Stranica 9 od 71 PrviPrvi ... 78910111959 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 3542

Tema: Potpomognuta u privatnim klinikama

  1. #401
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj Sadie prvotno napisa Vidi poruku
    Da, uzv se dodatno naplaćuje. Inače je 250 kn, ali ne znam za Podobnika, mislim da je on nešto skuplji.
    nadavno je netko tu napisao da je kod L. uzv uključen u cijenu konzultacija, pa sam zato pitala...s obzirom da su kod P., kako fuksija kaže, konzultacije prilično poskupile.
    znači ako ideš na konzultacije koje nisu kod A. (pretpostavljam da su onda kod dr.Podobnik ili dr.Podobnik Brlečić), plaćaš 750kn +uzv 250 ili više? konzultacije 1000kn...za koga bi to bilo osmišljeno ne vjerujem da bi se neka klinika u Hr na to odlučila... valjda će netko uskoro saznati pa napisati

  2. #402
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Baš sam sad malo pogledala (jer imam sve zapisano):
    1. postupak kada nismo imali smrzliće je koštao 10.600 kn (od toga 5.600 na lijekove)
    zadnji postupak (sa smrzlićima) je koštao 16.000 kn (od toga 6.000 kn lijekovi, a 5.000 kn za zamrzavanje).
    Znači sami postupak (bez lijekova i zamrzavanja) dođe 5.000 kn.
    FET košta 4.500 kn.

  3. #403
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Baš sam našla cjenik. http://www.cito.hr/hrv/kontakt=cjenik.html Piše ivf prirodni 5000, stim. 10000 bez lijekova (ali s kriopohranom).
    Skup im je FET. Moj je bio 2500. Kod mene je IVF bio 9000 ak je više od 5 zametaka (mislim), s manje zametaka je čini mi se 6500, što je fer jer nije isto imaš li 3 js ili 15.

  4. #404
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Bezveze mi je što samo Beta i Cito imaju cjenike online. Nije to da ideš po Chanelovu torbicu, već po dijete. Trebaš planirani toliki trošak. Mislilm, ljudi dižu kredite za to, a oni se prave fini.

  5. #405

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Ja sam nova u svemu ovome i puno toga ne razumijem..sto su smrzlici? O cemu ovisi hocu li ih imati? Ja uopce ne znam kako postupci idu..dakle,ako cu u nekom stimuliranom postupku imati x broj jajnih stanica,moraju ih sve izvaditi? I sto s njima? Sve se oplode? Najbolje vrate (koliko?) a ostale smrznu? I koliko se to smrzavanje placa? Jel to cijena po godini cuvanja? Sto s njima nakon tih x godina?
    Da li se po bolnicama nesto dodatno placa (lijekovi?) ili je sve preko hzzo-a? To mi je isto vazno kod odluke
    Gledam ja cjenik od Betsplus ali ne kuzim sto sve trebam zbrojiti..ako npr gledam stimulirani ciklus...pise 2-5 js jedna cijena a vise (>5) js druga cijena..to su izvadene js ili oplodene? Sto?I na tu cijenu jos trebam dodati cijenu lijekova(za koju nitko ne zna koliko ce biti)?i sto jos? Jos smrzavanje? I gdje nabavljam lijekove?
    Oprostite na hrpi pitanja..trudim se,citam dosta ali svejedno pocetniku je to previse informacija

  6. #406

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    fuksija, evo ti linka na rodinu brošuru o neplodnosti, u njoj ti je sve lijepo i pregledno objašnjeno od dijagnoza do postupaka...

    http://www.roda.hr/article/read/u-pdf-i-ipaper-formatu

  7. #407
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Smrzlici su visak koji kriopohrane (onda imas fet - smrznuti et). Ak ijes u bolnicu, lijekovi dobijes tamo besplatno. Ak ides privatno, kupis u ljekarni (koja drzi takve lijekove).
    Cijena je za oplodene js.
    Koliko ces ih dobiti ovisi o tvom organizmu i stimulaciji. Neke cure imaju pokoju, neke kokosinjac.
    U cjebiku gledas postupak, konzult.prije postupka, ultrazvuci u kojima prate rast folikula (folikulometrija) su u cijeni postupka.
    Smrzav.je po godini. Ak nes dalje, bace ih.
    Ni mi nismo imale pojma kad smo krenule, a sad to sve predobro kuzimo.
    Procitaj tu brosuru, malo njuskaj po forumu i skuzit ces.

  8. #408

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Puno hvala na linku za brošuru. Sad mi je puno jasnije
    Hvala i drugima na informacijama

  9. #409
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Citiraj Sadie prvotno napisa Vidi poruku
    Smrzlici su visak koji kriopohrane (onda imas fet - smrznuti et)...
    Smrzav.je po godini. Ak nes dalje, bace ih.
    Nije bas tako. Po nasem MPO zakon, u drzavnim klinikama embriji se pohranjuju pet godina na trosak HZZO-a, pa daljnjih 5 na teret zene/para (iznimka su pohrana gameta zbog ocuvanja plodnosti, npr. kemoterapija). Sto nakon tih hipotetskih 10 godina je pitanje za milijun kuna i otvar cijeli niz novih pitanja - od unistavanja, koje nije predvidjeno zakonom, do doniranja (bez pristanka zene/para?!!), sto isto nije predvidjeno zakonom. Ali to je za neku drugu temu....

    Privatne klinike imaju cjenike za kriopohranu.

  10. #410
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Da, privatnike klinike imaju cijene kriopohranu. Kad više ne želiš čuvati materijal (a time i plaćati), što onda?
    Sigurno ih ne čuvaju o svom trošku. Vjerojatno imaju neki službeni dokument/ugovor kojim se pristaje na uništavanje i sprječavaju tužbe i sl.

  11. #411
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ne možeš ti potpisati nikakvo uništavanje ako zakonom nije predviđeno. Ako se zakon ne promijeni, u roku od 10 godina će i privatne, kao i državne klinike, činiti baš to - čuvati embrije o svom trošku...

  12. #412
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ma da? A nakon 10 g?

  13. #413
    srecha avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    ,RovinjIstra
    Postovi
    77

    Početno

    Za prvo smo dijete bili kod dr L. Ostala su nam 3 smrzlica. 4,5 mj nakon poroda sam ostala spontano trudna. Zvala sam dr L da vidim sta ce biti s nasim eskimima,da li trebamo platiti kriopohranu i rekao je da ne. Da ih oni cuvaju ako ti opet zatreba jer nista drugo s njima ne smiju raditi.

  14. #414

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Cure najnovija informacija ako koga interesira. Stimulirani kod Pobodnika dode od 9000kn do 13000kn. Ovisno od kolicine ljekova. Prirodni dode oko 5000 to je sa folikumetrijama i sa konzultacijama. Pozdrav.

  15. #415

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    U tu cijenu stimuliranog su ukljuceni lijekovi ili? Kad kazes da cijena ovisi o lijekovima.
    Jesi bila na konzultacijama?

  16. #416

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Da ukljuceni su ljekovi. Zvala sam i raspitala se. A ako dode pacjent dr A odma ide kod njega. Evo tolko znam.

  17. #417

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Hvala puno na info!
    To mi se cini bas povoljno.
    Nadam se da ce nam se uskoro poceti javljati trudnice od tamo

  18. #418

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Ja imam dogovor za 1mj ako nam ne uspije u 12mj. Vidjet cu. Tako smo se dogovorili sa dr A.

  19. #419

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    A u 12mj si jos na vuku?

    Ovo je bas veliko zaokret za mpo u hrvatskoj.

  20. #420

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Da krajem 11 bi krenula. To ce mi biti zadnji pokusaj preko hzzo. Ici cu kod A barem jos jednom privatno. Ako ni tad ne uspije idem za Prag. Jer dosta financijski dode a mozda su mi sanse u Pragu vece posto bi bile donirane js. Mozes i na pp pisati.

  21. #421

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Ja sam narucena za 21.10. kod Alebića pa ću vidjeti što on misli i preporučuje..u isto vrijeme se planiram i naručiti u Vg..pa ćemo vidjeti tko što kaže i koliko brzo bi to išlo u Vg

  22. #422

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    antony necu, sve si rekla sto me zanimalo
    sretno objema!

  23. #423

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Da li je tko bio na uzv hsg kod Podobnika? Kako izgleda? Posto je? Koliko star moze biti papa test?

  24. #424

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Cure koje ste bile priv.u postupku molim za info. Da li ste radile markere i briseve prije postupka tj.da li su vam trebali nalazi? Pitam jer je moj nalaz markera na VV a druge nisam radila, a spremam se priv.u postupak i dr.me nije trazio.

  25. #425
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Da, u obje privatne klinike sam trebala donijeti markere

    Gdje ćeš u postupak? Možda još niste fiksno dogovorili pa dr nije ništa rekao ili? Ne znam niti za jednu curu da to nije trebala donijeti

  26. #426

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Bila kod dr.R. Dao mi popis lijekova koje moram kupiti i rekao da se javim kada krecem s pikanjem 2dc. Mislis da nije trazio jer sam vec 3xbila u postupku na vv?

  27. #427

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    Vjerojatno dr misli da kad si već do sada bila u postupcima, da imaš sve papire. U nekoj fazi postupka će ti reći da ih doneseš

  28. #428
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Da, slazem se s tetadoktor.
    Mislim da sam ja sve papire finalno morala dati najkasnije na dan punkcije.

  29. #429

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Hvala cure! Nazvati cu ga danas da mi kaze sto sve trebam, da sve pripremim na vrijeme.

  30. #430

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Hvala cure! Nazvati cu ga danas da mi kaze sto sve trebam i da pripremim na vrijeme. Da nebi bilo da nisam znala...

  31. #431

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Bananka..i meni je sve ostalo na VV..bila sam danas kod dr.Alebica (kod Podobnika) i rekao mi je da barem kopiram te nalaze markera pa da to donesem..
    Mi smo se odlucili na folikulometriju za sljedeci ciklus s malo lijekova u 2.fazi ciklusa. A onda drugi ciklus inseminacija..zeli ici sa sto blazim metodama jer vec imamo dijete s teskocama pa ne zeli da se previse petljamo u prirodnu selekciju..ako nije dobro,nije..a inace sve je kod nas vise manje ok..spermiogram ok..moji ciklusi ok..ovulacija potvrdena..imam malo povisen tsh..ali u globalu ok..

  32. #432

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Zvala sam danas sestre na VV i rekla mi je da ce mi dati nalaz markera ako je u kartonu, a znam da je. Nije bilo nikakvih problema,bila ljubazna kao uvijek.

  33. #433

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Super..onda cu i ja zvati sutra..
    Bananka..a kod kojeg privatnika ides?

  34. #434

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Ne moras zvati, rekla mi je sestra samo da navratim na vv kada mi pase.
    Idem kod dr.Radoncica.

  35. #435

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    64

    Početno

    pozdrav svima,
    čitajući temu nitko ne spominje dr šimunica i poliklliniku IVF.
    da li je tko imao iskustva jer čujem da su dobili i novog člana dr maričića?

  36. #436
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    bok mmmm! da, dugo nije bilo forumaša koji su se odlučili za tu kliniku... ti si tamo u postupku ili se tek spremaš na konzultacije?

  37. #437

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Bok sushi,
    Da, bila sam na konzultacijama i dr maricic mi se dopao. Objasnio je cijeli postupak te pogledao moju dokumentaciju.
    Naime kod mm i mene za sada nema nekih problema bar tako kazu nalazi, ali do trudnoce nikako ne dolazi.
    Obavili smo par isem,ali bezuspjesno.
    Pregledavajuci forum u zadnje vrijeme da i nema nikakav komentar na tu polikliniku.

  38. #438
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    da, nema baš komentara...a moram priznati da i izvan foruma dugo nisam čula za nekoga tko je tamo... ali evo, možda se sad javi, a i ti možeš pisati

    nisam bila tamo nikad, ali kad smo kretali u mpo i kad sam se raspitivala o klinikama i dr-ima, nisam dobila informacije koje bi meni osobno bile razlog za... ali to je tako jako individualno.
    da li te vodi samo taj dr. ili i dr.Š paralelno?

  39. #439
    Darkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    519

    Početno

    Curke, zna li koja ima li što novoga kod dr Lučingera? Nisam bila od srpnja, a planiram krajem studenom u punu stimulaciju. Hvala!

  40. #440
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Koliko sam čula od cura, ništa novo osim lokacije

  41. #441

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko sam čula od cura, ništa novo osim lokacije
    Gdje je nova lokacija?

  42. #442
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Nova lokacija je u Strojarskoj.

  43. #443
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Citiraj Darkica prvotno napisa Vidi poruku
    Curke, zna li koja ima li što novoga kod dr Lučingera? Nisam bila od srpnja, a planiram krajem studenom u punu stimulaciju. Hvala!
    Ništa novo, osim novog prekrasnog prostora.
    I velika mu je gužva, nisam sigurna koliko dugo će moći sam raditi u tim uvjetima.
    Uvijek je bila puna čekaona, ali sad je još više. Došla sam na aspiraciju i čekala i čekala da me prozove... To mi se baš i ne sviđa

  44. #444

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    49

    Početno

    Cure, imam pitanje: koliko koštaju lijekovi kad se ide na MPO u privatnu kliniku? Trenutno sam u državnoj bolnici, a budući da se ništa ne događa i da je tamo koma, zanimam se za MPO u privatnoj klinici. Dakle, koliko treba platiti lijekove u privatnoj klinici? Otprilike? Znam da sve ovisi o tome koji je postupak, ali neku okvirnu cifru mogu dobiti? TNX!!!

  45. #445
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Mene su u 1. postupku koštali oko 4.000 (Menopur, štoperica), a u 2. oko 6.000 (Gonal, Cetrotide, štoperica).

  46. #446

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    BellaSwan, ja sam racunala za klasicni stim.postupak (puregon,..) oko 7.500kn.
    Imas i temu 'gdje su lijekovi najjeftiniji'.

  47. #447

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Da li se lijekovi mogu ikako dobiti na recept da se ne plaćaju? Ne znam kako ide za druge lijekove ali npr dr.A mi je napisao svoj recept za Duphastone i rekao da kupim a ja sam to proslijedila svojoj soc ginicki i poslala mi je recept u ljekarnu..ovitrelle su mi dali tamo i naplatili 300kn..da li sam to mogla sama donijeti? Koji lijekovi mogu na recept a koji ne?

  48. #448
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Na recept idu klomifen, duphaston, utrogestan, estrofem, negdje i femara.
    Injekcije ne idu i njih moras platiti (stoperice, gonali, menopuri...)

  49. #449

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    49

    Početno

    Hvala na inf.

  50. #450

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    DR. A mi uopće nije prekontrolirao progesteron već mi je samo dao duphastone da pijem do 26.11. jel to ok?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •