Citiraj Frixie prvotno napisa Vidi poruku
fusa Ako ste prošli konzultacije, onda ti treba D1 uputnica na temelju koje ti je sve pokriveno u postupku, osim anestezije kod punkcije. Nju nosiš na prvu fm.

Ja sam imala punkciju na živo 2 folikula i meni nije bilo ugodno, popila sam to jutro normabel, a posle ibuprofen. Jednom me nakon punkcije s anestezijom boljelo, pa sam dobila intravenozno nešto portiv boli (mislim ketonal il slično). Ja osobno iznad 3 folikula ne bi na živo.
Princip bez anestezije (govorim sve ovo za Š.) je da dobiješ lokalni anestetik u rodnicu i na doktorovo odbrojavanje slijedi pik. Svaki put te upozori kad će te piknuti.

Nakon punkcije, dobiješ "otpusno" pismo i bijele recepte, na temelju kojih ti gin piše uputnice. Njegova praksa posle punkcije je Crinone + još jedan progesteron (utrići, dufići), Aspirin 100, Folacin, Decortin (ne računam euthyrox kojeg dobiju pacijentice s višim TSH od početka). Govorim ti to da se možeš pripremiti s lijekovima, ako ne stigneš pokazati svojoj dr. upute o terapiji, pa da si pripremiš što možeš.
E hvala Frixie :D. Ostalo mi nešto crinone gela a ostalo ću poslati nekom po pošti da mi gin pusti recept jer mi ova moja gin neće ništa dati bez da ima napismeno. Neznam za spermiogram sam u RI uvijek morala nositi posebnu uputnicu za muža na dan punkcije. Super što tu to ne treba. Biti će anestezija onda sigurno jer ja uvijek imam više od 10 folikula...a neda mi se trpiti. 31.1. imam 1.fm i baš sam uzbuđena, stvarno se nadam da mi se neće ponoviti isto što i u prijašnjim postupcima. Sad sam se zadnjih mj dana trpala svim dodacima što ste rekle da je dobro za js + folate pošto sam dupli MTHFR heterozigot, pa možda pomogne što...jedino što nisam B12 uzela, sad razmišljam da naručim, ali kad dođe uzimala bi samo nekih 2,3 tjedna do punkcije p neznam jel se isplati?