Stranica 93 od 149 PrviPrvi ... 43839192939495103143 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,601 do 4,650 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #4601

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Makajica, ja sam placala u Pronatalu u Pragu 4500+zamrzavanje. Ja sam trazila embrioglue i hatching i to je bilo po 200 eura i nije bilo ukljuceno u cijenu, znaci jos dodatnih 400. Ali nisam se pokajala jer sve sto moze da pomogne makar neki procenat je super! Meni je pomoglo i za sada sve ode ok, sad sam u 11 nedjelji trudnoce A pominjes estrofem i prednison, a sta je sa utrogestanom jel to pominjala? Ja sam imala estrofem, prednison i utrogestan.

  2. #4602

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj Morrigan prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima, nakon neuspjelih IVF pokusaja kod nas, uputili su nas u Prag, na donaciju jajnih stanica. Moj dr. je rekao da ce pripremiti svu dokumentaciju i poslati na HZZO. Imam,naravno,tisucu pitanja, al ni sama ne znam od kud da krenem...molim vas, pomozite ako znate / Koliko traje procedura dobivanja rjesenja od HZZO? Moramo li mi sami naci kliniku u Pragu i sve organizirati?Od stupanja u kontakt s klinikom koliko treba do odlaska tamo?Hvala vam svima! Od srca nam zelim ostvarenje snova !
    Hej!
    Za rješenja HZZO - a ne znam koliko traje jer smo mi na kraju odustali od toga, ja u listopadu punim 39 godina pa gubim to pravo. To znaš da u Češkoj ne vrijede ista pravila kao kod nas, kod njih je 39 godina granica do kada im država financira potpomognutu. Pretpostavljam da ti imaš manje godina pa se odlučuješ na to. Meni je žena rekla kad sam se raspitivala u HZZO - u da se rješenje dobije kroz dva tri tjedna, ali ovdje na forumu sam pročitala da to traje i mjesec i više.
    Ako idete u Prag prepušteni ste sebi i sami vodite brigu o svemu. Pošaljite mailove s kratkim opisom svoje situacije klinikama koje vas interesiraju. Tražit će vas medicinsku dokumentaciju, dobit ćete i upitnik kojeg ispunite s brdom podataka. ( barem je tako u PFC - u ) U Pronatalu traže prvo konzultacije i jedan dolazak gore. To će ti točnije reči oni koji idu u Pronatal. Ako što nedostaje od dokumentacije to će tražiti dopunu. Kod nas je prvi kontakt bio u travnju, a sad u listopadu bi trebao biti postupak. To je vjerojatno trajalo kod nas duže jer sam ja morala nabaviti svu dokumentaciju, naime nama je ovo prvi postupak ikad. Suprugu je dijagnosticirana azoospermija tako da u Hrvatskoj nemamo mogućnosti liječenja.
    Kada dostaviš svu dokumentaciju dobit ćeš protokol za stimulaciju i dogovarate mjesec kada planirate postupak i ti naravno kupiš lijekove i hormone koji su ti predviđeni protokolom. Večinu ćeš platiti sama, a nešto možeš dobiti na recept. Mi smo sve skupa platili nešto manje od šest tisuća kuna. Po savjetima s foruma kupovali smo u ljekarni Filipović u Zagorskoj, daju popust na gotovinu i ljubazni su.
    Znam kako se osijećaš jer sam i ja kad sam kretala s Pragom imala tisuću pitanja i osijećala se jadno. Tako da slobodno pitaj što te zanima. s tim da je tebi lakše jer si ipak prošla nekoliko postupaka i znaš što je to. Ja ću to tek prvi puta proći tako da je prisutno dosta straha od svega

  3. #4603
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    Pozdrav,

    baš sam si i ja tako mislila uzeti, samo embrioglue i eventualno hatching... iako mm tvrdi da nema potrebe, ali ne želim ništa prepusiti slućaju.
    Je je u utrići su u protokolu nako transfera, to mi štima.
    Ma kako sam bila u PFC malo mi je ovdje drugacije sve ... ali prilagodit cemo se
    Cestitke na trudnoći, bravo i držim fige za školsku trudnoću do kraja !

    Pozz

  4. #4604
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    Pozdrav, Mala88

    baš sam si i ja tako mislila uzeti, samo embrioglue i eventualno hatching... iako mm tvrdi da nema potrebe, ali ne želim ništa prepusiti slućaju.
    Je je u utrići su u protokolu nako transfera, to mi štima.
    Ma kako sam bila u PFC malo mi je ovdje drugacije sve ... ali prilagodit cemo se
    Cestitke na trudnoći, bravo i držim fige za školsku trudnoću do kraja !

    Pozz

  5. #4605

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj makajica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, Mala88

    baš sam si i ja tako mislila uzeti, samo embrioglue i eventualno hatching... iako mm tvrdi da nema potrebe, ali ne želim ništa prepusiti slućaju.
    Je je u utrići su u protokolu nako transfera, to mi štima.
    Ma kako sam bila u PFC malo mi je ovdje drugacije sve ... ali prilagodit cemo se
    Cestitke na trudnoći, bravo i držim fige za školsku trudnoću do kraja !

    Pozz
    Da isti je meni bio protokol, prvo estrofem, 5 dana prije transfera utrogestan, 6 dan utrogestana je transfer, i dan posle transfera prednison. Dali ste dogovorili datum kada idete? Hvala puno i srecno pa da se vratis trbusasta!

  6. #4606
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    Mala88

    Hvala ti puno ! idemo oko 20.10. nakon sljedeće mestruacije u listopadu.

  7. #4607

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj makajica prvotno napisa Vidi poruku
    Mala88

    Hvala ti puno ! idemo oko 20.10. nakon sljedeće mestruacije u listopadu.
    Onda idemo u slično vrijeme. Pokušavam rezervirati hotel i trebala bih izračunati datum dolaska i nisam sigurna da li računam slijedeću menstruaciju u intervalu kako je ja inače dobivam ili 21 dan pošto sam počela piti kontracepciju s ovim ciklusom u rujnu? Molim pomagajte da to izračunam

  8. #4608

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Tina do kad su ti rekli da pijes kontracepciju?
    Do kojeg datuma? Ja sam obicno nakon zadnje popijene tablete treci dan dobivala mengu.

    Nekad sam pila cijelu kutiju od 21 tabletu a nekad i par dana duze. Al i tada sam od zadnje popijene treci dan dobila m.
    Eto nadam se da sam pomogla.

    Posto pijes kontracepciju ne mozes ocekivati da ces dobiti u intervalu kad i dobivas...kuzis.
    Posljednje uređivanje od Libra : 17.09.2018. at 19:11

  9. #4609

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj Libra prvotno napisa Vidi poruku
    Tina do kad su ti rekli da pijes kontracepciju?
    Do kojeg datuma? Ja sam obicno nakon zadnje popijene tablete treci dan dobivala mengu.

    Nekad sam pila cijelu kutiju od 21 tabletu a nekad i par dana duze. Al i tada sam od zadnje popijene treci dan dobila m.
    Eto nadam se da sam pomogla.

    Posto pijes kontracepciju ne mozes ocekivati da ces dobiti u intervalu kad i dobivas...kuzis.
    Hvala na odgovoru. Pomogla si mi
    Pa nisu mi precizirali datum. Koliko sam ja shvatila trebam popiti tu jednu kutiju, to je onda 21 dan.
    Ona je meni kao objašnjenje navela da to moram popiti da se ne bi stvorile ciste i slično. Ali jučer sam nešto tražila na internetu i naletila ne neke objave po kojima ispada da mi kojima daju tu kontracepciju zapravo već time počinjemo postupak stimulacije jer zapravo već ovime počinjemo utjecati na hormone. Koliko se vi uopće zamarate razumjeti skroz te postupke stimulacije, a koliko naprosto vjerujete njima da znaju što rade ? Kažem, jučer me to sve zbunilo, agonistički protokol, antagonistički protokol, kratki , dugi...... Ja mislim da sam ja dobila antagonistički I onda čitam na tom nekom forumu na kojeg zalutah kako žene raspravljaju gdje one misle da je trebalo drugačije. Ja nekako trenutno vjerujem njima i radim što mi kažu na temelju mojih nalaza.

  10. #4610

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj Morrigan prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Tina, hvala na odgovoru. drzim vam fige da sve bude kako treba.
    Ja uskoro navrsavam 40 godina.
    jos nisam poslala upit niti na jednu kliniku...nakon neuspjelog pokusaja prije tjedan dana, treba mi mala pauza..jos lizem rane
    i skupljam informacije.
    Drago mi je da sam ti barem malo pomogla Ako te još što zanima pitaj
    Mada nisam još prošla kroz to, neuspjeli postupak, mogu misliti da nije lako i da treba neko vrijeme da se čovjek malo pribere i ponovno dobije volju. Kod vas su problem samo godine ili imate još pokoju dijagnozu?
    A i godinama nisam toiko daleko od tebe. Ja ću krajem listopada napuniti 39. Tako da ću taman negdje oko rođendana saznati rezultat. Mi se spremamo u Prag negdje sredinom listopada.
    Posljednje uređivanje od Tina1979 : 17.09.2018. at 19:33

  11. #4611

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Citiraj Tina1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na odgovoru. Pomogla si mi
    Pa nisu mi precizirali datum. Koliko sam ja shvatila trebam popiti tu jednu kutiju, to je onda 21 dan.
    Ona je meni kao objašnjenje navela da to moram popiti da se ne bi stvorile ciste i slično. Ali jučer sam nešto tražila na internetu i naletila ne neke objave po kojima ispada da mi kojima daju tu kontracepciju zapravo već time počinjemo postupak stimulacije jer zapravo već ovime počinjemo utjecati na hormone. Koliko se vi uopće zamarate razumjeti skroz te postupke stimulacije, a koliko naprosto vjerujete njima da znaju što rade ? Kažem, jučer me to sve zbunilo, agonistički protokol, antagonistički protokol, kratki , dugi...... Ja mislim da sam ja dobila antagonistički I onda čitam na tom nekom forumu na kojeg zalutah kako žene raspravljaju gdje one misle da je trebalo drugačije. Ja nekako trenutno vjerujem njima i radim što mi kažu na temelju mojih nalaza.
    Dobro ti je rekla..a netko jos npr.rikta ciklus sa kontracepcijom da se u dan dva dobije ciklus kad i donorka.
    Vjeruj ljudima kojima si ukazala svoje povjerenje.
    Nemoj se sada zamarati dal si ti trebala dobiti drugaciji protokol. Probaj se opustiti koliko mozes.
    Znam da je tesko al olaksaj sebi onoliko koliko znas i mozes.
    Sretno

  12. #4612
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    E pa onda... sretno nam bilo

    ako si počela sa terapijom to če ti isto tako biti da sredina listopada. nažalost nemožeš znati točno u dan kada ideš. pročitaj još po protokolu... ali najbolje bi bilo da pitaš koordinatoricu, reći će ti, ja idem na donaciju, znam da sam na prošlom postupku morala pomaknuti par dana jer endomerij nije bio zadovoljavajući ...

  13. #4613

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Tina1978, kako su to i cure rekle za kontracepcije, u slučaju donacije se daje da se u štima ciklus s donorkom, tvoj o njen ciklus mora biti sinkroniziran.

  14. #4614

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav svima .Pripremam se za oplodnju u 11mj Prague Fertility centre .Dobila sam protokol .Jel ima mozda netko tko je nedavno bio pa da mi da upute oko smjestaja ? Da li ima negdje blizu kliniku a da je pristojno i kolko tolko povoljno ? Pozdrav i svu srecu zelim svima

  15. #4615

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Citiraj Andrea0603 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima .Pripremam se za oplodnju u 11mj Prague Fertility centre .Dobila sam protokol .Jel ima mozda netko tko je nedavno bio pa da mi da upute oko smjestaja ? Da li ima negdje blizu kliniku a da je pristojno i kolko tolko povoljno ? Pozdrav i svu srecu zelim svima
    U blizini klinike ima odlican hotel Clarion, svega 5 min setnje, kao i hotel Carol. Klinika posreduje u rezervaciji za oba hotela, cak je cijena povoljnija ako rezervisete preko klinike nego direktno sa hotelom. Cijena za hotel Clarion je bila 65€ za dvije osobe za nocenje sa doruckom, a za hotel Carol 59€. Javi se svom koordinatoru, pa ce vam ona to zavrsiti.

  16. #4616

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Pozzz cure
    I ja se pripremam za 11 mj,vec sam se dogovorila oko smjestaja da cu cu odsjesti u hotelu koji se nalazi u sklopu klinike

  17. #4617

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Kakvih iskustva imate u Pronatalu u Pragu?
    Sveee me zanima

  18. #4618

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj SuncicaRijeka prvotno napisa Vidi poruku
    Pozzz cure
    I ja se pripremam za 11 mj,vec sam se dogovorila oko smjestaja da cu cu odsjesti u hotelu koji se nalazi u sklopu klinike
    Nema u sklopu klinike hotel nego jednu stanicu od klinike, a obzirom da se ne ide nego par puta u kliniku tako je svejedno gdje ste smješteni. Ja bih npr sljedeći put radije bliže centru grada jer puno više se provodi vremena u gradu lutajući nego u klinici....tak da mi se to čini praktičnije.
    A vidim da je dosta cura koje su bile zaključile istu stvar.
    Kako god, sretno!

  19. #4619

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj Carrot prvotno napisa Vidi poruku
    Nema u sklopu klinike hotel nego jednu stanicu od klinike, a obzirom da se ne ide nego par puta u kliniku tako je svejedno gdje ste smješteni. Ja bih npr sljedeći put radije bliže centru grada jer puno više se provodi vremena u gradu lutajući nego u klinici....tak da mi se to čini praktičnije.
    A vidim da je dosta cura koje su bile zaključile istu stvar.
    Kako god, sretno!
    Carot draga, ima pronatal sanatorium hotel u sklopu klinike pa vjerovatno je na tu kliniku mislila. Sad to sve zavisi kako kome odgovara, mi smo isto bili blizu centra s obzirom da volimo prosetati i tako to. Mada ko putuje kolima mora gledati da ima parking u sklopu hotela koji je u sklopu cijene, ili barem ne preskup jer je u centru teze za parking. Cure drage sretno vam!

  20. #4620
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    poydrav svima, mi kada smo bili u PFC oba puta smo bili u Stepu. ok hotel, 10 min pjeske od klinike i tu negdje od podzemne tako da smo uz malo pješačenja ili brzo i u klinici a i do podzemne pa u cenru grada. bili zadovoljni.
    da li netko ide sada u listopadu u Pronatal CB ? mi sada krecemo u protokol te smo u C B oko 20.10
    Pitanje, da li netko pije trisequens kao i ja ? jer se bojim da mi Ljiljana ne fula sa protokolom , ona ni nezna kakve su to tablete, pa nisam baš sigurna..
    i još jedno... da li je samo nama razlika u cijeni postupka od onog što smo dobili u rješenju..? Naime navedena cijena je oko 90 000 CZK a o nije 4500 EUR, pa se pitamo zašto razlika ? jedino mi pada na pamet da je za cuvanje preostalih...
    pitali smo ju ali ne odgovara...

    Sretno svima..

  21. #4621

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Eeeee na taj sam mislila

  22. #4622

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Pozzzz
    Ja sam ti dobila u Pronatalu samo inekcije....mislim ne samo,her ja ih se uzasno bojim davat u trbuh,al hvala Bogu imam prijateljicu medicinsku sestru pa ce to ona obavljat jer ipak malo vise zna id mene
    Sretnooooo curkeeeee

  23. #4623

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Pozz
    Mi smo bili lani u PFC.
    Sto se smjestaja tice, nasli smo stan u blizini sto nam je bila najpovoljnija opcija.

  24. #4624
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    Drage moje, još samo jedno pitanjce... jeli netko imao problema sa TSH prije transera ?

  25. #4625

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj makajica prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje, još samo jedno pitanjce... jeli netko imao problema sa TSH prije transera ?
    Jesam ja jednom. A koliki ti je TSH?

  26. #4626
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    Sad zadnje je bio 0,18 ... grozno neznam ni sama kako je došlo do toga, u jednom trenutku je bio savršen...

  27. #4627

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj makajica prvotno napisa Vidi poruku
    Sad zadnje je bio 0,18 ... grozno neznam ni sama kako je došlo do toga, u jednom trenutku je bio savršen...
    Meni je bio prije godinu dana 9 pa smo morali da propustimo svjezi transfer u zamrznemo ih, tako doktor preporucio. A posle samo 2 nedjelje vratio se normalnom. Jesi li konsultovala kliniku, sta kazu?

  28. #4628

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    28

    Početno

    Može pomoć oko zahtjeva koji se predaje na zavod, naime zvala sam da pitam što mi treba jer sam se odlučila za Belgiju, pa kažu da na tiskanici na prvoj stranici mora pisati 2017.godina i da vraćaju ako se popuni stara. A meni je doktorica ispunila staru i ja sam našla istu tu na netu. Gdje ima nova za skinuti? Hvala

  29. #4629

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Cure molim mišljenj. Sutra bih trebala krenutu sa stimulacijom, drugi dan ciklusa, ali meni je menga ovaj put totalno čudna. Krvanje je minimalno. Sad je to drugi dan. Toliko malo da kroz dan ne trebam promijeniti uložak. Pila sam jednu rundu kontracepcije. Može li ona utjecati na toliko smanjivanje krvarenja. Doduše i prošla je bila čudna i jako slaba.
    Sad ne znam da li da normalno idem sa stimulacijom ili je to problem i nešto se događa u tijelu? Totalno sam zbunjena.

  30. #4630

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Tina to ti je normalno kad se pije kontracepcija jer se endometrij ne zadebljava i u biti se nema sto ljustriti ili vrlo malo.
    Bez brige jer svima nam je tako.
    Bitno da je bas crvene boje menga.
    Meni treci dan nista vise nije bilo na ulosku, ma samo malo jos smedje u biti.
    Samo hrabro i sretno!!!
    Posljednje uređivanje od Libra : 10.10.2018. at 18:59

  31. #4631

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj Libra prvotno napisa Vidi poruku
    Tina to ti je normalno kad se pije kontracepcija jer se endometrij ne zadebljava i u biti se nema sto ljustriti ili vrlo malo.
    Bez brige jer svima nam je tako.
    Bitno da je bas crvene boje menga.
    Meni treci dan nista vise nije bilo na ulosku, ma samo malo jos smedje u biti.
    Samo hrabro i sretno!!!
    Pa više je tamne boje, nije one svjetle kak je inače. Sad sam bila na WC - u kad se obrišem to su tamni komadići koji ostanu na WC papiru. Definitvno to je nešto što se oljuštilo, ali čudne boje. Jel brinem bez veze) S tom bojom si me sad prepala ) Pitam vas da se ne sramotim i ispitujem kordinatoricu, ako je to normalno.

  32. #4632

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Nemoj se brinuti, ja mislim da je to, to!
    Kako ti je jucer bilo? Koji dan od zadnje popijene kontracepcije je krenula m?

    A sad vidim da je danas 1 dan ciklusa.
    To je ok.
    Posljednje uređivanje od Libra : 10.10.2018. at 21:18

  33. #4633

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj Libra prvotno napisa Vidi poruku
    Nemoj se brinuti, ja mislim da je to, to!
    Kako ti je jucer bilo? Koji dan od zadnje popijene kontracepcije je krenula m?

    A sad vidim da je danas 1 dan ciklusa.
    To je ok.
    Krenulo je treći dan od zadnje kontracepcije. Po mom brojenju bi danas bio treći, ali sam poslala mail kordinatorici i rekla da brojim ovako i da je danas prvi, a sutra krećem sa stimulacijom. Sedmi dan je folikulometrija, to sam dogovorila kod dr Lučingera, zvučao je vrlo ljubazno i zainteresirano iako nisam njegova pacjentica pa ćemo onda vidjeti. Koliko obično produže nakon sedmog dana i folikulometrije. Muči me hotel, već sam ga jednom pomicala, bojim se da ću morati opet ako mi produže.
    Puno hvala na odgovoru, smirila si me )

  34. #4634

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Da da, dobro ti je rekla koordinatorica. I ja sam uvijek dobivala m treci dan od zadnje popijene kontracepcije.
    Znaci ako sam zadnju popila u utorak u petak bi dosla m i to ti je 1 dc.

    Ti si znaci u nedjelju popila zadnju i danas si dobila m i to se racuna kao 1 dc a ne od prestajanja popijene zadnje tablete.

    Dr. Lučinger je super....malo se pripremi na cekanje.

  35. #4635

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Na ovo drugo ti ne mogu dati odgovor jer sve ovisi kako ces ti reagirati na stimulaciju. Vjerojatno ces opet na uzv 9 dc. E sad dal ces vec tad htjeti biti u Ceskoj ili ces ipak jos taj uzv odraditi u Hr to se dogovorite kad vidis situaciju na 7 dc kod Lučingera. On ce ti okvirno reci kad se sto ocekuje pa si nemoj stres raditi i misliti dal ces dva dana duze biti u Pragu. To je moje misljenje.

  36. #4636
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    drage suborke ! ako netko sljeeci tjedan bude u Pronatalu u CB neka se javi da razmijenimo iskustva uz finu češku kavu

    pozz

  37. #4637

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Konačno mi sve postaje realnost. Nakon 7 dana stimulacije jutros obavljana prva folikulometrija.
    Endometrij 9 mm
    D.O 3 puta 14 / 14 2 puta 11 / 10
    L.O 2 puta 15 / 15 1 puta 14 / 14 2 puta 11 / 10

    Doktor Lučinger kod kojeg sam radila UZV kaže da to nije loše, da bi on računa na 6 stanica. On kaže da je moglo biti malo bolje, ali da je to ok.
    Stimulacija su bili Gonali i Orgalutran + Prednison od početka za kojeg je isto rekao da bi ga meni i on dao.
    Ja ne znam jel to ok rezultat, ali dok on kaže da je manje više ok ja ne paničarim )

  38. #4638

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    13

    Početno

    Pozdrav Nakon neuspjelih IVF pokusaja kod nas, uputila bih se u Prag, na donaciju jajnih stanica.
    Samo iskreno neznam od kuda bih krenula,u koju kliniku se javila..uhh .
    Voljela bih otici tamo na konzultacije,pa dali se trebam javiti mailom ili?
    Molim vas,ako netko moze pomoci ..
    Dali kod nas HZZO snosi troskove,koja je procedura od toga,kome se trebam obratiti?
    Znam da imam previse pitanje ali zaista sam očajna.
    Hvala unaprijed na odgovoru

  39. #4639
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    Draga sanja, trebas se javiti prvo svom ginekologu da ti da uoutnicu za MPO doktora za pregled . Ja idem u Petrovu u centar za osnivanje obitelji. Tamo su jedni od najboljih doktora. Imas i u Vinogradskoj bolnici.... ako si iz zgb.
    Vjerujem da ti i tvoj ginic opce prakse moze preporuciti kome ici. U bolnici ce ti reci koje nalaze skupiti.
    Sto se tice Ceske mi smo se ovaj put odlucili za ceske budojevice Pronatal klinika (dosli autom ) . A bili smo i u
    Pragu klinika PFC prag. Na njihovim stranicama imas sva uputstva. Obje klinike imaju koordinatorice kojima komuniciras na hrvatskom. Ima u pragu i klinika ivf centar europe. (Tak se zove).Ceka te dug i naporan put ali nedaj se obeshrabriti. Cijene su oko 5000 eur ... ovisno a od hzzo mozes dobiti samo 1000 eur.
    Za daljnja pitanja... tu sam

    Pozz

  40. #4640

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    13

    Početno

    Ja sam bila u Zg,kod dr.Lucingera..
    3 pokušaja.
    Moji nalazi su jako losi,u postmenopauzi sam sa 29 god..jedva dobijem jednu jajnu stanicu.
    Zato bih isla u Prag na donaciju,jel mialim da ovako nemogu uspjeti,sto mi je i sam dr.Lucinger rekao s obzirom na moje nalaze.
    Ok,dali trebam poslati mail da dog.konzultacije ili odmah nalaze poslati?

  41. #4641
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    Mozda bolje prvo samo mail posalji sa objasnjenjem situacije. Pa ce te uputiti za dalje.

  42. #4642

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Draga Sanja, kakvi su ti rezultati hormona?
    I mene upućuju na donaciju j.s.
    Ja sam prvo krenula u Petrovu,no jajnici nisu reagirali, kasnije mi je bilo zao da nisam odmah kod Lucingera..
    Hvala, i puno sreće tebi i svima nama

  43. #4643

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Bok svima,

    Nakon dosta pokušaja odlučili smo se za donaciju js u Pragu. Postoji netko tko je prošao ovo na forumu i ima hrabrosti podjeliti iskustva nek se javi u pm

    Hvala

  44. #4644

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima,
    zbog dijagnoze prerane insuficijencije jajnika preporučena mi je donacija js.
    Nisam nikada prošla niti jedan IVF postupak. Imam 31 godinu.
    Molim one djevojke koje su prošle navedeni postupak donacije da mi se jave.
    Svim parovima koji su u postupku sretno

  45. #4645

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Makajica
    Poslala bih ti privatno poruku, ali nisam sigurna kako to ide.. htjedoh te pitati, ti si vise puta išla na donaciju j.s.?
    Kako to ide? Svaki puta se placa 4500E? Odnosno sto je sve uračunato u taj iznos? Hvala

  46. #4646
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    lovelife, imaš pp , provjeri INBOX

  47. #4647

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    7

    Početno

    Drage cure, nakon što ste dobile protokol i dogovorile sve s poliklinikom u Češkoj, tko vas prati (folikulometrije i ostalo) u Hrvatskoj? Pronatal mi je dao preporuku međutim oni su mi rekli da će mi se javiti kada provjere mogu li mi pomoći. Što me iznenadilo. Imate li neku preporuku?

  48. #4648

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Citiraj Zora3 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure, nakon što ste dobile protokol i dogovorile sve s poliklinikom u Češkoj, tko vas prati (folikulometrije i ostalo) u Hrvatskoj? Pronatal mi je dao preporuku međutim oni su mi rekli da će mi se javiti kada provjere mogu li mi pomoći. Što me iznenadilo. Imate li neku preporuku?
    Ako si u Zg odi u bilo koju kliniku za mpo.
    Repromed, Beta+, Ivf centar, poliklinika Škvorc, ivf poliklinika. Reci sve kako i sto i nema razloga da te odbiju za dvije tri folikulometrije koje traju 5 min i naplate svoje.

  49. #4649
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    Drage suborke, samo jedno pitanje,
    za vađenje bete u petrovoj se ne treba naručivati jel tako ? bila sam već tamo ali prije pet godina pa se više ne sjećam, znam samo da se nalaz čeka do popodne ?
    Ima li tko iskustva da li je negdje drugdje bolje vadi betu ?

    pozz svima i

  50. #4650

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Zdravo svima, ja se izvinjavam ako loso pisem (gramaticki), htela bi da vas pitam, dali sa malom vrednoscu AMH, pod 1.17 i prirodno mali broj folikula na 9-10 dan, imam 31 godinu, drugi rezultati su sve ok, dali bi me prifatili raditi IVF u Ceskoj kod Dr. Lazarevska sa mojim jajnim celijama? Prvo IVF mi je. Imate li vi takav slucaj i iskustva. Hvala puno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •