Stranica 76 od 149 PrviPrvi ... 2666747576777886126 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,751 do 3,800 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #3751
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Svi smo nekako na putu u isto vrijeme. Nama bi transfer trebao biti 3.11 ako sve bude ok, a vjerujem da hoce. Isto iscekujem nalaz pape i briseva. Bit ce ovo lijepa jesen

  2. #3752

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Pozdrav ekipa. Evo i mi smo se odlučili u studenom krenuti po našeg smrzlića. Moram priznati da me baš nervira to povečanje cijena. I ovak se naprežemo svi finacijski kako kreteni...ali što je tu je. Iskreno se nadam da će FET biti puno lakši no pikanja i punkcija i ostale zavrzlame...

  3. #3753
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Elvi <3 vidjet ces koji je luksuz FET. Tijelo nije optereceno stimulacijom, nema mogucnosti hipera, nema strepnje. Ma totalno si psihofizicki u 100% najboljem stanju. Meni je doslovno FET odlazak na godisnji. I ovaj put cemo si uzeti 8 dana slobodno i opustiti se dodatno od stresa.
    Jesi kontaktirala kliniku? Si dobila neki protokol?

  4. #3754
    Antonija Mia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    312

    Početno

    Citiraj elvi prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav ekipa. Evo i mi smo se odlučili u studenom krenuti po našeg smrzlića. Moram priznati da me baš nervira to povečanje cijena. I ovak se naprežemo svi finacijski kako kreteni...ali što je tu je. Iskreno se nadam da će FET biti puno lakši no pikanja i punkcija i ostale zavrzlame...
    ma da?? koliko? ja idem isto na fet...u 5mj je bio 700 a koliko je sad? + embriogen i laser...onda je bilo 1000 eura!! mozes napisati nove cijene za fet...hvala

  5. #3755

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Dobila sam odgovor od koordinatorice Ksenije s protokolom:
    Od prvog do sedmog dana ciklusa cete aplikovati svakog dana jednu injekciju Dipherelin 0,1 mg potkozno u stomak (1-7.dana ukupno 7 inj.)
    a baš sam mislila da neće biti pikanja

    Od drugog dana ciklusa cete poceti piti Estrofem 2mg 3x1 tabletu dnevno, prednison 5mg 1x1, aspirin 100mg 1x1, Acidum folicum 10 mg 1x1 dnevno.
    12.dan uradite kontrolu ultrazvuka i javite nam nalaz debljinu endometrija,

    Po nalazu ce doktor odrediti od kojeg dana trebate poceti uzimati uz Estrofem i ostalu terapiju i Utrogestan100mg 3x2 vaginalno
    i kada ce biti transfer. Za transfer je optimalno od 16-24dana ciklusa. U Pragu je dovoljno ostati 3dana.

    Cijena ET je 700€.
    U slucaju da uz to zelite i neke dodatne metode Embriogen + LAZT – cijena bi bila +300eura.
    https://www.youtube.com/watch?v=oh27ZLjhZ0Q
    Embrioglue 200€

  6. #3756

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Da li netko ima takav protokol? I kakva su vam iskustva sa injekcijama Dipherelin? To prvi put ima na protokolu

  7. #3757
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    Citiraj elvi prvotno napisa Vidi poruku
    Da li netko ima takav protokol? I kakva su vam iskustva sa injekcijama Dipherelin? To prvi put ima na protokolu
    Draga elvi meni je uvijek bio isti protokol samo bez Dipherelina. Da li mozda imas endometriozu? Mislim da se to daje ako je endic problematican. Ima nas dosta sad ste se spremamo za prag.

  8. #3758

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Draga kaji, nemam endometriozu. Barem mi do sada nitko nije to spomenuo.
    Imala sam normalno debljanje endometrija prošli postupak s punkcijom. Na 7 dan je bio 7mm, 8 dan 8,2mm, i na dan punkcije 11mm

  9. #3759
    Antonija Mia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    312

    Početno

    Citiraj elvi prvotno napisa Vidi poruku
    Draga kaji, nemam endometriozu. Barem mi do sada nitko nije to spomenuo.
    Imala sam normalno debljanje endometrija prošli postupak s punkcijom. Na 7 dan je bio 7mm, 8 dan 8,2mm, i na dan punkcije 11mm
    dipherelina Osnovna uloga lijeka je spriječiti preranog LH udara koji bi mogao uzrokovati oslobađanje stanica jajnih stanica prije dostizanja dovoljne zrelosti. GnRH agonisti pripadaju klasi lijekova koji su namijenjeni da spriječe preuranjenu ovulaciju. Ovo sam nasla...ali ujedno i za endometriozu!! a muskima za prostatu..e sad budi pametna

  10. #3760
    Antonija Mia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    312

    Početno

    betu izvadila ali nisam dobila nalaz...javili da im je server riknuo pa do daljnjega se mora osobno podici nalaz a nista mailom!! stoga idem sutra...pocela sam piti i caj "ocajnicu i vrukut" nemoze skoditi

  11. #3761
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    Citiraj elvi prvotno napisa Vidi poruku
    Draga kaji, nemam endometriozu. Barem mi do sada nitko nije to spomenuo.
    Imala sam normalno debljanje endometrija prošli postupak s punkcijom. Na 7 dan je bio 7mm, 8 dan 8,2mm, i na dan punkcije 11mm
    to je super endo

  12. #3762

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Ja sam imala taj postupak, nemam endometriozu, mislim da je to vise radi ovo sto je Antonija Mia nasla u vezi LH, nisam bas sigurna. Uglavnom nista strasno, pikas se kao i sa svim drugima u trbuh, uvijek u isto vrijeme, ja sam se uvijek ujutro, jer sam se navecer sa heparinom

  13. #3763
    Antonija Mia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    312

    Početno

    pa dobro ziggy di si ti zeno?? nestala u vidu magle...hm sad mi reci kad ides na fet??kaj nas ne ubija to nas ojaca...(nije bas ohrabrajuci ali tako glasi dobra narodna poslovica) mi idemo ako bog dragi da pocetkom 12mj...betu nemam pojma kolika je jer nisu mi mailom poslali pa idem sutra,jer idem i na bris i papu...to sam morala i kod predhodnog transfer a na kraju nisu me pitali u pragu za nalaz.

  14. #3764

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Citiraj Antonija Mia prvotno napisa Vidi poruku
    pa dobro ziggy di si ti zeno?? nestala u vidu magle...hm sad mi reci kad ides na fet??kaj nas ne ubija to nas ojaca...(nije bas ohrabrajuci ali tako glasi dobra narodna poslovica) mi idemo ako bog dragi da pocetkom 12mj...betu nemam pojma kolika je jer nisu mi mailom poslali pa idem sutra,jer idem i na bris i papu...to sam morala i kod predhodnog transfer a na kraju nisu me pitali u pragu za nalaz.
    Hej draga Antonija Mia..evo me ziva sam i malo sam dosla sebi od proslog puta..tako sam negdje i ja planirala ici negdje u 12 mj..rekla sam si ovaj put da cu malo pricekati i kad budem spremna otici. Nadam se da je beta sada napokon 0..i da se mozda vidimo u Pragu

  15. #3765
    Antonija Mia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    312

    Početno

    Citiraj Ziggy40 prvotno napisa Vidi poruku
    Hej draga Antonija Mia..evo me ziva sam i malo sam dosla sebi od proslog puta..tako sam negdje i ja planirala ici negdje u 12 mj..rekla sam si ovaj put da cu malo pricekati i kad budem spremna otici. Nadam se da je beta sada napokon 0..i da se mozda vidimo u Pragu
    Deal...idemo jer Prosinac je mj darivanja stoga se toplo nadam da ce nam se zelja ostvariti

  16. #3766

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Antonija Mia jesi podignula nalaz bete?

  17. #3767
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    Citiraj elvi prvotno napisa Vidi poruku
    Da li netko ima takav protokol? I kakva su vam iskustva sa injekcijama Dipherelin? To prvi put ima na protokolu
    "Od prvog dana kad krene menstruacija krenite sa injekcijama Decapeptyl 0,1mg s.c. (1. - 7.dan ciklusa)
    Od drugog dana dodati tbl. Estrofem 3x1 (6mg/dan)
    Oko 12.dana ciklusa napraviti kontrolu UZV i javiti nam nalaz - debljinu endometrija.
    Nakon što potvrdimo da je endometrij u redu (8-12mm optimalno), planirat ćemo transfer oko 17.dana ciklusa (inače moguće planirati bilo kojeg dana 16-23 dana ciklusa).
    3 dana prije transfera dodat ćete Utrogestan vaginalno 3x2, paraleleno uz Estrofem."

    to je moj protokol kada krenem....sličan... i nemam nikakvu endometriozu,dapače sve uredno.

  18. #3768
    Antonija Mia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    312

    Početno

    Citiraj Ziggy40 prvotno napisa Vidi poruku
    Antonija Mia jesi podignula nalaz bete?
    U petak je bila 11,25....idem opet sutra!! ocito se svaki tj prepolovi tako da sutra bi trebala biti oko 5 ili 6...ako je ispod 5 to znaci da je negativna ili moram do 0 doci?

  19. #3769
    Antonija Mia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    312

    Početno

    Evo napokon beta negativnaaaaaaaaaaaaaa dobila odg s odijela CEFa ponoviti za 3 tj...i da se pohvalim osijetim ovulaciju i to 13.dt ocito pomazeju kapi i cajevi...samo neka tako nastavi do 11mj i onda idemo po mrzlice

  20. #3770
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Drage moje imam par pitanja pa mi molim vas odgovorite na iste po redu s predbrojem što više odgovora to ću bit pametnija  :
    1. Zašto u PFC koordinatorica traži da napravim opet sve briseve i papu (radila sve to u 5. mjesecu a u 6. mj. bio svježi ET) btw nisam se sexala više od pola godine nit imam volje… sta po duhu svetom bi trebala se zarazit s nečim?!! (mikoplazma, ureaplazma, klamidija, hpv, urinokultura sve neg..)… demantirajte me ako sam u krivu ?! trošit opet novce na to ne hvala!!! (veli ona meni pa to je zbog vas…)
    2. imam zaleđene 3. dan (8-stanične) stare embrije… kad se odleđuju jer se odleđuju u tom stadiju? tj. vraćaju ih u 8-staničnom obliku ili? da li postoji rizik da ne prežive odleđivanje 8stanični? za 5300 + putni troškovi meni koordinatorica veli da nema potrebe da ja pričam sa embriologom i postavljam pitanja koja me zanimaju…eto pitam vas možda neka zna? imam ih još 4= 2+1+1 i u dilemi sam što i kako i koliko da odmrznem…moja ideja je bila prvotno jedan 8st i jednu blastocistu no to se kod njih zove ASET i naplaćuje se…a kad sam ja pitala da li mogu tako odmrznut i da li to košta oni su rekli može i da je besplatno WTF??!! http://isandra.weebly.com/mthfr/mthfr
    3. MTHFR ne daju mi uputnicu da odem hematologu jer sam polovični C677T- C/C homozigot divljeg tipa i A1298C - AC heterozigot jer želim malo više znat o tome…već gin. nema pojma što je to kao ni opća praxa ali uputnicu nedaju…pijem zbog toga folic plus jedini na tržistu koji je aktivni oblik folata jer mi koji imamo MTHFR ne metaboliziramo folnu kiselinu pa nam uvaljuju folacin 5mg ovi iz PFC traže 10 mg???!! na MTHFR znači ni oni nemaju pojma…btw ako ne metaboliziraš i ne možeš „provarit“ običnu folnu kiselinu pitaj ja vas jeli mi unosimo onda dovoljno folne? jer aktivnog oblika u folic plus kapsulama ima samo 400 micrograma (i više ih nema nigdje za kupit)!!! eto na to mi nitko ne zna odgovorit!! al nedaju mi uputnicu da pitam hematolga!!!
    4. Ginićka mi neda utrogestan i estrofem kao pripremu za ET/FET kak ti nesmije?!! upućuje ma na HZZO šaljem zahtjev da mi se odobri jer HR nema donirane js. a meni to treba za pripremu a preporuka je dr. Lazarowske a ne naših liječnika jer naši to ni ne rade i nemaju uvjeta a meni to treba…dobivam Rješenje odbija se…. tko je tu lud??!! ima vas masu koje bez problema dobivate običan utrogestan i estrofem i decortin meni bič neda!!nit pod drugu šifru!! izračunajte koliko će me… dajte molim vas pod koju šifru vam piše te lijekove? (imam 42. godine) čak ni to nisu naveli da je razlog?! idem od Ministarstva zdravlja i prava pacijenata ako treba i dalje…samo je pitanje vremena drage moje kada će nam sve ukinuti…(koga zanima šaljem Rješenje u inbox) molim da mi u inbox pošaljete ime neke milostive ginićke ili ginića da promijenim ginekologa) PLIZ!!

  21. #3771
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Zaboravih reći pod 3.
    MTHFR- Folcin 5 mg i preporuka PFC-a folna kiselina 10 mg (preporuka za trudnice 500-600/800 micrograma!)je daleko previše folne koja može biti štetna ne samo za mutacije gnea/enzima MTHFR već ga je teško pretvorit u aktivni oblik i kod zdravih žena...pročitajte malo znanstvene člnake o tome....

  22. #3772
    Antonija Mia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    312

    Početno

    Citiraj Ženica75 prvotno napisa Vidi poruku
    Zaboravih reći pod 3.
    MTHFR- Folcin 5 mg i preporuka PFC-a folna kiselina 10 mg (preporuka za trudnice 500-600/800 micrograma!)je daleko previše folne koja može biti štetna ne samo za mutacije gnea/enzima MTHFR već ga je teško pretvorit u aktivni oblik i kod zdravih žena...pročitajte malo znanstvene člnake o tome....
    evo ja cu pokusati odg na ono sto znam...

    1- papu i briseve takoder sam morala ponoviti za svaki transfer...sad sam u srijedu sve povadila i svaki put sam sve besplatno napravila osim 10kn participacije
    2-takoder su moji zaledeni 3dnt...kad se dode na transfer oba puta sam imala morule...rizik je da ne prezive!! moji su svi dosad prezivjeli imala sam2 feta sad idem na 3....
    3-ja sam dobila od svog dr opce prakse uputnicu za hematolog..bez problema!! narucila se u vinogradsku i sve mi je odobrila...jedino sam tamo morala platiti 560kn jer nemam dopunsko...
    4- ja neznam pod koju sifru ali sve dobijem bez pol frke...cak i folacin mi sad daje na recept do sljedeceg transfera... folic + sam takoder i ja kupovala kod ljekarne filipovic i sad ih vise nema...no kad sam to rekla svom dr rekao je da mi more dati na recept(cemu kupovat) kaj god morem dobiti prek zdrastva on to meni kaze i daje...a meni bude sad 46g!! ne kuzim zake tebe tako maltretiraju...pobogu

  23. #3773

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Ja sam imala u PFC 7 embriotransfera i briseve sam radila svakih 6 mj.,čisto radi sebe a PAPU jednom godišnje.
    Kad sam dolazila na ET nitko me nije ni tražio nalaze.

  24. #3774
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Ženica75 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje imam par pitanja pa mi molim vas odgovorite na iste po redu s predbrojem što više odgovora to ću bit pametnija  :

    4. Ginićka mi neda utrogestan i estrofem kao pripremu za ET/FET kak ti nesmije?!! upućuje ma na HZZO šaljem zahtjev da mi se odobri jer HR nema donirane js. a meni to treba za pripremu a preporuka je dr. Lazarowske a ne naših liječnika jer naši to ni ne rade i nemaju uvjeta a meni to treba…dobivam Rješenje odbija se…. tko je tu lud??!! ima vas masu koje bez problema dobivate običan utrogestan i estrofem i decortin meni bič neda!!nit pod drugu šifru!! izračunajte koliko će me… dajte molim vas pod koju šifru vam piše te lijekove? (imam 42. godine) čak ni to nisu naveli da je razlog?! idem od Ministarstva zdravlja i prava pacijenata ako treba i dalje…samo je pitanje vremena drage moje kada će nam sve ukinuti…(koga zanima šaljem Rješenje u inbox) molim da mi u inbox pošaljete ime neke milostive ginićke ili ginića da promijenim ginekologa) PLIZ!!
    Ženica,
    nisam razumjela- što ti je socijalna ginekologica slala da HZZO odobri zahtjev za donaciju jajnih stanica ili odobrenje da ti prepiše utorgestan, desortin i estrofem?

    Možeš li meni na adresu neplodnost@roda.hr poslati to rješenje od HZZO-a? Hvala!

  25. #3775
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Zenice, uffff....sto se tice briseva, svugdje se ponavljaju svakih 6 mjeseci jer sanse za zaraziti se su vrlo velike, i pri tome uopce ne mislim da odnos. Dovoljno je da na poslu, restoranu, kaficu, knjiznici odes na wc i eto ti vraga. Gdje god je veci kolektiv, ili veliki obrtaj ljudi sansa je za pokupit zarazu visoka. Stoga, zbog sebe same, kad vec ides u postupak, bolje je napraviti i znati da je sve u redu. Zaledjivanje je pak druga prica. Nitko ne moze garantirati da ce proces odledjivanja proci ok, iako (ovo je sad samo moje misljenje) mi se cini da u vecini slucajeva prolazi sve ok. A problem koji imas s ginekologom.....ne znam sto bih ti rekla. Vjerujem da ti Inesz moze pomoci savjetom (digurna sam da ima neki as u rukavu). Ja sam svojedobno imala problema s gin, no kraju je pisao sve up i davao recepte jer ako postoji dijagnoza tada je opravdano, nismo nista izmisljali. Ali, svaki put me maltretirao zbog toga.

  26. #3776
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    Draga zenice zao mi je da kroz sve to prolazis i zelim ti da sto prije odes na fet i da ti bude uspijesan. Ja samo mogu da ti reknem da su meni u PFC do sad uvijek svi embriji prezivjeli odledjivanje i sutradan bi bio transfer. Imala sam 4dn morule zaledjene. Drzi se draga ❤️

  27. #3777

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    93

    Početno

    Drage djevojke, žene, veliki pozdrav svima. Čitam vas već neko vrijeme, a sad sam se odlučila ukljuciti jer mi nedostaje par informacija. Problem je u meni, ne znam iskreno sto točno, ali nešto jednostavno ne funkcionira kako treba. Bila sam u Citu dva puta na inseminaciji, bila je neuspješna. Sljedeći korak je umjetna. Čitam Vaša iskustva za Češku, ali nikako ne mogu dokuciti: po čemu bi mi bila bolji izbor (ako jest bolji izbor) od recimo Cita? Je li ima nešto što je tamo bolje i da nude više šanse nego sto mogu dobiti u Citu? Mislim da je važno naglasiti da mi (barem zasada) nije potrebna opcija s doniranom jajnom stanicom, jer za to znam da je Češka tj. inozemna opcija nužna. Evo, to je jedino što me trenutno interesira, jer ukoliko je u Češkoj bolje i nude vise po bilo kojem potanju, svakako bih odmah počela planirati put gore da ne gubim vrijeme i novac ovdje. Bit ću zahvalna za pomoć i čitam vas svakako i dalje.

  28. #3778

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Draga Zenica75..potpuno te razumijem sto se tice FET-a, mene je isto strah, jer je meni ostalo samo za 1 FET od cijelog postupka i isto se razmisljam a sto ako ne uspije odmrzavanje. Sto se onda radi? Sto se tice ostalih stvari, mislim da je stvar ginekologa osobno, on ti radi probleme. Meni moj sto god trazim da bilo da su uputnice ili recepti..Nadam se da si uspjela nesto rijesiti po tom pitanju..❤️

  29. #3779
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Drage moje zenice hvala na svemu..inesz poslat cu ti rjesenje ovih dana...ginkologica mi nije htjela dat lijekove ja sam joj rekla da ih svi dobivaju bez problema a ona sva ustrasena od inspekcija veli meni da pitam HZZO i posaljem zahtjev za odobravanje lijekova pazi za obicni utrogestan, decortin i estrofem...

  30. #3780
    Antonija Mia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    312

    Početno

    Danas mi stigo nalaz stitnjace...t4:11,3 t3:4,5 tsh:2,4 reko dr da je nalaz bezprijekoran svi su unutar vrjednosti
    Posljednje uređivanje od Antonija Mia : 27.09.2017. at 12:10

  31. #3781

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    124

    Početno

    Citiraj Antonija Mia prvotno napisa Vidi poruku
    Danas mi stigo nalaz stitnjace...t4:11,3 t3:4,5 tsh:2,4 reko dr da je nalaz bezprijekoran svi su unutar vrjednosti
    Osvrćem se samo na TSH, nalaz je unutar referentnih vrijednosti, ali znam da neki MPO doktori traže da je TSH ispod 2. Meni je npr. uvijek bio unutar ref vrijednosti, ali je šetao od 2-3,5, pa sam počela piti euthyrox da ga snizim ispod 2. Koliko sam shvatila, dobro je krenuti u postupak sa vrijednosti ispod 2, jer zbog stimulacija a kasnije i bete, tsh raste.

  32. #3782
    Antonija Mia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    312

    Početno

    Citiraj Inso prvotno napisa Vidi poruku
    Osvrćem se samo na TSH, nalaz je unutar referentnih vrijednosti, ali znam da neki MPO doktori traže da je TSH ispod 2. Meni je npr. uvijek bio unutar ref vrijednosti, ali je šetao od 2-3,5, pa sam počela piti euthyrox da ga snizim ispod 2. Koliko sam shvatila, dobro je krenuti u postupak sa vrijednosti ispod 2, jer zbog stimulacija a kasnije i bete, tsh raste.
    Mislis da nije dobar?? odnosno previsoki...poslat cu nalaz u PFC i zatraziti njihovo misljenje...tnx

  33. #3783
    Antonija Mia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    312

    Početno

    Citiraj vikky prvotno napisa Vidi poruku
    Drage djevojke, žene, veliki pozdrav svima. Čitam vas već neko vrijeme, a sad sam se odlučila ukljuciti jer mi nedostaje par informacija. Problem je u meni, ne znam iskreno sto točno, ali nešto jednostavno ne funkcionira kako treba. Bila sam u Citu dva puta na inseminaciji, bila je neuspješna. Sljedeći korak je umjetna. Čitam Vaša iskustva za Češku, ali nikako ne mogu dokuciti: po čemu bi mi bila bolji izbor (ako jest bolji izbor) od recimo Cita? Je li ima nešto što je tamo bolje i da nude više šanse nego sto mogu dobiti u Citu? Mislim da je važno naglasiti da mi (barem zasada) nije potrebna opcija s doniranom jajnom stanicom, jer za to znam da je Češka tj. inozemna opcija nužna. Evo, to je jedino što me trenutno interesira, jer ukoliko je u Češkoj bolje i nude vise po bilo kojem potanju, svakako bih odmah počela planirati put gore da ne gubim vrijeme i novac ovdje. Bit ću zahvalna za pomoć i čitam vas svakako i dalje.
    Po tom pitanju nemogu ti puno pomoci jer meni je potrebna donacija...ali sam sigurno da se bu netko javio!! jedno sam sigurna je da je njihova tehnologija je puno naprednija nego u hr i veca stopa prema tome uspjesnija.Ujedno sam znala procitati da prema hr protokolu su dobivale mali br js a u ceskoj se taj br poduplao..imas njihovu stranicu za koju god da se odlucis PFC ili Pronatal inn...mozes kod nji na konzultacijama i svu svoju dokumentaciju kosta 100 eura i ako se odlucis za cesku onda placas postupak za manje od 100 eura koliko su konzultacije,a i nemoras ici tamo nego sve preko maila,saljes nalaze i sve ti budu objasnili koje pretrage dodatno napraviti cijena i eventualni dolazak...na tebi je da se odlucis

  34. #3784

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    124

    Početno

    Citiraj Antonija Mia prvotno napisa Vidi poruku
    Mislis da nije dobar?? odnosno previsoki...poslat cu nalaz u PFC i zatraziti njihovo misljenje...tnx
    Ne znam da li ga inače pratiš, jer on je podložan stresu pa nekad zna trenutno biti veći nego što zaista jest. Također ne znam uzimaš li kakvu terapiju za štitnjaču.

    Uglavnom, meni su baš tražili da ga snizim ispod 2, iako neki doktori kažu da je sve do 2,5 dobro, kako koji doktor.

    Ja svaki put kad sam vadila betu, vadila sam i tsh, i 2 puta kad je beta bila pozitivna, tsh bi mi poludio, došao bi na preko 5. Tada sam u postupke ulazila sa otprilike 2,5. Sada sam ga konačno uspjela smanjit na 1,8 s povećanom dozom euthyroxa, pa se nadam da ako dođe do pozitivne bete neće opet skočit tako jako.

  35. #3785
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Antonija, tsh sam po sebi nista ne govori posebno. Bitno je da li si inace na terapiji i jako, jako bitno je da ti daju vaditi ft3 i ft4 te po njihovim odnosima tek mozes biti na miru. Ja sam godinama na terapiji, i ciljaju mi tsh 1,5-2,5, ali ja sam na terapiji.

  36. #3786
    Antonija Mia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    312

    Početno

    Citiraj Inso prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam da li ga inače pratiš, jer on je podložan stresu pa nekad zna trenutno biti veći nego što zaista jest. Također ne znam uzimaš li kakvu terapiju za štitnjaču.

    Uglavnom, meni su baš tražili da ga snizim ispod 2, iako neki doktori kažu da je sve do 2,5 dobro, kako koji doktor.

    Ja svaki put kad sam vadila betu, vadila sam i tsh, i 2 puta kad je beta bila pozitivna, tsh bi mi poludio, došao bi na preko 5. Tada sam u postupke ulazila sa otprilike 2,5. Sada sam ga konačno uspjela smanjit na 1,8 s povećanom dozom euthyroxa, pa se nadam da ako dođe do pozitivne bete neće opet skočit tako jako.
    Ne apsolutno nista ne trosim...sad sam ih provjeravala jer sam imala kiretazu 03.08 a lani kad sam provjeravala tsh je bio 2...e sad mozda je uzrok gubitak trudnoce?? i da beta je jos uvjek bila pozitivna kad sam vadila taj nalaz prije 2tj pa mozda je to uzrok!!! nemam pojma

  37. #3787

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    124

    Početno

    Citiraj Antonija Mia prvotno napisa Vidi poruku
    Ne apsolutno nista ne trosim...sad sam ih provjeravala jer sam imala kiretazu 03.08 a lani kad sam provjeravala tsh je bio 2...e sad mozda je uzrok gubitak trudnoce?? i da beta je jos uvjek bila pozitivna kad sam vadila taj nalaz prije 2tj pa mozda je to uzrok!!! nemam pojma
    Mislim da Tsh nije uzrok spontanog, bar meni to nitko nije povezivao.

  38. #3788
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Dogovor je pao. U ovom ciklusu opet radimo scratching endometrija i sa slijedecom menstruacijom pocinjem s estrofemom. FET je vrlo blizu, cini mi se kao da sutra vec idemo, a putujemo tek 4.11.

  39. #3789
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Za curke s hipotireozom: Meni je endokrinologinja rekla da si odmah povisim euthyrox za 0.25 čim saznam da sam trudna. Tako sam napravila u dvije trudnoće, jedna je završila dobro, druga loše. Tako da mislim da štitnjača nije kumovala spontanome, a za zdravu trudnoću je bolje pojačati terapiju odmah jer se ft4 troši ko alva.

  40. #3790

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    124

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Za curke s hipotireozom: Meni je endokrinologinja rekla da si odmah povisim euthyrox za 0.25 čim saznam da sam trudna. Tako sam napravila u dvije trudnoće, jedna je završila dobro, druga loše. Tako da mislim da štitnjača nije kumovala spontanome, a za zdravu trudnoću je bolje pojačati terapiju odmah jer se ft4 troši ko alva.
    Ja sam zadnji put povećala dozu, ali kasno, tamo u 6tt, za mene nije dobro završilo. Sada planiram povećati odmah čim krenem u postupak, jer zaista od stimulacije, a kasnije i bete kod mene tsh i antitijela polude

  41. #3791
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    Zene moje mi smo morali sve za januar pomjeriti tako da sad prekidam kontracepciju pa u 12 mjesecu opet pocinjem. Ostalim curkama sta se spremaju drzim fige ❤️

  42. #3792
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Kaji,sto se dogodilo, ako smijem pitati?

  43. #3793
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Kaji,sto se dogodilo, ako smijem pitati?
    Smijes draga naravno. Muz mi ima neku upaljenu zljezdu koju mora operirati a prije toga mora antibiotik uzimati i radi spermiograma je sigurnije da to pomjerimo. U decembru su odmori pa mi je sigurnije u januaru. Bolje da to sad rjesi nego da ceka i eto sad tako ispade. Malo sam tuzna ali mi je prece da on meni bude dobro.

  44. #3794
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Bok svima,
    1. Kojim ste danom ciklusa isle na FET?
    2. Ako ste isle same- jel se treba ovjerit kod javnog biljeznika suglasnost i koliko primjeraka?
    3. Jel se smije imat spolne odnose do transfera?nisam nikad ni pitala...mozda dobro dođu za prokrvljenost hehe
    4. Ide li tko oko 5.-10. da mi radi drustvo?

  45. #3795
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Kaji, znam da si tuzna, ali kao što i sama kažeš. Najbitnije je da njemu bude dobro. Mi mu sa foruma svu šaljemo pozitivne vibre.
    Mislila sam da ćemo se u Pragu druziti,ali biće prilike i za to. Nismo toliko daleko
    Meni je još ostao internisticki nalaz i da čekam prvi dan ciklusa.
    Sudbina se potrudila da mi ne bude dosadno poslije postupka. Nakon pola godine traženja novog stana, napokon smo ga našli. Tako da se selim oko 15.11, drugim riječima čim se vratimo iz Praga.

  46. #3796
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Zenica75, gdje si ti? Ja sam u Pronatalu oko 5.11. ako sve bude u redu

  47. #3797
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    PFC...dajte mi odgovorite pliz

  48. #3798
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Pfc od 5.-10.10.2017.

  49. #3799
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    Citiraj sos15 prvotno napisa Vidi poruku
    Kaji, znam da si tuzna, ali kao što i sama kažeš. Najbitnije je da njemu bude dobro. Mi mu sa foruma svu šaljemo pozitivne vibre.
    Mislila sam da ćemo se u Pragu druziti,ali biće prilike i za to. Nismo toliko daleko
    Meni je još ostao internisticki nalaz i da čekam prvi dan ciklusa.
    Sudbina se potrudila da mi ne bude dosadno poslije postupka. Nakon pola godine traženja novog stana, napokon smo ga našli. Tako da se selim oko 15.11, drugim riječima čim se vratimo iz Praga.
    Sos draga hvala ti puno. Drzim fige za postupak i da vam bude sa srecom u novom stanu. ❤️❤️❤️

  50. #3800
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    Citiraj Ženica75 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok svima,
    1. Kojim ste danom ciklusa isle na FET?
    2. Ako ste isle same- jel se treba ovjerit kod javnog biljeznika suglasnost i koliko primjeraka?
    3. Jel se smije imat spolne odnose do transfera?nisam nikad ni pitala...mozda dobro dođu za prokrvljenost hehe
    4. Ide li tko oko 5.-10. da mi radi drustvo?
    Zenice meni su transferi uvijek bili oko 19og dc.
    Sama nisam isla nikad ali sam citala da cure moraju nesto da ovjere kod notara ( mislim da im PFC posalje primjer )
    Keksanje nije zabranjeno posto muz nemora da daje svoj uzorak

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •