Stranica 120 od 149 PrviPrvi ... 2070110118119120121122130 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,951 do 6,000 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #5951

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Alondra sretno i bez obzira na sve lijepo uzivajte u Pragu

  2. #5952

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    42

    Početno

    Cure interesuje me iskustvo iz klinike Prag Fertility Center (kod dr Sonje L)? Tek sam nasla temu pa cu se potruditi ponesto i da procitam

  3. #5953

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Alondra, čekamo dobre vijesti! Slažem se sa Inadom, uživajte u Pragu

  4. #5954

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj Durmire prvotno napisa Vidi poruku
    Cure interesuje me iskustvo iz klinike Prag Fertility Center (kod dr Sonje L)? Tek sam nasla temu pa cu se potruditi ponesto i da procitam
    Durmire dobrodošla na temu
    Evo mi smo bili u PFC-u u kolovozu na transferu i bilo je uspješno. Išli smo na donaciju j.s.
    Nismo išli kod dr.L već kod jedne mlade dr. Svabikove i bili smo zadovoljni sa pristupom i tretmanom a sa rezultatom da ne govorim!
    U Pragu ima puno klinika i vidjet ćeš na temi da su iskustva razna tako da bi ti ja savjetovala da kontaktiraš barem 3 klinike i vidiš kakve će ti dojmove ostaviti u početnoj komunikaciji.
    Evo imamo ovdje lijepe rezultate i sa Europe IVF i sa Pronatalom tako da i njih uzmi u obzir kod odlučivanja. Ovo bi ti bio prvi pokušaj u Pragu?

  5. #5955

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    76

    Početno

    Drage moje lavice e ovako: od 12 folikula, 6 zrelih, 2 tak-tak, 4 nazalost nezrele. Sve u svemu ja prezadovoljna. Bila sam prva na redu, odmarala skoro 2 sata. Osjecam se dobro pozdrav!

  6. #5956

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj Alondra prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje lavice e ovako: od 12 folikula, 6 zrelih, 2 tak-tak, 4 nazalost nezrele. Sve u svemu ja prezadovoljna. Bila sam prva na redu, odmarala skoro 2 sata. Osjecam se dobro pozdrav!
    Top rezultat! Odlično! E sad neka se lijepo dijele i doguraju do divnih blastica!
    Alondra, molim te popij jedan tamni Pilsner za mene!

  7. #5957

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    76

    Početno

    Hvala Sanrio! Moze veceras na trgu za endic hahahaha Grad je vec ukrasen i divan!
    Danas sam srela zaista mnogo parova na klinici, svi nasmijani. Bez obzira na gužvu niti jedan trenutak se nisam osjecala zapostavljeno. Nadam se da ce se lijepo razvijati i da ce biti uspješan ET.

  8. #5958

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    42

    Početno

    Hvala puno Sanrio na odgovoru! Da, prvi pokusaj. Inace mi je drugi pokusaj uopste. S obzirom da si svjeza po pitanju postupka - koji si IVF paket odabrala? Da li si dodavala neke od onih asistencija na materici(skratching, onda nekakav Glue, istanjivanje omota embrija)? Da li si bila u Pragu od prvog dana ciklusa - odnosno koji dan ciklusa si posla u Prag?

  9. #5959

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Durmire, kod nas ti je priča išla u nekih par koraka.
    1.kontaktiranje mailom nekoliko klinika sa osnovnim podacima o nama i upitom o njihovoj ponudi i cijenama.
    2.prikupljanje nalaza koji su njima bitni i odlazak u Prag na konzultacije u 2 klinike koje su nam se najviše svidjele. (ovo sve možeš i mailom ili skypom ali mm je inzistirao da odemo osobno i drago mi je zbog toga jer nekako je ipak drugačije kad sa doktorom osobno popričaš i kad te pregleda.Bili u Pragu 4 dana)
    3.odabir klinike i kretanje u postupak
    (Pošto je kod nas stimulirana donorica čekali smo info kad će biti njena punkcija te smo dan prije punkcije došli u Prag. Bili smo gore cijeli period od punkcije pa do očekivanog trans. do kojeg u mom slučaju nije došlo odmah zbog visokog progesterona. To ti je nekih cca 7 dana. U ovoj fazi je bitan monitoring, da se prati dinamika dijeljenja embrija i procjena njihove kvalitete.Po meni najvažnija stvar u cijeloj priči.)
    4.odlazak na FET nakon mjesec i pol dana
    (U ovoj fazi biraš dodatne metode po njihovoj preporuci a na osnovu kvalitete embrija. Nama su rekli da po njima nema potrebe za dodatnim metodama jer je embrio kvalitetan no mi smo uzeli Embrioglue i stanjivanje omotača blastociste( latz). U Prag smo došli dan prije et i otišli dan nakon. 3 dana samo ali putovali smo avionom.Ako dolaziš autom onda nakon et trebaš ostat još koji dan.)

  10. #5960

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Durmire, ti razmišljaš o donaciji ili bi išla u postupak sa vlastitim stanicama? Koliko godina imaš?

  11. #5961

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    42

    Početno

    Sanrio imam 27 godina ali u prvom pokusaju mi se celije nijesu pokazale valjane tako da godine ne predstavljaju u mom slucaju prednost. Ako nije tajna koliko te je kostalo sve to? Ja racunam nekih 5K ako budem ipak koristila svoje celije. Pretpostavljam da su donatorske skuplje?

  12. #5962

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Vrlo su mlada tako da vjerujem da će oni istražiti svaku opciju da pokušate sa tvojim stanicama. Mladost je uvijek prednost!
    Nešto malo manje od 6.000 eura je bio ceh u pfc-u.

  13. #5963

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    76

    Početno

    Durmire najbolje je da procitas koliko mozes više stranica foruma pa pokusas donijeti odluku. Ja sam nakon toga poslala u ove 3 klinike mail (pfc, pronatal, europe ivf). Svi su odgovorili odmah, samo mi je mail od europe ivf zavrsio u spam posti, nisam odmah vidjela. PFC mi je super ali preskupa za mene, pronatal je najjeftinija, a europe ivf mi je srednja bila sto se tice cijene, ali za nju mi je nekako srce najvise kucalo (moje licno iskustvo). Btw, javljeno mi je da imamo 4 embriona za sad. Jedva cekam ponedjeljak.

  14. #5964

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Durmire, ne znam što će druge cure reći, ali ja bih ti u toj dobi svakako rekla da probaš barem još jednom sa svojim stanicama. Osim ako imaš neku dokazanu specifičnu teškoću. Često stanice budu loše i zbog lošeg odgovara na lijekove u stimulaciji (ne paše svakom sve, a prvi pokušaju su uvijek najteži jer se ne zna kako će žena reagirati). U prosjeku žene u IVF-u zatrudne iz 3 pokušaja.

    Ja bih ti preporučila i kliniku Cito u Splitu. Tamo sam bila dva puta kod dr. Poljaka. Ne priča puno i katkada je brutalno iskren, ali zna što radi. Cijena je također nešto niža nego u Zagrebu, a da ne govorim nego u Pragu. Ali to je samo moje iskustvo i mišljenje. Sretno u svakom slučaju.

  15. #5965

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    42

    Početno

    Pogledacu i Split. Uhvatih se za PFC jer iz mog okruzenja su vecinom zene isle tamo.. Da li Jelena Krstajic radi u Europe IVF (mozda)? Ja sam inace bas bas bas bas bas preplasena.. Jer nemam nacina da ostanem prirodno trudna (nemam jajovode) i onda sam potpuno zavisna od toga. Nisam nikakav bogatas a nije da nisam ni situirana ali se jednostavni vec vidim kako godinama se zaduzujem.. Posao prijatelje i rodbinu sam vec zapostavila.. Imate li savjet sta da radim? Neku knjigu? Psihilog mi nije pomogao.. Ja sam ozbiljna nemojte misliti da se salim :D

  16. #5966

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    42

    Početno

    U prvom pokusaaju sam kao terapiju koristila Gonal po 175 ml 10 dana i cetrotide 4 dana. Nikakvi simptomi niti bolovi.. Nikakva reakcija. Ima li neko da je imao istu terapiju? I sretno svima javljajte lijepe vijesti.

  17. #5967

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Durmire,
    Iza tebe je samo jedan pokušaj a godine su ti ogromna prednost!
    Napiši nam ukratko vaše dijagnoze, što je od nalaza rađeno, gdje ste bili u postupku...
    Ovdje ima žena koje, nažalost, imaju ogromno iskustvo u ovom i sigurna sam da ćeš dobiti dobre savjete i veliko ohrabrenje na tvom putu!
    Nisi sama, sve smo prošle te strahove i paniku.

  18. #5968

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj Alondra prvotno napisa Vidi poruku
    Durmire najbolje je da procitas koliko mozes više stranica foruma pa pokusas donijeti odluku. Ja sam nakon toga poslala u ove 3 klinike mail (pfc, pronatal, europe ivf). Svi su odgovorili odmah, samo mi je mail od europe ivf zavrsio u spam posti, nisam odmah vidjela. PFC mi je super ali preskupa za mene, pronatal je najjeftinija, a europe ivf mi je srednja bila sto se tice cijene, ali za nju mi je nekako srce najvise kucalo (moje licno iskustvo). Btw, javljeno mi je da imamo 4 embriona za sad. Jedva cekam ponedjeljak.
    Alondra, držim figeeee!
    I mi smo kontaktirali sve tri klinike i po cijenama koje su meni poslali nisam primijetila neku veliku razliku u cijenama. Kad se pobroji što gdje ulazi u paket a što se extra plaća sve je to tu negdje.
    200-300 eura razlike. Sve u svemu zanemarivo na cijelokupni iznos. Jedino ako nije došlo do nekih velikih promjena u cijenama od travnja 2019.

  19. #5969

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    42

    Početno

    U braku sam 3 godine. MM ima savršen spermogram, čisti nalazi. I ja imam uredne nalaze i hormone, osim sto mi je testosteron ponekad malo veci.. 1.1.2018 prva vanmaterična - ode prvi jajovod. 1.08.2019 - vanmaterična , ode i drugi jajovod. U oktobru sam radila prvi VTO postupak preko zavoda. Nikakve simptome nisam imala. Gonal i cetrotide u stimulaciji. Dr mi na dan transfera rekao kako je jeeeeeedva izvukao jajne celije i da mu se to prvi put u karijeri desilo (u fazonu da mi jajna celija/folikul ima oklop)... Vratili su mi dvocelijski i cetvorocelijski embrion.. beta skroz negativna..nista se nije ni pokusalo desiti Jedino nisam radila AMH nikad. iduce nedelje cu ga izvaditi. Malo me sada strah i odnosa PFC klinike..Poslala sam mail sa pitanjima i nema odgovora već neko vrijeme.. Uglavnom prije februara/marta svejedno ne mogu uci u proces. Prije godinu dana sam kontaktirala i Europe IVF (sinoc nadjoh mail od Jelene Vujovic) - i čini mi se su baš OK. Iskreno - nije mi do cijene - meni treba da je osoblje toplo i da mi ulije nadu..Jer ja cu tamo poci sigurno bez trunke nade - prestrašena..

  20. #5970

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Po ovome što si napisala ja iskreno mislim da tebi Prag ne teba. Bar ne još.
    Ti si 2 puta prirodno ostala trudna, nalazi ok, muž ok. Tebi draga moja treba neka kvalitetna privatna klinika na našem podneblju gdje će ti se kvalitetno posvetiti. Čini mi se da nisi iz Hrvatske ali čak i u tom slučaju ti je Split ili Zagreb ili pak Skoplje sigurno bliže i povoljnije nego Češka!
    Obavezno izvadi AMH, čudi me da to nisi vadila.
    Koliko stanica si imala?

  21. #5971

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    42

    Početno

    Imala sam 6 oocita, 2 se oplodile i one su mi vraćene. To je los rezultat za moje godine. Sa mnom je bila zena od 39 god (dakle starija od mene 12 godina) i imala je 16 oocita od kojih se 6 oplodilo.. To je stvarno sjajno.. Očigledno imam problem. Posebno sto je dr koji mi je radio aspiraciju i ET rekao da su mi jajne celije i folikuli prejake membrane Pitam se kako sam uopste uspjela da imam i vanmatericne. Rodjake i drustvo koje su išle u Prag su zadovoljne i uspjelo im je iz prve, pa ja reko hajde da i ja odem.

  22. #5972

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    42

    Početno

    I hvala vam puno..svaka od nas ima probleme a vi se opet posvetite odgovaranju zenama poput mene

  23. #5973
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Durmire, i ja isto mislim da si ti zasad daleko od kandidata za donaciju. Ta stimulacija koju si ti dobila je slabašna. Pretpostavljam da su ti dali tako malo jer si mlada i imala 2 spontane trudnoće, ali to ne mijenja činjenicu da je to doza ispod standarda, uobičajeno je 225 ml (3 gonala). Tako da jedan loš postupak stvarno ne znači puno, po svoj prilici jednostavno nije bila pogođena stimulacija - što i nije neka strašna greška doktora, prva stimulacija je uvijek pomalo na sreću. Bar ste naučili da ti treba veća doza (ili drugi lijek, drugi protokol...) i ICSI.

  24. #5974

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    42

    Početno

    Ma ne krivim doktore uopste. Jednostavno nisam ni ja ni oni ocekivali da ce biti problem i jajne c. A ispalo je tako..

  25. #5975

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Draga Durmire, to što su u ovom pokušaju stanice bile lošije kvalitete i što ih je bilo malo, ne znači puno, osim da ti taj protokol koji si radila ne odgovara i da ga treba mijenjati. Zato ne uzimaj previše k srcu to što je liječnik rekao. Broj jajnih stanica koje ćeš dobiti se razlikuje od postupka do postupka. Pred tobom je barem još 10 godina fertilnog razdoblja i sigurno ćeš uspjeti. Zato nema razloga za depresiju, samo polako.

    Razmislite na miru gdje želite ići i što želite raditi. Ja sam bila privatno u Zagrebu i Splitu i sa Splitom sam bila zadovoljnija. Kod nas su postupci IVF- duplo jeftiniji nego u Češkoj. U Prag sam krenula tek kad sam se odlučila na donaciju jajne stanice. A sad.. Svatko mora odlučiti za sebe. U svakom slučaju, opušteno i hrabro. Navijamo za tebe ☺️

  26. #5976

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    42

    Početno

    Nadam se.. Javim vam kad odlucim dje sam i sta sam uradila. Ja stvarno skidam kapu zenama koje se bore godinama.. Ja sam tek tri godine u tom problemu i mislim da mi je vec poneka zica u glavi posla

  27. #5977

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    42

    Početno

    Meni nece da se preslikaju smajliji sa telefona Uglavnom hvala puno pa se mozda pojavim i u Splitu..

  28. #5978

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Ma samo polako. Ne stavljaj si na teret previše očekivanja od sebe same. Nisi ti kriva za to što ti se događa. Ni jedna od nas to nije izabrala. Kao što su ti cure već prethodno napisale, tvoje godine su tvoja ogromna prednost i sigurno ćeš postati mama. U međuvremenu čuvaj sebe i svoj brak i budi jaka i strpljiva. Kontaktirajte više klinika pa ćeš vidjeti tko će ti sjesti. Žene dosta hvale kliniku Podobnik u Zagrebu, u Betaplus u Zgb ti radi i dr. Vlaisavljević, otac IVF-a na ovim područjima, navodno je i Lučinger dobar. Ja sam čitala statistiku po kojoj je splitski Cito najuspješniji. E sad, ne znam jel to istina. Doktor Poljak ne priča puno, nije topao previše u komunikaciji, ali nije ni neugodan. Meni osobno su oni sjeli jer sam imala dojam da ne gule pacijente financijski već stvarno idu na to da uspije i isprobavaju i novitete. I povoljniji su od Zagreba. A ako procjene da ne može uspjeti, sami će te uputi dalje. Meni su oni rekli da ne pokušavam dalje sa svojim stanicama već da idem u Prag na donaciju. U Pragu sam bila u klinici PFC. Jako lijepo uređena i opremljena, djeluju profi i uhodani. Imaju sigurno više tehničkih mogućnosti od naših klinika. Ali su i puno skuplji. Ne znam kako kod njih izgleda postupak sa stimulacijom jer sam ja bila na donaciji.

    Ne znam što druge cure misle.... Možda bi ti neka druga preporučila nekog drugog.

    Napravi svakako AMH, kreni na neke vježbe (pilates, joga), pokušaj si nabaviti Nutri Nano CoQ 10 (on utječe na kvalitetu js i priprema tijelo za trudnoću) i istraži taj testosteron.

    Bit će sve ok!

  29. #5979

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    42

    Početno

    Kad sam bila mladja bila sam prvakinja u skijanju i bavila se planiranrenjem, kisnula na kisi i snijegu - cesto bila mokra. Kasnije fudbal i rukomet, znojava izlazila na snijeg - sve batalila jer sam pocela liciti vise na momka Sad mi je najveci trening voznja kola do posla i nazad a nikad nisam bila mrsavija danas uradila AMH prvi put - rezultat 21,050. U ambulatni mi rekose da je to OK za moje godine.. Do odluke jos nismo dosli - da li da idemo u Prag ili ne. Veceras cu poslati mail i u Pronatal i Europe IVF pa cu procijeniti. Sigurna sam da je PFC prema ovomr sto sam vidjela najbolji.. Ali nr trazim najbolju kliniku vec onu koja ce mene da ubijedi u dobro onog sto rade meni je psiha najveca bolest

  30. #5980

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Draga Durmire, naše drage Sanrio i Hueber su ti sve lijepi opisale..
    A svaka žena je posebna i svaka ima različito iskustvo, tako ćeš i ti, od odluke za kliniku, komunikacije sa njima pa nadalje..
    Ali ako te toliko to sve muci, možda bi bilo dobro da porazgovaras sa psihologom?
    Nije se lako nositi sa tim problemom, meni je bilo koma na početku, osjećala sam se kao roba s greškom ..
    Ali hrabre i jake smo mi ❤️

  31. #5981

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Draga naša Durmire, tvoj problem po ovom AMH nije plodnost, već to što nemaš jajovode, a to je mehanička zapreka. Sad sam još uvjerenija da ćeš uspjeti vrlo brzo. Zaista nemaš razloga za očajavanje. I ne okrivljuj se zbog bavljenja sportom. Izvanmaternične trudnoće nisu tvoja krivica. U priči IVF-a su dob, AMH i broj antralnih folikula carevi. A kod tebe to sve štima. Pitanje je samo vremena. Zato, glavu gore ☺️.

    Lovlife, kad ćeš ti u Prag? Navijam za tebe ❤️.

  32. #5982

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Draga Hueber, planiramo oko 18.12., tj.taj tjedan prije Božića. Hvala ti draga ❤️.
    A kakav je plan za dalje?

  33. #5983

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    42

    Početno

    Srecno drage moje! Imam jedno pitanje - da li se nakon stimuliranog moze idmah ici na jedna postupak bez stimulacija? Ili se u svakom slucaju ceka 3mjeseca?

  34. #5984

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    76

    Početno

    Durmire ja mislim da nema prepreke za prirodnjak no sacekaj ipak iskusnije zenice da ti odgovore. Danas sam imala ET dvije blastice i jednu imamo zamrznutu. Pozdrav iz Praga!

  35. #5985

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Alondra ja danas cijeli dan mislim na tebe i skicam da li si se javila, nadam se da si zadovoljna i sretno ti zelim!

  36. #5986

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    76

    Početno

    Hvala inada! Ja sam prezadovoljna obzirom da sam prvi puta od 7js imala samo jedan 3dnevni embrion, i nazalost nista, pa drugi puta samo 1 js i nista. 4 godine kasnije, u 37oj godini, 3 blaste su već veliki uspjeh! Prag je divan! Stvarno mislim da koriste kvalitetnije instrumente i medije, i da su sve klinike jednostavno dobre. Javim se nakon 14 dana

  37. #5987

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    42

    Početno

    Alondra to je super rezultat.. Odmori sada do bete i javi se sa pozitivnim rezultatima.. ja se samo bojim da je prepreka totalna anestezija tokom aspiracije da bih mogla odmah postupak u prirodnom ciklusu - mada nisam sigurna

  38. #5988

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    42

    Početno

    Alondra javi utiske sa klinike.. Je li sve onako kako si ocekivala? Koji te je dr vodio?

  39. #5989

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    76

    Početno

    Vodio me je dr Kult, i to od konsultacija do et. Nije bilo izmjena. Aspiracija je bila pod anestezijom, nisam imala nikakve bolove a nemam ih ni dan danas, ET nisam ni osjetila. Prezadovoljna. No mislim da su sve njihove klinike takve, a ja sam posebno odusevljena zato sto sam do sada imala dva grozno bolna iskustva sa VTO. Svima koji prate temu definitivno savjetujem Prag bez obzira koju kliniku odaberu, i naravno puno puno sreće

  40. #5990

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    42

    Početno

    Alondra jesi li uzimala sta od onih dodatnih priprema kao sto je istanjivanje membrane embriona, onda nekakav lijepak (embrioglue) za matericu? Bilo sta od toga?

  41. #5991

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    76

    Početno

    Durmire imas pp

  42. #5992
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    Alondra, držim figeeeee!

    Samo jedna provjera da li sam dobro shvatila, aspiracija je rađena pod općom ili lokalnom anestezijom?

  43. #5993

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    76

    Početno

    Kratkotrajna venska opća anestezija - ja sam se probudila prilicno brzo bez ikakvih tegoba.

  44. #5994

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    76

    Početno

    Lovelife isprazni inbox
    I da hvala velikavisoka i sve druge

  45. #5995

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Alondra, odličan rezultat! Držim fige na najjače da se malci čvrsto uhvate za svoju mamicu!

  46. #5996

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Cure za sto se uzima Decortin? I koji dr.ga daje?
    Hvala na odg.

  47. #5997
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Za imunititet, odnosno malo ti ga rusi da tijelo ne bi odbacilo plod. MPO-ovci ga daju, iako ne svi i ne u jednakim dozama. Meni je primjerice u zadnjem dao 2,5mg do transfera (inace sam startala odmah sa 5 pa dizala) i od transfera do 11 tj 5 mg, i u 12tj postupno smanjivanje i izbacivanje.

  48. #5998

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Hueber, planiramo oko 18.12., tj.taj tjedan prije Božića. Hvala ti draga ❤️.
    A kakav je plan za dalje?
    Ako me pitaš za moj plan, mi smo odustali od daljnih pokušaja. Ne možemo si niti financijski to sada priuštiti. Možda se u nekom trenutku situacija promijeni, no sumnjam. Nažalost.... Silno bih voljela da je uspjelo, no eto... Zato tebi držim fige. Da se pridružiš našim trudilicama ☺️.

  49. #5999

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Hvala ti Rominka na odgovoru!
    meni to nitko nije spominjao..
    Tebi je to netko preporučio od našim mpo doktora?
    Ja se inače vodim u Petrovoj, da li se ja njima moram javiti prije FET-a?
    Jer endo mogu mjeriti i kod svog ginekologa.

    Hueber, hvala ti!
    Možda ipak uspijete nešto smisliti..?

  50. #6000
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    I nasi su poceli pratiti trendove, a prednison/decortin se vec duze vrijeme koristi u protokolima. Meni je to u protokol uveo dr iz Ceske. Ja sam za dogovor za FET odradila sa svojom gin u bolnici kod nas i slala mailom nalaz. Meni se cini ok javiti im se prije, cisto mozda da znas tko bi ti mogao raditi folikulometrije i da si na miru na kraju krajeva.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •