Stranica 94 od 149 PrviPrvi ... 44849293949596104144 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,651 do 4,700 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #4651
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    ima li vas ovdje koje idete u Pronatal?

    treba mi informacija - koji su sad kontakti? Može email adresa? Može i na privatnu poruku. HVALA!

  2. #4652

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Dobar vecer
    Ja ti idem u Pronatal,pitaj sta god te zanima...
    Pozzzz

  3. #4653
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Flower123 prvotno napisa Vidi poruku
    Zdravo svima, ja se izvinjavam ako loso pisem (gramaticki), htela bi da vas pitam, dali sa malom vrednoscu AMH, pod 1.17 i prirodno mali broj folikula na 9-10 dan, imam 31 godinu, drugi rezultati su sve ok, dali bi me prifatili raditi IVF u Ceskoj kod Dr. Lazarevska sa mojim jajnim celijama? Prvo IVF mi je. Imate li vi takav slucaj i iskustva. Hvala puno.
    Flower, dobro došla na forum.
    Ne brini za eventualne gramatičke greške, samo piši na latiničnom pismu

    Pretpostavljam da je tvoj AMH izražen u pmol/L.
    Najbolje da uputiš mail klinici u Češkoj i pitaš imaju da li sa tvojom visinom AMH rade postupke s vlastitim stanicama.
    Priloži u mailu klinici i sve nalaze koje imate.

    Sretno!

  4. #4654
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj SuncicaRijeka prvotno napisa Vidi poruku
    Dobar vecer
    Ja ti idem u Pronatal,pitaj sta god te zanima...
    Pozzzz
    hvala na javljanju, treba mi email adresa koordinatorice, javljaju li se na e-mail i koliko brzo se javljaju?

    hvala

  5. #4655

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Odi na njihovu email stranici jer tamo imas upitnik koji moras ispuniti i inda ti se oni javi...cca tjedan dana.
    Sretnooooooo

  6. #4656

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Dobro vas nasla AMH je izrazen u mernoj jedinici - ng/ml. Sve sam poslala u formularu na pacijentskom portalu, koji su mi dali na mail i prikacila dokumente i sad cekam. Koordinator mi je Jelena Kubut, ali evo vek 3 dan nema odgovora, pa brinem dali ke imati odgovora i dali bi moglo u toj klinici raditi IVF sa mojim j.c.
    Hvala puno

  7. #4657
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    AMH od 1,17 ng/ml je OK.
    Zašto misliš da bi te odbili za postupak s vlastitim stanicama zbog ove vrijednosti AMH?

  8. #4658

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Na dokumentu je u granici na niski prag, a negde sam procitala da ne primaju paciente ispod 1,5-2 AMH tako nesto, zato pitam. Cekam odgovor pa videcemo.

  9. #4659
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    AMH od 1,17 ng/ml = 8,36 pmol/L
    važno je upotrebljavati mjerne jednice uz brojčanu vrijednost nekog nalaza.
    zasigurno ne odbijaju raditi postupke s vlastitim stanicama kod tvoje vrijednosti AMH.
    javi nam kad dobiješ odgovor

  10. #4660

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Dobila sam odgovor sa shemom i moram dopolnitelno proveriti trombofilne mutacije. Za AMH nista nisu rekli. Nisam bila trudna do sada niti nista drugo, obicno posle neke komplikacije traze to da se uradi. Pretpostavljam radi predostroznosti to traze.

  11. #4661

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    16

    Početno

    Pozdrav svima. Slijedeće godine planiramo u Cesku na donaciju, 1. put. Nemam nikakvih iskustava s IVF (dijagnoza je preuranjena menopauza zbog zračenja kojie sam prosla kao onkološki bolesnik). Tako da nemam nekih drugih opcija osim donacije. Zanima me kako izabrati kliniku. Izgleda mi da su manje vise sve iste (nude isto za iste novce) pa kako onda izabrati. Bilo koji savjet je dobrodošao.

  12. #4662

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Cure pozdrava iz Pronatala

  13. #4663

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Pozdrav i sretno :D
    Posljednje uređivanje od Flower123 : 12.11.2018. at 17:42 Razlog: brisi

  14. #4664

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj SuncicaRijeka prvotno napisa Vidi poruku
    Cure pozdrava iz Pronatala
    Pozdrav i sretno

  15. #4665

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Hvalaaaaaa od srca

  16. #4666

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    16

    Početno

    Draga Morrigan,
    hvala što si se javila. Ne znam jesam li dobro shvatila, ali koliko vidim doktorica Sirovec radi u Danskoj. Jel ti tamo ides? Ili ti je onako ovako, pro bono odgovorila na pitanja. Sretno)

  17. #4667

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    16

    Početno

    Sretno Suncica

  18. #4668

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    46

    Početno

    Pozdrav cure,
    mi smo bili odustali od postupka donacije j.s. u rujnu zbog raznih razloga i sad smo se opet pokrenuli. Poslala sam mail koordinatorici u PFC, ali mi se vratio automatski odgovor da mole pacijente za strpljenje i da će sve hitne nalaze dobiti isti dan, a sve ostalo da se strpimo par dana zbog manjka djelatnika. I već su napisali tko kada ide na godišnji odmor u 12.-om i u 1.-om mjesecu. Pa me sad zanima ako je netko od vas možda trenutno u PFC-u, što se zbiva tamo? Je li to samo zbog godišnjih odmora ili im fali djelatnika? Da znam što mogu očekivati... Hvala

  19. #4669

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Rekli su da su kolektivno kao i svak god mislim na odmoru od 24tog .12.2018 do 5-6 januara 2018. I meni si pratili prvi takav mail, ali kroz 5-6 dana je pisala koordinatorka. Ja sam pred to, opet poslala mail, svim mailovima koja sam nasla na koordinatorima. Tako da, sretno u postupku i kontaktirace te ubrzo.

  20. #4670

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Flower123 prvotno napisa Vidi poruku
    Rekli su da su kolektivno kao i svak god mislim na odmoru od 24tog .12.2018 do 5-6 januara 2018. I meni si pratili prvi takav mail, ali kroz 5-6 dana je pisala koordinatorka. Ja sam pred to, opet poslala mail, svim mailovima koja sam nasla na koordinatorima. Tako da, sretno u postupku i kontaktirace te ubrzo.
    Hvala ti. Nisu mi još odgovorili, nadam se da će uskoro.

  21. #4671

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    13

    Početno

    Drage cure..
    Konacno bih krenula na konzultacije u Prag za donaciju jajnih stanica,poslala sam mail. U PFC i cekam odgovor..
    E sad,gdje ici u PFC ili Pronatal ..
    Molim vas ako netko ima iskustva da napise
    Posljednje uređivanje od sanja023 : 19.11.2018. at 16:47

  22. #4672

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    16

    Početno

    Pozdrav Kaduma vidjela sam da ste napisali da imate podataka za klinike u Belgiji što se tiče donacije jajnih stanica dali mi se možete javiti u privatnoj poruci? Hvala

  23. #4673

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    13

    Početno

    Draga Srdela,samo da priupitam dali ste dobili kakav odgovor iz PFC-a?
    Ja sam isto poslala mail ali mi nitko nista ne javlja

  24. #4674

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    87

    Početno

    Pisalo se o intralipidnoj medjutim nisam našla da li se u našoj ljekarni ili u Srbiji u ljekarni moze kupiti intralipidna ako nemamo nikakav papir od doktora? Koliko sam ubrala kod nas se moze naručiti u ljekarni na trgu. Hvala

  25. #4675

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Bok drage cure, kako ste? U kojoj ste fazi?

  26. #4676
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Citiraj Anita1987 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav Kaduma vidjela sam da ste napisali da imate podataka za klinike u Belgiji što se tiče donacije jajnih stanica dali mi se možete javiti u privatnoj poruci? Hvala
    Pardon što sam off topic, ali ne mogu poslati pp.
    Anita1987, pokušala sam poslati poruku, ali valjda nemaš dovoljan broj postova. Uglavnom, potraži info o Belgiji na webu http://www.brusselsivf.be . Nisam išla na donaciju tamo nego na icsi, ali znam da su u stalnoj potrazi za donorima i da imaju banku sperme i jajnih stanica. Znam da je jedna od opcija bila da višak svojih jajnih stanica i embrija doniram.

  27. #4677

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    33

    Početno

    bok cure,
    krajem 1.mjeseca idem u pfc na donaciju.da li bi mi mogao netko preporuciti smjestaj i kako je najbolje putovati iz hrvatske?hvalaaa

  28. #4678

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Cure koje ste u postupku u Pragu, ima li novosti? SunčicaRijeka?

  29. #4679

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj alati prvotno napisa Vidi poruku
    bok cure,
    krajem 1.mjeseca idem u pfc na donaciju.da li bi mi mogao netko preporuciti smjestaj i kako je najbolje putovati iz hrvatske?hvalaaa
    Smještaj Clarion koji je blizu klinike i cijena za kvalitetu više nego dobra... Ili, nešto blizu centra jer do klinike se ide možda 2x, a do grada svaki dan....ja bi dr.put išla bliže centru npr.
    Dosta ljudi ide autom. Mi smo avionom iz Zg... Našli ok karte preko Skyscannera...

  30. #4680

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    4

    Početno

    Mi bili prosli tjedan .Tamo putovali Flixbusom za 200kn a nazad avionom preko Frankfurta .Smjestaj hotel Olšanka predivan 40eur noc par stanica tramvajem od klinike .Jako blizu centra na glavnoj ulici gdje ima sve .Pivnica ,apoteka ,ducan .Imaju wellness ,fitness ma sve .Eto kad se vec idemo muciti da malo I uzivamo .Skinuli na mob aplikaciju Get your guide I vidili cili Prag za sitnu paru .Ma pravi godisnji odmor

  31. #4681

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    33

    Početno

    hvala

  32. #4682

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    4

    Početno

    1. postupak donacije dvi blastice.Test negativan. Kazu losa zivotna sreca .Cure koliko puta ste pokusavale ? Mi imamo jos dvije smrznute blastociste.

  33. #4683

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    33

    Početno

    cure,
    koje informacije dobijete o donorki?idem u pfc

  34. #4684

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    4

    Početno

    Nikakve .Odaberu ju prema tvom fenotipu I to je to...

  35. #4685
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Citiraj alati prvotno napisa Vidi poruku
    bok cure,
    krajem 1.mjeseca idem u pfc na donaciju.da li bi mi mogao netko preporuciti smjestaj i kako je najbolje putovati iz hrvatske?hvalaaa
    sve ovisi od kud krećeš. mi smo iz Istre i išli smo autom do aerodroma Trst, avionom dalje za Prag i tako za natrag (oko 360EUR). Hotel Clarion Congress Center hotel, 750m od klinike, ima sve, shopping centar, ulaz u metro iz podruma hotela, nekoliko restorana... hotel i hrana super, na uglu hotela pivnica sa super hranom... Karta za metro (dnevna) 110kč/osoba, iako smo mogli proći za 48kč/osoba jer smo ionako išli samo jednom dolje/gore Odlučili smo se za put avionom jer nam se nije dalo po zimi drndati po cesti (snijeg, led, magla...). Za hotel ti koordinatorica pošalje kod za jeftiniji hotel

  36. #4686

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Snekica, sjećam te se od prije 6-7 god.
    Jeste ponovno krenuli?

  37. #4687

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Bok, letimično sam pročitala neke dijelove na ovom forumu i vidim da se neke cure koje sam pratila i "nakon transfera II" s još ovdje. Zanima me da li je neka od vas nakon toliko neuspjelih postupaka išla na PGD (predimplantacijsko genetsko testiranje)? Naime, nakon mojih 5 IVF postupaka (uvijek blastociste super kvalitete, malo dobijem ali kvalitetno), 4 biokemijske i jedna vanmaternicna napokon odlučili van krenuti i napravili PGD. Dobila sam 4 blastociste AA kvalitete i sve četiri sa genetskom anomalijom. Eto, napokon razlog mojih neuspjeha. Što znači da su vjerojatno i ostale do sada bile takve što je razlog svih mojih biokemijskih i neiplantiranja. Žalosno koliko žena prolazi sve te transfere, spontane i svakakve grozote dok npr, takva pretraga može pomoći barem da se ne napravi transfer. Naravno, pokušat ćemo ponovno ali ne bez PGD pretrage dok ne dobimo jedan dobar.
    Samo želim reći, razmislite i o tome. Meni je bio veliki šok kad sam vidjela rezultate jer je to zadnje što bi pomislila, kariogrami uredni, obitelji pune djece ali eto, od 4 blastocista sve sa anomalijom, nekima falio jedan kromosom, neke imale viška jedan.
    Pišem na ovom forumu jer u Hrvatskoj tu pretragu ne rade. U Pragu da.

  38. #4688
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Citiraj nina977 prvotno napisa Vidi poruku
    Snekica, sjećam te se od prije 6-7 god.
    Jeste ponovno krenuli?
    Jesmo bili dvije godine u izlaznoj strategiji, podvili rep i probali donaciju. Danas (9dnt) sam popišala svoje lijepe debele II

  39. #4689
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Sad ću ja "začetati" temu!

    Snekica, čestitam! Sretno do kraja

    Trudnoća naše Snekice zavrijedila je i posbnu temu:
    http://forum.roda.hr/threads/93136-N...kroz-17-godina

    Posljednje uređivanje od Inesz : 26.12.2018. at 09:54 Razlog: nadopuna linkom na novu temu

  40. #4690

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Sad sam počela istraživati i vidim da ste neke bile na PGD. Mi smo svoj zadnji postupak sami cijeli platili kompletan. Sad čitam da HZZO pokriva neke troškove i naišla na mail od Kadune za Belgiju. Znači, ispada da mi Češka i dalje skupa bez obzira što HZZO pokriva nešto. Koji dio pokriva? Nova sam u tome sa pokrivanjem HZZO-om. Može neka iskustva vas koje ste to radile? Kaduna, mogu ti se javiti pp? Ukratko, 4 blastociste - radili PGD 8 kromosoma i dva su pokaza trisomiju na 16, jedan monosomiju na 21 i jedan monosomiju na 21 kromosomu. I sad? Odakle da krenem? Oprostite, ali ja ko da sam s Marsa pala.

  41. #4691
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    To je bio jedan od razloga što nism htjela transfer dva embrija. Žao mi je jako! Nisam vidjela, u kojoj si bila klinici?

  42. #4692

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    33

    Početno

    snekica,koliko te dossao hotel sa tim popustom ?

  43. #4693

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima
    Nova sam ovdje pa imam puno pitanja.
    Naime MM ima klinfenterov sindrom i jedina opcija nam je donacija spermija.
    Bili smo na dva postupka AID u privatnoj klinici u Austriji ali neuspješno pa bi sada probali u Češku.
    Molim Vas iskustva i cijene s tim da namjeravamo ići preko HZZO-a.
    Hvala...

  44. #4694

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    16

    Početno

    Pozdrav ima li netko iskustva ili ikakve informcije u vezi klinikom Europe IVF Prag? Svi ovdje spominju samo PFC ili Pronatal...Mi smo imali ugodan intervju s doktorom Kultom koji radi u toj klinici, međutim u nekom sam strahu odabrati tu kliniku s obzirom da je nitko ne spominje ni kao opciju.... Pa si stalno vrtim film u glavi, mozda postoji nesto loše o njima a da mi to ne vidimo. Opcenito, jako mi je tesko odabrati kliniku. Kako ste vi odabrali svoje klinike? Financijski su one sve tu negdje.....Zahvalna sam na bilo koju informaciju.

  45. #4695
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Za pocetak sretna Nova godina svima curke <3

    Anita, mi smo tkd u kontaktu s njima. Imala sam razgovor s njime, oko sat vremena, odgovarao je na sva moja pitanja, no odluku nismo jos donijeli. U igri je jos i Reprofit Brno te eventualno Gennet Prag jer obje klinike rade SET. Kult nje voljan pokusati u prirodnom ciklusu pa mi je i to jos jedan kamen spoticanja. Uglavnom svi idu u PFC i Pronatal zbog jezika, no ima jos klinika u Ceskoj koje vrlo visoko kotiraju no komunikacija tece ili na engl ili njem.

  46. #4696
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Citiraj alati prvotno napisa Vidi poruku
    snekica,koliko te dossao hotel sa tim popustom ?
    Moram biti iskrena pa napisati da smo mi uzeli skuplju verziju, soba 86eura/noć, nisko znali kakvo će biti vrijeme i hoću li ja biti primorana ostati dan dva u sobi pa smo odlučili uzeti "jači" paket. Sad znam da je bilo nepotrebno nema veze, guštali smo u blagodatima free minibara, krema i kremica, zasebnog bara u kojem smo mogli na miru doručkovati kao doma (sami, kauč, tv) ...

  47. #4697

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    16

    Početno

    Draga Rominka hvala na odgovoru i sve najbolje u Novoj Ne moram ni napisati sto ti najviše zelim, kao i svima na forumu....
    Sad cu ispasti glupa ali moram pitati...Sto bi značilo "Kult nje voljan pokusati u prirodnom ciklusu pa mi je i to jos jedan kamen spoticanja. " Inace, s njim sam razgovarala na hrvatskom pa ne vidim jezicnu barijeru.
    Takoder me zanima ide li netko ili je isao preko HZZO-a? Ja sam naivno mislila da bi mogli sada krenuti u postupak, a da bi eventualnu pomoc od HZZO-a mogli naknadno iskoristiti međutim nista od toga....Prvo brdo papirologije pa cekanje na rješenje i onda tek u postupak...Vjerovatno će nam to odgoditi postupak za 3-4 mjeseca, u najboljem slucaju....
    H

  48. #4698

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Anita mene isto zanima sufinanciranje od HZZO-a, jer cifra koju mi je dr.Kult danas rekao za postupak donacije jajne stanice sa svim najnaj postupcima i garancijom iznosi 6.200 eura pa bi mi svaka financijska pomoć bila dobrodošla.
    Nova sam na forumu pa oprostite ako pitam nešto što već negdje piše, ali zna li netko ispunjava li se isti formular za liječenje u inozemstvu koji se nalazi na početku ove teme?

  49. #4699

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj alati prvotno napisa Vidi poruku
    cure,
    koje informacije dobijete o donorki?idem u pfc
    Za Don j. S. mislim da dobiješ više info nego za Don sp.
    Npr koliko ima godina i nor da je studentica i sl... Ništa puno, osnovno koliko ja znam...

  50. #4700

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    33

    Početno

    hvala carrot

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •