Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
Kako li je lijepo ovo čitati!
Jesi ti odlučila koliko će ih bit vraćeno?
Ja sam dosta newbie u postupcima. Nedavno naučila što je FET a danas ću što je ET.
I meni je ovo prvi mpo postupak. Prvi pa ICSI jer sam u ove vode tek u 40-oj uplovila. Isto tako sam prvih tjedana na forumu stalno googlala skracenice.

Da, muz i ja smo odlucili da mi danas vrate 2, ali tek nakon smo vidjeli sliku i nakon sto nam je doktorica objasnila.
Nakon punkcije smo nas dvoje pricali kako bi bilo najbolje i zakljucili da ne mozemo pravit racun bez krcmara dok ne znamo ni kako se razvijaju ni koliko cemo ih uopce jos i zateci na dan ET. Kad bi sve bilo idealno, mi bismo ih vracali jedan po jedan, da svakom damo vlastitu sansu, jer su viseplodne trudnoce rizicnije, cesce zavsavaju spontanim pobacajima.
Od ova dva koja smo vratili, jedan je najbolji od svih 5, a drugi je isto osmostanicni, ali manje pravilan. Doktorica je rekla da se ako ga ostavimo u kulturi, vjerojatno nece nastavit dijelit do 5-og dana, a kod mene mozda ipak uspije.
Objasnila nam je da je svim zamecima bolje u maternici nego u kulturi i da se stadij blastociste za ET ceka samo kad je vise kvalitetnih zametaka. Ovi nasi, veli ona, nisu najbolji kvalitet, ali su dovoljno dobri da bi mogli uspjeti. Zato smo radili ET danas, a ne prekosutra, da se ne bi nedaj Boze dotad prestali razvijat u kulturi.
Ja sam skinula sa Wikipedie sliku jednog osmostanicnog embrija, da bas vidim kako izgleda taj koji ima najbolji kvalitet i mozda jesam pristrasna, ali meni jedan od ova dva vracena i ovaj koji ostaje da se razvije do blastociste izgledaju dosta slicni onom wikipedijskom. A valjda su svakoj majci njena djeca lijepa pa makar bila i osmostanicne mrve.
Inace, slika svih pet je na otpusnici i malo malo pa ih gledam sva raznjezena.