Stranica 54 od 71 PrviPrvi ... 444525354555664 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,651 do 2,700 od 3542

Tema: Potpomognuta u privatnim klinikama

  1. #2651
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Frixie - ako se ne zelis dugo bakćati sa AIH-om Odi kod Škvorca, on ce ti dati i konkretnu stimulaciju, a u bolnici dok te naruče i dok skupiš sve nalaze pa se opet moras naruciti Itd zna se odužiti. Bar se meni oduzilo. Plus dugo čekanje za folikulometrije i to sve, da sad idem isla bi privatno na to kod Škvorca... ne bi morala toliko bolovanja uzimati i izostajati s posla.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #2652
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Micek, meni AIH ne koristi ...

    Savjet je bio za forumašicu koja bi trebala prije IVF-a obavljati AIHove, a u nedoumici je gdje i kako. Plaćanje, ne plaćanje, čekanje, godišnji ...

  3. #2653

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    86

    Početno

    Da, tako nekako i ja razmisljam sve vise
    Ako odem u drzavnu, pitanje kad cu doci na red za informativni razgovor, a onda i za AIH.

  4. #2654
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Citiraj Frixie prvotno napisa Vidi poruku
    Micek, meni AIH ne koristi ...

    Savjet je bio za forumašicu koja bi trebala prije IVF-a obavljati AIHove, a u nedoumici je gdje i kako. Plaćanje, ne plaćanje, čekanje, godišnji ...
    Eto onda je odgovor za nju


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #2655

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Inesz hvala puno na info.

    Ako je tako, zašto onda Beta navodi da naplaćuju smrzavanje i FET?? Baš ću ih pitati.

    Vidjeh da su dobili i 10 postupaka u punoj stimulaciji.

  6. #2656

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Citiraj November prvotno napisa Vidi poruku
    Inesz hvala puno na info.

    Ako je tako, zašto onda Beta navodi da naplaćuju smrzavanje i FET?? Baš ću ih pitati.

    Vidjeh da su dobili i 10 postupaka u punoj stimulaciji.
    I ja sam to vidjela, pa ne znam da li je to novo ili je uvijek tako pa daju blagu pod punu stimulaciju... a i to sa zamrzavanjem i fetom mi nema smisla da se kod njih placa a kod Škvorca ne, treba pitati... I razlika u broju postupaka je 10 puta u odnosu te dvije klinike
    Posljednje uređivanje od mala-bebica : 05.07.2017. at 16:19

  7. #2657
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Joj pitao je netko prije nekog vremena, pisalo se tu, ali zaboravila sam objašnjenje

    A klinike se same prijavljuju za koliko postupaka žele, očito Beta manje planira raditi preko hzzo-a, kao i inače

  8. #2658

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Da, pretpostavljam da je to razlog, sami odlučuju sto i kako žele.

  9. #2659

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Frixie, kada je Skvorc na godišnjem, cijeli 7. i cijeli 8. ili? Kada se vraca?

  10. #2660

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    86

    Početno

    Škvorc radi od 15.8.

  11. #2661
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Ne znam kad ide, al posle Gospe je u poliklinici. Znači, posle 15.08. on starta s poslom.

    Ne znam kak je Dubovečak s g.o.

  12. #2662
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Meni je rekao da ga zovem iza 20.8

  13. #2663

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Hvala!
    Znate li cure, koji su i kakvi su embriolozi u Skvorcu i Beti?

  14. #2664
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    http://www.betaplus.hr/djelatnici-i-...jisi-drsc.html

    Iz bete, meni je jako simpaticna i pristupacna, kao i strucna

  15. #2665
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Kod Skvorca trenutno tko uleti koliko sam ja skuzila jer je njegova na porodiljnom.

  16. #2666
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Kod Škvorca su Stanić (Repromed) i Gabrijela (Petrova), Sonja se treba vratiti s porodiljnog (ako već i nije).

    Oboje su pristupačni i sve lijepo objasne, bez požurivanja.

  17. #2667

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Hvala vam!

  18. #2668
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Citiraj Jolica30 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je rekao da ga zovem iza 20.8
    Možda radi rasporeda ... ne znam ... ja imam dogovor da zovem posle 15.08.

    Kak ćeš biti s ciklusom tad? Ideš u stimulaciju s novim ciklusom?

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.betaplus.hr/djelatnici-i-...jisi-drsc.html Iz bete, meni je jako simpaticna i pristupacna, kao i strucna
    Draga, nešto se pričalo da je Sanja išla ili završila neko predavanje za PGD, znaš li ti što više o tom.

  19. #2669
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ne znam, znam da su objavili na fejsu da ima neku diplomu/certifikat, ali ništa dalje

  20. #2670
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Frixie ciklus bi mi trebao pasti oko 3.9 i rekao je da zovem odmah iza 20.8 jer je guzva velika pa da ne ostanem bez termina. Ja idem u stimulaciju sa elonvom opet. Kako tebi pada ciklus?

  21. #2671
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    20.08. je nedjelja, pa se valjda vraća s GO u ponedjeljak taj. 15.08. je utorak, ne vjerujem baš da bi došao usred tjedna

  22. #2672
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    vrci ja se uvijek posle g.o. vraćam na utorak/srijedu ... možda i dr. tako voli

    jolica nadam se da ću taman biti negdje na pol ciklusa, da mogu s novim ciklusom (posle 22.08.) startati za FET s estrofemom i decapeptylom. Imamo još dvije blastice smrznute. A ako se ne uspijem ubaciti, onda me čekaju u 9 mj.

    Meni je elonva odgovarala u kombinaciji s puregonom, ali kad sam išla s većim brojem antralaca u stim. Kad sam išla s 3-4 - fijasko. Prije treće stim. sam bila i 3 mjeseca na pilulama, možda je i to pomoglo.

  23. #2673

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Imam termin za konzultacije u Beti+ u kolovozu za postupak na teret HZZO-a, znate li da li me oni vec tada mogu staviti za u postupak kroz 2-3mj? Jer sam tek bila u stimulaciji pa ne bi odmah išla a prirodni mi nije opcija jer se bojim pucanja folikula i sl.a imam visoke troskove puta pa da ne riskiram bas toliko.
    Posljednje uređivanje od mala-bebica : 13.07.2017. at 21:01

  24. #2674
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Da, dogovoriš s njima i oni te tad stave u hzzo kvotu. Ja sam isto mislim čekala dva ciklusa radi ciste i pilula, nije bilo problema

  25. #2675

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Da, dogovoriš s njima i oni te tad stave u hzzo kvotu. Ja sam isto mislim čekala dva ciklusa radi ciste i pilula, nije bilo problema
    Super, hvala na odgovoru!
    Ti si uspjela preko HZZO-a ili o svom trosku?

    I jos nesto, ako neka od vas zna, zanimame smještaj sto blize Beti+ i naravno sto povoljnije, pa ako neka zna neka mi javi, moze i u inbox

  26. #2676
    MachuPicchu77 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    86

    Početno

    Drage forumasice,
    nova sam u MPO svijetu i nadam se da cu na ovim stranicama naci podrsku i pomoc, a mozda i nekoga tko prolazi kroz slicno iskustvo.

    Imam 40 godina i ovakav hormonski status: AMH 2.57 pmol/L, FSH 8.52 mIU/mL, TSH 2.36 mIU/L, LH 3.44 mIU/mL, ESTRADIOL 136.9 pmol/L, PROLAKTIN 359 nIU/ml, TESTOSTERON 2.49 nmol/L, VITAMIN D (25-OH) 140.1 nmol/L, sve radjeno 3 dc.

    Muz ima 38 godina i oligoasthenozoospermiu, vitalnost spermija mu je ispod granicne vrijednosti.

    Pretrage smo napravili u BetaPlus poliklinici i tu se sad spremamo u IVF, odnosno ICSI postupak, koji nam je prvi MPO postupak u zivotu, jer smo tek u zadnjih 7-8 mjeseci poceli ozbiljno shvatati neplodnost. (Inace, u braku smo 5 godina i nikada nismo koristili kontracepciju. Nemamo djece)

    Doktorica me planira staviti na kratki protokol sa Elonvom i Decapeptylom, a 10 dana prije menstruacije 2x2 mg Estrofem tbl. Preporucila mi je da sa njihove stranice skinem i procitam Prirucnik za IVF i da ju slobodno pitam sve sto me zanima. Zakazala mi je nulti ultrazvuk za tri tjedna, tj 23.8., dotad bih vec trebala ispiti Estrofem. I ja sada citam Prirucnik, pokusavam se pripremiti za ono sto nas ceka, ali bas ne nalazim objasnjenje kako djeluju te Estrofem tablete, zasto se daju prije stimulacije.
    Zna li netko?
    Jos bih voljela da mi se jave cure koje se pokusale popraviti kvalitet jajnih stanica uzimajuci vitamin D i DHEA, ako ima takvih na forumu. Moja doktorica mi je preporucila uzimanje 75 mg DHEA dnevno bar 4 mjeseca prije postupka, poslusala sam. Ima li jos netko iskustvo sa DHEA? Je li pomoglo kod implantacije?

  27. #2677
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Ovaj estrogen prije u ciklusu prije stimulacije mi vuče na estrogen priming protokol kod cura s nižim AMH. Da umiri jajnike, da "smiri" antralce, da kasnije rastu ujednačeno, da ih pripremi za stimulaciju.
    DHEA nema veze s implanatcijom, on se uzima za kvalitetu js.

    Ja sam bila na Elonvi, al uz dodatak Puregona. Ideš kod dr. D?

  28. #2678
    Marlo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj jelena30 prvotno napisa Vidi poruku
    MM ima op.azzo radio je biopsiju na Merkuru i zamrznuli 9 slamčica ostalo još 6
    za biosiju je čekao mjesec dana unutar kojih je obavio preglede koji su potrebni za svaku operaciju

    Pozdrav,
    ja upravo istažujem operativne zahvate za dobivanje sjemena jer je mom muzu 97% sjemena abnormalno, volumen je mali, titravi su i uglavnom na mojih 5 izvađenih oplodila se 1 u prošlom postupku, a u zadnjem od 7 izvađenih su se oplodile 2 (jedna doživjela 4ti dan stadij morule, ali se nije ulovila). Doktor nam je i dalje preporučio uobičajen IVF jer je cjelokupan broj u ejakulatu oko 2 miliona, ali ja za to ne vidim smisla ako mene stimuliraju, vade mi stanice, vrijeme ide i onda je oplodnja tako losa. Doktor je potvrdio da je sperma iz testisa "mlada" i da ima bolju šansu za oplodnju iako nisu u njoj isključene genetske deformacije koje mogu očekivati u ovakvom spermiogramu.

    Najviše sam naletila na izraze TESE, microTESE i sl. Šta bi od toga bila biopsija? Gdje se ona provodi na teret HZZO-a, a u kojim privatnim klinikama? Da li onda idete i na IFV u Merkur? Zašto ste odlučili tamo? Koje su cijene takvih postupaka? Da li rade prvo bijopsiju da vide ako ima šta, pa zamrznu ili ide paralelno? 9 slamčica znaći da je to dovoljno za 9 IVF-ova?

  29. #2679
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Marlo Evo, ja ću ti reći naše iskustvo i savjete MPO doktora i urologa (MM ima tešku OAT, s par spemija u ejakulatu, svi teške patologije): svaki abnormalan spermij nije nosioc kromosomskih pogrešaka, tako da su nama rekli da probavamo sa svježim spermijima, da ne idemo na biopsiju. Nek nju ostavimo kao krajnji korak. Svaki put nam je rađen ICSI, prvi put smo dogurali do dvije blastice, jedne odlične i druge loše, a drugi put smo dogurali do 4 blastice. Dvije ocijenjene AA i dvije B.

    Jel i vama uvijek rađen ICSI?
    Privatne poliklinike ne rade preko HZZO-a biopsiju, ali se u njih može prenijeti zamrznuto tkivo, ako se kod privatnika obavlja IVF. Privatno je biopsija 7.000kn. Ja sam se puno raspitivala, jer je nama stvarno biopsija ostavljena za napraviti ako nam FET sad ne uspije.
    Ako ćeš raditi u bolnici, preporuka je dr. Dinko Hauptman na Rebru. Kod njega idu stvarno svi muževi koji trebaju, jer on slovi za najboljeg. I nama je dan kao preporuka cura čiji su muževi bili kod njega. Nemojte razmišljati o pokusnoj punkciji da se vidi kaj ima unutra, već idite odmah drito na biopsiju: uzimanje i smrzavanje tkiva. microTESE za sad se ne radi po bolnicama kod nas, iako postoje neka šuškanja da će se raditi na Rebru. Kad, tko zna...
    Ako uzmu 5 komadića tkiva i smrznu npr. 5 ampula, ne znači da će svih 5 ampula biti "puno", jer se može destiti da su piknuli kanalić koji je prazan.

    Kod prebacivanja tog zamrznutog tkiva iz bolnice kod privatnika potrebno je pisati zahtjev povjerenstvu za prijenos tkiva (uvijek se odobri). Urološku obradu ti je muž prošao?

  30. #2680
    KitKat82 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    Citiraj Marlo prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,
    ja upravo istažujem operativne zahvate za dobivanje sjemena jer je mom muzu 97% sjemena abnormalno, volumen je mali, titravi su i uglavnom na mojih 5 izvađenih oplodila se 1 u prošlom postupku, a u zadnjem od 7 izvađenih su se oplodile 2 (jedna doživjela 4ti dan stadij morule, ali se nije ulovila). Doktor nam je i dalje preporučio uobičajen IVF jer je cjelokupan broj u ejakulatu oko 2 miliona, ali ja za to ne vidim smisla ako mene stimuliraju, vade mi stanice, vrijeme ide i onda je oplodnja tako losa. Doktor je potvrdio da je sperma iz testisa "mlada" i da ima bolju šansu za oplodnju iako nisu u njoj isključene genetske deformacije koje mogu očekivati u ovakvom spermiogramu.

    Najviše sam naletila na izraze TESE, microTESE i sl. Šta bi od toga bila biopsija? Gdje se ona provodi na teret HZZO-a, a u kojim privatnim klinikama? Da li onda idete i na IFV u Merkur? Zašto ste odlučili tamo? Koje su cijene takvih postupaka? Da li rade prvo bijopsiju da vide ako ima šta, pa zamrznu ili ide paralelno? 9 slamčica znaći da je to dovoljno za 9 IVF-ova?
    Pozdrav! Mom muzu su radili TESE tj. biopsiju u Vinogradskoj prosle godine u 11.mj. Zahvat je prilicno jednostavan i brzo traje pod lokalnom anestezijom. Oporavak nije dug. Uzorci su zamrznuti u 10 slamcica. Ako te još nešto zanima slobodno mi se obrati. Sretno!

  31. #2681
    Marlo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj Frixie prvotno napisa Vidi poruku
    Marlo Evo, ja ću ti reći naše iskustvo i savjete MPO doktora i urologa (MM ima tešku OAT, s par spemija u ejakulatu, svi teške patologije): svaki abnormalan spermij nije nosioc kromosomskih pogrešaka, tako da su nama rekli da probavamo sa svježim spermijima, da ne idemo na biopsiju. Nek nju ostavimo kao krajnji korak. Svaki put nam je rađen ICSI, prvi put smo dogurali do dvije blastice, jedne odlične i druge loše, a drugi put smo dogurali do 4 blastice. Dvije ocijenjene AA i dvije B.

    Jel i vama uvijek rađen ICSI?
    Privatne poliklinike ne rade preko HZZO-a biopsiju, ali se u njih može prenijeti zamrznuto tkivo, ako se kod privatnika obavlja IVF. Privatno je biopsija 7.000kn. Ja sam se puno raspitivala, jer je nama stvarno biopsija ostavljena za napraviti ako nam FET sad ne uspije.
    Ako ćeš raditi u bolnici, preporuka je dr. Dinko Hauptman na Rebru. Kod njega idu stvarno svi muževi koji trebaju, jer on slovi za najboljeg. I nama je dan kao preporuka cura čiji su muževi bili kod njega. Nemojte razmišljati o pokusnoj punkciji da se vidi kaj ima unutra, već idite odmah drito na biopsiju: uzimanje i smrzavanje tkiva. microTESE za sad se ne radi po bolnicama kod nas, iako postoje neka šuškanja da će se raditi na Rebru. Kad, tko zna...
    Ako uzmu 5 komadića tkiva i smrznu npr. 5 ampula, ne znači da će svih 5 ampula biti "puno", jer se može destiti da su piknuli kanalić koji je prazan.

    Kod prebacivanja tog zamrznutog tkiva iz bolnice kod privatnika potrebno je pisati zahtjev povjerenstvu za prijenos tkiva (uvijek se odobri). Urološku obradu ti je muž prošao?
    Pozdrav Frixie,

    Ne ide do blastice kod nas iako smo zadnji put bili u Pragu jer sam mislila da ce bolji laboratorij / oprema / embrilozi imati bolje rezultate, ali sad sam nekako jako poljuljana sta odluciti za dalje. Tamo su mi rekli da je micro TESE kao najbolji zahvat tj da pokazuje najbolje rezultate pa obzirom da mislim ici mozda jos zadnji put razmatram da idemo na to ali mozda negdje kod nas. Cula sam da to rade na CITO u Splitu i ne znam da li jos negdje u HR?

    Napravili smo sve nalaze osim cistične fibroze i mikrodiletacije Y to sad moramo uzeti uputnice. To muzu daje ljecnica opce prekse?

    Inace svi nalazi su mu ok osim povisenog FSH: 13.9 . Meni je 37, a njemu 41 i ginekolog u Pragu me je dosta ozbiljno upozorio da obzirom na moju dob i njegov spermiogram potencijalni embriji imaju izrazito velike sanse imati neku genetsku gresku koje ce tijelo odbaciti kao pobacaj ili moguce ce djete biti bolesno. Ful me to uzdrmalo, kad si pomislim naspram svih malih sansi i ako dobjem pozitivnu betu necu moc prestat strahovat. Predlozio je genetsko analiziranje embria, ali do njih nismo dosli

    Koliko puta ste vi sve skupa bile na IVF-u, meni je ovo 4ti stimulirani ( na drugom stimuliranom sam dobila bebu sad pokusavamo drugo ) i pitam se kad je vrijeme za odustati.


    Hvala @KitKat82, osim samog zahvata kakav vam je bio rezultat? Kakv spermiogram, a kako su prosli postupci sa spermom iz slamcica? To se vadi prije nego si ti na stimulaciji? Pa kad se vidi kakav je rezultat biopsije se odlucuje ici ili ne na IVF?

  32. #2682
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Meni je 38, mužu 32, inače njegova dijagnoza je mikrodelecije y kromosoma. Pretragu smo radili na Rebru, nalaz se čeka 2 tjedna i sve uputnice koje muškima trebaju daje im njihov dr. opće prakse. I MM ima povišen FSH, ali to je "normalno" kod velike većine muškaraca koji imaju teže dijagnoze. Ja radi svojih godina boostam js. Svjesna sam da je kod starijih žena aneuplodnost js veća. Inače odradili smo 1 prirodnjak i 3 stimulirana (iz tog 3 stim. imamo još dvije blastice) preko HZZO-a kod privatnika.

    Od privatnika za microTESE znam samo za CITO da rade, ne znam za nikog drugog. Podobnik radi TESE.

  33. #2683
    KitKat82 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    Citiraj Marlo prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav Frixie,

    Ne ide do blastice kod nas iako smo zadnji put bili u Pragu jer sam mislila da ce bolji laboratorij / oprema / embrilozi imati bolje rezultate, ali sad sam nekako jako poljuljana sta odluciti za dalje. Tamo su mi rekli da je micro TESE kao najbolji zahvat tj da pokazuje najbolje rezultate pa obzirom da mislim ici mozda jos zadnji put razmatram da idemo na to ali mozda negdje kod nas. Cula sam da to rade na CITO u Splitu i ne znam da li jos negdje u HR?

    Napravili smo sve nalaze osim cistične fibroze i mikrodiletacije Y to sad moramo uzeti uputnice. To muzu daje ljecnica opce prekse?

    Inace svi nalazi su mu ok osim povisenog FSH: 13.9 . Meni je 37, a njemu 41 i ginekolog u Pragu me je dosta ozbiljno upozorio da obzirom na moju dob i njegov spermiogram potencijalni embriji imaju izrazito velike sanse imati neku genetsku gresku koje ce tijelo odbaciti kao pobacaj ili moguce ce djete biti bolesno. Ful me to uzdrmalo, kad si pomislim naspram svih malih sansi i ako dobjem pozitivnu betu necu moc prestat strahovat. Predlozio je genetsko analiziranje embria, ali do njih nismo dosli

    Koliko puta ste vi sve skupa bile na IVF-u, meni je ovo 4ti stimulirani ( na drugom stimuliranom sam dobila bebu sad pokusavamo drugo ) i pitam se kad je vrijeme za odustati.


    Hvala @KitKat82, osim samog zahvata kakav vam je bio rezultat? Kakv spermiogram, a kako su prosli postupci sa spermom iz slamcica? To se vadi prije nego si ti na stimulaciji? Pa kad se vidi kakav je rezultat biopsije se odlucuje ici ili ne na IVF?
    Rezultat nije bio baš sjajan ali kako je na nalazu pisalo zadovoljavajuće kvalitete za pohraniti. Biopsija je obavljena prije moje stimulacije. Evo sad čekam upravo betu iz 4. stimulacije. Do sad smo imali dva ET 3dan i jedan FET sa dvije blastice. Još nam je ostalo 5 slamčica ali kako je Frixie rekla nitko ne može znati što je u njima. Još ćemo potrošiti ovo što nam je ostalo (ako sada ne uspije) a onda ćemo odlučiti što dalje...
    Meni je 35 a muzu 43 i njegova azoo je opstruktivna i nadu nam daje što je spermatogeneza očuvana tako da nije isključeno da se ide i na još jednu biopsiju ako ne uspije. Tako nam je i biologica savjetovala. Mi ne planiramo tako skoro odustati ali da je psihički i fizički teško sve ovo prolaziti je. I bilo je dana kad sam mislila odustati od svega a onda opet velika želja tjera naprijed...

  34. #2684
    Marlo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    10

    Početno

    Hvala na informacijama zvat ću u laboratorij u Ri iako smo kariotip isto radili na Rebru, jako dugo smo ga čekali.

    @ KitKat82 Koliko ste čekali da vas uzmu na biopsiju? Da li ste imali neke konzultacije s urologom/andrologom prije toga ili ste vi tamo na ivf-u pa je to u sklopu obrade? Se čeka na ivf?

    @Frixie - Šta znači ta dijagnoza? Na koju ste se privatnu kliniku odulučili i po kojem kriteriju? Kako to ide preko hzzoa a kod privatnika?

    Hvala na info baš mi puno znače.

  35. #2685
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Mikrodelecije znače mikro oštećenje na kromosmu i NE može se popraviti.

    Ja sam u poliklinici Škvorc (Samobor) preko HZZO-a. Bilo mi je bitno da je privatnik (radi dogovaranja oko fm i lakše dostupnosti kad nešto trebaš), da ima ugovor s HZZO-om, njegova stručnost i stručnost biloga i da mi je "blizu".
    Još imaš i polikliniku Betaplus (Zagreb) koja radi preko HZZO-a.

    Ja ću ti reći proceduru kod Š iz prve ruke. Nazoveš kliniku i dogovoriš termin za konzultacije (koje plaćaš 300kn), kažeš da bi išla u postupak preko HZZO-a. Na konzultacijama prolazite vaše papire i ako je još što doktoru potrebno, reći će vam. Ako imate sve traženo (na njegovoj stranici piše što je potrebno, jedino UZV dojki nije uvjet) dogovarate se za kontrolni UZV pred kraj tvog ciklusa (kojeg plaćaš 250 kn) kako bi se vidjelo stanje antralaca i jajnika općenito. Ako imaš kakvu zaostalu cistu, ne krećeš u postupak dok ju ne riješiš. Ako je sve ok, dobiješ ljekove kako bi mogla početi sa stimulacijom 2/3dc. Na prvoj fm (6/7dc sam ja išla) nosiš dr. D1 uputnicu, s kojom ti je sve pokriveno ili dođeš 2/3dc po lijekove i doneseš D1 uputnicu (stvar dogovora s dr.)
    Uputnicu D1 ti izdaje tvoj gin. Znači, plaćaš konzultacije i kontrolni UZV, ostalo ne plaćaš ništa kad krenete u postupak.

  36. #2686
    MachuPicchu77 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    86

    Početno

    [Frixie;Ovaj estrogen prije u ciklusu prije stimulacije mi vuče na estrogen priming protokol kod cura s nižim AMH. Da umiri jajnike, da "smiri" antralce, da kasnije rastu ujednačeno, da ih pripremi za stimulaciju.
    DHEA nema veze s implanatcijom, on se uzima za kvalitetu js.

    Ja sam bila na Elonvi, al uz dodatak Puregona. Ideš kod dr. D?

    Frixie, hvala na odgovoru. Jucer sam pocela piti Estrofem.
    Bit ce da ga pijem kao taj estrogen priming protokol, jer imam jako nizak AMH. Prije 7 mjeseci je bio 8.1 pmol/L (1.13 ng/mL), a sad je opao na svega 2.57 pmol/L (0.36 ng/mL). Bojala sam se da zbog tako niskog AMH mozda vise i nisam kandidat za IVF/ICSI, ali doktorica je rekla da se ne gleda samo jedan parametar, nego cjelokupna slika i posto FSH nije porastao, menstruacije su jos redovne i antralnih folikula je prebrojala 7, veli ona je jos optimisticna. Idem kod dr.Martine Bracun u Beta Plus.

    S druge strane, ja znam koliko mi je godina, sa punih 40 moje jajne stanice su sve samo ne svjeze i vec mjesecima se trudim da im napumpam kvalitet sa DHEA, CoQ10, vitaminom D itd. Nadam se da sve to vrijedi, da sam ih malo "osvjezila", da ce ih biti za aspiraciju, da ce se oploditi i lijepo dijeliti, implantirati i da ce se beta lijepo duplati i da ce se sve i dalje dobro odvijati. ( Za dalje ne znam detalje, zasad sam samo ovoliko citala.

  37. #2687
    KitKat82 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    Obrada mm je ustvari išla jako brzo jer je njegova azoospermija zapravo posljedica prometne nesreće i u samom startu se znalo da je biopsija jedini način da dođemo do uzorka. Cijela procedura je bila gotova unutar mjesec dana, znači pregled i zahvat. Osim standardnog urološkog pregleda i uzv-a ništa drugo nisu tražili. S obzirom da smo tkivo zamrznuli odlučili smo i ostati u postupcima u istoj bolnici. Iskoristili smo sve stimulacije a ostalo nam je još 5 slamčica tako da ne znam još da li ćemo seliti uzorak ili i dalje ostajemo u bolnici.

  38. #2688
    Mala28 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    181

    Početno

    Dali ginekolog može izdati više od jedne d1 uputnice godisnje?
    dobila sam uputnicu u 5 ili 6 mjesecu i bila sam u 6 mj na SD na ivf-u.
    u 9 mj planiram u fet po ostale 2 bc i ako ne uspije odlazim od tamo i mislila sam kod Škvorca.
    Pa dali mi ginic odbiti dati jos jednu uputnicu?
    posto sam bila sredinom 6 mj u stimulaciji (11 ocita, 10 oplodenih, 3 bc) kada bi mogla ponovno u postupak ici?

  39. #2689
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Mala - meni je moja dala dvije uputnice D1 u razmaku od 2 mjeseca bez problema. Znaci moze se sigurno. E sad ovisi o tvom ginekologu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  40. #2690
    Mala28 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    181

    Početno

    Citiraj MonaLi prvotno napisa Vidi poruku
    Mala - meni je moja dala dvije uputnice D1 u razmaku od 2 mjeseca bez problema. Znaci moze se sigurno. E sad ovisi o tvom ginekologu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Hvala ti na informaciji

  41. #2691
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Mala može, naravno. Jedna D1 je za jedan postupak.

    Ja sam do sad u ovoj godini uzela dvije D1: stim. 05/2017 (nismo imali ET), FET06/2017. I sad ponovno idem po D1 za drugi FET.

  42. #2692

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Citiraj Frixie prvotno napisa Vidi poruku
    Mala može, naravno. Jedna D1 je za jedan postupak.

    Ja sam do sad u ovoj godini uzela dvije D1: stim. 05/2017 (nismo imali ET), FET06/2017. I sad ponovno idem po D1 za drugi FET.
    Ako je rijeci o istoj bolnici d 1 vrijedi godinu dana. Ja sam imala 2et.sa isto uputnicom.

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  43. #2693
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    miuta821 ista je klinika, da. Dr. je tražio, gin je pisao.

    Jedna je bila za IVF u 05/2017, al nije bilo ET-a, a drugu je tražio za FET u 06/2017 za embrije dobivene u IVF-u u 05/2017.

  44. #2694
    Marlo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj KitKat82 prvotno napisa Vidi poruku
    Obrada mm je ustvari išla jako brzo jer je njegova azoospermija zapravo posljedica prometne nesreće i u samom startu se znalo da je biopsija jedini način da dođemo do uzorka. Cijela procedura je bila gotova unutar mjesec dana, znači pregled i zahvat. Osim standardnog urološkog pregleda i uzv-a ništa drugo nisu tražili. S obzirom da smo tkivo zamrznuli odlučili smo i ostati u postupcima u istoj bolnici. Iskoristili smo sve stimulacije a ostalo nam je još 5 slamčica tako da ne znam još da li ćemo seliti uzorak ili i dalje ostajemo u bolnici.
    KitKat82 - Kod kojeg doktora ste se naručili u vinogradskoj, ste zadovoljni? Je to isti koji radi biopsiju? Sa kojom uputnicom? Od njegove lječnice baš za urologa ili za ivf?

  45. #2695
    KitKat82 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    Citiraj Marlo prvotno napisa Vidi poruku
    KitKat82 - Kod kojeg doktora ste se naručili u vinogradskoj, ste zadovoljni? Je to isti koji radi biopsiju? Sa kojom uputnicom? Od njegove lječnice baš za urologa ili za ivf?
    Opća praksa njegova dala uputnicu jednu za pregled a drugu poslije za biopsiju. Pregled i zahvat je radio dr. Spajić. Zadovoljni smo jer je uzeo dosta uzoraka tkiva, za 10 slamčica. E, sad je druga priča kvaliteta ali to nije do njega.

  46. #2696
    MachuPicchu77 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj mala-bebica prvotno napisa Vidi poruku

    I jos nesto, ako neka od vas zna, zanimame smještaj sto blize Beti+ i naravno sto povoljnije, pa ako neka zna neka mi javi, moze i u inbox
    Mala Bebice, ako u Zagreb dolazis busom, mozes izaci u Savskom gaju, busevi iz Rijeke i Splita obicno tu staju. Od te stanice 2-3 minute hoda je Hostel Lapidarium ( http://hostel-lapidarium.com/ ) Bila sam tamo s muzem nekoliko puta, uvijek je cisto i uredno, a jeftino.
    Poliklinika Beta Plus nije bas "walking distance" ali je dobra povezanost javnim prijevozom, do Avenue Malla imas tramvaj 7 i 14 ( 3 stanice od Savskog gaja), a onda ides na bus 268 (2 stanice do Beta +). Ako se ne zelis zezati javnim prijevozom, Uberom si tamo za maksimalno 10 min za 20-tak kn (17-20 kn), a mozes zvati i Cammeo Taxi, to je nekih 10-ak kn vise.

    Jos nemam opciju slanja poruka u inbox, nadam se da je i ovako ok.

  47. #2697

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Puno hvala na odgovoru! Bila ja već, super sam se snašla, nikakvih problema. Već sam u postupku i čekam punkciju za koji dan. Nadam se da će proći sve super kao i do sada, zasad ide po planu, pa ćemo vidjeti.

  48. #2698
    MachuPicchu77 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj mala-bebica prvotno napisa Vidi poruku
    Puno hvala na odgovoru! Bila ja već, super sam se snašla, nikakvih problema. Već sam u postupku i čekam punkciju za koji dan. Nadam se da će proći sve super kao i do sada, zasad ide po planu, pa ćemo vidjeti.
    Nema na cemu, mozda nekad zatreba nekoj drugoj. Super da si se snasla i da sve ide po planu ,i ja se nadam se da ce tako ici do kraja!
    Ja prekosutra idem na nulti UZV kod dr. Martine Bracun, ako sve bude ok, krecem sa stimulacijom od prvog dana dc.

  49. #2699
    Marlo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj KitKat82 prvotno napisa Vidi poruku
    Opća praksa njegova dala uputnicu jednu za pregled a drugu poslije za biopsiju. Pregled i zahvat je radio dr. Spajić. Zadovoljni smo jer je uzeo dosta uzoraka tkiva, za 10 slamčica. E, sad je druga priča kvaliteta ali to nije do njega.
    Pozdrav, hvala na odgovoru. Ako ti nije tesko da mi kažeš šta nije bilo dobro vezano za "kvalitetu" da se mogu dobro raspitati i/ili pripremiti na šta me čeka.
    Tebi sad ide stimulacija svaka tri mjeseca svaki put sa po slamčicom, a u medjuvremenu ides na prirodne kako vidim iz potpisa? Ti za prirodne isto uzimaju spermu iz TESE-a ili "frišku"? To ste vi tražili prirodne ili su vam preporučili?

  50. #2700
    KitKat82 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    Citiraj Marlo prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, hvala na odgovoru. Ako ti nije tesko da mi kažeš šta nije bilo dobro vezano za "kvalitetu" da se mogu dobro raspitati i/ili pripremiti na šta me čeka.
    Tebi sad ide stimulacija svaka tri mjeseca svaki put sa po slamčicom, a u medjuvremenu ides na prirodne kako vidim iz potpisa? Ti za prirodne isto uzimaju spermu iz TESE-a ili "frišku"? To ste vi tražili prirodne ili su vam preporučili?
    U uzorku je bilo dosta pokretnih u mjestu i nepokretnih. A ni brojnost nije baš dobra. Nadam se da će u ovih ostalih 5 slamčica biti bolje. Što se tiče prirodnih, ja sam ih tražila jer imam redovne ovulacije, ali oba puta nisam došla do punkcije jer je puknuo folikul, ali da nije uzorak bi bio ovaj zamrznuti. Tako da sam odustala od prirodnih. U jednoj stimulaciji su sve moje js bile nezrele pa nismo ni odmrzavali slamčice. Svaki puta su se odmrzavale po dvije slamčice.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •