Stranica 54 od 149 PrviPrvi ... 444525354555664104 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,651 do 2,700 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #2651

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    19

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Carrot,evo pokusat cu ti odgovoriti na postavljena pitanja. No, prvo....u koju su vas nasu kliniku poslali na micro-tese? Ovo mi je novost da se moze kod nas obaviti. Koliko znam, a moguce da se i ponesto promijenilo, najbliza micro-tese destinacija je Sarajevo. Molim te odgovor jer ovo je vrlo bitna informacija.
    Micro-tese se obavlja u poliklinici Cito u Splitu.
    http://www.cito.hr/hr/odjeli_i_uslug...kirurgija.html

  2. #2652
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Sto se tice azoo parova i HZZO-a situacija je malo drugacija i to treba imati u vidu. Lakse je utvrditi potrebu za donacijom js nego spermija i to je prvenstveno razlog zasto azoo parovi sami financiraju postupak u klinikama van lijepe nase. Sami postupak dokazivanja azoo je dosta invazivan, i ne bez posljedica, pa se malo parova odlucuje na to. Dok je situacija sa donacijom js ipak malo povoljnija pa je vise sufinanciranja postupaka potpomognute s donacijom js. Srecom da su po tom pogledu malo fleksibilniji. Iako, realno trebali bi omoguciti lijecenje vani u punom iznosu s obzirom da se kod nas ne mozemo lijeciti, kad su u pitanju donacije.
    Mislim da je jedan od razloga zašto je više postupaka s doniranim jajnim stanicama jer se žene lakše odlučuju za tu opciju začeća. Muškarci često iz psiholoških i evolucijsko-nagonskih razloga ne prihvaćaju donaciju spermija kao put postajanja roditeljem.

  3. #2653
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Carrot prvotno napisa Vidi poruku
    Dragi svi...
    Azoo ;(( MM
    Lutamo, vrtimo se u krug, vozaju nas...cekamo mikrotese (mozda u 9.mj u hr), ali sanse gotovo pa nikakve...
    Imamo 36 godina...

    Mislim da nemamo sto cekati pa molim odgovre na pitanja koja me proganjaju godinama...voljela bih cuti iskustva roditelja s doniranom bebom rado...

    1. kako zivjeti u lazi cijeli zivot prema svima i sebi i da li to sve nestaje kad se beba rodi?
    2. Koliko bi me kostao postupak?
    3. da li se prvo mora na dogovor u Češku ili se ide direktno na postupak?
    4. Kako se bira donor?
    5. Idete li avionom ili autom i koliko traje put od Zg?
    6. Koliko mi trema godisnjeg za to?
    7. Od dogovorq do realizacije koliko prodje vremena cca?
    ....

    Hvala vam svima unaprijed...

    Carrot, dobro došla na forum.

    Problematika donorske koncepcije je složena. Mnogi parovi su prije nego su se odlučili za ovakav put ka roditeljstvu imali velik broj pitanja i briga. Prije definitivne odluke možete potražiti i savjetne psihoterapeuta ili psihijatra. Također možete potražiti i pravno savjetovanje.

    Za ovo prvo pitanje o laži, ne znam na što točno misliš. Ali definitivno način začeća vašeg djeteta jest vaša intimna stvar o kojoj ne trebate razgovarati s ljudima s kojima ne želite.

    Zakon o medicinski potpmomognutoj oplodnji koji je na snazi u HR, čla 15. kaže:
    "Roditelji su obvezni osobu začetu i rođenu uz pomoć medicinski pomognute oplodnje darovanom sjemenom stanicom ili darovanom jajnom stanicom ili darovanim zametkom, najkasnije do 18. godine života upoznati da je začeta uz pomoć medicinski pomognute oplodnje."

    Što će i kako napraviti roditelji djeteta začetog heterolognom oplodnjom, to je njihova osobna stvar, ali stručnjaci preporučuju djetetu u pravo vrijeme i na odgovarajući način reći istinu o genetskom podrijetlu.

    Ovdje je jedna australska stranica koja ima dosta sadržaja o donorskoj koncepciji i djeci začetoj daraovanim spolnim stanicama:
    https://www.varta.org.au/information...nor-conception

  4. #2654
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    "Be proud of the way you have formed your family. Your children can know they were very much longed for and conceived with the generosity and goodwill of another person who also wanted them to be born. Be honest with your kids, talk to them, acknowledge their questions and be there for them."
    https://www.varta.org.au/time-to-tell

  5. #2655

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Predivni ste svi..hvala vam na odgovorima i potpori...
    Oprostite ako sam vas isprovocirala s ovime sto sam rekla da je to zivot u "laži", ali je, jer kad bi se odlucila na donaciju ne bih rekla nikome pa ni djetetu...posebno kad zivis u maloj sredini to je komplicirano...
    Jos uvijek pokusavamo nesto u Petrovoj s njegovim materijalom od biopsije koji je beznadan i cekamo micro tese koji bi navodno trebao biti u Zg od jeseni....nesluzbeno...
    U svakom slucaju obzirom da smo oboje prosli 35 mislim da bi se trebali uhvatiti sigurnije opcije a tonje donacija. Za koju je MM potpuno spreman, ali ja se lomim...
    Bas mi je tesko...ali s vama je sve lakse!

  6. #2656

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Rominka navodno da se radi na tome da bude u 9.mj u Zg microtese....

  7. #2657
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je jedan od razloga zašto je više postupaka s doniranim jajnim stanicama jer se žene lakše odlučuju za tu opciju začeća. Muškarci često iz psiholoških i evolucijsko-nagonskih razloga ne prihvaćaju donaciju spermija kao put postajanja roditeljem.
    Na tom tragu sam i ja do unazad pet/sest godina bila, a onda kako smo poceli upoznavati sve vise azoo parova sam se iznenadila koliko zapravo muskarci imaju open mind za taj put. U vecini razgovora je ispalo da su zene bile protiv te da su bile sklonije da se taj korak preskoci i da se sto prije krene sa posvojenjem.

    U svakom slucaju, to nisu koraci na koje se itko olako odlucuje. Tu prethodi puno promisljanja, pitanja, i to onih gadnih pitanja, jer treba osvijestiti problem i moguce rjesenje, nacin, zivot nakon postupka i uspjeha. To ne moze i svakako ne smije nitko osim para. Strucna pomoc je dobrodosla, ali iz to zaista mora biti strucna osoba i predrasuda. Mi smo se nazalost susreli sa "strucnim" osobama koje meni nisu htjele ginekoloski i internisticki pregled napraviti kad su vidjeli u koji postupak idemo.

  8. #2658
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Naravo ako je paru potreban stručni savjet oko odluke prihvatiti dononaciju spolnih stanica ili ne, što i kako poslije koncepcije donorskim stanicama u odnosu na dijete i na sam odnos partnera, da će pokušati naći psihologa/liječnika psihijatra koji je educiran u području donorske koncepije i koji će nastojati pomoći pacijentima da donesu najbolju odluku za njih same, a ne uskratiti pomoć ili promovirati i nametati vlastite svjetonazorske stavove ljudima koji stručni savjet.

    Rominka, za ovo grubo kršenje tvojih prava i pravila liječničke etike nemam riječi.
    Mi smo se nazalost susreli sa "strucnim" osobama koje meni nisu htjele ginekoloski i internisticki pregled napraviti kad su vidjeli u koji postupak idemo.
    Nadam se da si ove "liječnike" prijavila...

  9. #2659
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj Carrot prvotno napisa Vidi poruku
    Rominka navodno da se radi na tome da bude u 9.mj u Zg microtese....
    Carrot, ovo bi bilo fantasticno ako je tako. Meni je ovo prvi glas. U kojoj klinici bi se obavljalo? Koji dr pokusavaju to ostvariti? Bio bi tozaista veliki pomak.
    Ako sam dobro shvatila, radili ste biopsiju. I pronasli su nesto materijala?

    Inesz, rijesila sam situaciju jer sam pit-bull i ne dopustam takvo ponasanje neovisno o tome koji problem i tko je u pitanju. Hvala.

  10. #2660

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    152

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Sto se tice azoo parova i HZZO-a situacija je malo drugacija i to treba imati u vidu. Lakse je utvrditi potrebu za donacijom js nego spermija i to je prvenstveno razlog zasto azoo parovi sami financiraju postupak u klinikama van lijepe nase. Sami postupak dokazivanja azoo je dosta invazivan, i ne bez posljedica, pa se malo parova odlucuje na to. Dok je situacija sa donacijom js ipak malo povoljnija pa je vise sufinanciranja postupaka potpomognute s donacijom js. Srecom da su po tom pogledu malo fleksibilniji. Iako, realno trebali bi omoguciti lijecenje vani u punom iznosu s obzirom da se kod nas ne mozemo lijeciti, kad su u pitanju donacije.

    Nadiceeee pa kako ste? Jel uzivate?

    Rominka, predivno nam je!Eto već imamo 8 mjeseci. Veliki, rastemo i jako se puno mazimo! Puno puta MM i ja kažemo da ne znamo kakav nam je prije život bio....Sad smo tek ispunjeni i bez obzira što je cijela trudnoća bila visoko rizična, što smo imali problema nakon poroda, vrijedilo je svega!

  11. #2661
    3006 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Uf uf ...2 dana do vađenja bete i sad smečkasti iscjedak...uzasni osjecaj

  12. #2662
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    3006, znam kako ti je, ali polako. Dva dana su puno. Lezi, uzimaj terapiju. Pokusaj ne misliti o tome ( znam da je to sf u ovoj situaciji, ali ako imas neki hobi pokusaj se time zabaviti).
    Nadice, cijela ona situacija mi se sada cini jako dalekom. Pusti ju neka tamo i ostane. Vjerujem da je jedan pogled na to maleno stvorenje da se rastopis

  13. #2663
    3006 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    3006, znam kako ti je, ali polako. Dva dana su puno. Lezi, uzimaj terapiju. Pokusaj ne misliti o tome ( znam da je to sf u ovoj situaciji, ali ako imas neki hobi pokusaj se time zabaviti).
    Nadice, cijela ona situacija mi se sada cini jako dalekom. Pusti ju neka tamo i ostane. Vjerujem da je jedan pogled na to maleno stvorenje da se rastopis
    Hvala puno Rominka...potruditi ću se

  14. #2664

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Rominka cim saznam vise informacija javim vam jer ne bi htjela govoriti nesto sto jos nije potvrdjeno..ali radi se na tome..
    Na biopsiji nista ;((((
    Mi bi jos micro tese prije eventualne donacije iako suprug imzistira da mi idemo odmah na donaciju pa ako nam se posreci s micro tese super, ali mene zabrinjava moje psihicko stanje kod donacije;((( iako je ja mislim najteze samo krenuti (predrasude, moralno preispitivanje i sl). U slucaju da se odlucimo na donaciju to bi bilo samo izmedju nas dvoje zauvijek...u svakom slucaju ni ovo stanje bez djece nije jednostavno, tjeskobno je skroz unatoc tome sto godinama suzbijam to i izbjegavam razbijati glavu ipak ne mozes pobjeci od toga...

  15. #2665
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Nisu to lake odluke. Ne pada to s neba. Ne probudis se jedno jutro i kazes ok, idemo. Potrebno je puno razgovarati i postaviti si milijon pitanja. Ti sama sebi. Pitat samu sebe mozes li zivjeti bez djece? Po meni je to prvi korak i prvi odgovor na kojemu dalje sve pociva. Moras biti iskrena prema samoj sebi. Tek tako ces moci dalje. Sto tebi znaci genetski materijal? Odnosno da dijete ima njegove gene? Ja zaista smatram da roditi moze bilo tko i da nas to ne cini roditeljima. Utoliko mi je bilo lako odluciti se prvo na donaciju sp, a sada i embrija. Budi iskrena prema sebi, pa zatim i prema muzu. Kazes da bi on odmah u donaciju. Koji su njegovi argumenti? Pitaj ga govori li to samo zbog tebe? Vjerujem i da je neki osjecaj duznosti (jedno prema drugome) sada u igri pa mislite da bi trebali pokusati jos i ovo. Nemojte nista odlucivati radi duznosti. Cinite jer ste si dovoljni, jer se volite. Jer imate za pruziti ljubavi. Ako treba, posvadjajte se. Isplacite. To je u redu. Katarza ce nastupiti. Mozda bi ti bilo lakse ako bi razmisljala o donaciji embrija. Tada ste u istom polozaju. Jedni nasi prijatelji su se odmah odlucili na taj korak. Kazu krecu u borbu iz iste pozicije. Mi smo pak pokusali prvo s donacijom sp. Pokusali, nije uspjelo, posljedice za mene su velike. Sad idemo korak dalje. U biti, samo razgovarajte. Jedino tako cete znati donijeti ispravne odluke. I ne zaboravi, dugujete si biti sretni, skupa ili sami. Dugujete si zivjeti zivot. Ipak ste se odabrali zbog sasvim drugih stvari, a ne buduceg potomstva.

  16. #2666
    3006 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Nisu to lake odluke. Ne pada to s neba. Ne probudis se jedno jutro i kazes ok, idemo. Potrebno je puno razgovarati i postaviti si milijon pitanja. Ti sama sebi. Pitat samu sebe mozes li zivjeti bez djece? Po meni je to prvi korak i prvi odgovor na kojemu dalje sve pociva. Moras biti iskrena prema samoj sebi. Tek tako ces moci dalje. Sto tebi znaci genetski materijal? Odnosno da dijete ima njegove gene? Ja zaista smatram da roditi moze bilo tko i da nas to ne cini roditeljima. Utoliko mi je bilo lako odluciti se prvo na donaciju sp, a sada i embrija. Budi iskrena prema sebi, pa zatim i prema muzu. Kazes da bi on odmah u donaciju. Koji su njegovi argumenti? Pitaj ga govori li to samo zbog tebe? Vjerujem i da je neki osjecaj duznosti (jedno prema drugome) sada u igri pa mislite da bi trebali pokusati jos i ovo. Nemojte nista odlucivati radi duznosti. Cinite jer ste si dovoljni, jer se volite. Jer imate za pruziti ljubavi. Ako treba, posvadjajte se. Isplacite. To je u redu. Katarza ce nastupiti. Mozda bi ti bilo lakse ako bi razmisljala o donaciji embrija. Tada ste u istom polozaju. Jedni nasi prijatelji su se odmah odlucili na taj korak. Kazu krecu u borbu iz iste pozicije. Mi smo pak pokusali prvo s donacijom sp. Pokusali, nije uspjelo, posljedice za mene su velike. Sad idemo korak dalje. U biti, samo razgovarajte. Jedino tako cete znati donijeti ispravne odluke. I ne zaboravi, dugujete si biti sretni, skupa ili sami. Dugujete si zivjeti zivot. Ipak ste se odabrali zbog sasvim drugih stvari, a ne buduceg potomstva.
    Potpisujem ...slažem se u potpunosti.
    Kad sam bila iskrena prema sebi i donijela odluku oko koje sam se dugo lomila, odluku bilo kojeg tipa, nikad nisam požalila.
    Ovakve odluke sigurno ne spadaju u one lakše, ali biti iskren prema sebi za početak je važan korak..

  17. #2667

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    19

    Početno

    Citiraj Carrot prvotno napisa Vidi poruku
    Rominka cim saznam vise informacija javim vam jer ne bi htjela govoriti nesto sto jos nije potvrdjeno..ali radi se na tome..
    Na biopsiji nista ;((((
    Mi bi jos micro tese prije eventualne donacije iako suprug imzistira da mi idemo odmah na donaciju pa ako nam se posreci s micro tese super, ali mene zabrinjava moje psihicko stanje kod donacije;((( iako je ja mislim najteze samo krenuti (predrasude, moralno preispitivanje i sl). U slucaju da se odlucimo na donaciju to bi bilo samo izmedju nas dvoje zauvijek...u svakom slucaju ni ovo stanje bez djece nije jednostavno, tjeskobno je skroz unatoc tome sto godinama suzbijam to i izbjegavam razbijati glavu ipak ne mozes pobjeci od toga...
    Carrot, ne znam znas li da se micro tese radi i u Splitu u poliklinici Cito... u svakom slucaju, dobra je vijest ako ce poceti raditi micro tese i u Zagrebu...
    Gdje ste radili biopsiju? Nisu pronadeni uopce spermiji ili nije uspjela oplodnja s njima, jer vidim da si spominjala da pokusavate u Petrovoj s materijalom s biopsije...?

  18. #2668
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Carrot, evo samo da se i ja priključim podršci i potpišem cure, (Nadice ) Naizgled bezizlazna situacija, a pogledaj mi potpis Da je skroz lako krenuti u cijelu priču, daleko od toga, ali tih 9 mjeseci pod srcem, pa onda kad se mali anđeo rodi i dobije na ruke, pa blaženo dojenje...Ma mama u svakom smislu riječi
    Ja sam si osobno nekako `olakšala´ prihvativši donaciju js kao donaciju bilo kojeg drugog organa...netko zatreba transfuziju, primi tuđu krv...moji jajnici ne rade, pa sam primila js druge žene...naravno da se ne može uspoređivati, ali eto tako je meni bilo lakše posložiti si to. Jer se nitko ne odlučuje na to tek toliko, nego kada drugog izlaza nema...
    Moje mišljenje je da bi djeca trebala znati...pa ćemo i mi svojima reći, ali tek u poodrasloj dobi kad će moći razumjeti. Dok su mali i krenu s pitanjima o tome kako su došli u bušu, eventualno ih pripremati na način da neke mame malo teže dobe bebu pa prvo moraju kod dr , čisto kao priprema, a opet da bude prilagođeno njihovoj dobi.
    U svakom slučaju, puno sreće i piši štogod treba, u potpisu mi je i mail ako zatrebaš

  19. #2669
    nonek avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    84

    Početno

    Ovo kao da sam ja pisala.
    Što dijagnoza, što odrađeni postupci, što planovi za budućnost.
    A definitivno stav prema cijeloj situaciji.

    Citiraj pak prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde da ti probam odgovoriti na 1. pitanje.
    Trenutno smo u procesu obostrane donacije. Nažalost nakon 12 postupaka i godina koje su se skupile nemamo puno izbora.
    Laž? Iskreno niti u jednom trenutku mi nije ovo prošlo kroz glavu. Ja ne lažem da smo bili u postupcima niti da idemo dalje u postupak. Ne moram se nikome niti opravdavati niti lagati. Ako si mislila na djete ako ga uspijemo dobiti, napokon onda kada dodje vrijeme za to možemo ispričati kako smo ga začeli. U mojoj glavi razlika je samo u tome. Sve ostalo je jednako kao i kod svakog drugog para koji je želio djete i ostvario trudnoću na lakši način. Mama i ta ta nisu samo osobe koje su dale svoj biološki doprinos da se djete rodi već ona koji se brinu, vole, odgajaju i žive za to djete.
    Ako iako uspijemo donijeti na svijet to malo biće ono će biti NASE u svakom smislu te rijeci.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  20. #2670

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Stigao novi protokol. Uz Gonal od 150 UJ i nešto novo Menopur 3? I to odmah 2 dan ciklusa oba.
    U kojim je to jedinicama za Menopur?
    Ima tko kakvih iskustava?
    A da se nadovežem na pitanje :
    "kako zivjeti u lazi cijeli zivot prema svima i sebi i da li to sve nestaje kad se beba rodi?"
    Kod nas to uopće nije bilo pitanje. Jednom kad smo se odlučili na "potpomognutu" i kad sam preživjela stotinu pitanja: Pa kad ćete, pa zašto vi još ništa, da li vi uopće želite djecu, jeste svjesni da je to protiv mišljenja crkve.... i ostalo...
    sama ideja prihvatiti doniranu spermu je bila savršeno nebitna. I tako će to biti naša beba...

  21. #2671
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Elvi, kad pocinjes? Menopur ima isto djelovanje kao i Gonal, da potakne stvaranje folikula. Ako se dobro sjecam, on dolazi u ampulama pa ga sama mijesas. Kad ti pada prvi uzv?

    Malimis123, totalno sam zaboravila na Cito kliniku. Hvala sto podsjecas

  22. #2672

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Idemo u lipnju. Moram obaviti sve pretrage , danas dogovor s mojim ginićem. Znači prvo čekam sad PAPu i briseve. A onda još ove internističke. I sad se nadam da ću sve stići.
    Malo me šokiralo jer ako moram uzeti 3 ampule Menopura to mi je otprilike 9 dana skoro dodatnih 2.800 kn
    Ukupni lijekovi bi mogli dosegnuti oko 8.000 kn
    čovječe... malo se jadam... no sve to vrijedi valjda kad jednom primiš bebicu

  23. #2673

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Da li je koja od vas obavljala UZV onaj na 8. u ZG, odnosno doma?

  24. #2674
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Mislis 8 dan? Ja sam sve obavljala doma i tek kad su iz Ceske dali zeleno svijetlo da krenemo, noc kad mi je mm dao stopericu smo krenuli. Imamo nekih 700km i stigli smo i odmoriti i ujutro biti na punkciji na vrijeme. Ja sam iza svakog uzv slala nalaz, i odmah dobivala povratnu info ili mailom ili bi me zvali. U mom slucaju produzavali smo stimulaciju za tri dana.

  25. #2675
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Kad god radim nalaze uvijek ocekujem najgore, jer jednostavno u vecini situacija je bilo tako. Sad sam podigla nalaze od 3dc i nisam iznenadjena. Testosterona nemam 0,03 a granica je 0,39; dheas mi isto pao na donju granicu; a sve ostalo (prl, est, lh) mi je na donjim granicama. A tsh je malo skocio sto sam i ocekivala jer to odmah osjetim. Sto mogu sad ocekivati?

  26. #2676
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Kad god radim nalaze uvijek ocekujem najgore, jer jednostavno u vecini situacija je bilo tako. Sad sam podigla nalaze od 3dc i nisam iznenadjena. Testosterona nemam 0,03 a granica je 0,39; dheas mi isto pao na donju granicu; a sve ostalo (prl, est, lh) mi je na donjim granicama. A tsh je malo skocio sto sam i ocekivala jer to odmah osjetim. Sto mogu sad ocekivati?
    Moje misljenje je da ti je tsh skocio od Utrogestana.
    Ako mozes doci do endokrinologa probaj pa se svakako posavjetuj.
    Meni je znao od Duphastona skociti a to ti je isto sto i Utrogestan.

    I u stimulaciji mi tsh ode gore pa mi dr uvijek poveca terapiju prije samog postupka.
    Posljednje uređivanje od sanjka : 25.04.2017. at 13:49

  27. #2677
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj elvi prvotno napisa Vidi poruku
    Idemo u lipnju. Moram obaviti sve pretrage , danas dogovor s mojim ginićem. Znači prvo čekam sad PAPu i briseve. A onda još ove internističke. I sad se nadam da ću sve stići.
    Malo me šokiralo jer ako moram uzeti 3 ampule Menopura to mi je otprilike 9 dana skoro dodatnih 2.800 kn
    Ukupni lijekovi bi mogli dosegnuti oko 8.000 kn
    čovječe... malo se jadam... no sve to vrijedi valjda kad jednom primiš bebicu
    Evo Rominka ti je vec odgovorila.
    Menopur je isto u ampulama i jedna je 75 ij isto kao i gonal.

    Jesu ti rekli kako da to dvoje mijesas i gdje da si dajes?
    U trbuh ili misic??

    U Sloveniji su lijekovi puno jeftiniji pa mozes i tamo kupiti.

  28. #2678

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Kad god radim nalaze uvijek ocekujem najgore, jer jednostavno u vecini situacija je bilo tako. Sad sam podigla nalaze od 3dc i nisam iznenadjena. Testosterona nemam 0,03 a granica je 0,39; dheas mi isto pao na donju granicu; a sve ostalo (prl, est, lh) mi je na donjim granicama. A tsh je malo skocio sto sam i ocekivala jer to odmah osjetim. Sto mogu sad ocekivati?
    Rominka, koliki ti je TSH?

  29. #2679
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Biska, tsh 5 trenutno. Ali, znala sam. Djelomicno sam si i sama krviva jer od veljace nikako da iskontroliram a osjecam ja taj skok, turbo ga osjecam. A sto Sanjka kaze, utrogestan vjerojatno nije pomogao sto se tsh tice. No, idem endo pa cemo vidjeti. Inace, gin mi zeli raditi folikulometriju ovaj ciklus prije nego napravi biopsiju. Kaze da zeli biti sigurna da se nece neka cista pojaviti,tako da me narucila opet za par dana. Zena je zmaj, odlicna!

  30. #2680

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Joj, uvijek problemi s tom stitnjacom, ja isto pazim na nju kao kobac i samo cekam kad ce opet krenuti cirkus.
    A na kojim si dozama trenutno?

    Drago mi je za doktoricu, jedna osoba koja pokazuje brigu i odgovornost vrijedi kao 1000 "vrhunskih strucnjaka".
    Ja se bas ovih tjedana susrela s nekoliko velikih strucnjaka u Petrovoj i sad gledam u koju cu se bolnicu prebaciti...

  31. #2681
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Trenutno sam na 75/4 dana i 50/3 dana naizmjenece. Sad ce mi korigirati. Za ovo sam si stvarno sama kriva.

  32. #2682

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Za Cito sam cula, ali mi je netko rekao da je to nekakav drugaciji microtese od ovog klasicnog..ne znam tocno...
    Biopsiju radili na Rebru i nije pronadjeno nista u tom materijalu ;(((
    Pokusavamo s tim materijalom i dalje jer nije sve odledjeno paaaa "nada umire zadnja" ...evo ohrabrili ste me svi skupa pa sam se odvazila i poslala mail u Cesku )
    Dobila detaljne upute...i cjenik!

  33. #2683
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Ako imate i biopsiju napravljenu, uz kariogram i mikrodelecije, tada imate skoro pa svu dokumentaciju za zahtjev za donacijom. MPO-ovac koji vas vodi vam to popunjava i onda krece borba sa papirima. Ako vam odobre i lijekove dobivas preko tog rjesenja. Znam da ste daleko jos od toga, ali dobro je znati.

  34. #2684

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Ako imate i biopsiju napravljenu, uz kariogram i mikrodelecije, tada imate skoro pa svu dokumentaciju za zahtjev za donacijom. MPO-ovac koji vas vodi vam to popunjava i onda krece borba sa papirima. Ako vam odobre i lijekove dobivas preko tog rjesenja. Znam da ste daleko jos od toga, ali dobro je znati.
    Hvala puno na info!
    Znas cega se bojim, ako idem preko HZZO-a da li podlijezemo HR zakonu tj da li smo onda obvezno reci djetetu za donaciju?
    Ako bi htjeli to obaviti anonimno da li je pametnije platiti sve pa da se nema uvida u nasim registrima (HZZO i sl., arhiva, povijest bolesti i sl)
    Koliko oni zapravo refundiraju od svih troskova?

  35. #2685
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Carrot, bez obzira išli preko hzzo-a ili ne, donacija je anonimna i ne podliježemo nijednom zakonu prema kojemu bismo bili obavezni reći. Čak mi ni na otpusnom pismu iz klinike nakon transfera ne piše da se radilo o doniranoj js.
    Sada refundiraju oko 1000 E.

  36. #2686

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Cure, jeste li kad ste krenuli u postupak u cesku, ovdje vadile neke hormone na 1dc i to slale gore uz papire od pregleda gin. na 1dc, ili oni ne gledaju hormone pocetkom ciklusa?

  37. #2687

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Bananka, vadenje hormona 1dc nije bila praksa ni u Pronatalu ni u PFC koliko znam, ali su me iz Pronatala narucili na konzultacije i uzv 1 dc.

  38. #2688
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Ja sam po protokolu dobila uvodjenje stimulacije 2dc, tada smo bili i u Pronatalu na pregledu, i trazili su vadjenje hormona 3dc uzuz kasnije od 8 dc. Ja sam vadila krv oba puta, ali sam bila u dvije razlicite klinike pa je oba puta bio prvi za njih. Vjerojatno iz predostroznosti. Prvi put je ionako, barem meni to tako izgleda, pogadjanje protokola.

  39. #2689
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Folikulometrija 7dc i moj endo je jedva 2 mm. Gin nije zadovoljna. Zove me opet za 5 dana

  40. #2690
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Folikulometrija 7dc i moj endo je jedva 2 mm. Gin nije zadovoljna. Zove me opet za 5 dana
    To je uz estrofen takav rezultat?

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  41. #2691
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Ne, bez. Sada me gin prati prije biopsije. Htjela je vidjeti kakva je situacija. Zar ne bi 7/8 dan endo trebao ipak biti malo deblji?

  42. #2692
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, bez. Sada me gin prati prije biopsije. Htjela je vidjeti kakva je situacija. Zar ne bi 7/8 dan endo trebao ipak biti malo deblji?
    A neznam i moj je nikakav inače. Cijeli ciklus prije kontracepcije bio 3-4 mm.
    Pretpostavljam da bi trebao biti deblji svakako

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  43. #2693
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Za 4 dana me zvala opet. Zeli biti sigurna da cu ovulirati kako bi pet dana kasnije napravila biopsiju. Ako ne bude ovulacije kaze da ne bi radila biopsiju. Ne znam sto da mislim. Poslala sam mail u kliniku da vidim sto ce oni reci na to.

  44. #2694

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Cure, hvala na odgovorima i imam ponovno pitanja .
    Meni na protokolu pise da idem s Gonalima, Menopurom i Orgalutranom.
    Koliko cega ste kupile tj. jeste li kupile kako pise na protokolu i ostalo kod njih onda u kliniki ili ste kupile za koji dan vise?
    Ja sam planirala uzet sve za 8 dana stimualcije, ali sad nisam sigurna jel bi mi mogli smanjiti menopure pa da ne kupujem viska, hm?
    Kao dodatno zdravstveno smo uzeli samo od hzzo onu EU-iskaznicu, smatrate li je li potrebno još dodatno neko privatno putno?


    Rominka, zelim ti da sve bude uredu za postupak, jesu ti se javili iz klinike?
    Ostalim curkama, sretno u pripremama i postupcima!

  45. #2695
    nonek avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    84

    Početno

    Cure
    Molim vas pomoć.
    Naime, u petak nam je potvrđen postupak u Pragu.
    E sad što mene muči je sljedeće. Mi ćemo najvjerojatnije 30.06. popodne dobiti info kada moramo biti gore.
    Kako ste rješavali smještaj ako ste bili u sličnoj situaciji. Dakle do zadnjeg trena ne znate kada točno biti gore, pa i ne znam za kada bi rezervirali išta.

    Hvala

  46. #2696

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Bananka: izgleda da smo na sličnom protokolu. Prošli put sam ja uzimala stimulaciju 10 dana. Imala sam za 8 i tamo smo kupili za još 2 uz stop inekciju. Sad mislim uzeti za 10 dana. I uzet ćemo opet samo EU iskaznicu.
    Nonek: mi smo se odlučili za ARIBNB. Rezerviramo smještaj za taj mjecet otpirlike kad mislimo ići. Prošli put smo otišli dan ranije jer smo sve obavili. Ok je bio lik kod koga smo rezervirali, blizu klinike. I ispalo nam je jeftinije nego neki smještaj u hotelu. Tako mislimo i ovaj put. bitno mi je da imamo ok sanitarni čovri i osnovunu kuhinju te internet.
    I tako tamo uvijek imamo fore vremena pa mi nije nikad naporno nešto na brzinu skuhati.

  47. #2697
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Bananka, kad sam sama kupovala lijekove kupila sam za protokol, pa sam dnevno kupovala koliko je jos falilo. Na put smo krenuli na dan stoperice. Kad smo promijenili kliniku, u cijeni smo dobili lijekove, tako da sam taj put u startu dobila "viska" koji sam naravno isloristila.
    Elvi, mi uvijek idemo preko bookinga i jos nismo pozalili. Biramo app, ili hotele s doruckom. S obzirom da je to ful mala stavka naspram ostalog (najskuplje nas je smjestaj izasao 340€ za 11 dana) ne pilam se oko toga toliko. Ja sam vec sad rezervirala za lipanj, ne placa se otkazivanje i moguc je dogovor u smislu pomjeranja termina.
    Gin mi je ful zadovoljna danas. Za nekoga tko u ful stimulaciji jedva odreagira, ja sam danas bez stimulacije imala dva lijepa vodeca folikula i jos 7 malo manjih. Bez stimulacije! U soku sam. U petak sam opet kod nje i 5 dan poslije ovulacije radi mi biopsiju juhuuu

  48. #2698
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Ali mi je endo tek 6 mm, no pise da je trolinijski. Jel to ok?

  49. #2699
    nonek avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    84

    Početno

    Rominka, pa to su super vijesti...
    Hvala za info oko smještaja...mi idemo oko 1.7. pa si sad već pomalo gledamo




    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Bananka, kad sam sama kupovala lijekove kupila sam za protokol, pa sam dnevno kupovala koliko je jos falilo. Na put smo krenuli na dan stoperice. Kad smo promijenili kliniku, u cijeni smo dobili lijekove, tako da sam taj put u startu dobila "viska" koji sam naravno isloristila.
    Elvi, mi uvijek idemo preko bookinga i jos nismo pozalili. Biramo app, ili hotele s doruckom. S obzirom da je to ful mala stavka naspram ostalog (najskuplje nas je smjestaj izasao 340€ za 11 dana) ne pilam se oko toga toliko. Ja sam vec sad rezervirala za lipanj, ne placa se otkazivanje i moguc je dogovor u smislu pomjeranja termina.
    Gin mi je ful zadovoljna danas. Za nekoga tko u ful stimulaciji jedva odreagira, ja sam danas bez stimulacije imala dva lijepa vodeca folikula i jos 7 malo manjih. Bez stimulacije! U soku sam. U petak sam opet kod nje i 5 dan poslije ovulacije radi mi biopsiju juhuuu

  50. #2700
    nonek avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    84

    Početno

    Hvala Elvi...pogledat ću


    Citiraj elvi prvotno napisa Vidi poruku
    Bananka: izgleda da smo na sličnom protokolu. Prošli put sam ja uzimala stimulaciju 10 dana. Imala sam za 8 i tamo smo kupili za još 2 uz stop inekciju. Sad mislim uzeti za 10 dana. I uzet ćemo opet samo EU iskaznicu.
    Nonek: mi smo se odlučili za ARIBNB. Rezerviramo smještaj za taj mjecet otpirlike kad mislimo ići. Prošli put smo otišli dan ranije jer smo sve obavili. Ok je bio lik kod koga smo rezervirali, blizu klinike. I ispalo nam je jeftinije nego neki smještaj u hotelu. Tako mislimo i ovaj put. bitno mi je da imamo ok sanitarni čovri i osnovunu kuhinju te internet.
    I tako tamo uvijek imamo fore vremena pa mi nije nikad naporno nešto na brzinu skuhati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •