Stranica 53 od 71 PrviPrvi ... 343515253545563 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,601 do 2,650 od 3542

Tema: Potpomognuta u privatnim klinikama

  1. #2601

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Da, tako nekako i ja mislim.

    Možda prvo drmnuti jedan prirodnjak u Beti, pa ako ne uspije onda ići k Škvorcu na punu. Pa se lako vratim u Betu na još jedan prirodni. Mislim da ću tako i napraviti. Odnosno, neću više pristajati na blagu stimulaciju. Ili puna, ili nikakva.

    Ne znam jel u Beti kad je prirodni ciklus daju Klomiće ili nešto slično, ili ništa baš?

    Nisam još bila kod Škvorca, zvala jesam al ne rade preko ljeta pa su mi rekli da najesen dođem.

  2. #2602

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    November, ista stvar je i kod mene i zato bi kod Skvorca zbog pune stimulacije, ako se nesto ne promjeni. Inace Beta+. Problem je sto sam ja daleko pa ne znam koliko mi je pametno na prirodne u Betu putovati jer sve troškove sama snosim. Inace sam pitala u Beti jer sam mislila bar prirodni sa klomicima ali o to tretiraju pod stimulacijom. Što su tebi davali u Beti i u kojim dozama?

  3. #2603

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Znači kod njih je prirodnjak baš totalno bez ičega.

    Ja sam imala Klomifen 3.-7.dc po dvije tablete odjednom, i 2 dana Menopur (2 bočice odjednom), i štoperica (Ovitrelle). Koliko čujem od cura to je klasika za blagu stimulaciju.

  4. #2604
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Škvorc ima ugovor od 01.08. do kraja godine za postupke preko HZZO-a, ali je on do Gospe na godišnjem. Znam to jer smo pričali jer me čeka FET posle godišnjih.

    November ja bi probala u B+ prirodnjake ispucati s obzirom da si već tamo i da su ti sjeli i ne mijenja ti se klinika, a kod Š. puni stimulirani ako će trebati, odnosno ako prirodnjaci ne uspiju.

    Ne bi blago stim. trošila kao puni stim.
    Posljednje uređivanje od Frixie : 29.06.2017. at 13:29

  5. #2605

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Tako će i biti.

    Pitanje, ako idem Škvorcu na punu stim, i onda recimo imam smrzliće i mogu u fet, dal se taj fet računa kao novi postupak? Glupo pitanje znam, ali ne znam. I da li onda to plaćam ako sam preko HZZO?

    U Beti se plaća i smrzavanje i fet. Za njega sam čula da se smrzavanje ne plaća, e sad ne znam za fet.

  6. #2606
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ne, kod Skvorca se FET ne placa

  7. #2607
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    FET se ne plaća. Smrzavanje je prvih godinu dana na teret HZZO-a, a posle 1.000 kn/godina.

  8. #2608
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    i ja sam sve misljenaj da cemo ostat gore spavat.
    cure gdje se bockate s orgalutranom tj. u koji dio?
    cure koje priamte stimulacije jel idete na plazu na more?

  9. #2609

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Ja gledam da ja u ovom KBC ustvari dobivam polustimulaciju sa minijaturnim dozama koje daju, jedino što ne daju klomifen (njega računaju kao prirodni u mom kbc-u) već gonal, puregon, menopur..., ali su doze tako male da je to po meni polustimulirani i ustvari mi je onda isto da li ću "stimulaciju" iskoristiti u državnoj ili privatnoj klinici. Naravno, ako ne uzimam u obzir troškove prijevoza o kojima smo pričali. A kako kod Škvorca izgleda puna stimulacija? Ne znam zašto svima ne odobravaju iste vrste postupka, baš bezveze, jer meni je recimo jednostavnije doći do ZG nego poslije još do Samobora, iako nije daleko...

  10. #2610

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Citiraj malena2 prvotno napisa Vidi poruku
    i ja sam sve misljenaj da cemo ostat gore spavat.
    cure gdje se bockate s orgalutranom tj. u koji dio?
    cure koje priamte stimulacije jel idete na plazu na more?
    Ja sam si ga davala u trbuh, na istu stranu gdje i stimulaciju samo malo dalje. Evo, ja krenula s kupanjem taman sa zadnjom dozom stimulacije. Ne znam šta da radim nakon transfera, navodno ne savjetuju, a pred nosom mi je i žao mi je zbog djeteta da ne idemo, a kad idem opet da se ne brčnem

  11. #2611
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    mala-bebica puna stimulacija kod Škvorca su FSH ili FSH/LH od 2/3dc, antagonisti od 7/8dc i štoperica.

  12. #2612
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Mala-bebica zasto onda ne razmislis o jednoj od drzavnih bolnica u zg? Ja sam bila u vinogradskoj i bila sam u punoj stimulaciji jedino sto su tamo duge liate cekanja ali petrova, sveti duh i vuk vrhovec mislim da brzo upadas u postupak.

  13. #2613

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Jolica, najgore mi je radi putovanja, ne mislim samo na to što troškove ne plaćaju nego mi je puno dalje i izgubim cijeli dan, a tu je i dijete za koje zelim da sto manje trpi zbog svega pa već kad idem onda bi rade kod privatnika gdje je vjerujem tretman ipak bolji...

  14. #2614

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Danas uzimam orgalutran i puregon? Ide to u isto vrijeme? Ima nesto bitno u vezi toga?

  15. #2615
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja sam u isto vrijeme, samo sam pikala jedno u jednu stranu trbuha, drugo u drugu. Ne znam jel treba ili ne, ali meni tako bilo lakše

  16. #2616

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Hvala
    Kad rodim, vi cete mi sve biti tete bebacu

  17. #2617
    bornastra avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Maritas,

    Ja danas i Ovaleap i Orgalutran. Ovaleap sam si dala u jednu stranu već, Orgalutran ću kasnije u drugu stranu trbuha. Doktor R mu je preporučio da Orgalutran uzmem kasnije navečer.

    Sutra sam opet kasnije popodne na folikulometriji...

  18. #2618

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Ja cu probat sto ranije, jer sam si sredila prijevoz za doma vec u 3.
    Mozda u pon se sretnemo
    Kad si uzela taj ovealeap?
    Orgalutran imam napisano navecer, a puregon sam zaboravila pitat. Valjda nije trebalo ujutro

  19. #2619
    bornastra avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Ja idem s mužem tamo svaki puta pa se ravnam prema njegovom poslu.
    Ovaleap uzimam od 2dc, pikanje svaki dan između 17 i 17:30.
    Orgalutran upravo sad.

  20. #2620
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    a meni je dr.r rekao da si orgalutran uzimam kad i puregon

  21. #2621

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Onda su to dve razlicite stvari. Meni je sigurno rekao da uzmem svaki dan u isto vrijeme. Mislim da bi mi naglasio da ide odvojeno. A mozda i pise na nekom papiru, ali ja ne citam.
    Jedva cekam sutra ultrazvuk
    Laku noc. Komica sam od svih tih injekcija

  22. #2622
    bornastra avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Ja sam zapamtila da Ovaleap uzimam ako mogu svaki dan u isto vrijeme. Tak sam i napravila jučer, njega oko 17 h, a Orgalutran sam uzela kasnije jer mi je dr R. naglasio da njega uzmem između 21-22h.
    Ali mislim da nije greška da se uzmu tako kako sam ja ili da se piknu u razmaku od 10-ak minuta.
    Možda iskusnije cure znaju više, meni je ovo prvo pikanje...

  23. #2623
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    Cekam ponedjeljak i drugi uzv a vrijeme kao da stoji.
    ja sam ga zvala bila zbog orgalutrana i rekao je kad dajem puregon dajem i orgalutran samo u drugu stranu trbuha.

  24. #2624
    bornastra avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    197

    Početno

    U koliko sati uzimaš Puregon?

    Kažem, mislim da nije niti jedno niti drugo greška.
    Meni danas srugi UZV. Isto jedva čekam danas čuti novosti.

  25. #2625
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    Puregon uzimam oko 13.15

    bila u ponedjeljak na prvom uzv i tad mi je dao puregon i rekao da nastavim tako.

  26. #2626
    bornastra avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    197

    Početno

    S Orgalutranom još nisi krenula ili jesi?

  27. #2627
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Curke, radite kako su vam dr rekli, a ne kako netko drugi s foruma radi

  28. #2628
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Ja sam Ovaleap i Orgalutran pikala u isto vrijeme... ali dobro Vrci kaze, svatko neka radi kako mu je doktor rekao. Sve je to dobro i sve to jednako djeluje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #2629
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    A i doktori nam kažu različito vrijeme pikanja (ujutro/navečer) ovisno o tome kako planiraju štopericu i terapije, tako da je za sve najbolje slušati doktore

  30. #2630

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    124

    Početno

    Ma sve je to ok. Kad sam bila kod dr. R davala sam u različito vrijeme, a u Petrovoj u isto vrijeme, takve su bile upute i u oba slučaja je sve prošlo u redu!

  31. #2631

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Moji folikulici su malo sporiji. Moram u pon na ultrazvuk ponovo. Najvjerojatnije ce biti punkcija u sri. Uff, sad sam malo tuzna.
    Kolko da dragi apstinira prije? Zaboravila pitat
    Ali sam pitala za plivanje. Moze do punkcije, ali ne maratoni
    Posljednje uređivanje od maritas : 30.06.2017. at 14:46

  32. #2632
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Preporuca se 3-4 dana apstinencije. Nemojte pretjerati pa da apstinira 7 ili 10 dana.

  33. #2633

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Nece ne. Ozbiljno je shvatio zadatak.
    Moze popit pivo na dan? I to sam zaboravila pitat... njegovi nalazi su ok

  34. #2634
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    Citiraj bornastra prvotno napisa Vidi poruku
    S Orgalutranom još nisi krenula ili jesi?
    nisam
    tek u nedjelju krecem s njime

  35. #2635
    bornastra avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Obavila i ja UZV. Dr R malo pojačao dozu, ali je prezadovoljan mojim stanicama. Pa sam i ja
    Sve ide po planu!

  36. #2636

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Kad ces imati punkciju?
    Ako je sri, mozda se sretnemo.
    Super da je sve u redu

  37. #2637
    laura33 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Evo jedna svježa informacija

    Poliklinika Repromed ima novu aktualnu informativnu web stranicu..

    https://www.poliklinika-repromed.hr/

  38. #2638
    laura33 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Eto možda samo još apel za administratore da reagiraju da se ne gusi tema chatom.

    Ova tema bi trebala biti informativnog karaktera, naime svi koji smo godinama u postupcima ova stranica nam je puno značila kao izvor informacija o privatnim klinikama.
    A sigurno će tako i nekim novim pacijentima.
    Stoga za popratni chat tokom IVF postupka postoje druge teme namjenjene tome.
    Mislim da bi to trebalo uzet u obzir.

    Ovako se prilično teško dolazi do bitnih informacija.

  39. #2639

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    20

    Početno

    Potpis kao kuća! Ne znam kada sam zadnji puta nesto korisno procitala bez da nisam vrtila barem 10 stranica u natrag!

  40. #2640

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj laura33 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo jedna svježa informacija

    Poliklinika Repromed ima novu aktualnu informativnu web stranicu..

    https://www.poliklinika-repromed.hr/
    Sviđa mi se web stranica; sadržajno i vizualno. Vjerujem da ponudjenim informacijama može umanjiti zatrpanost maila nekim osnovnim pitanjima!

  41. #2641
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    Citiraj maritas prvotno napisa Vidi poruku
    Moji folikulici su malo sporiji. Moram u pon na ultrazvuk ponovo. Najvjerojatnije ce biti punkcija u sri. Uff, sad sam malo tuzna.
    Kolko da dragi apstinira prije? Zaboravila pitat
    Ali sam pitala za plivanje. Moze do punkcije, ali ne maratoni
    Koji ti je to dan ciklusa za punkciju?

  42. #2642

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    15—i. Kaci me vikend, a ocito ne rade vikendom. U pon imam kontrolu, pa zbog stoperice, moze biti ili srijeda ili kasnije

  43. #2643
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj Lost_in_Wonderland prvotno napisa Vidi poruku
    Potpis kao kuća! Ne znam kada sam zadnji puta nesto korisno procitala bez da nisam vrtila barem 10 stranica u natrag!
    Sve ove price oko stimulacija, injekcija i folikulometrija su zapravo za temu odbrojavanje

  44. #2644
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Sve ove price oko stimulacija, injekcija i folikulometrija su zapravo za temu odbrojavanje
    Tocno tako
    Cure, prebacite se na odbrojavanje prije nego admini reagiraju

  45. #2645

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Gdje je to odbrojavanje? Vidim samo temu nakon transfera, a tamo ne spadam.
    Nisam mislila da pišem previse jer sam primjetila da admini prate moja pisanja (sa korisnim savjetima).

  46. #2646
    laura33 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Citiraj maritas prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje je to odbrojavanje? Vidim samo temu nakon transfera, a tamo ne spadam.
    Nisam mislila da pišem previse jer sam primjetila da admini prate moja pisanja (sa korisnim savjetima).
    Evo teme....

    http://forum.roda.hr/threads/89556-O...-1-2016/page29

    ili si možete otvoriti novu temu, zašto ne, dapače, još bolje.
    Sigurno ima cura još koje su u ovim fazama i pratile bi jer ima puno korisnih savjeta i naravno iskustava.
    Osobno smatram da ova tema o privatnim klinikama nije za to.
    Posljednje uređivanje od laura33 : 01.07.2017. at 09:24

  47. #2647
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ne treba niova tema, odbrojavanje je za to
    martias, ma teme su odvojene upravo zbog toga da bi svatko sto lakse dosao do korisnih informacija

  48. #2648

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    86

    Početno

    Pozdrav curke

    Evo ja sam nova i na forumu i općenito s problemom neplodnosti. Naime, prvu trudnoću smo ostvarili spontano, bez nekih posebnih problema. Situacija se promijenila kada smo se odlučili za drugu bebu. Pokušavamo već cca dvije godine i ništa se ne događa. Prošli smo sve pretrage, i suprug i ja, i svi nalazi su uredni, ali bebe nema. Prošli tjedan smo bili kod Škvorca na pregledu i savjetovao nam je jednu do dvije inseminacije pa ako to ne upali, onda bismo išli na ivf. Inseminavcija se kod njega plaća 1900kn plus lijekovi, rekao je oko 2400kn da to na kraju bude. Sad sam u nedoumici hoću li ići kod njega na inseminaciju ili da idem negdje preko hzzo-a. Što mi vi savjetujete i znate li možda koliko se čeka termin u drugim bolnicama? Kod njega bih išla na inseminaciju već krajem 8. mj. jer sad idu na godišnji. Dr. Škvorc mi je rekao da ne moram ići kod njega na inseminaciju ako ne želim plaćati , a na ivf opet mogu k njemu. Ni sama ne znam što bih.

  49. #2649
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Kod njega bi definitvno brže odradila AIH, ali mislim da na VV i SD nema dugog čekanja, usparala bi lovu ako bi isla u bolnicu, a ako ne uspijete lako odete na IVF kod Š.

  50. #2650
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Drage cure, raspitajte se o prije početka HZZO postupka u privatnoj klinici o praksi naplate postupaka koji se ugovaraju s HZZO-om radi smanjenja Nacionalne liste čekanja.

    Za postupke ugovrene preko HZZO-a u privatnim klinikama, vrijede isti uvjeti kao da se obavljaju u bolnicama - za osiguranice HZZO-a postupak je besplatan, zamrzavanje viška embrija i naknadni transferi također su besplatni.
    Raspitajte se (u samoj klinici i ako je potrebno u HZZO-u) jer se može dogoditi da nakon postupka dobijete račun prema privatnom cjeniku za zamrzavanje viška embrija i kasnije za trasnsfer odmrznutih embrija (FET), (npr. zamrzavanje na jednom nosaču i jedan FET račun iznosi preko 5000 kn).


    https://www.facebook.com/notes/roda-neplodnost/ivf-postupci-u-privatnim-klinkikama-na-teret-hzzo-a/1538948966179089/

    Upravno vijeće Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje 2.lipnja 2017. donijelo je „Odluku osiguranju sredstava za ugovaranje dijagnostičko/terapijskih postupaka radi smanjenja Nacionalne liste čekanja za razdoblje od 1. srpnja do 31. prosinca 2017.“
    Prema ovoj Odluci osigurana su sredstva za provođenje ukupno 500 IVF/ICS postupaka (prirodni ciklus, stimulirani ciklus - standardni i blagi protokol) za privatne prakse „Poliklinika Škvorc“ iz Samobora i „Poliklinika BetaPlus“ iz Zagreba. Odluku možete vidjeti na linku (stranica 33. i 34.):

    http://www.hzzo.hr/wp-content/upload...ine.pdf?831c2f
    Posljednje uređivanje od Inesz : 04.07.2017. at 12:14

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •