Stranica 116 od 149 PrviPrvi ... 1666106114115116117118126 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,751 do 5,800 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #5751

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Hvala cure na podršci!
    Točno to Sanrio! Mene isto ti raznorazni strahovi muče! Toliko da mi je prošlo kroz glavu da li stvarno to želim..
    Ali kao sto kažeš i u “prirodnim” trudnoćama može nešto poći krivo...
    Treba mislit pozitivno i opustiti se!
    Mi smo previše u grču zbog svega sto smo proživjele, od dijagnoza do prognoza.

  2. #5752

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Sanrio, jel ti radiš? Meni se čini da me dr.neće pustit radit.

  3. #5753

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj Nika39 prvotno napisa Vidi poruku
    Sanrio, jel ti radiš? Meni se čini da me dr.neće pustit radit.
    Ne radim, od transfera sam na bolovanju a od potvrđene trudnoće na komplikacijama.
    Posao mi je dosta stresan i zna biti fizički zahtjevan tako da su odmah rekli da budem doma.
    Fali mi posao ali nisam se htjela igrati s tim.

  4. #5754

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Lovelife, jesu se vama javili s početnim stanjem?

  5. #5755

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Nika, nisu se javili.
    Misliš da su trebali?

  6. #5756

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Nika, kako su vama javljali razvoj situacije?
    Ma joj, pa šta oni nemaju nekakvu obavezu javiti..
    nemam vise snage se nervirati

  7. #5757

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    I ja sam mislila da imaju obavezu, pa sam ja njih zvala, svaki put. Ako te zanima kakva je situacija pošalji mail ili nazovi. Budu ti rekli koliko se oplodilo☺

  8. #5758
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    Mile moje žene, lavice, suborke...

    Kao prvo i osnovno, ne znam što bih da vas sve nemam...

    Pokušat ću ukratko opisati opisati našu situaciju: 6 godina smo već u ovim vodama (sa kraćim pauzama). Sada smo oboje 34 godine stari. 2 godine hodamo na IVF-ove (neračunajući inseminacije). Bili kod 2 doktora (prvi-2 IUI-AIH; kod drugog na 5 IVF, od toga 4 ICSI i 1 obični). Zahvaljujući promjeni dr, otkrili smo da imam začepljene jajovode (RTG HSG, prvi me poslao samo na UZV HSG) uz otprije poznate dijagnoze: hipotireoza, Hashimoto, bolne i redovite menge. Na 2. IVF-u nađene su stanice nalik endometriozi, na 3. potvrđena endometrioza. Slijede 2 duga protokola sa depo decapeptylom i kontracepcijom i sad zadnji bez ikakve duge supresije. Muž - uredan spermiogram. Iz nepoznatog razloga, u prva 4 postupka embriolog je svejedno radio ICSI (uskprkos muževom sasvim OK nalazu ili nama nešto nije rekao do kraja) i sad zadnji je pustio da se prirodno oplodi jedna jedina oocita. I još je rekao da smo ga MI zbunili, iako niti u jednom jedinom trenutku nismo izričito tražili (ma uopće!!!) tražili ICSI. Uvijek je bilo "napravite onako kako vi najbolje mislite da je", a bome nas nije ni pitao za mišljenje... E sad, mene najviše muči moj sve slabiji odgovor na stimulaciju. S jedne strane mi je jasno da više ne idemo na kvantitetu, nego na kvalitetu radi endometrioze, ali s druge se opet brinem za svoju zalihu oocita ili da sam iz srednje presla u low-respondericu ili da je došlo do poremećaja hormona nakon 5 stimulacija (iako je nalaz otprije IVF-ova bio skroz uredan). Ne znam... Ugl, 5 stimulacija - 9 blastocista - 2 biokemijske. Nakon 3. IVFa sam i na injekcijama progesterona jer mi vaginalni (navodno) nije dovoljan (dr me nikad nije slao vaditi progesteron prije/poslije transfera). Nakon injekcija sam i dobila te 2 biokemijske. Iako u zadnja 2 puta ni to... Zadnji pkušaj me skroz deprimirao jer sam sa 34 godine dobila jednu jedinu oocitu. U stručnoj literaturi sam se čak dočepala pojma anti-FSH protutijela, ali nigdje nisam uspjela iskopati da se to u RH može vaditi kako bih provjerila jesam li možda postala "imuna" na lijekove za stimulaciju (a isprobala sam ih sve, osim ovog novog Rekovelle-a jer je glavna indikacija za njega nizak AMH i mali br folikula u prethodnim postupcima (ta sam!), ali dr me nikad nije slao to vaditi).

    No dobro, odlučili smo hrvatsku priču zakopati te krenuti inozemnim stopama. Naravno, prvi izbor nam je Prag, ali sada se nekako nećkam i za Brisel. Dakle, iz svega do sada navedenog, zaključila sam davnih dana da smo prepuštene same sebi pa o kojim god parama da se radilo. Definitivno na svoju ruku planiram vaditi AMH (još uvijek ne mogu vjerovati da nikome to nije palo napamet poslati me izvaditi ga usprkos mojim godinama koje svi ionako ističu kao glavnu prednost i iskreno povraća mi se već od toga jer kako inače objasniti 1 oocitu nakon (hiper)doza Gonala od 300 IU/dan), napraviti test trombofilne mutacije (zahvaljujući vama!) i ne znam što bi mi još preporučile? Karogram, kariotip? Ni ne znam koja je razlika i di ste to sve može napraviti? Trombofilne mutacije se mogu npr. u Breyeru ili Synlabu ili? Naravno, nemam pojma... Svakako mislimo barem u PFC poslati mail za konzultacije pa se nadam da će me i oni uputiti što bi po njihovom trebalo još eventaulno napraviti...

    Ali, iskreno, nekako mi zadnji postovi ulijevaju sve manje nade i u Prag radi "traka fenomena". Mislim da bi na nekakvo genetsko testiranje svakako bilo dobro otići, od ukupno 9 blastica, samo su 2 bile morfološki "lijepe", kako je embriolog rekao. Valjda morfologija ima neke veze sa genetikom... I te su nam baš otišle u vodu jer tada još nismo znali za i.m. progesteron pa sam prokrvarila već 6. dnt. Peh za pehom... Odlučili smo se za inozemstvo vidjevši koliko vani ima još različitih opcija/postupaka ERA, ASET... jer iskreno vrijeme nam je sve manje prijatelj, a na PFC-ovoj stranici sam našla podatak da plodnost nakon 35. godine strmoglavo opada (doslovno pod 90 stupnjeva je pad, nikako mi taj graf ne izlazi iz glave). Mislim, znala da sam da opada, ali nisam znala da je baš tolikoooo To me totalno zbediralo (povrh zadnjeg neuspjeha) te bih sada sve napravila što mogu. Mislim, ko ne bi...

    I za kraj, ima li neka suborka sa endometriozom, Hashimotom, hipotireozom, začepljenim jajovodima i savršenim mužem/spermiogramom koja se nada postopku sa vlasititm gametama?

    Unaprijed sam vam do neba zahvalna na svim savjetima i neizmjernoj potpori te se unaprijed ispričavam ako sam zaštopala temu sa podugačkim postom, ali jednostavno ne znam/ne mogu kratko...

    Svaka čast svima koje su uspjele i onima koje se još uvijek trude

  9. #5759
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    Mile moje žene, lavice, suborke...

    Kao prvo i osnovno, ne znam što bih da vas sve nemam...

    Pokušat ću ukratko opisati opisati našu situaciju: 6 godina smo već u ovim vodama (sa kraćim pauzama). Sada smo oboje 34 godine stari. 2 godine hodamo na IVF-ove (neračunajući inseminacije). Bili kod 2 doktora (prvi-2 IUI-AIH; kod drugog na 5 IVF, od toga 4 ICSI i 1 obični). Zahvaljujući promjeni dr, otkrili smo da imam začepljene jajovode (RTG HSG, prvi me poslao samo na UZV HSG) uz otprije poznate dijagnoze: hipotireoza (Euthyrox 125 mcg, pod kontrolom), Hashimoto, bolne i redovite menge. Na 2. IVF-u nađene su stanice nalik endometriozi, na 3. potvrđena endometrioza. Slijede 2 duga protokola sa depo decapeptylom i kontracepcijom i sad zadnji bez ikakve duge supresije. Muž - uredan spermiogram. Iz nepoznatog razloga, u prva 4 postupka embriolog je svejedno radio ICSI (uskprkos muževom sasvim OK nalazu ili nama nešto nije rekao do kraja) i sad zadnji je pustio da se prirodno oplodi jedna jedina oocita. I još je rekao da smo ga MI zbunili, iako niti u jednom jedinom trenutku nismo izričito tražili (ma uopće!!!) tražili ICSI. Uvijek je bilo "napravite onako kako vi najbolje mislite da je", a bome nas nije ni pitao za mišljenje, niti bi trebao naravno... E sad, mene najviše muči moj sve slabiji odgovor na stimulaciju. S jedne strane mi je jasno da više ne idemo na kvantitetu, nego na kvalitetu radi endometrioze, ali s druge se opet brinem za svoju zalihu oocita ili da sam iz srednje presla u low-respondericu ili da je došlo do poremećaja hormona nakon 5 stimulacija (iako je nalaz otprije IVF-ova bio skroz uredan). Ne znam... Ugl, 5 stimulacija - 9 blastocista - 2 biokemijske. Nakon 3. IVFa sam i na injekcijama progesterona jer mi vaginalni (navodno) nije dovoljan (dr me nikad nije slao vaditi progesteron prije/poslije transfera ili kada se već vadi da se ustanovi manjak). Nakon injekcija sam i dobila te 2 biokemijske. Iako u zadnja 2 puta ni to... Zadnji pkušaj me skroz deprimirao jer sam sa 34 godine dobila jednu jedinu oocitu. U stručnoj literaturi sam se čak dočepala pojma anti-FSH protutijela, ali nigdje nisam uspjela iskopati da se to u RH može vaditi kako bih provjerila jesam li možda postala "imuna" na lijekove za stimulaciju (a isprobala sam ih sve, osim ovog novog Rekovelle-a jer je glavna indikacija za njega nizak AMH i mali br folikula u prethodnim postupcima (ta sam!), ali dr me nikad nije slao to vaditi).

    No dobro, odlučili smo hrvatsku priču zakopati te krenuti inozemnim stopama.

    Naravno, prvi izbor nam je Prag, ali sada se nekako nećkam i za Brisel. Dakle, iz svega do sada navedenog, zaključila sam davnih dana da smo prepuštene same sebi pa o kojim god parama da se radilo. Definitivno na svoju ruku planiram vaditi AMH (još uvijek ne mogu vjerovati da nikome to nije palo napamet poslati me izvaditi ga usprkos mojim godinama koje svi ionako ističu kao glavnu prednost i iskreno povraća mi se već od toga jer kako inače objasniti 1 oocitu nakon (hiper)doza Gonala od 300 IU/dan), napraviti test trombofilne mutacije (zahvaljujući vama!) i ne znam što bi mi još preporučile? Kariogram, kariotip? Ni ne znam koja je razlika i di ste to sve može napraviti? Trombofilne mutacije se mogu npr. u Breyeru ili Synlabu ili? Naravno, nemam pojma... Svakako mislimo barem u PFC poslati mail za konzultacije pa se nadam da će me i oni uputiti što bi po njihovom trebalo još eventaulno napraviti...

    Ali, iskreno, nekako mi zadnji postovi ulijevaju sve manje nade i u Prag radi "traka fenomena". Mislim da bi na nekakvo genetsko testiranje svakako bilo dobro otići, od ukupno 9 blastica, samo su 2 bile morfološki "lijepe", kako je embriolog rekao. Valjda morfologija ima neke veze sa genetikom... I te su nam baš otišle u vodu jer tada još nismo znali za i.m. progesteron pa sam prokrvarila već 6. dnt. Peh za pehom... Odlučili smo se za inozemstvo vidjevši koliko vani ima još različitih opcija/postupaka ERA, ASET... jer iskreno vrijeme nam je sve manje prijatelj, a na PFC-ovoj stranici sam našla podatak da plodnost nakon 35. godine strmoglavo opada (doslovno pod 90 stupnjeva je pad, nikako mi taj graf ne izlazi iz glave). Mislim, znala da sam da opada, ali nisam znala da je baš tolikoooo To me totalno zbediralo (povrh zadnjeg neuspjeha) te bih sada sve napravila što mogu. Mislim, ko ne bi...

    I za kraj, ima li neka suborka sa endometriozom, Hashimotom, hipotireozom, začepljenim jajovodima i savršenim mužem/spermiogramom koja se nada postopku sa vlasititm gametama?

    Unaprijed sam vam do neba zahvalna na svim savjetima i neizmjernoj potpori te se unaprijed ispričavam ako sam zaštopala temu sa podugačkim postom, ali jednostavno ne znam/ne mogu kratko...

    Svaka čast svima koje su uspjele i onima koje se još uvijek trude

  10. #5760

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Drage cure, dobili smo 8 zrelih js, za sada imamo 4 kvalitetna embrija, ali imaju još 2 dana do zamrzavanja.
    Piše još ovako: 2 embrija se nisu oplodila, a 2 su se u podijelila nepravilno te se u startu vidjeli da nije u redu.
    Sad se ja pitam: kako se embriji mogu oploditi? Da li je mislila na j.stanice?

  11. #5761

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Dobrodošla velikavisoka!
    Dva puta sam čitala tvoj post i još sam pod dojmom da nisi nikad amh vadila!! Po mojem skromnom mišljenju, prije bilo kakvog sljedećeg postupka, pa čak i konzultacija, trebala bi napraviti sve one pretrage koje si i sama napisala-amh, trombofilija, kariogram...Kako prema našem zakonu imaš pravo na 6 postupaka, ti si pri kraju s pravima pa se nemoj žuriti u postupak bez nalaza. Kariogram je skupa pretraga za koju smo mi dosta čekali na red, a zatim i na nalaze. Trebala bi sve to tražiti od svog mpo doktora i riješiti preko hzzo-a. U kojoj si bolnici tu u RH?

  12. #5762
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    @Lovelife, sigurno je mislila na oplođivanje jajnih stanica
    @velikavisoka, pa ako imaš endometriozu i mali broj stanica u stimulaciji, onda ti je AMH sigurno nizak, mozda te zato nisu ni slali da vadiš...a i ICSI su ti iz istog razloga radili, mali broj stanica i je jedna od indikacija za ICSI.
    I mene zanima u kojoj si klinici bila dosad?

  13. #5763

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Lovelife, mislila je na j.s..Neka se sad još 2 dana lijepo razvijaju. Jeste se dogovorili kako će ih zamrznuti? Sve po 1 ili 2 na jednu slamku?

  14. #5764

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Nika, nismo. Ne znam o čemu to ovisi? Nama to nitko nije pojasnio.
    Kako ste vi zamrzli ostatak? Kako bi bilo najbolje?

  15. #5765

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Mi smo imali jednog, pa nismo imali dvojbe. Mislim da ovisi i o vašim željama. Pošto ćete vi sve zamrznuti, pretpostavljam da ćete im reći kako želite. Sanrio je imala puno, pa ti vjerojatno može dati bolji savjet. Ili netko drugi tko je upućeniji. I ovisi koliko želiš da ti ih vrate na transferu! Ako želiš 1, onda ti tako i zamrzavaju. Niste o tome pričali u klinici? Nas je to embriologinja na dan transfera pitala.

  16. #5766

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Hvala Nika, Sanrio pomozi sa savjetom!
    Ili netko drugi tko ima vise iskustva?
    Hvala!

  17. #5767

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Nika, Sanrio pomozi sa savjetom!
    Ili netko drugi tko ima vise iskustva?
    Hvala!
    Lovelife, većinu je već Nika napisala a ja se mogu samo složiti. Nas ti nitko nije ništa pitao oko smrzavanja, oni su odlučili kako će ih smrznut i to po principu da su 5 odličnih smrznuli po 1 u slamku a 4 slabije blastice po 2 u slamku.
    Meni je doktorica odmah rekla da obzirom na moje miome i na kvalitetu blastica nikako ne preporučuje da se vraćaju dvije i da ona savjetuje et 1 zametka.
    Mi smo mogli inzistirati na vraćanju 2 i oni bi to učinili ali odlučila sam ih poslušati.
    Vidjet ćeš što će ti oni savjetovati pa ćeš donijeti odluku na osnovu toga!

  18. #5768

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Znaci Nika vi ste htjeli da vam vrate 2?
    Sanrio, tebi su vratili 1 jel tako? I ostalih 9 su vam zamrzli?... stvarno ste imali odličan rezultat.. ja se samo nadam da će ova 4 preživjeti dalje

  19. #5769

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Da li je veća šansa ako se vraćaju 2?

  20. #5770

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    76

    Početno

    Velikavisoka razumijem potpuno taj "na traci" osjećaj i to je bio jedan od razloga za naš odabir klinike. Drugi su bile finansije... Zasad komunikacija teče odlicno, za svaki upit putem maila uredno dobijem odgovor na viber. Cekam 16.10. Za konsultacije putem vibera sa doktorom pa cemo znati sta dalje. Javim vam. Zamolila bih Rominku da mi u pp malo detaljnije objasni svoj zadnji postupak (stimulacija, reakcije doktora na prijedlog) kako bih i sama znala postaviti prava pitanja jer je i kod mene to jedna od opcija. Imam uredne ovulacije svaki mjesec, a sa sindrom pcos sam zadnji puta napumpala 12 praznih folikula. Samo jedna js. Kako se to odrazilo na moje zdravlje bolje da ne pišem. Uglavnom razmotrila bih i tu opciju, ako nekog jos zanima možda da nam objasni i ovako preko posta. Ja kao nova jos ne mogu pisati pp. Ljubim vas

  21. #5771

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    76

    Početno

    Da samo da dodam za Rominku jasno mi je za estrofem i crinone gel Mozda se nisam lijepo izrazila, zanima me konkretno reakcija doktora, sta da ne zaboravim pitati, sta da mu ne zaboravim reci/predloziti na tim viber konsultacijama jer ce vjerovatno trajati kratko pa da se pripremim Nisam u mogucnosti da sad odem u Prag a zelim da mi konsultacije budu korisne

  22. #5772

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je veća šansa ako se vraćaju 2?
    Je, nešto jest veća šansa ali ne znam koliko je to u postotku...5-10% mislim. U pravilu ženama u našim godinama vračaju 2 zametka upravo da poboljšaju šanse. Kod mene kad su vidjeli kako su se embriji dijelili i koliko ih je došlo do blastice, prepali su se višeplodne trudnoće zbog tih mioma.

  23. #5773

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Da, htjeli smo dva❤❤. Pa šta bude☺☺

  24. #5774
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    @Nika39, @Argente, @Alondra
    Petrova i Vinogradska...
    Slažem se Argente za AMH, sad ni ne znam ima li smisla i vaditi, ali mislim da hoću ipak na svoju ruku čisto da Pragu dam što više info. Ipak je drugačije kad imaš to crno na bijelo. Barem mi se čini tako...

    Definitivno me uhvatila panika radi onog PFC-ovog grafa tako da mislim da ćemo u PFC o svom trošku jer je moja plodnost već počela rikavati, i to opasno... Ne mislim čekati ni sekunde više. Idući tjedan planiram u Genos na trombofilne mutacije, za početak. Mislim da sam već tanja sa živcima, nego što me brinu financije... Mislim da je to to, da smo došli pred zid (što se vlastitih gameta tiče)...

    @Nika39 - gdje ste vi radili kariograme, koliko to košta otprilike tj. gdje se to može napraviti što prije?

    @Alondra - hvala na utjesi... ti si ono u Europe IVF otišla ili? Sorry, malo mi se sve pomiješalo jer sam jučer išla čitati prvi put...

    Kod nas se NK stanice mogu vaditi samo na Rebru? Kako se uopće zove ta pretraga da znam uopće što da tražim? Samo kažem NK stanice ili ima neki specifični, stručni naziv? Pretpostavljam da bi ih radi endometrioze mogla imati poprilično. I da, nitko mi nikad nije određivao stadij endometrioze. Na PFC-u sam vidjela da ih ima 4 ili 5 čak... Ne znam koliko je to uopće bitno za dalje... Tj., ne znam što da napišem u njihov upitnik (ako će biti to uopće u upitniku). Znam samo da mi nijedna menga ne prođe bez 10 tableta Brufena 400 mg, a 2x sam završila na hitnoj na infuziji u stanju šoka...

    Eh i da, jednom jednom je bilo spomena o dijagnostičkoj laparoskopiji. Jel tu netko to radio i kod koga, gdje? Ispričavam se, malo je off topic...

    Još jednom hvala svima od

  25. #5775
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno



    Evo našla za NK stanice tj. specifični imunitet...

  26. #5776

  27. #5777

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Nika39 prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, danas 11.dpt je preko 1000. Dakle,dakle,dakle... ne vjerujem!!!☺☺
    Draga Nika, čestitam od srca. Sretno i opušteno dalje

  28. #5778

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Cure javila je Andrijana da ako bi ostala sva 4, da bi ona preporučila 2 zajedno i ostala dva po 1 u slamku.
    I ja nekako tako mislim da bi bilo ok, ali od kuda znati sto je najbolje?

  29. #5779

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Lovelife, meni se to čini ok. Ali znaš da ako vraćaš 1,a na slamki su 2, da ti jedan propada?! Znači , ova 2 se odmrzavaju zajedno i ako je sve ok, oba ti vraćaju☺. Ili ako ti želiš vraćati po 1,onda ih tako i zamrzni. Neka me isprave cure ako griješim.

  30. #5780

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Velikavisoka, mi smo kariogram radili u Osijeku, mada nam uopće nije bilo blizu. Koliko su nama rekli, to se može napraviti samo u jednoj zg bolnici(mislim Rebro, ali nisam sigurna) i Os. U Os smo bili na redu za 2 dana, a u zg bi bili na redu za 1.5mj.! To je presudilo. I nalaz se dugo čeka(mislim da između 1 i 2 mj.)jer je takva pretraga. Ja bih ti savjetovala da ipak probaš sve preko uputnice i hzzo napravit. Mislim da aposlutno imaš pravo na to, nakon toliko neuspješnih postupaka. Nas su poslali da sve to obavimo nakon 2 neuspješna,ali uz sve ostale uredne nalaze.

  31. #5781

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Draga Hueber, hvala puno☺

  32. #5782
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    Draga Nika,
    neizmjerno ti hvala na ovoj info

  33. #5783

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Citiraj velikavisoka prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Nika,
    neizmjerno ti hvala na ovoj info
    I još nešto. Ne želim te uplašiti, samo dati povratnu informaciju stvarne žene, a ne statistike. Ja sam u cijelu priču ušla u tvojim godinama sa niskim amh. Nakon 35 se prepolovio. Nisam mogla vjerovati!! Poslije me dr. nije više htio slati na to da se ne stresiram kad vidim rezultat, jer smo znali da je nizak. Ne znači da će i kod tebe biti tako, ali nemoj dugo čekati, što god odlučila.

  34. #5784
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Nika39 prvotno napisa Vidi poruku
    Velikavisoka, mi smo kariogram radili u Osijeku, mada nam uopće nije bilo blizu. Koliko su nama rekli, to se može napraviti samo u jednoj zg bolnici(mislim Rebro, ali nisam sigurna) i Os. U Os smo bili na redu za 2 dana, a u zg bi bili na redu za 1.5mj.! To je presudilo. I nalaz se dugo čeka(mislim da između 1 i 2 mj.)jer je takva pretraga. Ja bih ti savjetovala da ipak probaš sve preko uputnice i hzzo napravit. Mislim da aposlutno imaš pravo na to, nakon toliko neuspješnih postupaka. Nas su poslali da sve to obavimo nakon 2 neuspješna,ali uz sve ostale uredne nalaze.
    Nika draga, uputnice daje ginićka ili mora biti mpo ginić?

    Još jednom hvala i sorry na gnjavaži

  35. #5785

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Nika, to mi je jasno da ako se odmrznu 2 a u FET ide 1 drugi propada, to nikako ne bih htjela.

    Velikavisoka, za kariogram se možeš naručiti u Klaićevoj 01/4600-104, radnim danom od 10-14 h, barem je tako bilo

  36. #5786
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Nika, to mi je jasno da ako se odmrznu 2 a u FET ide 1 drugi propada, to nikako ne bih htjela.

    Velikavisoka, za kariogram se možeš naručiti u Klaićevoj 01/4600-104, radnim danom od 10-14 h, barem je tako bilo
    Hvala ti Lovelife, je li znaš možda lod koga mogu dobiti uputnicu - mpo-ovac ili ginićka "obična"?

  37. #5787

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Meni je dala mpo i išla sam na Rebro, jako dugo se čeka termin i jako dugo se čeka nalaz, sigurno 2 mjeseca

  38. #5788

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Mpo preporučuje, a čini mi se da opća daje uputnicu, nisam sigurna. Možeš tražiti i putni nalog, ali obavezno mora biti naslovljen na bolnicu u koju ideš. Ja sam imala višekratni, ali naslovljen na zg, pa mi taj put za os nisu priznali! Os ti ima najbolji lab za takve stvari jer su puno ulagali u njega poslije rata kada su trebali žrtve identificirati.
    Posljednje uređivanje od Nika39 : 11.10.2019. at 13:10

  39. #5789
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mislim da nema sanse da u slucaju odmrzavanja 2 svjesno puste jedan propasti. Mislim da se tad oba moraju vratiti.
    Mozda je doduse u Ceskoj drugacije,al mi moja mpo rekla da kod nas ne smiju tako unistiti embrij

  40. #5790

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Da moguće da mpo daje preporuku, a “obični” gin.uputnicu, mislim da je tako bilo.
    Nika kako se ti osjećaš?

  41. #5791

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Ja sam skroz dobro. Uhvati me povremeno strah kad se osjećam kao da ću mengu dobit, al očito je to iz drugih razloga
    Posljednje uređivanje od Nika39 : 11.10.2019. at 15:03

  42. #5792

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je dala mpo i išla sam na Rebro, jako dugo se čeka termin i jako dugo se čeka nalaz, sigurno 2 mjeseca
    Treba probati Klaićevu i Sveti duh nazvati. Možda oni imaju ranije termine.

  43. #5793

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    velikavisoka u sličnom smo sosu, imam 36 godina, i težu endometriozu, i iza sebe skoro 6 godina neplodnosti i 6 IVF postupaka. Privatno smo u 3 stim. postupka dobijali po 3-5 stanica, odnosno 1-2 trodnevna i nikad se niš nije primilo. Sad sam preko HZZO potrošila 3 postupka. Rekli su mi sad da nisam još za donaciju js, jer reagiram na stimulaciju, u prvom stim. IVF postupku preko HZZO nisam dobila nijednu valjanu stanicu da je nije pojela endometrioza, u drugom stimuliranom sam dobila 6 stanica, ali 3 valjane, 2 zametka trodnevna, nije se primilo, treći nije dogurao do blastice i sad u trećem prirodnjaku napravili su prerano aspiraciju, stanica nije dozrela, ali je lijepo izgledala. Ja sam očajna i već razmišljam o donaciji js. Kod muža sve ok. Sve dodatne pretrage sam radila osim NK stanica (koje su mi rekli da nema indikacije da radim, jer su mi svi drugi imunološki nalazi ok, kao i nalazi na trombofiliju) i histeroskopije. TSH mi lagano šeta od 2 do 4 kako kad, imam kakti subkliničku hipo, jer su svi ostali nalazi uredni i antitijela negativna.. Ja sam tvoja suborka koja se još nada postupku sa vlastitim js. Iako mi nade svakim postupkom tonu... Pratim ovu temu da vidim kako su druge cure odlučile na donaciju u Češkoj i kako se cijene kreću..

  44. #5794

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Zaboravih napisati da mi je AMH nizak, pa malo ode gore, pa se nakon stim. spusti, pa se malo digne. Sad je na 3,2 pmol, a znao je biti i 8, ali to sa 30 kad sam tek krenula u postupke..
    Nika39 čestitam na trudnoći! Sigurno je nestvarno nakon toliko godina!

  45. #5795

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Endometrioza je gadna za kvalitetu j.s i to je činjenica. I ja sam uvijek u stimulaciji uspjela dobiti j.stanice i u svakom postupku je došlo do transfera ali kvaliteta je očito bila očajna i nikad se ništa nije dogodilo.
    Sa 38 mi je amh bio 3,2 pmol/l sada sa 41god. 1,2 pmol/l.
    Odlučila da nema šanse mučiti se više sa svojim stanicama i donjeli odluku za donaciju u Pragu.
    Uspjelo iz prve, sada 12+4 tt.

  46. #5796

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Sanrio čestitam ti na hrabrosti i na trudnoći! Nažalost svjesna sam toga, ali još nisam spremna odustati od svojih stanica, ali pitanje je kako ću razmišljati s 38. Koliko sad imaš godina? 38? Možeš li mi reći kako ste izabrali donorku? I malo više o cijelom procesu? Koliko sam upoznata, u Češkoj HZZO sufinancira samo 1000€, za razliku od recimo Makedonije gdje je 100% troškova pokriveno, je li to iz razloga jer se radi PGD u Češkoj? Može i na pp.

  47. #5797

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    I zanima me tko ti je napisao preporuku za donaciju, obzirom da su mene sad u Petrovoj odbili, da ja još nisam kandidat za to? Ja sam bila informativno pitala.

  48. #5798

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Djevojka sa sela,
    Sto se tiče donorke ti ništa ne biraš, oni ti je nađu po fenotipu i event.krvnoj grupi.. cijene su uglavnom oko 6000€.. zavisi od klinike do klinike.
    I u Češkoj ne rade PGD na doniranim stanicama tj.embrijima koji ste dobili doniranim stanicama na teret Hzzoa, jedino ako želite sami nadoplatiti.. ako griješim neka me isprave..
    Za Makedoniju ti Hzzo placa cijeli postupak, ali tamo rade sa smrznutim js, dok u Češkoj sa svježim.

    Ali dobro pitanje je Hueber postavila, naše donorke su dosta mlađe a tako malo stanica dobe. U nekim grupama koje pratim cure dobivaju po 12, 14 stanica .. nije garancija, ali nije isto imati 4 stanice ili 10 za rad..

  49. #5799
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Meni to isto smrdi. Potražnja je velika pa se ne bih previše šokirala da se “snalaze” npr. da dvije žene istovremeno dijele istu donorku, ili da ustvari koriste smrznute js kao u MK (koliko ih tamo bude u paketu, 8 ili 10?)
    Nisam više u MPO ali često virnem na ove teme, i čini mi se da u zadnje vrijeme, tipa godinu-dvije, donorke fakat manje JS imaju.
    Tamo na početcima ove teme...i pred 5-6-7 god...pa svatko je imao embrija i za po 2 FET-a. Jel i sad u cijenu postupka garantiran najmanje 1 FET?

  50. #5800

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Lovelife Ne mogu se sjetiti na kojoj temi sam čitala ovih dana, baš je pisala cura da je birala donorku u nekoj bazi, kad upiše neke faktore da joj izbaci 3-4 osobe. I da postoji čak neka vip baza. Ne sjećam se gdje je to pisalo. Zato sam to pitala. Također, na stranicama Europe IVF piše “odabir donora ne samo po izgledu, već i po krvnoj skupini, RH faktoru i obrazovanju”..

    Dakle PGD se može učiniti na embrijima dobijenim iz donirane js, ali o svom trošku, ne bi pokrivao HZZO?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •