Stranica 59 od 65 PrviPrvi ... 9495758596061 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,901 do 2,950 od 3239

Tema: Potpomognuta u SPLITU

  1. #2901

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    64

    Početno

    Katka koliko znam za nista se ne treba narucivat,dodjes u vrime vadjenja krvi sa uputnicom i to je to.

  2. #2902

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    64

    Početno

    E i ako me pamcenje dobro sluzi trombofilija ide sva na patologiji, imunologija je na krizine, ako sl.test.spada di i ostali hormoni onda je to firule nuklearna ili krizine (oboje moze)

  3. #2903

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Poštovani, upravo sam dobila odgovor iz Češke, ovdje kupujem injekcije,u ljekarni. Imate li iskustva,gdje ste ih uzimali,u kojoj ljekarni u Splitu,riječ je o Menopuru,Diferelineu i stop injekciji Pregnil. unaprijed zahvalna!!!

  4. #2904

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    64

    Početno

    Evo i brojevi: krizine je latica stavila a patologija je 021 556 488 (tu ide faktor V,faktor II, MTHFR,PAI1 i ACE)

  5. #2905

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    172

    Početno

    Jel zna netko do kad su na go u splitu?

  6. #2906
    Lara-st avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    21

    Početno

    Mislim da pocinju iza V. Gospe.

  7. #2907
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Pacijentice i pacijenti koji se liječite ili namjeravate liječiti postupcima medicinski potpomognute oplodnje u KBC Osijek i KBC Split imajte u vidu da ovi centri imaju višestruko nižu uspješnost u odnosu na ionako nisku razinu uspješnosti MPO postupka u hrvatskim bolnicama!
    -u 2015. godini KBC Osijek je obavio 153 MPO postupka iz kojih je rođeno ukupno osam (8) djece

    - u 2015. godini KBC Split je obavio 198 MPO postupaka iz kojih je rođeno deset (10) djece!?

    "Godišnje izvješće Državnog registra o medicinski pomognutoj oplodnji 2015.“
    https://zdravstvo.gov.hr/UserDocsIma...MPO%202015.pdf

    http://www.facebook.com/rodaneplodno...2284190841713#
    Posljednje uređivanje od Inesz : 09.08.2017. at 15:23

  8. #2908
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Poražavajuće.

  9. #2909
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Poražavajuće.
    da. katastrofalna razina uspješnosti liječenja.

    imali su oko 100 intrauterinih inseminacija i oko 100 IVF+ICSI postupaka. rezultat 10 rođene djece ?!

    u nekoj prosječno uspješnoj klinici 8-10 djece bi se rodilo samo iz 1OO ineminacija sjemenom partnera.

    a u KBC za 10 rođene djece treba 100 ineminacija i 100 IVF/ICSI postupaka.

  10. #2910

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    97

    Početno

    Inesz a jel ima za 2016-god?

  11. #2911
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Mamiblue prvotno napisa Vidi poruku
    Inesz a jel ima za 2016-god?
    Ne, nema još. Rano je, još nije moguće utvrditi ishode svih postupaka obavljenih u 2016.
    Ima još vremena da se rodi pokoje dijete iz postupaka sa kraja 2016. A treba i vremena da se prikupe i srede podaci jer se podaci o obavljenim mpo postupcima. Ti podaci ne prikupljaju se u Registar (koji zapravo i ne postoji) u realnom vremenu nego klinike naknadno salju podatke Ministarstvu zdravstva.

  12. #2912
    saraLaughs avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Split
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    da. katastrofalna razina uspješnosti liječenja.

    imali su oko 100 intrauterinih inseminacija i oko 100 IVF+ICSI postupaka. rezultat 10 rođene djece ?!

    u nekoj prosječno uspješnoj klinici 8-10 djece bi se rodilo samo iz 1OO ineminacija sjemenom partnera.

    a u KBC za 10 rođene djece treba 100 ineminacija i 100 IVF/ICSI postupaka.
    Tuzno

  13. #2913
    saraLaughs avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Split
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj sunčica0806 prvotno napisa Vidi poruku
    Poštovani, upravo sam dobila odgovor iz Češke, ovdje kupujem injekcije,u ljekarni. Imate li iskustva,gdje ste ih uzimali,u kojoj ljekarni u Splitu,riječ je o Menopuru,Diferelineu i stop injekciji Pregnil. unaprijed zahvalna!!!
    Ljekarna nasuprot kapije ulaza Kbc -Firule.
    Provjerite jel se moze kupiti bez ikakvog recepta od dr..

  14. #2914

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    124

    Početno

    Curke, ima li netko preporuku za hematologa u Splitu, bilo privatno ili u KBC-u?

  15. #2915
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Cure, one koje su trenutno u postupcima, treba mi informacija ima li i kolika je lista cekanja za stimulirane postupke/lijekove? Hvala vam [emoji173]

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  16. #2916

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    172

    Početno

    Jejja nema liste cekanja. Kad dok.procjeni, ides na postupak.

  17. #2917
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Hvala garava

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  18. #2918
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Veliko je zatisje tu,sprema li se tko u postupak? Sretno vam cure!

  19. #2919

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    124

    Početno

    Ja sam se premišljala za Split, ali sam ipak odlučila za Zg, iako sam iz Splita. Nekako imam dojam da se malo parova odlučuje za Split, nadam se da sam u krivu... Voljela bih čuti neka pozitivna iskustva za MPO u Splitu, ali budući da je ova tema najmanje aktivna, za sad sam Split prekrižila. Pritom mislim na KBC, jer koliko sam upućena CITO je dosta uspješan

  20. #2920
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Da nažalost je tako,i dobro da si se odlucila za Zg kad ides preko Hzzo, a Cito je jako uspjesan i same pohvale za njega!

  21. #2921

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    172

    Početno

    Bok cure, ja danas dobila i krecemo u postupak. Mi smo bili u Zg i prebacili se u St i imam bolja iskustva nego gore. Ja znam par cura koje su ostale u St trudne kroz zadnje 2god. Al svakako ako ispucamo sve od hzzo a ne bude nista, idemo u cito.

  22. #2922

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    124

    Početno

    Citiraj garava13 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure, ja danas dobila i krecemo u postupak. Mi smo bili u Zg i prebacili se u St i imam bolja iskustva nego gore. Ja znam par cura koje su ostale u St trudne kroz zadnje 2god. Al svakako ako ispucamo sve od hzzo a ne bude nista, idemo u cito.
    Garava13, tko te vodi, koji doktor? Ja sam u Petrovoj, ali ne isključujem mogućnost da jedan hzzo postupak potrošim u Splitu, kad se umorim putovat gore-dole. Možda čak i jedan od dva prirodnjaka koje imamo na raspolaganju, u međuvremeu, između stimuliranih postupaka

  23. #2923

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    172

    Početno

    Lnso dok. T.B. mi smo ispucali dva u merkuru i to sto kazes umorili smo se od putovanja.. ovo je daleko lakse iako i dalje putujemo al blize je. Sretno.

  24. #2924

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    32

    Početno

    Nisam bas aktivna na forumu, ali imam samo pozitivno iskustvo iz KBC-a Split. Prije 3 godine sam rodila (iz drugog stimuliranog ICSI) a sada sam vec na pola puta druge trudnoce (isto drugi stimulirani ICSI) Meni su na Humanoj stvarno super i sestre i embriologice i naravno dr. Marusic.
    A sto se tice ove statistike za 2015, zar ste svi zaboravili da Humana u Splitu skoro cijelu 2015 uopce nije radila zbog preuredenja?

    Poslano sa mog Lenovo P1ma40 koristeći Tapatalk

  25. #2925

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    124

    Početno

    Citiraj sunny83 prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam bas aktivna na forumu, ali imam samo pozitivno iskustvo iz KBC-a Split. Prije 3 godine sam rodila (iz drugog stimuliranog ICSI) a sada sam vec na pola puta druge trudnoce (isto drugi stimulirani ICSI) Meni su na Humanoj stvarno super i sestre i embriologice i naravno dr. Marusic.
    A sto se tice ove statistike za 2015, zar ste svi zaboravili da Humana u Splitu skoro cijelu 2015 uopce nije radila zbog preuredenja?

    Poslano sa mog Lenovo P1ma40 koristeći Tapatalk
    A vidi stvarno, na to sam skroz zaboravila. Doduše tada nisam bila u postupcima, ali sad kad kažeš sjećam se da sam čitala tu na forumu

  26. #2926

  27. #2927

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    172

    Početno

    Sunny koji je problem kod vas?

  28. #2928

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    32

    Početno

    Citiraj garava13 prvotno napisa Vidi poruku
    Sunny koji je problem kod vas?
    Oligoasthenospermia i tokom postupaka je meni skocio TSH pa sam na Eutiroxu

  29. #2929

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav cure!
    Trenutno sam u postupku u kbc u Splitu,4 neuspjelih postupaka.Zaintrigirala me ona nova metoda u Cita pomlađivanja jajnika pošto imam malu rezervu jajnih stanica.
    Ima li neko ikakvih iskustava što se toga tiče?

  30. #2930
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Koliko je postupaka bilo u 2016 ako je rođeno 70-ak djece? Koliko poroda je bilo, koliko djece? Koliko je bilo stimuliranih? Koliko postupaka u prironom ciklusu, koliko inseminacija?
    Hrvatska nama središnji MPO registar u koji bi se u realnom vremenu prijavljivali svi rezultati MPO postupaka. Dok se takav registar ne uspostavi, svatko će moći u medijima ili na web stranicama klinike slati poruke tipa: "mi smo najuspješniji na svijetu"!

    Je li baš tako? Uključimo razum, pustimo medijsko samoreklamiranje.

    Podaci Ministarstva zdravstva, jedini koji su javno dostupi, kažu da je KBC Split u 2014. imao 444 MPO postupka (nedostupn je broj postupaka prema vrsti- inseminacije, prirodnjak, stimulirani) iz kojih se rodilo 27 (dvadesetsedam) djece! Za 2015. godinu bilo je 198 MPO postupaka iz kojih se rodilo 10 (10) djece!
    Posljednje uređivanje od Inesz : 29.09.2017. at 06:30

  31. #2931

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    172

    Početno

    Citiraj sunny83 prvotno napisa Vidi poruku
    Oligoasthenospermia i tokom postupaka je meni skocio TSH pa sam na Eutiroxu
    Ista stvar je i sa nama. Nadam se da ce mo ovaj put biti uspjesni ko i vi.. ☺

  32. #2932
    saraLaughs avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Split
    Postovi
    47

    Početno

    Pozz svima... Da podjelim s Vama svoja iskustva.. Mozda nekom pomognu i usmjere sta i kako dalje.
    Vec sam tu bila stavljala neke postove ali prije 2 god kad sam tek krenula u MPO vode. Nizak Amh i na kraju Hidrosalpinx jajovoda-Dr. Mimica , savjet bolnica.. iskljucivo laparaskopija. Splitska bolnica - bez obavljenog Uzv-a otpililo me da nemaju dovoljno anesteziologa i ponudili eventualni HSG na koji nisam pristala. I okrakaterizirane obje pretrage kao zapravo nepotrebne - savjet Ivf ali.. ako uapijem uskladit svoj ciklus s njihovim godisnjima za Bozic.. sto bas i nije bilo moguce. Vratila sam se kod Dr Mimice koji mi je savjetovao trece misljenje dr Šparca. Moram vec sad naglasiti -Dr Šparac je izuzetan strucnjak , konkretan ,bez nejasnoca..uljudan i nadasve empatican. Uz njegovu pomoc sam zavrsila na Sv. Duh gdje mi je obavljena laparaskopija.. Dijagnoza obostrani hidrosalpinx oba jajnika s priraslicama. Ucinjena neostoma lijevog jajovoda i hiddrotubacija desnog. Otpustena s oba prohodna. 3 mj. Prirodnog pokusavanja bezuspjesno . Pokusala sam povratak u St bolnicu ali nisam se bas pronasla tamo.. ipak. Vagala sam i odlucila se za povratak kod dr Šparca. I...
    prvi postupak Ivf , 4 folikula, 3 j.s. 2 vracene treci dan.. beta 0.7 . Prije drugog postupka nalaz Amh losiji za tri u odnosu na 1 god od prethodnog nalaza.
    Dva dana prije pocetka stimulacije za taj postupak TSH 4.8
    Nista.. Nuklearna i Uzv Stitnjace -blaza difuzna bolest uz dvi koloidne ciste na lijevom reznju. Terapija 6 tjedana Eutirox 0.25 Tsh -2.2
    Dr.Šparac predlozi jos pola tabletice , znaci Eutirox 0.35 i krenem u postupak s Tsh -1.95
    Losa reakcija na stimulaciju 2 folikula .i skine me s terapije..1 folikul ipak sam dosa do kraja i u njemu j.s. Ivf +Icsi Et treci dan ,beta 9.8 - lagana biokemijska.. pauza cilo lito i novi postupak.. Pocetak uz Femaru pa Menopur + Orgalutran
    6 folikula ,6 j.s. Stigle dvije do stadija blastociste i vracene. 13 dnt - beta 868.3 , 15 -i beta 1671
    16 -i dnt - lagano krvarenje samo jednom ujutro taj dan i posli samo ponekad smedji obris na wc papiru .. Mirovanje uz 3×1 Duphastan i injekciju Brevactide.. 17-i dnt beta 3480 Doktor kaze da iako
    dobila ti sintetsku injekciju bete da je to ipak rast bete u 2 dana a ne pad.. Cekam prvi Uzv i ne znam jel uspilo zapravo ili ne.
    Doktor vjeruje da je sve jos tu a ja se nadam.
    Malo poduzi post jer Mpo prica ne moze stat u par recenica

  33. #2933
    saraLaughs avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Split
    Postovi
    47

    Početno

    Sretno svima tu..a i meni

  34. #2934

    Datum pristupanja
    May 2016
    Lokacija
    Split
    Postovi
    93

    Početno

    Cure, dobila sam uputnicu za humanu reprodukciju. Kod kojeg liječnika da se naručim? Može li se uopće birati?

  35. #2935

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj Suncokret1983 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, dobila sam uputnicu za humanu reprodukciju. Kod kojeg liječnika da se naručim? Može li se uopće birati?
    Imaš 5 doktora tu s tim da je dr.Marušić na bolovanju pa je pitanje kad će se vratit.Možeš birat kad se upisuješ,ali najprije se moraš upisati tamo u ambulantu na ginekologiji za prvi put na dogovor i ponesi sve nalaze što i ako imaš,a kasnije dolaziš na odjel za humanu.Uglavnom su dr.Budimir i Mršić uvijek tu tako da preporučujem jednog od njih,a i ostali su svi ok.

  36. #2936

    Datum pristupanja
    May 2016
    Lokacija
    Split
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj ive10 prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš 5 doktora tu s tim da je dr.Marušić na bolovanju pa je pitanje kad će se vratit.Možeš birat kad se upisuješ,ali najprije se moraš upisati tamo u ambulantu na ginekologiji za prvi put na dogovor i ponesi sve nalaze što i ako imaš,a kasnije dolaziš na odjel za humanu.Uglavnom su dr.Budimir i Mršić uvijek tu tako da preporučujem jednog od njih,a i ostali su svi ok.
    Hvala na savjetu!
    Upisala sam se kod dr. Budimira za kraj 11. mj.

  37. #2937
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj saraLaughs prvotno napisa Vidi poruku
    Sretno svima tu..a i meni
    sara, jel bilo sreće?

  38. #2938
    sissy75 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Brač
    Postovi
    170

    Početno

    Pozdrav cure, trebam informaciju za prijateljicu koja nije na forumu, danas joj je 11dnt trodnevnih embrija,radila je jutros rano test ( kineza) i bio je pozitivan,otišla je zatim vadit betu i dobila nalaz od 22800. Poljak je rekao nemoguće i tražio u Analize da ponove međutim isti rezultat. Jako je zabrinuta i nezna o čemu bi se moglo radit. Naručena je sutra na ponovo vađenje krvi i uzv. Vratili su joj jedan 8st i jedan napredniji skoro morula. To je ogromna beta za 11dnt ?!?!

  39. #2939

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Citiraj sissy75 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure, trebam informaciju za prijateljicu koja nije na forumu, danas joj je 11dnt trodnevnih embrija,radila je jutros rano test ( kineza) i bio je pozitivan,otišla je zatim vadit betu i dobila nalaz od 22800. Poljak je rekao nemoguće i tražio u Analize da ponove međutim isti rezultat. Jako je zabrinuta i nezna o čemu bi se moglo radit. Naručena je sutra na ponovo vađenje krvi i uzv. Vratili su joj jedan 8st i jedan napredniji skoro morula. To je ogromna beta za 11dnt ?!?!
    Mozda ima blizanci ili vise

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  40. #2940
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Sissy, uf, ogromna beta. Nisam nikad čula na 11dpt tolka beta. Cura koja je bila u postupku kad i ja, na 11dpt dva trodnevna imala je betu oko 400 i rodila je blizanke.
    Javi nam šta je bilo na uzv.

  41. #2941
    sissy75 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Brač
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj 1latica prvotno napisa Vidi poruku
    Sissy, uf, ogromna beta. Nisam nikad čula na 11dpt tolka beta. Cura koja je bila u postupku kad i ja, na 11dpt dva trodnevna imala je betu oko 400 i rodila je blizanke.
    Javi nam šta je bilo na uzv.
    Danas beta na 12dnt 25000,na uzv se ne vidi ništa,vidljiv je OHSS. Naručena je za ponovni pregled 06.11. Ni doktor joj ne zna ništa pametno reći,još nije imao takav slučaj

  42. #2942
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    1latica pa di si nam ti? Kako si? Kako beba?

  43. #2943
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj sissy75 prvotno napisa Vidi poruku
    Danas beta na 12dnt 25000,na uzv se ne vidi ništa,vidljiv je OHSS. Naručena je za ponovni pregled 06.11. Ni doktor joj ne zna ništa pametno reći,još nije imao takav slučaj
    Ne znam sto bi ti rekla, osim da se nadam da nije ovo:
    http://klinfo.rtl.hr/djeca-2/trudnoc...om-poremecaju/

    Moja blizanacka beta 12 dnt blastice i morule je bila 478.

  44. #2944
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Sybila super smo, uživamo maksimalno. Ti??? Vi???
    Sissy, beta raste, iskreno se nadam da nije vanmaternična trudnoća.
    Želim joj sreću.

  45. #2945
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Aaaa, ne oznaci mi nove poruke.
    Ma super smo uzivamo, dobre su bebe, snasli smo se i dobro je krenuli zubi, naravno istovremeno, pa je veselje ja evo s treninga, i meni je skroz dobro

  46. #2946

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    172

    Početno

    Cure, jel mi moze netko dati vise info za Cito? Ispucali smo sve preko hzzo i sad planiramo tamo. Sto nam treba sve za prvi dolazak, koji dok.je dobar....svaka info.je dobrodosla... ☺

  47. #2947
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    U Cita je dr Poljak, jako dobar i uspješan u svom poslu,strucan ,sve sestre su za 10.Za prvi dolazak ponesi sve nalaze sta imas a onda ce te on uputit sta dalje.Sretno i samo pitaj sta te zanima!

  48. #2948

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    172

    Početno

    Zeljkica vidim da si bila na IVF, do koliko se krecu cijene? Dali se dolazi svaki dan na pracenje rasta folikula ili... hvala
    Posljednje uređivanje od garava13 : 27.10.2017. at 23:28

  49. #2949
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    A cijene su ti različite ovisi koliko ljekova,oce li bit zamrzavanja, i koji dan je transfer.Kad se pocnu primata inekcije 6 dan se dode na uzv a onda ovisno kako rastu folikuli neko svaki dan neko svako drugi.

  50. #2950

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    172

    Početno

    Zeljkica oprosti sto te gnjavim, ali neka okvirna cijena.. 10000,20000 nemam uopce predozbu o tome, a na njihovim stranicama nema cjenika. Nesto sam nasla po forumima 7500 +lijekovi.. e sad koliko ti lijekovi mogu biti.
    Posljednje uređivanje od garava13 : 28.10.2017. at 12:49

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •