Stranica 41 od 71 PrviPrvi ... 31394041424351 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,001 do 2,050 od 3542

Tema: Potpomognuta u privatnim klinikama

  1. #2001
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    MonaLi mislim da ako ne ideš preko hzzo da ti to pokriva samo postupak. Lijekove plačaš još dodatno.

  2. #2002
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Da? Onda to ispadne puno vise? Ne znam ni okvirno koliko bi to koštalo? Rekao je gonal i puregon u kao malim količinama , mislim da je rekao ta dva


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #2003
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Jedna injekcija je oko 200kn, malo vise. Ovisno koliko ih dobijes.
    Ja sam svaku stimulaciju imala preko 15injekcija.

    A kad sam isla na femaru, onda 10.

    Ne znam kako to on misli aih s injekcijama,a da ne dobije previse folikula,al on valjda zna

  4. #2004
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Mozda samo par injekcija? Ne kužim ni ja, opce ne znam koliko ce me to koštati i da li da idem na takav aih kod njega ili ostanem u Petrovoj gdje vec 2 mjeseca nemam ni folikul.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #2005
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    A valjda zato planira injekcije...
    Trebas ga unaprijed pitati za plan, pa da budes spremna

  6. #2006
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Ma nisam se opce sjetila to danas pitati kad mi je rekao, nije mi palo na pamet da cu to jos masno platiti ako pristanem. Ah... ne znam kaj cu :/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #2007
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ak ides na lijekove, onda radije plati vise i napravi ivf.
    Ne bih isla na injekcije samo radi aih. Al opet,to je samo moje misljenje.
    Ipak je uspjesnost aih-a ispod 15% mislim...

  8. #2008
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    E ili idi na ivf preko hzzo-a kod njega

  9. #2009
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Da, ajde da mi u Petrovoj daju aih s lijekovima ali ovak... ne znam. Vidit cu, mozda netko zna koliko se lijekova daje u aih-u?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #2010
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Mona ja ne znam kak on to misli izvesti al dobro, sto vrci kaze valjda zna sto radi.
    Samo imaj na umu ako dobijes 4 folikula da vrlo vjerojatno ce automatski ici na ivf pa da ne bi platila ivf postupak umjesto inseminacije jer neces imati uputnicu...osim ako ju mozes odmah dobiti od svoje dr pa da mu prilozis ako tako bude.

  11. #2011
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj MonaLi prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ajde da mi u Petrovoj daju aih s lijekovima ali ovak... ne znam. Vidit cu, mozda netko zna koliko se lijekova daje u aih-u?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zbilja ne znam nikoga da je tako isao na aih a puregonom osim samo s klomifenima.
    Pa ti zbog pcos neces smijeti uzimati vise od 50, 75 iu puregona dnevno.

  12. #2012
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Ako i toliko...mozda sam i previse rekla :/

  13. #2013
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Mozda je Luci svojim pac.u kombinaciji klomifen i menopur....sad se sjeti.
    Al nisam bas ziher sto posto....

  14. #2014
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Da, tu je zeznuto što se može dogoditi da dobiješ previše folikula i moraš na punkciju. Odjednom aih postane ivf.
    Ja isto znam samo za aih s klomifenima, koliko se sjećam

  15. #2015
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Da on je rekao da se to može dogoditi, da bude više folikula i da se onda ide na IVF, sumnjam da bi mi naplatio, vjerojatno bi mi rekao da svakako imam uputnicu, pretpostavljam? Mene sad jedino muči da li da plaćam te lijekove za AIH, ne želim da me na kraju AIH ispadne previše, jer to je i dalje "samo" inseminacija.

  16. #2016
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    MonaLi,
    pitaj kod Škvorca da li ima ugovor sa HZZO-om za IUI u stimuliranom ciklusu.

    Postoji i na netu odluka Upravnog vijeća HZZO-a kojom se privatnim klinikama dodjeljuju mpo postupci. Tamo se može naći koje postupke i koliko njih su privatne klinike ugovorile. Dostupne su te informacije, samo ih sada nemam vremena tražiti. Zato najbolje pitaj direktno u privatnoj klinici koja radi postupke na teret HZZO-a.
    Ako imaju ugovor za stimulirani IUI, onda ne trebaš plaćati nikakve lijekove.

    Inače, HZZO privatnicima postupke plaća puno manje os onog što za mpo postupke privatne klinike naplaćuju direktno od pacijenata u privatnim postupcima.

    S HZZO-om govoreni standardni stimulirani IVF HZZO privatnim klinikama plaća kao i bolnicama, tj. 10 046 kn, a ta cijena uključuje sve postupke u labosu, folikulometrije i lijekove.

    Za IUI u stimuliranom ciklusu HZZO plaća 2592 kn i u tu cijenu su uračunati svi dijagnostičko-terapijski postupci i lijekovi.

  17. #2017
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Inesz - ja sam jučer njega pitala jel mogu kod njega raditi AIH on je rekao "naravno, ali to nažalost ne možemo preko HZZO" ja sam to shvatila da ne postoji uopće mogućnost, mislim to sam znala i prije, ali sad vidim u tvom postu da očito HZZO i tu nešto njima može platiti? Pa mi nije ništa sad jasno :/ Imaš li možda link gdje bi mogla naći što je dogovoreno s njim? Ili možda u nekoj drugoj klinici?
    I mogu li ja u Petrovoj tražiti stimulirani AIH (ali sa jačim lijekovima)? Ukoliko mi sami to ne predlože...

    Hvala ti na postu

  18. #2018
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Ako Škvorc nije ugovorio stimulirani IUI sa HZZO-om, onda ne može niti odrađivati to na njihov račun.

    Ti si već odradila koji IUI?

  19. #2019
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja uopće ne znam jel se aih radi stimuliran po bolnicama. Samo klomifen čini mi se...ne znam dal bi im hzzo platio lijekove za aih, kad škrtare i za ivf.
    Za Škvorc vidim na fejsu zadnju informaciju od ljeta, da su preko hzzo dobivali ivf/icsi u prirodnom, blagostimuliranom i stimuliranom ciklusu, bez aih-a
    I Betaplus je imala preko hzzo ivf/icsi, samo blage stimulacije i prirodne cikluse. Znači bez aih

  20. #2020
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Inesz -da odradila sam jedan AIH u Petrovoj, od jednog se odustalo jer nije bilo folikula na Klomifenu i sad ovaj ću vidjeti ali opet na UZV nije bilo vodećeg folikula u ponedjeljak, mislim da će se i od ovog odustati, tako da ja već 4mj idem na IUI a zapravo sam jedan odradila.

    Vrci - da i ja sumnjam da će mi dati nešto konkretnije, a na ništa drugo ne reagiram? :/

  21. #2021
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Pa za prvo ak ne reagiraš na klomifen možda budeš na femaru. ja sam pcos i na klomiće nemam reakcije. Femara mi je bila uspješna.
    Ako ne reagiraš, ja ne bih više na inseminacije, nego kod škvorca onda na ivf/icsi i onda barem nešto konkretno radiš

  22. #2022
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Znam, i mislim si možda mi da Femaru ali opet riskiram da ne bude ovulacije... Vidjet ću, u svakom slučaju hvala cure

  23. #2023
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja uopće ne znam jel se aih radi stimuliran po bolnicama. Samo klomifen čini mi se...ne znam dal bi im hzzo platio lijekove za aih, kad škrtare i za ivf.
    Za Škvorc vidim na fejsu zadnju informaciju od ljeta, da su preko hzzo dobivali ivf/icsi u prirodnom, blagostimuliranom i stimuliranom ciklusu, bez aih-a
    I Betaplus je imala preko hzzo ivf/icsi, samo blage stimulacije i prirodne cikluse. Znači bez aih
    HZZO je privatnicima u dva navrata produljivao ugovore prema ovoj odluci iz 29. lipnja 2016.
    http://www.hzzo.hr/wp-content/upload....g..pdf?6d8ad4
    (na stranici 31 je odluka)
    iz ove odluke HZZO-a se vidi da inseminacije nisu ugovarane s privatnim klinikama. Jedanko tako može se i vidjeti da su obje privatne klinike ugovorile (i kasnije dobile produljenje tih ugovora) za standardne stimulirane postupke IVF-a, postupke uz blagi protokol i postupke u prirodnom ciklusu.

    Bolnicama HZZO plaća stimulirani IUI jer postoji šifra i cijena DTP-a (dijagnostičko-terapijskog postupka) u seknundarnoj zdravstvenoj zaštiti.
    Za stimulirani IUI HZZO bolnicama plaća 2592 kn i u tu cijenu su uračunati svi dijagnostičko-terapijski postupci i lijekovi.
    Za IUI bez stimulacije HZZO bolnicama plaća 1037 kn.
    Razlika između nestimuliranog i stimuliranog IUI je oko 1500 kn i sigurno je da za te novce bolnice mogu pacijenticama za stimulirani IUI dati više od običnog klomifena.

    MonaLi, ja ne bih plaćala inseminacije u privatnim klinikama. Imaš pravo na stimulirani IUI u bolnicama. Najbolje razgovaraj sa svojoim liječnikom/liječnicom o promjeni terapije za IUI ili o prelasku na IVF.
    Sretno ~~~~~~~~~~~~~

  24. #2024
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja uopće ne znam jel se aih radi stimuliran po bolnicama. Samo klomifen čini mi se...ne znam dal bi im hzzo platio lijekove za aih, kad škrtare i za ivf.
    Za Škvorc vidim na fejsu zadnju informaciju od ljeta, da su preko hzzo dobivali ivf/icsi u prirodnom, blagostimuliranom i stimuliranom ciklusu, bez aih-a
    I Betaplus je imala preko hzzo ivf/icsi, samo blage stimulacije i prirodne cikluse. Znači bez aih
    Bas sam ovo htjela napisati.
    Svaki put kad su objavili postupke i jedna i druga klinika nisu pisali da imaju uopce aih preko hzzo-a.

  25. #2025
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    MonaLi mislim da bi ti bilo ok nazvati doktora Skvorca i reci mu sto te muci. Cisto da se ne dogodi da moras placati inseminaciju jer onda ti je bolje ici na uputnicu kod njega na ivf. Objasni sesrti na telefon i doktor ce te kontaktirati. Ja sam isto zvala jer nam nalazi nisu bili ok i kroz sat vremena me dr nazvao i sve smo razjasnili. Moje misljenje je da ti je to najpametnije, cisto da znas na cemu si i da lakse odlucis sta i kako dalje.

  26. #2026
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Hvala cure, da predložiti cu u Petrovoj jaču stimulaciju ili IVF, jer ovo sve mi nista ne odg jer nema reakcije. A nije Škvorc govorio da ja idem kod njega na IUI nego sam ga ja pitala tako da moram prvo vidjeti sto ce u Petrovoj odlučiti. Jos sutra idem na UZV pa ćemo vidjeti jel se pojavio kakav folikul ili ne. Ali svakako je u planu IVF kod Škvorca ako jos jedan AIH ne uspije. Imate pravo, bolje da ne plaćam AIH...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. #2027
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Cure mene zanima koji doktor jos radi sa dr.Skvorcom kad njega nema tamo?

  28. #2028

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    62

    Početno

    Neki doktori forsiraju AIH -IUI 3-4 puta prije IVF postupka. Zato sto je sami AIH - IUI postupak manje invazivan za nas curke. Problem je naravno u tome sto se u privatnim klinikama AIH tj IUI placa.
    Posljednje uređivanje od Lutza : 22.02.2017. at 15:59

  29. #2029

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Citiraj Jolica30 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure mene zanima koji doktor jos radi sa dr.Skvorcom kad njega nema tamo?
    Doktor Dubovečak radi tamo dok nema doktora Škvorca.

  30. #2030
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Betaplus ce imati konzultacije i u Rijeci. Valjda onda i postupke. Pisu na njihovoj stranici

  31. #2031
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Na stranicam poliklinike Škvorc lijepo uvijek piše da imaju samo ugovors HZZO o provođenju specijalističko – dijagnostičke zdravstvene zaštite postupke: IVF/ICSI u prirodnom ciklusu, IVF/ICSI u stimuliranom ciklusu – blagi protokol i IVF/ICSI u stimuliranom ciklusu – standardni protokol.

    AIH se naplaćuje, lijekove si kupuješ. Ako ti prepiše klomić, može ti tvoj socijalac pisati recept.

    Ako se AIH pretvori u IVF radi više folikula, nosiš mu D1 uputnicu.

    Cure koje imaju blaže dijagnoze i kod kojih može proći AIH dr. Škvorc upozori da prvo odrađuje 2 AIH-a, a tek onda ide na IVF preko HZZO-a. Razlog je taj jer je jednom napravio IVF, nije krenuo na AIH i HZZO mu nije priznao taj IVF.
    A ako je pacijentica imala 1/2 AIH-a u državnoj bolnici, može odmah kod njega krenuti s IVF-om, jer tu ga HZZO neće zezati.


    Kod dr. Š radi dr. Dubovečak. Radi fm, UZV i sonohsg te asistira na punkcijama i ET. Ovaj tjedan od srijede do nedjelje dok je Š. na kongresu u FR, dr. D odrađuje i ET.
    S njim se stvarsno sve da razgovarati i sve razjasniti, nema tapkanja u mraku.

    Čekalicama sretno!
    Posljednje uređivanje od Frixie : 24.02.2017. at 12:56

  32. #2032
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Frixie - hvala ti na info, nisam znala da mu minimalno moraju biti dva Aih-a za IVF, super, sad sam nekako mirnija

  33. #2033
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Tak je kod njega, znam po dvije frendice koje su išle tak prije IVF-a. Obje su kod njega "odgulile" AIH-ove jer im se nije dalo čekati u bolnici red.

    Kad možeš doći na red za AIH u Petrovoj?

  34. #2034
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Aih u Petrovoj mozes odmah i svaki mjesec... to stvarno nije problem. Ali meni je jer ja vec 2 ciklusa ne ovuliram


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  35. #2035
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    "Cure koje imaju blaže dijagnoze i kod kojih može proći AIH dr. Škvorc upozori da prvo odrađuje 2 AIH-a, a tek onda ide na IVF preko HZZO-a. Razlog je taj jer je jednom napravio IVF, nije krenuo na AIH i HZZO mu nije priznao taj IVF. "

    Zasigurno ne uzima u obzir samo dg kod žene već i njenu dob i dijagnozu kod partnera.

  36. #2036

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Bok svima

    ovdje sam da preporučim IVF polikliniku u Zg, profesora Šimunića i dr. Maričića

    Nakon strašne dijagnoze, on bez spermija, ja pol.jajnici, tim doktora je pristupio tako da se uopće nismo osjećali da je to tako veliki problem.
    Tokom cijelog postupka, doktor i sestre su bili toliko ljubazni i susretljivi da sam kroz svaki postupak prošla ajmo reći bezbolno (aspiracija, transfer)
    Mi smo uspjeli iz prve! i sad smo u drugom tromjesečju , i dalje sam kod njih. Mogu im se se uvijek obratiti ( i na mob) za pomoć.

    Hvala je premala riječ za sve što dugujem tim ljudima!
    Tu sam ako neko ima pitanja

  37. #2037

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Hej curke, dali je neka od Vas Ima iskustva s Elonvom?

  38. #2038
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Juhu,evo ja sam taman u postupku sa Elonvom.
    Ja sam prezadovoljna,nema napuhnutosti ni nikakvih simptoma.
    A ono najbolje je kaj su se pokrenuli svih 5 antralnih folikula

  39. #2039

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Snelly85: hvala ti na odgovoru, Ja sam jucer bila na konzultacijama I startam s Elonvom sredinom 3 mjeseca kad dobijem m. Ovo nam je prvi postupak I idemo na icsi.

  40. #2040
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    "Cure koje imaju blaže dijagnoze i kod kojih može proći AIH dr. Škvorc upozori da prvo odrađuje 2 AIH-a, a tek onda ide na IVF preko HZZO-a. Razlog je taj jer je jednom napravio IVF, nije krenuo na AIH i HZZO mu nije priznao taj IVF. "

    Zasigurno ne uzima u obzir samo dg kod žene već i njenu dob i dijagnozu kod partnera.
    Tako je. Oprosti, nisam detaljno objasnila. Ako je AIH po dijagnozi moguć, ide prvo AIH, nakon kojeg slijedi IVF. Ne forsa AIH ako je dijagnoza takva da AIH nema smisla, pritom uzimajući u obzir i dob pacijentice i partnerovu dijagnozu.

    Pacijentice upozori da nema ugovor za AIH i ako žele mogu ići u bolnicu, pa ako ne uspiju da mu se jave za IVF/ICSI preko HZZO-a.

  41. #2041
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Citiraj lolazg prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon strašne dijagnoze, on bez spermija, ja pol.jajnici, tim doktora je pristupio tako da se uopće nismo osjećali da je to tako veliki problem...Mi smo uspjeli iz prve! i sad smo u drugom tromjesečju
    Gdje ste našli spermije? TESA/TESE/PESA?

    JUHU Ja sam bila oba puta na Elonvi + puregon + orgalutran.
    Prvi put: 7 folikula, od tog 6js.
    Drugi put: 4 folikula, od tog 2ciste,1 nezrela js i 1loša koja se raspala nakon oplodnje

  42. #2042
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Lolazg
    Čestitam!
    Sretno!¨

    I mene zanima kojom metodom ste došli do spermija za oplodnju i gdje ste to obavili? Kakvu si terapiju ti imala? Koliko ste, s obzirom na dijagnozu azoospermije, imali spermija za ICSI? Koliko si dobila jajnih stanica i imate li embrija u kriopohrani?

    I, još jedno pitanje, jesi ti žena mlađa ili starija od 35 godina?

  43. #2043

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Frixie: meni je prporucena Elonva +
    Orgulatran. Kakva je vasa diagnoza? I gdje si ti radila postupke? Meni je 35 a mm Ima 42

  44. #2044

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Frixie koliko dugo si uzimala Ljekove/injekcije, te nakon koliko dana si imala punkciju?

  45. #2045

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Lenich: jel ima kakvih novosti kod tebe?

  46. #2046
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    JUHU dijagnoze su:
    Ja 38: niži AMH (11.2), viši FSH (14.6/8 ne sjećam se) i godine naravno
    MM 32: teška OAT (par spermija u ejakulatu) radi mikrodelecija y kromosma

    Prvi postupak 17dc punkcija ( Elonva 150mcg, 1.300 iU Puregona + 5 Orgalutrana), a drugi postupak 13dc punkcija (Elonva 150 mcg, 450 iU Puregona + 4 Orgalutrana). Stimulaciju sam uzimala skroz do štoperice (Ovitrelle).

    Oba postupka sam radila u poliklinici Škvorc u Samoboru.


    Nego, da li je koja cura dobila dvije štoperice za sazrijevanje? U smislu dvije mislim na dozu od 10.000iu ili 500mcg (1 injekcija Brevactida npr. ima 5.000iu, Ovitrelle 250mcg)

  47. #2047
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Mislim da sam ja kod Lučingera dobila Brevactid u toj većoj dozi... tako mi se nešto čini. Al davno to bilo

  48. #2048
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Probati ću pitati doca što on misli da si kupim dodatnu i spičim.

    Malo sam čitala i postoje neka pozitivna iskustva oko zrelih js...

  49. #2049

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Cure,polustimulirani se racuna ako ima do 5 stanica? Vise od 5 je stimulirani?

  50. #2050

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Frixie prvotno napisa Vidi poruku
    JUHU dijagnoze su:
    Ja 38: niži AMH (11.2), viši FSH (14.6/8 ne sjećam se) i godine naravno
    MM 32: teška OAT (par spermija u ejakulatu) radi mikrodelecija y kromosma

    Prvi postupak 17dc punkcija ( Elonva 150mcg, 1.300 iU Puregona + 5 Orgalutrana), a drugi postupak 13dc punkcija (Elonva 150 mcg, 450 iU Puregona + 4 Orgalutrana). Stimulaciju sam uzimala skroz do štoperice (Ovitrelle).

    Oba postupka sam radila u poliklinici Škvorc u Samoboru.


    Nego, da li je koja cura dobila dvije štoperice za sazrijevanje? U smislu dvije mislim na dozu od 10.000iu ili 500mcg (1 injekcija Brevactida npr. ima 5.000iu, Ovitrelle 250mcg)
    Ja, kod dr. L. -
    10000IU Brevactida (u dobitnom ciklusu)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •