Stranica 82 od 149 PrviPrvi ... 3272808182838492132 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,051 do 4,100 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #4051

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Čestitke little Ivy [emoji16] odmah je lakše čekati betu

    Poslano sa mog T04 koristeći Tapatalk

  2. #4052

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Draga Ivi cestitammmm! :D Elvi sretno!

  3. #4053

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Cure da vas pitam, neodlucna sam: uzeti hatching,embrioglu ili oboje? Kakvo je vase misljenje? Da se opredjelim za jedno ili ipak uzeti oba? Neznam kako hatching i embrioglu idu zajedno

  4. #4054
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Ja sam sad uzela oboje, a vrlo vjerojatno cu i slijedeci put bez obzira sto ovaj put nije uspjelo.

  5. #4055

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Tako sam i ja mislila, najvjerovatnije cu uzeti oboje ako povecava sanse. 2018 je nasa godina Romi

  6. #4056
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    uzela oboje. sto god povecava šanse dobro dođe.

  7. #4057

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    I mi smo uzeli oboje jer smo imali samo jednog smrzića.

    Poslano sa mog T04 koristeći Tapatalk

  8. #4058

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Rominka jako mi je žao, Ivy od srca čestitam.

  9. #4059

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Pozdrav svima! Cestitam svim saborkama koje su u skorije vrijeme postale mame i zelim srecu svima koji ocekuju embrio transfere, i srecu u postupcima generalno.
    Ja sam bila aktivna prije godinu dana kada je moj muz imao operaciju Micro Tese, nakon koje nije pronadjen nijedan spermic. Nakon toga smo napravili pauzu dok smo razmislili kako i sta dalje. Odlucili smo se za donaciju sperme u klinici Pronatal Repro u C.B. Imamo zakazane konsutacije 15.12. Koliko vidim vecina vas je isla ili u Pronatal ili u PFC i komentari su pozitivni kako za jednu tako i za drugu kliniku. Ja sam odabrala Pronatal jer je to bila i preporuka embriologa koji mi je ujedno i savjetovao da ukoliko se odlucimo za donaciju da idem na proces inseminacije, jer su svi moji nalazi u redu. Znam da je postotak uspjesnsti ove metode nizak, ali nekako vjerujem da cu uspjeti. Da li je neko imao iskustva sa inseminacijom? Veliki pozdrav za sve!

  10. #4060
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Lopuzice, ne znam odakle ste i placate li sami. Pretpostavit cu da placate. U tom slucaju, meni je van pameti, bez obzira na tvoju ok situaciju ici na inseminaciju. Kad vec potezete toliki put, upustate se u te vode, placate postupak, nije li bolje ici u ivf, zbog sansi. S druge strane, godine idu, i pocinjati s inseminacijom u tvojim, u Cekoj....ne znam. Ja zaista ne bih. Mukotrpni su ti postupci. Kolike su sanse sa inseminacijom? Tko ti je to preporucio? Cesi? Inace, mi smo se pred dva tj vratili iz CB pa ako ti bilo sto zatreba vezano za grad, od smjestaja, do restorana, izleta javi se.

  11. #4061

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Romanika, hvala na iskrenom odgovoru. Htjeli smo da probamo sa inseminacijom bas iz razloga sto je povoljnija i zato sto inseminacijom ne narusavam svoje zdravlje jer ne moram imati stimulaciju, a kao sto si i rekla ti postupci su mukotrpni. Ineseminacija je 900 eura, a IVF oko 3200 e. Jos uvijek razmisljamo, nisamo donijeli konacnu odluku, zato sam i htjela da se konsultujem sa vama.
    Hvala u svakom slucaju. Ako mi bude potrebna pomoc oko bilo cega, javicu ti se.

  12. #4062
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Sad te se sjecam,ti me jedina zoves Romanika znaci, ovaj period dok te nije bilo donijeli ste neke odluke. Ovo sto sam ti napisala je moje misljenje. Da smo poceli odmah kad smo saznali, kad sam ja imala tek 22 tada bih pocela sa inseminacijom. Molim te ne zaboravi da je to samo moje misljenje.

  13. #4063
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Pozdrav svima! Evo nije me bilo mjesec dana pa sam sad pročitala sve što ste pisale...
    Rominka baš mi je žao, little Ivy čestitam i svima ostalima puno sreće u raznim iščekivanjima.

    Mi planiramo u 1. mj u postupak u PFC.
    Jučer su mi stigli nalazi hormona, tu sam ih napisala: http://forum.roda.hr/threads/29465-s...=1#post3017300
    Ako možda koja od vas može prokomentirati. Po ovim referentnim vrijednosima progesteron i estradiol ispadaju izvan granica, ali sad sam tu pročitala da su neke od vas i za TSH uzimale terapiju ako je iznad 2 pa ako bi mi mogle to malo pojasniti.

  14. #4064
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Da i ovdje prijavim. Moja Beta je preko 1500

  15. #4065

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    116

    Početno

    Drage moje cure, krenula ja čitati temu od početka do kraja i isplaka se s vama i na pozitivne i negativne bete. Cure s negativnim betama, ne odustajete, doći će i vaše vrijeme.
    Mi, nakon 2 ivf-a ( u kojem smo imali stanice, oplodile se ali se ni u jednom postupku nisu primile) i 1 prirodnog (u kojem nije nađena jajna stanica) krećemo u prašku avanturu. Obzirom da je meni 38 godina dijagnoza je da su moje stanice slabije kvalitete pa smo odlučili ići na donaciju. Javili smo se u PFC iz kojeg smo odmah dobili cijenu (5.200,00 EUR s svime) i možemo planirati postupak negdje u veljači ili ožujku, kako se dogovorimo, dok nam se iz Pronatala još uvijek nitko nije javio ni nakon 2 mail-a. Ćitajući forum našla sam mail od Andrijane kojoj su se cure javljale pa sam direkto njoj poslala mail i sad čekam odgovor. Jel netko od vas zna koja je ukupna cijena u Pronatalu za donaciju jajne stanice? Također, kakva su vaša iskustva s jednom a kakva s drugom klinikom? Hvala cure i svima želim velike bete!

  16. #4066

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Tulipan37, evo ja sam i u istoj situaciji, imali smo 3 IVFa, prvi punkcija folikule (3)prazne , a druga dva bez adekvatnog odgovora..stanice se nisu razvijale tako da nije doslo ni do punkcije, tako da se sad pripremam za Prag. Odgovor sam dobila od Adrijane iz Pronatala i oni ne rade skype konzultacije, i zatvoreni su od 20.12.-5.1.2018 tako da sad cekam odgovor kada bi mogli ici posllje 5.1, a iz Prague Fertility Center ..mi se javilja Vanja i oni rade konzultacije preko telefona, i oni su mi vec poslali cijenik itd... tako da sad neznam koju da izaberemo ...i ako netko ima iskustva sa jednom i drugom klinikom, molim info .. Hvala

  17. #4067

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    116

    Početno

    Dani_jela, dobila sam cjenik od obe klinike i kad se sve zbroji cijena im je tu negdje, 100 EUR vise manje. Mi cemo se vjerovatno odluciti za PFC jer sam, citajuci forum, skuzila da je s dr. Sanjom otisao i najbolji embriolog iz Pronatala. A s druge strane, ako Pronatalu treba 5 dana da odgovori na mail... malo mi je to neprofesionalno. Naravno, tebi ne namecem da moras ici u PFC, samo kazem zasto su meni favoriti u ovom trenu. A vidim po forumu da ima dosta cura koje su bile tamo i zadovoljne su svime. Hocete vi ici preko hzzo-a, da vam dio refundiraju ili?

  18. #4068
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj Tulipan37 prvotno napisa Vidi poruku
    Dani_jela, dobila sam cjenik od obe klinike i kad se sve zbroji cijena im je tu negdje, 100 EUR vise manje. Mi cemo se vjerovatno odluciti za PFC jer sam, citajuci forum, skuzila da je s dr. Sanjom otisao i najbolji embriolog iz Pronatala. A s druge strane, ako Pronatalu treba 5 dana da odgovori na mail... malo mi je to neprofesionalno. Naravno, tebi ne namecem da moras ici u PFC, samo kazem zasto su meni favoriti u ovom trenu. A vidim po forumu da ima dosta cura koje su bile tamo i zadovoljne su svime. Hocete vi ici preko hzzo-a, da vam dio refundiraju ili?

    Tulipan37, molila bih te da napises cijene ovjde jer u zadnje vrijeme smo u potrazi za cijenam i sve nesto okvirno baratamo s nekih ciframa koje nisu skroz tocne. Kad si vec uspjela dobiti oba cjenika, hajde molim te napisi nam pa da rijesimo tu misteriju.
    Inace, sto se klinika tice, ima nas podjednako i u jednoj i u drugoj. Pa i u nekim drugim. Sve su uspjesne.

  19. #4069
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Elvi, dodji na temu nakon transfera pa napisi koji ti je dan. I samo nastavi u lezecem polozaju.

  20. #4070

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    116

    Početno

    Rominka i cure, evo u jednom postu cijene iz klinika.
    PFC - cijena postupka 5.200 EUR od čega je 4.500 donacija + 600 zamrzavanje + 100 STD. Ukoliko se uzima embrioglue cijena je još +200 EUR. Pitala sam i rekli su mi da nema nikakvih skrivenih dodatnih troškova osim ako mi ne želimo još neke dodatne mogućnosti (LAZT, PICSI, smrzavanje uzorka sperme, itd, oni se dodatno naplaćuju)

    Pronatal - ima 2 opcije:
    1 opcija - 5.100 EUR od čega je 4.500 donacija + 320 kriokonzervacija + 100 vitrifikacija + 100 taksa za uskladištenje kriokonzerviranog materijala + 80 STD (naknadu troškova donatorke vezanih za donaciju, pregled, anesteziju i stacionar donatorke, lijekove za stimulaciju, taksu za koordinaciju, ET sa kateterom, stacionar, SPG partnera, pripremu spermija, ICSI do 10 oocita, produženu kultivaciju)
    2 opcija - 5.550 EUR od čega je 4.950 donacija + 320 kriokonzervacija + 100 vitrifikacija + 100 taksa za uskladištenje kriokonzerviranog materijala + 80 STD (Obuhvata: naknadu troškova donatorke vezanih za donaciju, pregled, anesteziju i stacionar donatorke, lijekove za stimulaciju, taksu za koordinaciju, ET sa kateterom, stacionar, SPG partnera, pripremu spermija, ICSI do 10 oocita, produženu kultivaciju, EmbrioGlue, Primovision, asistirani hatching)

    EUROPE IVF - imaju 3 opcije:
    1 opcija - 4.000 EUR - Standard : ICSI (Mikrofertilizacija), standardna kultivacija embriona do stadijuma blastociste, transfer embriona, “sporo” zamrzavanje preostalih embriona
    2 opcija - 4.800 EUR - Standard + PICSI (metoda mikrofertilizacije koja podrazumeva sigurniju selekciju zrelih sprematozoida ne samo na osnovu njihovog oblika već i na osnovu sposobnosti da se vežu za hijaluronsku kiselinu – supstancu koju sadrži opna jajne ćelije), EmbryoScope i vitrifikacija (“brzo” zamrzavanje embriona)
    3 opcija - 5.200 EUR - Standard + PICSI, EmbryoScope, Asistirani Hatching, EmbryoGlue i vitrifikacija

    To je to što se tiče cijena i ponuda.
    Moj osobni utisak u vezi klinika i brzine odgovora na mail-ove je sljedeći: PFC odgovara na mailove odmah, nakon par minuta, odgovorili su mi na sve moje dosadne upite, u roku od 3 dana je moje nalaze (koje sam popunila u njihovom upitniku) pogledala doktorica, dala protokol kako bi izgledao i dali su mi termin u 3.mjesec (moja želja je bila 3 ili 4 mjesec),
    Pronatalu sam poslala 2 upita preko infa, nitko mi nije odgovorio. Na ovom forumu sam našla mail od Andrijane, njoj sam direktno poslala upit i javila mi se odmah. Poslala mi je cijene s tim da su iste bile u tablici kao što se nalaze na njihovoj stranici pa sam ja složila obe cijene s svim dodatcima i pitala da li je to ukupna cijena na što sam dobila potvrdan odgovor.
    Europa IVF su odgovorili sutradan, poslali su mi osnovnu cijenu donacije zajedno s cjenikom u PDF-u u kojem je sve opisano pa nije ni komplicirano. Što se tiče njih, daju opciju da Vas nazove njihov doktor koji priča hrvatski pa da porazgovarate o svemu.

    Evo cure, nadam se da sam svima pomogla. S tim da sam ja još uvijek zbunjena i ne znam koju kliniku odabrati. Nekako me sve poteže na PFC ali još jednom ću razmisliti o svemu pa ću, nadam se, biti i pametnija. Jedino nisam vidjela da je netko u zadnje vrijeme bio u klinici EUROPE IVF pa ako netko ima iskustva s njima molila bih da malo više napiše o njima.

  21. #4071
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Tulipan, to su sve cijene za donaciju js, zar ne? Samo da ne dodje do zabune.
    Mislim cak da i je netko bio u IVF-u, ali nekako smo orijentiraniji prema PFC-u i Pronatalu. A iskustava o tim dvjema klinikama imas zaista puno ovdje. Mi smo npr iz PFC-a presli u Pronatal. Samo i iskljucivo jer je Pronatal trazio detaljnije preglede kod mene dok je PFC isao metodom pokusaja i pogresaka.

  22. #4072

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    116

    Početno

    Draga Rominka, da, to su cijene za donaciju js. To sam zaboravila napisati. Hvala ti

    Nekako sam i ja orjentirana na PFC i Pronatal ali sam stavila i cijene za Europa IVF pa da imamo sve nove cijene na jednom mjestu. Obzirom na brzinu odgovora i pristup moram priznati da malo više naginjem na PFC al još uvijek nismo donijeli konačnu odluku. Forum sam pročitala od početka do kraja i stvarno sam dobila puno informacija o svemu. Zato mi je i drago da postoji ovaj forum u kojem sve možemo biti podrška jedna drugoj i razmjenjivati iskustva. Jel se Elvi javila na temu odbrojavanja? Nadam se da je sve ok i da je ono bilo implatacijsko.

  23. #4073
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Tulipan, hvala ti na informacijama.

  24. #4074
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Cure, u mjesec dana sam nekoliko puta upozoravala i selila postove na odgovarajuće teme.

    Pravila foruma i podforuma

  25. #4075

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Evo cure, da se i ja ponovo javim. Ja sam se ipak odlucila za PFC i sad sam u fazi da cekam da mi se javi doktorica sa protkolom tako da cu u Prag najvjerojatnije krajem prvog, pocetkom drugog mjeseca. Koji dan ciklusa treba doci u kliniku? I molim da bi vas za savjete za stanove u blizini klinike i bilo koje druge informacije koje imate.

    Iskreno se nadam da je 2018 nasa godina .

  26. #4076

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    4

    Početno

    Bok! Nova sam na forumu .Unaprijed se ispričavam ako bude nekih grešaka u komunikaciji ali nikad jos nisam komunicirala na nikakvom forumu ili portalu.Nakon 6 neuspjesnih IVF u Splitu odlazimo za Prag .Da li mi netko sa vise iskustva u Pragu moze reci koliko se ceka na konzultacije i da li se moze dogovoriti oko termina ili samo ono sto ti oni ponude i koliko se ceka na postupak donacije ? Hvala i pozdrav iz Zadra

  27. #4077
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Ja sam se jucer bas dogovorila s doktorom u PFC da u 1.mj krecemo, pa sam sad bas uzbudena . Biti ce nas znaci jos pocetkom godine, neka nam bude sretna .

    Iz mog iskustva sve se da s njima dogovoriti i ne ceka se dugo, ja sam mislim 2 tjedna za prve konzultacije cekala. Isto posto trebam dobiti oko Bozica prepisao mi je doktor tablete da odgodimo do nakon godisnjih.

    Za smjestaj si pogledajte preko booking ili airbnb, ima u Pragu puno opcija. PFC je blizu metroa tako da ako si i par stanica dalje a opet blizu metroa brzo se dode.

  28. #4078
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    Citiraj TiggiLovezIrina prvotno napisa Vidi poruku
    Bok! Nova sam na forumu .Unaprijed se ispričavam ako bude nekih grešaka u komunikaciji ali nikad jos nisam komunicirala na nikakvom forumu ili portalu.Nakon 6 neuspjesnih IVF u Splitu odlazimo za Prag .Da li mi netko sa vise iskustva u Pragu moze reci koliko se ceka na konzultacije i da li se moze dogovoriti oko termina ili samo ono sto ti oni ponude i koliko se ceka na postupak donacije ? Hvala i pozdrav iz Zadra
    Dobro nam dosla tiggi. Mi smo u PFC u pragu. Za konzultacije se ne ceka dugo, ali sad ti idu praznici pa neznam kako su doktorice tu. Na donaciju smo poslije dogovora cekali 2 mjeseca. Pitaj sve sto te interesuje. Ima nas tu da pomognemo

  29. #4079
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    Citiraj sljokicaa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se jucer bas dogovorila s doktorom u PFC da u 1.mj krecemo, pa sam sad bas uzbudena . Biti ce nas znaci jos pocetkom godine, neka nam bude sretna .

    Iz mog iskustva sve se da s njima dogovoriti i ne ceka se dugo, ja sam mislim 2 tjedna za prve konzultacije cekala. Isto posto trebam dobiti oko Bozica prepisao mi je doktor tablete da odgodimo do nakon godisnjih.

    Za smjestaj si pogledajte preko booking ili airbnb, ima u Pragu puno opcija. PFC je blizu metroa tako da ako si i par stanica dalje a opet blizu metroa brzo se dode.
    Ima nas ima sljokice i ja sam na kontracepciji do 5.1 i onda aBd krajem mjeseca u pragu ❤️

  30. #4080
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Super, sretno svima
    Da praznici u PFC su 22.12-3.1.

  31. #4081

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Pozdrav ekipa, kod nas negativna beta prema očekivanjima. I sad smo definitvno u dilemi. Da li nastavljati sa PFC, koji kao što je Rominka napisala idu metodom pokušaja i pogreške ili krenuti u neka daljnja traženja mišljenja.
    I koje dodatne pretrage ste radile nakon nekoliko neuspješnih pokušaja?
    Jer mi uvijek idemo na donaciju sperme zbog azoo jer je kod mene kao sve u redu.

  32. #4082
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    Draga elvi zao mi je. Neznam sta bih ti rekla. Ja sam isto vec dugo u pfc i za sad jos ne razmisljam da mijenjam kliniku. Ali opet kao sto ti kazes mozda ipak treba traziti i druga misljenja. Ima dosta cura sto su radile hysteroskopiju ili endo-scratching ( kod mene nije pomoglo ni to ) sacekaj jos malo sigurno ce se javiti jos neka curka sa dobrim savjetom za tebe. ❤️

  33. #4083

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj kaji prvotno napisa Vidi poruku
    Ima nas ima sljokice i ja sam na kontracepciji do 5.1 i onda aBd krajem mjeseca u pragu ❤️
    Jel mi mozete reci kako to ide s donacijom ? Jel u cijenu idu sve jajne stanice koje se dobiju stimulacijom ili samo odredjeni broj ? Da li ako zena da npr 29 stanica meni stave dvi a ostalo zamrzavaju pa ja onda dolazim samo na transfere kasnije ? Oprostite ako su pitanja glupa ali idem prvi put pa ne znam bas kako to sve ide tek proucavam i ulazim u sve to ...

  34. #4084
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    TiggiLovezIrina, ukoliko idete s donoacijom js, tada se bira tvoja donorica, uskladjuju vam se ciklusi i js su zapravo tvoje. Da ih dobije 29, sve idu u oplodnju. No, moras znati da 29 folikula ne mora nuzno dati i 29 zrelih js, niti 29 embrija. Ne znaci da ce se svih 29 oploditi niti da ce svi nastaviti sa oplodnjom. Ali, nacelno, sve js su tvoje i idu u oplodnju i svi embriji su time tvoji te ih zaledjuju i nakon toga ides u frozen embrio transfer - FET.

  35. #4085

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    4

    Početno

    Rominka hvala na odgovorima. Da li u Prag odlazim samo na transfer a sve ostalo mogu prema njihovim uputama obaviti kod svog ginekologa ? Koliko je potrebno ostati u Pragu ? Samo taj dan transfera ili nekoliko dana ? Znaci ako kod mene nema stimulacije nego samo priprema maternice onda to znaci da nema ni nekakvih posebnih lijekova osim utrogestana i pratiti endometrij npr nema injekcija ? Udavi vas ja s pitanjima

  36. #4086
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    Citiraj Tigerlilly prvotno napisa Vidi poruku
    Evo cure, da se i ja ponovo javim. Ja sam se ipak odlucila za PFC i sad sam u fazi da cekam da mi se javi doktorica sa protkolom tako da cu u Prag najvjerojatnije krajem prvog, pocetkom drugog mjeseca. Koji dan ciklusa treba doci u kliniku? I molim da bi vas za savjete za stanove u blizini klinike i bilo koje druge informacije koje imate.

    Iskreno se nadam da je 2018 nasa godina .
    Što se tice smještaja oko PFC klinike mi smo trazili preko booking-a ima par jeftinijih hotelčića okolo. u blizini je metro stanica i brzo ste u centru praga za malo turistickog obilaska(treba se opustit i obavezno kupovat karte za javni prijevoz jer kontrola ima puuuuuuno i rigorozni su) a isto tako tu u kvartu je i veliki shopping centar tako da ima i restorana i butiga. Prvi put smo uzeli smjestaj preko klinike a ovaj put samii jeftinije nam bilo. prvi put kada smo isli u cijeli postupak kao i vi planirali smo par dana ranije da smo gore zbog udaljenosti i puta pa je i avio karta ispala nesto povoljnija a sada drugi put smo isli u dan i avio je isapo preskup ali sto je tu je. ako mozete daj te si 2 dana lufta u putu. kad dobijes njihov protokol bit ce ti napisano i kada otprilike moras biti gore,ja sam planirala tocno tako jer me bilo strah ako produze mi stimulaciju dan dva da u Gradu necu naci ljekove pa bolje da sam gore.
    ako te sta zanjima pitaj....nadam se da je 2018 vaša godina

  37. #4087
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    elvi zao mi je....ne znam sto bi rekla za dodatne pretrage,mozda ne bi bilo loše napraviti koju. ja osobno osim hormona i klasicnog uzv-a nisam radila nista. zasto ne bi pitala i njih na PFC sto misle i sto preporucuju....

    i usput ekipa....kod nas uz neke trzavice sve ok. neki dan uz 6+1 i malo srculence se čulo

  38. #4088

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Drage cure, zene, kraljice,

    dobila sam danas ovaj mail i upute od kojih mi se zavrtjelo u glavi pa vas molim pomoc. Ako je previse pitanja da ne zatrpavam temu moze i u PM odgovori.


    "Pregled materice, endometriuma i jajnika na ultrazvuku,
    -* * * * * Brisevi kojima se otkrivaju specificne infekcije (Hlamidija,Mikoplazma i Ureaplazma)
    -* * * * * Preventivni citoloski PAP test grlica materice
    -* * * *
    s obzirom da se punkcija jajnih celija radi u anesteziji,* na dan punkcije ce biti potrebno da ponesete sa sobom i internisticki pregled, kopije:

    -* * * * * EKG, krvna slika, jetrene probe, urikult, pregled srca i pluca sa zakljuckom da je zena sa internistickog gledista zdrava
    i da nema ozbiljnih hronicnih oboljenja kao ni familijarnu sklonost prema trombozi.
    U slucaju onkoloskih oboljenja je potrebano misljenje onkologa u vezi postupka

    doktorica preporucila je terapiju Gonal F(Pen) i Orgalutran 0,25mg.

    Gonal primate tako da od drugog dan ciklusa primite 250 jedinica, od 5 dan 150 jedinica i dalje po protokolou.
    Od 6dana ciklusa cete poceti uz gonal uzimati i orgalutran 1 ampulu dnevno i 8.dan uradite UZ i nalaz posaljete meni na e-mail."

    e sad pitanja redom:
    1. di da kupim ljekove (da prodjem jeftinije)?
    2. ovaj preventivni papa test to je najnormalniji papa test zar ne?
    3. EKG, krvna slika, jetrene probe, i ovo sve gdje da radim? kod dr opce prakse za pocetak?
    4. sto vam se cini za terapiju. Je li to neka normalna terapija jer ja sam samo s klomifenom imala 4 j.s. pa ne bi bas da mi dodje do hiper...?
    5. ovo sve znaci da do 8. dana sam doma, a onda eventualno idem u Prag na njihov poziv?
    6. kako oni biraju donora?

    uf, zbunjena sam, nemam snage listati cijelu temu, a vi ste magistrice za mene laika....pomagajte [emoji4][emoji4]

    hvala puno unaprijed...drama mi je u glavi [emoji44]


    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  39. #4089
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj Carrot prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure, zene, kraljice,

    dobila sam danas ovaj mail i upute od kojih mi se zavrtjelo u glavi pa vas molim pomoc. Ako je previse pitanja da ne zatrpavam temu moze i u PM odgovori.


    "Pregled materice, endometriuma i jajnika na ultrazvuku,
    -* * * * * Brisevi kojima se otkrivaju specificne infekcije (Hlamidija,Mikoplazma i Ureaplazma)
    -* * * * * Preventivni citoloski PAP test grlica materice
    -* * * *
    s obzirom da se punkcija jajnih celija radi u anesteziji,* na dan punkcije ce biti potrebno da ponesete sa sobom i internisticki pregled, kopije:

    -* * * * * EKG, krvna slika, jetrene probe, urikult, pregled srca i pluca sa zakljuckom da je zena sa internistickog gledista zdrava
    i da nema ozbiljnih hronicnih oboljenja kao ni familijarnu sklonost prema trombozi.
    U slucaju onkoloskih oboljenja je potrebano misljenje onkologa u vezi postupka

    doktorica preporucila je terapiju Gonal F(Pen) i Orgalutran 0,25mg.

    Gonal primate tako da od drugog dan ciklusa primite 250 jedinica, od 5 dan 150 jedinica i dalje po protokolou.
    Od 6dana ciklusa cete poceti uz gonal uzimati i orgalutran 1 ampulu dnevno i 8.dan uradite UZ i nalaz posaljete meni na e-mail."

    e sad pitanja redom:
    1. di da kupim ljekove (da prodjem jeftinije)?
    2. ovaj preventivni papa test to je najnormalniji papa test zar ne?
    3. EKG, krvna slika, jetrene probe, i ovo sve gdje da radim? kod dr opce prakse za pocetak?
    4. sto vam se cini za terapiju. Je li to neka normalna terapija jer ja sam samo s klomifenom imala 4 j.s. pa ne bi bas da mi dodje do hiper...?
    5. ovo sve znaci da do 8. dana sam doma, a onda eventualno idem u Prag na njihov poziv?
    6. kako oni biraju donora?

    uf, zbunjena sam, nemam snage listati cijelu temu, a vi ste magistrice za mene laika....pomagajte [emoji4][emoji4]

    hvala puno unaprijed...drama mi je u glavi [emoji44]


    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
    Carrot draga, oko kupnje lijekova ti ne mogu pomoci osim savjetovati da skicnes nasu temu (mozda ti netko moze pokloniti nesto od toga sto ti treba pa ti time olaksa taj problem).
    E sad, dalje
    2. To ti je najnormalniji papa s brisevima.
    3. EKG i ostalo ti je klasicna predoperativna priprema. Odnosno, krvna slika, ekg, internist i anesteziolog. I to ti ne smije biti starije od 15 dana. To tu u principu radis taman prije nego ides gore.
    4. Ne bih komentirati terapiju, to mi je spansko selo.
    5. Da nacelno. Radit ces i uzv pa ce po tome odlucivati da li je potrebno produzavati terapiju i ides li gore 8 dan.
    6. Za donore bi trebala dobiti upitniki, ti ga zapravo biras. Bira se po vasem fenotipu.

    evo, nadam se da sam barem malo pomogla

  40. #4090

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Carrot draga, oko kupnje lijekova ti ne mogu pomoci osim savjetovati da skicnes nasu temu (mozda ti netko moze pokloniti nesto od toga sto ti treba pa ti time olaksa taj problem).
    E sad, dalje
    2. To ti je najnormalniji papa s brisevima.
    3. EKG i ostalo ti je klasicna predoperativna priprema. Odnosno, krvna slika, ekg, internist i anesteziolog. I to ti ne smije biti starije od 15 dana. To tu u principu radis taman prije nego ides gore.
    4. Ne bih komentirati terapiju, to mi je spansko selo.
    5. Da nacelno. Radit ces i uzv pa ce po tome odlucivati da li je potrebno produzavati terapiju i ides li gore 8 dan.
    6. Za donore bi trebala dobiti upitniki, ti ga zapravo biras. Bira se po vasem fenotipu.

    evo, nadam se da sam barem malo pomogla
    Hvala draga Rominka. Ti si andjeo ove grupe. Svakome na rijeci...

    p.s. sto se tice ovih nalaza pisalo je u mailu da ne smiju biti stariji od 6 mj...hm...pitat cu je thx

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
    Posljednje uređivanje od Carrot : 08.12.2017. at 20:57

  41. #4091

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Carrot ako si u Zagrebu onda je ljekarna Filipovic u Zagorskoj daleko najjeftinija.
    Na ovo drugo sve ti je Rominka vec odgovorila.
    Samo pazi za krvnu sliku da ti da ovu prosirenu za jetrene probe. To sve kod opce prakse. Ne vidim da traze markere na hepatitis i hiv?? To ti moze i opca praksa dati a i ginekolog.

  42. #4092
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Papa i brisevi vrijede 6 mj, a anesteziolog/internist 15 dana. Hvala ti na lijepim rijecima. No, svi smo mi ovdje andjelice jedne drugoj. Uvijek ima netko tko ce pomoci ❤️

  43. #4093
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    carrot cure su ti sve odgovorile.
    terapija mi para standardna,mislim da je tako nesto slicno bilo i kod mene prije 4 god.
    sve uputnice za pretrage ti moze dati ginekolog(barem je meni moj),opcu praksu nisam petljala u ovo.sve se moze na uputnicu i sve nalaze polako pocni skupljat,kada ih sve skupis i krv i ekg i onda internisti i onda anesteziologu. sve to mora biti starije od 15 dana jer nas zdrasvtveni sustav ne dava šanse da budu freškiji. pripazi koliko moraš čekat za nalaz od PAPA testa. briseve radi ginekolog.
    8 dan ciklusa radi se uzv folikula i njima javiš mjerenja telefonom ili mailom. nakon toga oni recu koliko jos dana terapije i kada treba primiti štopericu. primanjem štoperice za dan i po morate biti na klinici. znaci put planiras otprilike od 8mog dana pa bolje malo prije doci gore i u miru pricekat odlazak na kliniku.
    što se tice donora trebali su ti poslati upit s osnovnim podatcima o tebi i suprugu (boja kose oči težina visina krvna grupa) i prema tome biraju donora i to je to
    ja sam ljekove tada nabavila preko ginekologa po nabavnoj cijeni što mi je ispalo odlicno. rijetki ce to napraviti.

  44. #4094
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    nešto mi je zaštekalo pa dupla poruke....sorry
    Posljednje uređivanje od little ivy : 08.12.2017. at 22:08

  45. #4095

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj little ivy prvotno napisa Vidi poruku
    nešto mi je zaštekalo pa dupla poruke....sorry
    Hvala little ivy...Rominka ima pravo svi ste andjelice...

    1. hiv i hepat. imam nalaze vec zato valjda ne trebaju
    2. a gdje idem internistu i anesteziologiju..kako cu to naci jer to su mi sve do sad radili u Petrovoj?
    3. sto mislis/mislite bili ja mogla u Petrovoj raditi sve te nalaze iako kod njih necu raditi postupak dalje (tocnije uzv, ekg, anesteziolog i to?)
    Iz malog mjesta sam pa sam ogranicena s doktorima.. zato sam zbrkana...
    4. kako isplanirati avion? ne uzimati kartu do zadnjeg trena ili?

    hvala do neba svima!

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  46. #4096
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    ja sam internistu i anesteziologa radila u opcoj bolnici u svom gradu,nisam bas imala izbora.
    kada budes trebala krenut s protokolom,onaj ciklus kada bude kretala pisati ces klinici kada je otprilike planirano da se dolazi na kliniku. avi uzmes po tome mi smo uzimali 2 dana prije da krenemo (iz daleka smo) a posto nikad ne zna se tocno koji dan ce biti transfer planirali smo i ostat 2-3 dana duze tako da ni ne putujemo odmah iza transfera a ako se odulji omamo fore. ako imate mogucnosti bolje duzi boravak nego mjenjanje karata,mislim da jeftinije prođete.
    ove godine smo uzimali avion u zadnji tren jer smo isli po drugu bebu i curu ostaljali doma pa nismo htjeli puno izbivat...avion nas je dosao pod zlato. šta je tu je.

  47. #4097

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj little ivy prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam internistu i anesteziologa radila u opcoj bolnici u svom gradu,nisam bas imala izbora.
    kada budes trebala krenut s protokolom,onaj ciklus kada bude kretala pisati ces klinici kada je otprilike planirano da se dolazi na kliniku. avi uzmes po tome mi smo uzimali 2 dana prije da krenemo (iz daleka smo) a posto nikad ne zna se tocno koji dan ce biti transfer planirali smo i ostat 2-3 dana duze tako da ni ne putujemo odmah iza transfera a ako se odulji omamo fore. ako imate mogucnosti bolje duzi boravak nego mjenjanje karata,mislim da jeftinije prođete.
    ove godine smo uzimali avion u zadnji tren jer smo isli po drugu bebu i curu ostaljali doma pa nismo htjeli puno izbivat...avion nas je dosao pod zlato. šta je tu je.
    aha..sad mi je malo jasnije thx.
    imat cu ja jos 2000 pitanja, jadni vi svi kad ja krenem s protokolom

  48. #4098

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Little Ivy, hvala na odgovorima i zeljama. Sve ovo mi stvara veliku nervozu jer smo se muz i ja dogovoril da nam je ovo zadnji postupak u koji idemo tako da sve nade polazem u njega a idem u veliku nepoznanicu. Ako imate jos bilo kakvih savjeta, javite.

    .

  49. #4099
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    Tigerlilly ako bude još što trebalo javi se i baci oko na novosti o letovima....direkt će biti već od ožujka evo sam sada pročitala.

  50. #4100

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Little Ivy, planiramo ici pocetkom 2.mjeseca tako da cemo morat preko Beča. Gdje si ti kupovala lijekove? Ja jos cekam da mi se javi Ksenija sa protokolom i uputama.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •