Stranica 49 od 149 PrviPrvi ... 3947484950515999 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,401 do 2,450 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #2401
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Anabanana,
    Drago mi je da je sve super proslo !!!!! Jos malo !

  2. #2402
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Bok cure, jel ima neka od vas da je 39+, naime dobila sam odgovor iz jedne klinike u Pragu da naš HZZO ne refundira ništa ako imate više od 39 godina ili ja tu nešto nisam dobro shvatila?

  3. #2403
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Anica72 kako bi od tebe mogla dobiti više informacija zanima me ama baš od A do Ž, koja klinika? s koliko godina si napravila ET s doniranom js i rodila? Jel ti hzzo priznao išta?

  4. #2404
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    sejla tvoja je Ema rođena na isti datum kao ja <3

  5. #2405

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    7

    Početno

    Naravno da ću ti pomoći kako god mogu. Dakle..
    ET je bio mjesec dana prije 44-og rođendana. Klinika se zove PFC Prague Fertility Centre. Imaju dobar web sa dosta informacija. Koordinatorica za naše područje je Ksenija Medved. Imaš broj na webu a mogu ti ga i poslati ako želiš.
    Meni su također rekli da nemam pravo na refundaciju od HZZO a pa dalje nisam ni provjeravala. Bilo mi je i logično jer ni ovdje nisam imala pravo na nove postupke.
    Poslala sam im mail, već drugi dan su mi se javili sa detaljnim uputama koje nalaze i dokumentaciju da pošaljem. Trebalo mi je dosta vremena dok sam obavila sve preglede. Meni su tražili stvarno puno papira..ultrazvuk dojki, nalaz urologa, neurologa jer imam epilepsiju, krvnu sliku, urin, briseve, izjavu mog doktora da mogu iznijeti trudnoću... Pretpostavljam ako si zdrava da tebi neće sve to tražiti vjerovatno je to individualno. Trebalo mi je jedno mjesec dana da za sve to prikupim uputnice, naručim se, molim da me prije prime jer za UZ dojki su imali termin za 6 mjeseci, podignem nalaze...
    To sam sve skenirala pa su mi konačno poslali protokol. Oko toga ne brini jer su njihove upute jako detaljne i uvijek ti se jave ako ti bilo što nije jasno oko terapije.
    Da ne dužim dalje javi što te još zanima...i sretno.

  6. #2406

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Drage zene imam pitanje. Pocela sam se skidati s terapije i imam osjecaj ko da cu m dobiti. Imam osjecaj ko da me rodnica boli. Jel to normalno? Pomagajte.

  7. #2407
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Anica72 hvala toliko toga bi te pitala ne znam od kud bi krenula prvo...jel imaš neki mail ili jel može na ovom forum privatne poruke ne kužim ga još jer sam nova

  8. #2408
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Update za cure od 39++- Doniranje jajnih stanica a pretpostavljam i ostalo...Upravo sam zvala HZZO da pitam da li imam pravo na bilo kakav povrat za postupak doniranja j.s. u Češkoj citirajući mail PFC-a:
    "Na zalost u Ceskoj republici je dozvoljen postupak preko osiguranja do 39godina, a Vi kada idete preko HZZO u Cesku republiku, tada cesko zdravstveno osiguranje uplacuje nama dio troska samo pacijentima do 39godina i sumu 1000€.
    Tako da na zalost Vi morate platiti cijeli postupak sami. Cijena postupka sa doniranom jajnom stanicom je 4600 eura." Eto to sam bar saznala pa me ta stavka oko čekanja Rješenja HZZO-a neće usporit....Majko mila idem skupljat lovu

  9. #2409

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Evo da se i ja ukljucim, iza nas je 6 ivf-a i niti jedan transfer zbog lose kvalitete jajnih stanica, i mene ceka donacija ako zelim bebu. E sad mene zanima 4600e je cijena donacije js plus lijekovi za stimulaciju donatorke i moja terapija? Ili je sve u toj cijeni? Da znam i ja skupljat lovu...

  10. #2410
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    @inada mislim mi/ti nismo uključene u tu priču s lijekovima...tebe će tvoja ginekologica paralelno voditi u tvom gradu na preporuku dr. iz Češke, mjerenje endometirja uzv, sigurno utrogestani i estrofem.. a možda može i HZZO prepisat bar utrogestan sigurno...

  11. #2411
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Inada, ti mozes potraziti refundaciju od HZZO, 1000€ plus troskove prijevoza. Najbolje je poslati mailove na klinike, obje, i vidjeti sto ce vam koja odgovoriti. Zenica75, ti tkd, javi se objema klinikama, ima ih po cijeloj Ceskoj (Prag, Ceske Budejovice su nekako najblizi i uglavnom tamo zavrsimo skoro svi). Pogledajte na netu PFC i Pronatal. Dati ce vam oni konkretne podatke sto se tice cijena.

  12. #2412
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Rominka hvala već sam kontaktirala 3 klinike jedna je PFC pogledaj gore komentar usput ima li još koja cura na ovoj temi koja ima iznad 39 i ET iz doniranih j.s.?

  13. #2413
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    antony34 s koje terapije? može malo konkretnije?

  14. #2414

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    S utrogestana 3×2 na 3×1 pet dana i onda 2×1 pet dana pa 1×1 pet dana. Estrofem i decortin. Ostaje mi samo fraxiparin i aspirin. Zenica ja ti imam uskoro 37 i bila sam na fetu sad u 12mj. Uspijelo nam je prvi put nakon 10 pokusaja. Kad smo isli sa svjezim transferom nam nije uspijelo. S time da nam je ova blastica malo kasnila s razvojem nju su dva dana kasnije smrznuli al cim se odmrzla odma se pocela dijeliti kako treba.

  15. #2415
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Drage moje, je li netko bio na donaciji embrija u zadnje vrijeme? Zanima me, pa sve...kako tece priprema, koliko vremenski traje, kada bude transfer. I ako je netko bio u Pronatalu to bih rado cuti, jer mi cemo k njima opet. Kolika je cijena i sto je sve ukljuceni u cijenu?

  16. #2416
    Yubi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    102

    Početno

    Biska želim čim prije ovde na forumu vidit tvoj +
    Rominka za 5 dana idem via Češka,uzbuđenje raste
    Sejla drži se,još malo i bebica je tu
    Anica72 čestitam

    Cure moje,ja se pomalo pakiram,još su ostali detalji pripreme (anesteziolog),to rješavam u utorak,a u četvrtak putujemo za Češku

  17. #2417
    Yubi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    102

    Početno

    Rominka ako želiš mogu ti ja pitat osobno njih u Pronatal Repro za cijenu i sve šta je u to uključeno.. jer sam svakako tamo 10.03.

  18. #2418

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Joj Yubi, ja sam ti svoju situaciju javljala na temi "nakon transfera", ali nije mi uopce tesko (dapace!) i ovdje upisati lijepo duplajucu betu
    12 dnt 229, 14 dnt 520
    Sretni smo jako ali i u strahu jer smo prosli puta imali spontani u 5tt.

    A ti draga Yubi imas super stav, bas je zarazno tvoje veselje i entuzijazam. Sretan put vam zelim i jos sretniji postupak! Javljaj nam se s dojmovima.

    P.S. Cini mi se da je Sejla ovaj tjedan rodila jednog malog Frana

  19. #2419
    Yubi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    102

    Početno

    Jooojjjj Biska SUUUPPEEER !!!!! ČESTITAM !!! Znam da se bojiš i da svi mrzimo čut onu poznatu: "opusti se",al stvarno se probaj bar malo opustit i vidit ćeš da će sve bit dobro jer MORA i OĆE bit i točka. .. Ovih dana sam slabo na laptopu/forumu pa vidim da su mi lipe vijesti promakle.
    Sejla ako čitaš i ako si rodila ČESTITAM !!!
    Biska hvala ti za za "stav,veselje i entuzijazam",to je moje oružje za probleme i naravno da ću se javljat s prve linije fronta - Češke B.
    Hvala Biska šta si mi ulipšala dan s ovim lipim vijestima..obožavam to

  20. #2420
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Yubi, cet je zaista blizu. Slijedeci tj onda akcija kod vas, i neka je sa srecom!
    Sto se tice mene, mozes priupitat, iako ne znam hoce li ti ista reci. Za sada skupljam informacije pa ce se valjda nesto iskristalizirati u nasim glavama.

    Sejla, ma je li to istina ooooooo, dobro dosao maleni ❤️

  21. #2421

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    103

    Početno

    Sejlaaaa, cestitamoooo... dobro nam dosao mali Fran!!!!
    Biska, drzi se... prekrasne vijesti... korak po korak,iz dana u dan.. uz tebe smo
    Yubi sretno!!! Javljaj kako ide sve!

  22. #2422
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Jutro drage moje! Je, prošli utorak se rodio naš mali Fran, 3320g i 49cm Sada smo domeka i uživamo u maženju i paženju Jako je dobra i dosta mirna beba, lijepo i puno papa, uživam ponovno dojiti i baš imam svaki dan deja vu jer je ista seka
    Sam porod je bio jako težak, ali sve se to nekako izbriše pogledom u malog anđelka
    Svima veliki , pratim vas i želim puuuuuno novih praških prinčeva i princeza!!!!!

  23. #2423
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Sejla,
    Cestitam draga!!!

  24. #2424

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Sejla cestitam i uzivajte sad.

  25. #2425

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Sejla,čestitam!

  26. #2426

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Sejla Mila cestitam! Dobro nam dosao mali Fran! Sad se samo volite i uzivajte

  27. #2427
    Yubi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    102

    Početno

    Sejla ČESTITAM i poljubac našem Franu !!

    Cure moje ja ipak sutra krečem za Češku a ne četvrtak,menstruacija mi uranila tri dana pa su mi prominili termin konzultacija/pregleda.
    Nadam se da ta uranjena menga ništa znatno neće prominiti daljnji postupak,valjda neće bit problema na UZV .
    Ko za vraga,uvik je točna u sat,a sad kad ne triba ona urani tri dana ggrrrr...
    Da sam se kojom srićom rodila ko muško a ne ovako "nit vamo-nit tamo"

  28. #2428
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Sejla, cestitam jos jednom
    Yubi, isto tako je i meni bilo, uranila mi je a uvijek je k'o svicarski sat. Srecom rade i subotom, a i da se s njima dogovoriti. Javi kako je proslo.

  29. #2429
    Yubi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    102

    Početno

    Curke drage,evo mi se polako pakiramo i krećemo večeras oko 21.00 ..sutra smo u Pronatala R. u 11.00.
    Strah,uzbuđenje,veselje je na 100-tu
    Rominka,pitat cu za tebe,a svakako se javim s novostima

  30. #2430

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Go Yubi, go!!! Lijepo polako putujte i javi nam se nakon pregleda

  31. #2431
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Yubi, rano krecete. Oko 5h ujutro ste vec u CB. Cete moci u hotel tako rano? Ne trebas ih pitati, ipak su mi odgovorili na mail (malo im je guzva, ali eto dopisujemo se). Iako imam jos masu pitanja, ali budemo to polako. Zapravo bih voljela cuti iz prve ruke nekog tko je bio na donaciji embrija kako je tekao postupak. No....u svakom slucaju zelim vam sutra dobre vijesti i dobre dogovore

  32. #2432
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    Sejla CESTITKE na malom frajeru i od mene ! Velika pusa

  33. #2433
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Yubi, kakva je situacija? Dojmovi?

  34. #2434
    Yubi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    102

    Početno

    Pozdrav iz Čeških.B.
    Rominka,pitala sam Biljanu iz Repro za cijenu donacije embrija,rekla je oko 1400/1600 € (onako odokativno),rekla je za detalje da je kontaktiraš
    i da znaš da smo u knap stigli u Č.B u Austriji bile ralice po cesti,mi s litnjim gumama,snig pada ka lud,pa radovi neki na cesti,morali kružit a cili promet mic po mic..užas.A morali smo i mi koji put stat popit kavu da se razbudimo i taaakooo mi u apartman došli oko 9.30,stigli na vrime u polikliniku..
    Dobila sam terapiju Synarel sprey,Menopur,Prednison tablete i Estrofem kojeg ustvari pijem već od 21 dana ciklusa prethodne/ove zadnje menstruacije.Dr. misli da bi sve moglo proć u redu al uz rezervu zbog mog AMH koji je 7,4 pmol, i ne baš sjajnog spermiograma Naručena sam na UZV 14.03 pa ćemo sve dalje znat...
    Cure moje,ne znam šta bi mislila i nemam neki dobar osjećaj,bar ono na prvi "klik".Mužev spermiogram nije nikad bio bajkovit,al ono prolazilo je,a danas su mu rekli da ga napravi ( neispavan-cilu noć vozia bez da je oka sklopija,apstinencija je bila priko 20 dana-preuređivali stan (umorni ka pasi ) i naravno,pokaže nalaz azoospermija ..lađe samo šta nam se ne potope..užas ! Ja se šopam terapijom,Dr. će se sutra javiti da vidimo šta ćemo sa spermiogramom...a ja luda od svega.!!!
    Najrađe bi odustala al mi glupo jer se već 6 dana trpam Estrofemom,a od danas ujutro s preostalom terapijom..i šta sad,ko je ovde lud ?! Biće ja..nema ko

  35. #2435
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Yubi, bitno da ste onda dobro stigli. Ako dobro kuzim, vi cete ostati sad do daljnjega gore, zar ne? Hoce li mozda ponavljati spermiogram za koji dan? Kakav im je plan sada? Pokusajte se opustiti (znam, znam nema goreg savjeta), naspavajte se veceras, odmorite i sutra je novi dan.
    hvala ti za info. Dopisujem se bas sa B ali je u velikoj guzvi, pa info dobijem na kapaljku kad stigne. Bas cekam da dr pogleda nalaze, i da nam jave kolika je cijena, i kakva je priprema. Ako je zbilja 1400-1600€ onda bi mi mogli uskoro za CB.
    Posljednje uređivanje od Rominka : 09.03.2017. at 21:03

  36. #2436
    Yubi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    102

    Početno

    Draga Rominka,nadam se da ćeš uspit sve dogovorit i šta prije u nove pobjede
    Ja sam totalno razočarana,sad me zvala Biljana i rekla da je Dr. reka da bi bilo najbolje da ovaj postupak prekinemo,da muž ponovi spermiogram za mjesec dana pa da se onda čujemo za eventualno novi pokušaj..U totalnoj sam komi,jer nakon apstinencije od 20-tak dana,putovanja,nespavanja cile noći i dana,i mi smo znali da će spermiogram biti ajme majko..nikad gori mu nije bia.Iza nas je nekoliko IVF,i uvik smo dolazili do transfera..a vidi sad.Rekli smo joj da kaže DR. da bi mi ponovili spermiogram za 2-3 dana i da onda donesemo konačnu odluku..rekla je da će mi se javiti kroz uru vrimena kad se čuje s dr.

  37. #2437
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Joj, Yubi, to je stresno. Definitivno nije nesto sto ste ocekivali. I sad ovo sto cu ti reci nece ti olaksati, ali mozda je bolje nekad strpiti se jos mjesec dva pa onda pokusati. Znam da je i psihicki i novcano tesko, pa i skladiti sve sa svim obvezama. No, kako jos niste dobili konacan odgovor od dr, polako, sacekaj da vidis sto ce reci. Stvarno mi je zao da prolazite sada ovakav scenarij. Ali, drzite se!

  38. #2438

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Yubi, pisem ti iz osobnog iskustva.
    Obavezno trazite ponavljanje uzorka, nama se znalo desiti da prvi bude azoo, a nakon 15min u novom da ih nadju, makar u centrifugatu. Kod nas je bila stvar punog debelog crijeva.

  39. #2439
    Yubi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    102

    Početno

    Bubekica,hvala ti za savjet
    Rominka,stresno je da ne može stresnije,nikad gore iskustvo i rezultati u pokušavanju IVF uopće..
    Cure moje drage,evo me sad zvala Biljana i rekla da se Dr. slaže s našim prijedlogom za ponavljanje spermiograma ( rekla je da muž proba do tada jesti što više morskih plodova,ribe i sl.) .. koji će bit u utorak 14.03. na dan mog UZV a prije moje terapije i tada donosimo "smrtnu"presudu ići dalje ili stornirat postupak...eto

  40. #2440
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Yubi, eto vidis setajte se, obidjite grad, stromovka park je veeelik i u proljece bude prekrasno. Pokusajte se opustiti sad ovih dana. Do utorka ce se situacija smiriti i sve ce biti ok!

  41. #2441

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    103

    Početno

    Yubi, zao mi je zbog losih rezultata ali treba definitivno ponoviti spermigram...
    Ne znam kako su ostali radili ali kad je meni muz radio spermiogram apstinencija bila isto 3 tjedna i onda su mi rekli da je to predugo, da treba biti 3-7 dana... i kad ga je napravio tada bio je ok... pliz raspitaj se da nije do preduge apstinencije...
    Odmorite se i opustite se koliko god to bilo tesko....
    Drzimo vam fige!

  42. #2442
    Yubi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    102

    Početno

    AnnaBanana,ne znam šta bi mislila,znam samo da smo u Splitu svaki napravljeni IVF došli do transfera uz njegov spermiogram koji je bia svakakav samo nikad nije bia azoospermija...Dođemo u Češke B. ravno iz auta i nakon preduge apastinencije on odma daje uzorak,i sad ja ne razumim jednu stvar : zašto na osnovu jednog takvog spermiograma (koji do sada nikada nije bia takav ),i uz uvjete kada je napravljen ( preduga apstinencija...) su nam rekli da bi oni ovaj postupak prekinili ?!
    Malo sam iznenađena kako su tek tako digli ruke od nas,a iza nas je svaki IVF dolazia normalno do transfera..Iz ST-a privalimo ovakav put kao mislimo da idemo u najbolje opremljenu kliniku koja može "nešto" više učinit,a mi dobijemo u fino "nogu u dupe" kao neki beznadni slučaj,čak se DR.iznenadio šta smo zatražili ponavljanje spermiograma ..Pa naravno da bi ga svako normalan zatražia nakon ove cile priče !! Najluđe od svega je šta na spermiogramu piše da je apstinencija 2 dana..svašta
    Rominka,definitivno se ne možemo opustit uz sve ovo,baš smo razočarani njihovom površnošću..daju važnosti stalnim potpisivanjem nekih papira/suglasnost i tome nikad kraja,a nama priko mobitela tako olako javljeno da odustanemo od postupka niti uz prijedlog da ponovimo spermiogram,nego smo molili da nam da šansu..užas živi !!!!..nikad gore iskustvo nismo imali.Sad samo čekamo napraviti "pod stresom na 100-tu" taj prokleti spermiogram i onda ko živ ko mrtav!..Jedva čekamo doć doma..

  43. #2443
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Yubi, bas mi je zao kako se sve to odigralo. Ne bih znala prokomentirati njihov nastup, ali ne znam koliko bi bilo drugacije da ste u nekoj blizoj klinici. Da li sad ovih nekoliko dana moze i hoce li utjecati na speriogram, pa iskreno se nadam da hoce. Meni je vrlo bitno povjerenje izmedju dr i nas, a ono sto B i Lj govore/tjese/dizu moral mi ne znaci apsolutno nista. Kad dodjete u ut razgovarajte s dr otvoreno i iskreno, pitaj ga zasto je prvo odlucio da bi stao. Nema tu ljutnje i gorcine. Imate pravo na odgovore. Da si razocarana jasno mi je, potpuno. Mislim, em placamo, em je to put, em stimulacija. No bas zato ti trebaju jednoznacni odgovori koji ce ti rasvijetliti situaciju. Na kraju krajeva, nema tu garancije. Nama se dogadja ista situacija, ali sa mnom. Nakon 10 dana stimulacije, produzena je jos tri da bi dan prije puta doktorica rekla kako bi bilo najpametnije odustati jer nije zadovoljna reakcijom. I sto sad? Druga njena je bila da neka sami odlucimo hocemo li putovati i proci kroz postupak ili cemo odustati. Hocu ti reci, da ti se sada mozes ljutiti koliko god, ali nije sve tako crno. Ah,zapravo nema se tu sto previse pametno reci. Ali, drzite se!

  44. #2444
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Jel postoji sansa da su oni krivo 20 dana sebi zapisali kao 2 dana apstinencije?

  45. #2445
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Yubi
    imaš pravo biti razočarana, zabrinuta i ljuta. Ali, klinika nikako nije odgovorna za apstinenciju od 20 dana kod para koji se sprema za analizu ejakulata i skori postupak izvantjelesne oplodnje.

  46. #2446
    Yubi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    102

    Početno

    Inesz,dogovor s Pronatalom je bia da dođemo na konzultacije od 1-3 dana menstruacije (UZV pregled i odredba stimulacije)..muž i ja smo naravno tili imati odnos prije putovanja,tako da ukoliko bude triba on dat uzorak da bude apstinencija u nekoj normali,međutim ja menstruaciju dobijem tri dana ranije (od odnosa ništa) i na paniku sidnemo u auto i put za Češku,a ostalo sve znaš..Nama je ovo osmi IVF(nismo amateri) i naravno da pred punkciju folikula/davanja uzorka pazimo da apastinencija ne bude duza od 4 dana,i nikada nismo imali problem s tim,al ovo nas je malo zateklo,poremetilo(uranjena menstruacija) koja nas je "matematički" u svemu poremetila..
    Ne krivim ja nikoga,tako je-kako je,već sam iznenađena šta su znali da je apstinencija zbog svega navedenog ispala preduga,i uporno su tili taj spermiogram taj dan iako su vidili sve njegove spermiograme i prethodni koji je rađen prije 4 miseca i nikad nije bia azoospermija.Krivo mi je šta su se uvatili ovog (nemjerodavnog)kao glavni razlog odustajanja od postupka i zašto nam nisu dali šansu da taj spermiogram ponovimo (imamo vrimena do moje punkcije jer smo njegov uzorak radili na treći dan mog ciklusa),s tim da je Dr. bia zadovoljan s mojim uzv ,nego sam morala "nagovarat" da nam daju šansu za još jedan spermiogram koji bi bia u normalnom periodu apstinencije.
    Nije Češka blizu pa sam se evo ovako malo "prošetala" do nje popila kavu i nazad kući,a nisu mi ni pare pale s neba da bi tolerirala prvo odustajanje bez njihove ikakve opcije za spasit ovaj postupak.Nekako sam baš tužna jer nikada u životu nam postupak nije bia storniran,ispada da ovi moji u Splitu ne dižu ruke od nas tek tako,a ovde hmhmhm..
    Rominka tužna,pesimistična sam u ovom (ne)postupku,al neći ić za Split dok ovde sve ne iscrpim,bar ću u sebi bit mirna i znat da smo dali sve od sebe za spasit postupak.
    Ne mogu virovat da si i ti u "banani" s postupkom!! Šta ste odlučili? Da sam na tvom mistu ja bi išla na sve il ništa,ipak si dosta dugo stimulirana da bi sad prekinila postupak.Možda baš bude sve kako triba,napravi odluku onako kako osjećaš.Ja znam da bi ja išla dalje u postupak a sad... Javi šta si odlučila
    Vrci,ne znam šta su oni mislili,ja samo znam da ne bi dala nikome s predugom apstinencijom da čini spermiogram a zatim se držat njega (kao takvog) striktno "ka' pijan
    plota"
    Cure moje hvala vam na svemu i oprostite mi na predugom postu,jednostavno sam morala

  47. #2447
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Malo sam se nespretno izrazila (sad sam opet procitala). Nas prvi postupak je bio takav da je dr htjela odustati i prepustila je nama odluku. Tada smo se odlucili da ipak idemo, i bilo je neuspjesno. Danas bih donijela drugaciju odluku, ali to je vec drugi par pastoli.

  48. #2448
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Yubi, kako ste danas? Kako se osjecate? Sutra ponavljate spermiogram. Kad morate biti tamo?
    Annabanana, jesi jos 2 u 1? Kakva je situacija kod tebe?

  49. #2449
    Yubi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    102

    Početno

    Rominka,sutra u klinici moramo bit u 8.30..ne nadamo se nastavku postupka,već samo želimo provjerit spermiogram nakon normalne apstinencije kako i triba bit.Šta više muž i ja razgovaramo sve smo razočaraniji (na stranu loš spermiogram),već mailom prije dolaska sam im poslala sve naše nalaze,spermiograme,naše prethodne protokole/stimulacije di se vidilo i čak pod uskličnikom naglašeno da na Gonale uopće ne reagiram ..a ovde u Pronatalu mi dr.daje stimulaciju Gonalima
    Između ostalog LJ mi je jednom prilikom mailom napisala da izvadimo nalaze krvi na spolno prenosive bolesti i donesemo nalaze sa sobom (naravno da sam SVE nalaze ponila) jer ćemo u protivnom morati u klinici platiti za njih (ukoliko ih nemamo) 120€ ..Dakle,nalaze smo donili (friške)i oni unatoč njima nama ponovo vade krv i uzimaju tih 120€ ..svašta!!..Nakon šta sam pitala iz kojeg razloga sam na stimulaciji Gonalom kad na njega uopće ne reagiram(onako,samo pitam) dr.odjedanput mijenja Gonal u Menopur...svašta !!..Uglavnom,naš posjet jednog dana Pronatalu je bia : jedan UZV,vađenje krvi za nalaz koji ionako imamo ( za mene je ovo pljačka),24 Menopura,Synarel sprej i Prednison tablete i za sve to smo u minusu za 1600€ ( a da ni jedan račun za ništa nismo dobili a pomakli se nismo s mista) Sutra ćemo malo ozbiljnije s njima pričat kad sve "zaključimo".
    A sad jedno glupo pitanje :šta bi mogli od njih (dok smo još tamo) s obzirom na "azoospermiju" tražiti da naprave,mislim sad u ovom postupku/ciklusu ..npr Micro-tese dok sam ja na punkciji? Cure ne ljutite se ako pitam gluposti,al panika nam je i želimo sve mogućnosti klinike iskoristiti dok smo tamo jer čisto sumnjam da bi ispočetka sve opet radila kod njih nekom drugom prilikom.

  50. #2450
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Yubi,
    Nemam iskustva s ovim stvarima ali pratim tvoju pricu i nadam se da cete uspjeti !!!!
    Trebalo bi biti drukcije jer ipak vi njima placate tolike novce, zato ne kuzim njihovu politiku.....ozbiljnije porazgovarajte s njima !
    Sretnooo u svakom slucaju !!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •