Stranica 1 od 71 1231151 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 3542

Tema: Potpomognuta u privatnim klinikama

  1. #1
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno Potpomognuta u privatnim klinikama

    U skladu s najavljenom reorganizacijom i uređenjem foruma otvaram novu temu Potpomognuta u privatnim klinikama

    Molim vas da budete sažeti, informativni i da dijelite korisne informacije.


    Molim vas, ponovno, kao i na početku prošlog topica, nemojte vibrati i ostalo (za to imate odbrojavanje – vibranje ćemo prebacivati na odbrojavanje bez upozorenja) i chatati (chat ćemo brisati, također, bez upozorenja). Nastojat ćemo u tome biti dosljedni koliko nam mogućnosti dopuštaju jer želimo da na ovoj temi, kao i na svim drugima, prije svega budu dostupne informacije.

    SRETNO SVIMA

    STARA TEMA

  2. #2
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Razloge zašto se o privatnim klinikama u RH raspravlja na jednoj (ovoj) temi objašnjeni su ovdje

    Već su i neke informacije u ovom postu zastarjele pa vas molimo da sve nove informacije o pojedinoj klinici postate ovdje ili pošaljete jednoj od nas da ih uvrsti u ovaj prvi post. Također, ukoliko su nam još neke teme o privatnim klinikama promaknule, posebice novije, dajte nam ovdje link pa ćemo i njih zalijepiti u ovaj post kako bi sve bilo na jednom mjestu.

    Ostavljamo, dakle, linkove na neke postojeće starije i novije teme, ako nekom još trebaju jer su dosta stare, a sve novo raspravljamo na ovoj zajedničkoj.

    PODACI O KLINIKAMA:

    Poliklinika IVF
    Poliklinika za ginekologiju, porodništvo i reprodukcijsku medicinu
    Babonićeva 121
    10000 Zagreb

    Tel: 01 46 78 600
    Fax: 01 46 78 601
    e-mail:
    poliklinika.ivf@zg.t-com.hr
    web: http://www.poliklinika-ivf.hr/


    Poliklinika Škvorc
    Malinska 1
    10430 Samobor
    Tel: 01 3385 222, 01 3385 220
    Fax: 01 3385 217
    Tel/fax:01 3360 702

    web: http://www.poliklinika-skvorc.hr/

    IVF CENTAR
    Metalčeva 5/IV
    Zagreb
    tel. 385/ 91 521 8240
    dr. Dražen Lučinger
    web: http://www.ivf-centar.hr/


    Poliklinika BetaPlus
    Avenija Većeslava Holjevca 23
    10000 Zagreb
    telefon: +385 (1) 5580 250
    e-mail: poliklinika@betaplus.hr
    ivf@betaplus.hr
    dr. Romana Dmitrović
    dr. Renato Bauman
    web: http://www.betaplus.hr/

    Poliklinika i rodilište Podobnik
    Sveti Duh 112
    10 000 Zagreb
    tel 01 639 8000
    e-mail podobnik@podobnik.hr
    web: www. podobnik.hr



    O poliklinici CITO se raspravlja na temi POTPOMOGNUTA U SPLITU.


    O svakoj drugoj privatnoj klinici također možete dati novi info ili upitati ovdje u svakom trenutku.
    Posljednje uređivanje od amazonka : 20.12.2013. at 19:29

  3. #3
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Jel sad ovdje pišemo? Zbunj.
    Da li je itko bio na pregledu kod dr. Radončića možda? Ima li kakvih nada da će počet radit negdje uskoro? Anybody?

  4. #4
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Da, ovdje pišete...u skladu s reorganizacijom foruma na koju vas podsjećam http://forum.roda.hr/announcement.php?f=87
    Posljednje uređivanje od amazonka : 26.11.2013. at 23:09

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    53

    Početno

    Mi smo kod dr.Radoncica, on nažalost jos uvijek nezna gdje ce raditi postupke!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    i mene isto zanima dr.radončić misko javlja čim saznaš gdje če biti i sretno tebi

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    6

    Početno

    Miško kako je prošlo?
    Evo ja ponosno čuvam svoju mrvicu

  8. #8
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Znači trenutno je nemoguće kod njega u postupak jer ga nema gdje obaviti?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    53

    Početno

    Pozdrav svima! Evo punkcija je bila jučer, dobili smo 6 jajnih stanica, danas biologica kaže da su se oplodile 5...
    Sutra ćemo znati kad je transfer!
    Sto se tice dr R.on nažalost jos nezna gdje ce raditi postupke, nama je samo rekao da nove pacijente neuzima jer nema gdje! Tako je bar nama rekao prije mj dana, sada ga mi nismo nista pitala, možda se nesto i promjenilo, najbolje da ga nazovete ili barem naz.Vili pa vam oni mogu reci na čemu ste,nas je uzeo jer smo već bili u Beti,a on je nas dr od samog početka! Ali ako ovaj put ne uspije neznam gdje i kada ce nas dr primiti u sljedeći postupak!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    297

    Početno

    Misko, sretno i neka svih 5 budu blastice

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    53

    Početno

    Hej društvo, nikako da se javim! Et bio u subotu, 3 dan 6-stanične bubice! Danas su javili da od ostalih nista nije bilo kvalitetno za zamrzavanje, ali na to smo i navikli! Neznam sta da mislim o ovom postupku, po prvi put smo imali et 3 dan, inače je uvijek 5 dan i naravno neuspjesan,tko zna možda bas sa ovim ranijim et uspijemo.....
    Ovaj put smo radili isci a ne klasičan ivf, ali nismo dobili nista bolje rezultate, dr i biologica neznaju sta ce ju s nama, sve kao ok a nista nije ok...
    Želim vam sviiiima puuuno sreće i naravno javim daljnji tijek događanja

  12. #12
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Je li netko pokušao uletiti kod Škvorca preko HZZO?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav....ja sam bila kod Škvorca, 29.11. punkcija i 4.12.transfer dvije blastice Do sada sam bila na Sv. Duhu i imam malog misa od 3 godine ( od tamo....Mogu samo pohvaliti ekipu i pristup- stvarno uigrana ekipa!

  14. #14
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Dobrodošla Kirona, daj nam još malo detalja - koja vam je dijagnoza, kakvu si stimulaciju imala, koliko folikula je bilo, koliko ste JS i embrija ste dobili, tko je od doktora/biologa sada tamo, jesi li imala anesteziju i sve što još misliš da bi bilo zanimljivo, tnx!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    5

    Početno

    Ja '80- koliko toliko o.k., MM 83-svaki put druga dijagnoza, zadnji nalaz normo. Sada 16 ampula gonala, sprej Suprefact, punkcija 11 dan dobili 11 dobrih stanica i 5 losih, 6 se oplodilo ali niti jedna nije dobra za zamrzavanje. Dr. Nenad Škvorc i bilog Kniewald. Anestezija nije pod HZZO ali mozes ju platiti- ja jesam obzirom na toliki broj.Stvarno imam samo pohvale na cijelu ekipu trude se i sve nekako (barem meni) je proslo bezbolno...A sada cekanje do bete

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    29

    Početno

    i ja već u drugom postupku kod Škvorca.prošli mj.bio prirodni i sve bilo super,stanica se oplodila ali beta0,9.
    sad sam kao u blago stimuliranom ali nisam popila ni kutiju klomifena već idem na punkciju jer mi je vodeći folikul veličine za štopericu. malo sam razočarana jer sam očekivala da ću nakon polustimuliranog imati 3-5 stanica kad ono 1 kao u prirodnom
    što je najgore predpostavila sam da će se to desiti jer kad sam bila na stimuliranom u MB isto mi je krenulo ranije sa proizvodnjom folikula pa su me vratili na kontracepcijske tablete...ima li neki drugi lijek za zaustaviti rad jajnika osim kontracepc.tableta? mislim tablete treba piti 1-2 mj unaprijed, pa me zanima jel postoji nešto što se uzima od 1.ili 2. dc, a što bi omogućilo sinhronizirani razvoj svih folikula?

  17. #17
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj Nolica prvotno napisa Vidi poruku
    pa me zanima jel postoji nešto što se uzima od 1.ili 2. dc, a što bi omogućilo sinhronizirani razvoj svih folikula?
    Postoji- supresija, namjena joj je uskladiti razvoj folikula i spriječiti prijevremenu luteinizaciju.

  18. #18
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Kirona prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav....ja sam bila kod Škvorca, 29.11. punkcija i 4.12.transfer dvije blastice Do sada sam bila na Sv. Duhu i imam malog misa od 3 godine ( od tamo....Mogu samo pohvaliti ekipu i pristup- stvarno uigrana ekipa!
    Kirona
    je li pao testić?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    35

    Početno

    i ja sam u postupku u Poliklinici Škvorc na uputnicu. Ako vas bilo što zanima pitajte rado ću odgovoriti. Inače dojmovi su jako dobri. Cijeli tim je jako susretljiv i dr. Škvorc je jedna krasna osoba koju možete sve pitati i skroz opušteno razgovarati. Prije nego smo se odlučili pokušati kod njih pretražili smo cijeli net o postupcima kod njih i vrlo malo info smo našli i baš mi je žao zbog toga.Očito nisu "razvikani" kao neki ali mi smo im dali priliku i nije nam žao. Prošli smo i VV i Petrovu i IVF polikliniku tako da iskustva već imamo i možemo uspoređivati. Svjesna sam da je jedini uspjeh rođenje djeteta ali iz iskustva znam da nije ni sve u klinici u koju idete jer nisu oni čarobnjaci. Jednostavno se sve zvijezde moraju poklopit i sreća mora biti na vašoj strani. Tako da ako i ne uspije ovaj postupak bar smo se osjećali kao ljudi i bili primljeni na jedan jako uljudan način.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    29

    Početno

    Citiraj ljube prvotno napisa Vidi poruku
    Postoji- supresija, namjena joj je uskladiti razvoj folikula i spriječiti prijevremenu luteinizaciju.
    a što se još od lijekova koristi za supresiju osim kontracepcije?

  21. #21
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj Nolica prvotno napisa Vidi poruku
    a što se još od lijekova koristi za supresiju osim kontracepcije?
    Lijekovi koji se koriste za supresiju su agonisti GnRH (Decapeptyl, Suprefact nazalni sprej i dr.) i antagonisti GnRH (Cetrotide, Orgalutran).

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Citiraj antalya prvotno napisa Vidi poruku
    i ja sam u postupku u Poliklinici Škvorc na uputnicu. Ako vas bilo što zanima pitajte rado ću odgovoriti. Inače dojmovi su jako dobri. Cijeli tim je jako susretljiv i dr. Škvorc je jedna krasna osoba koju možete sve pitati i skroz opušteno razgovarati. Prije nego smo se odlučili pokušati kod njih pretražili smo cijeli net o postupcima kod njih i vrlo malo info smo našli i baš mi je žao zbog toga.Očito nisu "razvikani" kao neki ali mi smo im dali priliku i nije nam žao. Prošli smo i VV i Petrovu i IVF polikliniku tako da iskustva već imamo i možemo uspoređivati. Svjesna sam da je jedini uspjeh rođenje djeteta ali iz iskustva znam da nije ni sve u klinici u koju idete jer nisu oni čarobnjaci. Jednostavno se sve zvijezde moraju poklopit i sreća mora biti na vašoj strani. Tako da ako i ne uspije ovaj postupak bar smo se osjećali kao ljudi i bili primljeni na jedan jako uljudan način.
    Poslala bih ti pp,al su ti iskljucene,da ne idem off topic,thanx

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    19

    Početno

    Citiraj antalya prvotno napisa Vidi poruku
    i ja sam u postupku u Poliklinici Škvorc na uputnicu. Ako vas bilo što zanima pitajte rado ću odgovoriti. Inače dojmovi su jako dobri. Cijeli tim je jako susretljiv i dr. Škvorc je jedna krasna osoba koju možete sve pitati i skroz opušteno razgovarati. Prije nego smo se odlučili pokušati kod njih pretražili smo cijeli net o postupcima kod njih i vrlo malo info smo našli i baš mi je žao zbog toga.Očito nisu "razvikani" kao neki ali mi smo im dali priliku i nije nam žao. Prošli smo i VV i Petrovu i IVF polikliniku tako da iskustva već imamo i možemo uspoređivati. Svjesna sam da je jedini uspjeh rođenje djeteta ali iz iskustva znam da nije ni sve u klinici u koju idete jer nisu oni čarobnjaci. Jednostavno se sve zvijezde moraju poklopit i sreća mora biti na vašoj strani. Tako da ako i ne uspije ovaj postupak bar smo se osjećali kao ljudi i bili primljeni na jedan jako uljudan način.
    I ja sam kod njih Slažem se s tobom, čitav tim uključujući anesteziologa (skroz je simpa i kul), je topao i susretljiv. Iako mi se čini da od ovog postupka ništa (ivf, dvije jajne, jučer je bila punkcija ali još nisu pripustile spermiće danas kada sam nazvala da vidim ima li partija), mislim da ću ponovo pokušati kod njih.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    19

    Početno

    Isuse, zakaj ja ne mogu odgovoriti već pola sata pokušavam.

  25. #25
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Zečurka
    nova si članica i prve tvoje poruke treba odobriti adminica.

    bila si kod Škvorna na račun HZZO-a?


    kakav je postupak bio-prirodnjak ili stimulirani?


    cure, ima li trudnoća od ovih postupaka na teret HZZO-a u Škvorcu?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Zecurka,znas li hoceli imati i u 2014. Preko hzzo-a?
    I koliko se čeka?
    Thanx

  27. #27

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    19

    Početno

    sry, malo sam nestrpljiva, tek sam kasnije vidjela to pravilo. Jep, HZZO, blagostimulirani prvi ikada, prirodnjak mi ne preporučuje(godine+amh.....)=
    Riba, pitala sam ga, rekao je da su zahtjev predali, ali da još ništa ne zna. Ja nisam ništa čekala. Čim sam prikupila sve nalaze uzeo me u postupak. Izgubila sam dosta vremena s tim nalazima i papirologijom, znate kako to ide kod nas, na žalost.

    Još se jedva snalazim po forumu, ne znam gdje da pitam, da li je koja imala ovakav slučaj s oplodnjom, mislite da ako nije bilo partija odmah, da otpišem odmah ovaj postupak kao probni?

  28. #28
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Zečurka
    kakvu si stimulaciju dobila? koliko imaš godina i koliki ti je amh?

    jesu li se stanice oplodile? moguće je da ne dođe do oplodnje, oni su sigruno radili oplodnju, a je li uspjela to ti moraju reći.




    ajmo cure, javite, ima li koja trudnoća iz postupaka na teret HZZO-a u poliklinici Škvorc?

    pišite, kakve stimulacije ste imale, koliko js dobile, koliko embrija imate, ima li embrija za zamrzavanje?
    Posljednje uređivanje od Inesz : 16.12.2013. at 08:01

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    35

    Početno

    inesz pa evo meni je stimulacija bila suprefact sprej i puregon 1050 jedinica (to bi ispalo 14 kom ali pošto je u penu onda računam u jedinicama ,valjda sam se dobro izrazila), dobila sam 8 js od toga 5 embrija. Budući da sam ja inzistirala na transferu 5 dan evo sad sam u fazi čekanja. Danas je 4 dan i sutra bi trebao biti transfer. Ako ih više preživi zamrzavaju se. Zamrzavanje se ne plaća jer to pokriva uputnica od postupka,ali kad se ide na odmrzavanje onda se plaća.Nisam pitala koliko tak da to ne znam. Ja sam prošli ciklus odradila prirodnjak u fazi čekanja i obavljanja papirologije.Ulovili smo js i transfer je bio 3 dan osmostanične mrve ali nije se primila. Čim sam dobila odmah smo krenuli u stimulirani tak da nismo gubili vrijeme. Inače anestezija se plaća 1000 kn,ako ne želite onda dobijete ketonal ili tako nešto. Ja sam išla bez anestezije u prirodnjaku i tu 1 js nisam ni osjetila ali sad sam uzela anesteziju pošto je više kom u pitanju. Uglavnom čekanja nema sve ide po ps-u...za 2014 još neznaju ali imaju volju obnoviti ugovor sad je samo pitanje dali će im hzzo odobriti kao što je već netko rekao.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    35

    Početno

    riba76 sad ću promijenit postavke pa se slobodno javi

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    35

    Početno

    zečurka kakva je danas situacija ,ima li dobrih vijesti iz laba?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    19

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Zečurka
    kakvu si stimulaciju dobila? koliko imaš godina i koliki ti je amh?

    jesu li se stanice oplodile? moguće je da ne dođe do oplodnje, oni su sigruno radili oplodnju, a je li uspjela to ti moraju reći.
    39 god, amh 5.4 (ref 0-75.7/pmol/L) VV, IVF, stimulacija 2-6 dc femara 2x1, 375 IJ puregona, tj svaki dan po 125+estrofem 3x1. 11 dc aspiracija, 3 oocite, ali dvije js, i sada dalje još ništa ne znam. Ne znam kako je drugdje, kod njih nakon aspiracije zoveš slijedeći dan (i svaki nakon toga) da ti kažu kakvo je stanje. Kada sam jučer nazvala rekla je biologica da se još nisu oplodile ali da ne paničarim, da još ima vremena. Zato sam pitala da li je imao još netko takav slučaj jer si sve nešto mislim da ako se nisu oplodile odmah, da niti neće. Po mom (nestručnom) mišljenju, stim je bila preblaga, (a opet s takvim amh da mi bilo što da tko zna da li bi ih bilo više) a js izgleda nezrele. Baš sam si nekak bezveze sad, moram nazvati, a muka mi je.

  33. #33
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    znam kako ti je muka zvati da čuješ jesu li se oplodile.

    sretno!

    zašto nisu radili ICSI kad si imala sam 2 js?



    inače,
    oocita znači jajna stanica. vjerojatno si htjela napisati da si imala 3 folikula za apiraciju.

    puna sam pitanja-zašto ti nije radio stimulirani nego u ovaj polustimulirani?
    jesi femaru sama kupila?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    19

    Početno

    hvala , još nisam nazvala, bljak, najradije i ne bi

    Sada se i ja to isto pitam...zašto ne ICSI, ne znam kako to ide, možda zato jer smo krenuli s IVF, možda ne može mijenjati kada postupak već započne. Stvarno ne znam, lupam na pamet, ali IVF mi je preporučen zato jer je spermio super.

    Skužila sam kaj sam napisala (oocita) kad je već bilo kasno, a ne znam editirati još, da, tri folikula jadnička, od ta tri jedan je bio puno veći i taj je odmah nakon aspiracije otpisan, ali mislim da je doc po tom velikom ravnao vrijeme za aspiraciju....i vidiš sad. Zašto je "debeli" otpisan to ne znam točno, bila sam još napola pod anestezijom kada su mi rekli razlog. Cista? Moguće?

    Polustimulirani, a kajaznam, kako sam friška u tome nisam puno zapitkivala, pretpostavljam da se odlučio na to zbog amha, ili čisto da vidimo kako ću uopće reagirati? Imaš ti kakvo mišljenje o tome? Ne, femaru su mi tamo dali.

  35. #35
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj antalya prvotno napisa Vidi poruku
    inesz pa evo meni je stimulacija bila suprefact sprej i puregon 1050 jedinica (to bi ispalo 14 kom ali pošto je u penu onda računam u jedinicama ,valjda sam se dobro izrazila), dobila sam 8 js od toga 5 embrija. Budući da sam ja inzistirala na transferu 5 dan evo sad sam u fazi čekanja. Danas je 4 dan i sutra bi trebao biti transfer. Ako ih više preživi zamrzavaju se. Zamrzavanje se ne plaća jer to pokriva uputnica od postupka,ali kad se ide na odmrzavanje onda se plaća.Nisam pitala koliko tak da to ne znam. Ja sam prošli ciklus odradila prirodnjak u fazi čekanja i obavljanja papirologije.Ulovili smo js i transfer je bio 3 dan osmostanične mrve ali nije se primila. Čim sam dobila odmah smo krenuli u stimulirani tak da nismo gubili vrijeme. Inače anestezija se plaća 1000 kn,ako ne želite onda dobijete ketonal ili tako nešto. Ja sam išla bez anestezije u prirodnjaku i tu 1 js nisam ni osjetila ali sad sam uzela anesteziju pošto je više kom u pitanju. Uglavnom čekanja nema sve ide po ps-u...za 2014 još neznaju ali imaju volju obnoviti ugovor sad je samo pitanje dali će im hzzo odobriti kao što je već netko rekao.
    Super, baš mi je drago da se i par Škvorcevki javilo i koliko vidim iskustva su uglavnom dobra.
    Boldani dio mi je sporan.
    Zašto bi se anestezija doplaćivala? I pogotovo FET? Kako HZZO to može ne pokrivati ako je to dio standardnog postupka i time je u državnim bolnicama besplatno tj. pokriveno? Mislim, ja svoju anesteziju ni svoj FET u državnom sektoru nisam doplaćivala.
    Ili ipak pokriva?

  36. #36
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Zečurka

    nova si, i još nisi ušla u zbilju mpo pacijenata u Hrvatskoj. a ta zbilja je tužna. hrvatsko zdrastvo nema novaca i svi pacijenti, tako i mpo pacijenti, jako ispaštaju radi toga.

    mislim da ti Škvorc nije radio stimulirani zato jer mu hzzo za stimulirani plaća oko 8000 kn, što je pak jako mali iznos za odgovoarajuću stimulaciju žena od 39 godina i koja ima amh 5 pmol/L.

    na žalost, to je zbilja.

    tvoje godine i tvoj amh traže stimulirani postupak u kojem će se potrošiti puno ampula lijekova i to mu se ne isplati. jedino je Škovrc od svih privatnika pristao na cjenik hzzo-a. ne znam kakva mu je kalkulacija, ali nije fer ne pružiti najbolje moguće liječenje pacijenticama ako je već pristao na uvjete hzzo-a.

    ako sada ne uspije i budeš opet išla kod Škvorca, inzistiraj na stimuliranom postupku. prije toga odi na konzultacije kod drugih privatnika i pitaj kakvu bi ti i koliku stimulaciju predložili.

    pisale ste puno o ljubaznosti dr i osoblja u toj poliklinici. mene zanima kakve vam stimulacije daje i ima li trudnoća.

  37. #37
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Mada je to sa štednjom prilično moguća varijanta, ne bih ja odmah đonom. Nije rijetkost polustimulacija na niski AMH, dapače. Ali slažem se s Inesz, prije sljedećeg postupka (ako ga bude) ne bi bilo loše otići na konzultacije kod još kojeg privatnika i po mogućnosti mu ne reći kakav protokol si imala ovdje. No, s obzirom na to da sve to iziskuje i para i vremena, nema ti druge nego zaorati po internetu. Za početak, preporučujem temu http://forum.roda.hr/threads/60001-A...ine-i-postupci

  38. #38
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Zečurka je pacijentica kojoj je ovo 2. postupak, 1. polustimulirani. Neće postati mlađa niti će joj se zaliha jajnih stanica povećati. Ona nema vremena za eksprimente, mislim da je zbilja bilo pošteno pacijentici dati punu stimulaciju, pa ako odgovor bude slab onda ići s varijantama polustimulacije.

    Zečurka, jesi li sama kupila femaru?

  39. #39
    mostarka86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    579

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Ona nema vremena za eksprimente, mislim da je zbilja bilo pošteno pacijentici dati punu stimulaciju, pa ako odgovor bude slab onda ići s varijantama polustimulacije.
    Vezano za Ineszin komentar...Tako je meni Poljak uradio. Moj AMH je 2,5. Krenuo je sa stimuliranim postupkom, u kojem sam dobila 4js, 2 oplođene. Naredni postupak je okrenuo na polustimulirani, vraćen 1 embrij, jer jednako loše reagujem sa 30 i 5 ampula. I predložio mi je da ubuduće samo idem na polustimulirane, jer nema svrhe trošiti i novce i zdravlje uzaludno.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    19

    Početno

    Napisala sam cijelu plahtu, ali je nestalo struje pa je sve odj...uhm.

    Ovako, ništa od ovoga postupka. Jedno jajce se pokrenulo, ali kako su bili nezreli, nisu imali snage za dalje. Dakle, ja ne mislim da je problem u blagostim. postupku, jer kao što mostarka kaže, ako je meni amh nizak vjerujem da ni cisterna ljekova tu ne može pomoći. Problem je, čini se meni, u preranoj aspiraciji.

    Vjerujem da se sve vi ovdje bolje kužite u problematiku (meni je ovo prvi postupak ikada), pa pliz komentirajte, ima li smisla aspirirati folikule veličine 15,1x15 i 13,7x8 i onaj po kojem se valjda ravnao je bio 19,1x18. Ako ima kakav link s tom problematikom, molim uputite me, koje veličine su za aspiraciju, pa sama biologica je potvrdila sada da su bili nezreli. I brijem da, ako se i taj jedan jadnik nezreli pokrenuo/oplodio, da onda nije problem u mojim lošim jajcima. Mislim, normalno da sam sada ljuta, ne znam možda griješim, ali čemu trovanje ljekovima, a onda asp nezrelih folikula koji i nemaju šanse.

    Inesz, nisam sama kupila femaru, dobila sam ju tamo.
    Posljednje uređivanje od Zečurka : 16.12.2013. at 13:35

  41. #41
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    To za veličinu folikula sam i ja ispitivala, kad su ok za aspiraciju. Meni je dr rekla da to ovisi - o pacijentu, o lijekovima... Jer da nisu jednake veličine folikuli za pucanje u prirodnjaku i za aspiraciju u stimulaciji.

    Mislim da je meni u postupku femarom i gonal/menopur glavni folikul na dan aspiracije bio nešto sitno iznad 20mm, manji je mislim bio oko 17, i taj nije bio zreo

  42. #42

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    19

    Početno

    Pa vidiš. Mislim da oni pucaju kada stignu do 19, 20 mm prirodno - ali u stimuliranom postupku ne bi smio jedan narasti ogroman a ostali neki zakržljali, trebali bi svi biti podjednake veličine, barem približno. Ako je tvoj bio nezreo na 17mm onda nemam šta razmišljati o tome kakvi su bili ti moji od 15mm, jel. Ja sam bila happy što su izvirila tri, ali nisam gledala kojih su veličina.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    29

    Početno

    Citiraj Zečurka prvotno napisa Vidi poruku
    Pa vidiš. Mislim da oni pucaju kada stignu do 19, 20 mm prirodno - ali u stimuliranom postupku ne bi smio jedan narasti ogroman a ostali neki zakržljali, trebali bi svi biti podjednake veličine, barem približno. Ako je tvoj bio nezreo na 17mm onda nemam šta razmišljati o tome kakvi su bili ti moji od 15mm, jel. Ja sam bila happy što su izvirila tri, ali nisam gledala kojih su veličina.

    ja sam imala sličan slučaj u polustimuliranom,opisala sam par postova prije.mislim da mi trebamo supresiju da zaustavi prijevremeni rad jajnika.meni su to skužili na 1.uzv u Mariboru i odgodili mi cijeli postupak.
    Dakle, meni(38g) je Škvorc predložio prirodni,pa polustimulirani jer je prošlo samo 3mj od full stimulaciji u Mariboru.
    prirodni je prošao ok, folikul punktiran kad je bio 21mm...ali stanica se nije "nešto" pa sam svakodnevno po nekoliko puta razgovarala sa biologom i uvjek je govorio,čekamo,ne gubite nadu...i kad sam ja 4 dan definitivno izgubila svaku nadu i isto kao ti odgađala da ga nazovem,navečer mi javi da ju je ipak ujutro ICSIao i da se počela dijeliti te da dođem sutradan na ET. prije ET me biolog odveo u lab i pokazao mi stanicu pod mikroskopom.Ja sam riknula kad sam ju vidjela...nije bila tako savršen cvijet kao Mariborske,ali je ipak bila živa! na kraju beta 0,9 što me rastužilo ali ipak iskustvo sa biologom Kniweldom mi je zaista vratilo vjeru u medicinu.
    Sad sam krenula u polustimulirani i odmah sam skužila da neće biti ok jer mi je jedan folikul bio velik na UZV 2.dan. Nisam popila ni kutiju klomifena i već sam završila na punkciji samo 1.folikula. bilo ih je još ali su bili cca10mm, pa mi je doktor objasnio da je besmisleno punktirati sve ispod 15mm. sad čekam da vidim kak će se razvijati ova mala.
    ja sam objasnila dr. da nije ok da sam "potrošila" 1 polustimulirani preko HZZO a nisam potrošila ni kutiju klomifena i dobila 1js.Danas mi je dao recept za klomifene da ih kupim i vratim njima, i onda će ovaj postupak voditi kao prirodni.Što mi se čini fer.
    može li mi netko reći na koliko postupaka imamo pravo preko HZZOa?
    Posljednje uređivanje od Nolica : 16.12.2013. at 19:14

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Imas pravo na 2 prirodnjaka i 4 stimulirana.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    19

    Početno

    Citiraj Nolica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam imala sličan slučaj u polustimuliranom,opisala sam par postova prije.mislim da mi trebamo supresiju da zaustavi prijevremeni rad jajnika.meni su to skužili na 1.uzv u Mariboru i odgodili mi cijeli postupak.
    Dakle, meni(38g) je Škvorc predložio prirodni,pa polustimulirani jer je prošlo samo 3mj od full stimulaciji u Mariboru.
    prirodni je prošao ok, folikul punktiran kad je bio 21mm...ali stanica se nije "nešto" pa sam svakodnevno po nekoliko puta razgovarala sa biologom i uvjek je govorio,čekamo,ne gubite nadu...i kad sam ja 4 dan definitivno izgubila svaku nadu i isto kao ti odgađala da ga nazovem,navečer mi javi da ju je ipak ujutro ICSIao i da se počela dijeliti te da dođem sutradan na ET. prije ET me biolog odveo u lab i pokazao mi stanicu pod mikroskopom.Ja sam riknula kad sam ju vidjela...nije bila tako savršen cvijet kao Mariborske,ali je ipak bila živa! na kraju beta 0,9 što me rastužilo ali ipak iskustvo sa biologom Kniweldom mi je zaista vratilo vjeru u medicinu.
    Sad sam krenula u polustimulirani i odmah sam skužila da neće biti ok jer mi je jedan folikul bio velik na UZV 2.dan. Nisam popila ni kutiju klomifena i već sam završila na punkciji samo 1.folikula. bilo ih je još ali su bili cca10mm, pa mi je doktor objasnio da je besmisleno punktirati sve ispod 15mm. sad čekam da vidim kak će se razvijati ova mala.
    ja sam objasnila dr. da nije ok da sam "potrošila" 1 polustimulirani preko HZZO a nisam potrošila ni kutiju klomifena i dobila 1js.Danas mi je dao recept za klomifene da ih kupim i vratim njima, i onda će ovaj postupak voditi kao prirodni.Što mi se čini fer.
    može li mi netko reći na koliko postupaka imamo pravo preko HZZOa?
    Žao mi je zbog tvoje bete. Ma ja ne zamjeram njima ništa, doktor je stvarno susretljiv kao što sam već rekla, i svi su topli i simpa što je isto bitno, a ne da me tamo razbacuju ko po traci. Moje su dvojbe samo oko tih punktiranih stanica, i da li je postupak možda trebalo prekinuti kada se vidjelo da ne rastu ravnomjerno, ali ne mogu još ništa reći konkretno dok ne razgovaram s docom.Više sam općenito ljuta na čitav svijet, mislim da je to normalno.
    Hoćeš li se vratiti k njima nakon NG, ako dobiju ugovor, a ako ga ne dobiju?

  46. #46

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Citiraj Nolica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam imala sličan slučaj u polustimuliranom,opisala sam par postova prije.mislim da mi trebamo supresiju da zaustavi prijevremeni rad jajnika.meni su to skužili na 1.uzv u Mariboru i odgodili mi cijeli postupak.
    Dakle, meni(38g) je Škvorc predložio prirodni,pa polustimulirani jer je prošlo samo 3mj od full stimulaciji u Mariboru.
    prirodni je prošao ok, folikul punktiran kad je bio 21mm...ali stanica se nije "nešto" pa sam svakodnevno po nekoliko puta razgovarala sa biologom i uvjek je govorio,čekamo,ne gubite nadu...i kad sam ja 4 dan definitivno izgubila svaku nadu i isto kao ti odgađala da ga nazovem,navečer mi javi da ju je ipak ujutro ICSIao i da se počela dijeliti te da dođem sutradan na ET. prije ET me biolog odveo u lab i pokazao mi stanicu pod mikroskopom.Ja sam riknula kad sam ju vidjela...nije bila tako savršen cvijet kao Mariborske,ali je ipak bila živa! na kraju beta 0,9 što me rastužilo ali ipak iskustvo sa biologom Kniweldom mi je zaista vratilo vjeru u medicinu.
    Sad sam krenula u polustimulirani i odmah sam skužila da neće biti ok jer mi je jedan folikul bio velik na UZV 2.dan. Nisam popila ni kutiju klomifena i već sam završila na punkciji samo 1.folikula. bilo ih je još ali su bili cca10mm, pa mi je doktor objasnio da je besmisleno punktirati sve ispod 15mm. sad čekam da vidim kak će se razvijati ova mala.
    ja sam objasnila dr. da nije ok da sam "potrošila" 1 polustimulirani preko HZZO a nisam potrošila ni kutiju klomifena i dobila 1js.Danas mi je dao recept za klomifene da ih kupim i vratim njima, i onda će ovaj postupak voditi kao prirodni.Što mi se čini fer.
    može li mi netko reći na koliko postupaka imamo pravo preko HZZOa?
    Po mom mišljenju dr. je krivo postupio ,trbao je žrtvovati taj veliki folikul a pustiti ove koji su bili 10 mm da rastu i punktirati njih,no to je moje mišljenje nastalo iz iskustva dosadašnjeg,nažalost dugotrajnog liječenja..Sretno..

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    29

    Početno

    Citiraj nina977 prvotno napisa Vidi poruku
    Po mom mišljenju dr. je krivo postupio ,trbao je žrtvovati taj veliki folikul a pustiti ove koji su bili 10 mm da rastu i punktirati njih,no to je moje mišljenje nastalo iz iskustva dosadašnjeg,nažalost dugotrajnog liječenja..Sretno..
    kako to misliš...pa jel nebi "veliki" ovulirao a ostali propali da je pustio još koji dan?

  48. #48

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    29

    Početno

    Citiraj Zečurka prvotno napisa Vidi poruku
    Žao mi je zbog tvoje bete. Ma ja ne zamjeram njima ništa, doktor je stvarno susretljiv kao što sam već rekla, i svi su topli i simpa što je isto bitno, a ne da me tamo razbacuju ko po traci. Moje su dvojbe samo oko tih punktiranih stanica, i da li je postupak možda trebalo prekinuti kada se vidjelo da ne rastu ravnomjerno, ali ne mogu još ništa reći konkretno dok ne razgovaram s docom.Više sam općenito ljuta na čitav svijet, mislim da je to normalno.
    Hoćeš li se vratiti k njima nakon NG, ako dobiju ugovor, a ako ga ne dobiju?
    ja sam isto jako zadovoljna...nemam baš previše iskustva ali dovoljno da znam kako def.ne treba izgledati odnos dr. - pacijent
    ne vjerujem da će dobiti nove ugovore, jer koliko se meni čini HZZO svaki put sa drugom klinikom potpisuje ugovore. mislim da su samo Cito imali više puta valjda da bolje pokriju jug HR.
    ako bude trebalo, razmišljam ići i privatno kod njih.Dvojba mi je MB ili oni,ali moram priznati da mi je odnos puno bolji u Škvorcu, a biolozi su im predivni i JAKO mi ulijevaju povjerenje.
    no prvo moram otići po tu "debelu" nestrpljivicu koja je požurila i zaznula ostale folikule

  49. #49

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    19

    Početno

    Citiraj nina977 prvotno napisa Vidi poruku
    Po mom mišljenju dr. je krivo postupio ,trbao je žrtvovati taj veliki folikul a pustiti ove koji su bili 10 mm da rastu i punktirati njih,no to je moje mišljenje nastalo iz iskustva dosadašnjeg,nažalost dugotrajnog liječenja..Sretno..
    hhmm, ali ne bi li "debeli", ako bi ovulirao time uništio i ove manje? Čemu bi onda služila štoperica? Sry ak ispitujem gluposti, ali fakat me sada zanima.

    Citiraj Nolica prvotno napisa Vidi poruku
    ne vjerujem da će dobiti nove ugovore, jer koliko se meni čini HZZO svaki put sa drugom klinikom potpisuje ugovore.
    Meni se čini da to tko će dobiti više ovisi o tome koja od klinika pristane na hzzov divan cjenik Kako stvari idu, neće ugovor dobiti nitko.

    I sretno Nolice

  50. #50
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Citiraj Nolica prvotno napisa Vidi poruku
    kako to misliš...pa jel nebi "veliki" ovulirao a ostali propali da je pustio još koji dan?
    A kod mene, mi smo hvatali ovaj veći jer dr nije htjela čekati još par dana da manji narastu (1 veći je bio i 2 manja). Jer mi onda punkcija padne prekasno, i prođe mi optimalno vrijeme implantacije. I kad smo se tako požurili, dobili smo 1 js i evo primilo se. Punkcija je bila školska na 14dc, a inače su bile na 17-18 dc. Meni i uz stimulaciju sporo rastu folikuli

Stranica 1 od 71 1231151 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •