Stranica 109 od 149 PrviPrvi ... 95999107108109110111119 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,401 do 5,450 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #5401

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    5

    Početno

    Mi smo morali biti u srijedu na klinici, a u subotu je bio transfer.

  2. #5402

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Hueber, držim palčeve da bude Beta kako treba kroz par dana..
    Ja nemam iskustva sa betom pa ne znam koji dan se mjeri..
    Cure još jedno pitanje, koji dan ste išle u Prag? Jel to bio pon, srijeda, vikend?
    Također koji dan ste radile transfer?

    Ja si razmišljam da prvoskroz riješim esherihiju, i onda da idem ..
    Andrijana mi kaže da se moram javiti hematologu za tu mutaciju, a još moram i štitnjaču provjeriti? Nekak se bojim da neću to stići u mjesec dana, jer su još svi na godišnjem
    Kako nemaš iskustva s betom? Kako si do sada provjeravala rezultat? Oprosti ako pitam nešto glupo, nisam dugo ovdje pa ne znam tvoju cijelu priču...

    Ja sam putovala u četvrtak. Ali to će ti oni reći kada moraš doći. Moja donorica je imala punkciju u petak ujutro pa smo i nas dvoje taj dan morali biti tamo. Sve ovisi o njenoj punkciju.

    Meni su radili transfer 4. dan. Vjerojatno bi bio i treći da je endometrij bio optimalan.

    Ešerihiju svakako moraš riještiti prije, ali to stigneš do tada i izliječiti i još jednom provjeriti. Da li se vas dvije tek počinjete usklađivati od 25.9.? Ti ćeš tek tada početi piti kontracepcijske, zar ne? I onda ih piješ do nekog datuma, čekaš menstruaciju i tada kreće priprema endometrija. Ako je tako, ići ćeš u Prag negdje krajem listopada. Ili možda nisam dobro shvatila?

    Ako je ovako kako sam napisala, imaš vremena za sve. Moraš svugdje sestri na šalteru objasniti za što ti treba pregled pa će te ubaciti preko reda (inače se kod hematolga čeka po 3-4 mjeseca). Kod mene je taj pregled bio puka formalnost. Doktor je rekao da on nema pojma što napisati i što to oni njega pitaju, valjda oni znaju bi li uveli terapiju ili ne. Isto imam te blaže mutacije.

    Štitnjača se rješava lako i brzo (hormoni iz krvi i evt. UTZ). Nema posebne gužve i čekanja. Isto ništa posebno nećeš tamo čuti i doživjeti. Liječim od autoimume hipotireoze već 12 godina pa sam u tome veteran.

    Ja sam morala obaviti i utz dojki i internistu. Svi pregledi su u mom slučaju bili puka formalnost (nitko se baš nije ozbiljno mnome bavio) i važno je samo da skupiš potrebne papire.

    Sve stigneš u mjesec dana skupiti, ali zamoli svoju doktoricu/doktora da ti na uputnicu napiše "U obradi za IVF." Kod mene su se svi smilovali kad su to vidjeli i u pravilu sam obavila pregled isti taj dan kad sam se došla i naručiti jer su me ubacili.

  3. #5403

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Cure, i meni stigao odgovor iz Pronatala da su našli donoricu. Kordinatorica napisala da odradim nove briseve i papu. I ako sve bude ok, ringišpil kreće sredinom rujna. Sad mi se nekako čini brzo.
    Hueber, držim fige da beta ipak bude veća, kad dođe pravo vrijeme za nju(mada mi je skroz jasno da je teško izdržati)
    Sanrio, mislim na tebe sutra
    Lovelife, provjeri to sve prije postupka, pa makar se i pomakne za mjesec dana postupak

  4. #5404

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Lovelife sve ti je Hurber već napisala. Mozda ti se sada čini da je puno toga ali sve se brzo rijesi kad kreneš.
    Nama je punkcija donatorki mislim bila u četvrtak tako da smo to znali par dana prije i rezervirali smo tada smještaj i bus. U srijedu smo bili u Pragu.
    Flixbus inace vozi svaki dan. A u Pragu baš ima i raznog smjestaja tako da nemoj se plasit zbog toga.

  5. #5405

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Nika39 drago mi je da su te zvali. Sretno dalje.

  6. #5406

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Cure, hvala vam na odgovorima, super ste.
    Nika, super, i vi krećete lagano naprijed. A točno se i meni tako učinilo da je nekako brzo sve došlo.

    Hueber, moja 2 pokusaja stimulacije su neslavno završila, jer nemam jajnih stanica, sa 35.g.-menopauza, tako da nikad nisam vadila betu jer nikad nisam došla do te faze.

    Sto se štitnjače tiče, imam Hasimoto, ne pijem terapiju, ft3 i ft4 su mi unutar referentnih vrijednosti, a Tsh mi je bio 0.012..- dokt nije znala reci zašto mi je Tsh nizak, samo da se kontroliram za 6-8 tj.

    Sto se tiče hematologa- ako nam on da zeleno svjetlo za taj lijek da li ga onda možemo dobiti na recept da ne moramo kupovati?

    Ja inače pijem svaki dan 2 mg Estrofem + Duphaston od 1.-10.dana u mjesecu, i sada bi trebala piti Duphaston od 10.-20.u mjesecu da mi m dodje 22.9., a donorki se ciklus očekuje 25.9.

    I ja mislim da bi bila mirnija da tu esherihiju prije riješim, pa da onda idem.

  7. #5407

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Meni je hematolog morao napisati da postoji indikacija i da to i da uzimam Clexane, nadalje sam svaki postupak ih dobivala od dana transfera. To mi je davala bolnica, i cijelu trudnoću bi trebala ići u bolnicu po njih po to. Petrova.

  8. #5408

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Ešerihiju obavezno riješi i nakon antibiotika ponovi urinokulturu, nekih tjedan do 10 dana nakon zadnjeg popijenog antibiotika da budeš sigurna da si je se riješila i dalje držim figeeee da sve uspije kako treba.
    Btw, hematologa i sve dodatne pretrage sam obavila preko internih uputnica unutar KBCa. Obaviš jednom, dobiš zeleno svijetlo i nitko te više ne gnjavi.

  9. #5409

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, hvala vam na odgovorima, super ste.
    Nika, super, i vi krećete lagano naprijed. A točno se i meni tako učinilo da je nekako brzo sve došlo.

    Hueber, moja 2 pokusaja stimulacije su neslavno završila, jer nemam jajnih stanica, sa 35.g.-menopauza, tako da nikad nisam vadila betu jer nikad nisam došla do te faze.

    Sto se štitnjače tiče, imam Hasimoto, ne pijem terapiju, ft3 i ft4 su mi unutar referentnih vrijednosti, a Tsh mi je bio 0.012..- dokt nije znala reci zašto mi je Tsh nizak, samo da se kontroliram za 6-8 tj.

    Sto se tiče hematologa- ako nam on da zeleno svjetlo za taj lijek da li ga onda možemo dobiti na recept da ne moramo kupovati?

    Ja inače pijem svaki dan 2 mg Estrofem + Duphaston od 1.-10.dana u mjesecu, i sada bi trebala piti Duphaston od 10.-20.u mjesecu da mi m dodje 22.9., a donorki se ciklus očekuje 25.9.

    I ja mislim da bi bila mirnija da tu esherihiju prije riješim, pa da onda idem.
    Aha... Tebe drugačije pripremaju za postupak nego što su mene pa sad baš ne znam što ti dalje savjetovati. Ja sam pila kontracepcijske od zadnje menstruacije u lipnju do nekog datuma u srpnju, onda sam se 7 dana bockala s Decapeptylom i uzimala Estrofem, Decortin, Andol i Folnu. Od dana transfera su mi zamijenili Andol s Clexane. Sigurno ćeš ga dobiti na recept ako hematolog da preporuku.

    Ja isto imam hashimoto. Prošla sam cijelu RH u potrazi za dobrim liječnikom koji bi me vodio - meni TSH često raste, naročito u postupku i pijem ogromnu dozu euthyroxa. Nisam našla takvog. U svakom slučaju neka te ne brine nizak TSH, to za trudnoću ne smeta, naprotiv. Osim toga, narast će ti malo zbog utjecaja estrogena. Možda imaš hashimoto tek u početku pa su ti zato vrijednosti takve. No, za trudnoću je to super. Nije poželjno da je veći od 2.

    Ešerihiju rješavaj, ne čekaj. To će ti tvoj obiteljski dati recept.
    Sretno i strpljivo dalje!!!

  10. #5410

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Hvala LF2 za savjet, Boze, ovdje vise saznam nego od svih doktora.
    A kako doći do te interne uputnice za hematologa? Ja sam isto u Petrovoj..
    Ako tražim razgovor kod dr moram se naručiti a to će trajati.. a sumnjam da će mi sestra na šalteru dati bez preporuke mpo doktora.
    Za esherihiju sam pila nešto kao antimikotik Ninur, jer nisam imala neke simptome.. uz D- manozu i puno limunade.. e sad moram prekontrolirati.. jer na godišnjem sam jela i slatko i nisam bas pila limunade :/, malo sam se opustila, trebao mi je odmor.
    Puno njima se i vraća nakon antibiotika..
    sada pijem Preslicu i limunade, pa ću onda testirati.
    Ionako plaćamo masne pare, ne želim na svu silu ići.

  11. #5411

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    D- manoza je super za terapiju tipa da ti se ne ponovi. Najbolje napraviti urinokulturu s antibiogramom i ako se izolira ešerihija odmah se vidi i na koji antibiotik je osjetljiva i s tim se liječiš. Ako je sterilna, super, riješila si je se!
    Ja sam svojoj mpo rekla da je možda stvar da bi trebala Clexane (jer sam prije imala 3 biokemijske) i napisala mi internu uputnicu s kojom sam se naručila na Rebru. Da, čeka se, al ja sam imala 6 mjeseci fore do sljedećeg postupka.
    E da, a imala sam i nalaz faktora trombofilije.
    Posljednje uređivanje od LF2 : 22.08.2019. at 11:40

  12. #5412

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Faktore trombofilije sam napravila na svoju ruku koji su bili - bi se dalo, ne bi se dalo niskomolekularni heparin. Ali na temelju obiteljske anamneze mi je hematologica na kraju napisala da postoji indikacija.
    Nema pretraga koje nisam radila, relativno jako brzo, već nakon prvog-drugog postupka jer sam imala jaki osjećaj da ću imati problema sa zacecem. Samo što je kod mene na kraju ispalo đabe sve to kad je greška u kromosomskim anomalijama.

  13. #5413

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala LF2 za savjet, Boze, ovdje vise saznam nego od svih doktora.
    A kako doći do te interne uputnice za hematologa? Ja sam isto u Petrovoj..
    Ako tražim razgovor kod dr moram se naručiti a to će trajati.. a sumnjam da će mi sestra na šalteru dati bez preporuke mpo doktora.
    Za esherihiju sam pila nešto kao antimikotik Ninur, jer nisam imala neke simptome.. uz D- manozu i puno limunade.. e sad moram prekontrolirati.. jer na godišnjem sam jela i slatko i nisam bas pila limunade :/, malo sam se opustila, trebao mi je odmor.
    Puno njima se i vraća nakon antibiotika..
    sada pijem Preslicu i limunade, pa ću onda testirati.
    Ionako plaćamo masne pare, ne želim na svu silu ići.
    Ako pomaže, ja sam ovako. Odnijela sam svom obiteljskom liječniku print maila iz Praga u kojem se vidi koje pretrage traže, on mi je odmah dao upitnice (one obične crvene) za sve i napisao "U obradi za IVF." Sestra mi je na šalteru najprije dala termin u listopadu pa sam joj rekla da je meni to kasno jer imam postupak početkom. kolovoza i moram do tada imati nalaz. Svugdje su mi izašli u susret i dali termin ili odmah ("ako možete čekati, najbolje onda da Vas onda dr. danas pogleda jer ionako nemamo slobodnih termina") ili za par dana. Nalaze na trombofilne i hormone štitnjače sam već imala pa sam bez problema mogla do specijaliste. A za internistu mi je trebala krvna slika i urinokultura. To je sve.

  14. #5414

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Cure, imam pitanje za iskusne. Mengu trebam dobiti 4.9., a donorica 10.9.. Kordinatorica mi napisala da donorica treba dobiti mengu 3-4 dana poslije mene i da je ovo ok. Iz tog razloga je rekla da ne trebam piti kontracepciju nego čekam da dođe prirodno. Ja sam se sad uhvatila za tih 3-4 dana, što očito kod mene nije, nego je više. Jel trebam inzistirati na usklađivanju ili će ovo biti ok? Napisala sam joj i da mi menga varira između 25. i 29. dana(4.9. bi bio 28. dan).
    Posljednje uređivanje od Nika39 : 22.08.2019. at 12:30

  15. #5415

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Hvala LF2 i Hueber,
    Ja sam internistu obavila, EKG .. a urinokulturu sam iza tog pregleda radila..
    Dr.opce prakse mi je za tu PAI mutaciju reci ginekolozi..i tak se to razvuklo jer su počeli godišnji..
    ništa ne možemo na jednom mjestu obaviti.. nego pola Zagreba moram proći,
    A zato nam i treba toliko vremena..
    Ja to obavljam bez bolovanja ili godisnjeg, ne znam kako vi?

    Nika javila je Andrijana da je donorka 1997 godište, da je završila turizam i ugostiteljstvo (već?) i da je aktivna u tom području.

  16. #5416

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Sada mi Andrijana šalje da je problem sa mojom krvnom grupom, te da ili da čekamo drugu donorku jer ova neće moći za mjesec dana kasnije ili da moj suprug dodje, naprave embrije i onda se samo ja pripremam..
    Cure sto vi kažete?
    Meni ovo nije bas nekako ugodno..
    A i htjela bi da idemo zajedno tamo.

  17. #5417

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    I da će čekanje na drugu donorku možda potrajati ... mislim, ovo mi malo zvuci ko ucjena

  18. #5418

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Lovelife, kakav je problem sa tvojom krvnom grupom?

  19. #5419

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Da je rijetka, AB

  20. #5420

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Aha. Ako ti je baš bitno da je tvoje krvne grupe možda ne bi bilo loše da odete sad na oplodnju pa kad ti riješiš svoje da samo dođete na FET.
    Znam da je to dodatna gnjavaža i dodatni troškovi ali ako će tražiti drugu donoricu tko zna koliko ćeš čekati još. Uff, uvijek se nešto mora zakomplicirati!

  21. #5421

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Sanrio, jesi bila danas na vađenju bete?

  22. #5422

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Lovelife, ako odustaješ od sadašnje donorice onda možda nije loša ideja da razmisliš o PFC-ovoj opciji all inclusive. Za iste novce ćeš imati zagarantiran FET(ako sam ja to dobro shvatila) ako je istina da daju 15%popusta do 30.9.. Ne mogu se sjetiti koji su bili tvoji razlozi za odabir Pronatala, ali ako ti je i PFC ok, razmisli. Donoricu ćeš čekati kod jednih i drugih. Iskreno, i ja sam već razmišljala o tome, ali su se sad javili iz Pronatala pa neću ništa dirati.

  23. #5423

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Nika39 prvotno napisa Vidi poruku
    Lovelife, ako odustaješ od sadašnje donorice onda možda nije loša ideja da razmisliš o PFC-ovoj opciji all inclusive. Za iste novce ćeš imati zagarantiran FET(ako sam ja to dobro shvatila) ako je istina da daju 15%popusta do 30.9.. Ne mogu se sjetiti koji su bili tvoji razlozi za odabir Pronatala, ali ako ti je i PFC ok, razmisli. Donoricu ćeš čekati kod jednih i drugih. Iskreno, i ja sam već razmišljala o tome, ali su se sad javili iz Pronatala pa neću ništa dirati.
    Mislim da taj popust u PFC-u vrijedi za one koju uđu u postupak do 30.9., ali treba provjeriti s njima.
    Što se tiče donorice, u PFC-u se manje čeka. To je kod mene i bio razlog zašto sam odabrala njih. Poslije sam shvatila da kod njih nitko nema svoju ekskluzivnu donoricu, već se svaki mjesec stimulira više žena, neovisno o nama. Neka uvijek nekome odgovara po fenotipu i krvnoj grupi i bude na neki način "namijenjena" jednoj pacijentici. Primjerice da ja nisam došla, stanice bi išle nekom drugom ili bi se oplodile pa zamrzle. Tako su mi objasnili, nikada ne propadaju. Mislim da njima nije nikakav problem naći donorice. Tako barem ja mislim.

  24. #5424

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Drage cure, hvala na brzim odgovorima, divne ste!
    Zapravo donorka može imati i krvnu grupu koju i suprug ili? S time da je mojem suprugu nađen gen za cisticnu fibrozu, pa ne znam koliko opet to komplicira slučaj?!
    Joj joj

  25. #5425

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Sada mi Andrijana šalje da je problem sa mojom krvnom grupom, te da ili da čekamo drugu donorku jer ova neće moći za mjesec dana kasnije ili da moj suprug dodje, naprave embrije i onda se samo ja pripremam..
    Cure sto vi kažete?
    Meni ovo nije bas nekako ugodno..
    A i htjela bi da idemo zajedno tamo.
    Ja bih htjela u svježi postupak. Ali to je samo moje mišljenje. Ne mora biti ispravno. Ne mogu vjerovati da im je tako teško naći donoricu.... Pa imaju svoju bazu donorice, nije da ih traže po cesti. Pitaj kada bi ovo donorica opet mogla i koliko bi trebalo čekati novu?

  26. #5426

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure, hvala na brzim odgovorima, divne ste!
    Zapravo donorka može imati i krvnu grupu koju i suprug ili? S time da je mojem suprugu nađen gen za cisticnu fibrozu, pa ne znam koliko opet to komplicira slučaj?!
    Joj joj
    Koliko sam ja shvatila, s medicinskog stajališta beba ne mora uopće imati istu krvnu grupu kao mama, to se radi da danas-sutra u nekom medicinskom slučaju dijete r ne bi slučajno saznalo da nije od svojih roditelja (jer ima neku treću grupu). Nisam ekspert, ali mislim da bi tvoje dijete najnormalnije moglo imati i A i B pa možda i te grupe dolaze u obzir. Moja mama je AB, a ja sam npr. A. Brat B.

    Pitaj ti nju koji je značaj iste KG i utječe li to na ishod postupka. I ne daj se obeshrabriti. Naći će oni donoricu za tebe. Bez brige.

  27. #5427

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Nika39 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, imam pitanje za iskusne. Mengu trebam dobiti 4.9., a donorica 10.9.. Kordinatorica mi napisala da donorica treba dobiti mengu 3-4 dana poslije mene i da je ovo ok. Iz tog razloga je rekla da ne trebam piti kontracepciju nego čekam da dođe prirodno. Ja sam se sad uhvatila za tih 3-4 dana, što očito kod mene nije, nego je više. Jel trebam inzistirati na usklađivanju ili će ovo biti ok? Napisala sam joj i da mi menga varira između 25. i 29. dana(4.9. bi bio 28. dan).
    Mislim da je njima samo važno da uhvate tvoj implantacijski prozor, ništa drugo. Mene su s usklađivali pa smo se opet razišle 4-5 dana.

  28. #5428

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Pola poruke mi je odrezalo..
    Ugl., ja sam dobila od Hzzoa onih 1000€ i mora se odabrati klinika, mi smo Pronatal.. piše da mi još nadoplaćujemo 84000 čeških kruna..
    Znam kada sam gledala tamo u 2.,3.mj PFC je bio skuplji..
    A nismo još ni krenuli, pa nebi sad mijenjala...
    Mislim da je veći problem sto ovdje u Hrv ne možemo sve na jednom mjestu obaviti i to u par dana a ne gubiti Dane i mjesece po svim mogućim doktorima

  29. #5429

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Hueber, hvala puno za informaciju. Nisam od brzine baš razmišljala da se to može dogoditi i s kontracepcijom, ali ima smisla. Jedna briga manje.
    Lovelife, zbilja se zakompliciralo. Zaboravila sam da ti imaš i rješenje hzzo. Koliko smo nestrpljivo čekale donoricu, a sad se opet 100 stvari može zakomplicirati.
    Hueber, nisam znala da u pfc nema ekskluzive na donoricu! Baš si sad razmišljam- u Pronatalu ima, ali moja donorica može otići u pfc za 2 mjeseca(pretpostavljam da to nitko ne kontrolira, pošto je anonimno) i postati opet donorica nekom drugom. Zapravo onda ekskluzive nema ni za koga! Ili..?

  30. #5430

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Nika39, vadila sam,
    danas mi je beta 1130!

  31. #5431

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Jeeeeee!!!! Odlična beta!!!! Čestitam još jednom od srca
    Posljednje uređivanje od Nika39 : 22.08.2019. at 17:59

  32. #5432

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Sanrio! Juuuupi! Čestitam!!

  33. #5433

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Nika, mislim da to ne može baš tako.
    Nama su donatorke anonimne ali oni točno znaju tko je dobio čije stanice. I taj podatak kod njih ostaje i dostupan je u nekim izvanrednim situacijama i sa sudskim nalogom.Mislim da sve te klinike jako dobro nadziru tko i koliko donira.

  34. #5434

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Hvala drage moje, neka nam se svima ostvari taj konačan cilj. Zdrava beba u naručju!

  35. #5435

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Ne tvrdim da je tako, samo mi se učinilo mogućim. Misliš da postoji neki državni registar u koji ih upišu? Ako postoji ok, ali ako ne, ne vjerujem da cura od 20 i koju sitnu, pretpostavljam zbog love, ne napravi to više puta ako ju nitko ne kontrolira i ona to želi. To je samo teorija, istinu ne znam.

  36. #5436

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Nika39 prvotno napisa Vidi poruku
    Hueber, hvala puno za informaciju. Nisam od brzine baš razmišljala da se to može dogoditi i s kontracepcijom, ali ima smisla. Jedna briga manje.
    Lovelife, zbilja se zakompliciralo. Zaboravila sam da ti imaš i rješenje hzzo. Koliko smo nestrpljivo čekale donoricu, a sad se opet 100 stvari može zakomplicirati.
    Hueber, nisam znala da u pfc nema ekskluzive na donoricu! Baš si sad razmišljam- u Pronatalu ima, ali moja donorica može otići u pfc za 2 mjeseca(pretpostavljam da to nitko ne kontrolira, pošto je anonimno) i postati opet donorica nekom drugom. Zapravo onda ekskluzive nema ni za koga! Ili..?
    Ma ne, teško mi je ovako u kratkom tekstu objasniti. Sigurno se vodi evidencija donorica i one su anonimne, no taj podatak tko je kome dao stanicu se čuva kao tajni jedno izvjesno vrijeme. Samo ne znači da će stanice donoricu koju su namijenili npr. tebi propasti ako ti ne dođeš i odustaneš. Oni će ih ili u tom postupku ili u nekom idućem dodijeliti drugoj primateljici. To nije tajna. Tako su nam oni sami u klinici objasnili. I to je logično. Jer zamislite da stimuliraju žene, a mi se iz ovog ili onog razloga ne pojavio. Ni oni dok ne dođemo nemaju nikakvo jamstvo da ćemo doći. Želim samo reći da nije da ta jedna donorica odgovara samo jednoj ženi. Po fenotipu i krvnoj grupi može odgovarati za više primateljica. Ali kad jednom dođeš i uplatiš, sve njene stanice su tvoje. Iz tog postupka. Ako danas-sutra želiš bracu ili seki, mogu ti opet osigurati istu donoricu.
    Da li ona u međuvremenu ponovno daje stanice nekom trećem stvarno ne znam.

  37. #5437

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Sanrio prvotno napisa Vidi poruku
    Nika39, vadila sam,
    danas mi je beta 1130!
    Ajme, savršeno!!! Presretna sam zbog tebe i želim ti mirnu i sretnu trudnoću. Bravo, bravo, bravo!

  38. #5438

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Lovelife, zasto ne odete ovaj mjesec jer ne znaš koliko ćete čekati sljedeću donoricu. Lijepo oplodite, smrznete i mirne glave odeš na FET bez stresa hoćeš uskladiti cikluse, kolko će ih se oploditi, kolko će ih se smrznuti. To se odstresiras sada i lijepo središ sebe fizički i psihički i kad si spremna odeš na FET. Cijeli taj postupak je jako stresan, ovako si ga podjelis na dva djela.
    Bitno je da imate friske jajne stanice, a dal' su embriji smrznuti ili ne, to je manje bitno. Puno beba se rodilo iz FETa.
    Mi smo prvi put u Istanbulu radili PGD I trebali smo odmah napraviti transfer do kojeg nije ni došlo, ali nebitno sad to.
    Drugi pokušaj je bio PGD-zamrzavanje-FET.
    Vjeruj mi, drugi put mi je bilo puno lakše jer se to nije odvijalo u jednom periodu.

  39. #5439

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Hvala hueber, idemo korak po korak!
    Još mi je teško vjerovati. Nakon svih ovih godina i svih neuspjeha...

  40. #5440

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    LF2 hvala ti na savjetu, sada mi se to čak cini i kao dobra ideja
    Imaš pravo jako je to sve stresno
    Hvala!
    U kojoj ste vi sada fazi?

  41. #5441

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Čekam rješenje od HZZO-a ali za Makedoniju.
    Čitam ovo usklađivanje ciklusa kod friskih donacija i to mi je tako stresno jer moja menga je katastrofa, nikad ne znam kad će doći, bilo na terapiji ili ne. U Makedoniji rade sa smrznutim što nije toliko sjajno ali je jednostavnije sa usklađivanjem ciklusa jer ih realno samo moraju odmrznuti. I refundiraju navodno sav postupak što je nažalost prevagnulo.
    Ali čitam vaše postove i mislim si i da idem na frišku donaciju, možda bi i sama tražila da idem na FET. To usklađivanje i čekanje menge na dan koji si je netko zamislio mi je jako stresan.
    A i FETovi su mi lakši, psihički.

  42. #5442

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Da, vjerujem, i meni je sve jako stresno, dok obiđem sve doktore pa ako nešto nije u redu opet ispočetka..

  43. #5443

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Cure znaci li ti da ako ja sada nebi išla u embrio transfer, isti bi platili drugi puta? Ili kako, ako on spada u onaj dio koji placa Hzzo?

  44. #5444

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    I kako bi bilo najbolje smrznuti embrije, po 2? Ajme koliko pitanja

  45. #5445

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Lovelife, ti plaćaš postupak u koji je uz ostalo uključen i jedan et. Kod mene nije došlo do svježeg transfera zato jer mi hormoni nisu bili ok.
    Kad sam išla na FET to nisam ekstra platila.

  46. #5446

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    A za smrzavanje embrija me nitko nije pitao za želje i mišljenja. To su oni odlučili prema kvaliteti blastica. 5 odličnih svaku posebno a 4 vrlo dobre po 2 u slamku.

  47. #5447

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Puno hvala Sanrio!
    Cure, stvarno ste divne sa odgovorima, ja ne znam koga bi to sve pitala, hvala vam

  48. #5448

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Slažem se skroz s Lovelife. I od mene hvala na svakom odgovoru i pomoći. Danas mi kordinatorica poslala mail da od sutra počnem piti Norethisteron ili Primolut Nor. No toga kod nas u ljekarni nema. Ja se trebam samo koji dan pomaknut s mengom da bude kako treba s donoricom. Jel imao tko takvu situaciju? Jesu vam vaši ginekolozi prepisali kontracepciju?koju? Meni je danas 18.dan ciklusa(ne znam jel to kasno za početak bilo koje kontracepcije). Svaka pomoć je dobrodošla. Hvala

  49. #5449

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Nika, da kod nas nema Primolut nor. To je i meni bio problem jer mi je soc.ginekologica prepisala Duphastone a ovi u Pragu su se ogradili od toga jer to nije paralela pa da oni ne znaju da li će to biti ok. Na kraju sam nabavila iz Bosne baš Primolut Nor.

  50. #5450

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Sanrio, hvala ti na brzom odgovoru. A onda jedino da sutra potegnem do tamo. Nije mi tak predaleko. Da mi je barem rekla ranije da se mogu pripremit. A ne od sutra počnite piti, a danas javlja. Ma joj... Jel da se pripremim s još kojim lijekom da me ne iznenadi? Estrofem sam kupila.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •