Stranica 55 od 71 PrviPrvi ... 545535455565765 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,701 do 2,750 od 3542

Tema: Potpomognuta u privatnim klinikama

  1. #2701
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Drage cure,

    Spremam se na drugi postupak IVF-a nakon dugih 9 godina . Totalno sam ispala iz štosa i ne znam više ništa oko tog pa molim neku dobru dušu da mi pojasni postupak. Vidim ovo dolje što je Frixie napisala, i ja bi rado preko HZZO-a išla ovog puta jer sam prije 9 godina sve išla privatno, dakle postupaka na teret države imam.
    Koliko vidim sad je moguće preko privatnih klinika ići na na MPO na teret HZZO-a što zvući predobro, no nije mi jasno jako puno oko toga...
    Da li HZZO pokriva cijenu postupka i lijekova ili samo lijekove a postupak moram platiti cca 9.000-10.000 kn?
    Koje sve klinike u Zagrebu imaju tu mogućnost, nemaju nažalost sve koliko sam shvatila?
    Koja je procedura za krenuti?
    Ima li neka lista čekanja ili se ide u postupak odmah nakon svih pretraga i nalaza?
    Da li je i Repromed klinika s tom mogućnošću, rado bi opet išla kod dr. R ako je moguće?

    Hvala unaprijed na odgovorima
    Citiraj Frixie prvotno napisa Vidi poruku
    Mikrodelecije znače mikro oštećenje na kromosmu i NE može se popraviti.

    Ja sam u poliklinici Škvorc (Samobor) preko HZZO-a. Bilo mi je bitno da je privatnik (radi dogovaranja oko fm i lakše dostupnosti kad nešto trebaš), da ima ugovor s HZZO-om, njegova stručnost i stručnost biloga i da mi je "blizu".
    Još imaš i polikliniku Betaplus (Zagreb) koja radi preko HZZO-a.

    Ja ću ti reći proceduru kod Š iz prve ruke. Nazoveš kliniku i dogovoriš termin za konzultacije (koje plaćaš 300kn), kažeš da bi išla u postupak preko HZZO-a. Na konzultacijama prolazite vaše papire i ako je još što doktoru potrebno, reći će vam. Ako imate sve traženo (na njegovoj stranici piše što je potrebno, jedino UZV dojki nije uvjet) dogovarate se za kontrolni UZV pred kraj tvog ciklusa (kojeg plaćaš 250 kn) kako bi se vidjelo stanje antralaca i jajnika općenito. Ako imaš kakvu zaostalu cistu, ne krećeš u postupak dok ju ne riješiš. Ako je sve ok, dobiješ ljekove kako bi mogla početi sa stimulacijom 2/3dc. Na prvoj fm (6/7dc sam ja išla) nosiš dr. D1 uputnicu, s kojom ti je sve pokriveno ili dođeš 2/3dc po lijekove i doneseš D1 uputnicu (stvar dogovora s dr.)
    Uputnicu D1 ti izdaje tvoj gin. Znači, plaćaš konzultacije i kontrolni UZV, ostalo ne plaćaš ništa kad krenete u postupak.

  2. #2702
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa Vidi poruku
    Da li HZZO pokriva cijenu postupka i lijekova ili samo lijekove a postupak moram platiti cca 9.000-10.000 kn?
    Koje sve klinike u Zagrebu imaju tu mogućnost, nemaju nažalost sve koliko sam shvatila?
    Koja je procedura za krenuti?
    Ima li neka lista čekanja ili se ide u postupak odmah nakon svih pretraga i nalaza?
    Da li je i Repromed klinika s tom mogućnošću, rado bi opet išla kod dr. R ako je moguće?
    HZZO pokriva (s uputnicom D1 koju ti daje socijalac): lijekove, folikulometrije, punkciju, transfer. NE pokriva anesteziju, konzultacije i UZV prije kretanja u postupak.
    Ugovor s HZZO-om imaju Betaplus u Zagrebu i Škvorc u Samoboru.
    Nazoveš za provjeru imaju li slobodnih mjesta za preko HZZO-a, ako imaju dogovoriš konzultacije.
    Lista čekanja nema, s prikupljenim nalazima i urednim UZV-om prije novog ciklusa, dobiješ lijekove i startaš.
    Ne, dr. R radi isključivo privat.
    Posljednje uređivanje od Frixie : 25.08.2017. at 13:32

  3. #2703

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Vuuuuhuuuuu, sutra imam kontrolni prije postupka, jedva čekam krenuti u nove pobjede

  4. #2704
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Sretno!!! Znam osjećaj

    Mene sutra čeka punkcija. Prva. Jako sam uzbuđena. Najradije bih otišla sad kampirati pred bolnicu.

  5. #2705

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Sretno i tebi
    Jel možeš spavati od uzbuđenja?
    Kod mene je već počeo nemir, a da ne govorim kak mi je prije punkcije, ne spavam cijelu noć

  6. #2706

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Citiraj NinaDrv prvotno napisa Vidi poruku
    Sretno i tebi
    Jel možeš spavati od uzbuđenja?
    Kod mene je već počeo nemir, a da ne govorim kak mi je prije punkcije, ne spavam cijelu noć
    Sretno do neba cure.!!!

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  7. #2707
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Hvala
    Zapravo, ne znam je li zbog hormona ili nečeg drugog, ali zadnjih tjedan dana spavam ko top. Jučer sam jedva dočekala ponoć da si dam štopericu.
    Valjda ću zaspati večeras, a sutra preživjeti. Uvjerili su me da je lokalna anestezija dovoljna...

  8. #2708

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Super što je tako, mene ne uspava ništa, čak niti Normabel od 5 mg.
    Preživjet ćeš sigurno, ja sam ih na Vuk Vrhovcu preživjela 5 bez ikakve anestezije, samo s nekim koktelom protiv bolova.
    Kod Škvorca uzimam kratkotrajnu lokalnu, tako mi je lakše

  9. #2709
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Ovdje je lokalna i neki koktel. Prijateljica mi je rekla da se spremim na to da ću vjerojatno baljezgati i biti ošamućena.

    Nego, zaboravila sam pitati u bolnici, a dugo mi je do sutra čekati. Kako se računa starost embrija 3 i 5 dana starih? Je li dan punkcije (koji je ujedno i dan oplodnje) nulti ili 1. dan? Odnosno ako je punkcija sutra (srijeda) hoće li transfer biti u subotu (trodnevni embrij) ili ponedjeljak (petodnevni)? Ili dan ranije...

  10. #2710

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Sve ovisi o broju oocita, koliko ih se oplodilo i tome jel se ide na blastociste ili se vraćaju 3. dan (mislim da je punkcija nulti dan jer se oplodnja događa u roku 24 sata od punkcije i tek tada je to embrij)
    Posljednje uređivanje od NinaDrv : 29.08.2017. at 10:09

  11. #2711
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Nina sretno mila!

    Munkica dan punkcije je 0 dan, idući dan je 1 dan. Pa ako je u srijedu punkcija: trodnevni će biti subota, a blastice u ponedjeljak.

  12. #2712

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Hvala curke

  13. #2713
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Hvala, cure!

    Mislila sam da je tako, Frixie
    Rekli su da se vraćaju 3. ili 5. dan. U tom trenu sam zaboravila pitati o čemu to ovisi, ali sam na njihovoj stranici našla da ukoliko se oplode više od 4 jajne stanice, čeka se 5. dan jer žele odabrati one bolje kvalitete. Ukoliko ih je manje ne žele riskirati pa se ugrađuju 3-dnevni. Ima logike.

  14. #2714
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Frixie prvotno napisa Vidi poruku
    HZZO pokriva (s uputnicom D1 koju ti daje socijalac): lijekove, folikulometrije, punkciju, transfer. NE pokriva anesteziju, konzultacije i UZV prije kretanja u postupak.
    Ugovor s HZZO-om imaju Betaplus u Zagrebu i Škvorc u Samoboru.
    Nazoveš za provjeru imaju li slobodnih mjesta za preko HZZO-a, ako imaju dogovoriš konzultacije.
    Lista čekanja nema, s prikupljenim nalazima i urednim UZV-om prije novog ciklusa, dobiješ lijekove i startaš.
    Ne, dr. R radi isključivo privat.
    Raspitajte se prije postupka da li se klinici koja je ugovorila IVF postupke preko HZZO-a plaća prema privatnom cjeniku naknadni transfer odleđenih embrija (FET).

    Bilo je neugodnih iskustava da se za tzv. "besplatni HZZO postupak" u privatnoj klinici za FET treba platiti punu cijenu od oko 4500 kn.

  15. #2715
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Ma kako god da vrate, želim ti sreću!

    Ti si negdje vani u postupku?

  16. #2716
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Hvala!
    Jesam, idem u UZ Brussel. Bolnica je privatna sveučilišna pa da ne otvaram novu temu sam se pridružila ovdje.
    Doktori su poprilično optimistični, a i postotak uspješnosti IVF/ICSI je dosta visok.
    Nadam se da su u pravu

  17. #2717
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Munkica, ima li klinika na web-u podatke o uspješnosti? Ako ima, bi li nam linkala? Tnx

  18. #2718
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Evo dva linka

    Kako se računa postotak uspješnosti u bolnici

    http://www.brusselsivf.be/differences-between-centres

    Vjerojatnost uspješnosti

    http://www.brusselsivf.be/chances-of-success-at-the-crg

    CRG u tekstu je nizozemska kratica za Centar reproduktivnog zdravlja, dio bolnice koji se bavi umjetnom oplodnjom

  19. #2719
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Puno hvala Munkica. Ima u linku lijep prikaz izgleda za uspjeh prema dobi pacijentice nakon više IVF pokušaja iz kojeg se vidi da taj kumulativni uspjeh značajno veći nakon 6 pokušaja nego nakon 4 pokušaja za sve dobne skupine, osim za žene starije od 43 godine.

    Mi ovdje, zajednica osoba koje su suočene s neplodnošću, izbjegavamo izraz "umjetna oplodnja" jer taj izraz koriste radikalne vjerske katoličke skupine koje se protive medicinski potpomognutoj oplodnji (IVF-u i IUI-u) i nastoje svoju doktrinu nametnuti svim građankama i građanima. U tome su, na žalost, bili i uspjeli 2009.-2012. godine kada je u Hrvatskoj, pod snažnim utjecajem tih ekstremnih skupina, na snazi bio zakon koji je zabranjivao zamrzavanje embrija i dozvoljavao oplodnju najviše 3 jajne stanice.

    Sretno na punkciji i neka bude puno embrija s dobrim razvojnim potencijalima!

  20. #2720
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Znam za taj zakon, ali nisam znala da se taj termin koristi u tom kontekstu. Nisam ni razmišljala nego samo direktno prevela "artificial insemination". Ispričavam se
    Srećom (iako mi se i to čini malo), mi imamo pravo na 5 stimulacija po djetetu i FET-a koliko god ima zamrznutih embrija iz tih stimulacija. U to ne ulaze stimulacije klomidom za ciljane i IUI.

    OT Ovdje se klinike za MPO zovu klinike za plodnost, a ne neplodnost. Nekako mislim da je lijepo gledati pozitivnu stranu.

    Hvala na dobrim željama

  21. #2721
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Cure, dobili smo 9 jajnih stanica. Pick up
    je prošao super i s lokalnom anestezijom nisam ništa osjetila. Skoro sam zaspala na stolu. Od ovih droga sam totalno zen. A sad drž'te fige da embriji budu kvalitetni

  22. #2722
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Super, super!

    Nek te nazovu sa super vijestima o oplodnji!

  23. #2723
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Hvala! Nadam se da hoce.
    Postojala ne mogucnost da se online prati razvoj i kvaliteta embrija, ali sam se nazalost prekasno registrirala tako da sad moram cekati do subote ujutro.

  24. #2724

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Držim palčeve za tulum u labu ovu noć
    Ja sam bila na kontrolnom danas, sve je ok, nema ciste ali imam jamo malo antralaca, po par na svakom jajniku

  25. #2725
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Joj, i ja ti tako imam. Svaki kontrolni UZV malo antralaca.
    Kad vidim onu povijest bolesti, pa piše desni i lijevi jajnik s oskudno folikulima, mrak mi padne. Al ne mreš tu niš.
    Ja sam u prvoj i trećoj stim. za punkciju imala po 7 folikula, a u drugoj 4 (od togu se se dva pretvorili u ciste).

    Jeste pričali o stim., s čim bi se pikala? Kakav ti je bio zadnji FSH?

  26. #2726

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Uzela sam Puregon, 250 IU prvi dan, ostali po 225 IU, 6. dan folikulometrija.
    Nisam dugo radila nikakve hormone, samo briseve, markere i papu.

  27. #2727
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Cure drage sretno! Vidim dobre se stvari tu "kuhaju" !
    Hvala vam na odogvorima, već sam zvala Škvorca, imaju mjesta na postupcima i naručeni smo na konzultacije 19.9.. Jako se veselim, moram dotad svu svoju dokumentaciju od prošla dva postupka pripremiti, nalaze koje trenutno imam, pripremiti pitanja i sl.

  28. #2728
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Već si startala Nina? Super!!!

    Isabel imate ti i partner kakvu dijagnozu od prije?

  29. #2729
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Frixie, ja imam okorjeli PCOS i anovulatorne cikluse, ako nisam na kontracepciji ili Dabrostonu onda nemam M uopće (znala sam tak po 6-7-12 mj. biti bez :/). Pokušali smo prije samog IVF-a cijelu paletu terapija i kombinacija: Klomifen, Metformin, Euthyrox... ali nikako do ovulacije osim dugog protokola i brutalnih doza Gonala.
    Vjerujem da će tako biti i ovog puta jer sam sad 9 godina starija odonda i nažalost mislim da je samo gore, ništa nije išlo na bolje. Rekli su mi davno da bi mi trudnoća isto mogla biti od koristi, da ona katkad "resetira" tijelo pa se stanje PCOS-a popravi no ni to se nije desilo.

  30. #2730

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Danas pijem zadnju pilulu i čekam M, ako ne dođe u roku 4 dana, 5. dan počinjem s pikanjem.

  31. #2731
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Isabel, isto sam uzimala Klomifene i samo sam 1. ciklus dobila 2 veća folikula (19 mm), a ostala 4 ciklusa jedan jedva od 16 mm i to je već bio 16. ili 17. dc. Metformin uzimam od 5. mjeseca i on bi trebao između ostalog izregulirati rad jajnika i čini se da je. Bila sam na kratkom protokolu s antagonistima (150 iu Puregon i Orgalutran) i dobili smo 9 jajnih stanica. Aspiracija je bila 10. dc.
    Koliko dugo si već na metforminu?

    NinaDrv, brzo će to proći Sretno!

    Javili su mi danas iz bolnice da je transfer u ponedjeljak (5. dan). Gđa koja me zvala nije znala koliko ima embrija, ali se zna da ostavljaju transfer za 5. dan kad imaju minimalno 4 embrija dobre kvalitete, a ja glupača nisam tražila na vrijeme password da mogu pratiti razvoj embrija online pa ću sad do ponedjeljka živjeti u neizvjesnosti... Glavno da će biti transfer
    Posljednje uređivanje od Munkica : 02.09.2017. at 12:22

  32. #2732
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Isabel,ni meni porod nije pomogao s pcos-om,al metformin mi pomaze

    Cure, sretno

  33. #2733

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    Evo da se i ja pridružim...krećemo kod dr.Škvorca na ICSI...

  34. #2734

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    20

    Početno

    Pozdrav cure,
    nadam se da ima netko tko bi mi mogao pomoći. Zadnji postupak u B+ (blaga stimulacija letrozol+menopur+ovitrelle) nije bila uspješna (6staničan zametkić i ništa), pa bih se prebacila kod dr. Škvorca. Zna li netko koliko ciklusa treba biti pauze između blage stimulacije i iduće?

  35. #2735
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Moj savjet je da prvo odradite konzultacije, tamo će ti na osnovi anamneze dr. sve savjetovati.

    Ako je sve ok i neupitno, kod njega možeš svaka 3mj na punu stimulaciju

  36. #2736

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj Frixie prvotno napisa Vidi poruku
    Moj savjet je da prvo odradite konzultacije, tamo će ti na osnovi anamneze dr. sve savjetovati.

    Ako je sve ok i neupitno, kod njega možeš svaka 3mj na punu stimulaciju
    E super, hvala. Naručila sam se danas za idući tjedan na konzultacije pa ću sve znati.

  37. #2737
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Citiraj NinaDrv prvotno napisa Vidi poruku
    Danas pijem zadnju pilulu i čekam M, ako ne dođe u roku 4 dana, 5. dan počinjem s pikanjem.
    Jesi krenula s pikanjem?
    Citiraj bingibing prvotno napisa Vidi poruku
    E super, hvala. Naručila sam se danas za idući tjedan na konzultacije pa ću sve znati.
    Sretno. Uzmi obavezno sa sobom sve što imaš od nalaza da pogleda.

  38. #2738

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Danas sam dobila, sutra krećem s pikanjem, folikulometriju imam u ponedjeljak

  39. #2739

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj NinaDrv prvotno napisa Vidi poruku
    Danas sam dobila, sutra krećem s pikanjem, folikulometriju imam u ponedjeljak
    Sretno

  40. #2740
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Pridružila bih se!

    Prekjučer sam se naručila na konzultacije kod dr. Škvorca. Tu sam pročitala da i Betaplus ima mogućnost preko HZZO-a. Bio netko od vas tamo? Znam za jako dobro iskustvo, ali u privatnoj verziji.

    Ovo mi je prvi postupak, tek nedavno sam prihvatila i osvijestila.

  41. #2741
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Sarasvati - koliko znam u Betiplus nije sve besplatno preko Hzzo, FET se naplacuje dok je kod Škvorca i to besplatno. Tako je bar bilo prije par mjeseci. Škvorc je divan i sretno


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  42. #2742
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Evo jos jedna potvrda da sam se naručila na dobro mjesto. Dosta preporuka sam dobila za Škvorca.
    Mona, na kraju te pratim na sličnom putu
    Kako si ti, ondnosno kako ste vi?

  43. #2743
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Ja sam samo dosla svima pozeljet srecu u postupcima
    Cure koje krecu kod Skvorca nadam se da ce i vama donjet srecu kao i nama

  44. #2744

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Pridružila bih se!

    Prekjučer sam se naručila na konzultacije kod dr. Škvorca. Tu sam pročitala da i Betaplus ima mogućnost preko HZZO-a. Bio netko od vas tamo? Znam za jako dobro iskustvo, ali u privatnoj verziji.

    Ovo mi je prvi postupak, tek nedavno sam prihvatila i osvijestila.
    Ja sam bila na 2 postupka, jedan u 5.mjesecu i drugi sad u 8. Oba blaga stimulacija, u 5.mjesecu sam imala dvostanični zametak 2 dan i puno fragmentacija- valjda lošija kvaliteta js ili spermija. Krkali smo se coq10, B12 i D3...U 8. mjesecu jedan šestostaničan zametak 3.dan i beta 0. Bez obzira na neuspjehe, imam samo riječi hvale za Betuplus Inače sam kandidat za punu stimulaciju (nizak AMH), a kako ih oni preko HZZO više nemaju, odlučila sam se za dr.Škv pa se nadam da on još ima- vidjet ću idući tjedan na konzultacijama.

    Što se tiče FET-a, bez obzira jel preko HZZO u Beti se plaća, tako su mi rekli.

    Vidim da svi hvalite dr. Š pa mi je to jako drago <3

    Što se tiče nalaza, stariji su mi samo brisevi ali to ću napraviti čim prođe M i taman kad odradim konzultacije. Nemam uzv dojki i urinokulturu.

  45. #2745
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Hvala!

    Čitam tvoj potpis, kod mene je sve ok, a kod partnera olihoastheno. Ova mjesec idemo na prve konzultacije pa cemo čuti sto on misli.

  46. #2746

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    meni je u Beti bilo divno, išla sam preko HZZO. Da, naplaćuju FET i smrzavanje ja mislim...Mi nismo imali ni jedno ni drugo.
    Planiram kod njih uskoro u prirodnjak (ili 2 ako će nedaj bože trebati)...A ako to ne uspije kod Škvorca bih u punu stimulaciju.

    Zanima me, za Škvorca, da li je zaista potrebno ono sve od nalaza što im piše na stranici? Ako sam već bila u postupcima? Ili je dovoljni samo papiri od prošlih postupaka, i klasika - papa, brisevi, rh, krvna gupa i markeri...?

  47. #2747
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Sarasvati - mi smo dobro... evo vec 24.tjedan nadam se da cu te uskoro vidjeti na trudnickim temama

    November - ne znam sto Škvorcu pise na stranici da treba od nalaza? Ja sam mu bila nosila sve svoje nalaze koje sam imala i on mi je jos dopisao kaj bi trebala dodatno. Na kraju nisam kod njega odradila postupak zbog hitnosti( a on je bio na GO )ali sam se uvjerila da je divan čovjek


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  48. #2748

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Potrebna obrada partnerice:
    • Gin. pregled, PAPA obrisak, UZV-VS ( 8. do 12. dana ciklusa)
    • KKS, oGTT, uk. bilirubin, AST, ALT, GGT, urea, kreatinin, fibrinogen, PV, APTV, Na, K - ovo me zanima jel potrebno
    • Urinokultura s antibiogramom - i ovo
    • Hormonski status (3. do 5. dan ciklusa): Estradiol, FSH, LH, Prolaktin, anti-Müllerov hormon
    • Hormoni štitnjače (fT4, TSH)
    • Cervikalni brisevi (aerobi, Chlamydia, Mycoplasma, Ureaplasma) s ABG-om
    • UZV dojki za pacijentice > 30 god.
    • KG i Rh faktor, indirektni antiglobulinski test, markeri hepatitisa A, B i C, HIV 1 i 2, test na sifilis
    • Provjera prohodnosti jajovoda (sono HSG)

  49. #2749
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Nina sretno!

    November je, on ti to sve voli pogledati. Jedino UZV dojke nije uvjet, to on preporučuje ženama da vide stanje prije i posle stimualcija. Ako je IVF/ICSI ne treba ni hsg.

    PAPA mora biti do godine dana, bris do 6 mjeseci, markeri do godinu.

  50. #2750

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    JUHU i Frixie Hvala cure
    sarasvati Doktor Škvorc je zaista odličan doktor i divan čovjek, samo riječi hvale imam za njega i njegovu kliniku, super si odabrala .
    Posljednje uređivanje od NinaDrv : 06.09.2017. at 12:32

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •