Stranica 103 od 149 PrviPrvi ... 35393101102103104105113 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,101 do 5,150 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #5101

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    104

    Početno

    Citiraj Ženica75 prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo se i ja pitam isto...zato cekam mail...nalaz se ceka oko 2/3 tjedna...to znaci da oni ne rade test na NK stanice da bi davali intralipidne infuzije jer im nije to preduvijet...to je njima isto kao sto u praga svima daju decortin...
    Da li je za intalipide preduvjet da nk stanice nisu ok? Ja sam radila taj nalaz u 3 mjesecu i nk su mi bile dobre, ali sam dobila i intralipide ( 3 ukupno do negativne bete) ... jedino nisam pristala na decortin jer mi uneredi guk.
    Nekako me Genesis iz N. Sada nije uvjerio u ozbiljnost, pa sve rečeno uzimam sa rezervom, i više se vodim za onim što su mi rekli u Pragu.

  2. #5102

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    104

    Početno

    Nisam si spremila tu uputnicu da pogledam ali znam da mi je gin pisala nk stanice na crvenoj uputnici...ne moraš se naručivati, samo dođeš u zelenu zgradu i javiš se na šalter bilo koji dan.

  3. #5103
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Zenice naisla sam na netu pa mozda neka korist i
    od stranice: www.eggdonationfriends.com

  4. #5104

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Ukrajinska banka:

    Egg donor screening

    All egg donors are screened according to the list of tests provided below and are rescreened immediately before starting the program.

    Before being qualified for the participation in the egg donation program,`the fertility assessment of each candidate is carried out. This assessment includes hormonal testing for AMH level and ovarian evaluation, based on ultrasound examination during which antral follicle count is performed. General Egg Donor Testing and Physical Examination are performed to evaluate an egg donation program applicant’s personal and family medical history, to exclude the possibility of the potential risks to the candidate’s health and the children who will be born in the result of her egg donation.

    Egg donor examinations ( Infectious Disease Testing):

    HIV 1, 2 & 0
    Hepatitis B
    Hepatitis C
    Syphilis
    Gonorrhea
    Chlamydia
    Egg donor Genetic testing:

    Kariotype
    Cystic Fibrosis
    Fragile X
    We will ensure any further genetic screening of the donors whose biological material has been supplied by First Egg Bank in case of necessity and on request of our clients and partner clinics.

  5. #5105

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    12

    Početno

    Pozdrav svima,

    Pripremam se na potpomognutu zbog endometrioze u Pragu i želim prije napraviti sve testove koje god mogu.

    Iz klinike me ne traže testove na trombofilične mutacije, ni mjerenje NK stanica, niti kariogram.

    Ginekolog mi je rekao da mi za to ne može dati uputnice jer nema indikacija. Gdje to troje mogu privatno napraviti? Molim pomoć

  6. #5106

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Ja sam u genosu i synlabu sve vezano uz trombofiliju.
    Kod podobnika kariogram(mislim da ne rade oni, nego salju neko me tko radi).
    Isto nije mi ginekolog htio dati uputnicu

  7. #5107

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    12

    Početno

    A što se sve treba napraviti vezano za trombofiliju? Ginekolog mi nije znao reći.

  8. #5108

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Cure, da li, kada šaljemo Hzzou dokumentaciju za sufinanciranje, trebamo priložiti predračun koji nam je klinika poslala?

  9. #5109

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Ne razumijem te ginekologa zašto neće dat uputnicu? A da vam mpo napiše da to traži? Još se i sa uputnicama zafrkavati. Žalosno.
    Meni je moja dala za sve što sam je tražila. I mpo doktorica mi je napravila sve što sam je tražila.
    I sve sam na svoju ruku. Ne kužim, pa ne bave se naši socijalni ginekolozi za našom neplodnosti. To opće nije ok.

  10. #5110

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem te ginekologa zašto neće dat uputnicu? A da vam mpo napiše da to traži? Još se i sa uputnicama zafrkavati. Žalosno.
    Meni je moja dala za sve što sam je tražila. I mpo doktorica mi je napravila sve što sam je tražila.
    I sve sam na svoju ruku. Ne kužim, pa ne bave se naši socijalni ginekolozi za našom neplodnosti. To opće nije ok.
    Da, ni meni nije jasno zašto neki ginekolozi kompliciraju oko toga. Kao da nije dovoljno da od države puno toga ne možemo dobiti onda još oni kompliciraju. Ja sam za sada dobila uputnice od svog socijalnog za sve. Pretpostavljam da je rijrč o skupim testovima, a oni vjerojatno umaju naputsk da štede.
    Nego, ima li obična alergija utjecaja na potpomognutu. Možda je to glupo pitanje. Mi se spremamo u Prag sad s ciklusom u lipnju, a mene počela lagano prati alergija. Ništa strašno, osjećam grlo, svrbe uši, suha sluznica nosa. Inače nisam alergičar, ali zadnje dvije godine povremeno imam sitnih problema. Mislim, to je isto neka imunološka reakcija, jel to ikako utječe na potpomognutu??

  11. #5111

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/71194-P...gdje-kada-koje

    Među prvim postovima su navedene pretrage za trombofiliju. Ja nisam dobila pretrage jer nisam imala ni jedan spontani. Nisam imala ni preporuku mpo liječnika. Na kraju sam imala Pai i mtfhr mutacije.
    Što se tiče alergija, mogle bi imati utjecaja. Bila sam na jednom predavanju o autoimunim bolestima, pa je autor knjige rekao da bi i prehrana mogla biti utjecaja na začeće(ako se jede hrana na koju smo alergični/intolerantni), što mi ima logike jer tijelo se bori protiv stranog tijela (alergije), a moglo bi i sva strana tijela tada odbiti (plod). Autor nije bio liječnik, nego bolesnik, pa ne znam koliko mpo liječnici vjeruju u to. Mislim da kao "protuotrov" može poslužiti intralipidna otopina
    Posljednje uređivanje od maritas : 29.05.2019. at 18:27

  12. #5112

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Zanima me da li hzzo sufinancira samo jedan postupak donacije jajnih stanica ili ih mogu vise puta trazit? Npr ako ne uspije jedan postupak i zalim ici pokusati ponovo recimo u drugu kliniku. I da, ja sam ispucala sve postupke preko hzzo ovdje u drzavnim bolnicama, osim inseminacija i prirodnjaka, ima li to kakve veze s odobravanjem financijskih sredstava?

  13. #5113

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    I mene to zanima, ja sam ispucala sve postupke preko Hzzo-a i koliko sam cula ili davno negdje procitala( ne sjecam se tocno) da ukoliko ispucamo sve postupke preko hzzo nemamo nikakvo pravo povrata tj sve sami financirao??

  14. #5114

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Ma kao da je i meni tako nešto ostalo u glavi od negdje

  15. #5115

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj maraa prvotno napisa Vidi poruku
    I mene to zanima, ja sam ispucala sve postupke preko Hzzo-a i koliko sam cula ili davno negdje procitala( ne sjecam se tocno) da ukoliko ispucamo sve postupke preko hzzo nemamo nikakvo pravo povrata tj sve sami financirao??
    Da, mislim da je i meni tak nešto ostalo da sam pročitala kad smo kretali u to.

  16. #5116

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Da li je netko od vas bio smješten u hotelu Step u Pragu? Kakva su iskustva.
    Mi smo prošli puta bili u Clarionu i htjeli smo opet, ali na žalost su popunjeni i vjerojatno u tjednu koji nama treba neće imati sobe pa moramo tražiti dalje.
    Imate neki drugi hotel za preporučiti, a da je riješen parking. Mi dolazimo autom pa bi rado hotel koji eventualno uključuje u cijenu i parking? Mi smo u PFC. Mada znam da to nema veze jer je Prag super povezan pa javnim prijevozom možemo brzo bilo gdje?
    Posljednje uređivanje od Tina1979 : 29.05.2019. at 22:08

  17. #5117

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Točno je, ako ispucate postupke preko HZZO-a u RH, Prag financirate sami.

  18. #5118

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Pitala sam danas da li sezonska alergija ima ikakav utjecaj na postupak. Odgovorili su mi da ne, ali mi je Decortin koji je ovaj put trebao ići nakon aspiracije zamijenjen Medrolom. Da li netko s tim Medrolom ima iskustva?

  19. #5119
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Tina ja sam alergicar i astmaticar nikad mi nitko nije rekao da bi to moglo utjecati niti soecihalist pulmolog s Jordanovca..jos imam hashimoto..ne brini po tome nebi nitko zatrudnio ko je alergican....

    Zene dajte odgovarajte na pitanja koje netko postavi! ovaj nam je Forum jedina utjeha kad nam nitko nista ne zna objasniti i puno mozemo saznati i nauciti ovako....

  20. #5120

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Citiraj Tina1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je netko od vas bio smješten u hotelu Step u Pragu? Kakva su iskustva.
    Mi smo prošli puta bili u Clarionu i htjeli smo opet, ali na žalost su popunjeni i vjerojatno u tjednu koji nama treba neće imati sobe pa moramo tražiti dalje.
    Imate neki drugi hotel za preporučiti, a da je riješen parking. Mi dolazimo autom pa bi rado hotel koji eventualno uključuje u cijenu i parking? Mi smo u PFC. Mada znam da to nema veze jer je Prag super povezan pa javnim prijevozom možemo brzo bilo gdje?
    Ja sam se upravo vratila i bila sam smjestena u Stepu. Meni osobno nije bas nesto, naime Clarion je puno bolji, jer ima shopping centar. Step je na uzbrdici pa je meni bilo malo problem jer nisam bas htjela nakon transfera gore dole po uzbrdici, i jos jedna stvar vrlo blizu je vlak tako da se svaki put kad vlak prolazi jako cuje, a prolazi stalno. Tramvaj je udaljen nekih 10 min lagonov hoda. Probaj mozda Carol, ja se nisam sjetila kod njih provjeriti. Meni se sve brzo izdogadalo pa nisam stigla bas provjeriti druge hotele, ali da se smjestis i malo dalje od Pfc Prag je super povezan metroom, tako da biraj samo da je stanica blizu i da nema vlaka. Za parking mislim da vise manje svugdje imaju i svi naplacuju
    Nadam se da sam ti bar malo pomogla
    Posljednje uređivanje od Ziggy40 : 02.06.2019. at 16:15

  21. #5121

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Pozdrav curke dugo me nije bilo, malo sam napravila odmak od svega. Upravo sam se vratila iz Praga gdje je bio transfer od 2 donirane blastice. Nakon svih neuspijeha i razmisljanja odluka je pala da na kompletnu donaciju. Sad sam u iscekivanju bete

  22. #5122

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Ziggi40 držim palčeve da bude pozitivno. Javi betu. Sretno.

  23. #5123

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Citiraj Unadva prvotno napisa Vidi poruku
    Ziggi40 držim palčeve da bude pozitivno. Javi betu. Sretno.
    Hvala

  24. #5124

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj Ziggy40 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav curke dugo me nije bilo, malo sam napravila odmak od svega. Upravo sam se vratila iz Praga gdje je bio transfer od 2 donirane blastice. Nakon svih neuspijeha i razmisljanja odluka je pala da na kompletnu donaciju. Sad sam u iscekivanju bete
    Ziggy da ovaj put uspije

    Cure sretno svima u kojoj god fazi bile

  25. #5125

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj Ziggy40 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se upravo vratila i bila sam smjestena u Stepu. Meni osobno nije bas nesto, naime Clarion je puno bolji, jer ima shopping centar. Step je na uzbrdici pa je meni bilo malo problem jer nisam bas htjela nakon transfera gore dole po uzbrdici, i jos jedna stvar vrlo blizu je vlak tako da se svaki put kad vlak prolazi jako cuje, a prolazi stalno. Tramvaj je udaljen nekih 10 min lagonov hoda. Probaj mozda Carol, ja se nisam sjetila kod njih provjeriti. Meni se sve brzo izdogadalo pa nisam stigla bas provjeriti druge hotele, ali da se smjestis i malo dalje od Pfc Prag je super povezan metroom, tako da biraj samo da je stanica blizu i da nema vlaka. Za parking mislim da vise manje svugdje imaju i svi naplacuju
    Nadam se da sam ti bar malo pomogla
    Jeste cure, pomogle ste mi. Hvala.
    To sam i mislila da alergija ne utječe, ali čovjek u našoj situaciji preispituje sve.
    Za smještaj sam prošli puta jako rano krenula, više od mjesec dana ranije pa sam tri puta pomicala termin u Clarionu i bilo me sram na kraju koliko sam pomicala. Pa rekoh ovaj put ići ću kad budem tjedan dana do početka ciklusa. Da, Clarion nam po svemu odgovara, rekla mi kordinatorica da će ona pokušati rezervirati kad krene ciklus. Ja ću za svaki slučaj nešto rezervirati. Sad poznajemo Prag pa možemo odrediti gdje je što i koliko nam je dostupan metro.
    Dal će netko odavde biti u Pragu iza 14 lipnja?

  26. #5126

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Ziggy da ovaj put uspije

    Cure sretno svima u kojoj god fazi bile
    Draga hvala ti na svim onim porukama sa svim info i savjetima, kao i toplim rijecima jos od prije 2 god <3...

  27. #5127

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj Ziggy40 prvotno napisa Vidi poruku
    Draga hvala ti na svim onim porukama sa svim info i savjetima, kao i toplim rijecima jos od prije 2 god <3...

  28. #5128

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj Tina1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Jeste cure, pomogle ste mi. Hvala.
    To sam i mislila da alergija ne utječe, ali čovjek u našoj situaciji preispituje sve.
    Za smještaj sam prošli puta jako rano krenula, više od mjesec dana ranije pa sam tri puta pomicala termin u Clarionu i bilo me sram na kraju koliko sam pomicala. Pa rekoh ovaj put ići ću kad budem tjedan dana do početka ciklusa. Da, Clarion nam po svemu odgovara, rekla mi kordinatorica da će ona pokušati rezervirati kad krene ciklus. Ja ću za svaki slučaj nešto rezervirati. Sad poznajemo Prag pa možemo odrediti gdje je što i koliko nam je dostupan metro.
    Dal će netko odavde biti u Pragu iza 14 lipnja?
    Evo ja ću biti u gore
    I upravo surfamo i gledamo smještaje.
    Znači Clarion vam je bio ok?

  29. #5129
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Mi se upravo vratili iz Praga...bili u Clarionu sve pet osim sto nam klima nije radila...u Clarionu se prozori ne mogu otvoriti...u Pragu je bilo toliko vruce da smo si moralu ic kupit nesto ljetno za obuc...

  30. #5130

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Draga Lovelife i sve ostale suborke... Pišem vezano za par postova prije raspravu na što se sve testiraju donori.
    Mi smo u PFC, donacija spermija. Odmah na početku naše borbe i konačne odluke o donaciji, prilikom traženja cjenika pitala sam na osnovu čega se bira donor i na koje genetske bolesti je testiran. Odgovor je sljedeći:
    "Donor se bira po vašim krvnim grupama i vašem i suprugovu fenotipu (boja kose, boja očiju, visina, težina).
    Testiran je na cističnu fibrozu, kariotip, trombofilne mutacije, spinarnu mišićnu atrofiju, prati se dostupna porodična anamneza, i njegovo psihičko i fizičko te zdravstveno stanje.
    Dalje je testiran na spolno prenosive bolesti HIV, HBsAG, HBc, HCV, TP, RPR."

  31. #5131

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Na početku naše borbe moj muž je privatno radio operaciju MTese. Doktorica Radovniković u Citu je tražila da suprug prije operacije napravi potrebne nalaze, između ostalog kariotip, y mikrodelecije, cističnu fibrozu.
    Prilikom upisa preko uputnice sasvim slučajno se u bolnici našla genetičarka koja je uputila mene da tražim uputnicu za kariotip u slučaju daljnjih MPO postupaka jer će mi to trebati pa da ne čekamo još jednom 3 mj zbog mog nalaza.
    A moja doktorica opće prakse me uputila na nalaz krvi trombofilije (na njezinu inicijativu kada sam došla po uputnice za krv, EKG i sl.prije punkcije js u PFC).
    ZAKLJUČAK: Dok su se bavili MM ni moj soc.ginekolog, ni moj privatni ginekolog, kao ni MPO ginekolog nisu uputili mene da uradim nalaze na kariotip i trombofiliju. I gle čuda uradim to sve sasvim slučajno, i hvala Bogu nalazi uredni. A iz PFC prije punkcije mojih js i samog postupka me isto baš nitko nije tražio da uradim te nalaze.
    SAVJET: Na svoju ruku tražiti i uraditi ove nalaze (kariotip, trombofilija) ako se radi o donaciji spermija, i obrnuto (kariotip, trombofilija, cistična fibroza, klinefelter, mikrodelecije i sl.) ako je riječ o donaciji js.

  32. #5132

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    LF2 kažeš da ste radili nalaze kariograma i da su nalazi u redu.
    Ispravi me ako griješim, ali mislim da je kariotip opširniji od kariograma.
    Ovako laički sada pitam, što vas nitko nije uputio na nalaz kariotipa?
    Kažem laički jer sve što znam o razlici kariotipa i kariograma sam pročitala na wikipediji.

    https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Kariotip
    Posljednje uređivanje od Gita 10 : 06.06.2019. at 12:50

  33. #5133
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    To sam ja prekjucer pitala u PFCu zasto nas ne upute da to sve napravimo...odgovor: pa to sve pise negdje?!jos uvijek nisam shvatila gdje a u daljnje rasprave nisam isla jer me nikad nitko nije pitao da li sam to radila...sve na svoju ruku...

  34. #5134

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Zenica75,išli ste na FET?

  35. #5135

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj Sanrio prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja ću biti u gore
    I upravo surfamo i gledamo smještaje.
    Znači Clarion vam je bio ok?
    Preporucujem Clarion, mi sutra odlazimo natrag u zg. Hotel ima 520 soba, i svaki dan Vas fasciniraju ljudi koliko ih ima. Ako nekome smeta, neka nadu neki manji hotel, ali ovaj je odlican.
    Smjestaj je super, hrana ok, za 70€. U sklopu hotel shoping centar, pristojne cijene hrane i metro koji je odlican.
    Kod nas je klima radila i prejako
    Prag lijep grad, ali sa metrom, sve se obide.

    Sto se tiče uspjeha, imamo zamrznute, ali postupak nismo radili, dolazimo ponovo u 9 mjesecu, jer nalazi nisu bili najbolji za transfer.

  36. #5136

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Gita 10 prvotno napisa Vidi poruku
    LF2 kažeš da ste radili nalaze kariograma i da su nalazi u redu.
    Ispravi me ako griješim, ali mislim da je kariotip opširniji od kariograma.
    Ovako laički sada pitam, što vas nitko nije uputio na nalaz kariotipa?
    Kažem laički jer sve što znam o razlici kariotipa i kariograma sam pročitala na wikipediji.

    https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Kariotip
    Mi smo radili kariogram. Karoptip nismo, iskreno nisam ni znala da ima i ta opcija. I taj kariogram, kao i sve ostale nalaze sam radila na svoju ruku. Ali sad kad malo bolje razmislim, mislim da je sa nama sve u redu jer su svih 10 blastocista imali anomaliju na različitim kromosomima. Nisu tipa, svi bili abnormalni na jednom. Bilo je svega, trisomije, monosomiju....na različitim kromosomima. Tako da, sve mi se čini da su moje jajne stanice loše.
    Realno, imam osjećaj da sam ušla u menopauzu sa 22 godine. Mengu dobivala tu i tamo. Moguće da je to. Trenutno mogu uključiti i godine. Trenutno. Ali, opet....kad sam počela imala sam 33. Sad imam 38.
    Svi nekako sumnjaju u moje jajne stanice. Ko zna? Možda je i kod njega problem? Ne znam.
    Ali eto, ima jedna dobra stvar, ne znam kako ali zadnjih skoro godinu dana imam skoro redovite menge, na koju foru

  37. #5137

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj mrgud1978 prvotno napisa Vidi poruku
    Preporucujem Clarion, mi sutra odlazimo natrag u zg. Hotel ima 520 soba, i svaki dan Vas fasciniraju ljudi koliko ih ima. Ako nekome smeta, neka nadu neki manji hotel, ali ovaj je odlican.
    Smjestaj je super, hrana ok, za 70€. U sklopu hotel shoping centar, pristojne cijene hrane i metro koji je odlican.
    Kod nas je klima radila i prejako
    Prag lijep grad, ali sa metrom, sve se obide.

    Sto se tiče uspjeha, imamo zamrznute, ali postupak nismo radili, dolazimo ponovo u 9 mjesecu, jer nalazi nisu bili najbolji za transfer.
    Mi smo na kraju našli neki apartman u blizini. Kako to da nije došlo do transfera? Išli ste na donaciju ili sa svojim stanicama?
    Što nije štimalo? Jeza me hvata od scenarija da dođem gore i ne fođe do transfera iz nekih razloga

  38. #5138

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Mi smo bili u hotelu Carol. Mislim da je nekih 5-10e jeftiniji od Clariona. Ali sve je to jako blizu. Jedan od drugog su 3min hoda. Meni se Carol svidio jer nije guzva. Nema previše ljudi. Manji je hotel. Hrana super.

  39. #5139

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Vedre, vi ste se odlučili za Prag? Makedonija je otpala?

  40. #5140

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Lovelife, mi cemo ipak za Mk sada tj.kad riješim sve sa hzzom.
    U Pragu mi je ostao jedan smrzlić ali trenutno nemamo novaca za fet. Tako da cemo prvo pokusat u Mk jer mi hzzo pokriva cijeli postupak. Pa kada skupimo novce onda bi po smrzlica u Prag.

  41. #5141
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Sretno, vedre!
    Vjerojatno si do toga i sama došla, ali za svaki slučaj ti savjetujem da ne spominješ nikom u sustavu (ni primarnom, ni reproduktivcu, osoblju u HZZO..) da imaš smrzlica. U našem zakonu o MPO eksplicitno piše da nemaš pravo na novi postupak dok nisi potrošila sve embrije i/ili gamete iz prethodnih postupaka.
    Ne znam kako se taj članak tretira kad je u pitanju situacija poput tvoje- embrij u drugoj državi, privatni aranžman, nedostatak financija...ali u svakom slučaju, ne spominji da si ne navučeš komplikacije za vrat. Još jednom ti želim svu sreću u sljedećem postupku!

  42. #5142

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Argente hvala ti. To nisam ni znala. Ja bi vjerovatno to i spomenila nekome a onda bi mozda i zeznila cijelu stvar. Hvala ti.

  43. #5143

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Cure, prosli tjedan sam poslala nalaze Adrijani u Pronatal..ono sto sam imala, rekla je da će dr.pregledati i da u toku tjedna očekujem odgovor..no ništa od odgovora..
    Na početku su odgovori bili doslovno isti dan, a sada već po 2 tjedna i vise..
    Jeste li vi imale takva iskustva?

    Također ono sto se ja pitam vezano za Prag.. kada sam pitala da li je moguće u 8.mj.odgovor je da, nema problema.. kada oni počnu pripremati donorku, tj.kako su sigurni da će sve biti u redu sa nalazima i da će to doista biti u 8 mj?
    Ovo se pitam jer vadeći sve te nalaze, Tsh mi je bio ok, dok na zadnjem vađenju u sklopu krvne slike je 0.01..
    Da li ste imale takvo iskustvo da ste morale tražiti i endokrinologa prije ET?
    Imam osjecaj da sto vise kopaju sa tim nalazima, da se uvijek nešto nađe

  44. #5144

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    116

    Početno

    Gita imas pp

  45. #5145

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj Ženica75 prvotno napisa Vidi poruku
    To sam ja prekjucer pitala u PFCu zasto nas ne upute da to sve napravimo...odgovor: pa to sve pise negdje?!jos uvijek nisam shvatila gdje a u daljnje rasprave nisam isla jer me nikad nitko nije pitao da li sam to radila...sve na svoju ruku...
    Da, to i mene počinje nervirati. Da je to u nekoj našoj bolnici razumjela bi, ali u privatnoj klinici sam očekivala da će se neko pozabaviti nama, napraviti neki individualizirani pristup. Ovako mi se čini da imaju neke šprance i po tome tjeraju. Tek kad za nešto pitaš veli da, mogli bi to napraviti.
    Vidim da vi sve spominjete taj kariotip što me nitko nikad nije tražio.
    Prije ovog postupka tražili su da napravim uzv kao da provjerimo ima li cista. I onda u zadnjem mailu napiše uz uvz da bi bilo dobro da napravim još dvije stvari. Helo, ja samo što nisam dobila mengu, a ona meni piše da napravim dvije stvari koje prije nije spominjala. Mi ćemo probati još ovaj postupak u PFC u, ali mislim da tu završavamo.

  46. #5146

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Lovelife, i kod nas slična situacija. I mi čekamo odgovore na ista pitanja. Ja sam slala ovaj tjedan, ali sam isto iznenađena što nije tako brz odgovor kao kad smo dogovarali postupak.
    Jel zna netko imaju li u Pronatalu kolektivni godišnji ili cijelo ljeto rade?
    Posljednje uređivanje od Nika39 : 09.06.2019. at 01:41

  47. #5147

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Nika, točno to, na početku odmah odgovori a sad po 2 tjedna čekanja?
    Ne razumijem, sto oni tamo imaju donorke spremne odmah za stimulaciju, ako su svježe jajne stanice kako kažu ?? Ili je možda dr.Baldani u onom intervjuu rekla istinu?
    Pa nije isto jel početak ili kraj 8 mj.

  48. #5148

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Joj kako me to nervira sa tim kokektivnim godišnjim. Čovječe. Sve neke velike privatne klinike, zarađuju "milijone" i onda paf...kolektivni godišnji. Kao da nemaju doktora. Užas.

  49. #5149

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj Sanrio prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja ću biti u gore
    I upravo surfamo i gledamo smještaje.
    Znači Clarion vam je bio ok?

    Da, mi zadovoljni s Clarionom i opet bi gore. ja upravo danas krenula s krvarenjem i javila sam u PFC. Rekla mi kordinatorica da će pokušati ona obaviti rezervaciju jer kad sam ja pitala za neke okvirne datume rekli mi da nemaju mjesta. A onda pred par dana na booking. com našla da nude smještaj. Vidjet ću sutra što će mi javiti.
    Kad ste vi gore? Ja računam zadnji tjedan šestog mjeseca. Ne znam koliko će mi produžiti stimulaciju. Jel uopće moguće da odmah poslije prve folikulometrije bude ok i ide štoperica i put Prag? Ja računam barem dva dana produženja, a to onda pada na neradno Tijelovo.

  50. #5150

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Sanrio, vi idete na donaciju ili sa svojim stanicama? Oprosti ako si negdje već rekla..
    Meni nije jasno, ako ja idem sa donorskim j.stanicama,i da su one “svježe” , kako se to sve posloži ako bi mi u 8.mj a ne vraćaju mail po 2 tjedna??

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •