Stranica 133 od 149 PrviPrvi ... 3383123131132133134135143 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 6,601 do 6,650 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #6601
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Staples, ali su lijekovi gore jeftiniji. Jos ako dobijes Clexane u penu onda si na konju, nit boli nit znas da si se bocnula. Otkad naplacuju recepte? To nisu prije radili.

  2. #6602

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    92

    Početno

    @ Rominka Clexane u penu?? To postoji? Bas se tako zove?? To bi bilo divno. Jer boli neizdrzivo. Jesi ti to tamo uzimala? Recepti- dobila sam cjenik u kojem bas pise tocka " 33 - izdavanje recepata 10 EUR". Ovo mi je prvi susret s njima takvog tipa pa ne znam je bilo prije. Vidim npr razliku od kad sam zadnji put vidjela cjenik IVF europe na ovom forumu da je ciklus don js sa garancijom onaj najjeftiniji sa 5k skocio na 5.5 ( 10%) , sljedeci cijenom povecan 7% a najskuplji paket cjenovno povecan 5%.

  3. #6603

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Staples, nama su pisali recept za flastere estramon al nisu nam nista extra naplatili.

    Imam pitanje za one koje se pikaju fraxiparinom ili clexsanom. Kamo se pikate, u trbuh? Ja sam se jucer ocito krivo piknula, imam užasno veliku masnicu. Probala bih u nogu al neznam koji dio, moze mi neko obajsniti?

  4. #6604

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Staples, i mi smo vidjeli neki novi cjenik u klinici, al su nama naplatili po starom cjeniku.
    Danas ih je 4 dobra i 5 malo slabijih, transfer je u pon, 5ti dan, jos mi sutra javljaju kakvi su, u nedjelju ne.

  5. #6605

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    92

    Početno

    @ Tinca, dobro je znati da ne naplacuju ekstra recepte iako to im pise.
    Sto se tice clexana.Nema bez masnica. Samo manje i vece . ja sam se prvo pocela pikat oko trbuha i u hifnice. Kao da izbjegnem na moru da svi bulje u narkomanske masnice. I imam u sta :D Ali to jaaaako boli. Probala i led i svakakva cudesa. Na kraju sam ( vidjevsi kako su me nakon laparoskopije u petrovoj pikali) rekla MM da me pikne u gornji dio buta. On ubizgava pomalo po pola crtice i onda me manje boli. Masnice mi na tim dijelovina brze prodju. Zabijem inace ja pod ostrijim kutem od 45 stupnjeva a on zavrsi:D I svaki dan drugu nogu. I ne bas isto mjesto ali u nekako istoj ravnini.

    E da od kad je taj cjenik koji su tebi poslali?

    Sta se tice embrijica..drzim fige da ih se sto vise izvuce. Javljaj sve Navijam za 5 blastica bar. Vodi te Dina?

  6. #6606

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    @staples, vodi me koordinatorica Irena.
    Cjenik je od 3 mj, i po tom cjeniku smo platili.

  7. #6607
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj Tinca18 prvotno napisa Vidi poruku
    Staples, nama su pisali recept za flastere estramon al nisu nam nista extra naplatili.

    Imam pitanje za one koje se pikaju fraxiparinom ili clexsanom. Kamo se pikate, u trbuh? Ja sam se jucer ocito krivo piknula, imam užasno veliku masnicu. Probala bih u nogu al neznam koji dio, moze mi neko obajsniti?
    u trbuh do kraja, tj dok nisam hospitalizirana pa su sestre u rame. Najmanje boli u trbuh i mozes do kraja se pikati. Ja bi izdahnula, i trazila mjesto jer na pojedinim mjestima bi igla usla k’o u putar, vise prema boku. Pokusala sam bedro i tjednima hodala s hematomima i bolilo me jako.

  8. #6608
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    E da, nemoj trljati mjesto uboda, i pomalo pritisci da izadje. Manje me bolje pod pravim kutom nego pod 45. Ne znam zasto.

    clexane u penu sam samo u pragu uspjela dobiti na njihov recept i nikad vise jer su me nasi prebacili na fraxiparin.

  9. #6609

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Hvala Rominka, pokusat cu tako, na pocetku je bilo ok, i islo mi lakse, a sad vec znam da pece i boli pa se moram psihicki pripremati na pikanje

  10. #6610
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Gledaj to ovsko, sto su te male injekcije u odnosu na svu srecu koja te ceka. Meni je gore bilo kad su mi davali spinalnu pa me anesteziolog morao 5 puta bosti dok nije uspio...

  11. #6611

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Rominka, naravno, sto smo sve pretpjeli, mozemo i inekcije.
    Evo javili mi da su ostali 4+5, pa jedva čekamo ponedjeljak za transfer.

  12. #6612

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    95

    Početno

    Tinca, to je genijalan rezultat!! Drzim fige i za dalje!

  13. #6613
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Tinca, odlican rezultat! Sretno i uzivajte

  14. #6614

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    92

    Početno

    @Tinca! Supeer! navijamo i za daljee.
    Jeste razmisljali kako cete to smrzavat? Jesu li oni sta rekli?Koliko cete sada transferirati? Jeste za sad zadovoljni?

  15. #6615

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj Tinca18 prvotno napisa Vidi poruku
    Rominka, naravno, sto smo sve pretpjeli, mozemo i inekcije.
    Evo javili mi da su ostali 4+5, pa jedva čekamo ponedjeljak za transfer.
    Aaaaa Tinca wow!!!!! Bit ce to super

  16. #6616

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    63

    Početno

    Tinca, zakon! Stvarno lijep broj Držim fige do pon!

  17. #6617

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    @staples, zadovoljni smo za sada, koordinatorica nam je super i odgovara na sva pitanja, i prilagođavaju nam terapiju.
    Vratit cemo sigurno dva, a ostale cemo zamrznuti u dogovoru sa embriologom u ponedjeljak ovisno o kvaliteti.
    Dvije slamke su nam u cijeni, a ostale placamo.

  18. #6618

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Evo, napravili transfer 2 blastice, a 4 smo zamrznuli po 2.
    Sad slijedi povratak kuci i cekanje.....

  19. #6619

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    95

    Početno

    Tinca super!!!!!
    Vec sam 10 puta danas provjeravala hoces li sto javiti. Sada samo polako, a mi drzimo fige na najjace!!
    Sretan put nazad, da vam ne bude guzve.

  20. #6620

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    63

    Početno

    Tinca, odlično! Sad malo (puno) čekanja. Neka prođe što brže!
    Staples, nama je punkcija najranije 17., ali je moguća i kasnije. Ako budemo išli prije vas, javim kako je na putu i granici.
    Naručila sam se u petak na UZV, onda ćemo znati više.
    Kako ste, ostale curke? Koji su planovi? Ima li novosti?

  21. #6621

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    60

    Početno

    Tinca to su sjajne vijesti!!!!! Drzim fige na najjače <3 <3
    Ja sam danas imala mjerenje endometrija koji je 11,9 tako da sam sad sretna i zadovoljna da je prvi korak prošao dobro, cekam Jelenu da javi kad da dođemo

  22. #6622

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    60

    Početno

    Brananis sretno u petak na uzvu, ides na mjerenje endometrija?

  23. #6623

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    92

    Početno

    @Tinca suuper! Odlicno! 6 blastica Svi smo danas provjeravali kako si Jesu ti stavili embrioglue? Ili ni bilo potrebe? Kakav je embriolog/ica? Sretno nazad!
    @Brananis hvala unaprijed za putne info! Tko ide prije javlja. Evo stalno pise da je preko Linza brze/ bolje. A i druge cure tako pisu. Obje idemo u petak na svoj ultrazvuk

  24. #6624

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    92

    Početno

    @Mausflee uuu pa vidim da je i tvoj endic dobar! Jeeej ! Koji ti je dan ciklusa? Kad ocekujes lansiranje za Prag?

  25. #6625

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Hvala Vam svima na podrsci.

    @staples, nismo ipak imali razgovor s embriologom vec sa doktorom, objasnio nam razvoj, dao slikice, napisao lijekove za dalje i bio otvoren za sva pitanja.

    Doktorica na embriotransferu jako dobra, sve objasnjava, imali smo malo problema sa umetanjem zbog moje maternice, ispricavala se sto me malo boljelo.

    @mausfle, super endometrij.

    @brananis, staples sretno na uzv

  26. #6626

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Malo info za Prag

    Uzmite krune u hrv, bolji vam je tecaj, a u vecini pivnica, kafica, kioska ne primaju kartice, samo u boljim pivnicama.

    Ima jedna crkva od karmelicanki na maloj strani, gdje se nalazi dijete Isus koji je navodno zastitnik trudnica, pa nije naodmet otici do crkve

    Preporucam zoo, uzmite cijeli dan za njega, nahodat cete se.
    Idite uspinjacom na Petrovo brdo, na srednjoj stanici predivan pogled na Prag.

    Mi smo se vecinu vremena vozili tramvajem do dijelova Praga koji smo htjeli vidjeti ali smo se i dobro nahodali.
    Tramvaji su tocni skoro u minutu, i voze do svih dijelova grada.

    Probajte trdelnik, jedite domacu cesku kuhinju u pivnicama, cijene su povoljnije, hrana fina.

  27. #6627

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    60

    Početno

    Evo javila se Jelena, u nedjelju ce biti transfer i ultrazvuk prije transfer jer sam pitala da li postoji mogucnost da imam uzv prije za svaki slucaj jer nam je ovo zadnji embrij koji imam.
    Mi putujemo u subotu, zadnja tri puta smo isli preko Linza i bilo je super, brze nego preko Brna.
    Anyway radila sam one mutacije i moj ginekolog mi je rekao da nije potrebno da uzimam ista dodatno osim folne koju ionako uzimam, a Jelena javila da dr. preporuca uzimanje niskomolekularnog hepani clexana radi trombolfilije. Utvrđeni promijenjeni tip genotipa CT i AC. Interpretacija je da je sve umjereno, ali postoji rizik od hiperhomocisteinemije sto pak povecava rizik trombofilije.
    Sad koji su vasi nalazi bili da morate uzimati clexan? To su inekcije koje se uzimaju cijelu trudnocu? U zadnjih par postova ste pisali nesto o tome da vas par to uzima...
    Staples danas mi je 12 dan ciklusa, transfer u nedjelju

  28. #6628

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    63

    Početno

    Ajme, kako je ovdje uzbudljivo!
    Mausflee, takav endometrij priželjkujem. Nedjelja je blizu, držim fige! Za Clexane će odgovoriti cure jer ne uzimam ništa osim Aspirina Protect.
    Tinca, hvala na info o Pragu, točno to nam treba. Ja bih svakako željela otići i u Klementinum knjižnicu, čini se divna.
    Staples, pratimo se s UZV, držim nam fige!

  29. #6629

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    @mausflee, ja sam dobila fraxiparine po protokolu, nisam radila nalaze za trombofiliju, uz njega sam pila i aspirin koji vise ne moram, kolko sam ja shvatila on bi se trebao koristiti do 12tt ako se daje kao dio protokola bez nalaza

  30. #6630

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    92

    Početno

    @ Mausflee Clexan prepisan zbog Pai 4g/4g homozigot nalaza. Imala sam i lagano povisen homocistein. To kazu da bi se uz dobar i los kolesterol trebalo vaditi da se ocijeni stvarno stanje organizma na sistematskom. Za taj Pai je ok uzet folnu. Ali ako se ima mutacija MTHFR kao ja homozigot onda se to ne moze metilirat i treba se uzeti aktivni folat a ne folna kiselina koja je sinteticki oblik folata. Ja cu morati kotistit Clexane cijelu trudnocu.
    @ Brananis - Klementium je moj br 1 2 C u Pragu..pratimo see...

  31. #6631

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    60

    Početno

    Hvala curke na informacijama, vidjet cu kad dođem tamo sta ce jos reci, malo me iznenadilo jer nisam to jos uzimala do sad pa me malo i frka toga...
    Tinca koliko sam skužila fraxiparine je isto sto i clexan ili?
    Staples i Brananis drzim vam fige za veliki pravi endometrij i da sve bude dobro

  32. #6632

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Da, to je isto, samo se drugacije zove

  33. #6633

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Sretno cure!

  34. #6634

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    63

    Početno

    Lovelife, kako si? Ima što novog? Kako napreduju bebači?

  35. #6635

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Brananis, evo zadnjih tjedan dana me muče mučnine, pa ove vrućine isto mi teško padaju. A danas mi se pojavilo smeđkasto na gaćicama, i išla u toalet, i još par kapi, kao u nekom iscjetka iscurilo..
    zvala Petrovu, ništa posebno mi nisu rekli, ako se nastavim da dodjem i da popijem utrogestan.. A čitam, znaju pojačati dozu utrica ili progesteron depo injekcije..
    Ne znam ni sama, svi dr.su na GO. Draga Rominka, imaš li ti iskustva?

  36. #6636
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Lovelife, dok je smedje je ok, to je stara krv. Iako i izljev svjeze moze biti od kapilare. S obzirom da imas utrice vaginalno lako je moguce da se se ozlijedila pa ti je sad iscurila stara krv. Prati imas li bolova, i pojacava li se krvarenje, lezi i bit ce to ok.

    Mi u 8 g odlazaka u CZ nismo nikada nosili, osim prvi put, krune unaprijed. Svugdje smo mogli placati karticama, krune smo podizali na bankomatima i u konacnici nam je to bilo isplativije nego tecaj. Tko moze, odite do Kutne Hore i u Velke popovice u pivovaru Kozel isplati se, a Zoo je genijalan - odmah uraniti i cijeli dan imate sto hodati.

  37. #6637

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    63

    Početno

    Lovelife, mislim da će biti sve u redu, no držim fige da smeđarenje prestane da te ne plaši više.
    Kad smo kod te teme, kako ste rješavali financije? Nosili novce, krune, eure? Plaćali karticom? Treba li nešto s bankom rješavati ili najaviti podizanje većih svota u inozemstvu?
    Posljednje uređivanje od Brananis : 12.08.2020. at 09:38

  38. #6638
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Ma ne trebas nista s bankom. Isto kao da si doma. Ako si Zaba onda imas stvarno minornu naknadu, za podizanje gotovine i u tom slucaju si u prvom djiru dignes vise love i kasnije ako ti jos treba. Mi godinama odlazimo u CZ i placamo karticama, cak i ne podizemo gotovinu toliko, a Pbz smo. Jedino na sto treba obratiti paznju jest placanje u klinici, odnosno ako placate karticama morate provjeriti imate li odredjeni limit, pa da se ne iznenadite ako ne mozete u cjelosti platiti odjednom.

  39. #6639

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Lovelife, odmaraj samo i pozitivno, nadam se da ce smedarenje ptestati uskoro.

    Rominka, kako si ti smanjivala estrofem? Ja sam do sad zbog endometrija pila 8 tbl dnevno, a sad su mi napisali da uzimam 3 dnevno, pa mi se cini to nekako previše smanjivanja doze odjednom.

  40. #6640

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Hvala Rominka, hvala Tinca, grlim
    Imam osjecaj da ću se stopiti s kaučem .. a još i mučnine...

    Tinca i ja sam pila 6 tableta po 2 mg (tj jednu pijem jednu vaginalno), + 2xdnevno Lenzetto sprej, ali mi je nakon prvog uzv dr.u Petrovoj ukinula sprej, ali tablete su mi ostale..
    I meni se to čini naglo da odmah skinu pola doze

  41. #6641

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Tinca, kako se osjećaš?
    A ostale cure, kada krećete? Držim palčeve

  42. #6642

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    @lovelife, dobro se osjecam, ponekad imam mali pritisak u maternici al nista posebno.
    Provjeriti cu za tbl, nebi odmah tako jako smanjivala dozu.

    Sretno cure, sigurno ste vec jako uzbuđene

  43. #6643

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    92

    Početno

    Krecemo sljedeci tjedan 18tog eto veselje raste to sigurno. Prije tog pregledi, endometrij i sl. Pitala sam koordinatoricu da nam posalje potvrdu. Ne znam koliko gnjave zlovenci na granici.
    Svim trudnicama i onima koje se nadam da to jesu veliki kiss i zagrljaj

  44. #6644

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    63

    Početno

    Hvala svima na lijepim željama
    Meni je sve nekako neobično, zamaram se sa stvarima tipa kako ćemo plaćati, kako ćemo s parkingom, nisam još pogledala što sve trebamo razgledati, a pravi razlog zbog kojeg idemo u Prag potpuno ignoriram.
    U petak je mjerenje endometrija, kao i kod Staples, pa ćemo vidjeti dalje.
    Staples, isto sam tražila tu potvrdu za granicu, rekla je koordinatorica da će nam poslati kad budemo znali točan datum. Nama su dali neke okvirne datume, tipa punkcija će biti između 17. i 2x. kolovoza pa se nadam da će se u petak razjasniti. A petak je prekosutra!
    Rominka, hvala na savjetu. Ja sam na friško u PBZ-u i imam limit za podizanje koji će biti problem za plaćanje u klinici pa ću morati u banku da to dogovorimo.
    Tinca, javljaj nam svaku novost!

  45. #6645
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Brananis, mi smo npr placanje u klinici odradili u dva puta, s obzirom da smo morali k njima dva puta doci i sve je lakse proslo. Parking u Pragu ti je skakljiv, imaju u potpunosti drugaciji princip. Nemozes parkirati bas gdje hoces, stanari uglavnom imaju zakupljena mjesta. Ali ako imate hotelski parking, auto vam nije potreban osim ako ne idete na izlete van grada. Javni prijevoz u gradu je odlicno rijesen.

    Ja sam u dobitnom estrfem uzimala vaginalno, ne od pocetka, ali do kraja 13tt. U 12tt sam pocela smanjivati na nacin da sam svaki drugi dan ukinula po jednu. No, sve je to bilo u dogovoru s gin.

  46. #6646

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Cure, nama se činilo najisplativije ovdje kupiti Eure i tamo ih promijeniti u krune- (za trošenje), ali mora se gledati mjenjačnica bez provizije..znam da smo mijenjali u shoping centru Angel, i bio je ok tečaj. Kada smo računali da toliko kruna izvadimo na bankomat (ja sam zaba), dobili bi cca 300 kruna manje, jer banka da prilično los tecaj, to je Nase iskustvo.
    U klinici smo platili u Eurima, gotovinom.

    Sto se tiče parkinga, najbolje ga je ostavit kod hotela (jedino na transfer), a za ostalo, javni prijevoz je fenomenalan, imate onu turističku kartu koja traje 3 dana, i možete svuda s njom, bus, tram, metro, mislim da je oko 100 kn jedna, ali onda nemate brige ta 3 dana.

    Rominka, a koju dozu Estrofema si uzimala? I sve vaginalno? Ja 12 mg ; pola vaginalno, pola pijem.

    Curke, znaci sve se klinika Europe Ivf?

  47. #6647

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    54

    Početno

    Dobro jutro!

    Da li je netko išao flix busom? Kava su iskustva i koliko se čeka na granicama? Moj transfer je 19.08. u IVF Europe!

  48. #6648

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    92

    Početno

    @Lovelife hvala na savjetima. Imat cemo neki combo cash i kartica. Tako se cini najprakticnije. Samo ja sam Europe ivf i Tinca je bila. Ostale curke koje idu sad su mislim Pronatal.

    @Brananis jos mi se koordinatorica nije javila oko one potvrde klinike da idemo kod njih. Nije sad hica, idemo u utorak bez obzira na sve ali ipak i ja to volim dobit ranije. Mozda i oni gledaju kad ce sluzbeno punkcija. Mi imamo potvrdu od hotela.

  49. #6649

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    @staples, mi smo dobili potvrdu dan ranije nego smo krenuli jer na potvdi pise koji dan je punkcija.
    I ja volim imati sve u pripremi da nema zadnji dan nervoze.
    Nas nitko nije na granici trazio tu potvrdu, al eto dobro ju je imati.
    Koji hotel ste rezervirali?

  50. #6650

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    60

    Početno

    Brananis i Staples drzim fige za sutra da bude sve super!!!!
    Tinca kada radis test? Imam neki dobar feeling da ce biti +
    Lovelife sto se tice smeđeg isjectka znam da je meni ginekologica rekla da je to ok i nije strasno jer je to stara krv kao sto je rekla Rominka. Tako da uzivaj koliko mozes s obzirom na mucnine i osiguraj se sa knjigama i Netflixom, bit ce to dobro
    Mi kreceno u subotu, u nedjelju je transfer. Malo je reci da smo uzbuđeni Dobili potvrdu da idemo radi liječenja u Prag, u Pronatalu smo, Jelena nam je sve uredno poslala mada je rekla da hrvatski parovi koji su bili nisu imali problema sa Slovencima i da nisu nista trazili.
    E sad s obzirom da se situacija mijenja svaki dan bolje je imati potvrdu.
    Mi smo uvijek nosili eure i tamo mijenjali u krune, ne primaju svi restorani kartice posebno pivnice tamo je samo cash sto nas je iznenadilo tako da se osigurajte sa gotovinom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •