Stranica 107 od 149 PrviPrvi ... 75797105106107108109117 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,301 do 5,350 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #5301

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Znači da njihove žene u Pragu nemaju pravo na besplatan postupak? Kako sam ja shvatila, mi automatski postajemo "osiguranice" te države.

  2. #5302

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Čitam da HZZO financira postupak u Briselu parovima koji imaju translokaciju. Postupak je oko 10 000 eura. Tak svu meni dali cijene iz Briselu. Makedoniju pokrivaju cijelu. Ne znam kako je u drugim državama. Ali koliko vidim mi biramo gdje hoćemo ići i HZZO odlučuje da li će nam to financirati.
    Zašto onda svi idu u Prag ako pokriva samo 1000 eura. S obzirom na cijeli postupak 1000 eura je malo. Ako mene košta 5000-7000 eura npr. Čak bi si razmišljala da li su vrijedni čekanja HZZO-a.
    Ne znam dal' sam ja to sve dobro razumjela. Ako je ovako kako mislim onda mi to nema smisla.

  3. #5303

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    12

    Početno

    Kojeg doktora u Pronatalu biste preporučile za konzultacije i izradu protokola? Je li tko bio kod doktora Tonka Mardešića? Kakva su iskustva?
    Posljednje uređivanje od melanija& : 12.07.2019. at 14:44

  4. #5304
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li mi netko može odgovoriti zašto za Prag sufinanciraju 1000 eura dok u Makedoniji čitam da su nekima pokrili cijeli postupak? S čime to ima veze?
    HZZO primjenjuje pravilo da svojim osiguranicima plaća samo onaj dio koji država u kojoj se liječenje odvija pokriva svojim državljanima. A s obzirom da Češka za svoje državljane ne podmiruje troškove postupka s doniranim stanicama, nego samo osnovne MPO postupke (homolognu inseminacija i standardni IVF), onda hrvatski državljani moraju sami plaćati razliku.
    U Makedoniji je zakon drugačiji nego u Češkoj pa ispadne cijeli postupak pokriven.
    Posljednje uređivanje od jejja : 12.07.2019. at 15:58

  5. #5305

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Hvala ti na odgovoru.

  6. #5306

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    106

    Početno

    Bok, jejja. Jesi i ti u Češkoj radila ivf?
    Znači li to ako ja radim standarni ivf, hzzo mi sve pokriva...?
    Ja moram poslat nalaze u PFC i ubrzo me čekaju online konzultacije.

  7. #5307
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Ladida , nisam. Kod nas sam postupke odradila. Mislim da standardni ivf hzzo nece pokriti iz razloga jer taj mozes odraditi u HRV. Znaci pokrivaju samo zato jer donacijski kod nas ne mozes odraditi, zasto bi pokrivali lijecenje koje je moguce kod nas.

  8. #5308

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    106

    Početno

    Hvala jejja... I mislila sam da tu nešto ne štima. Gdje si radila postupke?

  9. #5309
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Ladida u RI. Dok je jos stara ekipa doktora bila..

  10. #5310

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Cure koje su bile, koliko dana se mora biti u Pragu kada je svježi ET, a koliko ako je FET?
    I da li rade vikendom?
    Hvala

  11. #5311

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Za FET samo taj dan kada je transfer, za ET duze dok se ti embriji razviju za transfer, bar sam ja tako neka me neko ispravi ako grijesim. A dali rade vikendom ne znam

  12. #5312

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Hvala Mala88.

    Nika, ima li kakvih novosti? Meni Andrijana nije odg.na zadnja 2 maila.

    A sada su nam došli nalazi za supruga.. nađen je gen na CFTR kod njega .. sto sad?

  13. #5313

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Mala88.

    Nika, ima li kakvih novosti? Meni Andrijana nije odg.na zadnja 2 maila.

    A sada su nam došli nalazi za supruga.. nađen je gen na CFTR kod njega .. sto sad?
    A kakvu pretragu je radio?

  14. #5314

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    I sama razmišljam na ovaj način, velika podrška i pozdrav.

  15. #5315

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Radio je kariotip, mikrodelacija kromosoma Y i cističnu fibrozu

  16. #5316

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    28

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam da HZZO financira postupak u Briselu parovima koji imaju translokaciju. Postupak je oko 10 000 eura. Tak svu meni dali cijene iz Briselu. Makedoniju pokrivaju cijelu. Ne znam kako je u drugim državama. Ali koliko vidim mi biramo gdje hoćemo ići i HZZO odlučuje da li će nam to financirati.
    Zašto onda svi idu u Prag ako pokriva samo 1000 eura. S obzirom na cijeli postupak 1000 eura je malo. Ako mene košta 5000-7000 eura npr. Čak bi si razmišljala da li su vrijedni čekanja HZZO-a.
    Ne znam dal' sam ja to sve dobro razumjela. Ako je ovako kako mislim onda mi to nema smisla.
    Ne znam koliko bi bila donacija u Briselu, ali PGD je oko 7-8 tis eur. Ja sam platila konzultacije mislim 170 eur i još čekam račun na 600-800 eur. Ostalo im zavod plati. I vrate novce za putni trošak

  17. #5317

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Cure, sto znaci nalaz za PAI-1 (4G/5G) rezultat= HETEROZIGOT 4G/5G ?

  18. #5318
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, sto znaci nalaz za PAI-1 (4G/5G) rezultat= HETEROZIGOT 4G/5G ?
    Blaga mutacija u smislu trombofilije. Pretpostavljam da ces mozda dobiti preporuku lijecnika za andol/aspirin prije/za vrijeme postupka. A mozda ni to.

  19. #5319

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Hvala jejja..

  20. #5320

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Lemon, tako sam i ja info dobila od njih. Mene bi koštalo manje od 1000 eura a njima zavod plati ovisno koliko embrija imaš za PGD, oko 8-10 000 eura. Ali mi nisamo kandidati za sufinanciranje od strane HZZO-a jer su nam oboma kariogrami uredni. Brisel a i ostale države svojim osiguranicima plaćaju samo ako imaju translokaciju na kromosomu.

  21. #5321

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Drage cure, uz hormonsku terapiju koju pijem, vjerojatno ću dobiti i za štitnjaču, a zbog ovog PAI mi sugeriraju iz Praga Clexane ili Fraxiparin..
    Vrti mi se u glavi od svega toga

  22. #5322

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure, uz hormonsku terapiju koju pijem, vjerojatno ću dobiti i za štitnjaču, a zbog ovog PAI mi sugeriraju iz Praga Clexane ili Fraxiparin..
    Vrti mi se u glavi od svega toga
    Imam i ja takav nalaz kao ti. I na Clexanima budem od dana transfera uvijek. Rekla hematologica da taj nalaz nije za niskomolekularni heparin ali s obzirom na obiteljsku anamnezu da nek uzimam.

  23. #5323
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Prag uvijek predlaze heparin, no kod nas je trenutno stanje takvo da ga se za blage mutacije tesko dobije. Znam za RI da cure moraju na komisiju koja ga najcesce odbije. Iznimke su kada je obiteljska anamneza takva da se predomisle, ili u slucajevima kada su nalazi proteina S (ja mislim) bili losi pa su ga odobrili. Drugi nacin je doci do preporuke i privatnog recepta pa ga sama kupovati... No svjeze studije i svjetski strucnjaci uz nase se slazu da nema dokaza da je potreban kod blazih mutacija.

  24. #5324

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Lovelife, jesu se tebi javili, našli su donoricu?

  25. #5325

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Nika, nisu..
    Još čekam i rješenje Hzzoa, još malo pa će biti 2 mjeseca koliko čekam.
    Ali sam Andrijani poslala nove nalaze da vidim sto će reci.

  26. #5326

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Nika, nisu..
    Još čekam i rješenje Hzzoa, još malo pa će biti 2 mjeseca koliko čekam.
    Ali sam Andrijani poslala nove nalaze da vidim sto će reci.
    Koliko se čeka to rješenje od HZZO-a? Ja mislila mjesec, mjesec i pol. I ja čekam svoje. Predala sredinom lipnja.

  27. #5327

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Evo ja još čekam rješenje, krajem 5.mj.sam predala

  28. #5328

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    I sve šta nije bilo dobro ili je falilo sam osobno odnijela tamo, jer sam zbog jedne stvari 3 puta išla u Petrovu

  29. #5329

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Za koju kliniku ste se vi odlučili LF2?

  30. #5330

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Lovelife, jesi ti slala svoju sliku u Pronatal?

  31. #5331

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Nika, nisam slala fotografije

  32. #5332

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Za koju kliniku ste se vi odlučili LF2?
    Makedonija. Mene nisu ništa zvali da fali. Nadam se da ni neće ako nisu do sada. Što ti je falilo npr.i u kojem vremenu su ti to javili da fali?
    Ja sam predala tamo prije onih praznika u lipnju oko 15-tog.
    Nekako sam se nadala da će do sad javiti jer idem uskoro na g.o pa sam mislila barem konzultacije obaviti u to vrijeme. A ništa, ako sam nešto naučila to je da ne planiram.
    Samo da bude pozitivno rješenje.
    Jesi ih zvala?

  33. #5333

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    U Petrovoj su mi krivo ispunili onaj obrazac i to 2 puta, znaci 3 x sam zbog jedne stvari išla vamo-tamo.
    Onda im je trebala izjava da moj suprug nije osiguranik Hzzoa jer da njemu neće platiti neke troškove, ne znam koji su to troškovi..
    Nisam ih zvala, zato jer iz Praga jave mjesec dana ranije, znaci 8 mjesec je otpao kako smo planirali..
    Možda odem kod njih prije godisnjeg, ako su uopće tamo.

  34. #5334

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    A ne znam. Navodno je rok 30 dana. E sad, ako je 30 radnih dana onda je to sljedeći tjedan. Nemam pojma iskreno. Javim.

  35. #5335

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Cure, stiglo mi rješenje Hzzo-a, i piše da se rješenje mora izvršiti u roku od 90 dana od dana primitka rješenja ..?
    Znaci u tom roku “moramo” ući u postupak?

  36. #5336

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Mislim da je tako, ako ne stignete u tom roku na postupak mislim da se moze produzit. Neka me netko ispravi ako nije tocno. Sjecam se da su cure prije pisale tako nesto tu na temi.

  37. #5337
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Melanija, mi smo bili na konzultacijama i po protokolu dr Mardešića Ja sam zadovoljna pristupom i profesionalnošću.
    Posljednje uređivanje od sejla : 30.07.2019. at 07:56

  38. #5338
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Lovelife, ukoliko nije moguće ući u postupak u 90 dana, samo je potrebno poslati molbu za produljenje rješenja.
    Posljednje uređivanje od sejla : 30.07.2019. at 07:58

  39. #5339

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Cure jesam li dobro popratila sve...LF2 ti ides za Makedoniju i jos cekas rjesenje od hzzoa, a ti Lovelife ides za Pronatal i dobila si rjesenje??

  40. #5340

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Da. Čekam rješenje. Nadam se da će odobriti.

  41. #5341

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Da, tako je, ja sam dobila onaj dio sto financiraju za Prag, dok mojem suprugu kao pratnji, ne financiraju ništa, jer on nije osiguranik Hzzoa..
    Ako se rješenje ne stigne/ne može provesti u roku od 90 dana, onda se neposredno prije isteka roka piše molba Hzzou za produženjem

  42. #5342

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Super cure. Lovelife drago mi je da su ti odobrili. Sve se rješava nekako. I na kraju kako god....opet se odobrenje ceka skoro pa 2mj.
    I ja sam poslala papire pa me je danas zvala da mi je mužu danas zadnji dan da se prijavi na zdravstveno. 01.07 mu je istekao ugovor u firmi gdje je radio i zaboravili smo u svoj ovoj ludnici da se prijavi na zdravstveno. I eto danas me oni iz Zg zovu da su dobili sve naše papire ali da muz ima jos 1 dan da se prijavi. I tako se je otisao odmah prijaviti. Pa sam ih odmah zvala u Zg da smo to riješili. Pitala sam ih kakva je situacija. Kaze mi da su im sada godisnji i da se malo sporije rjesava.
    A ništa. Čekati cemo.

  43. #5343

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Bit će to sve u redu, bitno da se odobri. Ja sam uvijek za to da bolje po ljeti ništa ne raditi
    Cure, moram ovdje pitati s obzirom da je najaktivnija tema. Da li netko koristi Clexane a da sam plaća? Nek mi se javi na pp.

  44. #5344

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Cure, vidim da oni u Pragu u Pfc daju 15% na paket all inclusive. To vrijedi za sve koji se upišu do 30.09. Mislim da sam to dobro pročitala.
    Pogledajte na njihovim stranicama. Ja sam pronasla taj link na njihovoj fejs stranici.

  45. #5345

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    A koliko košta taj all inclusive program i šta obuhvaća?

  46. #5346

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Paket All Inclusive je 7.500 e
    Ne sjecam se šta sve obuhvaća.

  47. #5347

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Jutros, 10 dnt blastice ja popišala + !!!

  48. #5348

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Sanrio bravo, čestitam. Pa jesam li ja nešto pomiješala u glavi....ti si bila u 6.mj u postupku???

  49. #5349

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Znam da je rano za veselit se i da je to sve upitno ali to mi je prvi plusić ikada

  50. #5350

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Vedre, bila sam na FETu sad početkom 8.mjeseca.
    U 6mj nije došlo do transfera zbog visokog progesterona.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •