Stranica 23 od 71 PrviPrvi ... 13212223242533 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,101 do 1,150 od 3542

Tema: Potpomognuta u privatnim klinikama

  1. #1101
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Sara, hoćeš nam dati link?

  2. #1102

  3. #1103
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Hvala Sara.
    Kako se vidi iz Dokument, Dr L nije imao dozvolu za rad koju moraju imati sve mpo privatne klinike i klinike u bolnicama.

    Dobio je zabranu rada dok ne dobije tu dozvolu.
    Je li Dr L prestajao sa radom nakon ove zabrane? Je li tražio i dobio odobrenje za rad od Ministarstva? Pretpostavljam da jest, jer se nastavak rada bez dozvole kažnjava popriličnim novčanim iznosom.

  4. #1104
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Pa radio je cijelo vrijeme. Vidi se iz postova cura po forumima.
    A jel se moze negdje vidjeti popis ustanova koje imaju dozvole za rad?

  5. #1105
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Sukladno Zakonu o mpo, svi, baš svi koji rade mpo trebaju imati dozvolu za rad.

    Neki dan su cure na splitskoj temi pisale kako Kbc Split nakon obnove odjela čeka dozvolu Ministarstva za rad

    Jedna je privatna poliklinika nedavno objavila na svom webu da su dobili produženje dozvole.
    Ako klinika radi bez dozvole, mislim da je moguće da je Ministarstvo zatvori ( na mobu dam pa ne mogu provjeriti).

  6. #1106
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Ja sam prvo pomislila da mu je netko smjestio (od kolega) ...al dozvolu za rad ili imas ili ju nemas

    A ovo za ustanove neznam, vjerojatno ima negdje nekakav popis.

  7. #1107
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Evo inesz je napisala vec

  8. #1108
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173
    Posljednje uređivanje od sara79 : 03.11.2015. at 15:37

  9. #1109

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    201

    Početno

    Radi li dr. L sada, ima li koga u postupcima?

    Mi se spremamo u postupak u Zg i on nam je bio u užem izboru. Možete li mi preporučiti nekog drugog? Čula sam i čitala sve dobro o dr. Radončiću, ali vidim da on radi na više lokacija pa nam je to malo nezgodno jer slabo poznajemo Zg, a bila bih bez auta...

  10. #1110
    laura33 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Najsigurnije ti je da nazoveš i pitaš njih tamo jel uzimaju nove pacijentice.

    Dr. Radoncic ti radi preglede i folikulometrije u poliklinici Vili, a samo punkcija i transfer budu u Samoboru u Poliklinici Skvorc.
    On je svakako za svaku preporuku! Divan doktor!!!!!

  11. #1111
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Laura 14 js!!! Bravo curo! Sretno!

  12. #1112
    laura33 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Laura 14 js!!! Bravo curo! Sretno!
    Hvala draga!

    I mi smo presretni! Jučer kad sam se probudila iz anestezije i čula brojku 14 mislila sam da sanjam, reko moram se uštipnuti da se uvjerim da je istina.
    Dr. Radoncic je odradio izvrstan posao, dobili smo puno stanica i sada se nadamo najboljem! Čekamo poziv biologa!
    Posljednje uređivanje od laura33 : 10.11.2015. at 11:26

  13. #1113
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj a_je_to prvotno napisa Vidi poruku
    Radi li dr. L sada?
    radi dr. L

  14. #1114
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Ima i dozvolu za rad.

  15. #1115
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj laura33 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala draga!

    I mi smo presretni! Jučer kad sam se probudila iz anestezije i čula brojku 14 mislila sam da sanjam, reko moram se uštipnuti da se uvjerim da je istina.
    Dr. Radoncic je odradio izvrstan posao, dobili smo puno stanica i sada se nadamo najboljem! Čekamo poziv biologa!
    Bravo laura33

  16. #1116
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Ima i dozvolu za rad.
    Odlicno.
    Bice da je to odmah i sredio dok nije prestao s radom.

  17. #1117
    laura33 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Bravo laura33
    Hvala!

  18. #1118

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Laura33, super za veliki broj js!! Koja je vasa dijagnoza i kojim protokolom ste isli?

  19. #1119
    laura33 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Jel mi vjeruješ da više nisam sigurna kad me to pitaju!

    Dijagnoza pred postupak je bila subfertilni spermiogram, OAS, i to tako da nam je preporučena metoda MPO-a bila ICSI. A što se tiče mene, više manje sve ok,, osim tih jajnika "nalik na policistične".

    Imali smo dugi protokol. Logest kroz 15 dana, nakon toga supresija Suprefactom, a od drugog dana ciklusa Gonal f 225 iu, punkcija 13 dana ciklusa, dobiveno 14 jajnih stanica.

    Radio se klasičan IVF jer je spermiogram mm bio na dan punkcije odličan, normo, šta je valjda čudo! Neznam.
    Uglavnom oplodilo se 10/12 stanica i išlo se odmah na blastociste, sve su se djelile, ali su zameci bili fragmentirani, tako da završno smo imali samo 3 dobre blastice.
    Jedna mi je vraćena, dvije smo smrzli.
    Dr i biolog nisu baš zadovoljni očekivali su više, nakraju se ispostavilo da je valjda problem u kvaliteti jajnih stanica.

  20. #1120

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Steta sto su ostali od toliko embrija samo 3, ali sto je tu je...drzim fige da svi troje budu bebaci!! Kod mene je osto kao kod tebe slabi nalik na policisticne jajnike a ostalo super a kod mm je azoo. Zadnji postupak sam primila 2.025iu Puregon i dobila samo 5js a isto su ocekivali vise...rekao dr.da je bio takav los ciklus. I nije doslo do trudnoce.
    Sljedeci postupak cemo isto ici dugim protokolom sa suprefactom iz kojeg se nadamo vise js. Sto je logest, antib.pilula?

    Zelim ti da se ovaj jedan cvrsto primi!!

  21. #1121
    laura33 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Hvala!
    Ma i samo jedan bi bio dovoljan!

    Ja sam isto na kraju sve skupa primila 2025 ui Gonala.
    Logest je kontraceptiv da.

    Meni je ovaj dugi protokol savršeno legao, sve je išlo glatko, folikuli pravilno i jednoliko rasli, dobili puno stanica i odma se išlo na blastociste.

    Nadam se da će tako biti i kod vas! Želim vam sreću!

  22. #1122
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Cure, ide li tko u mpo kod Podobnika?
    Kakva iskustva imate?

    Inače cure, kad se odlucujete za privatnu kliniku, pitate li kopiju rezultata uspješnosti koje su svi dužni dostaviti Ministarstvu? Rezultati za 2013. su odavno spremni, u obradi bi treba biti i rezultati za 2014., pa bi mogli dobiti na uvid te preliminarne rezultate.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 24.11.2015. at 09:22

  23. #1123
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Nastavljam... Danas je lako biti informirani o mpo-u. Internet je dostupan svima, koliko tražite informacija od mpoovca prije nego se odlučite koga odabrati kao privatnog liječnik ka...
    Pitate li privatnog mpo liječnika koliko ima štetnih događaja poput sindroma ovarijske hiperstimulacije? Koliko je bilo blažih hiperstimulacija, koliko HS koje su zahtjevale hospitalizaciju?

    Je li pitate koji je postotak dvoplodnih i troplodnih trudnoća, koji je ishod takvih trudnoća...

    Sve te informacije liječnici u privatnom sustavu, a i u bolnicama, trebali bi dati na uvid pacijentima jer se radi o važnim pokazateljima kvalitete i uspješnosti liječenja.

  24. #1124
    Malaguena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    59

    Početno

    Evo ja ću tu staviti svoje iskustvo s dr.L. Nadam se da će nekome pomoći.

    Ja imam 28, a muž 36. On ima odičan spermiogram, a ja malo netipičan PCOS. Imala sam neredovite cikluse, hormone prave PCOS-ovke- totalni kaos, povišeni androgeni inverzija LH i FSH, AMH visok. Na ultrazvuku nema onog specifičnog izgleda. Samo imam jako puno antralnih folikula. Unatoč tom disbalansu ja sam tri puta bila truda, dva bit biokemijska i jednom rani spontani, skoro svaki put kad imam ovulaciju ostanem trudna. Sve ostale pretrage koje se kod nas mogu napravit su u redu.

    U dr L smo došli jer ja nisam više mogla slušat kako je sve ok i samo se mora "posložit". Kenuli smo sa stimulacijom kao za inseminaciju, zavšili na hiperu i gomili stanica. I naravno pola boostera nakon transfera dvije najbolje ekspandirane blastice. Beta nula.
    FET 3 blastice -beta nula.
    Odmah poslije FET-a ciklus s klomifenima, popila sam ih 20, nisam nešto reagirala pa onda 20 gonala. Opet masa stanica i slična priča.

    Najgore od svega je što sam ja došla prilično informirana. Pročitala more i more članaka o PCOS-u, metforminu itd. Barem 10 puta sam pitala za metformin i kako povišeni androgeni utječu na sve to. Rekao je da ja imam uvećanu rezervu i da to ne mogu promjenit, da on to vidi sa ultrazvuka i da mu ne trebaju hormoni.

    Izgleda da nije tako. Meni se nakon mjesec i pol Metformina prepolovio testosteron, 2 ovulacije na 14 dan. Ovo mi je treći ciklus. Metformin mi je dao dr. R nakon što sam izvadila androstedion koji je također bio povišen. Profil glukoze mi je super, ali inzulin malo povišen. Sad opet radimo doma i jedino ćemo "podebljat" ovulaciju klomifenom.

    Mislim da cure s POCS ili uvećanom rezervom ili povišenim androgenima, moraju prije postupka napravit nešto sa hormonima, a ima načina... Vani takve idu na Metformin, 2 mjeseca ili kontracepcja, nešto... Ili imaju modificirane protokole. Kod nas kvaliteta stanice jakoo ovisi o stimulaciji.

    Na kraju je biologica bila super, i rekla mi da kod PCOS-a je jako bitna stimulacija i da ima puno lutanja kod žena s takvim hormonima i da ona više vjeruje u moju prirodnu ovulaciju.

    Eto, nadam se da ćete sve što manje lutati.

  25. #1125
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj Malaguena prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja ću tu staviti svoje iskustvo s dr.L. Nadam se da će nekome pomoći.

    Ja imam 28, a muž 36. On ima odičan spermiogram, a ja malo netipičan PCOS. Imala sam neredovite cikluse, hormone prave PCOS-ovke- totalni kaos, povišeni androgeni inverzija LH i FSH, AMH visok. Na ultrazvuku nema onog specifičnog izgleda. Samo imam jako puno antralnih folikula. Unatoč tom disbalansu ja sam tri puta bila truda, dva bit biokemijska i jednom rani spontani, skoro svaki put kad imam ovulaciju ostanem trudna. Sve ostale pretrage koje se kod nas mogu napravit su u redu.

    U dr L smo došli jer ja nisam više mogla slušat kako je sve ok i samo se mora "posložit". Kenuli smo sa stimulacijom kao za inseminaciju, zavšili na hiperu i gomili stanica. I naravno pola boostera nakon transfera dvije najbolje ekspandirane blastice. Beta nula.
    FET 3 blastice -beta nula.
    Odmah poslije FET-a ciklus s klomifenima, popila sam ih 20, nisam nešto reagirala pa onda 20 gonala. Opet masa stanica i slična priča.

    Najgore od svega je što sam ja došla prilično informirana. Pročitala more i more članaka o PCOS-u, metforminu itd. Barem 10 puta sam pitala za metformin i kako povišeni androgeni utječu na sve to. Rekao je da ja imam uvećanu rezervu i da to ne mogu promjenit, da on to vidi sa ultrazvuka i da mu ne trebaju hormoni.

    Izgleda da nije tako. Meni se nakon mjesec i pol Metformina prepolovio testosteron, 2 ovulacije na 14 dan. Ovo mi je treći ciklus. Metformin mi je dao dr. R nakon što sam izvadila androstedion koji je također bio povišen. Profil glukoze mi je super, ali inzulin malo povišen. Sad opet radimo doma i jedino ćemo "podebljat" ovulaciju klomifenom.

    Mislim da cure s POCS ili uvećanom rezervom ili povišenim androgenima, moraju prije postupka napravit nešto sa hormonima, a ima načina... Vani takve idu na Metformin, 2 mjeseca ili kontracepcja, nešto... Ili imaju modificirane protokole. Kod nas kvaliteta stanice jakoo ovisi o stimulaciji.

    Na kraju je biologica bila super, i rekla mi da kod PCOS-a je jako bitna stimulacija i da ima puno lutanja kod žena s takvim hormonima i da ona više vjeruje u moju prirodnu ovulaciju.

    Eto, nadam se da ćete sve što manje lutati.

    evo jučer smo tek o Lučingeru...... ajme majko moja.......

    On je dakle tebe stimulirano s puno antralnih folikula (koliko je to puno antralaca?)
    i kakvu si stimulaciju primala za inseminaciju? isto klomifene? ....

    i sad unatoč hiperu on daje HCG booster, i vjerojatno je i štopericu dao HCG? O moj Lučingeru..... zar se nikada nećeš naučiti?????

    I ti ideš na svoju prvu inseminaciju koja završava kao IVF, iz toga slijedi jedan FET i on tebi - relativno zdravoj mladoj ženi od 28 godina sa samo PCOS-om vraća 3 embrija u FET-u?
    To je ilegalno, on je svjesno prekršio zakon o MPO-u to je i nesavjesno obzirom da je s tvojim godinama i anamnezom (ranijim trudnoćama) vjerojatnost da će se sva tri embrija implantirati čak povećana, pa šta je tom čovjeku više? Mislim..... on zna bolje nego svi mi ovdje da takve trudnoće završavaju često kobno po plodove, kobno čak i po zdravlje majke, često se takve žene suptilno ili otvoreno šalje u SLoveniju da se riješi bar jedan plod.

    otvoreno i svjesno tvrdim - da se žene s pcos-om trebaju držati što dalje od Lučingera! On nesavjesno liječi, on ovakvim liječenjem krši otvoreno zakon o MPO, on dovodi zdravlje žene i tih potencijalnih plodova u pitanje, on se uopće ne drži pravila struke, preporuka ESHRE-a.......

    I nije mi jasno zašto liječnici - evo sad Lučinger, ranije nešto i CIto u SPlitu - vraćaju tri embrija, zašto uopće zamrzavaju tri embrija skupa? Znam da je zamrzavanje valjda najskuplji dio u IVF-u, vjerojatno je financijski aspekt u pitanju ..... ali to jednostavno nije etično niti je sukladno pravilima struke....... i pacijentice izlaže dodatnom stresu i naravno velikim opasnostima. ž

    Dr. Lučinger - stvarno vas može biti sram - ovako ste radili na Vuku godinama, ovako nastavljate od kada ste u privatluku!
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 25.11.2015. at 11:56

  26. #1126
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Bilo bi vrlo edukativnoj vidjeti koliko je broj hiperstimulacija godišnje u Hrvatskoj i koji broj od ukupnih hiperstimulacija otpada na Lučingerove pacijentice.

    Prema Zakonu o medicinski potpomognutoj oplodnji, članak 49., svaka hiperstimulacija kao ozbiljna štetna reakcija mora se prijaviti Ministarstvu zdravlja.

  27. #1127
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Kao high responder moje iskustvo sa stimulacijom u IVF centru je u redu, folikulometrije su baš svaki dan da izbjegnemo hiper i da rast folikula bude ujednačen, uvijek freeze all, bez svježeg transfera, opet da izbjegnemo hiper, nikad hcg boosteri, jedina otegotna okolnost nam je bio Milinovićev zakon i zabrana zamrzavanja pa se moralo transferirati u svježem stanju u nepovoljim okolnostima.
    Dok mi je recimo Maribor bio katastrofalno iskustvo, bez praćenja svaki dan, sve skupa tri pregleda u stimulaciji, loše odrađena stimulacija koja je rezultirala ogromnim brojem nezrelih stanica i težom hiperstimulacijom, bilo je potrebno uključiti albumine i NMH u terapiju da se normalizira stanje.
    I da napomenem, nije svaka dijagnoza PCOS-a podjednake težine, postoje gradacije i shodno tome se pristupa liječenju.

  28. #1128
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Malaguena, jesi imala hiperstimulaciju?



    Sad sam se sjetila postova jedne forumašice od prije 2 godine...

    Ljube, naša generacija, normal responder, amh 20 pmol/l...

    dr. L. joj je dao 60 menopura i objavio samo 2 folikulometrije 3. i 14. d.c., svježi transfer 3 blastociste...

    napisala je ovdje, između ostalog, da sama ne zna kako je preživjela taj postupak...

    Ljube, ti si baš onako osoba koja može procijeniti, od kud takve razlike u vođenju postupka kod istog liječnika...
    npr.
    neku pacijenticu promatra na uz svaki dan, ne radi transfer u svježem ciklusu kako bi umanjio opasnost od OHSS, dok druge jedva da pogleda na uz, ordinira izrazito visoke doze gonadotropina, daje hcg boostere kod high respondera, radi transfer 3 blastice mladim ženama s kratkom anamnezom...

    Kako objasniti ovakvo hazardersko postupanje?
    Posljednje uređivanje od amazonka : 25.11.2015. at 20:37 Razlog: na zahtjev

  29. #1129
    Malaguena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    59

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Malaguena, jesi imala hiperstimulaciju?



    Sad sam se sjetila postova jedne forumašice od prije 2 godine...

    Ljube, naša generacija, normal responder, amh 20 pmol/l...

    dr. L. joj je dao 60 menopura i objavio samo 2 folikulometrije 3. i 14. d.c., svježi transfer 3 blastociste...

    napisala je ovdje, između ostalog, da sama ne zna kako je preživjela taj postupak...

    Ljube, ti si baš onako osoba koja može procijeniti, od kud takve razlike u vođenju postupka kod istog liječnika...
    npr.
    neku pacijenticu promatra na uz svaki dan, ne radi transfer u svježem ciklusu kako bi umanjio opasnost od OHSS, dok druge jedva da pogleda na uz, ordinira izrazito visoke doze gonadotropina, daje hcg boostere kod high respondera, radi transfer 3 blastice mladim ženama s kratkom anamnezom...

    Kako objasniti ovakvo harzardersko postupanje?

    Da. I dobila pola boostera nakon transfera. Mi se jesmo gledali svaki dan tokom stimulacije, ali ne znam kako je to pomoglo kad nismo prije postupka ništa napravili. Moj hiper je bio grozan nakon boostera ali je jako brzo završilo, tek jednu noć sam bila u bolovima. Ne znam jel tome pomogao Fragmin koji sam uzimala, možda netko zna ima li to ikakve veze s hiperom.

    Što znači težak PCOS? Ja mogu tu napisati svoje hormone koji su tada takvi bili, meni se to činilio katastrofa, ali eto ja nemam viška kg i nemam baš karakterističan izgled jajnika, ali mislim da su mi izbrojali oko 35 ili 40 antralnih, ako se dobro sjećam. Testosteron je bio na primjer skoro duplo od gornje referentne granice.

    može li mi netko tko se bolje razumije reći, teba li napraviti nešto s tavim pacijenticama prije postupka?

  30. #1130
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj Malaguena prvotno napisa Vidi poruku
    može li mi netko tko se bolje razumije reći, teba li napraviti nešto s tavim pacijenticama prije postupka?
    Ili kontracepcija kroz par ciklusa ili metformin ili kombinacija, no to i dalje nije garancija uspjeha.
    U razgovoru s lijecnikom u Mariboru na isto ovo pitanje odgovor je bio da nema signifikantnih dokaza da ista od ovoga povecava uspjesnost.
    Imali smo faza u MPO-u kada su se svi kleli u kortice kod PCOS-a pa se nakon nekog vremena slegnuo ushit oko njihovog koristenja.
    Bila je tu davno tema na forumu kada smo brijali na Dex i Decortin, mislim da se zvala Dexamethason, probaj ju potraziti, sudjelovao je i dr.R. u raspravi.

    Inesz, da, sjecam se Ornelke (pusa i pozdrav joj ako nas jos ponekad posjeti na ovim stranicama), nismo svojevremeno mogle dokuciti zasto takav pristup...

  31. #1131
    Malaguena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    59

    Početno

    Hvala ljube. Meni je Metformin prepolovio testosteron, LH opada, imala sam dvije ovulacije za redom na 14. dan. Nekako imam osjećaj da sad krenem u stimulaciju da bi bilo bolje...

  32. #1132
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    evo link na Dexamethason (posebno mi draga tema, jer pomalo nestaje know how na forumu...)

    http://forum.roda.hr/threads/27492-Dexamethason

  33. #1133
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni kao pcos-ovki je isto pomogao metformin, ali i to je prestalo nakon poroda Sad ni uz njega nemam ni ovulacije, a menga isto više ne dolazi sama kako bi trebala...

    A L me stimulirao također sa hrpom injekcija, i svaki puta sam imala boostere, ali srećom nisam imala hiper. Moj pcos je čudan malo, imam preko 40 antralaca uvijek, amh u nebesima, ali ne reagira ludo na stimulaciju (tipa na klomifen skoro nikako)
    Prije uspješnog postupka sam krenula na metformin, pa sam imala 2 ciklusa kontracepcije (bez pauze) i onda stimulacija uz kortiće (dex jelte)
    Posljednje uređivanje od Vrci : 25.11.2015. at 23:09

  34. #1134
    Malaguena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    59

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Meni kao pcos-ovki je isto pomogao metformin, ali i to je prestalo nakon poroda Sad ni uz njega nemam ni ovulacije, a menga isto više ne dolazi sama kako bi trebala...

    A L me stimulirao također sa hrpom injekcija, i svaki puta sam imala boostere, ali srećom nisam imala hiper. Moj pcos je čudan malo, imam preko 40 antralaca uvijek, amh u nebesima, ali ne reagira ludo na stimulaciju (tipa na klomifen skoro nikako)
    Prije uspješnog postupka sam krenula na metformin, pa sam imala 2 ciklusa kontracepcije (bez pauze) i onda stimulacija uz kortiće (dex jelte)
    Vrci jel ti L dao Metformin?

  35. #1135
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ne. On mi nista nije pokusavao ni lijeciti ni popraviti... samo smo stimulirali i obavljaci icsi.

  36. #1136
    Malaguena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    59

    Početno

    Ja isto nisam bila reagirala na klomifen, popila skoro tri kutije u tom kao polustimuliranom. Znam da ništa nije garancija, ali stvarno mislim da ovakav pristup za PCOS nije ok. Na stranu boosteri...

  37. #1137
    Malaguena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    59

    Početno

    Ljube hvala puno. Ovo mi je jedna od boljih tema koje sam pročitala. Moja tri gubitka su mi već, onako, alarm, čitala sam puno o imunologiji. Teške teme Vidit ćemo kako će mi sad ići kad imam normalne cikluse.

  38. #1138
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj Malaguena prvotno napisa Vidi poruku
    Ljube hvala puno. Ovo mi je jedna od boljih tema koje sam pročitala. Moja tri gubitka su mi već, onako, alarm, čitala sam puno o imunologiji. Teške teme Vidit ćemo kako će mi sad ići kad imam normalne cikluse.
    Nista Malaguena, sretno ti i javi kad bude kavih novosti

    I preporuka madjim pacijenticama, citajte, istrazujte i pitajte, nece vam sve informacije uvijek biti servirane od strane lijecnika.
    Mi starija ekipa hrpu smo ovdje razasutih informacija prikupilih stalnim kopanjem po brdu clanaka, propitkivanjem... znale smo dolaziti svojim MPO-ovcima s clancima iz PubMeda-a, Oxford Journals-a (Human Reproduction), Fertility and Sterility, nece vam to zamjeriti, vole i oni prodiskutirati

  39. #1139
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj ljube prvotno napisa Vidi poruku

    Nista Malaguena, sretno ti i javi kad bude kavih novosti

    I preporuka madjim pacijenticama, citajte, istrazujte i pitajte, nece vam sve informacije uvijek biti servirane od strane lijecnika.
    Mi starija ekipa hrpu smo ovdje razasutih informacija prikupilih stalnim kopanjem po brdu clanaka, propitkivanjem... znale smo dolaziti svojim MPO-ovcima s clancima iz PubMeda-a, Oxford Journals-a (Human Reproduction), Fertility and Sterility, nece vam to zamjeriti, vole i oni prodiskutirati
    da - srećom sve više je liječnika spremno razgovarati - primiti pacijentice s člancima PubMeda u rukama, poslušati ranija iskustva...


    Citiraj ljube prvotno napisa Vidi poruku
    Kao high responder moje iskustvo sa stimulacijom u IVF centru je u redu, folikulometrije su baš svaki dan da izbjegnemo hiper i da rast folikula bude ujednačen, uvijek freeze all, bez svježeg transfera, opet da izbjegnemo hiper, nikad hcg boosteri, jedina otegotna okolnost nam je bio Milinovićev zakon i zabrana zamrzavanja pa se moralo transferirati u svježem stanju u nepovoljim okolnostima.
    Dok mi je recimo Maribor bio katastrofalno iskustvo, bez praćenja svaki dan, sve skupa tri pregleda u stimulaciji, loše odrađena stimulacija koja je rezultirala ogromnim brojem nezrelih stanica i težom hiperstimulacijom, bilo je potrebno uključiti albumine i NMH u terapiju da se normalizira stanje.
    I da napomenem, nije svaka dijagnoza PCOS-a podjednake težine, postoje gradacije i shodno tome se pristupa liječenju.
    Ali ljube, moram se osvrnuti na tvoje javljanje vezano za Lučingera... ti si njemu došla već kao formirana - informirana - kritički nastrojena MPO pacijentica - s hrpom predznanja, s iskustvom vrlo ozbiljnog hipera iz drugih MPO centara, ne može se uopće tvoj tretman kod njega usporediti s onim što on radi s "novim" pacijenticama. Meni već njegovo "ne trebaju mi hormoni, sve ja vidim na uzv" liči na površan pristup koji je u prvom redu određen njegovim ego tripom..... Da meni napravi transfer 3 embrija, ja bih ga valjda prijavila.... o ostalim stvarima i da ne govorim... On kao da je razvojem svojim stao 2000. godine...... .užas!

    Kad smo već kod toga, što bi s onom zabranom rada IVF centra dr. Lučingera iz travnja 2015?
    http://www.zdravlje.hr/content/downl...C4%8Dinger.pdf

  40. #1140
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    K., wrong, nisam ja došla k njemu s iskustvom ozbiljnog hipera, moj mariborski teški hiper je bio u međufazi liječenja kod L.-a (bio mi više pun kufer u doba Milija pa otišla tamo probati), tako da su imali i više nego dovoljno info kako postupati.
    No nebitno u konačnici, kao formirana - informirana - kritički nastrojena MPO pacijentica , poruka je jasna, informirajte se, diskutirajte i pitajte i u ordinaciji i ovdje, prije se puno više pisalo na forumu i puno više informacija je kolalo.

  41. #1141
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Betaplus

    Poštovani,
    Dr Bauman je sredinom studenog odselio iz Hrvatske i sad radi u inozemstvu. Iako se nadamo da će se jednog dana vratiti i ponovo raditi kod nas, sada mu želimo svu sreću na njegovom novom putu.
    Također, da bi zbrinuli pacijente, nakon njegovog odlaska došla su nam dva nova subspecijalista humane reprodukcije, prim.dr.sc.Vanja Fenzl i prof.dr.sc.Branko Radaković, kojima želimo srdačnu dobrodošlicu te se nadamo uspješnoj suradnji.

  42. #1142
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Vezano uz Betaplus.....da li itko ima susreta sa dr Lovrić u Betaplusu?

  43. #1143
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Ja sam jučer bila na UZV prije početka stimulacije kod dr.Škvorca.
    Unatoč mojem "navijanju" za drugačiju stimulaciju opet me stavio na istu - 225 jd. puregona od 2.-5. dana, 6.dan UZV pa ćemo prema njemu smanjiti/povećati/ostaviti dozu.
    Razmišljao je naglas preda mnom o elonvi, ali na kraju se ipak odlučio protiv (iako sam ja naglasila da bih željela probati s njom). On je mišljenja da sam sasvim dobro reagirala na Puregon prošli put (9 js, 7 dobrih, 4 oplođene, 1 blastica, 2 morule, 1 10-stanična) te da je krajnji rezultat poljedica lošeg spremiograma, a ne stimulacije. Nabrojao je 12 antralaca na UZV, kaže da ga strah da ih se pod enolvom ne bi pokrenulo još nekoliko pa da ne bude hiper jer se na enolvi ne može raditi korekcija stimulacije (tako on kaže).
    Kaže da ćemo o drugačijoj stimulaciji razgovarati/razmišljati ako ovaj postupak bude neuspješan.
    Ja iskreno, nisam zadovoljna - najradije bih na dugi protokol kao u MB (dobila 20 js, 3 blastice) ali on kaže da s obzirom na dijagnozu/godine i reakciju ne vidi razloga zašto bi se to radilo, da su kratki protokoli sasvim dobri za mene. Ja sam opet mišljenja da je zbog mm-ove dijagnoze važno dobiti što više js koje mogu ići na oplodnju jer je postotak oplodnje kod nas nizak...

  44. #1144
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj zelimo_bebu prvotno napisa Vidi poruku
    Vezano uz Betaplus.....da li itko ima susreta sa dr Lovrić u Betaplusu?
    Meni je vodio trudnocu. Pitaj sto te zanima

  45. #1145
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je vodio trudnocu. Pitaj sto te zanima
    I meni. Zadovoljna.

  46. #1146
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    BetaPlus ima ažurnu web stranicu. Redovito izvijeste o npr. novim liječnicima u timu, čak i daju godišnje podatke o uspješnosti postupaka.

    No, ne mogu naći da su objavili vijest o tome da su do 31. 12 ove godine ugovorili 50 stimuliranih postupaka na teret Hzzo-a.

    To valjda drže viješću koja nije za širi krug neplodnih parova koji po bolnicama cekaju i po 6 mjeseci red na stimulirani!?

  47. #1147
    laura33 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Stvarno zanimljivo kako to da nisu objavili da rade i postupke preko HZZO-a...?!
    Jel im to možda narušava ugled, koji oni smatraju da imaju....pitam se...?
    Očito ipak nemaju dovoljno pacijenata, kad su pristali na ugovor sa HZZO-om!!

  48. #1148
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj laura33 prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno zanimljivo kako to da nisu objavili da rade i postupke preko HZZO-a...?!
    Jel im to možda narušava ugled, koji oni smatraju da imaju....pitam se...?
    Očito ipak nemaju dovoljno pacijenata, kad su pristali na ugovor sa HZZO-om!!
    Upravo to se i ja pitam!!!!
    Ili su samo odabrani mogli u postupak prek HZZO-a!!???

  49. #1149

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Meni se cini da su samo odabrani dobili prek hzzo ako nisu objavili da imaju ugovor s hzzo. Mozda su dali parovima, koji su dugo kod njih u postupcima i koji inace ne stizu u bolnicu na postupak, hm. U svakom slucaju su trebali objaviti jer svaki treba imati ista prava! A i hzzo ih je trebao ugovorom obvezati da to objave!!

  50. #1150
    BillieJean avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    302

    Početno

    Ne bih rekla da su samo odabrani dobili postupak preko HZZO-a u BetaPlus. Ja sam slucajno za to saznala preko foruma, odmah im se javila mailom, rekli mi da obavim potrebne pretrage i s nalazima dođem na konzultacije i to je bilo to. Nisam nikad prije isla tamo niti imam kakvu vezu ili sl. Jedino je rijec o polustimuliranom protokolu, koji nije toliko popularan, odnosno zastupljen pa mozda i zato, ali napominjem da smo mi i željeli upravo taj jer nam je prvi bio dobitan (u Vinogradskoj).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •