Stranica 81 od 149 PrviPrvi ... 3171798081828391131 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,001 do 4,050 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #4001

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Lijep pozdrav svima,
    prvi puta se uključujem na temu, pročitala sam dosta vaših postova, veseli mi međusobna potpora na ovoj stranici, savjeti i spremnost na pomoć.
    Ukratko ću sažeti našu situaciju: MM Azoo; 4 mj 2017 MicroTese u C. ST- ne odvija se spermiocitogeneza.

    JA 32god., uz dosta posjeta gin. dok još nismo znali uzrok, odrađene 3 folikulometrije, hormonski nalazi, Papa-test, brisevi - OK. Sa saznanjem se borimo više od godinu dana. Vrijeme nam je "pojelo" kasno upućivanje MM na spermiogram i godinu dana uzaludnog pokušavanja, spoznaja uzroka i prvotni šok, čekanje genetskih nalaza, planiranje MicroTese i na kraju nažalost spoznaja da je stanje takvo kakvo je.

    Dali smo si vremena (po meni i previše) i odlučili se za Prag, donacija.
    Pročitala sam stvarno puno postova, prije godinu dana na temu Azzo, tako da se sijećam korisnice Mala 88 i Rominke sa drugih tema, i sada sa ove teme. No, naravno kao što je za pretpostaviti imam puno pitanja i molim vas za pomoć:

    1. MM i ja smo se odlučili za kliniku PFC. Kontaktirala sam i Europe International PFC i Pronatal, no nekako nam je PFC "sjeo" na početku, možda zbog manje količine nalaza koju su tražili (čitanjem sam vidjela da to baš i nije najbolja stvar). Dodijeljena nam je koordinatorica gđa. Ksenija Medved i za sada komunikacija teče uredno i brzo. Poslali smo sve upitnike i čekamo na dodjelu protokola.
    Ono što me sada konkretno zabrivanja je CIJENA USLUGE u PFC za razliku od PRONATALA. Iskreno, nisam detaljno uspoređivala cjenik, no na prvu su mi se cijene učinile iste. Nisam shvatila iz cjenika Pronatala da su lijekovi za stimulaciju uključeni u cijenu. Piše napomena u cjeniku: "Ne obuhvaća lijekove za stimulaciju, STD" konkretno ispod vrsta IVF.
    Ako netko ima informaciju koja je u konačnici razlika u cijeni u PFC bez uključene stimulacije i u PRONATALU s uključenom stimulacijom? Ksenija je napisala da računamo s cijenom 3200 E bez stimulacije.

    2. Neugodno me iznenadila činjenica o jako visokoj cijeni lijekova. Postoji li ikakva mogućnost dobijanja istih na recept?

    3. Nismo ispunjavali zahtjev HZZO za refundacijom troškova, MM nije htio da svaka "šuša" ima pristup, a i nismo htjeli čekati na rješenje i eventualno se uplesti u neke druge komplikacije. Ušli smo u kredit nadajući se da će biti dostatno za 2 puta no čitajući postove ne znam baš... Znači HZZO refundira samo 1000 E + putni troškovi za 1 osobu? Jel u tom slučaju trebam ići u kliniku koju mi oni odrede? Prikupljam informacije jer ne znam što nas čeka.

    4. Negdje sam pročitala pojam E iskaznice, molim vas objasnite mi što je to i kako se izvadi? U kojem slučaju je potrebna?

    5. Je li nužno da moj osobni ginekolog bude upoznat sa donacijom? Ukoliko jest molim vas razloge? (da, neke sam shvatila-lakši put do uputnica itd.)
    Ja sam osobno svom ginekologu kroz retke ne zato što sam htjela, već zato što sam se našla u "bezizlaznoj" situaciji rekla o čemu je riječ. Naime, nikako s njim nisam pronašla zajednički jezik, i već
    zadnja dva puta izlazim u suzama. Prvo mi je jedva dao uputnicu za hormone?- to ste vadili prošle godine, tko vas je uputio da to vadite, gdje je nalaz specijalista. Reko idemo vanka pokušati MPO. Jel vam muž radio punkciju, što su našli itd. Uglavnom dobila sam uputnicu uz izričitu napomenu da što ja to sada sve vadim kada će mi opet to sve oni raditi kada dođem gore. Donesite mi taj mail u kojem vas to traže. Uputnicu za hormone ste dobili sada i više vam je za godinu dana neću dati. Dođem idući put raditi bris on ljut što mu nisam donila nalaz od hormona. Napravi mi bris uz opasku da mi to nije uopće dužan raditi jer sam radila bris u drugi mjesec itd....

    Zanima me koja su moja prava? Ozbiljno razmišljam o promjeni ginekologa. Kako sam iz malog mjesta nemam baš puno na raspolaganju i svi su u istoj zgradi. No ako ću naići na isto, nemam volje i ne želim biti primorana još nekoga upoznavati s našom odlukom. Smatram da je to stvar MM i mene.

    Uglavnom, otegnuo se ovaj post, oprostite mi molim vas. Želim vam svima sreću i što bezbolniji prolazak ovog uistinu trnovitog puta.

  2. #4002
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Rominka draga sretno danas!
    Bilo je 15 izvadjenih folikula. Broj dobijenih oocita 3, od toga jedan degenerativan. Moj ginekolog mi je jos na ultrazvuku rekao da će samo ta tri vodeća folikula doći u obzir,ali ja sam se ipak nadala većem broju. Nekako mi malo za toliku stimulaciju. Čini mi se da bi sledeci put nešto morali mjenjati?!

    Litle ivy, kad je tebi transfer?

  3. #4003

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    sos15 kao da čitam svoju priču.. i ja sam imala hrpu savršenih folikula a od toga 5-3 jajne stanice i od toga se do sad najviše oplodilo 3... tako da svaki put strepim od toga nakon stimulacije kako će završiti punkcija... prvi put idemo u postupak samo u transfer i ne mogu se nadiviti tome kako je to jednostavno
    Posljednje uređivanje od elvi : 09.11.2017. at 11:39

  4. #4004
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Elvi, i ja sam se nadala tome. Da bar imam još za jedan pokušao bez stimulacije. Kad ces ti ponovo?

    Od jutros sam sva u brizi, još mi nisu javili današnje stanje ćelija i ne znam je li sve u redu? Ja sam shvatila da će mi svaki dan javljati stanje, ili sam ipak pogrešno shvatila? Kakvo je vaše iskustvo?

  5. #4005

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Krenula sama s terapijom ovaj ciklus za transfer, danas mi je 8 dan ciklusa. U ponedjeljak UZV i onda transfer kad najave, 16-24 dan ciklusa...
    Nama su poslije punkcije javili koliko je oplođeno i kada da dođemo na transfer... a onda prije transfera koje su odabrali i koji ide u smrzavanje
    I sad konačno idemo po smrzlića... uz svu gužvu na poslu nekako me pere optimizam. Čak nemam ni nekih problema s terapijom i samo jednu modricu od inekcije...

  6. #4006

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Pozdrav cure, ne želim biti dosadna ali molim vas za pomoć na neka pitanja postavljena par postova prije. Mislim da mi je poruka prošla nezapaženo. Kratka je pa

  7. #4007
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Gita10 dobro došla i da što prije predjes na ljepše teme. Na zalost, ne mogu ti pomoći oko tvojih pitanja vezano za prava u hr.
    Cijene u Pronatalu su isto bez lijekova,bar je meni tako bilo. Ja sam nekako izračunala da će mi trebati oko 3.500 €, tacno ću ti znati reći kad u nedelju,ako Bog da da dodje do transfera, platim i poslednji dio racuna.

  8. #4008

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Draga Sos15 hvala puno na odgovoru. Sjećam se i tebe sa foruma Azoo. Želim ti svu sreću ovoga svijeta u Nedjelju. I drugim curama također.
    Kontaktirat ću Pronatal još jednom i vidjeti ima li u konačnici razlike u cijeni.
    Ja sam šokirana uopće samom činjenicom o mogućnosti netransfera koja se također masno plaća.

  9. #4009

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Sos15 3500 e sa stimulacijom ili bez stimulacije. Ja čekam odgovor za protokol. Ali ako sam dobro shvatila iz prethodnih postova, stimulacija je cca 1000 eura?- ukoliko je u pitanju donacija muskih stanica.

  10. #4010
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Little ivy, žao mi je da se nismo upoznale,ako smo bile tamo u isto vrijeme. Ja sam oko 10 h ujutro već zavrsila.
    Sretno do neba! Uzivaj danas i čuvaj mrvicu u sebi.

  11. #4011
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Dobrodosla Gita

    natipkala sam poduzu poruku i sve mi nestade...pa cu skratiti sada.

    pisem ti moje iskustvo s pfc-om i pronatalom. Razlika u cijeni je bila enormna jer pfc nije davao lijekove u cijeni dok nam je pronatal spremio punu vrecu lijekova, ali smo im morali doci dva puta (konzultacije i pregled, a kasnije aspiracija js i transfer).
    sto se tice dobivanja lijekova preko HZZO-a morao bi tm proci biospiju i da vas onda uputu MPO specijalist na lijecenje vani. No ni tada ne dobivate sve, vec samo lijekove i 1000€ plus putne troskove (i to vise nisam sigurna da li za oboje ili samo za tebe).
    E iskaznica...pretpostavljam da mislis na eurospku zdravstvenu. Nju si mozes izvaditi, dapace, iako mislim da nista specijalno ne pokriva osim onog osnovnog.
    E sad, ginekolog....mislim da smo svi manje-vise susreli se s takvim tipom ginekologa. Moja zna sve, apsolutno sve samo i jedino zato sto je izvanredna osoba a kao lijecnik vrlo savjesna. Zavela je da smo u mpo u Ceskoj i to je to sto pise unutra. Donesem joj mailove od dr iz klinike i ona na temelju toga daje dalje uputnice. Mora imati nesto na temelju cega ce izdati uputnice.

    nadam se da sam ti pomogla barem malo. Ali pitaj ti jos tu smo!

    L ivy, Sos <3
    Dvije blastice su sa mnom!!! Pingvinici smjesteni
    Elvi, i ti si u niskom startu i jedva te cekam da nam se pridruzis

  12. #4012

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Draga Rominka, prije svega želim ti svu sreću da vam ovaj put uspije.
    Ne znan je li se otada što promijenilo no sada u cjeniku Pronatala piše da lijekovi nisu uključeni u cijenu. I sos15 je gore napisala da ne uključuje lijekove.
    No, ako je potrebno doći na konzultacije i pregled prije ako su lijekovi uključeni onda je i to dodatni trošak. Naravno ovisno i o tom gdje živiš i koliki su troškovi puta, nije isto npr. Zg i Du.
    Svakako ću im slati mail u Pronatal i dobro sve provjeriti.
    Što se tiče soc. gin. između redaka čitam da si rekla situaciju zbog jako dobre suradnje...a imaš li saznanja jesam li baš dužna reći ako je donacija u pitanju? Jel mogu samo donijeti mail što traže i reći samo da je za MPO?
    Hvala za odgovore, želim ti što mirnije iduće razdoblje i što vedrije misli.

  13. #4013

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    P.S. Rominka pomogla si puno. Svaka infromacija mi je dobrodošla.

  14. #4014

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Gita 10 Tu nitko ne prođe nezapaženo. Jer je super ekipa. Samo je većina negdje nešto pisala na tu temu. Pa se nekad osjeća čovjek da se ponavlja.
    E iskaznicu digneš jednim zahtjevom u bilo kojem HZZO. Nažalost služi samo za hitne slučajeve.
    Ako ne odradite ful obradu, pogotovo MM, od njihove komisije ne možete dobiti naknadu troškova. Tako da smo mi sa azoo i tvrdoglavim MM-ovima financijski totalno u bedu.
    Svi koji smo u PFC lijekove kupujemo. Moja prva stimulacija, lijekovi oko 6.000 kn. Nažalost samo dva embrija, negativna beta. Drugi pokušaj s dodatnom stimulacijom oko 8.000 kn. 3embrija, dva vraćena neg. Beta. I sad čekamo transfer i smrzlića.
    A gin... mjenjaj ako možeš. Bitno je da te razumije i podupire. I ja svom odnesen mailove s Pragom i na temelju njih idu uputnicen za pretrage i lijekovi poput utrića, estrofem i ostalog. Malo mu je trebalo dok smo se sporazumjeli jer sam mu prvi "češki slučaj" . No sad mi on odrađuje folikulometriju i sve ostalo. Nadam se da sam pomogla [emoji16]

    Poslano sa mog T04 koristeći Tapatalk

  15. #4015

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Draga Elvi, svakako ste super ekipa.
    Draga Kaji, hvala na dobrodošlici.
    Elvi žao mi je zbog tvojih neuspjelih pokušaja, vjerujem da je jako teško. Uh, ja se još u glavi psihički pripremam. Nadam se da će ovo biti tvoja treća sreća.
    Pročitala sam toliko postova da su mi se neke stvari "zbrčkale" u glavi te sam željela dobiti ono što se kaže ispravne odgovore.

    Poslala sam mail Pronatalu sa svim konkretnim pitanjima o cijenama. Cjenik PFC-a i PRONATALA se razlikuje u samoj svojoj formi pa treba dobro sve posložiti i vidjeti u čemu su razlike. Sada
    govorim isključivo za slučaj donacije muških spolnih stanica. Čekam njihov odgovor.
    Što se tiče refundacije troškova, MM je radio MicroTese tako da smo s te strane pokriveni. No, zahtjev za rješenje nismo slali- e tu je nastupio njegov stav - da će radije ostati u tajnosti tamo gdje može- plaćamo cijenu šutnje. Premda je po meni podmirenje lijekova, 1000 e + putni troškovi pa makar i za jednu osobu veliki plus u moru svega ovoga. Mi smo htjeli i požuriti sve ovo, no na kraju se razvuklo zbog koječega. Obzirom da sam klinike počela kontaktirati prije dva mjeseca, mogla sam i rješenje možda dobiti do sada. No, što je tu je.
    Znači folikulometrija se uvijek odrađuje kod svog gin. u Hrvatskoj? Ne znam uopće kako ide to sa stimulacijom, čekam protokol.
    Elvi puno si pomogla

  16. #4016

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj Gita 10 prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Elvi, svakako ste super ekipa.
    Draga Kaji, hvala na dobrodošlici.
    Elvi žao mi je zbog tvojih neuspjelih pokušaja, vjerujem da je jako teško. Uh, ja se još u glavi psihički pripremam. Nadam se da će ovo biti tvoja treća sreća.
    Pročitala sam toliko postova da su mi se neke stvari "zbrčkale" u glavi te sam željela dobiti ono što se kaže ispravne odgovore.

    Poslala sam mail Pronatalu sa svim konkretnim pitanjima o cijenama. Cjenik PFC-a i PRONATALA se razlikuje u samoj svojoj formi pa treba dobro sve posložiti i vidjeti u čemu su razlike. Sada
    govorim isključivo za slučaj donacije muških spolnih stanica. Čekam njihov odgovor.
    Što se tiče refundacije troškova, MM je radio MicroTese tako da smo s te strane pokriveni. No, zahtjev za rješenje nismo slali- e tu je nastupio njegov stav - da će radije ostati u tajnosti tamo gdje može- plaćamo cijenu šutnje. Premda je po meni podmirenje lijekova, 1000 e + putni troškovi pa makar i za jednu osobu veliki plus u moru svega ovoga. Mi smo htjeli i požuriti sve ovo, no na kraju se razvuklo zbog koječega. Obzirom da sam klinike počela kontaktirati prije dva mjeseca, mogla sam i rješenje možda dobiti do sada. No, što je tu je.
    Znači folikulometrija se uvijek odrađuje kod svog gin. u Hrvatskoj? Ne znam uopće kako ide to sa stimulacijom, čekam protokol.
    Elvi puno si pomogla [emoji813]
    Draga Gita, muce nas ista pitanja i tajnost. Slazem se oko toga da se plati sutnja jer laki je u velikom gradu, ali u malom mjestu je sve to puno teze. Psihicki je sve tesko. Gledam cure i divim im se na hrabrosti i jednostavnom pristupu.
    Kod mene i MM ista situacija ;((
    Planiramo mozda u 12.mj u Prag. Cijelo vrijeme mislim da sam poslala mail za Pronatal i pratim sve o Pronatalu kad vidim kod tebe ime Medved Ksenije i skuzim da sam i ja u PFC....neka bude onda ta valjda je sudjena. Nadam se da je to sve li-la slicno? Koliko vidim nije nitko imao losih iskustava u ni jednoj od te 2.
    Kad vi planirate?
    Ja sam sva isto zbrkana...al ovo mi cak i odgovara da ne idem 2x....

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  17. #4017
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Gita, naravno da nisi duzna reci ginu da se radi o donaciji. Pratiti ce tebe na uzv, a ne muza.
    Sretno svima.
    Romi, ljubim

  18. #4018

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Draga Carrot, sinoć sam se vraćala unatrag da pročitam tvoje poruke i pitanja. Ako te bilo što zanima o MicroTese napisat ću zi sve detaljno u pp.
    Ono što drugi ljudi misle je samo njihov problem. Osobno se vodim mišlju da je to stvar samo MM i mene i da ćemo zajedno ustrajno pronaći način. Evo mene konkretno muči ako bih se prijavljivala u HZZO gdje bi se to sve provlačilo?
    Što se tiče klinika i cijena, poslala sam mail Pronatalu sa konkretnim pitanjima. Čim dobijem odgovor proslijedit ću.
    Konzultacije za Pronatal-vratila sam se u mail koji dobila prije cca 2 mj. Gđa Andrijana je napisala da je uobičajeni postupak da se prvo dođe na konz.i pregled pa onda na aspiraciju i transfer. No, ukoliko netko ne želi imati konz prije sve se može riješiti mailom uz slanje sve potrebne dokumentacije-nalazi. Sada tipkam sa mob i mezgodno mi je kopirati. Tijekom dana ću ti poslati kopiju maila.
    Mi planiramo ovisno o stimulaciji, čekam odgovor za protokol, vremenu da izvadim ostale nalaze, mom ciklusu i radu klinike jer je zatvorena od 21.12 do 4.1.18. Vjerojatno 12 ili 1 mjesec.

  19. #4019

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj Gita 10 prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Carrot, sinoć sam se vraćala unatrag da pročitam tvoje poruke i pitanja. Ako te bilo što zanima o MicroTese napisat ću zi sve detaljno u pp.
    Ono što drugi ljudi misle je samo njihov problem. Osobno se vodim mišlju da je to stvar samo MM i mene i da ćemo zajedno ustrajno pronaći način. Evo mene konkretno muči ako bih se prijavljivala u HZZO gdje bi se to sve provlačilo?
    Što se tiče klinika i cijena, poslala sam mail Pronatalu sa konkretnim pitanjima. Čim dobijem odgovor proslijedit ću.
    Konzultacije za Pronatal-vratila sam se u mail koji dobila prije cca 2 mj. Gđa Andrijana je napisala da je uobičajeni postupak da se prvo dođe na konz.i pregled pa onda na aspiraciju i transfer. No, ukoliko netko ne želi imati konz prije sve se može riješiti mailom uz slanje sve potrebne dokumentacije-nalazi. Sada tipkam sa mob i mezgodno mi je kopirati. Tijekom dana ću ti poslati kopiju maila.
    Mi planiramo ovisno o stimulaciji, čekam odgovor za protokol, vremenu da izvadim ostale nalaze, mom ciklusu i radu klinike jer je zatvorena od 21.12 do 4.1.18. Vjerojatno 12 ili 1 mjesec.
    Ah da microTese...bojim se da nema smisla...a navodno ali navodno taj u St nije pravi sto god to znacilo [emoji848][emoji848][emoji848]
    Kad bilo kojeg dr pitam kazu da u Hr nema toga...jedan je promrljao da to nije kao to nego neka slicna metoda...obzirom da je na biopsiji bila nula navjverojatnije nema smisla Micro...nemam bas neke nade iskreno..napisi mi u poruku detalje da ne zamaramo ostale....
    Ja bi cak u Pragu probala s nekom laganijom stimulacijom jer sam zadnji put radila punkciju i dobila 4 j.s. uz Klomifen samo...sto mislite cure o tome?

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  20. #4020
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    dobro jutro curke
    malo čitam zadnje postove pa da se i ja nadovežem
    odradili smo i tesu u pragu i tzv microtese u tada sarajevu. kod nas u hrv se tada nije radila. nesto se pomaklo na rebru ali nisam sigurna detalje. odradili smo tada i prag i sarajevo cisto da sve probamo,nismo htjeli sutra razmisljat "a sto da je bilo". i onda mirna srca krenuli dalje
    izabrali smo PFC jer su bili azurniji u odgovorima i brze se javili. ne sjecam se da su tada (prije 4 godine) ljekovi igdje bili ukljuceni u cijenu a mozda se i varam jer vise o pronatalu nisam citala. u svakom pogledu njihov dolazak na konzultacije da dobije ljekove bi me kostao visenego sami ljekovi tako da mi je i bilo svejedno. ne zivimo svi na sjeveru.
    S ekipom u PFC sam prezadovoljna i davne 2010 i prije 4 godine i sada prije par dana. topli pristup. profesionalnost. ovaj put moram priznat bas i nismo vidili doktoricu osim ja na transferu,razgovor poslje obavila sestra na našem jeziku. ocito se zaposlilo jos ljudi našeg govornog podrucja da sve ide brže. doduse pitanja nisam ni imala za doktoricu jer mi je sve vec poznato a sestra me u sve detaljno uputila.
    moj ginekolog nema pojma na sto sve idem niti koje su vrste postupka u pitanju. recem da idem i sto mi treba. napise mi ljekove na recept koje moze (kao sada tablete). sve uputnice za pripremu mi je dao bez problema i prosli put i ovaj. ljekove za prvu stimulaciju mi je cak pomogao nabaviti nesto jeftinije. po ponasanju tvog ginekologa draga Gita imam samo jednu stvar reci: mjenjaj ga hitno! neko takav ti u nicemu nece pomoc a ja ne bi voljela u nekog takvog ni ici na preglede ni voditi trudnocu. sigurna sam da postoji neki drugi u tvom gradu.
    hzzo nismo uopce kontaktirali,kad smo krenuli u ovu pricu nije jos bilo tog refundiranja a poslije mi vise nije bilo ni napeto. ista stvar mi je bila na pameti:tajnost. uspjeli smo štedit,malo kredit,malo ovo-ono. izdrzi se. ovaj put smo sami uzeli hotel i ustedili ful. ali nas je put dosao nesto skuplje jer kad putujes u zadnji tren sve je skuplje.
    uglavnom..........sretno svima. ako nekoga nesto zanjima detaljnije slobodno pisite u pp

    sos......sreeeeetnooooooooo

  21. #4021

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj little ivy prvotno napisa Vidi poruku
    dobro jutro curke
    malo čitam zadnje postove pa da se i ja nadovežem
    odradili smo i tesu u pragu i tzv microtese u tada sarajevu. kod nas u hrv se tada nije radila. nesto se pomaklo na rebru ali nisam sigurna detalje. odradili smo tada i prag i sarajevo cisto da sve probamo,nismo htjeli sutra razmisljat "a sto da je bilo". i onda mirna srca krenuli dalje
    izabrali smo PFC jer su bili azurniji u odgovorima i brze se javili. ne sjecam se da su tada (prije 4 godine) ljekovi igdje bili ukljuceni u cijenu a mozda se i varam jer vise o pronatalu nisam citala. u svakom pogledu njihov dolazak na konzultacije da dobije ljekove bi me kostao visenego sami ljekovi tako da mi je i bilo svejedno. ne zivimo svi na sjeveru.
    S ekipom u PFC sam prezadovoljna i davne 2010 i prije 4 godine i sada prije par dana. topli pristup. profesionalnost. ovaj put moram priznat bas i nismo vidili doktoricu osim ja na transferu,razgovor poslje obavila sestra na našem jeziku. ocito se zaposlilo jos ljudi našeg govornog podrucja da sve ide brže. doduse pitanja nisam ni imala za doktoricu jer mi je sve vec poznato a sestra me u sve detaljno uputila.
    moj ginekolog nema pojma na sto sve idem niti koje su vrste postupka u pitanju. recem da idem i sto mi treba. napise mi ljekove na recept koje moze (kao sada tablete). sve uputnice za pripremu mi je dao bez problema i prosli put i ovaj. ljekove za prvu stimulaciju mi je cak pomogao nabaviti nesto jeftinije. po ponasanju tvog ginekologa draga Gita imam samo jednu stvar reci: mjenjaj ga hitno! neko takav ti u nicemu nece pomoc a ja ne bi voljela u nekog takvog ni ici na preglede ni voditi trudnocu. sigurna sam da postoji neki drugi u tvom gradu.
    hzzo nismo uopce kontaktirali,kad smo krenuli u ovu pricu nije jos bilo tog refundiranja a poslije mi vise nije bilo ni napeto. ista stvar mi je bila na pameti:tajnost. uspjeli smo štedit,malo kredit,malo ovo-ono. izdrzi se. ovaj put smo sami uzeli hotel i ustedili ful. ali nas je put dosao nesto skuplje jer kad putujes u zadnji tren sve je skuplje.
    uglavnom..........sretno svima. ako nekoga nesto zanjima detaljnije slobodno pisite u pp

    sos......sreeeeetnooooooooo
    Hvala na ukljucenju i info...znaci isto azoo...i ni tese ni microtese nista? Sad imate koliko djece PFC?
    Kako se nositi s time ili se sve zaboravi kad se ugleda beba?
    Mene samo strah kako zivjeti u "lazi" kako se nositi s tim...ali to su me cure ovdje vec nekako ohrabrile...ali ne moze mi nitko reci da je to tako jednostavno...

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  22. #4022

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    152

    Početno

    Citiraj Carrot prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na ukljucenju i info...znaci isto azoo...i ni tese ni microtese nista? Sad imate koliko djece PFC?
    Kako se nositi s time ili se sve zaboravi kad se ugleda beba?
    Mene samo strah kako zivjeti u "lazi" kako se nositi s tim...ali to su me cure ovdje vec nekako ohrabrile...ali ne moze mi nitko reci da je to tako jednostavno...

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

    Draga Carrot!
    Ja sam jedna od...koja ima Prašku bebu!Kako se nositi s tim...? Mislim iz tvojeg pitanja da nisi još spremna na to sve!Znaš kako je meni moj ginekolog rekao...Kad mi je predložio da idemo u Prag(u meni je problem), počela sam plakati i nisam znala za sebe...Rekao je da ću biti spremna kad više ne bude suza i kad budem svakome tko mi vidi dijete i kaže da liči na mene,a ja to primim s osmijehom, biti spremna!I vjeruj da je tako!!!Ali...sad mi kažu da je isti tata, a ja ponosno kažem da ima mamine velikeeee noge! I ja ne vidim laži u tome! Nije jednostavno, nije lako,al kad vidiš + na testu, kad vidiš prvi uzv, prve otkucaje srca, kad osjetiš da se nešto pomjera u tvojem stomaku...Sve ovo, put u Prag, sve što si tamo prošla, postaje nevažno, sve se zaboravi i kreneš u jednu novu avanturu zvanu roditeljstvo! Zato sretno!!!

  23. #4023
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Ovdje sam premjestila više od 10 postova.
    Prošli tjedan sam pisala i molila da ne gušite ovu važnu temu.

    Podsjećam opet na Pravila foruma.

  24. #4024
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Carott, zaista je veliko pitanje kako zivjeti s donacijom? I meni se cini da nisi spremna na taj korak.

    Promisljanje o donaciji (neovisno bili na to upuceni sa zenske ili muske strane, ili obostrano) zahtijeva, po meni, mnogo neprospavanih noci, mnogo ljutnje, mnogo razgovora i nadasve svijesnosti cinjenice da dijete nije genetski tvoje. Pritome treba uzeti u obzir bas one nesvakidasnje situacije, one problematicne iz koji se uglavnom problem moze izroditi. Ne zelite da itko to zna. U redu. A kako cete reagirati kada dijete sa 7 mj dobije groznicu, zavrsite na pedijatriji i pitaju vas za nasljedne bolesti? O tim situacijama treba razmisljati. Lako je kad je sve u redu i ok. Istina kad tad izadje na vidjelo. Prvo se treba prestati sramiti (jer zaista mislim da sram igra najvecu ulogu u ovom nasem miljeu) i poceti o tome pricati sa svojim bliznjima jer oni takodjer moraju shvatiti. Jedino mi koji s time zivimo svaki dan znamo sto nosimo, a vecina ne zeli druge zamarati ili ne zeli da znaju. I sto kad nekad netko shvati i kaze u sali djetetu nesto?!?

    Mislim da je Nadica to dobro napisala. Jer na kraju biti svjestan da genetski nije tvoje, a dao si mu svo svoje srce i svu svoju ljubav i srusit ces sve planine za njega, je nesto sto dijete treba i mora znati i osjecati svaku sekundu svoga zivota.

  25. #4025
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Evo da se i ja ukljucim, nadam se da ne zatrpavam previše temu. Zaista je teško kad si u malom mjestu i kad imaš pretjerano "tradicionalnu" porodicu i prijatelje. Što reče Rominka, potrebno je za takvu odluku puno neprospavane i preplakanih noći, a o svađama i prepirkama da ne pricam.
    Na kraju morate vas dvoje odluku donijeti sami. Dajte si dovoljno vremena.
    Mom mužu je trebalo dvije godine i promjena države za tako nešto.
    Mi smo odlučili da nikome ne govorimo: mislim na porodicu i prijatelje. Smatramo da to nije potrebno jer smo ionako 1000 km udaljeni i vidjamo se jednom do dva puta gidisnje. Doktoru pedijatru ćemo reći ako bude potrebe za to. Nismo ludi da na bili koji način ugrozimo zdravlje djeteta. To je na prvom mjestu!
    Kao sto je Nadica rekla: kada osjetiš da o tome možeš razmišljati bez plača i sumnji, onda je to to.
    Ja sam to shvatila kad sam se prestala pitati da li će dijete ličiti na nas. Prilikom popunjavanje upitnika za tipizaciju donora muž je popunjavao i pita me Šta nam je prioritet? Moj odgovor svejedno. Možda eto nek bude bijele boje koze.
    Tad sam shvatila da sam 100 % sigurna u svoju odluku.
    Samo nek bude zivo i zdravo i nek nam dodje.

  26. #4026

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Ovako, prvo da cekalicama pozelim puno srece! E sad bih da se prikljucim na pitanje koje je carrot postavila, ja to vidim ovako: ljudi nekad i usvoje pa ga vole zar ne? Bice 9 mjeseci u mom stomaku, a majku ne cine te jajne celije koje su donirane, vec sve posle sto slijedi! E sad kako sa drugima: ja porodici i prijateljima necu ni reci, jer ne vidim potrebu, to je izmedju mene i njega. A i da saznaju, nemam cega da se sramim, jer sta treba, propustiti najvecu srecu zbog "sta ce ljudi reci"?! Doktori koji trebaju znati, recicu, ne vidim problem tu. Ja samo jedva cekam da se desi

  27. #4027
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    Draga carrot
    nakon svih tih pokusaja rekla nam je dr Lazarovska: djete se rađa kao prazna ploča i vi mu usađujete vrijednosti,navike itd. Kada budete spremni javit ćete se.
    I proslo je vremena od tada,i jos pokusaja. i eto nas tu gdje jesmo. necu lagati da mi ne padne na pamet sto mm nekada misli,necu lagat da nije bilo problema u braku,mozda ce ih opet biti....ali nikad preko leđa djeteta. to ne dolazi u obzir.
    Nikome nista nismo rekli. a sto se tice nasljednih bolesti....ima ih i onako sa obje strane svakakvih haha,mozda je donor imao bolju obiteljsku anamnezu

    uglavnom,polako...pricekajte...razgovarajte i zajedno odlucite. drugacije ne ide

  28. #4028

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Kod nas nije bilo toliko problema oko prihvaćanja činjenice da beba genetski nije od jednog od nas. Prije toga smo prošli proceduru za posvajanje i tamo te pošteno prizemlje oko toga što znači biti roditelj. Biti roditelj, ako dijete nije genetski niti od jednog.
    Tako da nam je donacija zapravo dar. I tako to i gledamo. Skupi dar ali... [emoji16]Naravno da o proceduri donacije ne pričamo svima. Pa što to koga briga?! Ne pričam sa strancima i o hrpi drugih privatnih stvari. Ali najbliži, prijatelji i naravno doktori nisu bilo tko. I ne mislimo to tajiti. I nije me niti sekundu sram zbog toga. Ako upali i nosim tu bebicu 9 mjeseci naša je u svakoj bitnoj stvari. Što god tko drugi mislio

    Poslano sa mog T04 koristeći Tapatalk

  29. #4029

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Hvala vam cure na vasim razmisljanjima...
    Kad zivis u malom mjestu onda si rekao svima ako si rekao svojima..ima ona jedna stara:"svaki prijatelj od povjerenja ima svog prijatelja od povjerenja"...
    Znaci ili nikome ili svima...
    Ja (mi) cu se odluciti nikome.
    I vidim da nije ovo samo moj problem svi ste prolazili isto mozda i gore ali covjek zaboravi s vremenom ono ruzno...

    I da znate zelim svima srecu u svakom koraku i fazi samo ne pisem vec pomislim i zastanem kraj svake od vas, ali ne zelim zatrpavati temu sa zeljama i pozdravima [emoji4]..Sretno vam (nam) [emoji109]

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  30. #4030

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    I konačno nalaz UZV na 12 dc. Nije neka debljina endometrija 6,7mm. barem se meni čini. Dr. podebljala estrofem i za dva dana ponovo UZV.
    Kakava su vaša iskustva? Do sad mi je endometrij bio obično sa stimulacijom veći...

  31. #4031
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Elvi, nije ni svaki ciklus isti. A dva dana s vecom dozom estrofema mogu veliku razliku napraviti. Vidjet ces.

  32. #4032
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj elvi prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas nije bilo toliko problema oko prihvaćanja činjenice da beba genetski nije od jednog od nas. Prije toga smo prošli proceduru za posvajanje i tamo te pošteno prizemlje oko toga što znači biti roditelj. Biti roditelj, ako dijete nije genetski niti od jednog.
    Tako da nam je donacija zapravo dar. I tako to i gledamo. Skupi dar ali... [emoji16]Naravno da o proceduri donacije ne pričamo svima. Pa što to koga briga?! Ne pričam sa strancima i o hrpi drugih privatnih stvari. Ali najbliži, prijatelji i naravno doktori nisu bilo tko. I ne mislimo to tajiti. I nije me niti sekundu sram zbog toga. Ako upali i nosim tu bebicu 9 mjeseci naša je u svakoj bitnoj stvari. Što god tko drugi mislio

    Poslano sa mog T04 koristeći Tapatalk
    Potpisujem ovo skroz.
    Kako vrijeme odmiče i to malo čudo skakuće po trbuhu polako zaboravljas na sve ostalo.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  33. #4033

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    54

    Početno

    cure koje ste išle po drugu bebu, kako ste logistički riješile prvo dijete? jeste ga vodile sa sobom ili je ostalo doma, obzirom na put..? iskustva molim, hvala

  34. #4034

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Vikky....

    Koje su tvoje dijagnoze vezane uz neplodnost i koliko imaš godina? Je li tvoj partner ima uredan spermiogram? Pitam jer je važno za odluku - koristiti neke od adjuvantnih metoda pri IVF-u ili ne.
    Opet quotam isti post, jer mi je situacija postala još zanimljivija. Jučer sam bila kod svoje ginekologice, koja mi na osnovu mojih nalaza govori da je sa mnom sve u redu. Spremiogram je isto u redu. I sad sam zbunjena. 4 godine pokušaja bez uspjeha, dvije inseminacije bez uspjeha. Ujedno kaže da je moja smanjena plodnost normalna za moje godine (34). Mislim da ću probati s Češkom, jer mi ovdje nedostaje osnovni odgovor: u čemu je problem. Ginekologica mi je dala hrpu uputnica: za internisticki pregled, markeri na hepatitis B, C i Hiv, ponvaljam Anti-Mullerian hormon, bazični hormoni, krvna grupa, a s obzirom da imam imunoloških problema, dala mi je i neku uputnicu za trombofiliju. Obavila sam papu, briseve i pregled UZV. Ukoliko mislite da je nešto izostavljeno, slobodno mi recite. Moja ginekologica ujedno smatra da nema potrebe za donacijom s obzirom na naše nalaze.

    Htjela bih pitati opcenito i onako ugrubo: koliko novaca cca bismo trebali pripremiti za cijeli proces IVF u Češkoj? Znači, s uključenim troškom putovanja, smještaja i troškova klinike? Ima li netko okvirnu evidenciju tog ukupnog troska za 1 postupak? Ako se ne varam, osnovna metoda IVF bez donacije je oko 3 tisuće eura (bez lijekova). Mi sa strane imamo oko 4 i pol tisuce. Sad ću obaviti sve pretrage, ali bih voljela znati koliko novaca moram izdvojiti otprilike da budemo spremni i na to, jer bih planirala u Češku već u siječnju.

    Isto tako bih voljela pitati o kojem se vremenskom razmaku radi između konzultacija i početka postupka (mislim na Pronatal, jer čitam ovdje da oni traže dva dolaska). Imamo obitelj nedaleko od Praga (udaljeni su sat- sat i pol vožnje od Praga), pa razmatramo da tamo čekamo u tom razmaku, jer ne vjerujem da od njih možemo obavljati sve. Unaprijed se zahvaljujem na bilo kakvom odgovoru.

  35. #4035
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    evo mi bili po drugu bebu prosli tjedan,cura ostala kod bake i djeda. izdrzala je,bilo joj je bolje nego doma

  36. #4036
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj vikky prvotno napisa Vidi poruku
    Opet quotam isti post, jer mi je situacija postala još zanimljivija. Jučer sam bila kod svoje ginekologice, koja mi na osnovu mojih nalaza govori da je sa mnom sve u redu. Spremiogram je isto u redu. I sad sam zbunjena. 4 godine pokušaja bez uspjeha, dvije inseminacije bez uspjeha. Ujedno kaže da je moja smanjena plodnost normalna za moje godine (34). Mislim da ću probati s Češkom, jer mi ovdje nedostaje osnovni odgovor: u čemu je problem. Ginekologica mi je dala hrpu uputnica: za internisticki pregled, markeri na hepatitis B, C i Hiv, ponvaljam Anti-Mullerian hormon, bazični hormoni, krvna grupa, a s obzirom da imam imunoloških problema, dala mi je i neku uputnicu za trombofiliju. Obavila sam papu, briseve i pregled UZV. Ukoliko mislite da je nešto izostavljeno, slobodno mi recite. Moja ginekologica ujedno smatra da nema potrebe za donacijom s obzirom na naše nalaze.

    Htjela bih pitati opcenito i onako ugrubo: koliko novaca cca bismo trebali pripremiti za cijeli proces IVF u Češkoj? Znači, s uključenim troškom putovanja, smještaja i troškova klinike? Ima li netko okvirnu evidenciju tog ukupnog troska za 1 postupak? Ako se ne varam, osnovna metoda IVF bez donacije je oko 3 tisuće eura (bez lijekova). Mi sa strane imamo oko 4 i pol tisuce. Sad ću obaviti sve pretrage, ali bih voljela znati koliko novaca moram izdvojiti otprilike da budemo spremni i na to, jer bih planirala u Češku već u siječnju.

    Isto tako bih voljela pitati o kojem se vremenskom razmaku radi između konzultacija i početka postupka (mislim na Pronatal, jer čitam ovdje da oni traže dva dolaska). Imamo obitelj nedaleko od Praga (udaljeni su sat- sat i pol vožnje od Praga), pa razmatramo da tamo čekamo u tom razmaku, jer ne vjerujem da od njih možemo obavljati sve. Unaprijed se zahvaljujem na bilo kakvom odgovoru.

    Mislim da bi trebali imati spremnih oko 6000€ jer nikad ne znas koliko se stimulacija moze oduziti. Smjestaj ti je najmanja stavka, a jos ako imas kod koga biti tim bolje. Mi smo u Pronatalu. Prvi dolazak je bio drugi dan ciklusa kad mi je dr odmah dao stimulacijupa su mi sestre isti dan dale prve injekcije tako da smo se vratili nazad za 15 dana jer su moji ciklusi dugi. Ali to je otprilike to, plus minus ovisno o tvojim ciklusima. Ako je postupak 3200€ za lijekove ti treba otprilike jos 1000€, za put i smjestaj oko 500€ i uvijek je dobro da ostane jos jer kad uspije cekaju vas oni slatki troskovi.

  37. #4037

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    I dobili smo termin transfera...slijedeći utorak. Baš sam uzuđena. Nalaz UZV ok za 14 dc. Endometrij se lijepo deblja 7,6 mm. Dr. L. prepisala utrogestan od petka. Tako da se pripremamo u ponedjeljak putovati, obaviti sve u utorak i lijepo u srijedu laganini doma...
    bez žurbe i napetosti
    Još ako uspijem dobiti godišnji do kraja tjedna bit će divota.

  38. #4038
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Odlicno Elvi! Sad pocinje ono najbolje. Pridruzi nam se dolje nakon transfera da caskamo

  39. #4039

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Pozdrav cure,

    pročitala sam zadnje postove. Onima kojima je u međuvremenu obavljen transfer želim svu sreću i plus. Onima koje se spremaju otići do kraja ovog mjeseca i u idućem također.
    Ostala sam dužna obavijest od klinike Pronatal vezano za konzultacije i dolazak dva puta. Ovo je dio maila koji mi je poslala gđa. Andrijana negdje sredinom 9tog mjeseca:

    "Uobičajeni postupak je da parovi dodju na inicijalne konsultacije kod doc.Mardešica ili drugih nasih specialista IVF.
    Na taj način biste upoznali kliniku , osoblje i dobili sve relavantne odgovore.
    To je najbolji način da upoznate naš rad , metode, doktore i steknete kompletnu sliku sto je veoma bitno u daljem postupku.
    Konsultacije se obavljaju na srpskom jeziku ili kod drugih lekara gde bi smo mi pomogli sa prevodima, traju oko sat vremena.
    Termin Vam mozemo zakazati a prve slobodne kod doc. Mardešića cemo imati od druge polovine oktobra meseca,kod drugih lekara i ranije.
    Ukoliko niste u mogucnosti da dodjete na konsultacije ili ne želite čekati toliko dugo na razgovor,postoji mogucnost da nam pošaljete medicinsku dokumentaciju koja je potrebna
    I da na osnovu nje doktor da svoje mišljenje i eventualno predlog daljeg postupka."

    Ja sam iz ovoga iščitala da se može doći i jednom, no opet ne želim nikoga navoditi na krivi put pa ako je nekome ovo bitno najbolje je kontaktirati i sve detaljno dogovoriti.
    Prošli Petak sam pisala Pronatalu jer sam željela dobiti konkretne odgovore na neka pitanja, između ostalog vezano i za cijene. No, još nisam dobila odgovor, tako da će to sa Pronatalom za sada ostati informativnog karaktera.

    Danas sam iz klinike PFC dobila protokol i upute. Menstruaciju očekujem početkom idućeg tj. i mislim da bi mi psihički bilo stresno planirati odlazak već krajem ovog i početkom idućeg mjeseca. Moram i nalaze napraviti i vidjeti gdje lijekove kupiti. Govorim dobro? Btw promijenila sam ginekologa, za sada sam zadovoljna, razgovor je protekao profesionalno i glatko i nadam se da će tako i ostati.
    Iduća menstr. mi pada polovinom 12-tog i onda opet preskačem jer će klinika biti zatvorena. Kako stvari trebat ćemo planirati za prvi mjesec.

  40. #4040

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Cure, mislim da sam na ovoj temi negdje vidjela okvirno cijenu pojedinih lijekova, sad sam se vraćala natrag i ne mogu pronaći.
    Za stim. sam dobila: Gonal F (pen) 2x200 i 4x150 s opcijom mogućeg produljenja stim.; Orgalutran 3*0,25mg, stop inekcija Pregnil 1000 jedinica ili Ovitrelle 1 ampula.

    Bilo kakve inforamcije: o cijeni, gdje je najbolje kupiti, treba li na nešto paziti vezao za sami lijek i sl. su itekako dobrodošle.

    Carrot želim ti poslati pp da ne zatrpavam temu vezano za MTese. No, ne nalazim kako poslati. Možda još nemam mogućnost slanja pp. Molim te ako i kada vidiš ovu poruku da mi se prva javiš na pp. Hvala

  41. #4041
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    Gita...sretno kada god kreneš.
    Sjećam se našeg prvog postupka kada smo išli baš za Sv.Nikolu pa par dana iza punkcija/transfer....moram priznat da smo pogodili predivno vrijeme za posjetiti Prag. a bilo nam je sve u zadnji tren,ljekove nabavila doslovno na dan menstruacije.
    ne znam kako se krecu cijene ljekova sada,meni je u nabavi pomogao moj ginekolog da ih dobijem po nabavnoj cijeni,ustedio mi je sigurno tisucu kuna na kraju. i psoto je isto bila mogucnost produljivanja a nisam vise imala kremuli smo na put ranije tj na vrijeme nismo cekali zadnji tren. smjestaj se stvarno moze naci po pristojnoj cijeni pa koji dan vise nije strasno. prosli put smo hotel uzeli preko klinike a ovaj put sami,jeftinije nam ispalo.
    neka si promjenila doktora,dobro je to

  42. #4042

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Little ivy hvala puno, i na podršci i na informacijama. Probat cu dobit sto prije terminn kod gin. Vec danas ili pocetkom tjedna i savjetovati se. Kod nas se na nalaz papa testa ceka 10 tak dana a mens.trebam dobiti vec oko 20-tog tako da...ovisno sto uspijem i kako uspijem, ali malo mi stvara psihicki pritisak tako da mislim da ce ipak biti prvi mj. Super što ti je sve išlo brzo, bitno je to... nekako i čovjek dovije više snage. I naravno puno sreće ponovno.

  43. #4043

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Za moju zadnju stimulaciju sam kupila u ZG ljekove kod ljekarne F. Oni su specijalizirani i imaju uvijek svega na lageru. Zadnje cijene za gotovinu:
    Gonal f 75 iu - 199 kn
    Gonal f pen 300 iu 772 kn
    Gonal f pen 450 iu 1172 kn
    Gonal f pen 900 iu 2462 kn
    Menopur 75 iu 146 kn
    Orgalutran 277 kn
    Posljednje uređivanje od Inesz : 20.11.2017. at 07:06 Razlog: uređen naziv ljekarne radi pravila foruma

  44. #4044

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Hvala Elvi

  45. #4045
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Gita, papa kod privatnika je za par dana. Lijekove kupis u 5 min. Na booking.com nadjes last minute ponude i to je to.

  46. #4046

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    93

    Početno

    Rominka, hvala na info, pratim te i držim fige za sve Inače, htjela bih još nešto reći za lijekove - djevojke kojima je imalo bliža BiH, bilo bi dobro pogledati tamo cijene. Usporedbe radi, kada sam uzimala klomifen, kod nas je cijena bila preko 100 kn, a u BiH sam ga u ljekarni platila oko 20 kn S obzirom da su tamo lijekovi inače puno jeftiniji, a vidim da to nitko ne spominje, ako vam je blizu i ako ste u prilici, moj savjet je da kupujete tamo sve sto možete.

  47. #4047

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj Gita 10 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, mislim da sam na ovoj temi negdje vidjela okvirno cijenu pojedinih lijekova, sad sam se vraćala natrag i ne mogu pronaći.
    Za stim. sam dobila: Gonal F (pen) 2x200 i 4x150 s opcijom mogućeg produljenja stim.; Orgalutran 3*0,25mg, stop inekcija Pregnil 1000 jedinica ili Ovitrelle 1 ampula.

    Bilo kakve inforamcije: o cijeni, gdje je najbolje kupiti, treba li na nešto paziti vezao za sami lijek i sl. su itekako dobrodošle.

    Carrot želim ti poslati pp da ne zatrpavam temu vezano za MTese. No, ne nalazim kako poslati. Možda još nemam mogućnost slanja pp. Molim te ako i kada vidiš ovu poruku da mi se prva javiš na pp. Hvala
    gita draga poslala sam ti...pogledaj pp...

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  48. #4048

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    19

    Početno

    Pozdrav, je li itko išao nedavno u Prag na Micro tese? kakav je postupak? koliko košta? koliko se dugo mora boraviti u Pragu ako se nakon toga ide na postupak umjetne? u biti suprug ima dijagnozu azoospermije, trebao bi sada na biopsiju na Merkur međutim odlučili smo se ne gubiti vrijeme već otići odmah na Micro tese i vidjeti ima li spermija i ako ima obaviti odmah umjetnu. Imate li kakve savjete, koja klinika je najbolja, koliko novaca moramo odvojiti, koliko dugo se čeka na red? svaki savjet je dobro došao jer ne znamo apsolutno ništa o tome, a za Prag smo se odlučili jer po forumima vidimo da svi hvale... ima li možda netko iskustva s klinikom New Life, da li dr. Emre još radi?

    hvala Vam puno na svakom odgovoru, sada sam Vas izrešetala s mnogo mnogo pitanja

  49. #4049
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    evo da se javim i mojim čehinjama i česima
    danas vadila i beta je 1500!!! juhuuu!

    sretno svim dalje....nema predaje!

  50. #4050
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    Citiraj little ivy prvotno napisa Vidi poruku
    evo da se javim i mojim čehinjama i česima
    danas vadila i beta je 1500!!! juhuuu!

    sretno svim dalje....nema predaje!
    Draga ivy evo i ovdje da cestitam. Bravo draga beta je wow. Nema predaje tako je

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •