Stranica 64 od 71 PrviPrvi ... 14546263646566 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,151 do 3,200 od 3542

Tema: Potpomognuta u privatnim klinikama

  1. #3151
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Nije dosta samo po sebi stresno jos komplikacije s uputnicama

  2. #3152

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    meni ni jedan put nije htjela izdati d1 uputnicu dok nisam došla s papirom od Š da evo baš sad krećem u postupak...a dr Š kad spomeneš da ne da uputnicu kosa mu se diže na glavi...rekao je ne bi da Vas šaljem kod mesara po kilo mesa.

  3. #3153
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Dobro kaze covjek,stvarno smijesno.

  4. #3154

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Pitanje za cure koje idu privatno i plaćaju - da li postoji mogućnost otplate na rate i ako da, na koliko rata? Pitam u ime frendice, dvoumi se između Lučija i Radončića.

  5. #3155
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    Kod Lucija sam placala lijekove u gotovina na dan punkcije , a postupak putem racuna ( racun sam dobila na zadnjoj folikulometriji) .koliko znam nema na rate kod njega ali nisam sigurna.jer nisam.ni pitala

    Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

  6. #3156

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    S obzirom da radoncic prima kartice, onda preko kartice na rate, mislim da bi moglo. Ima na stranicama koje kartice primaju

  7. #3157

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    28

    Početno

    Pozdrav svima, dugo nisam pisala pa evo da i ja nesto napisem.
    Kod Lucija sam i ja placala lijekove na dan punkcije a postupak na kraju na dan transfera preko racuna. Mislim da nema mogucnost na rate.

    I jedna dobra vijest da unesemo malo pozitive

  8. #3158

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    28

    Početno

    Citiraj Mala0209 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima, dugo nisam pisala pa evo da i ja nesto napisem.
    Kod Lucija sam i ja placala lijekove na dan punkcije a postupak na kraju na dan transfera preko racuna. Mislim da nema mogucnost na rate.

    I jedna dobra vijest da unesemo malo pozitive
    Nastavak nije uhvatilo...

    Imamo napokon betu nakon 3IVF-a i evonprvog FET-a ))
    Beta 14.dan 860, dva dana nakon 2008, zna li netko da li se mora pravilno matematicki duplati ili ne?

  9. #3159
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Cestitke na beti i sad samo laganini. Bitno je da se podupla,a sve vise od toga je super bar koliko ja znam.

  10. #3160

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    7

    Početno

    Pozdrav svima!
    Kakva su iskustva sa IVF u Repromedu?
    Ja sam se jucer pocela pikati Gonalom,prvi puta idem na IVF,pa me zanima tko je isao u Repromed,od kojeg puta vam je uspjelo,da li boli aspiracija ..sve me zanima pa tko ima volje pišite..

  11. #3161
    Iva86 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Srećice ja sam nedavno bila u Repromedu, i uspjelo je od prvog pokušaja kod njih, imala sam 4 postupka u drugim klinikama prije..
    Punkcija se radi pod lokalnom anestezijom i uopće ne boli, nemoras brinuti..
    Sretno!

  12. #3162

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    7

    Početno

    Hvala ti puno. Čestitam ti na mrvici cuvajte se. Ja idem u srijedu na 1. folikulometriju . Valjda bude nešto...
    Nadam se i kod mene od prve.

  13. #3163

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    7

    Početno

    E da i koju si terapiju imala?

  14. #3164

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Mogu li se lijekovi kupovati na rate?
    Radimo racunicu za privatni postupak..

  15. #3165

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu li se lijekovi kupovati na rate?
    Radimo racunicu za privatni postupak..
    Mogu naravno,u ljekarnama primaju kartice pa je placanje kako vama paše.

  16. #3166
    cerepaha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    117

    Početno

    Cure koje su kod Škvorca preko hzzo-a - evo jedna info ako idete u prirodni i pukne folikul prije punkcije. Može se na dan planirane punkcije platiti 450 kn i onda Škvorc ne iskorištava d1 uputnicu, odnosno vrijedi vam za neki sljedeći put. To je 300 kn za štopericu i 150 kn za folikulometriju (iako sam ih ustvari imala 3, za njegove pacijente naplaćuju kao da je bila samo jedna).

  17. #3167
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Hvala na info,mi bi trebali sljedeci tjedan krenut,m jos kasni pa smo jos u neizvjesnosti jel bude biokemijska opet ili se desilo cudo.

  18. #3168
    cerepaha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    117

    Početno

    Držim palčeve za malo čudo i da ti ova info neće trebati. Sretnooooooo!

  19. #3169
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Znači, HZZO osiguranice, imaju u ovim aranžmanima sa privatnim klinikama sve manje i manje svojih prava.
    Zakon o medicinski pomognutoj oplodnji (NN 86/12) jasno navodi da osiguranice HZZO-a imaju pravo na teret osiguranja 6 postupaka izvantjelesne oplodnje uz obvezu da 2 budu u prirodnom ciklusu.

    Međutim, naše žene kada idu u postupke u privatnim klinikama s ugovorom sa HZZO-om, ne mogu uopće ostvariti pravo da im kompletn trošak postupka bude pokrivena osiguranjem.
    Pacijenticama se dodatno naplaćuju konzultacije, prvi ultrazvuk, anestezija, dodatni postupci poput primjene embrioadhezivnih komponenti prilikom transfera, zatim jedna privatna klinika naplaćuje FET iz postupka na račun HZZO-a...

    Sve u svemu, čini se da privatnim klinikama dobro dođu ovi ugovori sa HZZO-om kao izvor dodatnih prihoda, a pacijentice ne uspijevaju u potpunosti ostvariti svoja prava kao osiguranice HZZO-a.

    Znači, privatne klinike koriste javni novac za postupke i istovremeno za te postupke i dio cijene naplaćuju direktno od pacijentica...

    Uglavnom, ne baš sjajna situacija za neplodne parove, ali lijepa prilika da privatne klinike dođu do novih klijenata i ostvare ekstra zaradu.

  20. #3170
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Vezano u ovu naplatu prema privatnom cjenika za postupke preko HZZO-a u situacijama kada prirodni ciklus ne dođe do stadija aspiracije folikula:

    -je li možda poliklinika Škvorc objavila kakve rezultate, pa da pacijentice i pacijenti znaju koliko postupaka u prirodnom ciklusu uopće nije došlo do punkcije radi spontanog prsnuća folikula?

  21. #3171
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Nisam vidjela službenu statistiku poliklinike Škvorc, ali otkad sam bila kod njih u postupku češće primjećujem potpise forumašica i ta statistika im ne ide u prilog, nažalost.

    NIsam bila u prirodnom postupku, a zanima me - kako se "ulovi" na vrijeme folikul? Je li spontano prsnuće ponekda kriva procjena liječnika ili je uistinu stvar sreće? Čini mi se kao da bi trebala živjeti kod njih dva dana da bismo stvar napravili u pravi trenutak.

  22. #3172
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Dobiješ štopericu...folikul bi trebao biti siguran 36 h od primljene štoperice i aspiracija napravljena taman prije nego šta će puknut.

  23. #3173
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Aha, znači i u prirodnom se ipak nešto dobije. Ja sam mislila da je prirodni skroz bez ičeg. A kak onda pukne kad ga ovo naštimava? To su onda baš slučajnosti i loša sreća?

  24. #3174
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Štopericu oni daju prema procijenjenom vremenu ovulacije, ona u biti ne služi da bi zaustavila folikul od pucanja, nego da bi u tom pretpostavljenom vremenskom periodu odradila završno sazrijevanje js. Dakle, ne štoperica kao ono što zaustavlja(“stop”), nego kao ono što odbrojava (3,2,1...puk!!)
    Ono što zaustavlja je supresija, koje nema u prirodnjaku. Zato je teže pogoditi u prirodnjaku.
    To ti je ukratko, za one koji žele znati više, tu je tema o prirpdnjacima: http://forum.roda.hr/threads/60791-I...odnom-ciklusu/

  25. #3175
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Sad sam opet pročitala šta pitaš. Da, kad folikul pukne prije vremena, to je kriva procjena liječnika. U njihovu obranu, nije jednostavno, pogotovo prvi-drugi put dok se ne zna na koliko mm ti folikuli pucaju, u prirodnjacima se uglavnom ne vadi estradiol itd...

  26. #3176
    cerepaha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    117

    Početno

    Inesz, samo jedno pojašnjenje za Škvorca. U mom slučaju nije sigurno povukao novce od hzzo-a, jer d1 uputnica nije iskorištena. Moći ću je iskoristiti za sljedeći ivf postupak u 5. mj.
    Na dan punkcije nakon uzv-a mi je bilo ponuđeno da biram hoću li iskoristiti uputnicu ili platiti 450kn. Ja sam se odlučila za ovo drugo. Osobno smatram da je to jako fer od strane dr. Ako se dobro sjećam nekih postova, i u državnim bolnicama se može platiti samo štoperica da ti ne propadne postupak na račun hzzo-a. Tako gledano, ja sam platila samo 1 folikulometriju onda.
    Meni je Škvorc na prvom uzv objasnio da u 20% slučajeva folikul pukne prije punkcije. Tako da sam bila spremna i na to.
    Uzv je napravljen skoro 35 sati nakon štoperice. Nekako mi je logično da su prirodni postupci stvar sreće. Punkcije se obično odrađuju ujutro, a ne znam bi li mi dan ranije bila zrela js. U pon je folikul bio 13,2, u sri 16,7, u čet štoperica. Po nekoj procjeni rasta u sub na dan punkcije folukul je trebao biti oko 22 mm. U prosjeku, mislim da puca na 20-25 mm. Sad znam da je to prekasno za mene.

  27. #3177
    cerepaha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    117

    Početno

    Vezano uz prava pacijenata - sad sam se nečeg sjetila. Kad sam odlučivala u koju ću kliniku u Zgu, poslala sam mail hzzo-u s pitanjem što sve pokriva ugovor Škvorca i hzzo-a. Odgovor im je bio:
    "Poštovana,
    Možda bi bilo najbolje da kontaktirate Polikliniku Škvorc radi pitanja koja Vas zanimaju. Naime u ugovoru sa Zavodom je navedeno IVF/ICSI u stimuliranom ciklusu-blagi protokol i standardni protokol.
    S poštovanjem,"
    Nekako mislim da su nam tu zakinuta prava na informaciju. Prema ovom odgovoru mi privatnik može, teoretski govoreći, naplatiti što god, a ja neću znati jesam li to već platila preko hzzo-a

  28. #3178
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Koliko ja znam hzzo bi trebao dati na uvid sve sklopljene ugovore sa privatnim klinikama i tocno objasniti sto je pokriveno. Znam slucajeva gdje su ljudi radili pretrage privatno i trazili povrat novaca od hzzo-a zbog dugih lista cekanja i taj novac su i dobili natrag,to je bilo za pretrage koje nemaju veze sa mpo postupcima,ali se treba raspitati. Mi imamo jako puno prava za koja ne znamo. Ja sam se ovaj put odlucila za privatnu iz razloga jer zelim bit sigurna da cu dobiti anesteziju za punkciju jer sam ju od od 12 postupaka dobila samo jednom i ne hvala na zivo vise.

  29. #3179
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Sova555 - u Petrovoj se isto dobije. Kolegica je bila sad u ožujku i uspavali su je prije punkcije.

  30. #3180
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Doduse ja sam zadnje bila prije 4godine i to u vinogradskoj i jednom dobila,sve ostalo bez i to mi je bilo grozno. Tako da sad kad smo muz i ja pricali rekla sam da hocu di mogu birat. A i radije bi da me cijelo vrijeme vodi jedan doktor,al svako ima svoje. Nekome negdje pase,nekome ne.

  31. #3181

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Evo mi smo bili kod dr Škvorca na konzultacijama i uzv, platili smo 800 kn. Dogovorili smo punu stimulaciju preko HZZO za peti mjesec, koliko sam shvatila, platit ćemo još prvi uzv da se vidi ima li cista, a dalje je sve na uputnicu (postupak, lijekovi, zamrzavanje i eventualni fet). Dodatno se plaća anestezija 1000 kn ako ju želim, i embrioglue.
    Dr mi se svidio, realan je i iskren, temeljit.
    Od nalaza me tražio samo da ponovim hormone štitnjače (stari su godinu dana).
    U Beti u prirodnjaku smo uspjeli dobiti zrelu stanicu, unatoč super spermiogramu do oplodnje nije došlo, zašto - ne znamo, ali stanica se može dobiti ako dr prati i još bolje ako poznaje dobro pacijenticu, iako treba i malo sreće rekla bih.
    Odradit ćemo prije stimulacije sad još jedan prirodni čisto da popunimo vrijeme, a i nikad se ne zna...
    Betom sam jako zadovoljna, tretman je divan, ali im zamjeram što dodatno naplaćuju smrzavanje i fet, a i to što forsiraju fet i vraćanje lošijih embrija u trenutnom postupku...Svaka klinika ima mane definitivno.
    Vidjet ćemo sad ako prirodni ne uspije kako će to kod Škvorca ići.
    Baš sam s mm razg kako se mišljenja razlikuju jako od doktora do doktora...u Beti su mi rekli da je laparo nepotrebna s obzirom na moju mladost, a škvorc je rekao kako me ne bi primio u postupak s onakvim jajovodom sve i da sam još 5 godina mlađa.
    Također, on smatra da je blaga stimulacija u mom slučaju bezveze (slažem se), dok su u beti opet rekli da je blaga dobar izbor opet s obzirom na moje godine.
    To me najviše nervira u cijeloj priči, konstantno spominjanje mojih godina.

  32. #3182
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Kako to da ste dog tek za 5 mj? Mi sad idemo u ponedjeljak na konzultacije i nadala sam se da krecem odma u postupak. M jos nisam dobila,al mislim da budem danas unatoc dva testa +. I jel se moze krenut u postupak ako sam dobila sad nalaz briseva da imam ureaplasmu 10na4?

  33. #3183

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Ne znam, rekao mi je da im je 4.mj popunjen.
    Ne znam ni za briseve, ali pitaj ga sve i reći će ti jasno.
    Ali imaš plus, eeej!Nemoj gubiti nadu!

  34. #3184

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    Sova555 ja sam imala ureoplasmu nisam isla u postupak dok ju nisam riješila. Za svaki sam postupak ponavljala cervikalne briseve.po meni bi to trebalo svakako riješiti...Iako znam puno zena da su imale u trudnoćama tu bakteriju...

  35. #3185
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Nekako ne vjerujem ni da od ovih pluseva bude ista jer krenula neka sukrvica.
    Tako sam si i mislila da dok ne rijesim to mi nece dat u postupak,al kad bi mi sve odma. Cekanje je psihicko maltreriranje hahaha

  36. #3186

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    Kada si planirala ici u postupak...ja sam za ureaplasmu 21 dan pila doksiciklin.nakon toga isla ponavljati(10 dana) i bilo ok..
    Drzim ti fige...da ubija to cekanje...ali stvarno...

  37. #3187
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    21 dan?? Inace kad mi je bilo nesto pila sam 10-14 dana ufff
    Sad u ponedjeljak idemo na konzultacije kod skvorca pa sam se ja nekak nadala da odma u ovom ciklusu kojeg jos nema

  38. #3188
    cerepaha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    117

    Početno

    Za one cure koje su kod privatnika preko hzzo-a - jedna info za putne troškove. Na webu hzzo-a piše da imamo pravo na naknadu troškova prijevoza bez obzira je p nam neka državna klinika bliže mjestu stanovanja. Evo link, pa tamo negdje na sredini stranice: http://www.hzzo.hr/obvezno-osiguranj...ova-prijevoza/

  39. #3189

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Cerepaha hvala na ovome, baš ću pitati svoju gin.

  40. #3190
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Meni su priznavali troskove samo ako mi je vise od 30km od kuce do bolnice ili privatne.

  41. #3191
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Za ovaj ciklus nada je nestala,nakon 2 plusa ipak je stigla vjestica

  42. #3192
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Evo moram rec dojmove od danas od skvorca. MM i ja smo odusevljeni, dr je stvarno pristupacan i jako simpa, sve nam je objasnio. S obzirom na moju novu dg ajmo to tako reci (nizak amh,kaze ko da imam 47g hahaha) u 5mj idemo na ivf/icsi. I moram do 5mj skinut 5kg zbog odredenih rizika. Tako da eto,jednostavno odusevljeni i cekamo 5mj.

  43. #3193
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Bok curke, vidim ima puno novih... Zanima me vi koje ste kod Skvorca, koja je sada guzva, koliko se ceka na postupak? Dali postupke radi Skvorc ili i dr.Dubovecak? Inala sam pauzu od 1 godine pa nemam pojma dali bih trebala vaditi samo one rutinske nalaze, brisevi,papa i spolne bolestine ili jos nesto od hormona?

  44. #3194
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Mi smo bili jucer,rekao je da je 4mj pun i dogovorili smo se za 5mj za stimulirani. Kaj se tice nalaza nas je trazio krvnu grupu i markere na hepatitis i ostale bolestine,papu i briseve,spermiogram,spolne hormone 3 do 5 dc, hormoni stitnjace i rutinske nalaze iz krvi plus ogtt

  45. #3195
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    A kaj se tice dr to ne znam,nama je bio skvorc i nije nam spominjao nikakvog drugog doktora

  46. #3196
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ja sam krajem jedanaestog bila kod Š i sve mi je vidio on, osim uzv prije punkcije, bila je nedjelja i nas pet-sest i tad mi je uzv napravio dr. D.
    Znaci, četvrti mjesec pun. Znaci vrijeme mi je da krenem dogovor za peti

  47. #3197
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Da nazalost,ja sam se nadala da ce mi rec mozemo odma hahaha. Za ureaplazmu mi je rekao da to budem rijesila do 5mj.

  48. #3198

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Tako je i meni rekao da je pun, onda očito je. Brzo će peti mjesec, sova i sarasvati, ima da bude pluseva
    I ja imam par kg viška, meni nije rekao da moram skinuti, iako ja radim na tome pa se nadam da ću ih skinuti dotad.

  49. #3199
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Ma 5mj nam je svima dobitni
    Meni je rekao barem 5kg do postupka s obzirom na krvni i intrakranijski tlak i na raniju inzulinsku rezistenciju.

  50. #3200

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    Da dr je pun stalno,popuni svoj papir ne kažeš ni keks...Veliku većinu vodi dr Š.Doktor D ga mijenja i bude nekada vikendima na punkcijama i transferima ...Ali je specijalista i bio faca u gin vodama ...meni je odradio prvu punkciju!!! Uglavnom obojica doktora su izuzetno uljudni,pristupacni...
    Ja sam na knap upala u 3 mjesec za postupak
    Sova555 jesi dobila terapiju za ureaplasmu?
    I drage moje zelim Vam svima puno sreće

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •