Stranica 106 od 149 PrviPrvi ... 65696104105106107108116 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,251 do 5,300 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #5251

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Ne smeta ni meni da je donorka Ukrajinka, ali onda to imamo pravo znati?
    Npr.za Makedoniju se zna-radi se sa smrznutim js iz Ukrajine, a ovdje.. hmm
    Uostalom tada je i manja cijena, ako se ne varam
    Nika, a jesi sve nalaze obavila i poslala?

  2. #5252
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Citiraj Sanrio prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se i ja javim sa svojim friškim praškim iskustvom...danas smo se vratili nakon što smo 10 dana bili u Pragu. Sve u svemu obavili smo pola posla. Od 10 jajnih stanica dobili smo 9 blastocista od kojih je 5 vrhunskih a 4 malo slabije. Do transfera nije došlo pošto sam ovulirala unatoč ljekovima tako da je nakon provjere progesterona odlučeno da se ide na freeze all i FET sredinom 8 mj.
    Malo je reći da smo bili razočarani ali s druge strane mi je drago da nisu forsirali transfer sa takvim hormonima.
    Naravno, mi smo karte i smještaj unaprijed kupili računajući da će doć do transfera i nije bilo šanse da ih zamijenimo ili čak kupimo nove pošto su letovi bili rasprodani tako da smo ostali cijelih 10 dana.
    Iscrpljeni smo fizički,psihički a bome i financijski.
    Ista situacija ko i kod mene s ovulacijom...preko estrofema..događa se..medutim moj mpo iz zagreba kaxe da su mogi napravit transfer?! To jos moram istrazit...jel u PFC u?
    I kod mene 9 oplodenih pa na kraju 3 prezivjela...drugi put bi trebala dobiti decapeptyl depot 3,75 mg da sprijeci ovulaciju...ona drzi mj.dana

  3. #5253
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Ne smeta ni meni da je donorka Ukrajinka, ali onda to imamo pravo znati?
    Npr.za Makedoniju se zna-radi se sa smrznutim js iz Ukrajine, a ovdje.. hmm
    Uostalom tada je i manja cijena, ako se ne varam
    Nika, a jesi sve nalaze obavila i poslala?
    Ako garantiraju da su donatorice "svjeze" i po zakonu samo cehinje onda te treba smetati i svih nas...to se zove pravo na obavijestenost pacijenata...

  4. #5254

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Slažem se da imamo pravo znati. A jel itko imao takvo iskustvo ili zna da je nekom "podvaljena" nečehinja?

  5. #5255

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj Ženica75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ista situacija ko i kod mene s ovulacijom...preko estrofema..događa se..medutim moj mpo iz zagreba kaxe da su mogi napravit transfer?! To jos moram istrazit...jel u PFC u?
    I kod mene 9 oplodenih pa na kraju 3 prezivjela...drugi put bi trebala dobiti decapeptyl depot 3,75 mg da sprijeci ovulaciju...ona drzi mj.dana
    Ženica 75,sjećam se da je i kod tebe bilo tako. Još sam si mislila pa neće valjda i kod mene yeah,right!
    Je, dala mi je Diphereline depo injekciju koju moram aplicirati drugi dan sad ovog ciklusa koji treba doći.
    Je, u PFC u sam.
    Ženica 75, koja je tvoja shema za uzimanje terapije bila? Da li si npr. Estrofem i utrogestan uzimala u isto vrijeme ili si uzimala sa nekim razmakom od cca sat vremena? Kad si uzimala folnu a kad Aspirin, u koje doba dana?
    I daaaa, čestitam ti od srca
    Rekla je doktorica da bi se teoretski transfer mogao obaviti ali da su znatno manje šanse. E *****u sad,ko bi ga znao.
    Smrznuli su ih 1-1-1-1-1-2-2 u 120 satu.

  6. #5256
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Sanrio odlican rezultat, bravo!!!
    A tko je te pratio na uzv do punkcije?
    To je se moglo vidjeti i prije dal ces ovulirati i da eventualno nece biti transfera :/

  7. #5257
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Zene sve vi koje idete o svom trosku i soc.ginekolozi vam prave probleme za uputnice i recepte za lijekove nedajte se omesti.
    Vecina privatnih mpo klinika ima suradnju sa kolegama socijalnim ginekolozima gdje upravo posalju svoje pacijente i sve sto privatni dr napise da se treba napraviti ili napisati recept ce socijalni dr izvrsiti.

    Pitajte po klinikama s kojim ginekolozima rade, nemojte se ustrucavati!!!!!!!

  8. #5258

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    104

    Početno

    Citiraj Ženica75 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Nika na pitanju..
    Malo sam ok pa opet nisam ringispil emocija...nemam nikakave simptome..jefino sam ujuto gladna a nijad nusam bila i malo ocvrsnule grudi i znam se probudit vrlo rano oko 5 i nemrem zaspat opet...sutra idem na prvi uzv..ginicka me poslala da se javim u neku bolnicu koj ima Ambulantu za visokorizicnu trudnocu..osla na SD nije bilo parkinga popiz....i otisla na VV hahsha zbog slobodnog parkinga i super neki mladi dr. Eto malo me strah...i moja soc.gin.i taj dr. Uz VV me salju sto prije na komplikacije -bolovanje??!! A ja nisam spremna!! Minusi na racunu...
    Jel zna kolika je sad naknada za komplikacije? Jel smijem prvo otic na godisnji pa onda bolovanje?

    Ženice, naravno da možeš prvo koristiti GO, ali to ti sve ovisi kako se dogovoriš sa poslodavcem. Komplikacije su max 4257,28 kn što možeš dobiti. Ako imaš manju plaću od tog iznosa onda je naknada 100 % neto satnica prethodnih 6 mjeseci.
    Poslodavac ti izdaje obrazac Er-1 koji skupa sa doznakom nosiš na HZZO.

  9. #5259

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Hej.
    Imam pitanje, ovaj ponedjeljak je bio transfer embrija. Danas me počela boliti glava i fakat mi nije dobro, ne mogu se koncentrirat, a imam brdo papirologije za raditi. Što od tableta smijem piti za glavobolju s obzirom na trenutnu situaciju. Inače pijem ibuprofen u normalnim situacijama. Da li ga trenutno smijem piti? Negdje sam pročitala da smijem samo lupocet?
    Ima koja iskustva s tbletama za glvobolju?

  10. #5260

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Nika39 prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se da imamo pravo znati. A jel itko imao takvo iskustvo ili zna da je nekom "podvaljena" nečehinja?
    Možda mi samo paničarimo, jer nam šturo odgovaraju na mailove.. vjerojatno imaju gužvu a možda misle da mi to znamo..
    Da nema ovog foruma, ništa ne bih znala

  11. #5261

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Hvala svima na odgovoru. Shvatila sam iz vaših postova da smo svi otprilike u istoj dilemi. No, muči me ta razlika u pristupu.

    Ne razumijem zašto u jednoj klinici moramo na listu za čekanje donatorice, zatim nam oni šalju opis te osobe, mi potvrđujemo da li smo suglasne ili ne i tek onda kreće usklađivanje, a u drugoj se odmah kreće s usklađivanjem. A i jedni i drugi tvrde da su naše sugestije po pitanju donatorice dobrodošle?! Meni je to nelogično i žulja me kao kamenčić u cipeli, a morala bih odlučiti u roku od nekoliko dana jer sam menstruaciju već dobila.

    Kako je to izgledalo kod drugih koje su odabrale PFC? Isto ste odmah krenule s usklađivanjem ili?

  12. #5262

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Sanrio odlican rezultat, bravo!!!
    A tko je te pratio na uzv do punkcije?
    To je se moglo vidjeti i prije dal ces ovulirati i da eventualno nece biti transfera :/
    Za odličan rezultat je zaslužna donorica,mm i embriolozi, ja sam promašaj u svakom segmentu
    A govore ovi u Pfc u da se po kontrolnom uzv koji sam radila par dana prije punkcije donorke nije ništa sumljivo vidjelo. Inače taj kontrolni uzv mi je radila dr. tu u RH. I meni je to čudno no dobro. Malo ćemo promjeniti strategiju za drugi put...

  13. #5263
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Sanrio prvotno napisa Vidi poruku
    Za odličan rezultat je zaslužna donorica,mm i embriolozi, ja sam promašaj u svakom segmentu
    A govore ovi u Pfc u da se po kontrolnom uzv koji sam radila par dana prije punkcije donorke nije ništa sumljivo vidjelo. Inače taj kontrolni uzv mi je radila dr. tu u RH. I meni je to čudno no dobro. Malo ćemo promjeniti strategiju za drugi put...
    Da da znam da je rijec o donaciji js ali svejedno.
    Od 10 js imati 5 odlicnih blastica je vec jako dobar rezultat a vi imate pored tih 5 imate 4 dobre blastice.
    Netko dobije jedva 2 ili 3 embrija od toliko js.

    Bolje bi bilo da ides kod nekoga ginekologa privatno a da se bavi ivf postupcima. Usput ti za lijekove i sve pretrage moze preporuciti socijalnog s kojim radi da ne placas sve lijekove sama.
    Posljednje uređivanje od sara79 : 27.06.2019. at 10:15

  14. #5264
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Citiraj Sanrio prvotno napisa Vidi poruku
    Ženica 75,sjećam se da je i kod tebe bilo tako. Još sam si mislila pa neće valjda i kod mene yeah,right!
    Je, dala mi je Diphereline depo injekciju koju moram aplicirati drugi dan sad ovog ciklusa koji treba doći.
    Je, u PFC u sam.
    Ženica 75, koja je tvoja shema za uzimanje terapije bila? Da li si npr. Estrofem i utrogestan uzimala u isto vrijeme ili si uzimala sa nekim razmakom od cca sat vremena? Kad si uzimala folnu a kad Aspirin, u koje doba dana?
    I daaaa, čestitam ti od srca
    Rekla je doktorica da bi se teoretski transfer mogao obaviti ali da su znatno manje šanse. E *****u sad,ko bi ga znao.
    Smrznuli su ih 1-1-1-1-1-2-2 u 120 satu.
    Ovako moj protokol estrofem 2x2 ujutro u 11h i u 23h...utrogestan 3x2 7h/15h/23h....decortin poslije dorucka...folat 2h poslije decortina..clexane u 16h...
    Stavi ponavljajuce alarme na mobitelu..kupi plasticnu kutiju za lijekove...svako jutro si spremi u kutijicu sve...tako neces nikad zaboravit nesto popit...odlicno spremljene blastice..imas velike sanse..pitala sam dr. Iz VV zasto nisu isli na transfer..samo zato da budu sto optimalniji uvijeti da ti visoki hormoni od ovulacije ne remete ostale procese.

  15. #5265
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Zene sve vi koje idete o svom trosku i soc.ginekolozi vam prave probleme za uputnice i recepte za lijekove nedajte se omesti.
    Vecina privatnih mpo klinika ima suradnju sa kolegama socijalnim ginekolozima gdje upravo posalju svoje pacijente i sve sto privatni dr napise da se treba napraviti ili napisati recept ce socijalni dr izvrsiti.

    Pitajte po klinikama s kojim ginekolozima rade, nemojte se ustrucavati!!!!!!!
    Ma naravno da daju..al problem je ako si presla 42.g nemas prava preko hzzo ...moraju pravdat...pa onda pisu neke druge sifre i bolesti...

  16. #5266
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Citiraj Tasha1981 prvotno napisa Vidi poruku
    Ženice, naravno da možeš prvo koristiti GO, ali to ti sve ovisi kako se dogovoriš sa poslodavcem. Komplikacije su max 4257,28 kn što možeš dobiti. Ako imaš manju plaću od tog iznosa onda je naknada 100 % neto satnica prethodnih 6 mjeseci.
    Poslodavac ti izdaje obrazac Er-1 koji skupa sa doznakom nosiš na HZZO.
    Hvala Tasha...sanrio no meni moj mpo nije vidio ovulaciju?!a mi smo dosli na pfc uzv 3-4 dana nakon mozda se bas tada potrefila?!
    Sara i ostale cure ja sam uzv za endometrij radila uvijek privatno kod mpo lijecknika koji se kuzi u to sve...i radila sam vise uzv nemi put i tri ako bi vidjeli da se nije dovoljno zadebljao...

  17. #5267
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    A sad malo o meni hahaha..
    Bila danas na prvom uzv i vidi se GV i treptaj srca...jupiiiii ali je vidio i neki hematomcuc...jezi ga nije jo zabrinut...lored treptaja ima jis jedna tockica pa nije siguran mizda su 2 bebolina?!znat cemo za 2 tjedna...

  18. #5268
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Ženica75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma naravno da daju..al problem je ako si presla 42.g nemas prava preko hzzo ...moraju pravdat...pa onda pisu neke druge sifre i bolesti...
    Da znam, ma sve oni mogu ako hoce

    Jesu ti oni u Pragu rekli Clexane u 16 h?
    Jednostavnije bi ti bilo ako si sama to odredila da si dajes ujutro ili uvece pred spavanje.
    Obicno se tako i radi. Znam jer sam brdo postupaka prosla.

  19. #5269
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Ženica75 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Tasha...sanrio no meni moj mpo nije vidio ovulaciju?!a mi smo dosli na pfc uzv 3-4 dana nakon mozda se bas tada potrefila?!
    Sara i ostale cure ja sam uzv za endometrij radila uvijek privatno kod mpo lijecknika koji se kuzi u to sve...i radila sam vise uzv nemi put i tri ako bi vidjeli da se nije dovoljno zadebljao...
    Ti si tu odradila i histeroskopiju kod tog mpo dr privatno?
    Ne znam....mozda ti malo teze doci do jajnika pa se folikul sakrio.
    Inace sumnjam da bi u 3 do 4 dana mogao narasti i da pukne pa da nastane zuto tijelo.

    Super za uzv i GV
    Nek i dalje sve bude u redu

  20. #5270

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Ženica, bravo! Držimo fige za dobar napredak!

  21. #5271

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Citiraj Tina1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Hej.
    Imam pitanje, ovaj ponedjeljak je bio transfer embrija. Danas me počela boliti glava i fakat mi nije dobro, ne mogu se koncentrirat, a imam brdo papirologije za raditi. Što od tableta smijem piti za glavobolju s obzirom na trenutnu situaciju. Inače pijem ibuprofen u normalnim situacijama. Da li ga trenutno smijem piti? Negdje sam pročitala da smijem samo lupocet?
    Ima koja iskustva s tbletama za glvobolju?
    Tina nemoj uzimati Ibuprofen zbog moguće trudnoće. Samo paracetamol-Lupocet ili Lekadol.

  22. #5272
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Da znam, ma sve oni mogu ako hoce
    Jesu ti oni u Pragu rekli Clexane u 16 h?
    Jednostavnije bi ti bilo ako si sama to odredila da si dajes ujutro ili uvece pred spavanje.
    Obicno se tako i radi. Znam jer sam brdo postupaka prosla.
    Tak se potrefilo 4 sata nakon Fet su mi rekli da si sam clexan i onda uvijek isto vrijeme

  23. #5273

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj Ženica75 prvotno napisa Vidi poruku
    A sad malo o meni hahaha..
    Bila danas na prvom uzv i vidi se GV i treptaj srca...jupiiiii ali je vidio i neki hematomcuc...jezi ga nije jo zabrinut...lored treptaja ima jis jedna tockica pa nije siguran mizda su 2 bebolina?!znat cemo za 2 tjedna...
    Awwww,super! Po beti mi se i činilo da bi mogli biti twinsi

  24. #5274

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Sve je to super kad živiš u civilizaciji pa su ti dostupni mpo doktori! Ja sam ovdje imala problema sa internistom u bolnici koji mi nije htio potpisati odobrenje za postupak nego mi je izmislio sumnju na takav rijetki,suludi poremećaj da tri dana nisam mogla doć sebi.
    Pitao me da zašto nemam prsten?Reko, nisam udana...
    Da zašto ja ne bi mogla prirodno ostat trudna?
    Reko,nemam jajovode. Mogla bi samo po Duhu Svetom al to mi je dugo čekati.
    E nakon toga je počelo izmišljanje potencijalnih dijagnoza. Uz SVE uredne nalaze koje dam mu donijela.
    Otišla privatno i platila mišljenje interniste.

  25. #5275

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Strašno!!!

  26. #5276

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    [QUOTE=hueber;3111407]Hvala svima na odgovoru. Shvatila sam iz vaših postova da smo svi otprilike u istoj dilemi. No, muči me ta razlika u pristupu.

    Ne razumijem zašto u jednoj klinici moramo na listu za čekanje donatorice, zatim nam oni šalju opis te osobe, mi potvrđujemo da li smo suglasne ili ne i tek onda kreće usklađivanje, a u drugoj se odmah kreće s usklađivanjem. A i jedni i drugi tvrde da su naše sugestije po pitanju donatorice dobrodošle?! Meni je to nelogično i žulja me kao kamenčić u cipeli, a morala bih odlučiti u roku od nekoliko dana jer sam menstruaciju već dobila.

    Kako je to izgledalo kod drugih koje su odabrale PFC? Isto ste odmah krenule s usklađivanjem ili?[/QUOTE

    Ja nisam shvatila da nam oni šalju opis donorke? (Mi smo odabrali Pronatal)

  27. #5277
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    [QUOTE=Lovelife;3111790]
    Citiraj hueber prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala svima na odgovoru. Shvatila sam iz vaših postova da smo svi otprilike u istoj dilemi. No, muči me ta razlika u pristupu.

    Ne razumijem zašto u jednoj klinici moramo na listu za čekanje donatorice, zatim nam oni šalju opis te osobe, mi potvrđujemo da li smo suglasne ili ne i tek onda kreće usklađivanje, a u drugoj se odmah kreće s usklađivanjem. A i jedni i drugi tvrde da su naše sugestije po pitanju donatorice dobrodošle?! Meni je to nelogično i žulja me kao kamenčić u cipeli, a morala bih odlučiti u roku od nekoliko dana jer sam menstruaciju već dobila.

    Kako je to izgledalo kod drugih koje su odabrale PFC? Isto ste odmah krenule s usklađivanjem ili?[/QUOTE

    Ja nisam shvatila da nam oni šalju opis donorke? (Mi smo odabrali Pronatal)
    u PFCu traze donatoricu po fenotipu...opisu tebe / supruga..tvoja krvna grupa...ja sam i prvi i drugi put slala svoje fotke...u upitniku se detaljno opisala...oci visina tezina strucna sprema mene i muza....naglasila sve ono sto ne bi da ima- astma, alergije, hipo/hashi/dijabetes/ debljina...preferencije - zdravi zubi!!!,VSS, sportski tip da nije bucka, zdrava...

  28. #5278

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    [QUOTE=Lovelife;3111790]
    Citiraj hueber prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala svima na odgovoru. Shvatila sam iz vaših postova da smo svi otprilike u istoj dilemi. No, muči me ta razlika u pristupu.

    Ne razumijem zašto u jednoj klinici moramo na listu za čekanje donatorice, zatim nam oni šalju opis te osobe, mi potvrđujemo da li smo suglasne ili ne i tek onda kreće usklađivanje, a u drugoj se odmah kreće s usklađivanjem. A i jedni i drugi tvrde da su naše sugestije po pitanju donatorice dobrodošle?! Meni je to nelogično i žulja me kao kamenčić u cipeli, a morala bih odlučiti u roku od nekoliko dana jer sam menstruaciju već dobila.

    Kako je to izgledalo kod drugih koje su odabrale PFC? Isto ste odmah krenule s usklađivanjem ili?[/QUOTE

    Ja nisam shvatila da nam oni šalju opis donorke? (Mi smo odabrali Pronatal)
    Meni je Andrijana tako napisala. Da je procedura takva da se čeka oko dva mjeseca jer najprije mi pošaljemo moj fenotip i neke naše preferncije, oni traže odgovarajuću donoricu, zatim nam šalju podatke (naravno, ne osobne) i tek kada da im potvrdimo da smo suglasni s odabirom donorice, kreće usklađivanje.

    Ako se odlučim za PFC, već sutra moram početi s tabletama. Ništa mi nije jasno. S jedne strane mi odgovara ljetni termin za ET, no s druge strane mi ovaj pristup Pronatala djeluje nekako "ozbiljnije". Ne znam, vjerujem da su obje klinike ozbiljne, samo eto... Malo me to sve zblesilo.

  29. #5279

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    [QUOTE=Ženica75;3111808]
    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    u PFCu traze donatoricu po fenotipu...opisu tebe / supruga..tvoja krvna grupa...ja sam i prvi i drugi put slala svoje fotke...u upitniku se detaljno opisala...oci visina tezina strucna sprema mene i muza....naglasila sve ono sto ne bi da ima- astma, alergije, hipo/hashi/dijabetes/ debljina...preferencije - zdravi zubi!!!,VSS, sportski tip da nije bucka, zdrava...
    Baš Vam hvala. I koliko ste čekali donatoricu? Meni je ovo bilo neobično jer su mi već u drugom mailu (nakon što sam poslala onaj uputnik o sebi i mužu) ponudili da ovaj mjesec (preciznije, to bi trebalo biti sutra) počnem piti kontracepciju zbog usklađivanja s donatoricom. U tom smislu mi nije jasno zašto ću uopće išta slati što bih ja željela ako je ta osoba odabrana?!

    Dobri ste, ja se uopće ni bih stjetila svih ovih alergija, zdravih zubi i autoimunih bolesti. Nekako mi se podrazumijevalo, no vjerojatno je bolje naglastiti.

  30. #5280

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Nama su u PFC u dali upitnik u kojem smo između ostalog mogli napisati sve što nam je bitno kod donorke. Nismo imali nikakve posebne zahtjeve osim da je moje krvne grupe.
    Iako smo i suprug i ja VSS, nismo to tražili.
    Bilo nam je svejedno da li ima ili nema djece,
    To da je zdrava je preduvjet da bude donorka tako da to nisam posebno naglašavala.
    Bit je u tome da i kod svog biološkog djeteta ne možeš birati kakvo će ono biti. Koje će karakteristike pokupiti od vas i vašeg partnera.
    Moja sestra i ja smo napravljene od istog genetskog materijala a potpuno smo različite!
    I fizički i karakterno.
    Par dana prije usklađivanja ciklusa smo dobili šture podatke o donorici: opis, stručna sprema, godine, interesi i hobiji i to je to.
    Vjeruješ da je to tako kako su napisali i kreneš u avanturu

  31. #5281
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    dragi svi, otvorila sam novu temu te vas molim da se uključite:
    djeca iz postupka s doniranim gametama, planirate li im reči?

    http://forum.roda.hr/threads/93514-D...51#post3112251

  32. #5282

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Sanrio prvotno napisa Vidi poruku
    Nama su u PFC u dali upitnik u kojem smo između ostalog mogli napisati sve što nam je bitno kod donorke. Nismo imali nikakve posebne zahtjeve osim da je moje krvne grupe.
    Iako smo i suprug i ja VSS, nismo to tražili.
    Bilo nam je svejedno da li ima ili nema djece,
    To da je zdrava je preduvjet da bude donorka tako da to nisam posebno naglašavala.
    Bit je u tome da i kod svog biološkog djeteta ne možeš birati kakvo će ono biti. Koje će karakteristike pokupiti od vas i vašeg partnera.
    Moja sestra i ja smo napravljene od istog genetskog materijala a potpuno smo različite!
    I fizički i karakterno.
    Par dana prije usklađivanja ciklusa smo dobili šture podatke o donorici: opis, stručna sprema, godine, interesi i hobiji i to je to.
    Vjeruješ da je to tako kako su napisali i kreneš u avanturu

    Načelno se apsolutno slažem s Vama i racionalno sam sigurna da ste 100% u pravu. Kada par dobije bebu prirodnim putem ni ne razmišlja o ovome, no ovo su valjda neke specifične situacije u kojim se čovjek pomalo i izgubi. I emotivno i etički i svakako. Uopće mi nije važno da npr. dijete ima moj fenotip i ne patim od toga da ima moje osobine, no puno puta sam se u životu uvjerila u moć genetike i malo me to toga strah. S jedne strane je super što je donacija anonimna, a s druge je valjda najveći rizik u koji ću se ikada upustiti. Možda je mojoj naravi trebala baš ovakva karma i možda je jedini put jednostavno krenuti u tu, kako ste rekli, avanturu. Moj muž razmišlja slično kao i Vi i aposlutno ne opterećuje pitanjima. Ja valjda volim mučiti samu sebe.

    Hvala u svakom slučaju! Nosit ću Vašu vjeru i hrabrost sa sobom i pokušat ću svako toliko ukrasti nešto od nje

  33. #5283

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj hueber prvotno napisa Vidi poruku
    Načelno se apsolutno slažem s Vama i racionalno sam sigurna da ste 100% u pravu. Kada par dobije bebu prirodnim putem ni ne razmišlja o ovome, no ovo su valjda neke specifične situacije u kojim se čovjek pomalo i izgubi. I emotivno i etički i svakako. Uopće mi nije važno da npr. dijete ima moj fenotip i ne patim od toga da ima moje osobine, no puno puta sam se u životu uvjerila u moć genetike i malo me to toga strah. S jedne strane je super što je donacija anonimna, a s druge je valjda najveći rizik u koji ću se ikada upustiti. Možda je mojoj naravi trebala baš ovakva karma i možda je jedini put jednostavno krenuti u tu, kako ste rekli, avanturu. Moj muž razmišlja slično kao i Vi i aposlutno ne opterećuje pitanjima. Ja valjda volim mučiti samu sebe.

    Hvala u svakom slučaju! Nosit ću Vašu vjeru i hrabrost sa sobom i pokušat ću svako toliko ukrasti nešto od nje
    Draga moja, svi mi imamo iste bojazni i strepnje i tu smo da si međusobno pomažemo i dajemo podršku jer nitko tko ovo ne prolazi ne može zaista razumijeti koji je to izazov i što sve nosi sa sobom!

  34. #5284

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    U mojem slučaju su mojeg supruga mučila ta pitanja, da li je moralno i etički sve to skupa..
    u nekim zemljama (npr.Njemacka) donacija nije dozvoljena, a neki doktori kažu da djeca po saznanju mogu pasti u depresiju.. tako da ne znam koliko je pametno govoriti o tome djetetu u najranijoj dobi.. jo to je druga tema..
    Ali da, većina nas ima iste bojazni..

  35. #5285
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Njemačka svoj zakon koji regulira MPO/IVF nije mijenjala skoro 30 godina, naziv zakona je "Zakon o zaštiti embrija" tako da Njemačka u ovom slučaju sigurno nije država koju treba gledati - bojim se.....

  36. #5286

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Nika, ima li kakvih novosti od Andrijane?
    Zenica75, kako si?

  37. #5287
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Pozdrav svima, mozete li mi reci postoji li u Češkoj opcija da mi kupimo spermu u nekoj od banaka a onda oni izvedu inseminaciju i koja klinika to radi?
    Imamo malenu dilemu oko donacije, ni svakako bih isla na neanonimnog donora pa sad gledamo opcije...

  38. #5288

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Nema ništa. Pokušavam se smiriti i vjerovati da će sve javiti na vrijeme.
    Ima kod tebe novosti?

  39. #5289

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Nika39 prvotno napisa Vidi poruku
    Nema ništa. Pokušavam se smiriti i vjerovati da će sve javiti na vrijeme.
    Ima kod tebe novosti?
    Nema, samo mo je rekla da jave 1 mjesec ranije..
    Ti si rekla njoj da ti odgovara taj datum koji ti je poslala? I nakon toga nema odgovora?
    Jeste sve testove napravili i poslali?
    Ja još neke čekam da mi budu gotovi..

  40. #5290

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Rekla je da zaboravim taj termin sredinom srpnja jer je mislila da će nas moći uskladiti bez lijekova, ali ipak nam se ciklusi ne poklapaju tako savršeno. Ja sam poslala u onom kontakt formularu rezultate zadnjih pretraga koje sam imala. Nije me ništa novog tražila osim nalaza pape koji mi je iz siječnja. Šta je tebe tražila sa napraviš od pretraga?

  41. #5291

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Nika39 prvotno napisa Vidi poruku
    Rekla je da zaboravim taj termin sredinom srpnja jer je mislila da će nas moći uskladiti bez lijekova, ali ipak nam se ciklusi ne poklapaju tako savršeno. Ja sam poslala u onom kontakt formularu rezultate zadnjih pretraga koje sam imala. Nije me ništa novog tražila osim nalaza pape koji mi je iz siječnja. Šta je tebe tražila sa napraviš od pretraga?
    Tražila me:
    Tsh, PRL, E2, Progesteron (od 2.-5.dc.), ginekološki pregled, Papa test, uzv maternice i jajnika (ne stariji od 2 mj),
    Brisevi na chlamidiju, mycoplasmu i ureaplazma, trombofilije stečene i urođene, kariogram
    Suprug:HIV, hepatitis B,C, sifilis, spermiogram, kariotip, mikrodelacija kromosoma y, CFTR (cistična fibroza)

  42. #5292

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Ne znam jel se sad trebam brinuti zato što nas ništa od novih pretraga nije tražila? Jel imao netko sličnu situaciju?Mi smo zadnji postupak u rh imali u 3.mj. pa su nam ti nalazi relativno svježi.
    Jel netko kontaktirao koordinatorice putem telefona? Jel moguće dobiti njihov službeni broj pa umjesto čekanja odgovora na mail, sve tako pitati?
    Ženica, kako ste vas dvoje/troje?

  43. #5293

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Pozdrav,
    razmisljamo o donaciji js, pa me zanima da li mozemo dobiti odobrenje ljecenja u inozemstvu od hzzo-a ako smo iskoristili svih 6 postupaka u hrvatskoj.

  44. #5294

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Uvjet za Prag je da imaš manje od 39 godina. Ako si sve iskoristila(6postupaka)hzzo ne plaća

  45. #5295

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Ne znam Nika, probaj joj poslati mail gdje pitaš sto sve od nalaza trebate imati..
    ni meni nije na zadnji mail odgovorila..

  46. #5296

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Imam jos dva prirodna, znaci da bi njih mogla iskoristiti za donaciju?

  47. #5297

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Ne znam odgovor na to pitanje. Možda da provjeriš na hzzo, da se ne bi neugodno iznenadila, u smislu da,računaš da imaš pravo, a zapravo nemaš. Ili provjeri kod svog mpo dr.

  48. #5298

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    106

    Početno

    Pozdrav svima, a i tebi Tinca18. Vidim da nas naši minusi tjeraju da se raspitujemo što dalje. Nikada nisam razmišljala o privatnoj, posebno ne o inozemstvu... Ali tako to valjda krene nakon više neuspjelih...
    Mene zanimaju iskustva iz PFC s prirodnjacima uz ICSI... Koliko cca se dana mora biti gore, gdje se nabavljaju lijekovi koje preporuče (Češka ili Hr), da li je dovoljno javiti se mailom i plaćaju li se te prve konzultacije nakon što im se pošalje sve potrebno? Postoji li nekakav cjenik usluga? Dosta lijepih iskustava sam pročitala i vrijedne informacije, ali nekako na prirodnjake nisam naletjela ili sam ih preskočila...
    Hvala i sretno svima koji još uvijek pokušavaju

  49. #5299

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Da li mi netko može odgovoriti zašto za Prag sufinanciraju 1000 eura dok u Makedoniji čitam da su nekima pokrili cijeli postupak? S čime to ima veze?

  50. #5300

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Sa mpo zakonom te države.
    Posljednje uređivanje od Nika39 : 11.07.2019. at 17:21

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •