Stranica 61 od 71 PrviPrvi ... 11515960616263 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,001 do 3,050 od 3542

Tema: Potpomognuta u privatnim klinikama

  1. #3001
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Munkice, od 13 folikula uzetih u obzir, snijela sam 12 jaja!
    Rekla bih da je dobra berba!
    Odlična berba sretno!

  2. #3002
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Hvala, Bluebella!
    Mozda cu te ipak s istim razmakom pratiti!!

  3. #3003
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Bas si prava koka

    Sad samo da bude sto vise pilica. Kad je transfer?

  4. #3004
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    E da, sad se tome veselimo

  5. #3005
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Sara, svaka cast Super si to odradila! Kad ces imati prvu info o oplodnji, mogucem transferu?

  6. #3006
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Sarasvati, i ja sam kod Škvorca, očito smo cca 20tak dana razmaka . Držim fige da oplodnja bude dobra kao i berba!
    Meni je danas 3. Gonal i sutra prva folikulometrija. Moram priznati da su Gonali mačji kašalj ! Niš ne boli, ne peče, sama si ju dam u kupaoni i budem gotova za minutu... Super, no bojim se da mi heparin koji mi slijedi neće biti tako easy peasy, bar se tako sjećam da je bilo, no imam drugi sad (Clexane) pa možda bude malo bolje.

    Dakle, mogu birati aspiraciju ili na živo ili u općoj anesteziji jel? Nema lokalne kod dr. Š? A mislim da ćemo onda na opću, pa nema mi smisla patiti se i da me boli...

    Cure, što nam slijedi ako nam ovaj postupak propadne ili ne bude uspješan? Eventualni ostatak oplođenih ide na zamrzavanje i onda imam pravo na FET ili kak to ide nakon prvog postupka?

  7. #3007
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, što nam slijedi ako nam ovaj postupak propadne ili ne bude uspješan? Eventualni ostatak oplođenih ide na zamrzavanje i onda imam pravo na FET ili kak to ide nakon prvog postupka?
    FET se ne plaća, ide na teret HZZO-a, ali moraš donijeti novu D1.

    Zameci su u kriopohrani na teret HZZO-a i mogu tako biti godinu dana, a nakon isteka godine dana plaćaš kriopohranu.

  8. #3008
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Javili su se danas i biologinja rekla da nisu baš najbolje vijesti. Od 12 jajnih stanica samo 4 bilo zrelih. A uslijed teške OAT, nekako napikala spermije. Njezine riječi bile su da se nazire oplodnja. Hmh. Sutra nove vijesti, ide li nabolje ili ne ide nikamo.

  9. #3009

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Javili su se danas i biologinja rekla da nisu baš najbolje vijesti. Od 12 jajnih stanica samo 4 bilo zrelih. A uslijed teške OAT, nekako napikala spermije. Njezine riječi bile su da se nazire oplodnja. Hmh. Sutra nove vijesti, ide li nabolje ili ne ide nikamo.
    Sarasvati,slicno se i meni dogodilo u zadnjem stimuliranom..8 js samo 3 zrele..
    Drzim fige da se barem jedna oplodi i da se lijepo razvija i da bude za 9 mjeseci bebica..
    Kolko sam te pratila,isto si koristila kao i ja Ovaleap?
    Ne znam do cega je tolko nezrelih js-dali do stimulacije ili do krive procjene dr? Nemam pojma..

  10. #3010
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Da, imala sam Ovaleap + Cetrotide + Ovitrelle. Još je doktor htio dan ranije punkciju, ali sam ja bila na putu. Biologinja je rekla da je trebalo čekati, sve se razvijalo baš kako treba i da bi bilo bolje da ih se pustilo i "žrtvovalo" najveće, a u konačnici ih se dobilo više, ali da se to nije moglo znati jer mi je prvi postupak.

  11. #3011
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Stvarno ne razumijem taj odgovor da se nije moglo znati. Kad citam vasa iskustva, cini se kao da neki doktori nabadaju i rade po app metodi. Pa nismo kumice na placu. Valjda se zna koja razina hormona odgovara vrhuncu ovulacije u stimulaciji s obzirom na broj folikula.
    Zene u postupcima prolaze kroz fizicki i emocionalno zahtjevno razdoblje, a procjene se donose tako pausalno.

    Sorry, Sarasvati, ali bas su me ras*****li. Nadam se da ce se preostale stanice oploditi. Drzim vam velike fige!

  12. #3012
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    A da, nije ni meni jasno kako vec i iskustvom ne donese najbolju odluku. Nja.

  13. #3013

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    124

    Početno

    Sarasvati onda pretpostavljam da ti nisu vadili estradiol prije određivanja štoperice?
    Ja sam u zadnja 2 postupka imala istu kombinaciju stimulacije kao i ti, i imala sam lijepe rezultate. Tako da možda nije do stimulacije, al opet tko će to znati kad smo sve različite i različito reagiramo na iste stvari

  14. #3014
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj Inso prvotno napisa Vidi poruku
    Sarasvati onda pretpostavljam da ti nisu vadili estradiol prije određivanja štoperice?
    Ja sam u zadnja 2 postupka imala istu kombinaciju stimulacije kao i ti, i imala sam lijepe rezultate. Tako da možda nije do stimulacije, al opet tko će to znati kad smo sve različite i različito reagiramo na iste stvari
    Baš unutar postupka vadili estradiol? Ne, samo sam ga jednom vadila - u petom mjesecu i ti nalazi su mi jedini. Ja sam biologinju shvatila da je stimulacija bila mrvicu prekratka odnosno štoperica prebrzo.

  15. #3015
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Sarasvati, pa baš mi je žao. Sjećam se da je meni bio sličan prvi postupak kad je s 18 odmah palo na 11 pa onda 5. dan na 4-5 i od toga su odabrali 2 najbolje. Tako da ni sa ogromnom brojkom 18 nije bilo "na bacanje". Drugi put je bilo 9 pa onda 6 i opet na kraju 2 najbolje vraćene. To je sve bilo u Viliju prije 9 godina. Držim fige da dobiješ par kvalitetnih, na koncu konca dovoljna je jedna kvalitetna i dobra blastocista!

    Kako ti se čini ta biologica? Meni je de. Š. rekao da im nekad zna pomoći dr. Patrik koji je vrhunski biolog, on je "moj" biolog radi kojeg danas imam svoju curku .
    Misliš da oni skupa nisu nekaj baš predobro odradili ili je jednostavno tako ispalo sa nezrelim stanicama? Kaj nije da on vidi zrelost na UZV pa prema tome određuje punkciju? Kaj se ne bi trebali on i biologica konzultirati pa odlučiti skupa?
    Glupo mi je da ona pacijentu govori kaj je doktor trebao li ne, pa to valjda nek njemu kaže ili se dogovore. Ne kužim baš .

    No dobro, It ain't over till the fat lady sings tako da se nadam dobrim vjestima iz laba za koji dan!

  16. #3016
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    A kakve su bile velicine folikuli za stopericu?
    Meni su uvijek pustali da 2-3 veca propadnu jer su oni po velicini iza njih bili u vecem broju

  17. #3017
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Već sam napisala da sam uz svaku folikulometriju radila i hormonalnu sliku (nemam sad račun iz bolnice tu, ali sjećam se da je bio estradiol, lh, progesteron, fsh).
    Folikuli od 14 do 22 mm i sve zrele jajne stanice.

    Ah... Sarasvati, na kraju je važno da dobiješ embrije jer ionako dr. odlučuje.

  18. #3018

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    I ja sam u svojim postupcima prije stop injekcije vadila estradiol i lh. A na pocetku ciklusa odnosno 2 dc estradiol i progesteron. Koliko mi je ostalo u sjecanju lh pred stop ne smije biti vec od 1 ili bar tu negdje, mislim da je u ng jedinici.

  19. #3019
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ma nije ni to vađenje 100% neophodno. Ja sam vadila estradiol samo u zadnjem postupku (od njih 6-7) zbog straha od hipera, a nikad mi nisu fulali folikule

  20. #3020
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa Vidi poruku
    Sarasvati, pa baš mi je žao. Sjećam se da je meni bio sličan prvi postupak kad je s 18 odmah palo na 11 pa onda 5. dan na 4-5 i od toga su odabrali 2 najbolje. Tako da ni sa ogromnom brojkom 18 nije bilo "na bacanje". Drugi put je bilo 9 pa onda 6 i opet na kraju 2 najbolje vraćene. To je sve bilo u Viliju prije 9 godina. Držim fige da dobiješ par kvalitetnih, na koncu konca dovoljna je jedna kvalitetna i dobra blastocista!

    Kako ti se čini ta biologica? Meni je de. Š. rekao da im nekad zna pomoći dr. Patrik koji je vrhunski biolog, on je "moj" biolog radi kojeg danas imam svoju curku .
    Misliš da oni skupa nisu nekaj baš predobro odradili ili je jednostavno tako ispalo sa nezrelim stanicama? Kaj nije da on vidi zrelost na UZV pa prema tome određuje punkciju? Kaj se ne bi trebali on i biologica konzultirati pa odlučiti skupa?
    Glupo mi je da ona pacijentu govori kaj je doktor trebao li ne, pa to valjda nek njemu kaže ili se dogovore. Ne kužim baš .

    No dobro, It ain't over till the fat lady sings tako da se nadam dobrim vjestima iz laba za koji dan!
    Ne bi bilo baš na mjestu da jako nekog prozivam, ovo mi je prvi postupak, učim još o svemu, ali na temelju iskustava drugih ispada da nije baš najbolje vrijeme bilo za štopericu. Ja sam možda biologinju stavila u nezgodnu poziciju jer nisam prestajala s pitanjima, ali nije ona ništa neprimjereno rekla, zapravo je i rekla da je doktor napravio sve prema standardu, tako da ga nije izložila. Problem je možda što ja nisam standard, uostalom tko jest.

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    A kakve su bile velicine folikuli za stopericu?
    Meni su uvijek pustali da 2-3 veca propadnu jer su oni po velicini iza njih bili u vecem broju
    Baš to je i rekla biologinja, taman da se pustilo ta tri, četiri da odu da bi se dobilo onih osam koji su bili mervu manji. Komentirala je kako je sve taman lijepo raslo kod mene kad je gledala i upoređivala papire.

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Već sam napisala da sam uz svaku folikulometriju radila i hormonalnu sliku (nemam sad račun iz bolnice tu, ali sjećam se da je bio estradiol, lh, progesteron, fsh).
    Folikuli od 14 do 22 mm i sve zrele jajne stanice.

    Ah... Sarasvati, na kraju je važno da dobiješ embrije jer ionako dr. odlučuje.
    A ipak možda je malo svjetlije u bijelom svijetu. Ne želim ni pomišljati da se pretraga nije napravila zato što sam preko HZZO.

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam u svojim postupcima prije stop injekcije vadila estradiol i lh. A na pocetku ciklusa odnosno 2 dc estradiol i progesteron. Koliko mi je ostalo u sjecanju lh pred stop ne smije biti vec od 1 ili bar tu negdje, mislim da je u ng jedinici.
    Jedino što sam nekoliko puta vadila je TSH, sve ostalo mi je bilo iz petog mjeseca kad sam prvi i jedini put vadila.

  21. #3021

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Ajde da i ja nesto napisem,kad se vec vodi rasprava oko toga ako nije chat.Sarasvati,zao mi je.Pratila sam te i djelovalo mi sve super.Moj prvi postupak se vadio estradiol 3x i na kraju data stoperica kad je bio preko 2000 ng/ml na 7 js.I na kraju su opet 2 js bile nezrele tako da nije mjerodavan ni on bio kod mene.A trebale su po nalazu sve biti zrele pa i vise.
    Munkice ti si upoznata a i Inso kako mi se drugi postupak radio ofrlje rekla bih jer sam stopericu primila napamet bez da me se pogledalo taj dan na uzv a kamoli da mi se vadio estradiol i sl.Bila sam sokirana kad mi je doktor rekao na pregledu u utorak da nastavim s terapijom i u cetvrtak stoperica bez pregleda taj dan na uzv.Sve je na kraju dobro ispalo jer sam imala srece ali ja nemam pojma koja im je velicina bila niti ista jer mi inace neravnomjerno rastu skoro svi.Ja nisam vadila nikad ni TSH niti ista. Da ne bude zabune,nisam kod dr.Skvorca,vidi se iz mog potpisa gdje se lijecim.
    Posljednje uređivanje od aska : 05.12.2017. at 11:29

  22. #3022

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    I zaboravila sam napomenuti da su mi postupke radili razliciti doktori.

  23. #3023

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    sarasvati, držim fige na najjače da bude lijepih embrijića.

    Ja sam u prvom postupku od 4 folikula dobila 3 js, zrele, i sve su se lijepo oplodile. Jedan je bio onako...ne baš nešto na dan transfera, jedan je bio divan i jedan ok.
    A sad znate priču, prirodnjak i zrela js ali se nije oplodila.

    Ja sam pitala u ovom postupku dr dal će mi vaditi krv jer sam se užasno bojala da js ne pobjegne, ili bude nezrela, pa mi je dr rekla da nije potrebno. U petak mi je folikul bio 15,5, a u subotu na nedjelju sam si dala štopericu.

    Nažalost sve više shvaćam kako je potpomognuta igra na sreću...

  24. #3024
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Zvali su me, hvala kaj mislite na mene!

    Nema baš lijepih vijesti iz laboratorija. Nijedan stanica nije se oplodila. Nićs.

  25. #3025

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    sarasvati grlim te.

    iako moram priznati da sam, blago rečeno, šokirana.

    od 12 js da se ni jedna ne oplodi...i da su samo 4 zrele...ja sam ludila na ovu svoju jednu što se nije oplodila.

    Jesi se čula sa dr.? Šta on kaže?

    Koliko imaš godina?

  26. #3026

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Sarasvati,jako mi je zao!! Znam kako se osjecas..
    Munkice,nije bas sve tako crno bijelo..
    Evo meni su vadili hormone u stimulaciji i prije punkcije i upucivali su na zrele jajne stanice i velicina folikula je bila dovoljna..
    Ono sto smo kasnije zakljucili je da cemo povecati dozu stimulacije sa 115 jedinica na 150 sada u iducem postupku..
    Druga stvar sto me sada kopka je ta da meni i sarasvati mozda ne pase ovaleap,pa ne reagiramo dobro na njega..
    Jer je meni sa gonalima postupak bio skroz uspjesan sve js su bile zrele..
    Sarasvati,trebala bi kod njega opet na konzultacije da temeljito popricate o ovom postupku i da ti rijesi nejasnoce..
    Uglavnom,glavu gore i kad skupis snage borba ide dalje

  27. #3027

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Bas ovo sto kaze Milasova,trebale su joj kao kod mene biti sve zrele js pa nisu.I meni su u prvom postupku sve se zrele js oplodile,a sad u drugom jedna nije,ostale su se oplodile ali je jedna bila triplodija.Zao mi je jako Sarasvati,drzi se

  28. #3028

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    124

    Početno

    Možda vam treba i jača doza štoperice, upitajte i to doktora? Znam da je netko to spominjao al ne sjećam se dalje ničega

  29. #3029

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Frixie je to spominjala za stopericu mislim,i dr.Skvorc to bas i radi.Ja sam imala i razlicite lijekove.U prvom Gonal u drugom Menopur i bolje su i kvalitetnije js bile s Menopurom.Imam sad i smrzlice cak.Ali reakcija od Sarasvati je bila super,zato i mene zanima koliko ima godina.Mozda zbog jako loseg spermiograma nije doslo do oplodnje ili je slabija kvaliteta js bila.Nisam doktor,samo nagadjam.

  30. #3030
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Zvali su me, hvala kaj mislite na mene!

    Nema baš lijepih vijesti iz laboratorija. Nijedan stanica nije se oplodila. Nićs.
    Zao mi je draga
    Zaista sam iznenađena takvim razvojem situacije.

    P.s svaka od nas je različita, ja sam do sad imala tri stimulacije, prva sa puregonom, druga sa gonalima i sad treća sa Ovaleap i u sve tri stimulacije su bile zrele JS. Mislim da nije do stimulacije, prije bih rekla tajming štoperice.

  31. #3031
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Upravo smo razgovarali.

    Ni sam nije očekivao ovakav rezultat. Sgram izrazito loš (relativno očekivano), ali svakako je očekivao više mojih jajnih stanica. Kaže da se na 12dc, s veličinom koliki su folikuli bili i sluznicom od 10mm očekivalo puno više, da je on pomislio da ne bi možda čak i zakasnio sa štopericom. Očekivao je barem 3 ili 4 blastociste. Da je biologica u startu bila nezadovoljna odabranim spermijima. Odbacuje mogućnost greške prilikom pohrane jer nisam bila sama u inkubatoru nego s još tri i od te tri dvije idu dalje. Njegov zaključak je da vjerojatno pripadam u 2% žena izvan standarda koje treba pustiti dulje u stimulaciji, pustiti folikule na 23, 24mm.




    Dva mjeseca pauze, mogu zvati u prvom mjesecu, krenuti s trećom menstruacijom, slobodno se ne štititi i stvorit ćemo mi još jedno čudo.

  32. #3032
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Pitale ste me koliko imama godina -- 36 mi je godina tek!

  33. #3033

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Sarasvati,tako je i moj dr polagao veelike nade u nas postupak i debelo se razocarao kad je ispalo lose..
    Definitivno i mi ostajemo dan duze u stimulaciji i sa jacom dozom..
    Pratimo se sara
    I mi krecemo krajem 1 mjeseca i vjerujem da ce to biti to!
    Znamo gdje se kriju problemi i napadamo ih!

    Zivo me sarasvati zapravo zanima kakav je bio spermio kada ste zaceli svoju curku..nevjerovatno da je sada toliko los..

    Jos jedno svaka cast na pozitivi-ja sam bila totalna kontra od tebe ,dugo mi je trebalo da sve prihvatim..
    Ugl,zelim ti srecu u iducem postupku!

  34. #3034
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Milasova i Sarasvati sretno dalje i da slijedeci postupak bude dobitni... pratim vas ❤️

    P.s. I nasa dijagnoza je OAT pa se svejedno desila spontana trudnoca... ne treba gubiti nadu u kućnu radinost

  35. #3035

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Pitale ste me koliko imama godina -- 36 mi je godina tek!
    Imas odlicnu reakciju tj imala si dosta js.Ja s 37 max 7 js.Samo naprijed.Drugi put ce biti pogodak

  36. #3036
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Cure veliki zagrljaj i dobre vibre svima~~~~~~~~

    Sarasvati, žao mi je radi ovako lošeg ishoda.

    Bez obzira na stanje na koje ne možete utjecati-loš spermiogram, u tvojoj stimulaciji zasigurno je napravljeno više grešaka.

    Predlažem da oko spermiograma zatražite savjet embriologa Stanića koji povremeno radi kod Škvorca (eventualna kriopohrana prije sljedećeg postupka stimulacije), i da se o okolnostima ove stimulacije konzultiraš s nekim drugim subspecijalistom humane reprodukcije. Jer radi se o totalnom fijasku stimuliranog postupka kod mlade i zdrave žene, da bi ostali samo na mišljenju liječnika koji je taj postupak i proveo.



    I da, na žalost, ovdje se radi o postupku standardne stimulacje na teret HZZO-a, za koji poliklinika Škvorc dobije samo iznos od 10 046 kn.
    Taj iznos bi trebao pokriti sve troškove postupka-materijal, preglede, zahvate, lijekove... U ovom iznosi u poliklinici Škvorc je i trošak kripohrane preostalih embrija-taj postupak, iako je izlistan na cjeniku HZZO-a kao poseban postupak, nije bio predmet ugovaranja privatne poliklinike i HZZO-a.
    U cijenu od 10 046 kn, uključen je također i naknadni transferi odleđenih embrija.

    Svi pacijenti i pacijentice koje se liječe na teret HZZO-a, moraju imati na umu da je cijena postupka preniska, i da u okviru tog iznosa mnogi neplodni parovi ne mogu dobiti odgovarajući postupak liječenja.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 06.12.2017. at 08:42

  37. #3037

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    12

    Početno

    Nakon svakodnevnog citanja, evo da se i mi javimo sa svojim dosadasnjim iskustvom. Nakon saznanja da imamo teski oblik OAT III stupanj, krenuli smo i mi putem MPO-a. Nakon sloma zivaca na SD-u, i stalno jos jednog papira (godinu i pol pretraga bez ijednog postupka), skupili smo novceke i otisli kod dr. Radoncica. Puna stimulacija, 11 js, 9 zrelih, 7 oplodjenih ICSI metodom. Vracene 2 blastociste u nedjelju. Cekamo betu nestrpljivo. Velika podrska svim zenama, nije ovo lako, priznajem.

  38. #3038

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Taj iznos je stvarno mali. Ja sam samo lijekove platila 6.5-7tis kn.
    Ispada da starije bolje da ne idu privatno preko hzzo-a. Ne kazem da ce biti namjerno zakinute, ali nije lako donositi ni doktoru odluke. I on vjerojatno ima i svoju djecu ili kredite na koje treba misliti.

  39. #3039

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    124

    Početno

    Ja sam bila i privatno i preko hzzo u postupcima i mogu reci da nikakvu razliku nisam primjetila, ni u kolicini stimulacije ni u odnosu lijecnika prema meni

  40. #3040

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    12

    Početno

    Ne znam, meni je osjetna razlika. Stvarno su se na SD-u poigravali s nama, jednom sam sjedila u cekaonici 3 sata, da bi rekli da ponovimo nalaz urina - i to sve od MM. Kad je prosla godina, rekli su nam da moramo ponovno raditi pretrage na HIV i hepatitise, a po Zakonu isti vrijede 2 godine. Da ne spominjem narucivanje kod njihovog urologa nakon 2 mjeseca, itd... Doslo mi je da vristim i placem u istom trenutku. S druge strane, dr. R me odusevio na prvu. Vec dugo nisam upoznala tako divnog doktora.

  41. #3041

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Markeri hepatitisa i HIV po novom zakonu vrijede samo 6 mj.Privatno nisam isla ali da imam novaca voljela bih.Stedim koliko mogu pa cu vidjeti.Razlika je vjerujem ogromna ali mislim da to zavisi i od lijecnika koji te vodi i od tvoje dijagnoze i sl.Nekad davno i ja sam isla na SD i ne znam jel uopce treba komentirati da sam slana na inseminaciju bez provjere jajovoda s mojom anamnezom.A kad sam to spomenula dobila sam jezikovu juhu od lijecnice.
    Sad ovdje opet nitko mi nije kontrolirao ni osnovne hormone,ali promjenila sam lijecnika pa se nadam barem tome.I ono sto mene je uvijek najvise cudilo(a mozda je to normalno) da mi lijecnik kad dodjem po lijekove izda papiric s kojim idem po njih i tamo mi vec unaprijed pise koliko cu ampula potrositi kojeg lijeka.Ili nagadja pa dobro pogodi ili zapravo nikad i nije data prava stimulacija pa bi mozda i imala bolje izglede.I mozda je to ovo sto je Inesz rekla dobije se koliko se smije potrositi i po tome nam daju terapiju pa kome uspije.Vidjela sam na punkcijama zene s manje godina a s manje js od mene,sve u svemu rijetko koja da je imala neki veci broj.Zato me ovo za Sarasvati cak i odusevilo samo nazalost lose je ispalo i jako mi je zao.

  42. #3042

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    124

    Početno

    Očito je do ustanove i do doktora, ali mislim da nije do toga jel preko hzzo ili ne.
    Ja sam sad konkretno u Petrovoj i oni su super što se tiče termina i lijekova, sve ide brzo i podmazano

  43. #3043

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    12

    Početno

    Ma do svega, od toga da se dovoljno ne ulaze u bolnice, doktori su preoptereceni s velikom kolicinom pacijenata, da ne nabrajamo dalje. Mozda bi i oni htjeli vise, ali ne mogu. Bude se to s vremenom promijenilo, nadamo se

  44. #3044

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Neki bi htjeli a neki i ne znam bas.Da te posalju na osnovne pretrage svi bi trebali,ali ocito neke nije briga.I to je nazalost realnost.Dok vjerujem da to privatnici rade i te nalaze traze.Svi.

  45. #3045

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    12

    Početno

    Ah, iz svoje koze ne mozemo van. Meni je vec bilo svega dosta, i znala sam da s nasom dijagnozom nemamo sto cekati i traziti one koji nam mogu realno pomoci. Dr. Patrik se stvarno potrudio, objasnio kak to sve funkcionira i odradio odlican posao. Nadamo se sada najboljem i sretnom ishodu.

  46. #3046

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Izabrali ste odlican tim,i ja bih tako da idem privatno.Sretno!

  47. #3047

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    12

    Početno

    Hvala Aska. Neka nam se svima ostvari zelja. A do tad, samo hrabro. Nakon 4 god, bilo bi lijepo vidjeti plusic

  48. #3048
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Sarasvati,tako je i moj dr polagao veelike nade u nas postupak i debelo se razocarao kad je ispalo lose..
    Definitivno i mi ostajemo dan duze u stimulaciji i sa jacom dozom..
    Pratimo se sara
    I mi krecemo krajem 1 mjeseca i vjerujem da ce to biti to!
    Znamo gdje se kriju problemi i napadamo ih!

    Zivo me sarasvati zapravo zanima kakav je bio spermio kada ste zaceli svoju curku..nevjerovatno da je sada toliko los..

    Jos jedno svaka cast na pozitivi-ja sam bila totalna kontra od tebe ,dugo mi je trebalo da sve prihvatim..
    Ugl,zelim ti srecu u iducem postupku!
    Ja nisam stekla dojam da se moj doktor i na koji način emocionalno vezao, ali to me ne čudi i to mi je ok. Sestre već jesu.
    Istu stvar je za spermiogram i moj partener rekao...da nam je znati je li bio loš ili se sve ovo dogodilo u međuvremenu.
    Ja mislim da mi nećemo odmah krenuti jer sad smo započeli s novom seansom za partnera; hrana, dodaci, odjeća, bez bicikla... i onda ostavimo taman jedan mjesec (tri mjeseca je sprmatogeneza, jel da?) da bebu napravimo doma.

    milasova, držim ti/nam fige!

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    Milasova i Sarasvati sretno dalje i da slijedeci postupak bude dobitni... pratim vas ❤️

    P.s. I nasa dijagnoza je OAT pa se svejedno desila spontana trudnoca... ne treba gubiti nadu u kućnu radinost
    Hvala ti! Da, ja i dalje ne gubim nadu u kućnu radinost, imala sam i ja blighted ovum u devetom mjesecu prošle godine. Tak da neki ipak dopliva... Sad nam je dvije godine da pokušavamo.

    Citiraj aska prvotno napisa Vidi poruku
    Imas odlicnu reakciju tj imala si dosta js.Ja s 37 max 7 js.Samo naprijed.Drugi put ce biti pogodak
    Da, tak mi je i doktor rekao: "S obzirom na vaše godine..." pa se na kraju posipao pepelom. Sam da nije početnička sreća u pitanju


    Citiraj InesJ prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon 4 god, bilo bi lijepo vidjeti plusic
    Želim ti plussss!

  49. #3049
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Sarasvati, žao mi je radi ovako lošeg ishoda.

    Bez obzira na stanje na koje ne možete utjecati-loš spermiogram, u tvojoj stimulaciji zasigurno je napravljeno više grešaka.

    Predlažem da oko spermiograma zatražite savjet embriologa Stanića koji povremeno radi kod Škvorca (eventualna kriopohrana prije sljedećeg postupka stimulacije), i da se o okolnostima ove stimulacije konzultiraš s nekim drugim subspecijalistom humane reprodukcije. Jer radi se o totalnom fijasku stimuliranog postupka kod mlade i zdrave žene, da bi ostali samo na mišljenju liječnika koji je taj postupak i proveo.



    I da, na žalost, ovdje se radi o postupku standardne stimulacje na teret HZZO-a, za koji poliklinika Škvorc dobije samo iznos od 10 046 kn.
    Taj iznos bi trebao pokriti sve troškove postupka-materijal, preglede, zahvate, lijekove... U ovom iznosi u poliklinici Škvorc je i trošak kripohrane preostalih embrija-taj postupak, iako je izlistan na cjeniku HZZO-a kao poseban postupak, nije bio predmet ugovaranja privatne poliklinike i HZZO-a.
    U cijenu od 10 046 kn, uključen je također i naknadni transferi odleđenih embrija.

    Svi pacijenti i pacijentice koje se liječe na teret HZZO-a, moraju imati na umu da je cijena postupka preniska, i da u okviru tog iznosa mnogi neplodni parovi ne mogu dobiti odgovarajući postupak liječenja.
    Mogu nazvati Š. i pitati za dr. Stanića ili njega potražim negdje drugdje? Što misliš kad kažeš "eventualn kriopohrana prije sljedećeg postupka", što bismo pohranili?

    Za odlazak kod drugog specijaliste, raspitam se o preporukama i onda odem s papirima na konzultacije kao što sam došla na one prve kod Š.? Platim i ne obvezuju me? Iako preko HZZO-a mi još jedino BetaPlus preostaje, ako vladam dobro vladam informacijama. Ali u BetaPlus se plaća naknadni transfer, jel da?

    Ajme, kako zaboli tvoja posljednja rečenica. Ali ako je tako, može li se ponuditi nadoplata za bolje? Ovako ispada dobar postotak bacanja novca u vjetar. Pomažemo, ali ponekad nedovoljno. Neki bi mogli sudjelovati s nekim iznosom.

  50. #3050
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Naša dijagnoza je u potpisu (teška OAT kod nas znači do 10 spermija u ejakulatu), a kako su naše stimulacije izgledale možete vidjeti ovdje. Uputnica D1 koju dobijete za postupak u poliklinici Š ili za državnu polikliniku je ista, razlika je jedino što u bolnici možete u tijeku postupka vaditi i progesteron i LH i E2 jer bolnica ima lab. Kod Š to nije moguće, jer on nema lab i ne vadi krv. Drugim riječima: želite li znati vrijednosti E2 prije davanja štoperice trebate izvaditi krv u privatnom labu o svom trošku ili tražiti ginekologa uputnicu za bolničko vađenje.

    Lijekove u privatnim poliklinikama ne možete nadoplatiti (slobodno pitajte), nego uz sreću koja je potrebna na ovom putu, potrebno je imati i znanje i inzistirati na nekim stvarima (dozama, jačinama) tijekom liječenja. Nažalost, to je tako.

    Dr. Š ima svoju shemu (kao i svaki dr.) koje se drži. U nekim slučajevima se neke pacijentice nažalost ne uklapaju u standardni kalup i po meni dolazi do fijaska kao što je bio kod sarasvati, pa je stoga tu potrebno i vaše znanje na temelju kojeg možete davati sugestije i probati dovesti mak na svoj konac ako se ne slađete s dr. mišljenjem.

    Mi smo od tri stimulacije u dvije gdje je bilo oplodnje došli do blastica. Drugim riječima, stimulacija je pogođena, biolozi su odradili vrhunski posao (obratite opet pažnju na dijagnozu). Jednom je bila Sonja, jednom crna ženska iz Petrove, a jednom kad nije došlo do oplodnje je bio Stanić (dao je sve od sebe, al nažalost js je bila grozna).

    Uvijek kad izgubite postupak, kad ne dođe do transfera tražite "otpusno pismo", pogledajte koliko je js bilo prilikom punkcije, u kojim fazama su bile, kakav je bio spermiogram i na temelju tog dogovarajte iduću stimulaciju: jače doze, promjenu lijeka, raniju/kasniju punkciju ...

    sarasvati Embriolog Stanić je stalni zaposlenik Repromeda i njega možeš tamo kontaktirati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •