Stranica 100 od 149 PrviPrvi ... 50909899100101102110 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,951 do 5,000 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #4951

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Mrgud, možeš li pojasniti kojih smiješnih situacija?
    Kažemo da želimo razgovarati sa doktorom, dobijemo odgovor, javiti cemo Vam kada doktor bude u mogucnosti, sljedeci dan doktor zove. Naravno nismo u mogucnosti pricati na poslu, vec nam je potrebno znati dan, pa da se drugacije organiziramo na poslu, dogovorili se sa doktorom za drugi dan, dan prije zovu na telefon da se sutra pojavimo u Cesku kod njih u bolnici kod doktora na razgovor, zbunjeni, zovem svoju k. kaze doslo je do pogreske.
    Uglavnom da nema ovog foruma ili slicno, mislim da bi bio laksi odabir, ovako procitas o ovim nešto, pa odustanes, pa procitas nesto o drugom, nejdes, krenes kod trecih opet nešto nađeš. Kod IVF vo sto je Romina odabrala, mi smo prvo njih odabrali jer su nudili "garanciju". I doktor je davao pozitivan dojam. Ali..

  2. #4952

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Hvala Mrgud na odgovoru..
    Ma ja ne znam sto bi bez ovog foruma, ali istina je sto veći izbor to teza odluka..

    Leptirica, ja sam isto nekako vise za Pronatal..
    Jeste li vi već bili kod njih na konzultacijama?
    Danas sam bila kod svoje gin., zamolila ju sve one testove sto PFC traži, čudi se da je toga jako puno, pogotovo ovo za trombofiliju, kaže da ne zna kako će pravdati to prema HZZO-u.da ti svi Testovi dođu min.10000 kn.. no sve mi je dala, divna je.

  3. #4953

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    I meni gin dao sve bez problema. Hvala mu!


    Nismo bili na konzultacijama, rekli mi javiti čim dr. bude imao termin. Mi bi išli kod dr. Mardešića najbolje.
    S obzirom na laparoskopiju koju moram obaviti, ne znam točan mjesec kada idemo.

    Nije se nitko javio, netko micao jajovod i polip?

  4. #4954

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    I ja sam dobila preporuku za dr.Tonko Mardesic!

  5. #4955

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Leptirica, ti isto ideš na donaciju js?
    Koliko dugo vrijede ti nalazi za trombofiliju, HIV, sifilis?

  6. #4956

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Leptirica, u vezi psihologa, jesi ti to obavila i gdje?
    I jesi li tražila od Hzzoa refundiranje troškova?
    Moja gin.nije znala gdje se to obavlja..rekla je neka pitam u Petrovoj..
    Hvala!

  7. #4957

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Leptirica, u vezi psihologa, jesi ti to obavila i gdje?
    I jesi li tražila od Hzzoa refundiranje troškova?
    Moja gin.nije znala gdje se to obavlja..rekla je neka pitam u Petrovoj..
    Hvala!

    Mene nitko nije slao psihologu. Ni PFC ni Pronatal nisu napisali to u popis pretraga niti spomenuli. Idemo na donaciju sperme.
    Nisam tražila. Refundiraju samo 1000 eura (ok, nije ni to malo, ali...), a čeka se jako dugo kažu odobrenje od hzzo-a. S obzirom da sam povadila sve nalaze, htjeli smo čim prije. Sada me jajovod zeznuo, ali ne zadugo.
    E sada, Pronatal mi rekao da njihovi nalaze vrijede 3 mjeseca, a u PFC-u 6 mjeseci. Nadam se da će mi priznati sve te nalaze kad krenemo, bez obzira ako prijeđem rok od 3 mj. To ću ih onda još pitati kasnije.

    I evo, ni danas nema maila iz PFC-a ( to je stvarno malo neozbiljno za sve te novce što dajemo), ali mi je zato Pronatal odgovorio. Jučer mail poslala sa saznanjem da moram riješiti to i koordinatorica napisala da je bolje to riješiti pa mirni u postupak i da se javim kad riješim pa ćemo se dalje dogovarati. Oni su mi za komunikaciju stvarno odlični. A za dr. M sam i ja čula pohvale.

  8. #4958
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Cure jel zna tko kada tj. Na koji dan ciklusa ste imali FET?

  9. #4959

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Citiraj Ženica75 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure jel zna tko kada tj. Na koji dan ciklusa ste imali FET?
    FET se radi od 18. do 24. dana ciklusa.
    Meni lično je je endometrijum bio loš, pa smo čekali da se podeblja, tako da sam FET imala 21.dc. Curama kojima je endometrijum 12.dc preko 8, rade endometrijum 18-19 dan.
    Debljina endometrijuma diktira dan FET-a.

  10. #4960

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj lopuzica prvotno napisa Vidi poruku
    FET se radi od 18. do 24. dana ciklusa.
    Meni lično je je endometrijum bio loš, pa smo čekali da se podeblja, tako da sam FET imala 21.dc. Curama kojima je endometrijum 12.dc preko 8, rade endometrijum 18-19 dan.
    Debljina endometrijuma diktira dan FET-a.
    Lopuzica, hvala ti za odg., ovo mi je bas potrebna informacija..
    Nama, koje idemo na donaciju js, tko prati debljinu endometrijuma? Specijalist (u Petrovoj sam ja), ili ovaj “običan ginekolog”..
    Ja nekako planiram pokušaj u 8.mj., pitanje kako će to biti sa godišnjima ovdje...

  11. #4961

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Lopuzica, hvala ti za odg., ovo mi je bas potrebna informacija..
    Nama, koje idemo na donaciju js, tko prati debljinu endometrijuma? Specijalist (u Petrovoj sam ja), ili ovaj “običan ginekolog”..
    Ja nekako planiram pokušaj u 8.mj., pitanje kako će to biti sa godišnjima ovdje...
    Ja ne idem na donaciju jajnih ćelija, i ja sam kući, tj kod svog ginekologa mjerila endometrijum, ali mislim da ne bi trebalo biti razlike ni sa tobom.
    I ja razmisljam da idem u junu ili julu, pa ću poslati mail koordinatorki da vidim kada su im godkšnji odmori.

  12. #4962

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Cure koje su tražile onih 1000€ od Hzzoa, koliko ste čekale rješenje?
    I do koje godine na kraju sufinanciraju za češku?

  13. #4963

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Cure koje su tražile onih 1000€ od Hzzoa, koliko ste čekale rješenje?
    I do koje godine na kraju sufinanciraju za češku?
    Pozdrav!
    Redovito pratim vaše objave i puno su nam do sada pomogle. Ukratko, naš mpo put u RH je gotov i trenutno smo na listi čekanja za donaciju js u Pronatalu. Mi smo odustali od tih 1000€ jer nam je mpo dr rekao da se dugo čeka i teško da bismo ih dobili. HZZO ti priznaje za Češku do navršene ženine 39.godine

  14. #4964
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    lovelife možeš na uzv gdje hoćeš ja idem privatno jer odmah dođem na red…
    ja idem na FET ubrzo.. zato sam vas pitala kada se obično radi jer naravno kako biva u PFC-u mi pričamo sa robotima kompjutorima preko koordinatorica pa ti nitko niš ne objasni kako spada već samo pošalju protokol i to je to. Danas sam baš uzrujana cijelom tom situacijom koja mi se dogodila… nakon 1360 km u Pragu imala ovulaciju preko estrofema, ne bi ništa rekla da sam poslala nalaze prije toga gdje se vidjelo da sam prethodno imala ovulaciju a da na to nije nitko gledao…na to me upozorila moja endokrinologica i rekla zašto ja idem na donirano js zašto ne probam prirodno?!WTF sad…šta sad je još ispast da sam se 5 godina za niš bockala…uglavnom rekla mi je dr. tamo da 1% žena s 44 g. mogu imat zdrave js i rodit zdravo dijete….no dobro ja znam 3 cure osobno koje su rodile sa 43 i 44. g prvo i zdravo prirodno…
    1. Dobila sam novi protoklol sa decapetyl injekcijom na 2. d.c onda na (blokira ovulaciju traje mjesec dana)
    12. dc uzv da se vidi da nema folikula i da su jajnici mirni . ako je sve ok počinje se sa estrofemom 2x2 mg + prendison 5 mg+ andol 100+ folna ja uzima aktivni oblik folne…
    nakon 10 dana estrofema –znači 22. dc. opet UZV (endometrij mora biti između 8-12 mm) od tog dana (5 dana prije enbriotransefera uzima se utrogestan 3x200 mg …) od transfera 0,4 clexane..
    ako sam ja dobro skužila to je 27. dc. po toj računici. Pitam to koordinatoricu a ona veli kako da ona zna kad ću ja dobiti mengu??! wtf? a ja je samo pitam na koji dan ciklusa bi bio embriotransfer??! čisto da si hotel i avion rezerviram…eto u tim dugim protokolima FET se radi između 16-24 dana od početka uzimanja estrofema…eto onda kad to lijep računate to ispada 12 dc. +16=28 +36 dc (sjetite se da decapetyl drži 30 dana)…i šta sad ja imam previše pitanja…o DA imam ih.. ja sam negativna i pod stresom se neće primiti ništa veli meni koordinatorica…o DA jesam… ali nikad nisam došla negativna i pod stresom tamo već puna nade i pozitive… jedini stres su mi doktori u životu napravili i njihovi bešćutni protokoli… a najbolji mi je odgovor cit: ako imaš sumnju u doktore i rad klinike možemo ti embrije prebaciti u Pronatal hahaha…no comment…
    Jučer bila kod hematologice koja je rekla zašto ja ima toliko pitanja za nju zar nije obveza onih u Pragu da Vam odgovore na sva Vaša pitanja tim više jer ih jako puno plaćam…e tom me rečenicom satrla… onak nožem presjekla jer: F… ŽENA JE U PRAVU-EUREKA!! btw pregledala je nalaze trobofilije i ostalo što sam imala (PAI1-homozigot 5 G, FII, FV, MTHFR-homzigot divljeg tipa, protein C i S, PV, INR) rekla da je to sve napola da su bitni nalazi (koje nemam) anticardiolipinska protutijela (dokazana direktna uzročno-posljedična sveza steriliteta…IgG, IgM, LAC, FVIII… uglavnom njoj nije baš jasno zašto bi se andol 100 i clexane zajedno koristili oni to ni kardiovaskularnim bolesnicima ne daju zajedno…al eto meni su u Pargu rekli da se to zajedno može…zg hematologici je logičan clexane zbog kotracepcije i hormona koji mogu uzrokovati plućnu emboliju a ne baš za prokrvljenosti maternice (valjda osim kod dokazanih trombofilija)…čekam sad nalaze pa ću vidjet i razmislit…
    Nisam se suzdržala da ne napišem mail PFCu gdje izražavam svoje duboko nezadovoljstvo i govorim o pravu pacijenata na obaviještenost i zakonu o zaštiti prava pacijenata i eu legislativi koja vrijed i za sve EU građane…pravu pacijenata da ti cijeli protokol i svim poratnim stvarima objasni doktor a ne koordinator jer i sam zakon kaže: Liječnik je dužan odgovoriti na sva pitanja koja postavi pacijent, čak i naknadno. Liječnik ne bi smio dopustiti da obavještenje o dijagnozi i prognozi bolesti daje netko od njegovih pomoćnika (primjerice, bolničar, laborant, medicinska sestra, liječnik stažist i sl.) itd itd… a sve šutimo ili šutimo jer ne znamo što pitati…
    i ne nisam negativana…

  15. #4965

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Ženica, ja te potpuno razumijem.. previše je to sve stresa.. ovi nalazi, oni nalazi, ove tablete, oni hormoni, da nam nebi objasnili kako treba..
    Meni dali termin u Petrovoj za moju doktoricu 24.06.da mi ispuni onaj dokument, zahtjev koji šaljem u HZZO..
    mislim, tko je tu lud? Do tad će mi svi nalazi biti nevaljali!
    Šta sam se prošle godine trebala naručiti????
    Mislim da ce kod prevagnuti Pronatal..

  16. #4966

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj Ženica75 prvotno napisa Vidi poruku
    lovelife možeš na uzv gdje hoćeš ja idem privatno jer odmah dođem na red…
    ja idem na FET ubrzo.. zato sam vas pitala kada se obično radi jer naravno kako biva u PFC-u mi pričamo sa robotima kompjutorima preko koordinatorica pa ti nitko niš ne objasni kako spada već samo pošalju protokol i to je to. Danas sam baš uzrujana cijelom tom situacijom koja mi se dogodila… nakon 1360 km u Pragu imala ovulaciju preko estrofema, ne bi ništa rekla da sam poslala nalaze prije toga gdje se vidjelo da sam prethodno imala ovulaciju a da na to nije nitko gledao…na to me upozorila moja endokrinologica i rekla zašto ja idem na donirano js zašto ne probam prirodno?!WTF sad…šta sad je još ispast da sam se 5 godina za niš bockala…uglavnom rekla mi je dr. tamo da 1% žena s 44 g. mogu imat zdrave js i rodit zdravo dijete….no dobro ja znam 3 cure osobno koje su rodile sa 43 i 44. g prvo i zdravo prirodno…
    1. Dobila sam novi protoklol sa decapetyl injekcijom na 2. d.c onda na (blokira ovulaciju traje mjesec dana)
    12. dc uzv da se vidi da nema folikula i da su jajnici mirni . ako je sve ok počinje se sa estrofemom 2x2 mg + prendison 5 mg+ andol 100+ folna ja uzima aktivni oblik folne…
    nakon 10 dana estrofema –znači 22. dc. opet UZV (endometrij mora biti između 8-12 mm) od tog dana (5 dana prije enbriotransefera uzima se utrogestan 3x200 mg …) od transfera 0,4 clexane..
    ako sam ja dobro skužila to je 27. dc. po toj računici. Pitam to koordinatoricu a ona veli kako da ona zna kad ću ja dobiti mengu??! wtf? a ja je samo pitam na koji dan ciklusa bi bio embriotransfer??! čisto da si hotel i avion rezerviram…eto u tim dugim protokolima FET se radi između 16-24 dana od početka uzimanja estrofema…eto onda kad to lijep računate to ispada 12 dc. +16=28 +36 dc (sjetite se da decapetyl drži 30 dana)…i šta sad ja imam previše pitanja…o DA imam ih.. ja sam negativna i pod stresom se neće primiti ništa veli meni koordinatorica…o DA jesam… ali nikad nisam došla negativna i pod stresom tamo već puna nade i pozitive… jedini stres su mi doktori u životu napravili i njihovi bešćutni protokoli… a najbolji mi je odgovor cit: ako imaš sumnju u doktore i rad klinike možemo ti embrije prebaciti u Pronatal hahaha…no comment…
    Jučer bila kod hematologice koja je rekla zašto ja ima toliko pitanja za nju zar nije obveza onih u Pragu da Vam odgovore na sva Vaša pitanja tim više jer ih jako puno plaćam…e tom me rečenicom satrla… onak nožem presjekla jer: F… ŽENA JE U PRAVU-EUREKA!! btw pregledala je nalaze trobofilije i ostalo što sam imala (PAI1-homozigot 5 G, FII, FV, MTHFR-homzigot divljeg tipa, protein C i S, PV, INR) rekla da je to sve napola da su bitni nalazi (koje nemam) anticardiolipinska protutijela (dokazana direktna uzročno-posljedična sveza steriliteta…IgG, IgM, LAC, FVIII… uglavnom njoj nije baš jasno zašto bi se andol 100 i clexane zajedno koristili oni to ni kardiovaskularnim bolesnicima ne daju zajedno…al eto meni su u Pargu rekli da se to zajedno može…zg hematologici je logičan clexane zbog kotracepcije i hormona koji mogu uzrokovati plućnu emboliju a ne baš za prokrvljenosti maternice (valjda osim kod dokazanih trombofilija)…čekam sad nalaze pa ću vidjet i razmislit…
    Nisam se suzdržala da ne napišem mail PFCu gdje izražavam svoje duboko nezadovoljstvo i govorim o pravu pacijenata na obaviještenost i zakonu o zaštiti prava pacijenata i eu legislativi koja vrijed i za sve EU građane…pravu pacijenata da ti cijeli protokol i svim poratnim stvarima objasni doktor a ne koordinator jer i sam zakon kaže: Liječnik je dužan odgovoriti na sva pitanja koja postavi pacijent, čak i naknadno. Liječnik ne bi smio dopustiti da obavještenje o dijagnozi i prognozi bolesti daje netko od njegovih pomoćnika (primjerice, bolničar, laborant, medicinska sestra, liječnik stažist i sl.) itd itd… a sve šutimo ili šutimo jer ne znamo što pitati…
    i ne nisam negativana…
    Izgleda da nas ima više u ovoj "nazovimo negativnoj frustriranoj fazi". Ja suprugu trenutno minimalno govorim jer on samo ponavlja, nemoj biti negativna. Ali stvarno nisam negativna, ali sve me to više ljuti. Uz tolike novce koje im dajemo informacije stvarno moramo moljakati. Tu na forumu se obično informiram, a onda pucam pitanja njima na mail. Danas me kordinatorica još malo deprimirala potvrdom da je došlo do promjene cjenika u PFC u. Nama je postupak, donavija sperme, u odnosu na prošlu jesen poskupio 1000 eura. Sad mi je prezentirala neke pakete prema kojima računaju cijenu i da vic bude veći na moje pitanje da li u slučaju istog scenarija od prošli puta kada nije bilo ništa za smrzavanje umanjuju cijenu za 800 eura koliko ono dođe odgovor je ne. Naime u tom paketu koji bi bio za nas je uključeno smrzavanje embrija i ako ga ne bude ispada da ga oni naplaćuju. Nešto mi je pričala da je komplicirano objasniti zašto je cjenik takav, ali da će mi izaći u susret i smanjiti za 400 eura. Ne znam jel bi se smijala ili plakala. Dakle, nama je za postupak donacije sperme ponudila paket od 4200 eura. Prošli puta smo istu stvar plus stanjivanje opne embrija i embrio ljepilo platili 3100 eura. Sad je 1000 eura više i to bez ove dvije dodatne metode. S tim je još 400 eura više.
    Molim vas koji ste u Pronatalu kako tamo stoje stvari s cjenikom. Meni je jasno da suvremena medicina košta, ali mi nije jasno da ti upakiraju i naplate ono što uopće nije rađeno to mi nije jasno. Jel to uopće zakonito? Prošli puta je izrjekom ona teta kojoj se plaća rekla ono što neće biti rađeno ne plačate. I to mi je ok.

  17. #4967

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Koliko dugo ste čekale da nađu donatoricu nakon što su vam javili da ste na listi čekanja?

  18. #4968

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Ja još uvijek čekam taj mail od koordinatorice iz PFC-a. I nekako me time sve više i više frusriraju, a još se nije situacija ni zahuktala. Mislim, kako će biti kada mi isti dan budu morali odgovoriti jer će mi biti važan nalaz uzv??!! Ma... Naravno, dr. se ne može dobiti na telefon.

  19. #4969

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Drage cure,
    Žao mi je što prolazite kroz stresove u komunikaciji, pored svega ostalog što prolazite. Smatram da svaka od nas ima pravo da pita sve što nas zanima, jer su doktori inače škrti sa informacijama i dešavaju se propusti.
    Ko su vama koordinatorke? Ja lično nisam imala većih problema, osim kada sam išla na transfer i suprug i ja smo se dogovorili da ćemo vratiti dva embriona, a kad smo došli na embrio transfer oni su rekli da su odmrzli jedan, a da nas pritom niko nije pitao koliko želimo da vratimo i time je stvar bila završena.
    Meni je koordinatorka Ksenija i jako sam zadovoljna s njom, jer mi uvijek odgovori u toku dana kada sam poslala mail, eventualno sutradan. Vidim da mnoge cure imaju problem sa Danicom, zapravo ovo što sam pomenula, se i desilo sa Danicom, jer je tada mijenjala Kseniju dok je bila na odmoru.

  20. #4970

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Cu

  21. #4971

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Cure, da li ste razmisljale o odlasku u Makedoniju. Neku večer je bio prilog o njima kod nas na rtl. Naš hzzo sa njima ima ugovor i financiraju nam cijeli postupak, do 42god. Oni parovi koji su ispucali sve postupke tu kod nas preko hzzoa, onda nemaju pravo. Mi imamo u Pragu još jednog smrzlića ali smo Makedoniju sada uzeli kao plan B. Jučer sam kontaktirala hzzo i rekli su mi šta sve trebam napraviti. A kontaktirala sam i kliniku u Makedoniji i odmah su se javili.

  22. #4972
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Cure ima nas puno i rade selekciju upravo je to razlog...da bi bili kvalitetni moraju smanjiti kvotu pacijenata znaci da ce nama -hrv./srbija/bih itd...povecat cifru...i tko im ostaje... ameri/britanci/talijani/njemci i ostala ekipa kojima je to dzabe u odnosu koliko to kosta kod njih...
    Zasto se Roda malo ne angazira kad ce se kod nas zakoni promijeniti ljudi Mekedonija uz duzno postovanje je naprednija od nas...ko ce nas jos od susjeda stici...ja nemam jis pino vremena al vi mlade se morate izboriti...

  23. #4973
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, da li ste razmisljale o odlasku u Makedoniju. Neku večer je bio prilog o njima kod nas na rtl. Naš hzzo sa njima ima ugovor i financiraju nam cijeli postupak, do 42god. Oni parovi koji su ispucali sve postupke tu kod nas preko hzzoa, onda nemaju pravo. Mi imamo u Pragu još jednog smrzlića ali smo Makedoniju sada uzeli kao plan B. Jučer sam kontaktirala hzzo i rekli su mi šta sve trebam napraviti. A kontaktirala sam i kliniku u Makedoniji i odmah su se javili.
    Vedre ne znam oni su "novi" nekak sam skepticna da su toliko napredni ili barem isti ko i cesci koji samo u jednom gradu imaju toliko puno ivf poliklinika...

  24. #4974
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Ženica75 prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto se Roda malo ne angazira kad ce se kod nas zakoni promijeniti ljudi Mekedonija uz duzno postovanje je naprednija od nas...ko ce nas jos od susjeda stici...ja nemam jis pino vremena al vi mlade se morate izboriti...
    Zato jer je Roda skupina VOLONTERA, i skupina koja se angažirala na uvjetima i zakonima u MPO-u u zadnjih 10-ak godina je ostarila, ostvarila roditeljstvo, odustala...a novi se, uz dužno poštovanje doslovno dvjema curama, nisu pojavili.
    Svatko od vas se u bilo kojem momentu može uključiti, nemojte čekati da netko drugi nešto učini za vas, jer tog drugog trenutno jednostavno - nema...i nikad ga nije ni bilo, uvijek su to bile cure odavdje, s foruma.

  25. #4975

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Ženica75, ja sam tek nedavno cula za tu kliniku u Makedoniji. Ali nasi parovi vec odavno idu kod njih. I zadovoljni su. Kako sam skuzila, oni zadnjih 5 god rade sa donacijom. To je klinika iz Turske. Ja jos imam fore 1god da iskoristim šta mi je ostalo preko hzzoa pa kada mi je vec besplatno otici cu u Makedoniju. Inace da trebam platiti to bi onda def bila Češka.

  26. #4976

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Vedre a ti si dobila od Hzzoa onih 1000€ za Prag?
    Ako da, koliko dugo si čekala rješenje?

  27. #4977

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Lovelife ja imam 41god i nisam dobila za Prag jer je za Češku do 39.god. To je po njihovim zakonima.
    Naš hzzo placa postupke do navrsene 42god ali u Ceskoj je takav zakon.

  28. #4978

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Jucer kada sam zvala hzzo da mi objasni šta trebam vezano za Makedoniju pa sam pitala gospođu koliko se ceka rjesenje ali nije mi znala reći tocno. Ovisi koliko posla imaju. Ali jedna mi je cura napisala da je cekala 45 dana.

  29. #4979

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Cure,
    kako se zove ta klinika u Makedoniji?

  30. #4980

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Acibadem Sistina u Skopju
    Bilo je cura sa foruma koje su bile gore. Imaš na Potpomognuta u Makedoniji.

  31. #4981

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Hvala.

  32. #4982
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Ženica75 prvotno napisa Vidi poruku
    Vedre ne znam oni su "novi" nekak sam skepticna da su toliko napredni ili barem isti ko i cesci koji samo u jednom gradu imaju toliko puno ivf poliklinika...
    Nisu Makedonci "novi". Postoje dugi niz godina i klinika se zvala prije "Mala Bogorodica Sistina" dok ih Turci nisu kupili!
    Sam osnivac Sistine je dr. Lazarevski, vrlo ugledni i iskusni mpo lijecnik od kojeg dr. Lazarovska jos uvijek trazi savjete i uci.
    Dr. Lazarevski je okupio na jednom mjestu vrlo iskusne biologe gdje labos vodi Aneta kao glavna a slijedi ju odmah Boban Janevski koji ujedno radi i na donorskom programu.
    Dr. Lazarevski je usko bio povezan i sa prof. Vlaisavljevicem iz Slovenije.
    Tako da su u korak s Pragom.

    Pa i u Skopju ima vise privatnih ivf klinika a isto tako i drzavnih.
    Sistina radi postupke i za svoje Mak.pacijente preko fonda.

    Sretno svima

  33. #4983

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    sara79 puno hvala za info. Dok sam nedavno pregledavala stare postove naišla sam da se odmah na početku spominjala Mala Bogorodica. Nisam znala da su ih ovi sada kupili. Vidjela sam i ja da Skopje ima više klinika za ivf. Ali zaista se na ovom našem forumu slabo spominje općenito Makedonija. Podigla sam malo post na Potpomognuta u Makedoniji pa ako mi imaš šta pametno još za reći javi mi se tamo. Hvala ti.

  34. #4984
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Sara79 hvalevrijedna informacija..mislila sa na donatorski program da ima..ima i Zagreb ukupno 5 hahaha ( crni humor)...zasto nam se ne reklamiraju otisla bi tamo...jel znate za nekog tko je bio tamo da mu je uspjelo sa donacijom? Zagreb-Skopje km?jel bio itko autom...

  35. #4985
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Nemaju se potrebe reklamirati jer su puni ko brod. Njihovi pacijenti po 3 mj.cekaju postupak preko fonda. Privatni idu odmah cim imas nalaze.

    Ima cura da su uspjele. Procitaj temu i samohrana majka.

    P.S. nije Sistina jedina klinika u Skopju sto radi donaciju

  36. #4986

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Ženica75 bilo je cura koje su uspjele i to cak iz prvog pokusaja. Pisale su cure na forumu. To su baš dvije cure bez partnera. I eto...uspilo im iz prve. Mislim da je zg-Skopje oko 1300km. Otprilike. Nisam skroz sigurna. I oni su organizirani da te doceka netko kada stignes tamo i odvedu te u smjestaj koji izabereš.

  37. #4987

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Uskoro ide jedna cura u Makedoniju, uskoro 40 g., HZZO joj je pokrio skroz troškove..
    Oni rade sa js iz Ukrajine, a u Pragu sa češkim stanicama.

  38. #4988

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Lovelife razlika je jer u Češkoj idu sa svjezim js što je puno bolje, a u Makedoniji sa zamrznutima. Koliko je ta cura cekala odobrenje??

  39. #4989

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Vedre,to nisam znala, hvala ti na info.
    Ona mi je samo rekla da se čeka 1-2 mjeseca, ovisno da li su papiri u redu.

  40. #4990

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Vedre gore si navela 45 dana da se čeka rješenje Hzzoa, jel to 45 radnih dana?
    Kako to sve stići, a da nalazi vrijede..jer za Pronatal vrijede 3 mj...

  41. #4991

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Vedre, a sto sve treba za taj zahtjev prema Hzzou?
    Hvala

  42. #4992

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Lovelife, vi ste se definitivno odlučili za Pronatal? Ako ideš preko hzzo, moraš kod svog mpo doktora i on ti potpisuje zahtjev koji onda ide na odobrenje u hzzo. Mislim da je najbrži put preko Petrove bolnice jer su oni glavni. Ali i tamo se čeka na red, naročito ako nisi njihov pacijent.

  43. #4993

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Lovelife uz zahtjev im priložiš vašu zdravstvenu dokumentaciju. zahtjev sam skinula sa njihovih stranica.

    A ovo za čekanje na odobrenje ti stvarno ne znam točno.

  44. #4994

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Ne znam da li je netko imao situaciju da su vam kariogrami normalni a embriji kromosomski abnormalni? Ne znam kud da krenem. Radili smo u dva IVFa, svojim troškom predimplantacijsko genetsko testiranje. Prvi puta dobili 4 blastociste, drugi puta 6. Sve super kvalitetne ali kromosomski abnormalne. Koristila se NGS metoda. Mene sad zanima što dalje? Donacija j.s ili donacija spermica? Da li se nekako može saznati ko vuče od nas dvoje te kromosomske greške?

  45. #4995

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    LF2 ja ti ne mogu pomoći jer iskreno ne razumijem se u to. Ja sam si uvik mislila da ako je kariogram uredu da bi onda i embriji trebali biti uredu. Stvarno ti ne znam nista o tome. Nisam ni cula za tu ngs metodu. Gdje si to radila i sta se sve sa tom metodom otkriva?

  46. #4996

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Ispada da ne. NGS (next generation sequencing), gledaju se svi kromosomi 22+XY. Na blastocistama se radi biopsija, uzima se nekoliko stanica i testiraju na kromosomske greške tipa dal' fali kromosoma ili imaju viška. Najčešći razlog zapravo neuspjelih IVFova se smatraju kromosomske greške. Mi smo do sada bili na 5 IVFova i od toga su bile tri biokemijske, prije toga jedna biokemijska prirodno i jedna vanmaternicna prirodno. Zato smo odlučili na predimplantacijsko genetsko testiranje, PGD. Još dva IVFa sa tim van Hrvatske. Više nemamo ni snage ni riješenja.

  47. #4997

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Probali smo i preko HZZO-A tipa Belgija ili Prag ali smo zdravi oboje kromosomski tako da nam se ništa ne sufinancira jer u tim državama se sufinanciraju samo ako muž ili žena imaju neku translokaciju.
    Ali i bez obzira na to, mislim da bi sljedeće jedino dolazilo u obzir donacija. Ali čega? Jer očito nas dvoje u kombinaciji ne stvaramo zdrave embrije.
    Jedino što me tješi je što sam 10 kvalitetnih blastocista mogla vratiti i nijedna ne bi dovela do trudnoće. Što se u prvih 5 IVFova dogodilo prije nego smo znali za taj problem.

  48. #4998

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Žao mi je. Nadam se da će ti netko od cura moći reći nešto više.

  49. #4999

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Nika39 prvotno napisa Vidi poruku
    Lovelife, vi ste se definitivno odlučili za Pronatal? Ako ideš preko hzzo, moraš kod svog mpo doktora i on ti potpisuje zahtjev koji onda ide na odobrenje u hzzo. Mislim da je najbrži put preko Petrove bolnice jer su oni glavni. Ali i tamo se čeka na red, naročito ako nisi njihov pacijent.
    Nika, mene nekako vise vuče Pronatal, u kontaktu sam sa Andrijanom, zamolila ju za predračun, ali već mi 2 dana ne odgovara, a inače bi odgovorila u par sati...
    Jedino me brine to sto tamo nalazi vrijede 3mj... dok ja ovdje to sve skupim, pa čekaj ovog, pa čekaj onog....a tempiramo za godišnji u 8.mj.

    Nika, u kojoj ste vi fazi?

    Cure, kako vi to uspijevate sa poslom? Ja radim u maloj firmi, ne govorim ništa, jer odmah nastane panika tko će raditi Itd..

  50. #5000

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Vedre, a koji zahtjev se skida?
    Da li bi bila ljubazna i stavila link? Puno hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •