Stranica 121 od 149 PrviPrvi ... 2171111119120121122123131 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 6,001 do 6,050 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #6001

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Alondra, držimo fige i čekamo lijepe vijesti!

  2. #6002

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    76

    Početno

    Sanrio, Nika hvala puno
    Ja sam isto dobila prednison 5mg do testa, nakon et po 1 dnevno, u slucaju trudnoce ispiti svih 20 kom.
    Evo borim se, brojim dane. Nastojim biti koliko toliko normalna

  3. #6003

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Alondra a ti ideš sa svojim js? I ipak uzimaš taj Prednizon?

  4. #6004
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Lovelife, prednison daju bez obzira na koju opciju ides. Nije to bitno za njega.

  5. #6005

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Hvala Rominka.
    A tko daje taj Prednizon? U Pragu?
    Ili će mi ga dati u Petrovoj?

  6. #6006

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    76

    Početno

    Da, doktor je napisao preporuku na otpusnom pismu a ja sam kupila kod njih jer mi se nije dalo obilaziti apoteke a ostali smo jos tri dana u Pragu nakon et. Njima je svejedno hoce li dati recept ili lijek. Ja sam imala utrogestane i folacin sa sobom jer su mi to napisali odmah cim su poslali protokol. To mi je sva terapija. Pitala sam za dodatni progesteron, injekcije ili nesto, rekao je nema potrebe.
    Off topic: kad mi je krenulo prije 2 dana neko rozo smedje brljavljenje povecao mi je utrogestan i rekao da mirujem do testa strogo.

  7. #6007
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Rominka.
    A tko daje taj Prednizon? U Pragu?
    Ili će mi ga dati u Petrovoj?
    Ovisi o klinici gdje ides. Neki dr ga daju u protokolu vec od 2 dana, neki ga uvode 7 dan a neki pak od transfera. To moras s njima vidjeti. Na temelju protokola soc gin ce ti dati recept, a i da ti ne da jeftin je. Kod nas je Decortin, da te ne buni.

  8. #6008

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Hvala Rominka!

  9. #6009

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Draga Alondra, znam da ti neće biti neka utjeha, ali ja sam imala takva krvarenja do 7.tjedna. Jako sam brinula, ali nadam se da je to sad iza mene. Na svakom uzv je sve bilo ok. Samo dosta odmaraj i misli pozitivno! Držim fige

  10. #6010

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Alondra, kakvo je stanje kod tebe? Kad je beta?

  11. #6011

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    76

    Početno

    Evo raport:
    Taj dan kad je bio embriotransfer ja ga uopste nisam osjetila. Nisam osjetila ni vidjela bukvalno nista. Cak su mi svakakve misli prolazile kroz glavu...
    Danima poslije nikakav simptom, nista, nula bodova. 6dpt uvece krenu bolovi i smedjarenje, pa do danasnjeg dana svi spektri crvene boje su se izredali. Nekoliko testica sa blijedom linijom, sve do jutros. Jutros dvije debele crte i beta 980 Hvala Rominka, Nika, Sanrio, Inada, Durmire i sve ostale. Bez vas bi mi bilo jako teško!

  12. #6012
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Opaaa Alondra bravo, cestitam. Sada smireno i polako dalje. Tu smo ako sto treba.

  13. #6013

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    42

    Početno

    Alondra uljepaala si mi ne dan nego cijeli mjesec! Bravo Bravo i Bravo!!! Svaka cast i da ti sve prodje kako treba i da budes dobra mama

  14. #6014

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Joj alondra sad vidim da si trudnica, super draga. Bas sam ti poslala pp. Nasa donatorka u cetvrtak ima aspiraciju pa se spremamo za put. Super super za tebe

  15. #6015

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Opaaaaa! Super,super,super
    Čestitam od srca! Krasna,velika beta!

  16. #6016

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Alondra, čestitke od srca! Samo smireno sad dalje.

  17. #6017

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    76

    Početno

    Hvala cure! Inada zelim ti sretan put jos jednom i da se i ti vratis nazad sa svojom praškom čarolijom u buši!
    Durmire, Lovelife, i sve ostale vi ste sljedece
    Ja mislim da sanjam, ako smo puno off topic ja se ispričavam jer u javi to ne bih nikada uradila
    Enivej... da kažem, mislim da prije nisam napisala, ja sam od dodatnih metoda uzela embrioscope, vitrifikaciju, picsi, assisted hatching i embrioglue. Ne znam koliko je sve to utjecalo al kad je bal nek je maskenbal. I neko je spominjao konsultacije u klinikama prije odluke. Ja nisam imala mogucnost da odem, ali mi je znacio taj videopoziv. No ono sto nam je jos zaista pomoglo je UZ i pregled folikula prije stoperice i to iz 2 razloga: 1. Dr je sam procijenio stanje i dalji tok stimulacije i lijekova te shodno tome dan pilunkcije; 2. Na razgovoru prije i poslije pregleda smo se jako dobro ispricali, tj mogli smo da pitamo sve sto nas je zanimalo i dobiti odgovore. A poslije voznje autom od 10h bilo je lijepo odmoriti se, srediti utiske, upiti ljepotu Praga i pozitivan otići na punkciju. Ako ikako mozete priustite si raniji dolazak ili dolazak na konsultacije. Ima to svakako svoje pozitivne strane...

  18. #6018

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Nika, kako ste vas troje?

  19. #6019
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Alondra prvotno napisa Vidi poruku
    Evo raport:
    Taj dan kad je bio embriotransfer ja ga uopste nisam osjetila. Nisam osjetila ni vidjela bukvalno nista. Cak su mi svakakve misli prolazile kroz glavu...
    Danima poslije nikakav simptom, nista, nula bodova. 6dpt uvece krenu bolovi i smedjarenje, pa do danasnjeg dana svi spektri crvene boje su se izredali. Nekoliko testica sa blijedom linijom, sve do jutros. Jutros dvije debele crte i beta 980 Hvala Rominka, Nika, Sanrio, Inada, Durmire i sve ostale. Bez vas bi mi bilo jako teško!
    Jeeeeeeeee, bravo, čestitam od srcaaaaaa Alondra!!!

  20. #6020

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    76

    Početno

    Hvala velikavisoka! Kakva je kod tebe situacija? Htjela sam ti reći a i drugima naravno da sami lijekovi imaju veliku ulogu, da te ne buni tvoja 1 js iz jednog od postupaka. Ja sam imala sa puregonom (jako malim dozama) 100ij 7 zrelih js u 31oj godini, a sa menopurom samo 1 js u 32oj. Nikakva reakcija. Dr iz Slo me ubijedio da ne smijem primati velike doze fsh da bi to bilo pogubno za mene zbog pcos i debljine. Kad je dr iz Praga rekao pocinjemo sa 300ij puregona bez suspresije ja sam se jako bojala. Imala 11 js 6 zrelih 2 poluzrele u 36oj godini. Hocu da kazem da ukoliko krenete u postupak u Prag, tj novu kliniku, nove doktore iznesite im sve svoje nedoumice i pitajte sve sve sve. Nekad nema pravila.

  21. #6021

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Sretno i svim curama kojima put u Prag slijedi u prosinačkim danima.
    Sanrio, hvala na pitanju. Dobro smo☺. Sad se već lijepo vide na uzv. Kako se vi držite?
    U kojem ste tjednu radile 4d uzv?

  22. #6022

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    76

    Početno

    Mali update: nakon 49h beta hcg iznosi 2791

  23. #6023

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj Alondra prvotno napisa Vidi poruku
    Mali update: nakon 49h beta hcg iznosi 2791
    Top! Čini mi se da ćeš i ti u shopping duplih kolica skupa sa Nikom i Rominkom!

  24. #6024

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    76

    Početno

    Daj Bože! I od mene najjače vibracije za sve koje idete uskoro u Prag. Ja non stop pratim temu pa slobodno ako sam sta zaboravila pitajte, pišite. Tu sam.

  25. #6025

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj Nika39 prvotno napisa Vidi poruku
    Sretno i svim curama kojima put u Prag slijedi u prosinačkim danima.
    Sanrio, hvala na pitanju. Dobro smo☺. Sad se već lijepo vide na uzv. Kako se vi držite?
    U kojem ste tjednu radile 4d uzv?
    Sve pet kod nas, samo da tako ostane!
    Ja sam se naručila na veliki anomaly za tjedan dana, bit ću 20+1 tt onda. Kažu da su najbolje slikice na 4D sa cca 25-26 tt. Da se bebe već dosta podebljaju pa su fotogeničnije

  26. #6026

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima...nova sam...
    Imam 40 god a muž 52.Imam kćer od 17 god iz prvog braka,muž ima 2 kćeri iz prvog braka(18g i 12god)i zajedno imamo sina(4 god).
    Prije godinu dana sam imala vanmateričnu koja se sama povukla,nisu bili potrebni lijekovi ni operacija.Nakon toga ne dolazi do trudnoće.
    Pripremamo papire za ivf...
    Zanimaju me vaša iskustva u Pragu...

  27. #6027

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Da javim trenutno stanje, od 8 zrelih js, jucer smo imali 6 embrija, cekmo utorak kada bi trebo biti transfer.
    Inace smo odusevljeni pristupom u Europe ivf, kad smo dosli prvo smo s kordinatoricom rjesili papirologiju pa sam ja imala uzv i imali smo razgovor s dr.Kultom, nakon toga su muzu izvadili krv i dao je sjeme, sveukupno smo bili u klinici sat vremena.
    Sreli smo nekoliko parova s naseg podrucja ex yu, odsjeli smo u Popelku gdje takoder ima nekoliko parova s naseg kraja koje smo sreli u klinici, medutim skuzili smo da nisu bas zainteresirani za druzenje. No nije ni bitno, svi smo u svojim brigama.
    U meduvremenu obilazimo Prag uzduz i poprijeko, nahodali se ko nikad u zivotu.
    Alondra mi smo takoder prezadovoljni sa svime, nadamo se sretnom ishodu postupka kakav je i kod vas

  28. #6028

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    76

    Početno

    Ja Inada bas mi je drago to je dobar rezultat! Vjerujem da ce tu biti dobrih embriona Mi smo do transfera po cijele dane lutali pa vam preporucujem isto Jesi vidjela kako su svi divni Bice to super sve vjerujem i javljaj nam se obavezno! Puno srece!
    Ane.ane dobro nam dosla, svi vi skupa Super je sto pripremate papire, povadite sto je moguce vise nalaza radi vaseg zdravlja prevashodno. Ovdje se najvise spominju iskustva u PFC, Pronatal i sada evo Europe IVF. Ako mozes procitaj zadnjih 5-6 strana dosta toga je vec napisano pa nas naravno pitaj sve jos sto te zanima. Sve su klinike slicne nekako nam je svima presudila za izbor nasa prva komunikacija sa njima (mail, videopoziv, poziv) pa bih i vama savjetovala da napisete vasu situaciju (sve nalaze koje vec imate) i posaljete svim klinikama informativno. Naravno pitajte ih za prijedloge, cijene, tok postupka i sl.

  29. #6029

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Evo danas napravili transfer i sutra s nama kuci ide jedna blastocista a druga ostaje zamrznuta. Na kraju od 6 embrija koliko je bilo u pocetku, jucer 4dan je bilo 5 emrija, a danas kad smo dosli na transfer docekala su nas samo 2. Iskreno ja sam se nekako nadala da ce ih biti bar 3 ili 4 ali sta mozemo. Prije transfera samo opet imali razgovor s dr gdje mi je odredio terapiju za dalje pa sam onda imala transfer koji mi je takoder on radio. Linepo smo se na odlasku ispozdravljali sa dr. i kordinatoricom i to je to. Sad cekanje 14 dana do bete.

  30. #6030

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Držim fige da nam se u klubu trudnica pridružiš što prije.

  31. #6031

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Oprosti a gdje su ti vadili progesteron u pfc ili meni tamo nikada nisu vadili hormone svaki put su mi nesto zbrljavili uzeli novce i na kraju nista..imala sam samo 3 feta od sonirqnih stanica...nikad mi tamo nisu nista vadili jedva sam zadnji put i ultrazvuk dobila prije odmrzavanja na moju inicijjativu jer je bio tanak zadnji put 11,6 i opet nista sad trazim koju cu kliniku odabrati slkedecu 40.je blizu moram.pozuriti

  32. #6032

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    42

    Početno

    Inada to ce biti sve OK .. Samo se sada opusti i uzivaj jesi uzela sta od dodarnih intervencija(embrioglue itd)?

  33. #6033

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Hvala!
    Durmire, nismo nista uzimali dodatno.

  34. #6034

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Lovelife, jesi ti u pripremama? Kada ideš u Prag?

  35. #6035

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    42

    Početno

    Inada kakvo je stanje?

  36. #6036

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Ah ne znam, ja se osjecam normalno, mislim da sam malo napuhnuta u donjem djelu trbuha, mozda umisljam. Mozda su mi i grudi napuhnute...ne bole me. Danas bi bio 25dc tj 3dnt. Na bolovanju sam ali nisam prikovana za krevet, evo kuham ali sve lagano. Kud god idem sve radim s noge na nogu, kako ja kazem lijeno. Jedino bi mogla spavat.... na momente kao da osjetim da mi lijevi jajnik zatreperi ali cisto lagano. Mada pokusavam sto vise bit opustena i ne razmisljat o svemu previse i ne trazit simptome.

  37. #6037

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Nika39 prvotno napisa Vidi poruku
    Lovelife, jesi ti u pripremama? Kada ideš u Prag?
    Nika, htjeli smo sada u 12.mj.
    No Andrijana je rekla sto ako mi se dovoljno ne zadeblja endometrij a oni idu na godišnji, tako da odgađamo..

  38. #6038

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    42

    Početno

    Polako Inada.. Samo opusteno. Ja sam se mozda malo vise ulijenila prva tri dana - a mozda je trebalo da kucam spremam itd. A ja sam 80% lezala..

  39. #6039

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    95

    Početno

    Pozdrav drage hrabre ženice.
    Nova sam na ovoj temi, ali pročitala sam hrpu vaših objava ovdje u ovoj temi. Divno je kakva ste podrška međusobno
    Moja situacija je sljedeća: imam sina od 13 godina iz ex-braka i kćerku od 6,5 godina iz ovog sretnog braka.
    Imam 38,5 godina. Kćerku smo dobili na VV iz prvog pokušaja u ICSI postupku iz jednog jedinog dvostaničnog embrija. Tek sad smo svjesni koliko smo tada imali sreće.
    Prije 2 godine smo odlučili da želimo 3. dijete. Svjesna sam da ste većina ovdje u pokušaju da ostvarite svoju prvu trudnoću i s obzirom koliko meni svi ovi nesupjesi teško padaju, mogu tek zamisliti kako je vama. Svi nas tješe - budite sretni -imate dvoje djece.
    I tako i je. ALI, kad doneseš odluku da želiš dijete, bez obzira što je treće, želja je jednako veeeeelika kao i kad želiš prvo.
    Uglavnom, počeli smo s Vinogradskom gdje su MM tražili ponavljanje spermiograma koji je do tada bio Cryptozoospermia, a s ponovljenim Azoospermia. Znači - spremića doslovno 0
    Nakon toga su ga poslali na TESE gdje su uspjeli dobiti nekoliko krioampula. Međutim, nakon još nekih razočarenja u Vinogradskoj odlučili smo krenuti u privatnu kliniku u koju je otišao dr s VV koji nam je "napravio" kćer.
    Tamo preporod što se tiče svega, ali i dalje neuspjeli postupci. Iako, tamo MM uspjevaju svaki put naći nekoliko dobrih spermića iz svježeg uzorka. Toliko o azoosperiji iz Vinogradske. Ovdje embriolog sjedi i plače i po dva sata nad uzorkom MM da bi uspio naći par plivača. U Vinogradskoj očito za to nemaju vremena.
    Uglavnom, ja produciram mali broj JS (4-6), od kojih budu 2-3 pogodne za oplodnju i na kraju najčešće oplođena bude samo jedna. Tu jednu bi mi vraćali 2-3 dan (znači 2-stanični ili 8-stanični zametak). Samo jednom su uspjeli oploditi 3, od kojih su mi jednu vratili, a dvije pustili da vidimo hoće li doći do blastociste pa smo ih planirali zamrznuti. No. 3. dan su se prestale dijeliti. Tako da u principu meni niti jednom nismo uspjeli doći dalje od 8-staničnog embija.
    A dodatni je problem što mi je endometrij predebel. Da - predebel?! Uglavnom, nakon punkcije i u trenutku kad bi mi trebali vratiti, endometrij mi već bude predebel. Razvoj folikula i zadebljanje endometrija nisu sinhronizirani. U 10. mjesecu sam imala zadnji stimulirani postupak kad se odustalo od transfera upravo zbog predebelog endometrija. Prije 2 tjedna su mi radili FET s tim smrzlićem iz 10-og mjeseca na 9. dan ciklusa i endometrij mi je bio 15 mm. Jučer sam vadila betu i opet neuspjeh
    Uglavnom, tek sad nam je palo na pamet da su za neuspjehe možda krive i moje JS. Kod postupka prije 6,5 godina je bio problem samo u suprugovim nalazima, ali eto što 6,5 godina (odnosno više od 7 kad se uzme u obzir vrijeme postupka) napravi ženskom tijelu. Sad je problem i u meni.
    Definitivno mislimo pokušati s doniranim JS u Pronatalu. Iako, s obzirom s MM nalaze, možda će biti potrebna i donacija spremića. Za njih smo se odlučili na preporuku sestriče od MM koja je nakon 7 god MPO borbi u HR, uspjela od prve kod njih i ima preslatke blizance s doniranim JS.
    Danas sam im poslala prvi mail, pa ćemo vidjeti kako dalje.

    Skakala sam od sreće čitajući svaku od vaših objava s pozitivnim betama!
    Ajmo neka ih bude još puuuuuno!
    Šaljem pozitivne vibre svima

  40. #6040

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Moja beta danas 13dpt 676, sreca do neba.

  41. #6041

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    76

    Početno

    Inada 100 puta bravo i najljepse čestitke Gregibela javite nam kako ste zadovoljni i naravno pitajte sve sto vas zanima

  42. #6042

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Inada, čestitam!!!

  43. #6043

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    42

    Početno

    Inada cestitam - najveca sreca

  44. #6044

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Inada, čestitam od srca!!

  45. #6045

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Hvala vam cure! Jucer 15dpt beta 1747, meni se cini jako velika, vracena 1 blastocista. 30.12. imamo zakazan uzv.

  46. #6046

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Cure koje ste koristile prednison zanima me do kad ste ga pile. U otpusnom mi pise da popijem samo tu 1 kutiju. Jeste i vi tako ili ste postepeno prestajale? Ima li ga kod nas u ljekarnama? Ja sam ga dobila u klinici

  47. #6047
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Inada, ja sam po protokolu pila Prednison/Decortin kod nas do 12 tj. Do potvrdjene trudnoce sam pila 10 mg, zatim do kraja 11 tt 5mg i 12tt sam smanjivala i zavrsila s njime. Nemoj na svoju ruku prestajat, savjetuj se prije. I, cestitam od sveg srca

  48. #6048

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Pitala sam u klinici rekli su mi da kako pise u otpusnom do kraja kutije, samo da prestanem. Ja pijem od 5mg

  49. #6049

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    I ja sam dobila uputu da popijem jednu kutiju. Ja sam pila po pola tablete dnevno, dakle 40 dana. Nakon što sam popila tu kutiju, prestala sam ih piti.

  50. #6050
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Citiraj inada prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam cure! Jucer 15dpt beta 1747, meni se cini jako velika, vracena 1 blastocista. 30.12. imamo zakazan uzv.
    Inada, čestitaaaam!!!! Je, beta je stvarno lijepa i velika, samo kad se sjetim moja je prvi put 13dnt bila 2401, isto nakon jedne blastice (starija curka )
    Prednison do kraja kutije, 40 dana pola tbl.

    Drage cure, mi razmišljamo o idućoj godini i našem zadnjem transferu jer imamo još zamrznuto, pa možda bude i treća srećica (vj opet u 6.mj)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •