Stranica 111 od 149 PrviPrvi ... 1161101109110111112113121 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,501 do 5,550 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #5501

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Nika39 prvotno napisa Vidi poruku
    Hueber, hvala puno za informaciju. Nisam od brzine baš razmišljala da se to može dogoditi i s kontracepcijom, ali ima smisla. Jedna briga manje.
    Lovelife, zbilja se zakompliciralo. Zaboravila sam da ti imaš i rješenje hzzo. Koliko smo nestrpljivo čekale donoricu, a sad se opet 100 stvari može zakomplicirati.
    Hueber, nisam znala da u pfc nema ekskluzive na donoricu! Baš si sad razmišljam- u Pronatalu ima, ali moja donorica može otići u pfc za 2 mjeseca(pretpostavljam da to nitko ne kontrolira, pošto je anonimno) i postati opet donorica nekom drugom. Zapravo onda ekskluzive nema ni za koga! Ili..?
    Svojedobno s postavilo ovo pitanje pa evo odgovora koji ga može rasvjeliti. Ja sam pitala u kontekstu dogovora za novi pokušaj neka dodatna tumačenja i odgovoreno mi je da se u PFC svaki tjedan stimulira 20 donorica. One koje nemaju svoju primateljicu daju stanice za donaciju embrija (bit će oplođene donatorovom spermom), dio stanica se može dati paru koji nema više svojih embrija, a ima u All inclusive garanciju FET-a i te će biti oplođene suprugovom spermom. Dakle, od iste žene iz istog pokušaja stanice mogu ići na dvije strane. Pri tome se pazi da primatelji nisu iz iste zemlje. To je sve.

    Dakle, ako dobro razumijem nije tako da jedna donorica da stanice jednom paru i poslije nikada više nikome. Ipak, pazi se da ne idu u istu zemlju.

  2. #5502

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Recimo, da sad ne trazim, postoji istrazivanje koje kaze da fet je uspjesniji, ali je kod odredjene skupine zena (ne sjecam se koje) rizik od preeklampsije bio veci. Podrucje je stvarno veliko i mislim da jedino mpo strucnjak moze odrediti sto primijeniti i kada. Kuzis sto hocu reci?
    Donekle..
    Ma zbunilo me jer su mi tvoji postovi zvučali kontradiktorni.
    Naravno da sve ovisi o situaciji, niti se treba voditi googlom..
    a ako već idemo onda moramo vjerovati doktoru..
    no nas muci to, da li “propuštamo” veće šanse za uspjeh ako idemo u FET zbog raznoraznih razloga..
    To vjerojatno nitko ne može znati.

  3. #5503

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Cure, sadsam se išla naručiti na rebro hematologu, i prvo dr.mora vidjeti nalaz i onda oni mene zovu kad ću dobiti pregled!
    Ma mislim stvarno, koliko ću to čekati?
    Pitanje ako će mi uopće dati taj lijek

  4. #5504

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Recimo, da sad ne trazim, postoji istrazivanje koje kaze da fet je uspjesniji, ali je kod odredjene skupine zena (ne sjecam se koje) rizik od preeklampsije bio veci. Podrucje je stvarno veliko i mislim da jedino mpo strucnjak moze odrediti sto primijeniti i kada. Kuzis sto hocu reci?
    Ja, nažalost, nisam još ni u jednoj klinici dobila dojam da mi se pristupa individualizirano. Ne mogu tvrditi da nisu, možda i jesu pa meni o tome nisi govorili, no moj dojam nije bio takav. Imam osjećaj da uvijek upadam u neku gotovu shemu pa ako upali, upali, a ako ne, to je do prirode.

  5. #5505

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Hueber, ti si isto PFC?

  6. #5506

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Cure, a kako to ide..po ćemo se odlučuje do kojeg stadija se razvijaju oplođene stanice, blastociste, morule, pa kad ih zamrzavaju.. nije naše da o tome brinemo, ali mene bas zanima

  7. #5507

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, a kako to ide..po ćemo se odlučuje do kojeg stadija se razvijaju oplođene stanice, blastociste, morule, pa kad ih zamrzavaju.. nije naše da o tome brinemo, ali mene bas zanima
    Pa ja mislim po broju oplođenih i po kvaliteti.

  8. #5508

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Lovelife ako imas 1/2 js onda rijetko idu na morule. Znaci, sve ti ovisi o kolicini a najvise o kvaliteti. Ako ih ocijene da su odlicne i da se dobro rszvijaju onda idu na blastice il morule

  9. #5509

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Cure,

    spominjala se mogućnost za doniranje i Makedonija.
    Pitanjce...zna netko više o tome i snosi li troškove HZZO?

    Kada HZZO snosi troškove u Belgiji?

    Konkretno za donacija spermija.

  10. #5510

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Nika, kako ide?
    Evo meni je umjesto Andrijane odgovorila neka druga osoba jer da je A.bolesna.
    Razumijem da možeš biti bolestan, ali ovako uopće ne znam s kim i sto dogovaram..
    Sanrio, Hueber kako ste?

  11. #5511

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Evo ja čekam petak i uzv...i kratim vrijeme pišajući testove svakih par dana! hahaha
    Uzmem onaj digitalni koji pokazuje tjedne pa gledam u njega kao u televizor dok očitava rezultat. Luđakinja, što reć...

  12. #5512

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Super Sanrio, malo zabave ne škodi!
    A sto uzimaš sada od terapije? I mogu te pitati koliko imaš godina?

  13. #5513

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Lovelife, uzimam ti: 2-1-2 estrofem, 2-2-2 utrogestan, 1 x aspirin, 1x clexsane 0.4, folna.
    Imam 41 god.

  14. #5514

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Hvala Sanrio

  15. #5515

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Sanrio, baš si me nasmijala, ali u potpunosti razumijem da je nakon hrpe neuspjeha nestvarno vidjeti 2crtice na testu!! Samo se ti zabavljaj. Zaslužila si!!
    Lovelife, čekam mengu, pa onda očito sve zaozbiljno kreće. Ova naša kordinatorica je zbilja boležljiva. U zadnjih 4 mj to je treće bolovanje(što ja znam). Al ne brinem, netko će se javiti kad sve krene.

  16. #5516

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    152

    Početno

    Pozdrav!
    Nije me dugo bilo...malo sam izašla iz štosa...Trebam pomoć!
    Treba mi neki kontakt u Pronatalu Prag...ako ima netko...Poslala sam im na njihovoj stranici u obrascu pitanje, ali već nekoliko dana nema odgovora...
    Hvala!

  17. #5517

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Nadice, probaj na ovaj mail

    purmenska@pronatal.cz
    Andrijana Purmenska

  18. #5518

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    152

    Početno

    Citiraj Nika39 prvotno napisa Vidi poruku
    Nadice, probaj na ovaj mail

    purmenska@pronatal.cz
    Andrijana Purmenska
    Hvala!!!

  19. #5519

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Evo drage moje mene sa pregleda!
    Trudni smo 7+1 i čuje se srčeko!
    Sad korak po korak dalje!
    Ja sam otvorila sezonu sad vas sve čekam sa dobrim vijestima!

  20. #5520

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Jako lipe vijesti Sanrio. Čestitam još jednom.

  21. #5521

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Suuper!! Samo polako dalje! I mi se svi nadamo da će ostatak sezone biti dobar
    Lovelife, kako kod tebe stvari stoje?
    Nadice, jel ti se javio tko iz Pronatala?

  22. #5522

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Sanrio, super vijesti!
    Nika, mi bi išli sa ovom donorkom ali bi zamrzli sve sto dobijemo pa onda u 12 mj na ET..jer ja sada čekam na pregled kod hematologa i sve mi je to prestresno hoću li stići Itd.. pa mi se ovo čini kao dobra odluka, no sada se Andrijana ne javlja i nisam sigurna je li to potvrđeno ili ne ..
    Kako si ti, kako ide tebi? Bas se veselim zbog svih nas!

  23. #5523

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Lovelife, super ti je odluka. Imat ćeš vremena srediti sve što treba i onda mirno na FET!
    U kombinaciji sa "čarolijom prosinca" nema sumnje u uspjeh!

  24. #5524

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Da, FET, krivo sam gore napisala.
    Pa i ja se nadam čaroliji prosinca
    Cure hvala puno na podršci, meni jako puno značite ❤️

  25. #5525

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    152

    Početno

    Evo javljam se! Javila mi se Andrijana iz Pronatala. Ona je od subote na godišnjem. Počinje raditi od 17.9....pa da znate...

  26. #5526

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Nadica, hvala na info.
    Nika jel tebi Andrijana rekla u koliko sati morate ujutro biti u klinici?
    Meni ništa nije javljeno, valjda stoji taj dogovor sa tom donorkom

  27. #5527

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Nadice, hvala.
    Lovelife, pitala sam kojeg datuma bi trebali otprilike biti gore, ali mi ništa nije odgovorila. Zadnje sam se s njom u petak čula. Budem ju oko četvrtka kontaktirala ponovo jer do tada i moja donorka mora početi s terapijom. Za tjedan dana idem na ultrazvuk i onda mi je to sve blizu. Smještaj ćemo svejedno sljedeći tjedan rezervirati dok će to biti blizu. Pretpostavljam da za nas koje smo u postupku, neovisno o godišnjem, netko brine i čita mailove.

  28. #5528

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Da Nika, vjerojatno ni oni ne znaju točno u dan, ovisno o razvoju stimulacije..
    Meni je odgovorila neka zamjena ali samo da je A na bolovanju i da će se javiti

  29. #5529

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Cure, jeste vi dobile bolovanje od ginekologa kad ste išle u Prag, ali o svom trošku? Ja ne mogu dobiti godišnji.

  30. #5530

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Još jedno pitanje. Donorica je dobila mengu prije 2 dana, ali na ultrazvuk ide tek u srijedu. Pa jel one nisu stimulurane? Pitam jer sam u svojim stimuliranim postupcima svaki drugi dan išla na ultrazvuk. Pa mi ovo nije jasno

  31. #5531
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Spontano smo pocetkom rujna otisli na GO i usput u novi pokusaj. Odlucili smo se za Europe IVF i dr.Kulta zbog vise faktora, ali najbitniji je bio sto je bio voljan pokusati u prirodnom ciklusu. Hormoni naprave dar-mar kod mene i oporavak dugo traje, plus svi idu po nekoj spranci sto me izuzetno pocelo nervirati. On je odlucio da vrijedi pokusati u prirodnom ciklusu. Danas sam 10dnt i prvi put sam docekala dan menge a da ju nisam dobila. (Osim kad je bila biokemijska) To je veliki napredak za mene. Test pisnula nisam, u pon je beta. Ne osjecam nista, bas nista, osim mozda malog umora, ali to pripisujem progesteronu. Naime, i terapiju nisam do sad imala ovakvu tako da....
    uglavnom, cekamo....
    Posljednje uređivanje od Rominka : 12.09.2019. at 19:22

  32. #5532

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Nika, ja sam normalno dobila bolovanje.Tako da tu ne bi trebala imat problema. Što se donorice i stimulacije tiče koliko me sjećanje služi mislim da ja u svojim stimuliranim nisam prvih 7 dana stimulacije uopće išla na uzv a onda svaka dva, tri dana.
    Rominka, vibramo da je to to!
    Ja isto nisam imala baš nikakve simptome, tek negdje oko 6tt i to dosta blage. Planiraš radit test prije ili čekaš betu?

  33. #5533

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Sanrio, hvala. Rominka, držim fige

  34. #5534
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,979

    Početno

    Drzim fige, Rominka bas sam se nedavno pitala sto je s tobom...

  35. #5535

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Rominka svako malo skicnem temu jer te dugo nije bilo pa sam si pomislila da si sigurno u nekim pripremama.
    Cekam te u pon.s lijepim vijestima

  36. #5536

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Rominka, vidim da imamo sličan početni paket bolesti pa me zanima kakav "dar-mar Vam naprave stimulacije"? Mene po tom pitanju nitko ne doživljava, a imam dojam da mi štitnjača podivlja od estrogena i nikada mi u postupku TSH nije u granicama normale, a pijem konjsku dozu euthyroxa (200-225). Inače, odustala od svojih stanica (u lipnju napunila 40) i sada čekam još jedan pokušaj donacije. Hvala unaprijed na odgovoru i sretno s čekanjem bete. Silno bih voljela da Vam uspije.

  37. #5537

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Sanrio prvotno napisa Vidi poruku
    Nika, ja sam normalno dobila bolovanje.Tako da tu ne bi trebala imat problema. Što se donorice i stimulacije tiče koliko me sjećanje služi mislim da ja u svojim stimuliranim nisam prvih 7 dana stimulacije uopće išla na uzv a onda svaka dva, tri dana.
    Rominka, vibramo da je to to!
    Ja isto nisam imala baš nikakve simptome, tek negdje oko 6tt i to dosta blage. Planiraš radit test prije ili čekaš betu?
    Sanrio, silno mi je drago zbog tako dobrog razvoja trudnoće. Uživaj u svakom danu i sretno dalje.

  38. #5538
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Drage moje, koje me se jos sjecate , hvala na nadi i zeljama.
    Prvi put sam docekala dan bete da nisam prokrvarila. To mi daje malo nade, ali do sutra cu jos strpit. I dalje nista ne osjecam.

    Hueber, mi smo prosli i PFC i Pronatal i kad su obje klinike pocele sa copy/paste protokolom i nitko me nije htio saslusati, iskreno dopi*dilo mi vise. Jer, nitko od njih ne zna moje tijelo i reakcije kao ja. Ja sam u godinu i pol, s tri postupka od 75 kg dosla do skoro 100, stitnjaca otisla u totalni kolaps, svaki korak mi je bio napor. Nakon godinu i pol "ciscenja" od hormona, dovodeci su u normalu izgubila sam 20 kg i recimo dosla na svoje. U medjuvremenu sam pocela kontaktirati manje "popularne" klinike izricito trazeci pokusaj u prirodnom ciklusu jer imam uredne cikluse, sa ovulacijom. Tako je odluka pala na dr.Kulta koji se slozio i prihvatio izazov. Krenuli smo sa uzv vec 4 dan, i 9 dan mi je endometrij bio tek 5 i tad je savjetovao estrofem - ali vaginalno (a do toga sam dosla uz pomoc nekih dobrih dusa oko mene) 3x1. Za dva dana je endic bio vec na 8 i nastavili smo tim tempom do transfera. Od punkcije smo uveli 2 x dnevno crinone gel, te uz to od pocetka ciklusa 10 mg folne, clexane. Od transfera, na kojem sam sve skupa ostala pola sata sa presvlacenjem i samim transferom, estrofem pijem, ali valjda se organizam vec naviknuo pa mi sada ne stvara problem.
    Kao sto rekoh, prvi put sam docekala dan menge, dan bete bez da sam prokrvarila....sutra cemo vidjeti sto smo docekali.

    Ja nisam ovaj put htjela uopce ulaziti u diksusije sa klinikama koje su davale protokole po spranci, odmah sam ih otkantala. Previse zivaca, previse zdravstveno bude problema. Inzistirala sam, a jesam li bila u pravu.....

  39. #5539

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Draga Rominka, ja sam čitala tvoje stare postove.. puno sreće želim i da ovaj put uspije!

  40. #5540
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Sanrio ne treba ti aspirin kraj ckexana!

  41. #5541
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Beta je 1423. U soku smo!

  42. #5542
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Rominka zelim ti veliku betu..btw ja sam kod dr. Kulta vadila NK stanice i vec obavila konzultacije al sam u meduvremenu zatrudnila u PFCu...

  43. #5543
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Bravooooooo Rominka!!!!!! Jupiiii

  44. #5544

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    104

    Početno

    Rominka,
    čestitamo i želimo Vam svu sreću do kraja

  45. #5545
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,979

    Početno

    Rominka, bravooo! Cestitam!!! Sada polako naprijed

  46. #5546

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Rominka cestitam i bas sam jako sretna zbog tebe, pratila sam tvoju pricu odavno i bas bas mi je posebno drago zbog tebe.
    Mi u 11.mj idemo kod drKulta na donaciju js, nadam se da ce i oni nas nakon 9god zaj... po nasim klinikama donijeti srecu

  47. #5547

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Beta je 1423. U soku smo!
    Zaplakah od srece
    Cestitam draga i zelim ti urednu i mirnu trudnocu!

  48. #5548
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Čestitam, Rominka!
    Jako mi je drago da ste konačno uspjeli. Sretno do kraja

  49. #5549

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Čestitam Rominka!
    Zenica75 kako si ti?

  50. #5550

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Rominka, čestitam!!! Prekrasne vijesti!
    Ženica75, a tako su mi propisali nakon transfera. Frka me ukinut nešto na svoju ruku...
    Pitat ću ih mailom o tome.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •