Stranica 62 od 71 PrviPrvi ... 12526061626364 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,051 do 3,100 od 3542

Tema: Potpomognuta u privatnim klinikama

  1. #3051
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    dr. Š nema lab, ali se i kod njega može vaditi krv. Ujutro vade i šalje se mislim u Breyer sad? Ja inače u njihovoj poliklinici često vadim krv
    Isto kao što B+ nema lab, ali sam E2 išla s njihovom preporukom vaditi u Sunce i oni su odmah u B+ slali nalaz

  2. #3052
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Mislila sam preko HZZO, a da je pokriveno D1 uputnicom, krivo sam se u postu izrazila.

    I baš zato što nije pokriveno D1 uputnicom dr. Š je stava da ne želi dodatan trošak dati pacijentici da plaća to vađenje.

  3. #3053

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Frixie sve ovo sto si navela stoji,i ja se s tim slazem.Isto tako ni ne traze svuda svi doktori nalaze estradiola prije stoperice.Recimo moj u Petrovoj i nije trazio,ali mene je bilo razljutilo sto se postupak vodio ofrlje mimo toga i sama sam razmisljala preci kod dr.Skvorca.Medjutim,dobila sam i smrzlice i dok god imam smrzlice ne mogu u novi postupak drugdje a ne da mi se prebacivati ih i sva zamrzlama oko toga.Pa onda kad sam napokon nakon 2 mj dobila otpusno pismo nije mi doktor naveo nista od ovoga sto si navela a znam da je trebalo,u proslom otpusnom koje je radio drugi doktor sve je bilo lijepo navedeno.Ogorcena i ljuta promjenila sam barem doktora kad vec ne mogu ustanovu.
    Sarasvati,mislim da se na konzultacije moze otici gdje god ti zelis,nisi obavezna nakon toga i tamo postupak.Ispravite me ako grijesim.
    Posljednje uređivanje od aska : 08.12.2017. at 14:36

  4. #3054
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Sarasvati,
    konzultacije možeš obaviti bilo gdje. Te konzultacije se plate, nisi u nikakvoj obvezi daljnjeg postupka u toj klinici.

    Na konzultacijama bih obzirom na teži oblik OAT, pitala za opciju zamrzavanja uzoraka sjemena u ovom periodu prije stimulacije tako da u rezervi imate zamrznute ako nalaz na sam dan punkcije bude jako loš.

  5. #3055
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Cure informirajte se, tražite načina za uspjeh i borite se.


    aska na zahtjev dobiješ kakve su oocite bile aspirirane, jer je to posao biologa. Dr. samo napiše zrele/nezrele.

  6. #3056
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    @Frixie - zna li se kod Škvorca kakve su kvalitete zameci koje tamo vraćaju, daju li vam informaciju o tome?

  7. #3057
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Da, dobiješ uvijek ocjenu pismeno u "karton" (npr. zadnju stim. sam imala 2xAA i 2xBB), a prije transfera se sjedne s biologom i on objasni sve: što je imao za oplodnju, kakve su bile js, kakav je bio spermio, jel bio IVF ili ICSI i kako su se razvijali zameci, koje su ocjene i koliko ih ide u transfer, a koliko ih ide u kriopohranu.

    Razgovor je fakat detaljan i tu se dr. ne miješa.
    Posljednje uređivanje od Frixie : 08.12.2017. at 15:49

  8. #3058
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    ovo mi je iskreno baš onako super!

    Drago mi je da bez uvijanja kažu kakvi su zameci, koliko su jajnih stanici dobili, koliko ih je bilo u MII fazi. koliko ih se oplodilo i kako razvijalo.....

    Tamo su nekada Kniewaldi radili... oni su već imali takve razgovore s pacijentima bez ovih ocjena zametaka koje ti navodiš - a koje su vidim po istanbulskom konsenzusu...... super za za polikliniku Škvorc!

  9. #3059

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Frixie u prvom otpusnom pismu mi je tad doktor koji je radio transfer naveo da su jajne stanice lose morfologije.Sad u ovom drugom otpusnom nista nije napisano,usmeno znam da je bio jedan zametak triploidni..tako da iskreno nadam se da su bile bolje jer sam od 4 js oplodjene dobila 4 blastociste ,po rijecima embriologa odlicne ali nikakve ocjene nam ne kazu niti daju da vidimo.Tako da je kao sto kaze Kadauna meni ovo super i tako bi trebalo biti u svakoj ustanovi! Koliko sam shvatila meni su onu najbolju odmah stavili na smrzavanje tj receno mi je da nju ne uzimam da ona svakako mora ici na smrzavanje a za ostale smo se dogovarali sta cemo i kako cemo.Ali ovakve ocjene nisam dobila na uvid,pokusala sam skicnuti na papir ali bezuspjesno

  10. #3060
    cerepaha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    117

    Početno

    Cure koje ste u Repromedu ili kod dr. Škvorca, je l' znate kakvo im je radno vrijeme sad oko blagdana? Znam da je kod Škvorca svaki dan radni do Nove, ali ne znam dalje. A ni kod dr. Radončića mi se nitko danas popodne ne javlja. Beta danas negativna, pa planiram gdje mogu stići odraditi sljedeći postupak sa što kraćom pauzom.

  11. #3061

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    12

    Početno

    Cerepaha, mi smo u Repromedu, oni ti pon i sri rade popodne, uto, cet i pet ujutro.
    Aska, mene je biolog zvao svaki dan od punkcije da me obavijesti u kakvoj su fazi embriji, kako se razvijaju i koliko ih je ostalo. Na dan transfera dobila sam slikicu blastica prije vracanja, i slikicu uzv-a nakon transfera.

  12. #3062

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Mi zovemo sami i kazu nam stanje kao i vama,drugi dan nakon punkcije i treci dan da znamo kad je transfer,ali slicica nema.To vjerujem da rade samo privatne poliklinike.Bilo bi lijepo imati ih

  13. #3063

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    12

    Početno

    Da, fora je totalno slikica, bas vidis kak izgledaju. A gle, lijepa uspomena kako god. Inace nisam tip koji pati na luksuz, ne mora me nitko s perom gladiti po ri.., ali lijepo se vidi kad se brinu o tebi kao da si ono, someone special. I nema cekanja po 3 sata, isla sam na uzv prije posla, nisam cak ni kasnila.

  14. #3064
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj Frixie prvotno napisa Vidi poruku
    Naša dijagnoza je u potpisu (teška OAT kod nas znači do 10 spermija u ejakulatu)


    Dr. Š ima svoju shemu (kao i svaki dr.) koje se drži. U nekim slučajevima se neke pacijentice nažalost ne uklapaju u standardni kalup i po meni dolazi do fijaska kao što je bio kod sarasvati, pa je stoga tu potrebno i vaše znanje na temelju kojeg možete davati sugestije i probati dovesti mak na svoj konac ako se ne slađete s dr. mišljenjem.

    Mi smo od tri stimulacije u dvije gdje je bilo oplodnje došli do blastica. Drugim riječima, stimulacija je pogođena, biolozi su odradili vrhunski posao (obratite opet pažnju na dijagnozu). Jednom je bila Sonja, jednom crna ženska iz Petrove, a jednom kad nije došlo do oplodnje je bio Stanić (dao je sve od sebe, al nažalost js je bila grozna).

    Uvijek kad izgubite postupak, kad ne dođe do transfera tražite "otpusno pismo", pogledajte koliko je js bilo prilikom punkcije, u kojim fazama su bile, kakav je bio spermiogram i na temelju tog dogovarajte iduću stimulaciju: jače doze, promjenu lijeka, raniju/kasniju punkciju ...

    sarasvati Embriolog Stanić je stalni zaposlenik Repromeda i njega možeš tamo kontaktirati.
    Ja sam u petak zvala dr. Š jer sam se sjetila kako je on obavio sa mnom telefonski razgovor i nisam dobila nikakav papir. Nazvala, zamolila. Rekao je da će mi ga poslati mejlom. Onda sam ponovno zvala da dam mejl, jer ne sjećam se imaju liga, i nitko mi se više nije javio na telefon. Sutra je novi (radni) dan i nazvat ću ponovno jer je rekao da će mi ga vjerojatno sutra poslati je neće imati vremena ranije. Nadam se da hoće jer mi ne bi bilo drago da mi više nije mio doktor.

  15. #3065

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Sarasvati kakvu si ti tocno stimulaciju imala? Kolimo jedinca na dan si primala?

    Frixie pisala sam ti na drugoj temi vezano za prirodnjake. Citajuci ovaj forum sve vise nalazim "bjezanje js" u prirodnjaku kod dr. Š sto je se i kod tebe dogodilo.
    Meni se sve vise cini da tamo nesto ne stima i jednostavno ne mogu vjerovati ovo sto je sedogodilo kod sarasvati. Ali vec je netko to sve dobro objasnio na propuste i uputio sarasvati sto i kako dalje.

  16. #3066
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ja sam primala 2dc-5dc 200IJ Ovaleapa; 6dc-9dc 150IJ Ovaleapa i 0,25 s.c. Cetrotidea i 10dc 1 Ovitrelle.

  17. #3067

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam primala 2dc-5dc 200IJ Ovaleapa; 6dc-9dc 150IJ Ovaleapa i 0,25 s.c. Cetrotidea i 10dc 1 Ovitrelle.
    Svakako bi ti savjetovala da kad budes u mogucnosti odes sa svim svojim nalazima i papirima od dr. Š kod jos nekoga na konzultacije.
    Jako lijepo si reagirala na terapiju al treba naci uzrok zasto je toliko stanica bilo nezrelo bez obzira sto su folikuli bili od 18 mm pa cak i veci.
    Ovitrelle je od 6500 jedinica pa bi bilo dobro u iducem postupku uzeti 10000 jedinica.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 11.12.2017. at 09:34

  18. #3068
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Da nisam bila na putu, imala bih punkciju dan ranije.
    Na dan punkcije (12dc) folikuli su bili 18,7; 20,5; 22,9; 23,1; 23,4 i 26,9 na desnom i 18,6; 19,1; 19,7; 21,2; 22,4; 22,5; 22,7 na lijevom.

  19. #3069

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Da nisam bila na putu, imala bih punkciju dan ranije.
    Na dan punkcije (12dc) folikuli su bili 18,7; 20,5; 22,9; 23,1; 23,4 i 26,9 na desnom i 18,6; 19,1; 19,7; 21,2; 22,4; 22,5; 22,7 na lijevom.
    Bas steta sto nisi vadila estradiol jer mislim da bi bilo puno pametnije. Ovi svi sto su preko 20 mm su po meni zreli folikuli. Ovaj od 26.9 je mozda vec bio cista. Po velicini folikula je trebalo 8 js zrelih biti.
    Dal ti je biolog spominjao mozda da je i prezrelih bilo?

  20. #3070
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ja nisam u tom trenutku znala za estradiol, saznala tek nakon što se sve dogodilo. Nije biolog to spomenuo. Samo da je možda za mene bolje putiti te da "propadnu" i da ostane više zrelih.

  21. #3071
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Stiglo mi je otpusno pismo: od 12 dobivenih oocita bilo 6xGV, 2xM I i na 4 oocite se napravio ICSI. Na dan punkcije spermiogram: oligoastenoteratozoospermia, 2% morfološki urednih spermija.
    Terato je došetalo u dijagnozu.

  22. #3072

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Sarasvati,slicnu stimulaciju sam imala ja u prvom postupku s Gonalima,osim 200 ij ja sam prvo imala 225 ij,kasnije kao ti 150 ij,s time da sam ja stopericu primila tek 13 dc i to na dosta manje folikule,najveci je bio 19,5 a najmanji 14 mm,i bilo ih je 7.I estradiol je bio 2200 ng/l sto je trebalo znaciti da su sve zrele pa da cak imam i vise od 7js a nije tako bilo.Nisam imala vise od 7js,2 su bile nezrele.Tako da sam ja jedna od onih skeptika koja se ne drzi estradiola kao sveto pismo jer se kod mene pokazalo da nije posve tocan.To sam vec x puta spomenula.Milasova je slicno prosla.Ali ona je primala i manje doze i mislim da je spominjala nesto i u jacini doze lijeka.Nisam znala da oni mogu utjecati na zrelost,ja sam pretpostavljala da utjecu na njihov rast.Ali,evo u drugom postupku sam stalno primala 225 ij Menopura i sve su bile zrele.Nazalost,ne znam ni kolika im je bila velicina ,ni estradiol jer mi nitko nije mjerio to na dan stoperice.Ali opet tu sam pretpostavila da su bile zrelije zato sto Menopur u sebi sadrzi miks FSH i LH.
    Po velicini tvojih folikula cak bi ja laicki rekla da su sve zrele.Ali,nazalost nisu bile.Jel znas sta znaci ovo GV i M u opisu oocita?

  23. #3073
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Oznake za zrelost oocite i faze zrelosti. To su mi novi termini pa ih jos tesko drugom objasnim jer ih ni ja bas najbolje ne razumijem. Ako sam dobro shvatila, trebalo bi biti MII da je dobro.

  24. #3074

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    I meni su novi termini jer ih nikad ne dobijemo na uvid.Tj ne kaze nam se tako,vec samo koliko je bilo zrelo a koliko nezrelo js.

  25. #3075
    jelena30 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    87

    Početno

    Pozz cure
    da li tko zna da li je poliklinika Škvorc dobila ugovot sa HZZO za sljedeću godinu

  26. #3076

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Meni si rekli da zovem poslije 15.1 pa ce nadju se sve biti rijeseno sa Hzz-om!

  27. #3077

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    33

    Početno

    Jel zna tko od kad Lucinger radi u 2018?

  28. #3078

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Citiraj drzimfige prvotno napisa Vidi poruku
    Jel zna tko od kad Lucinger radi u 2018?
    Nije li netko vec na drugom forumu odgovorio da u "veljaci" pocinje raditi!!!

  29. #3079
    jelena30 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    87

    Početno

    Citiraj Lota555 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni si rekli da zovem poslije 15.1 pa ce nadju se sve biti rijeseno sa Hzz-om!
    hvala, mi smo bili sredinom 12 mjeseca i još nisu znali ali je rekao da kako trenutno stvari stoje da bi trebaali dobiti ugovor!

  30. #3080
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Evo da se i ja malo javim.
    Imali smo super dugi i teški protolok, bila sam u stimulaciji 22 dana, mic po mic, po 75IU Gonala prvih 9 dana onda po 100IU. Dodatno još 4 Cetrotidea pa umjesto štoperice 2 Decapeptyla i onda na dan punkcije jedan Brevactid. Imala sam 11 velikih folikula uz pregršt malih (PCOS) i blagu HS.
    Od 11 folikula dobili smo 4 jako lijepe zrele jajne stanice i sve su se oplodile! Bili smo super sretni s rezultatom. Kaž dr. 100% uspješnost! Išli smo na blastoceste i 5. dana tri su bile A kategorije, jedna B.

    26.12. vratili smo jednu a 1+2 smo zamrznuli, i sad čekam betu! Od tog dana sam mala ljekarna: pijem Decortin, Duphaston i Euthyrox, svaku večer Crinone gel i 1 injekciju Clexanea.


    Ja sam jaaako zadovoljna cijelim postupkom, tretmanom, stručnošću i strpljivošću klinike i dr. Škvorca, sve pohvale! Bili su odlučni u svakom trenutku, ja sam jako zeznut i kompliciran case i svaka im čast na svemu.
    Posljednje uređivanje od Isabel : 02.01.2018. at 11:52

  31. #3081
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Baš mi je drago, Isabel!! I što si zadovoljna i s dosadašnjim ishodom!

    ps. koja ti/vam je dijagnoza?

  32. #3082
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    MD je sve ok, normozoospermija a ja imam teški PCO, anovulatorne cikluse, slabu štitnjaču i skroz poremećene hormone. I bome u cvijetu mladosti, 36 i pol god .

  33. #3083
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Isabel, puno sreće u postupku.
    Važan je tvoj osjecaj zadovoljstva kojeg imaš.
    Ali, ipak, dobiti samo 4 jajne stanice od 11 folikula primjerene veličine za punkciju, ipak ne predstavlja baš sjajan rezultat.

    Dobra je vijest da su zrele js oplođene (normozoospermia?) i da ste dobili blastice za svježi transfer i kriopohranu.


  34. #3084
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Isabel a koliko dugo ti piješ Euthirox za štinjaču? Tvoj slučaj me podsjetio na moj kada mi je većina folikula bila prazna

  35. #3085
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Mali Mimi, Euthyrox pijem ca godinu dana, 2x25. Misliš da to ima veze?

    Inesz
    , znam što misliš ali opet ovdje treba biti svjestan težine slučaja, rizika koji nosi PCOS, godina i svega ostalog prije paušalnog očekivanja idealnih rezultata. Ja mislim da je ovo najbolje što smo mogli dobiti s obzirom na sve tj. ne mislim da je nestručnost, neznanje i brzina postupka razultirala malim brojem zrelih stanica. Znam što je nažalost bilo kod Sarasvati i ne ulazim u to, i meni se tamo iz laičke perspektive čini da je sve bilo prebrzo no ovdje mislim da to nije slučaj.
    U Poliklinici kod dr. na folikulometriji sam bila doslovce svaki drugi dan i polako je sve dizao, jajne su stanice imale idealne uvjete za rast i ostalo, obzirom na moje jajnike, neukrotiv i nemoguč PCO, štitnjaču i ostalo svaka mu čast!
    Kod jako puno njih završila bi sa preko 30 ogromnih folikula, na teškoj hiperstimulaciji, možda torziji i perforaciji jajnica. Kod mene je to jaaaaako delikatno i riskantno tako da ja u svom slučaju, sa svojim iskustvom niti sekundu ne sumnjam u znanje, stručnost i ekspertizu dr. Škvorca već naprotiv!
    Posljednje uređivanje od Isabel : 03.01.2018. at 16:22

  36. #3086
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Isabel s obzirom da već piješ dugo trebala je štitnjača biti pod kontrolom, meni je igralo ulogu sad ne mogu govoriti i za tebe

  37. #3087
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Uh. Oh. Ja nisam znala za moguću povezanost eutyroxa i praznih folikula. Imate li neki dobar link za pročitati?
    Ja sam dobila Eutyrox jer mi je štitnjača bila 2, 2 i pol. Dobila sam terapiju i nalaz je bilo lošiji, a pala je ispod dva nakon korekcije terapije. (Priznajem, tesko mi je bilo prihvatiti da uopce moram piti Eutyrox.)

  38. #3088
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Isabel jesi vadila betu?
    Ja sam imala transfer 22.12., vodio ga je dr. Dubovečak, jer je dr. Škvorc bio na op. Vratili smo dvije 10stanične mrve. Prva beta je bila 310, druga 883. Sad smo u čekanju prvog UZVa
    Da se nadovežem na prazne folikule: mi smo sad punktirali jedan od 22mm i jedan od 16 i oba su nosila zrelu js. Čak i ovaj mići nije bio "prazan" što smo se začudili i dr. Š i ja.

    sarasvati očisti inbox

  39. #3089
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Frixie,
    Sutra trebam vaditi betu ali radila sam jučer na 12dnt test i bio je negativan tako da se ne nadam da bude beta nekaj. Čekam sutra taj nalaz pa da ga odmah pitam za FET.
    I meni je bio dr. Dubovečak, ja sam bila 26.12. na transferu, vratili su mi jednu blastocistu, 1+2 zamrznuli.

    Jel mogu odmah na FET? Prestajem sa sadašnjom terapijom, pričekam M i onda na Estrofem pretpostavljam?

  40. #3090
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Ajoj, žao mi je za test.
    Ja mislim da možeš odmah, jer znam curu koja je posle bk iz svježeg transfera kod Škvorca odmah išla u FET.
    Oni ovaj tjedan rade pon/sri/pet od 7-15h (petak standardno do 14), a utorak i četvrtak od 12-20 da znaš radi zvanja.
    Ako beta bude negativna stani s terapijom kako bi došao novi ciklus, a da li ćete s estrofemom u FET ili prirodnjak FET (makar sumnjam ako si PCOS) vidi s doktorom.

  41. #3091
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Pozz!
    Nije me bilo više od godinu dana na ovoj temi...bila sam uvjerena da je MPO priča završena za nas.
    I onda nekoliko bebica u bližoj obitelji me ozbiljno poljuljalo u toj odluci!

    Dakle, "ispucali" smo sva 4 postupka preko HZZO-a. S obzirom na dijagnozu, godine i rezultate stimuliranih postupaka smatram da prirodnjaci nemaju smisla kod nas.
    Bila sam jako zadovoljna dr. Š kao liječnikom, stručnjakom i nadasve osobom u zadnja 3 postupka kod njega...Je li išao netko i privatno kod njega u postupak? Ima li kakve razlike, tj.preporučuje li tada neke druge lijekove? Koja je cijena ICSI-ja kod njega?
    Koga bi preporučili u HR od privatnika za odraditi postupak?
    I na kraju - najvažnije! Je li proradio registar MPO pacijenata, tj. jesu li klinike umrežene i povezane? Ako odradim npr. 2 postupka na račun HZZO-a u klinici A, zna li klinika B za njih ili mogu otići u kliniku B i samo "prešutjeti" ova prijašnja 2 postupka? Ovo može odgovor i u inbox ako nitko ne želi javno, a ima pouzdana iskustva
    Puno hvala!

  42. #3092

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Imaju cijene na stranici poliklinike Š.

  43. #3093

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    20

    Početno

    https://www.facebook.com/rodaneplodn...65948273479156

    "Udruga RODA zatražila je i od HZZO-a je dobila informacije o IVF/ICSI postupcima u privatnim klinikama na teret osiguranja (HZZO) za 2018. godinu:
    Poliklinika Škvorc iz Samobora je ugovorila:
    - 200 IVF/ICSI postupaka u prirodnom ciklusu
    - 300 IVF/ICSI postupaka u stimuliranom ciklusu-blagi protokol
    - 400 IVF/ICSI postupaka u stimuliranom ciklusu - standardni protokol
    Poliklinika Betaplus iz Zagreba je ugovorila:
    - 20 IVF/ICSI postupaka u prirodnom ciklusu
    - 60 IVF/ICSI postupaka u stimuliranom ciklusu-blagi protokol
    - 20 IVF/ICSI postupaka u stimuliranom ciklusu - standardni protokol"

    Isabel,
    ja sam odmah nakon biokemijske išla u FET. U stimuliranom ciklusu sam imala vraćene 2 blastice- biokemijska. U FET-u jedna blastica- opet biokemijska.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 09.01.2018. at 15:44 Razlog: naveden izvor citata

  44. #3094
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Maca 2 ja sam trenutno kod dr. Škvorca, jako sam i s njime i Poliklinikom zadovoljna. Prije 9 godina bila sam u Poliklinici Vili kod dr. Radončića za kojeg također imam samo riječi hvale. Radi njega imam svoju divnu djevojčicu.
    E sad, da pojednostavnim: ja da moram plaćati postupak i lijekove definitivno bi išla kod dr. Radončića koji ima svoju MPO kliniku ReproMed i fantastičan tim, no kako smo se oslučili iskoristiti HZZO postupke koje ne plaćamo onda je moj izbor bio Poliklinika Škvorc. BetaPlus mi se nije svidjela i s njima sam završila.
    Slobodno pitaj što god te zanima...

    Za povezanost ti nažalost ne znam.

  45. #3095
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Čula sam se dr. Š. da mu javim da mi je beta 0,6. Rekao je da ako želimo odmah na FET da prestanem sa svom terapijom, pričekam M i odmah dođem k njemu na UZV da vidi ima li cista/priraslica i da li je sve u redu. Ako je onda odmah krećemo s Estrofemom i za cca 20-25 dana mogao bi nam biti novi transfer.

  46. #3096
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Bingibing , žao mi je. Misliš da je dobro što si išla odmah na FET ili je možda pametnije malo pričekati? Ima li to ikakve veze ili ne?

  47. #3097

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa Vidi poruku
    Bingibing , žao mi je. Misliš da je dobro što si išla odmah na FET ili je možda pametnije malo pričekati? Ima li to ikakve veze ili ne?
    Ne znam, iskreno odgovor na ovo pitanje. Meni je dr. rekao da medicinskih razloga nema da ne idem odmah s idućim ciklusom, pa smo išli odmah. Sad kad gledam unazad, vjerojatno bi isto napravila jer nismo imali šta čekati. Mislim da bi me isto psihički dotuklo i da smo išli kasnije u FET.

  48. #3098
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Meni je moj dragi predložio da se ja malo odmorim pa da onda idemo opet ali ja si nekako mislim da ako nema drugih medicinskih razloga da bi ipak da idemo odmah. Baš to, i da sad "čekam" mjesec dva ne bi bila super, casual i relaxed jer znam što želim i što čekam pa bi mi i to razdoblje bilo na neki način stresno. Ako smo sad u tome, idemo pa šta bude, nemam kaj sad čekati i raditi pauze... To čekanje i načekavanje me samo još dodatno opterećuje.

    Malo surfam po netu i zasad sam našla da nema nikakvih poveznica da li je uspješnije ili manje uspješno ide li se odmah, i sve pokazuje na to da ako nema med. razloga nema potrebe za pauzom. Tako kažu strane studije na googleu .

  49. #3099
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    Bok cure! Mi isto krećemo sad u 2mj kod Škvorca na ivf( treći stimulirani, prvi kod njega). Pa me zanima dali mm treba na dan punkcije uputnica za spermiogram? I što se večinom dobiva kod njega nakon transfera? Ja ću krajem mjeseca otići gore i tamo mislim ostati do transfera, pa neznam kako ću doć do uputnice od svoje gin za ljekove koji se koriste nakon transfera....I da, što se tamo dobije protiv bolova na punkciji? Mislim da ću si ja platiti anesteziju ako ću imati više od 10 folikula, ali ako ih bde manje jel se da preživjet bez anestezije?

  50. #3100
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    fusa Ako ste prošli konzultacije, onda ti treba D1 uputnica na temelju koje ti je sve pokriveno u postupku, osim anestezije kod punkcije. Nju nosiš na prvu fm.

    Ja sam imala punkciju na živo 2 folikula i meni nije bilo ugodno, popila sam to jutro normabel, a posle ibuprofen. Jednom me nakon punkcije s anestezijom boljelo, pa sam dobila intravenozno nešto portiv boli (mislim ketonal il slično). Ja osobno iznad 3 folikula ne bi na živo.
    Princip bez anestezije (govorim sve ovo za Š.) je da dobiješ lokalni anestetik u rodnicu i na doktorovo odbrojavanje slijedi pik. Svaki put te upozori kad će te piknuti.

    Nakon punkcije, dobiješ "otpusno" pismo i bijele recepte, na temelju kojih ti gin piše uputnice. Njegova praksa posle punkcije je Crinone + još jedan progesteron (utrići, dufići), Aspirin 100, Folacin, Decortin (ne računam euthyrox kojeg dobiju pacijentice s višim TSH od početka). Govorim ti to da se možeš pripremiti s lijekovima, ako ne stigneš pokazati svojoj dr. upute o terapiji, pa da si pripremiš što možeš.
    Posljednje uređivanje od Frixie : 10.01.2018. at 15:42

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •