Stranica 123 od 149 PrviPrvi ... 2373113121122123124125133 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 6,101 do 6,150 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #6101

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    95

    Početno

    Citiraj sejla prvotno napisa Vidi poruku
    I nama su donorku u Pronatalu pronašli za otprilike 2 mjeseca. Što se tiče usklađivanja, javili su mi kada onaočekuje svoj ciklus pa da svoj uskladim prema njenom u dogovoru sa svojom ginekologinjom, pa sam koristila Duphaston, a s 1.d.c. Estrofem 3x2 za pripremu endometrija( i oba puta je bio 8mm).
    Gregibela, sretno i javi za što god treba

    I ja sam se baš ovaj tj čula s klinikom, dobila sam popis pretraga koje je dobro obavit prije fet-a, i ako bude sve u redu i po planu, lipanj je opet naš
    Draga Sejla, jesam dobro skužila iz tvog potpisa da vi idete na treću srećicu?
    Ovo što si pisala za donorku i usklađivanje s njom ti je iz prijašnjeg postupka pa imate još smrzlića po koje idete ili ste opet bili u postupku s donoricom?
    Ako je iz prijašnjeg postupka, kako ide sa čuvanjem smrzlića kod njih?
    Daj mi please javi u kojoj fazi ti je endometrij bio 8 mm?
    Ja pak imam vjerojatni problem sa previše zadebljanim endometrijem. Zato me malo frka kad dođe do toga usklađivanja s donoricom. Sad mi je 8. dan ciklusa bio 9,7 mm (1 Estrofem ujutro i 1 navečer).
    To je mučilo i mog MPO-ovca ovdje u Zg kad smo išli u postupke...

  2. #6102
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj zrinkica prvotno napisa Vidi poruku
    Cure ima koja da ide u Europe Ivf?
    Javila mi se njihova koordinatorica.
    Kolika je cijena konzultacija preko vibera?
    meni te konzultacije nisu naplatili. No, moram napomenuti da su bile na ljeto 2018., a u postupak smo isli tek u 9/19. Mozda se nesto i promijenilo. Ne vjerujem da je vise od 100€...najbolje ti je pitati, najsigurnije.

  3. #6103
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Hvala ti.

  4. #6104

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    76

    Početno

    Zrinkica te se konsultacije ne naplaćuju to je videopoziv preko vibera na vaš broj mobitela al je ugodnije za razgovor jer se vidite dok razgovarate Ja sam sebi pripremila sve što želim pitati na papir da nešto ne zaboravim. Sretno svima koji idu, moje bebice super napreduju jedva čekamo kontrolu

  5. #6105
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Hvala, javili su mi se s terminom ali mi ne odgovara. Sad čekam da mi ponude novi termin.

  6. #6106

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Pozdrav,
    Krajem siječnja smo bili na postupku MPO doniranim j.s. u Pronatalu.
    Inače, suprug normosp., meni AMH 2,2, 41 g., u 4 godine prošli 1. trudnoću koja je završila kiretažom u 8 tt, potom 4 neuspješna postupka vlastitim stanicama koje su prema embriolozima bile vrlo fragmentirane i lošije kvalitete, stoga smo se odlučili na donaciju j. s.
    Koordinatorka nam je vrlo brzo našla odgovarajuću donorku, pa sam već krajem prosinca krenula
    usklađivati svoj ciklus s donorkom, kontraceptivom Yasmin, potom od 2.dc.sam uvela Estrofem 2x2 (8 mg dn) i Decortin 5 mg dn. Po dolasku, suprug dao uzorak, moj endometrij 11 mm, po oplodnji ukupno 7 zrelih stanica, 5 dn smo imali 4 embriona izvrsne kvalitete, 1 embrion vraćen. ET je prošao dobro, mirovala sam taj dan i sutradan, tek 3 dn sam se uputila natrag kući. 14 dan nakon ET beta Hcg 0.2 IU/L, dakle, ništa od trudnoće. Napominjem da nemam kroničnih bolesti ili stanja zbog kojih bi uzimala odr. dodatnu terapiju. Terapije propisane od strane MPO liječnika sam se strogo pridržavala.
    Pitanje za one koje mozda imaju iskustva, je li faktor uspješnosti ET manji iz svježeg u odnosu na zamrznuti, te je li među vama postoje kakva slična iskustva poput mojeg? Jeste li po neuspjehu radile pauze do sljedećeg FET-a i koliko dugo?
    Malo je reći da sam razočarana ishodom ovoga računajući da su svi parametri bili odlični.
    Unaprijed zahvaljujem na iskustvima ili sugestijama.

  7. #6107

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Zrinkica ja sam imala konzultacije s dr Kultom iz Europe na viber u 6.mj 2019. bile su besplatne. Mislim da bi ti kordinatorica napomenula da se placa.

  8. #6108
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Nakon što sam im napisala da mi ne odgovaraju konzultacije u tom terminu jer radim , nisu mi ništa dalje odgovorili.
    Javili su mi se iz Pronatala da će moj upit proslijediti u genetički lab i da će me onda kontaktirati, pa sad i njih čekamo.
    Moram priznati stvarno su brzo odgovorili na prvi upit.

  9. #6109

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    7

    Početno

    Draga Gregibela zamrznuli su nam 5odnevne blastociste.mislim da ovisi o brzini razvoja ali nisam sigurna.mi smo uzeli paket sa svježim transferom ali posto do njega nije doslo a u paketu nam je,sljedeci put kad idemo na fet ne plaćam transfer!hvala i svaku srecu zelim!

  10. #6110

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Panta 13, da li si uzimala sto od dodatnih metoda, kao sto je Embrio Glu Itd?
    Sejla, sto su ti napisali, koje pretrage trebas napraviti?
    Ja imam osjecaj da mi sve moramo znati unaprijed, jer meni nitko nije spomenuo npr.Prednizon sve dok ja nisam pitala..onda mi je koordinatorica rekla da ću ga i ja uzimati..

  11. #6111

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Lovelife, da, uzeli smo te dodatne nadstandardne metode u paketu, tzv. Ass. Hatching i Embrioglue. Znači sve kako bi uspješnost postupka bila što veća. Protokol smo unaprijed dobili i iskomunicirali smo sve oko ljekova prije početka usklađivanja.

  12. #6112
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Citiraj gregibela prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Sejla, jesam dobro skužila iz tvog potpisa da vi idete na treću srećicu?
    Ovo što si pisala za donorku i usklađivanje s njom ti je iz prijašnjeg postupka pa imate još smrzlića po koje idete ili ste opet bili u postupku s donoricom?
    Ako je iz prijašnjeg postupka, kako ide sa čuvanjem smrzlića kod njih?
    Daj mi please javi u kojoj fazi ti je endometrij bio 8 mm?
    Ja pak imam vjerojatni problem sa previše zadebljanim endometrijem. Zato me malo frka kad dođe do toga usklađivanja s donoricom. Sad mi je 8. dan ciklusa bio 9,7 mm (1 Estrofem ujutro i 1 navečer).
    To je mučilo i mog MPO-ovca ovdje u Zg kad smo išli u postupke...
    Idemo po preostale smrzliće iz naseg jedinog postupka donacije, i evo nadamo se po našu treću srećicu Prva curka nam je uspjeh iz prve iz svježeg postupka, a dečko drugi uspjeh iz prve - et smrzlića.
    Endometrij mi je oba puta bio 8mm 10dc, a i na dane samog transfera, tj iza 15dc.
    Zasto je 9,7mm problem ?

  13. #6113
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Panta 13, da li si uzimala sto od dodatnih metoda, kao sto je Embrio Glu Itd?
    Sejla, sto su ti napisali, koje pretrage trebas napraviti?
    Ja imam osjecaj da mi sve moramo znati unaprijed, jer meni nitko nije spomenuo npr.Prednizon sve dok ja nisam pitala..onda mi je koordinatorica rekla da ću ga i ja uzimati..
    Ginekološki pregled (uzv i papa test), hormone PRL i TSH, uzv grudi.
    Mi smo drugi put koristili Embryoglue.

  14. #6114

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Da, imala sam i ja te nalaze, sve ok bilo, uključujući TSH.

  15. #6115

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Sejla, drago mi je radi uspjeha. Dakle meni je end. bio 10 mm dan prije punkcije. Pitam se trebam li raditi neke dodatne pretrage endometrija s obzirom da je sve naizgled ok, a bilo je neuspješno.
    Bilo bi nerazborito ponavljati postupke a da postoji nešto što je razlog neuspješnosti. Pliz ako ima koja među vama sa sl. iskustvima, javite se. Endomet. Receptory testovi i analize tkiva povećavaju trošak, ne znam ni sama jesam li kandidat za to ili da vidim ishod idućeg FET-a...?

  16. #6116

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    54

    Početno

    Pozdrav Rominka!

    Čestitam na ostvarenoj sreći!!! Ja planiram u IVF Europe na donaciju js. Za sad imam zakazane telefonske konzultacije. Da li si morala ici gore na konzultacije i pregled ili se sve dogovara viberom....Koliko si dugo čekala na odabir donorke? Ako može ukratko o postupku ...koliko je što trajalo?

    Hvala

  17. #6117

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Panta13, koliko pratim druge grupe, žene rade i NK stanice, čak i esherihiju iz endometrijuma, ja ne znam da li u Hrv.to uopće rade.. a koliko ti je bio endometrij na dan transfera?

  18. #6118

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Lovelife, znam da je bio 10 mm uoči punkcije, no nemam informaciju koliki je bio na dan transfera. Nisam informirana, nisam našla taj podatak u papirima, samo opisno da je postupak prošao ok. Je li moglo doći do prevelikog zadebljanja, vidjela sam po postovima da je i to problem. Hvala na sugestiji za esherihiju, dugo sam se mučila s time proteklih godina, no sanirala sam u zadnje vrijeme, nisam znala da se moze odraziti i na endometrij.

  19. #6119
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Zaboravila sam odgovoriti, čuvanje embrija je 100 E godišnje.

  20. #6120

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Panta13 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,
    Krajem siječnja smo bili na postupku MPO doniranim j.s. u Pronatalu.
    Inače, suprug normosp., meni AMH 2,2, 41 g., u 4 godine prošli 1. trudnoću koja je završila kiretažom u 8 tt, potom 4 neuspješna postupka vlastitim stanicama koje su prema embriolozima bile vrlo fragmentirane i lošije kvalitete, stoga smo se odlučili na donaciju j. s.
    Koordinatorka nam je vrlo brzo našla odgovarajuću donorku, pa sam već krajem prosinca krenula
    usklađivati svoj ciklus s donorkom, kontraceptivom Yasmin, potom od 2.dc.sam uvela Estrofem 2x2 (8 mg dn) i Decortin 5 mg dn. Po dolasku, suprug dao uzorak, moj endometrij 11 mm, po oplodnji ukupno 7 zrelih stanica, 5 dn smo imali 4 embriona izvrsne kvalitete, 1 embrion vraćen. ET je prošao dobro, mirovala sam taj dan i sutradan, tek 3 dn sam se uputila natrag kući. 14 dan nakon ET beta Hcg 0.2 IU/L, dakle, ništa od trudnoće. Napominjem da nemam kroničnih bolesti ili stanja zbog kojih bi uzimala odr. dodatnu terapiju. Terapije propisane od strane MPO liječnika sam se strogo pridržavala.
    Pitanje za one koje mozda imaju iskustva, je li faktor uspješnosti ET manji iz svježeg u odnosu na zamrznuti, te je li među vama postoje kakva slična iskustva poput mojeg? Jeste li po neuspjehu radile pauze do sljedećeg FET-a i koliko dugo?
    Malo je reći da sam razočarana ishodom ovoga računajući da su svi parametri bili odlični.
    Unaprijed zahvaljujem na iskustvima ili sugestijama.
    Vaš me slučaj jako podsjeća na moj. Ja sam 1979. godište kao i Vi, prošla sam 4 svježa postupka sa svojim stanicama + 1 FET, dva puta ostala trudna, oba puta kiretaža u 8 tt, prošlog kolovoza sam bila u Pronatalu na donaciji js. Nažalost, neuspješno. Uz to smo i dobili samo dva embrija pa nemamo ni smrzlića. Nisam otkrila ništa po čemu bismo bili posebni. Mislim da je to možda i faktor sreće. Sada razmišljamo pokušati još jednom, iako smo mislili da nećemo više. U svakom slučaju, ako dobijete neki dobar savjet ili preporuku za dodatne informacije i pretrage, javite. To bi mi puno značilo. I sretno dalje. Nadam se da će idući pokušaj biti dobitni!

  21. #6121

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Hueber, hvala što si podijelila svoje iskustvo. Zaista se zamisli čovjek nad time...
    Od srca se nadam da ćete uspjeti u svojim nastojanjima.
    Javljaj daljnji tijek događaja kada stigneš, pratit ću. U međuvremenu, ukoliko dođem do nekih saznanja, podijelit ću. Planiram kod svoje dr. vidjeti jesu li nužni kakvi dodatni pregledi prije ponovnog odlaska na FET.
    Veliki pozdrav.

  22. #6122

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Hueber, jedno pitanje, jeste li odmah imali ET oba embriona?
    Kako u tvojoj poruci stoji da nije bilo zamrzavanja, pretpostavljam da jeste. S obzirom na moje godine i to da imam dijabetes u bliskoj obitelji, naveli smo da se vrati 1 e na ET-u čisto iz zdravstvenih razloga. Ima li kakve osnove u tvrdnji da se rijetko prime oba ploda te da bi imali veće šanse da smo išli na 2 ET...?

  23. #6123
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Usudila bih se reći da se u 80-90% slučajeva ipak vraćaju po dva embrija (ukoliko je moguće naravno), kako bi se povećale šanse jer čak ni dva super embrija nažalost ne znače odmah trudnoću (a tek blizanačku...)
    Moje osobno iskustvo je da smo pred postupak u teoriji bili spremni na vraćanje dva embrija, međutim dr je na temelju moje sitne građe, manje srčane mane i Hashimota odlučio da se vraćaju jedan po jedan (tako su sada i sačuvani) kako bi se potencijalna blizanačka trudnoća izbjegla. Iako, budući da sam prvi put bila tek u 24oj, imali smo i pregršt vremena ispred sebe, pa nismo osjećali pritisak.
    Posljednje uređivanje od sejla : 25.02.2020. at 15:36

  24. #6124

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    54

    Početno

    Pozdrav! Koliko dugo ste cekali od konzultacijana do pronalaska donorke?

  25. #6125

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Sejla, hvala na svim informacijama.
    Planiram se konzultirat sa svojom dr. prije idućeg FET-a., obaviti pregled, eventualno i kakve dodatne nalaze pa shodno svemu vidjeti što dalje.
    Zahvaljujem, Lp.

  26. #6126

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Dina06, nama je od konz. do pronalaska donorke prošlo 17 dn.

  27. #6127
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Pozdrav,

    ima li neko iskustva sa donacijom zamrznutih embriona? Obicno se pise o svjezim postupcima, ali nama je i ova mogucnost u Pragu ponudjena, pa me interesuju vasa iskustva.

  28. #6128
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj sos15 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,

    ima li neko iskustva sa donacijom zamrznutih embriona? Obicno se pise o svjezim postupcima, ali nama je i ova mogucnost u Pragu ponudjena, pa me interesuju vasa iskustva.
    Draga Sos evo nas u 28tt!! Prvi uspjesni je bio 2017., ali nije nam bilo sudjeno. Zatim smo imali jos dva pokusaja i evo treci, u novoj klinici u sasvim novoj varijanti protokola uspjelo nam je i cekamo dvije bebuske.
    U kojoj ste ono klinici, da ne lutam sad unatrag?

  29. #6129
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Draga Rominka, tvoja trudnica je bio podsticaj da ponovo krenemo u ovu borbu. Cestitam ti od srca!
    I mi smo presli u Europe Ivf, na zalost sa nasim materijalom ponovo neuspjesno.
    Sad je odluka pala: skupljamo novac i krecemo sa donacijom embriona. Zato promisljamo i opciju donacije zamrznutog.
    Koju ste vi varijantu protokola imali?

  30. #6130
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Hvala ti draga!
    Kult je bio jedini koji me zaista poslusao i pristao na FET u prirodnom ciklusu. Tako smo i krenuli. Deveti dan je uveo estrofem, ali vaginalno jer djeluje lokalno i ovaj put mi zaista nije smetao, nije bilo nuspojava. Od pocetka ciklusa sam krenula s clexanima, 2,5 mg dekortina i zeljezo sam pila (ali to mi je pod normalno inace u zivotu). Na dan transfera smo uveli i crinone gel, a Kult mi je na transferu rekao da se vidimo za koju godinu kad pozelim jos blizanaca. Samo sam se nasmijala na to, no eto .... i ono najbitnije jest da nisam planirala ici u postupak, vec sam otisla na papu i moja gin je rekla da je steta propustiti. A kako oni nemaju kolektivne i rekli su da dodjemo mi smo planirani godisnji umjesto u Austriji proveli u Pragu i tek predzadnji dan sam bila u klinici. Iskreno mislim da mi je to bila najbitnija stavka jer nikad nisam otisla u postupak toliko opustena, bez prethodne pripreme mjesecima. Bilo je doslovce stani pani, kreni!

  31. #6131

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Drage ženice koje imate iskustva, da li se uvijek vraćaju dva embrija? (Naravno ako ih imamo vise).

  32. #6132
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Lovelife vraca se u dogovoru s dr. Sve ovisi o tvojim godinama, nekim eventualnim popratnim dijagnozama. Ja sam vracala po dva svaki put, a zadnji mi je bio plan transfer jednog ali je dr rekao da bi on ipak dva. I eto, oba su se uhvatila.

  33. #6133
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Uglavnom da, osim ako je iz određenih zdravstvenih razloga uputno izbjeći potencijalnu blizanačku trudnoću, ili ako je to želja samog para pa se tako dogovore s dr.

  34. #6134

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Panta13 prvotno napisa Vidi poruku
    Hueber, jedno pitanje, jeste li odmah imali ET oba embriona?46
    Kako u tvojoj poruci stoji da nije bilo zamrzavanja, pretpostavljam da jeste. S obzirom na moje godine i to da imam dijabetes u bliskoj obitelji, naveli smo da se vrati 1 e na ET-u čisto iz zdravstvenih razloga. Ima li kakve osnove u tvrdnji da se rijetko prime oba ploda te da bi imali veće šanse da smo išli na 2 ET...?
    Oprosti što tek sad odgovaram, nije me nije bilo neko vrijeme ovdje. Da, vratili su mi oba embrija jer smatraju da je tako veća šansa za uspjeh. I inače sam i sa svojim stanicama uvijek imala ET dva embrija. Sigurno da su šanse puno veće. Veće za 100 %, ali raste i rizik od blizanačke trudnoće i na koncu krajeva, nije garancija uspjeha (vidi po meni). To je malo hazarderski. Pitaj liječnike, oni uvijek imaju neku svoju procjenu po tom pitanju.
    Posljednje uređivanje od hueber : 06.03.2020. at 08:43

  35. #6135

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav cure, citam vase komentare i opet nisam sigurna sta nam je raditi. Uglavnom, upravo zavrsili s jednim ciklusom umjetne u Austriji (Vivaneo), na zalost bezuspjesno. Prije godinu dana punktirali mi 14 jajasca, 8 embrija napravili i od toga samo 3 ostala. Prvi embriotransfer sa 1 embrio se primio no u 8. tjednu srce ne kuca i ja zavrsila na kiretazi. Drugi embriotransfer sa preostala 2 embrija, jedan embric odmah otisao a drugi se primio. Sve super no u 12. tjednu prenatal test pa zatim amnioceteza potvrdili trisomniju 13 i ja opet zavrsila na kiretazi. Tu sam pocela sumnjati da nesto s nasim embrijima debelo nije u redu. Sad vas molim vi koje znate vise od mene da mi kazete koja testiranja bi suprug i ja trebali odraditi po pitanju kromosomskih anomalija? Ali prije PGD i PFC.

  36. #6136
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Sanshi, zao mi je da ste to morali proci. Je limvas itko uputio da odradite kariograme? S time bi trebalo poceti, da vidite genetsku situaciju, pa onda dalje dogovarati i planirati.

  37. #6137

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Zanima me da li je netko bio na donaciji u Slovačkoj. Navodno da je dosta povoljnije. Zanimaju me iskustva i ako netko ima kakvih preporuka. Hvala!

  38. #6138
    Thisted avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    81

    Početno

    Pozdrav svima,
    Ide li neka 13.3 tj na petak 13 na kliniku u PFC u Pragu
    Ili sam to samo ja

  39. #6139

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Drage cure kada se počinje piti Decortin?
    Sto mislite da li je opasno sada za nas uzimati imunosupresive obzirom na ovu situaciju sa Korona virusom?

  40. #6140
    Thisted avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    81

    Početno

    Meni ga uvode nakon transfera .
    I bez obzira na situaciju uradicu kako dr Lazarovska kaze .

  41. #6141

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Hvala Thisted na odgovoru. Jel tebi u Hrv.daju na recept Decortin?
    I sto vama u Pfcu kažu, sve je normalno kod njih?
    Meni je koordinatorica rekla da za sada oni rade, ali da zatvaraju kina, kazališta i sl.
    Ja se moram pripremiti sa Estrofemima, pa nebi bas da ih pijem i onda ne mogu ići zbog mogućeg kaosa

  42. #6142
    Thisted avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    81

    Početno

    Ja idem sutra ujutro. Mislili smo nocas, al smo se predomislili.
    Da, Decortin na recept, vise bih volela Prednison a kazu da je isto.
    Videcemo
    Kad se ti spremas ?

  43. #6143

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Sretan put!
    Vi idete na donaciju?
    Pa ja ne znam sto ćemo sada kada je ovakva situacija sa tim Corona virusom, sve zatvaraju

  44. #6144

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    76

    Početno

    Thisted sretno!
    Ja sam pila Nizon koji ima isti sastav kao Prednison.

  45. #6145
    Thisted avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    81

    Početno

    Stigli mi u Prag.
    Hotel Clarion Congres pun je kineza

  46. #6146

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    95

    Početno

    Citiraj sejla prvotno napisa Vidi poruku
    Idemo po preostale smrzliće iz naseg jedinog postupka donacije, i evo nadamo se po našu treću srećicu Prva curka nam je uspjeh iz prve iz svježeg postupka, a dečko drugi uspjeh iz prve - et smrzlića.
    Endometrij mi je oba puta bio 8mm 10dc, a i na dane samog transfera, tj iza 15dc.
    Zasto je 9,7mm problem ?
    Jao, tvoja priča je stvarno prekrasna
    Nama se svi čude kaj sve ovo već dvije godine prolazimo u želji za trećim djetetom. A želja je ogromna, kao i tuga kod svakog neuspjelog postupka...
    Problem je što mi je endometrij skoro 10 mm na 8. dan ciklusa. Uglavnom, kad dođe do trenutka za transfer bude predebel. Kako nije dobar pretanki endometrij, nije ni predebeli

  47. #6147

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    95

    Početno

    Danas sam poslala mail našoj kordinatorici u Pronatal s upitom kakva je situacija zbog korone.
    Uglavnom, rekla je da klnika radi, ali strancima je zabranjen ulazak u zemlju i obustavljeni su postupci za strance do daljnjega.
    Tak nekaj sam i očekivala

  48. #6148
    Thisted avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    81

    Početno

    Mi smo se jutros vratili iz Praga .
    Tamo vise nista ne radi osim apoteka, prodavnica hrane i benzinskih pumpi. Granice se zatvaraju u ponoc sa nedelje na ponedeljak.
    Kroz Slovacku se ne moze proci, mi smo se vracali preko Austrije.
    Na nasoj granici su nam preporucili samoizolaciju na 14 dana.

  49. #6149
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Thisted, sretno!!! Cekamo lijepe vijesti

    Gregibela, hvala Joj da,to nitko ne razumije osim nas koji smo u toj prici... Naravno da je prisutan rizik, kod mene bi to bio i treci cr kad bi uspjelo... Ali jednostavno moramo jos dati sansu, a sreca koja bi bila kad bi uspjelo...neopisivo

    Evo ja imam srecu da mi endometrij nije zadavao problema. Prirodno mi je tanak, oko 4mm, uz terapiju estrofema 10.dan dode do 8mm i dalje izgleda ne mrda....
    Ne znam postoji li neka terapija kojom se moze regulirati pretjerano zadebljanje.
    Kad vi planirate odlazak?

  50. #6150

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    95

    Početno

    Draga Sejla,
    Ako te išta tješi, moja frendica je ove godine rodila 3. put na carski bez ikakvih problema.
    Nisu mi ništa spominjali što se tiče ljekova da se smanji zadebljanje. Bila sam na MOCK postupku gdje su pratili uz minimalnu dozu Estrofema kako mi reagira endometrij i rekli da je super. Tako da se nadam da znaju što rade.
    Mi smo u fazi da smo obavili sve pretrage koje su nas tražili i čekali smo da nam nađu donoricu. Sad će s obzirom na situaciju to sve sigurno biti pomaknuto za par mjeseci

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •