ....
    nazvala sam hzzo i pitala sto kad ceska ne pokriva fet...
    odgovor je...nista vam se ne placa niti refundira od hzzo jer iako to imate pravo po hrvatskom zakonu medjunarodno pravo je jace..u ovom slucaj pravo europske unije.
    imas pravo se lijeciti u drzavi clanici onoliko koliko njeni gradjani imaju..
    nemamo pravo niti na putne troskove.....
    Znači li to da , ako nađeš kliniku u državi koja pokriva sve (makar to bila i npr Švedska) HZZO će ti platiti postupak?

  26. #326

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    83

    Početno

    Nisam dugo pisala...Posle pobacaja u osmoj nedelji trudnoce,bili smo ponovo u PFC bolnici na ubacivanju zaledjenih embriona,ali beta je bila negativna.
    Isla sam tri puta na postupak u godini dana,ali donacijom jajnih celija,pa me interesuje da li neko zna koliko se puta smijem podvgavati terapiji?
    Koliko vremena treba da prodje od postupka do postupka?Hvala unapred!

  27. #327
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    leeloo, lijepo te čitati, bravo za dečkiće
    AAL6, sretno u Pragu
    Lana77, žao mi je Između postupaka par mjeseci stanka.
    svima velika pusa i sretno

  28. #328

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Je Sejla..napokon se i nama ostvario san ♥♥

  29. #329

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    138

    Početno

    Svim mojim dragim Čehinjama samo da pošaljem puuunoooo
    AAL6 sretno u Pragu i neka ovaj postupak bude dobitan i uzivaš sa veeelikom bušom kao ja sadaSretno draga i da nam uskoro javiš veeeeliku betu!!Uzivaj u Pragu!!!!!!

  30. #330
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    leeloo, iskrene čestitke
    lana, meni su rekli bar 3 ciklusa pauze s obzirom da sam u 45. mlađim curama možda daju veći razmak između postupaka.

  31. #331

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    97

    Početno

    Cure...
    Danas mi je 16 dan ciklusa i procurila sam. Bila sam na Gonalima i prekinuli smo postupak zbog slabe reakcije na njega. Da li je normalno da sam već procurila ili da idem doktoru? Boli me i maternica i jajnici, sve me boli
    Kada možemo opet na postupak obzirom da nisam ni došla do punkcije, samo sam prošla stimulaciju?

  32. #332
    AAL6 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    34

    Početno

    Hvala, na podršci. Uživali smo u Pragu, sad čekamo ......

  33. #333
    prag avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    383

    Početno

    Po toj logici bi smo imali pravo...ali koja drzava EU ima sta je pruzala Češka?
    mozda provjeriti s fertilityfrend??
    ali opet sta je s nas parova koji imamo zamrznute embrije u Češkoj?mi se ne mozemo samo tako prebaciti u drugu drzavu...

  34. #334

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Cure i dečki, prvo da vas sve pozdravim!

    Molila bih sve vas koji ste od 10. / 11. mjeseca 2013., tj. od kako su nastali problemi sa Češkom i HZZO-om, išli na postupke u CZ preko HZZO-a ili upravo planirate, da mi se javite na prv. mail: bvranic@gmail.com
    Znam da je još uvijek stanje sa postupcima preko HZZO-a isto, ali su mi potrebne najnovije informacije, pogotovo od nekog tko je u "žaru borbe" sa HZZO-om ili tko je već bio na postupku preko HZZO-a po novoj odredbi.

  35. #335
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Drage moje, evo i mene opet na ovim stranicama. Nakon prvog neuspjesnog ET u decembru prosle god, nakon 3 ciklusa, evo me opet na estrofemima i pripremama za Prag i PFC......
    Ide li neka od vas u 4mjesecu uPrag?

  36. #336
    inna28 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    132

    Početno

    Pozdrav svima,
    zanima me na koji mail se javite dr.Mardešiću.Slala sam mu mail na onaj sanatorium@pronatal.cz,ali mi ne odgovara.Ima li neki drugi mail?

  37. #337
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Inna, probaj na pronatal@pronatal.cz, javit će se Marina ili Ksenija.

  38. #338

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    15

    Početno

    Pozdrav svima, ja isto imam problem sa neodgovaranjem na mail. Poslal sam prosli tjedan 2 maila u PFC i Mirni i na kliniku i nema odgovora vec sam u brigama. A na prvi mail koji sam slala prije 2 tjedna su mi odgovorili u roku od 5 min.

  39. #339

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    55

    Početno

    Citiraj PinaColada prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje, evo i mene opet na ovim stranicama. Nakon prvog neuspjesnog ET u decembru prosle god, nakon 3 ciklusa, evo me opet na estrofemima i pripremama za Prag i PFC......
    Ide li neka od vas u 4mjesecu uPrag?
    Sretno PinaColada,....ja sam u Pragu sredinom 4.mjeseca,....kada si ti? Mozda se vidimo,.....

  40. #340

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    55

    Početno

    Citiraj Madlen prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima, ja isto imam problem sa neodgovaranjem na mail. Poslal sam prosli tjedan 2 maila u PFC i Mirni i na kliniku i nema odgovora vec sam u brigama. A na prvi mail koji sam slala prije 2 tjedna su mi odgovorili u roku od 5 min.
    Madlen, a da probas opet poslati mail,.....mozda Mirna nije dobila tvoj mail pa zato ne odgovara,...evo ja sam sa njom u kontaktu bila ovih dana, tako da vjerujem da mail nije dobila,.....sretno!!!

  41. #341
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Citiraj lulu79 prvotno napisa Vidi poruku
    Sretno PinaColada,....ja sam u Pragu sredinom 4.mjeseca,....kada si ti? Mozda se vidimo,.....
    Cekam 7.4. kod gin. Da izmjeri endic, pa kada bude sve ok, javice mi iz PFC koji tacno datum ce bitit ET....huh....vjwrovatno od 11.4. do 15.4......

    Sretno u svakom slucaju!

  42. #342

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    83

    Početno

    hejla, i meni je Mirna odgovorila odmah na prvi mail prije desetak dana, a na zadnja 2 ništa (jedan prije 5 dana, jedan jučer)...

  43. #343

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    83

    Početno

    inače pozdrav svima! ja se dugo nisam javljala na ovaj forum, svašta nam se iskompliciralo od statusa u potpisu. mi smo probali postupak jednom jer je suprug imao 3 spermija. u međuvremenu se to pogoršalo i na nekoliko spermiograma je bilo nekoliko spermija, ali nijedan živ. Sada nam preostaje samo postupak s doniranim sjemenom. Obzirom na komplikacije s hzzom možda se uputimo slijedeći mjesec u pfc o svom trošku.

  44. #344

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    ispricavam se sto upadam na temu, ali imam pitanje...
    dola zasto TESA/TESE nisu opcija kod vas? mi se isto trenutacno borimo s novim saznanjem - svega nekoliko spermija u ejakulatu, ali predlozena nam je biopsija.

  45. #345

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    15

    Početno

    Evo da javim da se je Mirna jucer javila na moj mail a danas opet ne odgovar, ocito je guzva kod njih

  46. #346

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    83

    Početno

    bubekica, radili smo u zg biopsiju i nije bilo materijala za smrzavanje, vec tamo nam je doktor rekao da je donacija jedina opcija, ali u kbc rijeka su nas "nagovorili" da probamo postupak s tih nekoliko spermija koji su se u tom momentu pojavili...sad su zadnja tri spermiograma u zadnjih godinu dana sa spermijima koji nisu zivi ( i to desetak njih). imam osjecaj da smo zapravo gubili vrijeme...

  47. #347

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    83

    Početno

    p.s. javila mi se mirna iz pfc

  48. #348

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    97

    Početno

    Ja sam Mirni poslala mail isto prošli tjedan, nakon nekoliko dana ne odgovaranja zvala sam ju i rekla mi je da je vidjela mail ali da doktorica nije stigla pogledati moje papire, tako da potvrđujem da im je užasno gužva.

  49. #349
    inna28 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    132

    Početno

    Evo i ja sam ih uspjela dobiti ..još jedno pitanjce...jel netko bio u hotelu Inn u sklopu sanatorija i kolika je cijena?

  50. #350

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    2

    Početno

    zdravo.Javljam se po prvi put na vas forum i nadam se da cete mi pomoci za potrebne informacije.Planiram ivf u Pronatal.Cekam samo na odgovor gosp.Danice za potrebnu papirologiju.inace radila prvi ivf u Bahceci i totalno razocarana s njihovim radom. diagnoza nam je azoospermija.molim ako tko ima iskustva sa ovom klinikom i s njihovim cjenovnikom sa obzirom da snosim troskove sama

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •