Stranica 63 od 71 PrviPrvi ... 13536162636465 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,101 do 3,150 od 3542

Tema: Potpomognuta u privatnim klinikama

  1. #3101
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj Frixie prvotno napisa Vidi poruku
    fusa Ako ste prošli konzultacije, onda ti treba D1 uputnica na temelju koje ti je sve pokriveno u postupku, osim anestezije kod punkcije. Nju nosiš na prvu fm.

    Ja sam imala punkciju na živo 2 folikula i meni nije bilo ugodno, popila sam to jutro normabel, a posle ibuprofen. Jednom me nakon punkcije s anestezijom boljelo, pa sam dobila intravenozno nešto portiv boli (mislim ketonal il slično). Ja osobno iznad 3 folikula ne bi na živo.
    Princip bez anestezije (govorim sve ovo za Š.) je da dobiješ lokalni anestetik u rodnicu i na doktorovo odbrojavanje slijedi pik. Svaki put te upozori kad će te piknuti.

    Nakon punkcije, dobiješ "otpusno" pismo i bijele recepte, na temelju kojih ti gin piše uputnice. Njegova praksa posle punkcije je Crinone + još jedan progesteron (utrići, dufići), Aspirin 100, Folacin, Decortin (ne računam euthyrox kojeg dobiju pacijentice s višim TSH od početka). Govorim ti to da se možeš pripremiti s lijekovima, ako ne stigneš pokazati svojoj dr. upute o terapiji, pa da si pripremiš što možeš.
    E hvala Frixie :D. Ostalo mi nešto crinone gela a ostalo ću poslati nekom po pošti da mi gin pusti recept jer mi ova moja gin neće ništa dati bez da ima napismeno. Neznam za spermiogram sam u RI uvijek morala nositi posebnu uputnicu za muža na dan punkcije. Super što tu to ne treba. Biti će anestezija onda sigurno jer ja uvijek imam više od 10 folikula...a neda mi se trpiti. 31.1. imam 1.fm i baš sam uzbuđena, stvarno se nadam da mi se neće ponoviti isto što i u prijašnjim postupcima. Sad sam se zadnjih mj dana trpala svim dodacima što ste rekle da je dobro za js + folate pošto sam dupli MTHFR heterozigot, pa možda pomogne što...jedino što nisam B12 uzela, sad razmišljam da naručim, ali kad dođe uzimala bi samo nekih 2,3 tjedna do punkcije p neznam jel se isplati?

  2. #3102
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    frixie kako to da Š daje dupli progesteron?
    fusa sretno!!!!

  3. #3103
    jelena30 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    87

    Početno

    Ima li tko da je prenosio smrznuti materijal iz jedne klinike u drugu. Znam da moram napisati zahtjev na povjerenstvo da li ste slale poštom, išle osobno ili mailom i koliko je to odlčivanje trajalo

  4. #3104
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    ja sam prenosila. prvo moraš odlučiti u koju kliniku ćeš prenijeti, otići tamo i oni će ti dati papire koje treba ispuniti i to smo nosili na potpis u staru bolnicu i onda u ministarstvo, osobno na uruđbiranje. Kako je to bilo u 6 mjesecu, a povjerenstvo se sastalo dva tri dana prije nego sam ja predala papire, ponovo su se sastali tek u 9 mjesecu( radi godišnjih odmora) i tada nam odobrili prijenos tkiva. Iz koje u koju kliniku bi prenosila? sretno!!

  5. #3105
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    jelena30 evo teme za prebacivanje. Isti je postupak i za embrije i za spolne stanice (oocite, tkivo testisa).

    kameleon iskreno nemam pojma, nisam nikad ni pitala jer sam od početka dobivala 2 progesterona.



    Nego, nema cjenika na Škvorcovoj stranici više, jel zna koja da li se što mijenja?

  6. #3106
    cerepaha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    117

    Početno

    I ja sam primjetila da su maknuli cjenik, pa sam im poslala mail. Odgovorili su da se cjenik mijenja i da se dr. vraća 15.01., pa će tad objaviti novi cjenik.

  7. #3107
    jelena30 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    87

    Početno

    Citiraj kameleon prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam prenosila. prvo moraš odlučiti u koju kliniku ćeš prenijeti, otići tamo i oni će ti dati papire koje treba ispuniti i to smo nosili na potpis u staru bolnicu i onda u ministarstvo, osobno na uruđbiranje. Kako je to bilo u 6 mjesecu, a povjerenstvo se sastalo dva tri dana prije nego sam ja predala papire, ponovo su se sastali tek u 9 mjesecu( radi godišnjih odmora) i tada nam odobrili prijenos tkiva. Iz koje u koju kliniku bi prenosila? sretno!!
    Mi bi sa VV trebali prenijeti u polikliniku Škvorc

  8. #3108
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Ja sam danas na 2dc krenula s 2x2 Estrofema 2mg., sljedeći tjedan idem na UZV da pogleda stanje pa ćemo ovisno o tome dogovoriti za dalje. Ja se nadam da će na UZV biti sve okej pa da možemo još u ovom mjesecu na FET !

  9. #3109
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Isabel jeste isli na FET? Ti si kod Skvorca? Ja jedva cekam krenuti. Ubija me cekanje...

  10. #3110
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Chiara sve znam . Čekanje je suludo...Stalno neki bog čekaš .
    Meni se jako sporo endometrij deblja, danas sam već 22dc, u utorak sam bila na uzv, endić je jedva dostigao 8,0-8,2, jedino se doc uvijek razveseli kako je lijepi trolinijski. Od danas dodatno uz Estrofem pijem Utrogestan, Andol i Decortin i stavljam Crinone.

    Transfer je zakazan za ponedjeljak, s tim da ću prvo doći ujutro rano ja još jedan uzv da vidi jel sve spremno. Kaže da se zna desiti da endić ode u sekreciju i da se ispuše pa da se blastocista nepotrebno ne odmrzava jer u tom slučaju moraju je vratiti al ne na baš "plodno tlo".

    U kojoj ste vi fazi?

  11. #3111
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Nadam se da ce sve biti u redu u ponedjeljak i da ce biti transfer. A i uz estrofem bi se endometrij trebao jos dodatno podebljati u ovih par dana. Meni je endometrij uvijek trolinijski, ali isto nije jako debel. Drzim fige da blastica ostane s tobom 8 mjeseci.
    Sad skupljamo nalaze tako da na konzultacijama 26.02. imam sve spremno. Ovo je prvi put da idemo u Polikliniku Skvorc pa jos ne znamo sto nas ceka. Pozitivna nervoza.
    Ima li koga u postupcima?

  12. #3112
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Jučer ujutro endometrij je bio spreman, doktor je bio jako zadovoljan pa smo obavili FET . Endometrij je krenuo u sekrecijsko što je i poželjno 8i potaknuto 5 dana Duphastoneom), bio je 9mm, nije se ispuhao. Vraćena mi je jedna odmrznuta blastocista koja je i nakon odmrzavanja bila A kategorije! Kaže biologica da je super, kakvu smo zamrznuli takva je bi bila nakon odmrzavanja .

    Sad čekamo 14 dana pa beta. Terapiju nastavljam...

    Osjećam se potpuno normalno, nemam nikavih smetnji ni simptoma, jako sam sretna i pozitivna, pokušati ću ne brojati dane do bete i biti happy pregie !

  13. #3113

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    54

    Početno

    Chiara mi smo na prvim konzultacijama 22.02. Isto kod njih i isto skupljamo sad nalaze..

    Malo upadam ko padobranac ali nisam znala do danas za ovu temu.

    Ovo nam je prvi ulazak u svijet Ivf, odradili 3 inseminacije I ništa do sad.

  14. #3114

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    Nakon tri mjeseca evo me opet na temi! Dns bio razg kod dr Škvorca čeka se 26.2 za ultrazvuk i kreće nova borba...sretno svima

  15. #3115
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Isabel bas mi je drago da ste imali FET. A sad vibramo da se mrvica primi. Ovo djeluje obecavajuce.
    Sara kad ti kreces?
    Ema sretno i nek uspije iz prve.
    Hope mozda se i vidimo 26-og.

  16. #3116
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Chiara, ti znaci 26.2. Ja cu dobiti sutra ili preksutra M tako da imamo ovaj ciklus za odlučiti. Sgram je i dalje OAT.

  17. #3117

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    54

    Početno

    Isabel kad ti je beta? Kako se osjećaš?

    Cure koje tek krećete... Već ste bile kod škvorca? Jeste zadovoljne?

  18. #3118

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    CHIARA možda da... Ja sam ujutro u 9:30 cca...
    ema1987- Ja sam bila u 11 mjesecu u postupku nažalost beta0.2... Sada je došao red da krenemo dalje.. Ja sam pre pre zadovoljna
    CHIARA vjeruj mi samo opušteno- doktor je duša od čovjeka
    Posljednje uređivanje od Hope1234 : 13.02.2018. at 00:14

  19. #3119
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Sara sta ste odlucili?
    Ema ja jos nisam bila kod Skvorca.
    Hope ja sam u 10. Nadam se da cu i ja tako reci za njega nakon sto ga upoznam.
    Isabel ima li novosti? Kad ces raditi test?

  20. #3120
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Chiara, nismo još odlučili ništa Trebam nazvati Š da vidim jesu li mi nalazi dovoljno friški, u petom mjesecu će godina dana da sam radila spolne hormone. Nadam se da neću trebati sve ispočetka. A možda baš i zatrudnim ovaj mjesec! Minijaturni pomak u sgramu mi je dovoljno da se nadam.

  21. #3121
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Drage cure evo ovdje da vam se malo javim.
    Mi smo 5.2. vratili jednu blasticu, beta na 11 dnt bila je 286, danas na 14dnt 1169!
    Presretni smo i u strahu naravno, idemo dan po dan i nadamo se najboljem!

    Doktor je sretan i kaže pregled za cca dva tjedna..

  22. #3122
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Wow Isabel. Cestitam i zelim ti skolsku trudnocu. Koje simptome si imala?

  23. #3123
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Heeej bok svima, redovito čitam forume, ali eto tek sada prvi put da sam odlučila sudjelovat
    Evo već je negdje 7 godina borbe, prošla sve i svašta kao i sve ovdje. Nakon 3 godine pauze od svih postupaka i eto sad nakon već negdje 5 biokemijskih unutar godine dana odlučila se ponovo vratit u postupke.
    Naručeni smo 26.3 u poliklinici Š gdje su rekli da dođemo sa prikupljenim nalazima. Danas bila kod svoje gin koja je rekla da moram prvo odradit konzultacije pa da će mi tek onda pisat uputnice za pretrage koje će se tražit pa mi sada nije baš jasno s kojim to onda nalazima da dođem? Jedino imam novije nalaze briseva i to je to.
    Oprostite na podužem postu,ali sam malo zbunjena.

  24. #3124
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Na stranici poliklinike Š imaš detaljno što on traži od pregleda, možeš si isprintati i pokazati ginekologici kako bi imala čim više nalaza na konzultacijama.
    Ako ipak neće dati, onda će ti Š napisati to sve što traži, pa ćeš naknadno vaditi. Makar mi je suludo da bez spolnih hormona, hormona šitnjače i spermiograma može dr. što konkretno i reći.

    Ako možeš traži i dr. opće prakse za uputnice koje ti on može pisati.

  25. #3125
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    I meni je suludu ic bez ikakvih nalaza,od muza je spermiogram nalaz star godinu dana,a ja zadnje imam jedino briseve. Isprintat cu pa cu joj odnijet da mi da uputnice. Hvala na odgovoru

  26. #3126

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    obično soc. ginekolozi ne daju nista na pamet.kada se odrađuju konzultacije kod dr Š bilo mi poželjno imati neke nalaze çisto radi ubrzavanja procesa...Nakon konzultacija se odrađuje UZV i tada mogu biti donešeni nalazi(uzv da se vidi da li je bila ovulacija,cista i sl).Svi nalazi mogu biti stari do godine dana,doktor procijeni koje treba ponoviti.Ja sam nakon tri mjeseca ponavljala cervikalne briseve i hormone štitnjace

  27. #3127
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Ginica mi je ok pa mislim da kad joj odnesem to isprintano sa stranice da ne bi trebala imat problema oko uputnica,budemo vidjeli. Da li je i anestezija za punkciju standard kad se ide preko uputnice ili se dodatno placa?

  28. #3128

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    plaća se 1000 kn

  29. #3129
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Super,hvala na info. Jesi i ti bila kod njih ili kod nekog drugog?

  30. #3130

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    sada mi je drugi postupak kod dr Škvorca

  31. #3131
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Jesi zadovoljna njima? Drzim fige da sve prode dobro

  32. #3132

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    Jesam jako... Tamo sam već godinama- obavljala preglede,uzv dojke sve sto imaju... I stvarno su svi divni i pristupačni..Imaju razumijevanja i stvarno sve rade tako da si upućena...Od komunikacije do pretraga i pregleda..Nemam ništa za zamjeriti.

  33. #3133
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Prije sam bila u VG i nisam bila bas odusevljena,tako da se veselim sada za mjesec dana krenut kod njih.

  34. #3134

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Cure molila bih Vas dojmove i iskustva u poliklinici Repromed

  35. #3135
    Iva86 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Fitnessgirl ja sam sad bila u postupku u Repromedu, i oduševljena sam..,
    Ovo mi je peti postupak i do sada sam uvjek dobivala jako malo stanica i u samo dva od četri posupka došla do transvera.. Sada sam imala 10 stanica od kojih 7 zelih na kojima je rađen ICSI i sve su se oplodile i na 5 dan smo imali 6 blastica, samo jedna je odustala.. vraćene su mi dvije i čerti zamrzute na tri nosača..

    Ako već ideš privatno mislim da je Repromed najbolji izbor..

    Sretno!!!

  36. #3136
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj fitnessgirl prvotno napisa Vidi poruku
    Cure molila bih Vas dojmove i iskustva u poliklinici Repromed
    I ja sam bila u Repromedu za drugo dijete, uspjelo iz prve.
    Sve pohvale za cijeli tim i moje preporuke!

  37. #3137

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Cure koje idete privatno preko HZZO - kako to ide s uputnicama? Dakle mene uvijek traže D1 uputnicu, i ta bi trebala vrijediti godinu dana. Pošto ja idem u postupak (i išla sam) prije isteka te uputnice, ipak su me tražili ponovno novu D1. I gin mi ju je dala, iako kaže da se to tako baš nebi smjelo.
    Sad planiramo ponovo u postupak (to će mi biti treći unutar godine dana), i ponovno mi treba D1 uputnica (dakle već treća).
    Jel to baš tako mora ili?
    Gin mi ne radi probleme, daje uputnice, ali me čisto zanima zašto je to tako.

  38. #3138
    cerepaha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    117

    Početno

    I mene zanima ovo s uputnicama. Prošli sam mjesec bila u stimuliranom kod dr. Škvorca, a ovaj bismo išli u prirodni postupak. Isto su mi tražili novu uputnicu, nadam se da mi moja gin neće raditi probleme.

  39. #3139

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    Koliko sam uspjela shvatiti dr Škvorca zbog izlaska ugovora s hzzo-om uputnice su prestale važiti pa treba nove...i sada ova vrijedi dok vrijede postupci do isteka ugovora

  40. #3140

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    November, ako zelis, udi u facebook grupu Roda neplodnost, tamo imas puno info

  41. #3141
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj cerepaha prvotno napisa Vidi poruku
    I mene zanima ovo s uputnicama. Prošli sam mjesec bila u stimuliranom kod dr. Škvorca, a ovaj bismo išli u prirodni postupak. Isto su mi tražili novu uputnicu, nadam se da mi moja gin neće raditi probleme.
    Ja baš sad krećem u FET,i isto su me tražili D1 uputnicu(kod Škvorca) , rekla svojoj gin no ona hoće napismeno od dr da idem u FET, donijela i to, ali ne piše da ET prije nije uspio, pa sad dr. Š mora opet pisati da bi dobila D1. Neki ginekolozi daju bez puno pitanja a neki ko moja traže dokaze. Nadam se da ti nećeš imati problema sa time.

  42. #3142

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Ne koristim Facebook...

    Kao da nam nije dovoljno stresno, još i s tim uputnicama moraju dramiti. Nek se dogovore, treba li i smije li se davati tako ili ne. Joj što mi to digne tlak!!!!

  43. #3143
    cerepaha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    117

    Početno

    Danas sam dobila d1 uputnicu bez ikakvih problema. Stvarno ne kužim na temelju čega neki ginekolozi kompliciraju. Sestra kod Škvorca mi je jučer objasnila da im hzzo uzme uputnicu za svaki postupak. I logično je onda da nam matični gin treba svaki put izdati novu d1.

  44. #3144
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Meni moj ginekolog za svaki postupak daje D1 uputnicu mada ju na VV ne trebaju jer tamo vrijedi godinu dana. Stalno mu objašnjavam da ne trebam uputnicu, ali on mi svejedno izdaje novu. Eto, neki pretjeraju, a drugi pak nedaju samo tako. No, ima on zato drugih mušica.

  45. #3145
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Ja sam danas isla svoju ginicu trazit uputnice za obradu prije konzultacija kod skvorca i nije mi htjela dat dok oni to ne napisu. To mi je totalno glupo jer ne znam s kojim bi nalazima onda trebala doc na konzultacije.

  46. #3146
    cerepaha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    117

    Početno

    Sova555, možda da nazoveš Škvorca i zamoliš da ti sastave popis pretraga sa svojim ovjerom i to ti skenirano pošalju na mail? Da bar imaš neke osnovne nalaze onda. Stvarno je besmisleno ići na konzultacije bez ičega, posebno ako ne živiš u blizini Samobora. Meni je bio trebao njegov recept za naručiti klomifen, pa su mi to tako poslali skenirano mailom.

  47. #3147
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Budem ih sutra zvala pa zamolila jer stvarno je besmisleno da idem samo sa nalazima briseva iz 12mj i da nista drugo nemam. Bas me razljutila danas,ko da ne razumije sta mi treba i ko da prvi puta idem. Hvala puno na info.

  48. #3148

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    Sova555 ukoliko ideš na konxultacije možeš doći bez nalaza,i ja sam prvi put tako.ja sam došla bez ičega...u 9 mjesecu sam bila u 10 sam već išla u postupak...Jako brzo se u biti prikupe nalazi...Ja sam u jednom danu vadila i na VV krv i odmah trčala u Petrovu..Zatim sam lijepo s nalazima otisla na prvi uzv i dogovarala dalje.Naravno sve se može oduljiti ukoliko nešto od nalaza ne bude dobro i trebat će neka terapija...A sada jedino da ako si daleko od Smb pa eto čisto da se ne vozikaš stalno...
    Sad ne znam da li si već bila u postupcima,imate dijagnozu ili?

  49. #3149
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Nisam bila u postupcima vec nekih 3 godine. Trebalo mi je predaha i od loseg zivota i partnera. Sada se eto sve poslozilo osim malenog cuda. Od mm spermiogram je odlican,doduse star nalaz vec godinu dana,sada ce radit novi. Tvrdila je ginekologica da je dovoljno da "pljune" kako je rekla,al eto zaredale se jedino biokemijske jedna za drugom. Ja sam imala problema sa ovulacijom i cestim upalama,a sad dr kaze da je sve ok i da joj nisu jasne ceste biokemijske.

  50. #3150

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    nadam se da ce biti uspješna godina..
    Ti možeš i od dr opce prakse tražiti uputnicu za tsh i ft4, a u orivatnom laboratoriju košta 140 kn.Partnerov spermiogram poneseš,a što se tiče briseva soc ginekologica bi ti ih trebala napraviti bez ikakvih posebnih uputa od mpo doktora...Jer to je nešto što mi žene pogotovo ako ima nekih problema trebamo ponavljati svakih 6 mj.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •