Stranica 3 od 71 PrviPrvi 123451353 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 3542

Tema: Potpomognuta u privatnim klinikama

  1. #101
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Da, svi uzv idu u cijenu

    Kako misliš preko HZZO? To kod privatnika koji imaju HZZO Ugovor (Škvorc, iako ne znam jel još ima)? Ako ide preko HZZO-a, ne plaća se ništa

  2. #102

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    škvorc je imao ugovor s HZZO do 31.12., sad koliko znam nema nitko.

  3. #103
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Mislim da misli na "običan" HZZO-sponsored postupak, u državnoj klinici... svejedno, ako HZZO plaća, plaća sve, i lijekove.
    Sadie, ako financijski ne možeš izdržati isključivi privatluk možeš kombinirati, ono- dok čekaš red u državnom odradiš postupak privatno (i naravno nadaš se da ti sljedeći neće ni trebati )

  4. #104
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Da, to sam misllila, bolnice tipa VV i slično.

    Hvala na savjetu, Argente. Mislim da ću izdržati cijene kod privatnika. Ponovni postupak je jeftiniji i sad kad smo krenuli tu di jesmo, ne bih htjela mijenjati bolnicu i osoblje.
    Naravno, nadam se da će upaliti iz prve i da ću upoznati svoje blizance krajem godine.

  5. #105
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Kako to misliš da je ponovni postupak jeftiniji, daju neki popust ili...?

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Kako to misliš da je ponovni postupak jeftiniji, daju neki popust ili...?
    Sadie, ovo i mene zanima!!! u kojoj se poliklinici liječiš?

  7. #107
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Možda sam krivo shvatila cjenik - http://www.betaplus.hr/cijene/mpo-cjenik.html.
    U drugom pokušaju nema lijekova, pobiranja js, uzv-a, pa bi bar zbog toga sve trebalo biti jeftinije.

  8. #108
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Hm, sad si me malo izgubila? Jel imaš možda smrznute embrije? Ako da, plaća se samo FET (krioembriotransfer)

    Ako nemaš ništa smrznuto, ideš opet ispočetka - uzv, lijekovi, punkcija i sve što ide s time. I svaki novi takav pokušaj se isto plaća

  9. #109
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Aha, pod "ponovni postupak" misliš onaj sa zaleđenim embrijima?
    Čisto informativno, to je uobičajeno računati kao isti postupak, ne financijski nego pravno - stimulacija, svježi i svi FET-ovi proizašli iz njega. Imat ćeš UZV-e i tada, naravno, pod uvjetom da dođeš do njega (zapravo manji dio parova dobije dovoljno kvalitetnih embrija za smrzavanje). Navijamo za uspjeh iz svježeg i reprizu uspjeha iz "ponovnog"

  10. #110

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Pa i nije tako strasno, mislim je..ali sam mislila da sve posebno naplacuju, vidjela sam i da daju 20 % popusta na zdr.djelatnike, mozda to vrijedi i za postupak.. nego lijekovi su stvarno skupi.. Ne mislim jos u privatnu kliniku nego me zanima cisto informativno.. Hvala cure na info..

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    u mpo-u nema popusta, cijena je za sve ista

  12. #112
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ma vatra vjerojatno misli na to da u Betplus cjeniku to piše. Ali istina, ne na onom dijelu za MPO, nego za standard stvari

  13. #113

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    da da na stranicama Betaplus pise... a jbg
    mozda za prvi pregled?
    nema veze...nadam se da necu trebati ici privatno..

  14. #114
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Podsjetnik za zaboravne, poticaj za neodlučne:
    http://forum.roda.hr/threads/84111-v...ODA-neplodnost

  15. #115
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Cure, dečki - tko još nije vidio, tko je zaboravio, tko je u mogućnosti:

    http://forum.roda.hr/threads/84150-T...nosti-donacije

    Hvala

  16. #116
    Hoću bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    217

    Početno

    Ima li kakvih novosti vezano za Dr.R ako itko zna.

  17. #117
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj Hoću bebu prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li kakvih novosti vezano za Dr.R ako itko zna.
    Ovo i mene zanima. Jel se netko čuo s njim u zadnje vrijeme? Jel radi postupke?

  18. #118
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    Mislim da ne. Nazovite Vili i trazite ga na telefon, pa znate sicher.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    pozdrav svima....
    trebala bi malu pomoc od onih koje imaju blago povisen tsh....
    tsh mi je 4.79 (0.27-4.20)
    t3 1.95 (1.30-3.10)
    t4 145 (66-181)

    uskoro se spremam na mpo ( van hrvatske) pa bi trebala ovdje suradjivati radi folikulometrije i sad ove terapije za tsh s reproduktivnim endokrinologom.
    imate kekvu preporuku gdje da se obratim....vezano za zagreb

  20. #120
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    LaraLana, obrati se dr.Radončiću u polikliniku Vili, super je i za štitnjaču i za odraditi folikulometrije.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    ljube hvala ti puno na brzom odgovoru

  22. #122
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj boogie woogie prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ne. Nazovite Vili i trazite ga na telefon, pa znate sicher.
    Evo informacija. Dakle dr. za sada još ne radi postupke ali je praktički već pred zaključenjem dogovora i kroz kojih par tjedana starta s postupcima na jednoj novoj lokaciji.

  23. #123
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    pa gdje seli naš vitez
    odaj tajnu M@tte

  24. #124
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    pa gdje seli naš vitez
    odaj tajnu M@tte
    Ne znam, nije mi htio reći ništa konkretnije, samo da bi kroz par tjedana trebao startati....

  25. #125
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Citiraj M@tt prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, nije mi htio reći ništa konkretnije, samo da bi kroz par tjedana trebao startati....
    dakle, čekamo

  26. #126
    Hoću bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    217

    Početno

    m@tt Super i hvala za info...idem ja u vili kod nje ovaj tjedan.

  27. #127
    Hoću bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    217

    Početno

    njega

  28. #128

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    M@tt,kad ces imati info gdje ce raditi,please javi

  29. #129
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    ja sam vec bila u Viliju, pa sad u Beti zbog njega, i biologica tamo mi se jako svidja, i da budem iskrena mislim da je u mom slucaju ona vaznija, tako da ja ostajem u beti. Meni je i doktorica D jako dobra.

  30. #130
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Evo Betaplus stavila statistiku za 2013.godinu

    http://www.betaplus.hr/arhiva-vijest...13-godinu.html

  31. #131
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    aaaa super hvala Vrci, beta ima izvrsnu statistiku, i meni se jako svidjaju, od sestara koje su strasno drage, preko biologice koja je odlicna i dr D samo poznajem, isto izvrsna. Nadam se da cu i ja uci u ovih 50% uspjesnih iz FET-a!

  32. #132
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    I meni je super u Beti. Istina da sve to košta privatno (samo lijekovi su me koštali 4000), ali vrijedi. Ja sam kod dr B-a i samo njega znam, super mi je, kao i ostalo osoblje.
    Držim figice da uđeš u tih 50%. Ja danas idem vidjeti kako napreduju "dječica" i na transfer.

  33. #133
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Evo Betaplus stavila statistiku za 2013.godinu

    http://www.betaplus.hr/arhiva-vijest...13-godinu.html
    moram primjetiti da im je zanimljiva statistika
    evo npr. zanima me ovih 100% kod prirodnih ciklusa do 37god. imali su 10 aspiracija, 3 transfera i 3 trudnoće i to je 100%; a mene zanima šta je sa ovih 7 koji nisu dočekali transfer. zašto to ne ulazi u statistku?
    zapravo to je statistika uspješnosti po ET a ne uspješnost liječenja potpomognutom oplodnjom.

  34. #134
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Da Bluebella, ovo je uspješnost po transferu a ne po započetom postupku, zato i jesu ovako dobre brojke

  35. #135
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    Da Bluebella, ovo je uspješnost po transferu a ne po započetom postupku, zato i jesu ovako dobre brojke
    ako se malo bolje ne pogleda lako se daš zavarati, pogotovo ako se ne kužiš u tematiku.
    ne znam kakva je praksa po drugim klinikama što se tiče objave rezultata, ali meni je neprihvatljivo da tih 7 koje nisu došle do transfera ne ulaze u nikakvu statistiku. pa i tih 7 parova je bilo u postupku, i oni moraju biti dio statistike. npr bilo bi u redu obaviti uspješnost po ET i ukupnu uspješnost po svim postupcima za određenu skupinu.

  36. #136
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    ako se malo bolje ne pogleda lako se daš zavarati, pogotovo ako se ne kužiš u tematiku.
    ne znam kakva je praksa po drugim klinikama što se tiče objave rezultata, ali meni je neprihvatljivo da tih 7 koje nisu došle do transfera ne ulaze u nikakvu statistiku. pa i tih 7 parova je bilo u postupku, i oni moraju biti dio statistike. npr bilo bi u redu obaviti uspješnost po ET i ukupnu uspješnost po svim postupcima za određenu skupinu.
    Oni kazu vrlo jasno da je uspjeh po transferu. Mislim da je to jako bitno jer govori o kvaliteti manipulacije stanicama i kvaliteti biologa i labosa, a ne tipa da imas 7 stanica i na kraju 1 embrij. Isto tako govore o tome kakva je kvaliteta tih smrznutih embrija, jer to se sve placa, i smrzavanje i FET. Oni ocito samo vitrificiraju dobre embrije, a ne ko u nekim klinikama, sve i svasta i uspjeh po transferu je bijeda, al bitno da su oni "odradili posao". Isto tako u Beti kazu da je uspjeh para (bar su meni rekli) oko 30-40%, da od 3 para 2 para odu iz postupka bez bebe.

  37. #137
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Svakako je BetaPlus radi transparentnosti trebala izraziti i uspješnost po započetom postupku, ne samo po embriotransferu.

    Pohvalno je svako objavljivanje statistika naših mpo klinika, pa čak i u ovakvom nepotpunom obliku.

    Mada, ne mogu se oteti dojmu da je BetaPlus namjerno izostavila statistiku po započetom postupku jer su tada brojke uspjeha puno niže i da ovako prezentirana nepotpuna statistika djeluje kao jedna vrsta samoreklame za nepažljive ili neupućene.

    Isto tako, kod određenih postupaka radi se o malom brojčanom uzorku tako da je izračunata uspješnost statistički nepouzdana. Evo, npr:

    -IVF/ICSI za žene mlađe od 37 godina-svega 3 embriotransfera-3 trudnoće i uspješnost od 100%, kolika bi uspješnost bila da su imali 100 embriotransfera?

    ili

    kod FET.a za žene od 38-41 godinu-od 3 FET-a 1 trudnoća i uspjeh od 33 %; zanimljivo bi bilo popratiti kolika bi bila uspješnost FET.a u ovoj dobnoj skupini da su imali 150 embriotransfera iz kriopohrane

  38. #138
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Potpis na Bluebellu i Inesz!

    Inace, ja cinim 33,33% od ovih 100% iz prirodnjaka

  39. #139
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    evo primjera zbirnog izvještaja o uspješnosti mpo za 451 američku kliniku za 2011:

    http://nccd.cdc.gov/DRH_ART/Apps/Nat...aryReport.aspx
    tko hoće pogledati, može vidjeti kako detaljno se izvještava o uspjehu mpo postupaka.

    evo samo jedan primjer:

    -za žene mlađe od 35 godina po ciklusu (analizirano je 42 000 započetih ciklusa) bilo je 46, 1% trudnoća i 40 % je ciklusa imalo je živorođeno dijete/djecu

    -za žene od 41 do 42 godine po ciklusu (analizirano je 10 700 započetih ciklusa) bilo je 19% trudnoća i 12 % ciklusa imalo je živorođeno dijete/djecu

    Uspjeh liječenja mpo-a predastavlja živorođeno dijete. Na žalost BetaPlus je i za 2012. godinu dala izvještaj o uspješnost bez postotka žiovrođene djece (ako griješim molim da me se ispravi). Djeca koja će se roditi iz postupaka za 2013. još nisu sva rođena, pa smatram da su trebali pričekati dovršenje svih trudnoća iz postupaka koji su obavljeni u 2013. i objaviti broj živorođene djece.

  40. #140
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    ma cure, ne treba uvijek sve ni kritizirati, moze se nekad nesto nase i pohvaliti. Hrvatska je mala zemlja, a mala poliklinika Beta ima 140 postupaka godisnje. Ovaj link "za usporedbu" je americki nacionalni skor sa 40 000 postupaka.
    Kod Bete su svi brojevi dani u tablici, pa si mozemo dalje sami preracunavat. dakle od 140 aspiracija bilo je 127 transfera od toga 49 trudnoca, znaci po aspiraciji 32% uspjesnost, po transferu 38%. A po postupku, koliki je % onih koji uz stimulaciju nisu imali ni aspiraciju jedne jedine stanice? mozda par %. Onda opet to nije po postupku, jer je postupak transfer svih embrija i FET-a, znaci opet nova brojka.
    Za prirodnjake lijepo pise koliko ih ima, pa sta bi sad beta trebala, ne objavljivat nista dok ne nakupe 10 000 postupaka?

    Beta ima objavljene rezultate za 2012 i 2013, jos 100 godina rada i doci ce i oni na 10 000

  41. #141
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    btw. Ginger ja se upravo nadam da i ja cinim ovih 50% uspjesnih iz FET-a!!!!

  42. #142
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Je, svaka čast Betiplus što daju podatke, to stoji. Ali stoji i činjenica da ljudima velika brojka bljesne, rijetki su boogie ovakvi kao ti kojima je statistika hobi, meni je npr. to totalna tlaka i uvijek čekam kada će se javiti Kadauna ili Inesz s gotovim izračunom a ja se kao, nešto kužim u materiju.

  43. #143
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Je, to je bez zivorodjene djece
    Ja im recimo nisam javila da sam rodila, javila sam samo svom doktoru koji vise nije tamo
    Uosatalom, nisu ni rodjena jos sva djeca iz postupaka prosle godine

  44. #144
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    imate pravo, ja se malo zaboravim pa mislim da se podrazumijeva da je svima jasno kao meni koja imam doktorat znanosti, i sto bi se reklo ovo je "right up my alley", pa se uzivim
    Necete se ljutit

    Da li VV ili Vg ili neke drzavne bolnice imaju gdje svoje statistike objavljene?
    Ono sto se malo vidjelo iz malog uzorka prijenosa blastica i morula je bilo zbilja bijedno, nekih 10-15% uspjeha po blastici/moruli. Jel to reflektira drzavne bolnice?

  45. #145
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ne kuzim kakve veze ima tvoj doktorat s tim i kaj je tebi jasno, a nama ostalima nije

  46. #146
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    da, ovo moje definitivno zvuci jako arogantno. sorry na tome, odgovarala sam na Argentin post i htjela sam opravdati svoju reakciju, a ispalo jos gore. poops.
    veza je sto je meni nacin na koji Beta pokazuje svoje podatke jasan, tako bi mozda i ja pokazala. imaju mali uzorak od svega 150 ciklusa, a iako pola tih brojeva nisu statisticki relevantni, jasno je (opet kazem meni) iz tablice i apsolutnih brojeva da rezultate treba uzeti sa zrnom soli, dakle ne kao neku apsolutnu istinu. Imaju sta imaju, to stave na stranicu svake godine i po meni je ok. Opet kazem, po meni, jer se s time srecem svakodnevno, moj posao je vrlo slican i biologica koja je to radila (pretpostavljam koja) mi ne treba objasnjavat dodatno sta bi ta tablica trebala znaciti. (opet reakcija na ARgentin post, gdje ona kaze malo tko ce preracunavat brojeve) Rezultati su polovicni.

  47. #147
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj boogie woogie prvotno napisa Vidi poruku
    Isto tako govore o tome kakva je kvaliteta tih smrznutih embrija, jer to se sve placa, i smrzavanje i FET. Oni ocito samo vitrificiraju dobre embrije, a ne ko u nekim klinikama, sve i svasta i uspjeh po transferu je bijeda, al bitno da su oni "odradili posao".
    boogie woogie, odakle ti informacija da se u ostalim kinikama zamrzava sve i svašta?
    Ako si mislila na klinike i poliklinike u RH to baš i nije točna informacija.

  48. #148
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    Citiraj ljube prvotno napisa Vidi poruku
    boogie woogie, odakle ti informacija da se u ostalim kinikama zamrzava sve i svašta?
    Ako si mislila na klinike i poliklinike u RH to baš i nije točna informacija.
    u nekim klinikama tj drzavnim bolnicama (ne u privatnim poliklinikama!!).... informacija mi s ovog foruma. nadam se da nije tocna!
    Posljednje uređivanje od boogie woogie : 11.03.2014. at 16:09

  49. #149
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Svakako je BetaPlus radi transparentnosti trebala izraziti i uspješnost po započetom postupku, ne samo po embriotransferu.

    Pohvalno je svako objavljivanje statistika naših mpo klinika, pa čak i u ovakvom nepotpunom obliku.

    Mada, ne mogu se oteti dojmu da je BetaPlus namjerno izostavila statistiku po započetom postupku jer su tada brojke uspjeha puno niže i da ovako prezentirana nepotpuna statistika djeluje kao jedna vrsta samoreklame za nepažljive ili neupućene.
    X

    nejasno mi je kako je definirana trudnoća u tablici... da li se radi o pozitivnoj beti ili kliničkoj trudnoći?
    kasnije se spominje ukupan postotak kliničkih trudnoća "u ovom trenutku", pa ako mi netko zna objasniti...


    Citiraj boogie woogie prvotno napisa Vidi poruku
    Da li VV ili Vg ili neke drzavne bolnice imaju gdje svoje statistike objavljene?
    Ono sto se malo vidjelo iz malog uzorka prijenosa blastica i morula je bilo zbilja bijedno, nekih 10-15% uspjeha po blastici/moruli. Jel to reflektira drzavne bolnice?
    bolnice ne objavljuju svoje statistike. a zašto ne...prije nekih godinu dana je meni Kadauna lijepo i opsežno odgovorila na ovo pitanje, vrijedilo bi ga iskopati negdje

  50. #150
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Glede smrzavanja svega po državnim bolnicama, to se prije radilo na VV (drugi nisu ni smrzavali...Petrova?), otud i gomila neiskorištenih embrija. Različite su teorije zašto je tome bilo tako - svjetonazor, pa u još davnije doba se još nije kultiviralo blastice, itd. da ne lamentiram o vremenu kojem nisam osobno svjedočila; sada više nije tako. Trenutno nisu jasni naputci kada i što smrzavati, ali većina klinika ide na blastice. A među blasticama neće onda smrzavati svaku bljuzgu, vjerojatno.

    Na bolnice Roda već godinama vrši pritisak da isporuče statistike...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •