Stranica 56 od 71 PrviPrvi ... 646545556575866 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,751 do 2,800 od 3542

Tema: Potpomognuta u privatnim klinikama

  1. #2751

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    A sto je sa muskom obradom neplodnosti kod Skvorca?
    Dali ke dovoljan samo spermiogram ili mora sve ono ostalo sta pise na stranici?
    Mi isto imamo sada oligoasteno

  2. #2752

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Mi smo nosili samo markere, suprug je tamo napravio spermiogram.

  3. #2753
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    November, da to treba, ali to sve napravis na jednu uputnicu ili dvije... dosta je to bitno i nalazi budu brzo gotovi. Nas je trazio samo spermiogram, nista drugo za partnera


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #2754
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Mi smo nosili i krvnu grupu uz spermiograme, markere i test na sifilis (to moraš zakonski imati prije postupka).

    Radi teške OAT radili smo i kariogram, mikrodelecije y kromosma, ejakulat bakteriološki,a imali smo i nalaz od pretrage urologa.

  5. #2755
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    milasova Ali, nemoj se brinuti. Ti uzmi kaj imaš, a on će ti reći ako kaj još treba.
    Idu pretrage brzo kad se krenu obavljati

  6. #2756

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    A zdravstvena je dovoljna moja ili treba i suprugova?

  7. #2757
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Za konzultacije ti ne treba zdravstvena, jer one ne idu na teret HZZO-a. Plaćaš ih 300 kn.

  8. #2758

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Da,da..za postupak mislim?

  9. #2759
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Samo ti treba uputnica D1 na tebe za postupak potpomognute u poliklinici.

    Mene tamo niti jednom nisu zatražili zdravstvenu.

  10. #2760

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Hvala puno..
    Ukoliko ovaj postupak ne uspije,mislim da cemo se kod njega prebaciti..

  11. #2761
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Citiraj November prvotno napisa Vidi poruku
    Potrebna obrada partnerice:
    • Gin. pregled, PAPA obrisak, UZV-VS ( 8. do 12. dana ciklusa)
    • KKS, oGTT, uk. bilirubin, AST, ALT, GGT, urea, kreatinin, fibrinogen, PV, APTV, Na, K - ovo me zanima jel potrebno
    • Urinokultura s antibiogramom - i ovo
    • Hormonski status (3. do 5. dan ciklusa): Estradiol, FSH, LH, Prolaktin, anti-Müllerov hormon
    • Hormoni štitnjače (fT4, TSH)
    • Cervikalni brisevi (aerobi, Chlamydia, Mycoplasma, Ureaplasma) s ABG-om
    • UZV dojki za pacijentice > 30 god.
    • KG i Rh faktor, indirektni antiglobulinski test, markeri hepatitisa A, B i C, HIV 1 i 2, test na sifilis
    • Provjera prohodnosti jajovoda (sono HSG)
    Dobro je napravit sve te nalaze da se vidi u kakvom je stanju organizam.
    Urinokulturu je isto ok napravit jer nekad zna biti neka mala kolicina bakterija,a da nemas simptome.
    Pogotovo ovi svi nalazi dobro dodu ako uspije postupak jer tad mirne glave ulazis u trudnocu.
    Volim razmisljat pozitivno ❤

  12. #2762
    MachuPicchu77 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    86

    Početno

    Cure, sretno svima!
    Veceras sam si dala stopericu, prekosutra idem na punkciju. Prvi mi je postupak i malo brinem zbog velicine folikula. Ukupno ih je 4 za punkciju, desno jedan od 14 mm, lijevo 3 od 15, 14 i 13 mm. Endometrij 6.5 mm, E2 1011.
    Zbog E2 se doktorica odlucila na stopericu, veli to je dobar estradiol, ukazuje na to da su folikuli zreli iako su mali.
    Inace od jucer osjecam tezinu i nelagodu u zdjelici, malo me i boli trbuh od pikanja pa mi je drago sto sam gotova s tim, ali se opet i bojim je li prerano?
    Danas mi je 13 dc, punkcija ce biti na 15-i.

  13. #2763
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Sad ne možeš ništa, osim brinuti se, a to nemoj. Vjeruj doktorici. Nismo svi isti po pitanju veličine folikula i zrelosti js.

    Štoperica će još utjecati na zrelost js.

  14. #2764
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Slažem se s Frixie.
    Imala sam folikula iste velicine kao ti pa smo dobili dobre jajne st.
    Probaj se opustiti

  15. #2765
    MachuPicchu77 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    86

    Početno

    Frixie i Munkica, hvala. Pokusavam se opustiti. Srecom i kisa pada pa sam pospana i jer danas nigdje ne moram ici, prespavala sam cijelo jutro. Nadam se da cu moci zaspati i nocas pred punkciju.
    Lakse mi je kad cujem da je jos netko imao folikule ove velicine. Munkica, ti si dobila 9 js, jel'tako? Jesu li sve oplodjene, koliko ih je vraceno? Frixie, kad je tvoj ET?

  16. #2766
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Moj transfer je u nedjelju. Sitno brojim

  17. #2767
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Machu, bilo ih je 9. Sve ICSI su oplođene (4 kom), niti jedna IVF (5 kom). Od uzbuđenja zaboravila pitati zašto, ali ću pitati dr. na konzultacijama krajem mjeseca.

    Frixie, brzo je to SRETNO!

  18. #2768
    MachuPicchu77 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    86

    Početno

    E, to uzbudjenje, Munkica! I meni se to dogadja da zaboravim pitati, a poslije razbijam glavu i rovim po internetu, iako me doktorica nikad ne pozuruje i jos sama pita imam li pitanja. A pitala sam ima li neko medicinsko objasnjenje zbog cega moji folikuli rastu tako sporo i rekla je da je to sve individualno i da nam je najvaznije da ujednaceno rastu. Rekla je i da se zna dogodit kod nekih zena da rastu sporo, ali onda odjednom buknu pa jos i prsnu folikuli i pobjegne js. Zato je trazila da vadim estradiol i po njemu se odlucila za stopericu. Ali meni opet neki nemir poslije neda mira, googlam, usporedjujem, ne mogu se smirit dok ne cujem da je jos netko imao takve folikule.
    Voljela bih da ti ja mogu nesto raci za IVF i ICSA, ali ja sam tek pocetnica u MPO i jedino sto znam je da ce se u nasem postupku najvjerojatnije raditi ICSI, jer MM ima oligoastheno, a ja imam 40 god., jako nizak AMH i malo folikula. Ako iz ova 4 folikula dobijem 1 ili 2 js, bit cu presretna, tvoj broj 9 js, je meni science fiction. Nadam se da se tvoj ICSI embryo sad lijepo gnijezdi i da ces imati jaku betu. Jesu ti vratili jedan ili dva?
    Frixie, da, jako sitno! Sretno ti draga i hvala sto uvijek odgovoris na moja pitanja!

  19. #2769
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Gdje je MPO liječenje u Hrvatskoj danas?

    Više od jedne trećine ukupnog godišnjeg broja MPO postupaka u Hrvatskoj se obavi u privatnim klinikama. Privatne klinike na svojim web stranicama rezultate IVF postupaka prikazuju na različite načine, gotovo u svim slučajevima podaci su nepotpuni i selektivno prezentirani na način koji daje nerealno visoke stope "uspješnosti" MPO liječenja.

    Pratite nas i saznajte više na FB stranici Roda-neplodnost. Komentirajte, dijelite i javite nam se!

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  20. #2770
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Citiraj MachuPicchu77 prvotno napisa Vidi poruku
    E, to uzbudjenje, Munkica! I meni se to dogadja da zaboravim pitati, a poslije razbijam glavu i rovim po internetu, iako me doktorica nikad ne pozuruje i jos sama pita imam li pitanja. A pitala sam ima li neko medicinsko objasnjenje zbog cega moji folikuli rastu tako sporo i rekla je da je to sve individualno i da nam je najvaznije da ujednaceno rastu. Rekla je i da se zna dogodit kod nekih zena da rastu sporo, ali onda odjednom buknu pa jos i prsnu folikuli i pobjegne js. Zato je trazila da vadim estradiol i po njemu se odlucila za stopericu. Ali meni opet neki nemir poslije neda mira, googlam, usporedjujem, ne mogu se smirit dok ne cujem da je jos netko imao takve folikule.
    Voljela bih da ti ja mogu nesto raci za IVF i ICSA, ali ja sam tek pocetnica u MPO i jedino sto znam je da ce se u nasem postupku najvjerojatnije raditi ICSI, jer MM ima oligoastheno, a ja imam 40 god., jako nizak AMH i malo folikula. Ako iz ova 4 folikula dobijem 1 ili 2 js, bit cu presretna, tvoj broj 9 js, je meni science fiction. Nadam se da se tvoj ICSI embryo sad lijepo gnijezdi i da ces imati jaku betu. Jesu ti vratili jedan ili dva?
    Frixie, da, jako sitno! Sretno ti draga i hvala sto uvijek odgovoris na moja pitanja!
    Vjerujem da sam u dobrim rukama, i iako kao i ti često guglam, uspoređujem i istražujem, prepustila sam se odlukama doktora. Ionako previše razbijam glavu...

    Vratili su jedan 5-dnevni embrij jer sam u Belgiji i po zakonu mogu do 35. godine vratiti samo jedan. Još ne znam koja je sudbina preostalih embrija koji su trebali ići na zamrzavanje jer takve informacije ne daju usmeno već samo pismenim putem pa čekam da mi stigne pisamce

    Želim ti svu sreću i javi kako je prošlo

  21. #2771
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ugodno i mi je citati da ste zadovoljne sa skvorcem!

    Frixie, koliko teške OAT, mom partneru isto pise "teži oblik". Je li to vec neki ponavljani nalaz? Njemu je prvi.

    Nama dosta od toga nedostaje.

    MachuPicchu, je si obavila punkciju?

  22. #2772
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    sarasvati Mi smo radili 3 spermiograma prije nego smo krenuli u MPO (2 u bolnici i 1 privat). Najbolji nalaz je bio kod privatnika: 4 progresivno pokretna, 1 neprogresivno pokretan i 3 nepokretna spermija, svi teške patologije. Najgori je bio da u nativnom nije ništa nađeno, ali da je nakon centrifuge nađen 1 nepokretan.

    U postupcima ih nije nikad bilo više od 10, al su svi loše moroflogije, pa nismo ni pitali koliko ih je pokretnih,a koliko nepokretnih, jer biolozi uvijek kažu da je materijal za raditi jako loš i da stvarno ne mogu birati kod ICSIja.
    Posljednje uređivanje od Frixie : 08.09.2017. at 14:41

  23. #2773
    MachuPicchu77 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    86

    Početno

    Cure moje drage, punkcija mi je jutros odlicno prosla. Uzela sam anesteziju pa sam zaspala i uopce se ne sjecam same punkcije. Doktorica anesteziolog me probudila kad sam vec bila u krevetu ( takodjer se ne sjecam ni kako sam sisla sa stola u krevet ), a sestra mi je rekla da smo dobili 5 js!
    MM je dao svoj doprinos i sad cekamo da nam mailom jave o oplodnji i ET. Sutra cemo bit obavjesteni.
    Danas sam sretna, pozitivna i raspjevana. I gladna. Pjevam uz radio i kuham kao da cu hraniti vojsku i veli MM da me treba cesce drogirat.

  24. #2774
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Super! Vidiš da ih je na kraju više nego si mislila
    Držim fige da ih se što više oplodi!

  25. #2775
    MachuPicchu77 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Super! Vidiš da ih je na kraju više nego si mislila
    Držim fige da ih se što više oplodi!
    Hvala Munki! Da, dobili smo ih vise nego sam ocekivala, jer je jos od prve folikulometrije doktorica upisivala velicinu samo ta 4 najveca, a one manje smo otpisali. Jutros mi je rekla da ih je 5 zato jer tako pokazuje nalaz estradiola.
    Ma, kako god, sretna sam sto ih je vise i nekako i ne brinem hoce li se oplodit, valjda hoce, mada naravno jedva cekam da mi stigne taj mail. Objavit cu rezultate cim ga dobijem.
    Ljubim vas sve i drzim nam svima palceve.

  26. #2776

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj MachuPicchu77 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Munki! Da, dobili smo ih vise nego sam ocekivala, jer je jos od prve folikulometrije doktorica upisivala velicinu samo ta 4 najveca, a one manje smo otpisali. Jutros mi je rekla da ih je 5 zato jer tako pokazuje nalaz estradiola.
    Ma, kako god, sretna sam sto ih je vise i nekako i ne brinem hoce li se oplodit, valjda hoce, mada naravno jedva cekam da mi stigne taj mail. Objavit cu rezultate cim ga dobijem.
    Ljubim vas sve i drzim nam svima palceve.
    Wow...prekrasne vijesti. Držim fige. Ako sam dobro pročitala, boostala si se s DHEA? koliko mg na dan?

  27. #2777
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj Frixie prvotno napisa Vidi poruku
    sarasvati Mi smo radili 3 spermiograma prije nego smo krenuli u MPO (2 u bolnici i 1 privat). Najbolji nalaz je bio kod privatnika: 4 progresivno pokretna, 1 neprogresivno pokretan i 3 nepokretna spermija, svi teške patologije. Najgori je bio da u nativnom nije ništa nađeno, ali da je nakon centrifuge nađen 1 nepokretan.

    U postupcima ih nije nikad bilo više od 10, al su svi loše moroflogije, pa nismo ni pitali koliko ih je pokretnih,a koliko nepokretnih, jer biolozi uvijek kažu da je materijal za raditi jako loš i da stvarno ne mogu birati kod ICSIja.
    Kod mog partners je U.K. up an broth spearmija 10na6 1,62, kin centra Jos 0,81. Ukupno progresivno pokretnih 7,41, a neprogresivno pokretnih 30, 82. Nepokretnih 61,73%.
    Ovaj mjesec ide na drugi sgram. Iako ih ja jos ne znam bas najbolje citati

  28. #2778
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    MP, jako lijepe vijesti!!

  29. #2779
    MachuPicchu77 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    86

    Početno

    Sarasvati, Bingbing, hvala!
    Bingbing, DHEA sam uzimala 75mg dnevno,vec preko 6 mjeseci, sve do zadnjeg dana pred punkciju. Nasla sam "recept za zadnji voz" na paleo.mama blogu i po tome receptu sam pumpala kvalitet js. (Blog pise stara forumasica Hanumica Fata)
    - Prenatalni vitamini koji imaju bar 800 ug folne kiseline,
    - 2000 IU vitamina D3 (kasnije sam povecala na 6000 IU)
    - 600 mg CoQ10
    - 300 mg Omega 3 (kombinirano DHA i EPA)
    Prije nego sam pocela piti DHEA, testosteron mi je bio 0.993 nmol/L, a prosli mjesec 2.49 nmol/L
    Isto tako sam uduplala vitamin D, sa 67.72 nmol/L na 140 nmol/L. ( Sa deficijentnih 27.2 ng/mL na optimalnih 56 ng/mL)
    Ti isto uzimas CoQ10 i vit.D?

  30. #2780

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj MachuPicchu77 prvotno napisa Vidi poruku
    Sarasvati, Bingbing, hvala!
    Bingbing, DHEA sam uzimala 75mg dnevno,vec preko 6 mjeseci, sve do zadnjeg dana pred punkciju. Nasla sam "recept za zadnji voz" na paleo.mama blogu i po tome receptu sam pumpala kvalitet js. (Blog pise stara forumasica Hanumica Fata)
    - Prenatalni vitamini koji imaju bar 800 ug folne kiseline,
    - 2000 IU vitamina D3 (kasnije sam povecala na 6000 IU)
    - 600 mg CoQ10
    - 300 mg Omega 3 (kombinirano DHA i EPA)
    Prije nego sam pocela piti DHEA, testosteron mi je bio 0.993 nmol/L, a prosli mjesec 2.49 nmol/L
    Isto tako sam uduplala vitamin D, sa 67.72 nmol/L na 140 nmol/L. ( Sa deficijentnih 27.2 ng/mL na optimalnih 56 ng/mL)
    Ti isto uzimas CoQ10 i vit.D?
    Da, coq10(ubiquinol) 300 pa pred punkciju 600 mg, i vitamin D 10,000 IU (tak sam naručila preko i-herba)...folnu smijem u metilfolat obliku pa onda tako pijem...i genetičarka mi je dala izmjeriti B12 koji je bio nizak pa sad i to pijem. Hodajuća ljekarna Pitam za DHEA jer mi je bio na donjoj granici kod zadnjeg vađenja(ne ispod)....omegu sam tek sad naručila, pa mi stiže za koji dan...
    Drago mi je vidjeti da se boostanje isplatilo
    Javljaj kad ti jave u vezi oplodnje...navijamo

  31. #2781
    MachuPicchu77 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    86

    Početno

    Upravo sam dobila mail od embriologice. Od aspiriranih 5js, 4 pokazuju znakove oplodnje. ET u ponedljeljak.

  32. #2782

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    20

    Početno


    Predivnoooooo samo hrabro
    Posljednje uređivanje od bingibing : 09.09.2017. at 09:51

  33. #2783
    MachuPicchu77 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj bingibing prvotno napisa Vidi poruku
    Da, coq10(ubiquinol) 300 pa pred punkciju 600 mg, i vitamin D 10,000 IU (tak sam naručila preko i-herba)...folnu smijem u metilfolat obliku pa onda tako pijem...i genetičarka mi je dala izmjeriti B12 koji je bio nizak pa sad i to pijem. Hodajuća ljekarna Pitam za DHEA jer mi je bio na donjoj granici kod zadnjeg vađenja(ne ispod)....omegu sam tek sad naručila, pa mi stiže za koji dan...
    Drago mi je vidjeti da se boostanje isplatilo
    Javljaj kad ti jave u vezi oplodnje...navijamo
    Hvala, draga, nadam se da ce nam se svima boostanje isplatit!
    A jesi li mjerila vitD?
    Za razinu DHEA se preporucuje da se podigne na razinu koju imaju 25-godisnjakinje, jer je tad plodnost na vrhuncu. Ja nisam mjerila.DHEA S prije, nego sam po testosteronu pratila razinu, htjela sam ga dovesti u gornju trecinu referentnih vrijednosti. Znam da to ne mogu sve cure piti, narocito ne one sa policisticnim jajnicima. Meni je dr.Bracun da pijem DHEA bar 4 mjeseca, ali to se produzilo na vise od 6, jer nisam mogla ici u postupak kad smo prvobitno planirali, nego tek sad.

  34. #2784

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj MachuPicchu77 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, draga, nadam se da ce nam se svima boostanje isplatit!
    A jesi li mjerila vitD?
    Za razinu DHEA se preporucuje da se podigne na razinu koju imaju 25-godisnjakinje, jer je tad plodnost na vrhuncu. Ja nisam mjerila.DHEA S prije, nego sam po testosteronu pratila razinu, htjela sam ga dovesti u gornju trecinu referentnih vrijednosti. Znam da to ne mogu sve cure piti, narocito ne one sa policisticnim jajnicima. Meni je dr.Bracun da pijem DHEA bar 4 mjeseca, ali to se produzilo na vise od 6, jer nisam mogla ici u postupak kad smo prvobitno planirali, nego tek sad.
    Nisam, mjerila sam folnu, b12 i homocistein. Sve na donjoj granici osim folne koja je bila na gornjoj..pa mi je genetičarka rekla i da prijeđem na folat. Inače sam MTHFR hetero i PAI homo. Testosteron mi je isto bio 0.90 nmol/L ali mi nitko nije ništa rekao za to... DHEA-s na ddonjoj granici.
    Vidjet ću gdje ima u zg pa možda odmah kad budem tamo izvaditi vitamin D... znaš li možda gdje se može izvaditi?

  35. #2785
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Citiraj MachuPicchu77 prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo sam dobila mail od embriologice. Od aspiriranih 5js, 4 pokazuju znakove oplodnje. ET u ponedljeljak.
    Bravo!!! Ponedjeljak samo što nije

  36. #2786
    MachuPicchu77 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj bingibing prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam, mjerila sam folnu, b12 i homocistein. Sve na donjoj granici osim folne koja je bila na gornjoj..pa mi je genetičarka rekla i da prijeđem na folat. Inače sam MTHFR hetero i PAI homo. Testosteron mi je isto bio 0.90 nmol/L ali mi nitko nije ništa rekao za to... DHEA-s na ddonjoj granici.
    Vidjet ću gdje ima u zg pa možda odmah kad budem tamo izvaditi vitamin D... znaš li možda gdje se može izvaditi?
    U labu poliklinike Sunce sam.sve vadila, jer iz B+ tamo salju, ali vjerujem da se moze izvaditi u bilo kojem labu, ne samo u Zg. Samo pitas da ti naprave Vitamin D (25-OH) Ako vec neko vrijeme uzimas 10000 IU, vjerojatno ce ti razina u krvi biti u granicama normale. Meni je dr.Bracun rekla da je bolje sto je vise vitamina D, a na tom blogu paleo mama sam nasla puno linkova za clanke o tome koliko je bitan vit D za plodnost. U nekim poliklinikama u svijetu ga redovno provjeravaju zajedno sa AMH, FSH prije nego prime zenu u IVF postupak.
    DHEA se starenjem smanjuje i to je normalno, kao i da se plodnost smanjuje. Ako si mlada i DHEA ti je u granicama normale za tvoju dobnu skupinu, vjerojatno ga ne trebas uzimati. Ja sam ti stara koka sa punih 40 i jako niskim AMH i meni je bitno da mi je DHEA puno veci nego referentne vrijednosti za moje godine.
    Sad sam googlala MTHFR i PAI, nisam se prije s tim sretala i nisam mjerila folnu u krvi. Koliko sam razumjela ti mozes uzimati samo cisti folat, jer ti se folna kiselina ne metabolira tako da se pretvori u iskoriativi folat, jel' tako? Mislim da je svima ionako bolje uzimati folat u formi u kojem ga nas organizam moze odmah koristiti bez metaboliranja i opterecenja jetre. Je li takav npr. Solgarov Folate 800mcg ( as metafolin)?

  37. #2787
    MachuPicchu77 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Frixie prvotno napisa Vidi poruku
    Moj transfer je u nedjelju. Sitno brojim
    Sretno sutra, Frixie! Drzim palceve!

  38. #2788
    MachuPicchu77 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Bravo!!! Ponedjeljak samo što nije
    Hvala Munki! Jedva cekam!
    Kako si ti? Priblizava se i tvoj utorak. Mozes li izdrzati da ne napravis test i ranije?

  39. #2789

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj MachuPicchu77 prvotno napisa Vidi poruku
    U labu poliklinike Sunce sam.sve vadila, jer iz B+ tamo salju, ali vjerujem da se moze izvaditi u bilo kojem labu, ne samo u Zg. Samo pitas da ti naprave Vitamin D (25-OH) Ako vec neko vrijeme uzimas 10000 IU, vjerojatno ce ti razina u krvi biti u granicama normale. Meni je dr.Bracun rekla da je bolje sto je vise vitamina D, a na tom blogu paleo mama sam nasla puno linkova za clanke o tome koliko je bitan vit D za plodnost. U nekim poliklinikama u svijetu ga redovno provjeravaju zajedno sa AMH, FSH prije nego prime zenu u IVF postupak.
    DHEA se starenjem smanjuje i to je normalno, kao i da se plodnost smanjuje. Ako si mlada i DHEA ti je u granicama normale za tvoju dobnu skupinu, vjerojatno ga ne trebas uzimati. Ja sam ti stara koka sa punih 40 i jako niskim AMH i meni je bitno da mi je DHEA puno veci nego referentne vrijednosti za moje godine.
    Sad sam googlala MTHFR i PAI, nisam se prije s tim sretala i nisam mjerila folnu u krvi. Koliko sam razumjela ti mozes uzimati samo cisti folat, jer ti se folna kiselina ne metabolira tako da se pretvori u iskoriativi folat, jel' tako? Mislim da je svima ionako bolje uzimati folat u formi u kojem ga nas organizam moze odmah koristiti bez metaboliranja i opterecenja jetre. Je li takav npr. Solgarov Folate 800mcg ( as metafolin)?
    Pa, imam 31. godinu...testosteron onako nizak, dhea-s isto na donjoj granici, AMH 1.05 ng/mL....
    DA, za folat,tako je...uzela sam baš taj Solgarov folate as metafolin preko i-herba. Naravno da sam probala u našoj ljekarni tražiti pa su me blijedo gledali i nudili folnu...

  40. #2790
    MachuPicchu77 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj bingibing prvotno napisa Vidi poruku
    Pa, imam 31. godinu...testosteron onako nizak, dhea-s isto na donjoj granici, AMH 1.05 ng/mL....
    DA, za folat,tako je...uzela sam baš taj Solgarov folate as metafolin preko i-herba. Naravno da sam probala u našoj ljekarni tražiti pa su me blijedo gledali i nudili folnu...
    I ja pijem taj Solgarov. Nakon punkcije pijem samo prenatalni multivitamin, plus Solgarov folat, jer mislim da je bolje sto vise folata i jos Utrogestan vaginalno.
    Bingbing, ti jesi mlada i ja naravno nisam doktor, ali mislim da bi mogla imati koristi od DHEA. Takav AMH sam imala prosle godine kad sam imala 39 i prvi put isla na "potpunu obradu neplodnosti" u B+. Dakle tad je bio 1.13 ng/ml (8.1 pmol/L), a do srpnja ove godine je opao na svega 0.36 ng/mL (2.57 pmol/L). To kad dodje na odredjenu nisku vrijednost, krene opadat kao vodopad. Nadam se da se tebi to nece dogodit, ali nekad smo reproduktivno starije nego kronoloski i dobro je da si vec sad ustanovila da ti je AMH nizi i da trebas poradit na kvaliteti js. Mislim da je "godina proizvodnje" ipak najvaznija i makar ih imala i malo, te js koje imas su lakse za popravit kvalitet nego da pocinjes u petoj deceniji, kao neki.
    Jesi li procitala Kako smo popravili kvaliet js i ostali trudni DVAPUT?
    A je li tvoj muz radio spermiogram?

  41. #2791

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj MachuPicchu77 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja pijem taj Solgarov. Nakon punkcije pijem samo prenatalni multivitamin, plus Solgarov folat, jer mislim da je bolje sto vise folata i jos Utrogestan vaginalno.
    Bingbing, ti jesi mlada i ja naravno nisam doktor, ali mislim da bi mogla imati koristi od DHEA. Takav AMH sam imala prosle godine kad sam imala 39 i prvi put isla na "potpunu obradu neplodnosti" u B+. Dakle tad je bio 1.13 ng/ml (8.1 pmol/L), a do srpnja ove godine je opao na svega 0.36 ng/mL (2.57 pmol/L). To kad dodje na odredjenu nisku vrijednost, krene opadat kao vodopad. Nadam se da se tebi to nece dogodit, ali nekad smo reproduktivno starije nego kronoloski i dobro je da si vec sad ustanovila da ti je AMH nizi i da trebas poradit na kvaliteti js. Mislim da je "godina proizvodnje" ipak najvaznija i makar ih imala i malo, te js koje imas su lakse za popravit kvalitet nego da pocinjes u petoj deceniji, kao neki.
    Jesi li procitala Kako smo popravili kvaliet js i ostali trudni DVAPUT?
    A je li tvoj muz radio spermiogram?
    Kuzim, zato sam i pitala za dheu..imam bočicu doma-1 tbl 50 mg. Sve razumijem s godinama i reproduktivnim godinama i jbg...dobro da sam otkrila, u pravu si.
    Jesmo, 2015.normo, 11/2016.blaga asteno, 05/2017.blaga oligo, 8/2017 normo. S tim da smo od 5-8.mjeseca krkali sa suplementima, antioksidansima, vitaminima, svašta...

  42. #2792
    MachuPicchu77 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj bingibing prvotno napisa Vidi poruku
    Kuzim, zato sam i pitala za dheu..imam bočicu doma-1 tbl 50 mg. Sve razumijem s godinama i reproduktivnim godinama i jbg...dobro da sam otkrila, u pravu si.
    Jesmo, 2015.normo, 11/2016.blaga asteno, 05/2017.blaga oligo, 8/2017 normo. S tim da smo od 5-8.mjeseca krkali sa suplementima, antioksidansima, vitaminima, svašta...
    Pa to je super! Mislim spermiogram. E, draga Bingibing, mislim da bi se puno parova s ovog foruma rado mijenjali za vase nalaze. Moj muz ima oligoastheno, prilicno los, ali ne beznadezan. Takav je imao prvi i jedini put kad je radio spermiogram, nije bilo sanse da ga ponovi. Pio je sve vitamina i saplemente, ali iako sam mu "pila krv slamku" nkad nije prestao pusiti, nije cak ni smanjio. Nije mi bilo pravo, ali sam zbog mira u kuci obustavila tu svoju domestic antismoking campaign. Nakon jucerasnje punkcije smo oboje rastereceni. Napravili smo koliko smo mogli, sad je u Bozjim rukama.
    Nego, skrenuh ja na drugu temu. Evo, ja mislim da bi ti DHEA pomogao za kvalitet js. Posto si vec provjerila i znas vrijednosti svog testosterona i DHEA, nista neces izgubit ako pocnes piti 50mg dnevno i onda za 2 mjeseca provjeris jesi li i koliko povecala te vrijednosti. Sad si blize donjog granici, a bolje je biti blize gornjoj, ali naravno ne ici iznad. ( Bar za testosteron, za DHEA je ok ako po vrijednostima upadnes u mladju dobnu skupinu.) Kad odes na konzultacije kod Skvorca ( sad tamo planiras, zar ne), mozes mu reci sta namjeravas i pitati za savjet. Ja sam tako pitala dr.Bracun za vit D, a DHEA mi je ona sama savjetovala.
    A bas me zanima kolike su vrijednosti DHEA po dobnim skupinama, imas li te referentne vrijednosti?

  43. #2793
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Citiraj MachuPicchu77 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Munki! Jedva cekam!
    Kako si ti? Priblizava se i tvoj utorak. Mozes li izdrzati da ne napravis test i ranije?
    Beta je u subotu, ali mislim da ću pišnuti test u četvrtak/petak

  44. #2794
    MachuPicchu77 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Beta je u subotu, ali mislim da ću pišnuti test u četvrtak/petak
    A ja sam mislila da u utorak 12.9. radis test.
    Meni je sestra uz otpusno pismo rekla da test NE radim do 22.9., jer prije nece bit pozitivan, ali tesko da cu ja toliko izdrzat. Samo da mi ET prodje kako treba, piskit cu na trakice svako jutro od nekog recimo 8-og dana nakon ET. Nek pokazuje sta hoce, imam tih jeftinih trakica vise nego strpljenja.
    Sretno ti u svakom slucaju! Saljem ti pozitivne vibre u Belgiju!

  45. #2795

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj MachuPicchu77 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to je super! Mislim spermiogram. E, draga Bingibing, mislim da bi se puno parova s ovog foruma rado mijenjali za vase nalaze. Moj muz ima oligoastheno, prilicno los, ali ne beznadezan. Takav je imao prvi i jedini put kad je radio spermiogram, nije bilo sanse da ga ponovi. Pio je sve vitamina i saplemente, ali iako sam mu "pila krv slamku" nkad nije prestao pusiti, nije cak ni smanjio. Nije mi bilo pravo, ali sam zbog mira u kuci obustavila tu svoju domestic antismoking campaign. Nakon jucerasnje punkcije smo oboje rastereceni. Napravili smo koliko smo mogli, sad je u Bozjim rukama.
    Nego, skrenuh ja na drugu temu. Evo, ja mislim da bi ti DHEA pomogao za kvalitet js. Posto si vec provjerila i znas vrijednosti svog testosterona i DHEA, nista neces izgubit ako pocnes piti 50mg dnevno i onda za 2 mjeseca provjeris jesi li i koliko povecala te vrijednosti. Sad si blize donjog granici, a bolje je biti blize gornjoj, ali naravno ne ici iznad. ( Bar za testosteron, za DHEA je ok ako po vrijednostima upadnes u mladju dobnu skupinu.) Kad odes na konzultacije kod Skvorca ( sad tamo planiras, zar ne), mozes mu reci sta namjeravas i pitati za savjet. Ja sam tako pitala dr.Bracun za vit D, a DHEA mi je ona sama savjetovala.
    A bas me zanima kolike su vrijednosti DHEA po dobnim skupinama, imas li te referentne vrijednosti?
    Vadila sam Dhea-s u Suncu i ref.vrijednosti su 2,68-9.23 umol/L. Ja sam imala 3.9 rez...nije ispod granice ali je blizu.
    Hvala na savjetima

    Želim ti sutra dobre vijesti na ET i da ti brzo prođe tih 10ak dana do testa <3

    Svima ostalim velike pluseve i bete

  46. #2796
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Moram priznati da slabo razumijem ove DHEA i vrijednosti kaj spominjete? Nama su konzultacije preksutra? Ja hormone odavno nisam provjeravala a PCOS je kao i obično u punom jeku. Da li da ga posebno pitam nešto vezano za DHEa i to što spominjete, da li bi trebala neke dodatne preparate ili sa pustim da vidm kaj će mi sve dati da radim od pretraga pa naknadno uvoditi neke dodatne vitamine i sl?
    Samo znam da sam uzimala prije trudnoće Prenatal tj. Folnu...

  47. #2797
    MachuPicchu77 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    86

    Početno

    Cure, i ET mi je super prosao! Prije samog transfera mi je dr.Bracun pogledala endometrij i pokazala sliku nasih zametaka. Zapravo su svih 5 js oplodjene (ICSI) i svi zameci se i dalje dijele, ali samo 3 izgledaju kao da bi se mogli i dalje razvijati. Od ta 3 su mi danas vracena 2, a treci ce se nastaviti kultivirati do srijede (prekosutra). Tad ce mi javit je li se razvio do blastociste pa ce ga onda i zamrznuti, ako jest.
    Za ET mi naravno nije trebala anestezija, sjecam se svega i necu nikad zaboravit trenutak kad mi je doktorica rekla "Evo ih, sad su kod Vas!"
    Opet sam sretna, raspjevana i gladna.
    Ljubim vas sve, jer ste divne i puno mi je znacila podrska i ohrabrenje.Ta pozitiva je nekad i vaznija nego informacije.
    Idem sad kuhat veceru pa cu se vratit kasnije.

  48. #2798
    MachuPicchu77 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa Vidi poruku
    Moram priznati da slabo razumijem ove DHEA i vrijednosti kaj spominjete? Nama su konzultacije preksutra? Ja hormone odavno nisam provjeravala a PCOS je kao i obično u punom jeku. Da li da ga posebno pitam nešto vezano za DHEa i to što spominjete, da li bi trebala neke dodatne preparate ili sa pustim da vidm kaj će mi sve dati da radim od pretraga pa naknadno uvoditi neke dodatne vitamine i sl?
    Samo znam da sam uzimala prije trudnoće Prenatal tj. Folnu...
    Isabel, draga, ja ti o PCOS malo znam, ali mislim da bas cure s tom dijagnozom ne.bi smjele piti DHEA. Kvalitet js mozes boostat ibez toga i mislim da bi vitamin D i tebi mogao koristit, ali molim te, prije nego sto bilo sta pocnes uzimat provjeri razinu u krvi i pitaj doktora!
    Sretno ti sutra na konzultacijama i zelim da tvoje dijete uskoro dobije bracu ili seku!

  49. #2799
    MachuPicchu77 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj bingibing prvotno napisa Vidi poruku
    Vadila sam Dhea-s u Suncu i ref.vrijednosti su 2,68-9.23 umol/L. Ja sam imala 3.9 rez...nije ispod granice ali je blizu.
    Hvala na savjetima

    Želim ti sutra dobre vijesti na ET i da ti brzo prođe tih 10ak dana do testa <3

    Svima ostalim velike pluseve i bete
    Hvala Bingibing, dobro je proslo.
    Vracena su mi 2 osmostanicna, a jos imamo jedan u produzenoj kulturi, nadamo se da ce se razviti do blastociste.
    I ja tebi zelim svu srecu!
    Hvala ti na ovim referentnim vrijednostima za DHEA. Za koju je to dobnu skupinu, pise li od koje do koje godine starosti?

  50. #2800
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj MachuPicchu77 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, i ET mi je super prosao! Prije samog transfera mi je dr.Bracun pogledala endometrij i pokazala sliku nasih zametaka. Zapravo su svih 5 js oplodjene (ICSI) i svi zameci se i dalje dijele, ali samo 3 izgledaju kao da bi se mogli i dalje razvijati. Od ta 3 su mi danas vracena 2, a treci ce se nastaviti kultivirati do srijede (prekosutra). Tad ce mi javit je li se razvio do blastociste pa ce ga onda i zamrznuti, ako jest.
    Za ET mi naravno nije trebala anestezija, sjecam se svega i necu nikad zaboravit trenutak kad mi je doktorica rekla "Evo ih, sad su kod Vas!"
    Opet sam sretna, raspjevana i gladna.


    Ljubim vas sve, jer ste divne i puno mi je znacila podrska i ohrabrenje.Ta pozitiva je nekad i vaznija nego informacije.
    Idem sad kuhat veceru pa cu se vratit kasnije.

    Kako li je lijepo ovo čitati!

    Jesi ti odlučila koliko će ih bit vraćeno?
    Ja sam dosta newbie u postupcima. Nedavno naučila što je FET a danas ću što je ET.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •