Stranica 92 od 149 PrviPrvi ... 42829091929394102142 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,551 do 4,600 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #4551
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    Draga Elvi,

    BAS sam se i ja poveselila banci jajnih stanica kad sam otvorila ovaj članak... neznam o kakvoj postojećoj banci spremija uopće pričaju...kad to ne funkcionira u rh. Tako neće ni banka jajnih stanica..čak ovdje niti nije riječ očito o jajnih stanicama. očito smo mi koji trebamo donaciju opet prepušteni sami sebi. Ja sam pacijentica dr Baldani u petrovoj pa mi je sama rekla da donacija neće zaživjeti kod nas tako skoro. Pitam se radi li itko uopće na tome, da se i nama koji trebamo donirane stanice olakša bar malo put ...

  2. #4552

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    4

    Početno

    Ok, hvala srdela!
    Ma valjda cemo doci glave toj nasoj birokraciji, samo sto sve izgleda tako komplicirano!

  3. #4553

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    28

    Početno

    Ja sam poslala u sve klinike mailove, i sad čekam još Pronatal Repro da mi pošalju cjenik i što od nalaza traže. Kad sve nalaze napravim onda ću se opet svima javiti i nadam se nekako odlučiti kuda ćemo. Jel to onda znači da ni za PGD zavod ne daje 1000 eur ili? Probat ću nazvati drugi tjedan i pitati..

  4. #4554

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    46

    Početno

    Curke, jeste li u terapiji uz donaciju js uzimale prednison 5mg? Meni je moja doktorica dala decortine kao ekvivalent prednisonu. Malo me uplašila sestra od moje doktorice, jer mi je rekla da ću biti sva nateknuta od toga, da se zadržava voda. Kakva su vaša iskustva? Koliko sam čitala, ovo bi trebala biti minimalna doza...

  5. #4555

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj srdela prvotno napisa Vidi poruku
    Curke, jeste li u terapiji uz donaciju js uzimale prednison 5mg? Meni je moja doktorica dala decortine kao ekvivalent prednisonu. Malo me uplašila sestra od moje doktorice, jer mi je rekla da ću biti sva nateknuta od toga, da se zadržava voda. Kakva su vaša iskustva? Koliko sam čitala, ovo bi trebala biti minimalna doza...
    Srdela, ne znam za decortine, ali ja sam na prednizonu pola tablete i nikakve probleme i nuspojave nemam. Prije sam cak bila na jednoj tableti i sve je bilo ok.

  6. #4556

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Mala88 prvotno napisa Vidi poruku
    Srdela, ne znam za decortine, ali ja sam na prednizonu pola tablete i nikakve probleme i nuspojave nemam. Prije sam cak bila na jednoj tableti i sve je bilo ok.
    super, hvala ti

  7. #4557
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Srdela, svi lijekovi imaju neke nuspojave, no to ne mora znaciti da ces imati i ti. Da, kortikosteroidi znaju napraviti dar-mar organizmu, no ne opterecuj se prije vremena.

  8. #4558

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    12

    Početno

    Pozdrav,ako nekom iz Banja Luke treba Estrofem...poklanjam 3 kutije.

  9. #4559

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj TiggiLovezIrina prvotno napisa Vidi poruku
    Bok! Nova sam na forumu .Unaprijed se ispričavam ako bude nekih grešaka u komunikaciji ali nikad jos nisam komunicirala na nikakvom forumu ili portalu.Nakon 6 neuspjesnih IVF u Splitu odlazimo za Prag .Da li mi netko sa vise iskustva u Pragu moze reci koliko se ceka na konzultacije i da li se moze dogovoriti oko termina ili samo ono sto ti oni ponude i koliko se ceka na postupak donacije ? Hvala i pozdrav iz Zadra
    bok tiggi,
    da li bi mi mogla dati svoj mail ili neki kontakt?pozdrav iz splita,ana

  10. #4560

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    33

    Početno

    pozdrav cure,trebam uskoro na donaciju jajnih stanica u prag.zanimalo bi me ako netko zna da li mogu to rijesiti preko hzzo-a ili bar djelomicno?inace sam se ljecila u privtnoj klinici u st.hvala najljepsa i sretno svima

  11. #4561
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    Podrav,

    preko HZZOa se dobije refundacija tr. liječenja u Pragu 1000 EUR. Moras se obratiti u bolnicu kod MPO liječnika da dobiješ popis koje sve nalaze trebaš napraviti i onda ti MPO liječnik napiše zahtijev za liječenje u ino zajedno sa svim nalazima.
    Za sve ostalo, slobodno se javi u inbox...
    Sretno !

  12. #4562
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj Maja* prvotno napisa Vidi poruku
    Lijepi pozdrav svima!
    Ja sam nova na forumu, a i na početku borbe za bebicu, barem putem mpo u Pragu, zato bih vas molila da budete ljubazne, i pomognete mi, jer ne znam otkuda bih krenula.
    Bilo mi je logično da prvo odem u HZZO, da vidim što je potrebno kako bismo ostvarili subvenciju, međutim, u regionalnom uredu ne znaju ništa, i rekli su mi da to sve riješavam sa Zagrebom. Nakon toga smo zvali Zagreb, međutim, ni oni nisu sasvim sigurni, čak nam nisu znali ni reći kolika je subvencija??? Načelno su nam rekli otprilike kakva je procedura, tj, što treba od dokumentacije, ali su nas odmah i šokirali- naime, gospođa je rekla da nije baš sigurna hoće li nam biti odobreno zato što mi trebamo i donaciju js, i spermija???
    Sad mene zanima ima li ovdje netko sa sličnom situacijom, da je trebao donaciju i jednog i drugog, i da je išao preko HZZO-a?
    Svaka informacija i savjet su dobrodošli! Hvaalaaa unaprijed!
    Draga Maja* nisam ranije vidjela tvoje pitanje, ali Zakon o medicinski pomognutoj oplodnji je tu vrlo jasan, nažalost:
    Članak 28:

    Zabrana istodobnog unosa sjemenih i darovanih jajnih stanica i stvaranja zametaka za darivanje
    Članak 28.
    Zabranjeno je u tijelo žene istodobno unijeti darovane sjemene stanice i darovane jajne stanice te od darovanih spolnih stanica stvarati zametak za darivanje.




    Jer je naš famozni zakon za to previdio donaciju već postojećih zametaka iz postupaka od parova koji su se liječili (pa dobili potomak iliodustali) te koji su dali svoj pristanak za donaciju zametaka,no to kod nas u HR nažalost ne funkcionira. Zamolila bih te da se javiš na PP ali kako to tek možeš nakon 10 postova (a imaš ih tek dva) ostavi neku email adresu ili se javi na kadauna@net.hr ali mi javi da si napisala mail jer taj mailbox više ne koristim. HVALA!

  13. #4563
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    makajica, samo bih podsjetila da postoji mogućnost liječenja u drugim državama, ne mora to biti CZ, gdje bi HZZO pokrivo sve troškove liječenja, pa me zato iskreno zanima zašto odabirete CZ kad morate tamo snositi više od 75% troškova sami?

  14. #4564
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    makajica, samo bih podsjetila da postoji mogućnost liječenja u drugim državama, ne mora to biti CZ, gdje bi HZZO pokrivo sve troškove liječenja, pa me zato iskreno zanima zašto odabirete CZ kad morate tamo snositi više od 75% troškova sami?
    Draga,

    Neznam za ostale...ali ja sam zvala Austriji...dvije klinike...postupak je 9 do 10000 Eur. Danska je vjerujem je također skuplja od Češke a da ne kažem da je duplo skuplje otputovati do tamo... također Uk i Španjolska. Jedina zemlja izvan EU koja omogućava donaciju i to uvoznih ...je Makedonija , hvala ali ne bih ipak. Pročitala sam svašta. Za sve ostale zemlje koliko ja znam...I italija također... Isto idu u Češku. . Ako imas kakve info jako bi voljela da nam kazes pa da si olaksamo i mi put

    Pozz

  15. #4565
    dupin27 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    13

    Početno

    Dobar dan imala sam transfer sa doniranim js beta 14 dnt 1.2, mene zanima ako koja zna nakon kojeg vremena se može ić u fet

  16. #4566
    dupin27 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    13

    Početno

    Pozdrav svima, imala sam transfer sa doniranim js beta 14 dnt 1.2, mene zanima ako koja zna nakon kojeg perioda se može ić u fet

  17. #4567
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj dupin27 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima, imala sam transfer sa doniranim js beta 14 dnt 1.2, mene zanima ako koja zna nakon kojeg perioda se može ić u fet
    žao mi je dupin27 obzirom da nisi bila u stimulaciji, u FET bi mogla odmah, ali se javi u svoju češku kliniku i dogovori se s nima.... SRETNO!

  18. #4568
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj makajica prvotno napisa Vidi poruku
    Draga,

    Neznam za ostale...ali ja sam zvala Austriji...dvije klinike...postupak je 9 do 10000 Eur. Danska je vjerujem je također skuplja od Češke a da ne kažem da je duplo skuplje otputovati do tamo... također Uk i Španjolska. Jedina zemlja izvan EU koja omogućava donaciju i to uvoznih ...je Makedonija , hvala ali ne bih ipak. Pročitala sam svašta. Za sve ostale zemlje koliko ja znam...I italija također... Isto idu u Češku. . Ako imas kakve info jako bi voljela da nam kazes pa da si olaksamo i mi put



    Pozz

    Svašta si za Makedoniju pročitala? ja uistinu ne znam ništa osim za jedan slučaj koji je bio u donaciji jajnih stanica, dakle iz prve ruke i koja je rekla da je ta klinika kao Sci-Fi ) ultra moderna, sve super teklo, itd. i znam ovo što čitam ovdje na forumu, ne znam za druge pacijentice koje su išle u Makedoniju, mislim da pacijentice iz Srbije idu dosta u Makeodniju. MA problem je u državama EU što HZZO samo pokriva troškove liječenja (sukladno EU direktivi) na koje i pacijenti te države u kojoj se liječiš imaju pravo, dakle u Češkoj dobivaš samo 1000 EUR zato što je to što je češkim pacijentima, osiguranicma češkog zdravstvenog osiguranja pokriven, njima se plaća samo obični IVF (čak ne i dodtne troškove ICSI postupka), nije im plaćena donacija, nemaju pravo refundaciju za PGD..... U državama koje nisu članice EU-a to pravilo ne vrijedi, a Makedonija u međuvremenu je razvila donorski program, uvoze gamete pa tako i nema liste čekanja.

    Isti problem s Austrijom, u Austriji je tek nedavno uopće legalizirana donoacija jajnih stanica, bilo je zabranjeno do 2015. godine, dakle i uz plaćanje, nisi mogao na donaciju j.s. u Austriji. Sad se može, ali se isto kao i u Češkoj od recimo 8900 EURU ukupnog troška austrijskim osiguranicima plaća samo oko 3000 EUR - drugo njihovo osiguranje ne pokriva, tako da bi u slučaju liječenja na teret HZZO-a u Austriji sama morala snositi gotovo 5000 EUR, u Češkoj je to "samo" 3500 EUR... i - nažalost postoji i za donaciju j.s. lista čekanja u Austriji, jer se i njihovim donoricama ništa za donaciju ne plaća, pa donorica uglavnom NEMA. Austrijanke dakle isto putuju u Češku ili čekaju donoricu.... dugo.

  19. #4569

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    28

    Početno

    Ja sam zvala na zavod u vezi Praga, pa su mi rekli da ovisi o klinici i da mi oni moraju reći koliko sama plaćam koliko zavod može financirati i onda to sve šaljem na odobrenje. Ide li to tako tko je bio? Znači prvo napravim pretrage koje mi iz Praga kažu, pa sve nalaze i potrebnu dokumentaciju šaljem na zavod i tek onda kada mi odobre mogu ići prvi put za Prag (pošto ja moram ići dva puta jer je PGD u pitanju)?

    I pošto zbog balansirane translok. idem u amb.za rizičnu trudnoću kod doktora Hafnera, može li mi on potpisati taj zahtjev za liječenje u inozemstvu ili moram baš na humanu? Mogu pretrage koje traže iz Češke bilo gdje obaviti pošto nisam iz Zg?

  20. #4570

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    33

    Početno

    cure,da li znate koliko se u pragu ceka na obični IVF-ICSI postupak?hvala

  21. #4571

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj alati prvotno napisa Vidi poruku
    cure,da li znate koliko se u pragu ceka na obični IVF-ICSI postupak?hvala
    Hej!
    Mi smo poslali medicinsku dokumentaciju negdje krajem šestog mjeseca, a protokol za stimulaciju i popis ljekova i upute dobili smo krajem osmog mjeseca. Sad s ciklusom u devetom mjesecu počinjem piti kontracepciju i s ciklusom u desetom mjesecu bi krenuli s postupkom.

  22. #4572

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Hvala ti, je li idete u pronatal ili pfc?

  23. #4573

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj makajica prvotno napisa Vidi poruku
    Podrav,

    preko HZZOa se dobije refundacija tr. liječenja u Pragu 1000 EUR. Moras se obratiti u bolnicu kod MPO liječnika da dobiješ popis koje sve nalaze trebaš napraviti i onda ti MPO liječnik napiše zahtijev za liječenje u ino zajedno sa svim nalazima.
    Za sve ostalo, slobodno se javi u inbox...
    Sretno !
    Imam pitanje, suprug i ja smo se odlučili da nećemo koristiti tih 1000 eura. Pokušala sam, ali su me onda tražili dodatne pretrage koje nitko do tad nije ni spomenuo, kod njih to nisam mogla odmah napraviti, a privatno bi platila minimalno 1 500 kuna i nakraju sam odustala. Ali me zanima dobila sam popis lijekova za stimulaciju, imam li pravo što od toga dobiti na recept kod socijalnog ginekologa?

    Gonal F od 900 IU 2X
    Orgalutran 0,25 mg/0,5 ml 4x
    Ovitrelle 0,5ml/250 1x



    Tablete:
    4. Prednison (prednisolonum) 5 mg 1x
    5. Acidum folicum 1x
    Estrofem/Progynova 2 mg i posle i Utrogestan 100 mg.

  24. #4574

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Estrofem/Progynova 2 mg i posle i Utrogestan 100 mg. DA,JA SAM IH DOBILA, A ZA OSTALO NE ZNAM,MISLIM DA NE.

  25. #4575

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj alati prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti, je li idete u pronatal ili pfc?
    Mi smo izabrali pfc. Svojevremeno kad smo kretali slala sam mail i u pronatal, nisam više ziher koji, mislim Sanatorioum, ali nisam nikad dobila odgovor. S tim da sam ja prve kontakte s pfc imala još u travnju, pa ti oni pošalju popis pretraga koje treba obaviti, pa dok to obaviš, pa pošalješ. Traje to od samog početka. Ne znam u kojoj si ti fazi . Koju kliniku ste vi izabrali?

  26. #4576

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj alati prvotno napisa Vidi poruku
    Estrofem/Progynova 2 mg i posle i Utrogestan 100 mg. DA,JA SAM IH DOBILA, A ZA OSTALO NE ZNAM,MISLIM DA NE.
    Znači za to mogu dobiti recept? Mislim da sam negdje pročitala da i folnu kiselinu možemo dobiti na recept.

  27. #4577

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Citiraj Tina1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Znači za to mogu dobiti recept? Mislim da sam negdje pročitala da i folnu kiselinu možemo dobiti na recept.
    Tina da to sve mozes dobiti na recept kod soc.gina i isto tako i folnu kiselinu odnosno Folacin od 5mg.

    Za ostale lijekove za stimulaciju ti je najjeftinija ljekarna Filipovic u Zagorskoj ulici.
    A ako placas u gotovini onda je jos dodatno popust.
    Znaci za Gonal i ostalo to sto trebas.

  28. #4578

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Tina1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Imam pitanje, suprug i ja smo se odlučili da nećemo koristiti tih 1000 eura. Pokušala sam, ali su me onda tražili dodatne pretrage koje nitko do tad nije ni spomenuo, kod njih to nisam mogla odmah napraviti, a privatno bi platila minimalno 1 500 kuna i nakraju sam odustala. Ali me zanima dobila sam popis lijekova za stimulaciju, imam li pravo što od toga dobiti na recept kod socijalnog ginekologa?

    Gonal F od 900 IU 2X
    Orgalutran 0,25 mg/0,5 ml 4x
    Ovitrelle 0,5ml/250 1x



    Tablete:
    4. Prednison (prednisolonum) 5 mg 1x
    5. Acidum folicum 1x
    Estrofem/Progynova 2 mg i posle i Utrogestan 100 mg.
    Sve tablete možeš dobiti od soc. gina. Meni je moja sve dala: prednison (decortine je ekvivalent), folnu, estrofem i utrogestan.

  29. #4579

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    33

    Početno

    evo tek sada ispunjam kontaktni folmular za pronatal dr.M jer mi je tako savjetovao do sadqasnji doktor ali vidit cu koliko se ceka i hoce li me odmah poslati za donaciju.

  30. #4580

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    33

    Početno

    da li netko ima mail od pronatala sanatorium na koji odgovaraju?vec 7 dana cekam odgovor

  31. #4581

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    33

    Početno

    ili direktni od dr.tonka mardesica?hvala

  32. #4582
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj Lemon* prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam zvala na zavod u vezi Praga, pa su mi rekli da ovisi o klinici i da mi oni moraju reći koliko sama plaćam koliko zavod može financirati i onda to sve šaljem na odobrenje. Ide li to tako tko je bio? Znači prvo napravim pretrage koje mi iz Praga kažu, pa sve nalaze i potrebnu dokumentaciju šaljem na zavod i tek onda kada mi odobre mogu ići prvi put za Prag (pošto ja moram ići dva puta jer je PGD u pitanju)?

    I pošto zbog balansirane translok. idem u amb.za rizičnu trudnoću kod doktora Hafnera, može li mi on potpisati taj zahtjev za liječenje u inozemstvu ili moram baš na humanu? Mogu pretrage koje traže iz Češke bilo gdje obaviti pošto nisam iz Zg?
    Mislim da ti PGD baš mora specijalist za humanu reprodukciju potpisati. MOžda odmah i najbolje Petrova - prof. Vrčić, ali mogu i subspecijalisti sa Sv. Duha (Turudić npr.)
    draga Lemon, ne znam znaš li da za PGD možeš ići u Belgiju te da će ti HZZO refundirati kompletne troškove. Napiši još bar jedan post (najmanje moraš imati deset) kako bih ti napisala PP - ali ću i pod PGD napisati taj info... uglavnom u Belgiji HZZO refundira gotovo sav trošak PGD-a, u CZ samo 1000 EUR od ukupno cca 6500 EUR, u Belgiji je skuplje još, ali plaćaš samo svoj udio PGD-a po zametku, ovisno koliko zametaka imate za PGD, toliko i platiš.

  33. #4583

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj Libra prvotno napisa Vidi poruku
    Tina da to sve mozes dobiti na recept kod soc.gina i isto tako i folnu kiselinu odnosno Folacin od 5mg.

    Za ostale lijekove za stimulaciju ti je najjeftinija ljekarna Filipovic u Zagorskoj ulici.
    A ako placas u gotovini onda je jos dodatno popust.
    Znaci za Gonal i ostalo to sto trebas.
    Hvala na informaciji. Danas sam malo gledala za te hormone po netu i svigdje piše da se izdaje na recept. Znači li to da i za to moram uzeti recept kod ginekologa ili samo doćem s onim što sam dobila iz Praga?

  34. #4584

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj alati prvotno napisa Vidi poruku
    da li netko ima mail od pronatala sanatorium na koji odgovaraju?vec 7 dana cekam odgovor
    Da, zato sam ja odustala od njih jer nisam dočekala odgovor Puno sreće po tom pitanju.
    Inače ja se spremam na postupak u listopadu molila bih konkretne savjete od vas koji ste već to prošli za smještaj. Muči me to što ne znam točne dane kada ću biti gore kako da onda obavim rezervaciju u hotelu, rezervirati moram nešto ranije? Koliko dana uopće prije odlaska ste rezervirali hotel?Može savjet za najjednostaviji put za Prag, mi idemo autom, kolika je cestarina?

  35. #4585

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    28

    Početno

    Čitala sam nešto oko Belgije, ali muče me nalazi, vjerojatno se svaki mora prevoditi na engleski? Sada se još čujem sa Pronatal Repro i onda moram nekako oko njih tri u Češkoj odlučiti, trenutno skupljam sve nalaze koje su mi rekli.

    Da li se netko odlučio za Pronatal na temelju konzultacija? Ne znam jel da odemo ili da ovako preko maila odlučimo..

  36. #4586

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    28

    Početno

    Meni su se na ovaj mail javili :Andrijana Purmenská purmenska@pronatal.cz

  37. #4587

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    33

    Početno

    hvala Lemon,valjda ce i meni,njoj sam i pisala

  38. #4588
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj Lemon* prvotno napisa Vidi poruku
    Čitala sam nešto oko Belgije, ali muče me nalazi, vjerojatno se svaki mora prevoditi na engleski? Sada se još čujem sa Pronatal Repro i onda moram nekako oko njih tri u Češkoj odlučiti, trenutno skupljam sve nalaze koje su mi rekli.

    Da li se netko odlučio za Pronatal na temelju konzultacija? Ne znam jel da odemo ili da ovako preko maila odlučimo..
    dragaLemon, ja ti još uvijek ne mogu pisati pp pa ako hoćeš, probaj se ti meni javiti na PP i pošalji mi svoju email adresu pa ti proslijedim sve što imam za Belgiju.

  39. #4589

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Tina1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, zato sam ja odustala od njih jer nisam dočekala odgovor Puno sreće po tom pitanju.
    Inače ja se spremam na postupak u listopadu molila bih konkretne savjete od vas koji ste već to prošli za smještaj. Muči me to što ne znam točne dane kada ću biti gore kako da onda obavim rezervaciju u hotelu, rezervirati moram nešto ranije? Koliko dana uopće prije odlaska ste rezervirali hotel?Može savjet za najjednostaviji put za Prag, mi idemo autom, kolika je cestarina?
    Tina, meni je koordinatorica bila poslala hotele koje možeš jeftinije preko njih rezervirati. I baš zbog toga što ne znaš baš točne dane i postoji mogućnost otkazivanja, ja sam bila rezervirala preko njih. Mi smo, nažalost, otkazali sad u rujnu postupak, jer mi nisu svi nalazi ok. I otkazala sam smještaj bez ikakve naknade. Troškove puta možeš izračunati na viamichelin.com. Uglavnom, vinjeta za Slo ti je 15 eura, za Austriju 10 eura i za Češku oko 12 eura. Slo je za 7 dana, a Au i Cz za deset dana, čini mi se, tako da ti pokrije i put natrag. Pazi na parking, jer su dosta visoke cijene, i mnogi hoteli naplaćuju dodatno parking, čak i 17 eura dnevno. Ja sam bila izabrala jedan od hotela koji ima parking uračunat u cijenu.
    Ja se nadam popraviti nalaze tijekom ovog mjeseca pa bismo onda ponovno sve dogovorili za 11. mjesec, ako nađu donorku za tada.

  40. #4590

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Maja* nisam ranije vidjela tvoje pitanje, ali Zakon o medicinski pomognutoj oplodnji je tu vrlo jasan, nažalost:
    Članak 28:





    Jer je naš famozni zakon za to previdio donaciju već postojećih zametaka iz postupaka od parova koji su se liječili (pa dobili potomak iliodustali) te koji su dali svoj pristanak za donaciju zametaka,no to kod nas u HR nažalost ne funkcionira. Zamolila bih te da se javiš na PP ali kako to tek možeš nakon 10 postova (a imaš ih tek dva) ostavi neku email adresu ili se javi na kadauna@net.hr ali mi javi da si napisala mail jer taj mailbox više ne koristim. HVALA![/FONT][/COLOR]
    Pozz! Poslala sam ti mail!

  41. #4591

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    13

    Početno

    Pozz
    Planiram u Prag na donaciju.
    Pa dali mi mozete reci nesto ukratko ?

  42. #4592

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    13

    Početno

    Pozz djevojke
    Ja i muž planiramo u Prag na donaciju .
    Dali je netko imao iskustva,kakav je proces?
    Bila bih jako zahvalna ako netko moze pomoci odgovorom.

  43. #4593

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Bok Sanja i dobrodošla nam
    Spremate se u Prag na donaciju čega? Sjemena, jajnih stanica ili embrija?
    Jeste se već odlučili za kliniku ili se tek informirate?
    Kad uhvatiš vremena, pročitaj malo temu da vidiš iskustva drugih cura, pa pitaj što god te zanima.

  44. #4594

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj srdela prvotno napisa Vidi poruku
    Tina, meni je koordinatorica bila poslala hotele koje možeš jeftinije preko njih rezervirati. I baš zbog toga što ne znaš baš točne dane i postoji mogućnost otkazivanja, ja sam bila rezervirala preko njih. Mi smo, nažalost, otkazali sad u rujnu postupak, jer mi nisu svi nalazi ok. I otkazala sam smještaj bez ikakve naknade. Troškove puta možeš izračunati na viamichelin.com. Uglavnom, vinjeta za Slo ti je 15 eura, za Austriju 10 eura i za Češku oko 12 eura. Slo je za 7 dana, a Au i Cz za deset dana, čini mi se, tako da ti pokrije i put natrag. Pazi na parking, jer su dosta visoke cijene, i mnogi hoteli naplaćuju dodatno parking, čak i 17 eura dnevno. Ja sam bila izabrala jedan od hotela koji ima parking uračunat u cijenu.
    Ja se nadam popraviti nalaze tijekom ovog mjeseca pa bismo onda ponovno sve dogovorili za 11. mjesec, ako nađu donorku za tada.


    Hvala na informacijama
    Mi planiramo u postupak u listopadu, ako se nešto ne poremeti. sutra baš idem po recepte za lijekove i s ciklusom u rujnu bi trebala popiti tu jednu rundu kontracepcije. sad me polako hvata panika, da li ćemo sve napraviti kak treba. Moram pronaći mail koji mi je poslala kordinatorica s ponudom hotela i sad to detaljnije pogledati, eventualno pitati da li može preko njih. Da, skužila sam da je parking skup pa sam uglavnom gledala hotele s parkingom.
    Vi ste PFC ili Pronatal? Koji vam je ovo postupak po redu?

  45. #4595

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    13

    Početno

    Hvala.vam.
    Spremam se za donaciju jajnih stanica.
    Bila sam na dvije umj.oplodnje kod dr.Lucingera i nazalost nista.
    Mislim da mi je donacija veca sansa s obzirom da su mi nalazi jako losi i da sam u post meno pauzi sa 29 god ..
    Citala sam postove,mi se planiramo zaputiti sa nalazima za Prag pa vidjeti..
    Neznam sto da ocekujem,pa cisto ako netko ima neki savjet..od papirologije sto trebam i sl.

  46. #4596

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Citiraj Tina1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na informacijama
    Mi planiramo u postupak u listopadu, ako se nešto ne poremeti. sutra baš idem po recepte za lijekove i s ciklusom u rujnu bi trebala popiti tu jednu rundu kontracepcije. sad me polako hvata panika, da li ćemo sve napraviti kak treba. Moram pronaći mail koji mi je poslala kordinatorica s ponudom hotela i sad to detaljnije pogledati, eventualno pitati da li može preko njih. Da, skužila sam da je parking skup pa sam uglavnom gledala hotele s parkingom.
    Vi ste PFC ili Pronatal? Koji vam je ovo postupak po redu?
    Tina1979, mi smo uvijek bili preko PFC-a u Clarion congress hotelu. Hotel je odličan, nalazi se u sklopu shopping centra, prekrasne sobe, odličan doručak. Klinika na 5 min laganog hoda od hotela, centar grada 6 stanica podzemnih, a stanica podzemne ispred hotela. Cijena je bila prije 2 god. 60 eura sa parkingom. Ugl. za svaku preporuku.

  47. #4597

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Citiraj sanja023 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala.vam.
    Spremam se za donaciju jajnih stanica.
    Bila sam na dvije umj.oplodnje kod dr.Lucingera i nazalost nista.
    Mislim da mi je donacija veca sansa s obzirom da su mi nalazi jako losi i da sam u post meno pauzi sa 29 god ..
    Citala sam postove,mi se planiramo zaputiti sa nalazima za Prag pa vidjeti..
    Neznam sto da ocekujem,pa cisto ako netko ima neki savjet..od papirologije sto trebam i sl.
    Sanja023, mm i ja smo išli na donaciju sjemena pa će ti s više detalja moći pomoći neka od cure koje su išle na donaciju js. No za početak, parovi iz Hrvatske najčešće odabiru PFC ili Pronatal kliniku, obje su u Pragu. Preporučujem da ih prvo kontaktirate mailom, pošaljete nalaze koje trenutno imate i ukratko opišete svoju situaciju, pa možete dogovoriti konzultacije s obje klinike uživo ili putem Skype-a. Obje klinike su odlične tako da sve ovisi o tome tko će vam osobno bolje sjesti.
    O cijenama donacije js ne znam puno, niti detalje o samom postupku.

  48. #4598

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Tina1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na informacijama
    Mi planiramo u postupak u listopadu, ako se nešto ne poremeti. sutra baš idem po recepte za lijekove i s ciklusom u rujnu bi trebala popiti tu jednu rundu kontracepcije. sad me polako hvata panika, da li ćemo sve napraviti kak treba. Moram pronaći mail koji mi je poslala kordinatorica s ponudom hotela i sad to detaljnije pogledati, eventualno pitati da li može preko njih. Da, skužila sam da je parking skup pa sam uglavnom gledala hotele s parkingom.
    Vi ste PFC ili Pronatal? Koji vam je ovo postupak po redu?
    Mi smo odabrali PFC. Ovo nam je prvi put da idemo na donaciju u Prag. Prije toga 7 ivf kod nas.

  49. #4599

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj sanja023 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala.vam.
    Spremam se za donaciju jajnih stanica.
    Bila sam na dvije umj.oplodnje kod dr.Lucingera i nazalost nista.
    Mislim da mi je donacija veca sansa s obzirom da su mi nalazi jako losi i da sam u post meno pauzi sa 29 god ..
    Citala sam postove,mi se planiramo zaputiti sa nalazima za Prag pa vidjeti..
    Neznam sto da ocekujem,pa cisto ako netko ima neki savjet..od papirologije sto trebam i sl.
    Sanja, mi smo prvo poslali mail pa su nam napisali koje sve nalaze da dostavimo. Sve skenirano mailom i kad je dr pogledala predložila nam je donaciju. Poslali su nam cijeli protokol detaljno na mail, tako da uopće nismo išli u Prag. Možeš eventualno dogovoriti konzultacije preko skype-a ako želiš. Ja sam ih još dodatno gnjavila s pitanjima i sve su mi strpljivo odgovarali mailom

  50. #4600
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    Pozz drage moje !
    Samo malu pomoć Vas molim. Krećem idući mjesec sa terapijom i idemo u Pronatal u CB kod gđe. Ljiljane. Iskreno zaboravih i kao se dr. zove.
    Uglavnom, ima li Vas koji ste išli na cjenik onaj jeftiniji od 4500 EUR ? nekako nam se čini da ionako puno plaćamo da u ovom skupljem cjeniku se dodaju emriogen, assisted hatching koji mogu pomoći a i nemoraju baš.. već sam probala u prijašnjem sa embriogenom... pa nismo sigurni da li da ipak platimo više...te mi je dala neki čudni protokol samo sa estrofemom i prednisonom... jel to ok ?

    Malo mi je ovdje drugačije od PFC a pa nebi htjela negdje fulati... a ona pak sve baca na šalu.. lako ćemo...

    Lp,i Hvala unaprijed

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •