Stranica 68 od 68 PrviPrvi ... 1858666768
Pokazuje rezultate 3,351 do 3,355 od 3355

Tema: Potpomognuta u privatnim klinikama

Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012

Početno

Sumnjam. Koliko sam cula, uglavnom svi MPO traze da se vise ne doji. Javi sto ti je rekla

sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009

Početno

Ja sam dojila kad sam kretala u postupak i kad sam počela s pikanjem objasnila sam djetetu da moramo sad malo stati jer unosim lijek koji ne zelim dijeliti s njom Bila mi je vrlo neugodna pomisao na ono sto unosim u sebe i da to odlazim pa makar u kap moga mlijeka koje ona popije.

Datum pristupanja
    Jun 2018

Početno

Pozdrav svima

Uskoro (nadam se) krećemo s prvim IVFom, pa sam htjela samo ukratko opisati svoje iskustvo na konzultacijama u dvjema poliklinikama.
    Dosta sam čitala po forumima prije odabira, pa računam da svako iskustvo može pomoći i drugima.

Mi nismo ni pokušavali zapravo, al kako ću ja uskoro navršiti trideset htjela sam znati da je sve ok pa da možemo pričekati još godinu dvije.
    Moji hormoni i UZV su bili u redu, partner je otišao privatno na spermiogram-rezultat je bio teška asthenotherato (progresivno pokretni 7%, morfo 7%).
    Tad smo vidjeli da nema ništa od čekanja očito, i nakon čitanja puno pohvala za dr Dmitrović iz Beta plus, dogovorili konzultacije kod nje.
    Kad je vidjela spermio rekla je da je loš, al da smo ga radili u, citiram, nagore moguće vrijeme, zbog vrućine (bio je početak lipnja), da će vjerojatno bit bolji na jesen.
    Partneru je savjetovala da potpuno prestane voziti bicikl (vozio je dnevno 20min, na posao), i da pije profertil.
    Pitala sam što ako na jesen rezultat i dalje bude loš- rekla je da bi ona prvo napravila bar jednu inseminaciju, i to ako se spermio popravi na min 10%pp, i 10% morfo, a onda možda krajem godine tek ivf, i to naravno ako ne ostanem prirodno trudna i prije, što mi je bilo čudno jer prema onom što sam čitala do tad-da, događa se, al s tako lošim nalazom zaista rijetko. Bili smo na razgovoru pola sata, račun-650kn. Ostala sam paf jer je na cjeniku na netu navedeno 500kn, ali u ordinaciji na zidu piše da je kod nje 650-jer je primarijus(što je inače titula koju se jako lako dobije ako dr ima dulji staž i nešto radova).

Nakon ljeta bez bicikla, u rujnu spermio još gori-3%pp, manji count. Ovaj put idemo kod dr Lučingera. Komentira kako je i prvi spermio dovoljno loš, i da će varijacije uvijek bit ovakve al vjerojatno nikad neće bit normo, niti blizu. Nikakve inseminacije, po njemu je ovo siguran IVF, a vjerojatno i ICSI. Konzultacije traju sat vremena, mene pregledao odmah na UZV da vidi stanje, platili 500kn.
    Nisam liječnik al prema svemu što sam čitala, od foruma do stručnih radova- nema nikakvog smisla raditi inseminacije i čekati s teškom astheno. Možda se i skupi dovoljan broj pokretnih ako je count ok, al mali postotak pp-a često znači i lošiju morfologiju, i višu dna fragmentaciju uzorka. Plus, vrućina i bicikl po meni ne mogu imati takav dramatičan utjecaj na spermio da dovedu do teške astheno- nitko ne bi ostajao trudan po ljeti, a vidim i dosta biciklista koji imaju djecu, tako da mi to isto nema smisla.

Sretno svima u postupcima, javit ću kako napreduje IVF

Datum pristupanja
    Sep 2018

Početno

Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Lipa, koristi li macu mozda? Nije na odmet.
    Ne za sada,samo je profertil koristio i nakon njega nalaz još lošiji...vjerujem da bi bio i bez njega,ali svejedno...Sad čekamo da stignu vitamini sa iHerba.

Datum pristupanja
    Jul 2018

Početno

lipa02 jeste bili na konzultacijama? Kako je prošlo, jesi zadovoljna sa doktorom?
    Posljednje uređivanje od Purple Lu : 21.09.2018. at 16:57

Stranica 68 od 68 PrviPrvi ... 1858666768

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •